| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

MSZ i Polskie Radio finansują ludzi Janukowycza?

Portal wpolityce.pl:

MSZ i Polskie Radio finansują ludzi Janukowycza? Majdan wzywał do bojkotu firm, których właściciele poparli pobicie demonstrantów. Na liście znalazło się radio Derkacza – partnera Polskiego Radia
opublikowano: dzisiaj, 22:21PAP/EPAMSZ i Polskie Radio finansują ludzi Janukowycza?

Majdan wzywał do bojkotu firm, których właściciele poparli pobicie demonstrantów na Majdanie 30 listopada. Na liście znalazło się Radio „ERA” Andrija Derkacza – partnera Polskiego Radia, któremu Polskie Radio od 2011 roku płaci za translacje swoich programów, skądinąd - co jest osobnym skandalem - przygotowywanych zgodnie ze wskazówkami Derkacza. Z kolei polski MSZ finansuje te programy.

Andrij Derkacz brał udział w przygotowaniach do pobicia pokojowych demonstrantów 30 listopada, co wynika z zeznań byłego z-cy sekretarza Narodowej rady Bezpieczeństwa Ukrainy, złożonych 22 lutego przed Społeczną Komisją śledczą wypadków łamania praw człowieka.

Siwkowycz zeznał, iż tuż przed atakiem na Majdan naradzał się z Derkaczem i innymi członkami Partii Regionów w swoim gabinecie. Następnie Siwkowycz i Derkacz udali się na naradę do kierownika Milicji w Kijowie, odpowiedzialnego za represje wobec Majdanu 30 listopada, który następnie musiał za to ustąpić ze stanowiska. W gabinecie Koriaka, Derkacz i Siwkowycz obserwowali na monitoringu rozbicie Majdanu.

Pytania:

Kto jest odpowiedzialny w Polskim Radiu za zawarcie umowy z Andrijem Derkaczem, powszechnie podejrzewanym na Ukrainie, że jest oficerem KGB? W celu jej zawarcia pod koniec 2010 roku Polskie Radio wypowiedziało umowy z innymi nadawcami. Warto dodać, że ta zmiana umów i nadawców wywołała wówczas protesty kilku członków Rady Programowej Polskiego Radia. Niestety, zarząd Polskiego Radia nie zmienił swoich planów, co do Radia”ERA” Derkacza.

Ile Polskie Radio płaci radiostacji człowieka odpowiedzialnego za pobicie ludzi na Majdanie?

Jak długo Polskie Radio zamierza to robić?

Kleb/PreZainteresował Cię artykuł?
[Portret: Media Watch]Media Watch
http://wpolityce.pl/artykuly/75062-msz-i-polskie-radio-finansuja-ludzi-j...

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.