S. Michalkiewicz: kto płaci za protesty na Ukrainie?

  Wczoraj /29.01/ byłam na spotkaniu w Centrum Edukacyjnym Powiśle.  Głównym jego tematem była problematyka żydowska  /opis - /TUTAJ/, ale pod jego koniec zapytano red. Stanisława Michalkiewcza o wydarzenia na Ukrainie.

  Powiedzial on wtedy bardzo ciekawą rzecz.  Stwierdził, że już podczas "pomarańczowej rewolucji" w 2004 roku zauważył, iż wyglada na to, że na Ukrainie jest wiele osób niezależnych materialnie.  Stać ich bowiem na to, by demonstrować miesiącami, podczas gdy w Polsce manifestacje muszą się kończyć wieczorem, bo rano trzeba iść do roboty.

  Dopiero później przeczytał w "The Guardian", że to znany finansista Soros wyłożył 20 mln dolarów na sfinansowanie "pomarańczowej rewolucji".  Teraz więc zastanawiał się, kto płaci za Majdan w Kijowie?.  Gdy osiem dni temu, będąc w radiu Wnet podzielił się swymi wątpliwościami z Krzysztofem Skowrońskim, ten zadzwonił do korespondenta radia w Kijowie i spytal o to.  Otrzymał odpowiedź, że płacą "oligarchowie" i to w kwocie aż 700 tys. hrywien dziennie /ok. 200 tys. złotych lub 70 tys.USD/. 

  Ta kwota wydaje mi się zaniżona.  Wczoraj w Salonie24 ukazał się tekst I. Varłamowa "Anatomia Majdanu"  /TUTAJ/, w którym opisano dokładnie organizację kijowskiego Majdanu.  Wydaje mi się, że to musi kosztowac więcej.  Dzisiaj bloger Raven59 opublikował fragment wypowiedzi Michalkiewicza na temat Ukrainy wygłoszonej 28.01 w Ursusie  /TUTAJ/.  Redaktor powiedział tam w zasadzie to samo, co dzień później w CEP.  Nie wspomniał tylko o Sorosie.  Tydzień wcześniej natomiast /21.01/ zamieścil w portalu Prawy.pl felieton "Koszty walki o pokój w Kijowie  /TUTAJ/.  Napisal tam wszystko to, o czym potem mówił w CEP.

  Zastanawiam się tylko, czy wypowiedzi Michalkiewicza wyjaśniają sprawę do końca.  Czy Soros rzeczywiście sfinansował "pomarańczową rewolucję" ze swych własnych pieniędzy?  Czy tak samo postępują "oligarchowie"?   Może sa oni tylko "przekaźnikami" pieniędzy obcych służb, n.p. niemieckich lub amerykańskich.  Bogacze bardzo dobrze się do tego nadają, bo nikt nie pyta, skad miliarder ma pieniądze.  Nikt też na ogół nie docieka, skąd przyszlo mu nagle do głowy, by finansować jakieś zamieszki na końcu świata?

  Dwa lata temu mieliśmy trochę podobną sytuację w Warszawie.  Oto pojawił się znienacka pan Opara, stwierdził, że dorobil się majątku w Australii i przeznaczyl milion złotych na uruchomienie portalu Nowy Ekran.  Poczatkowo wielu w to uwierzyło /ze mnia włącznie/, ale już wkrótce z tła zaczęły się wyłaniać postacie związane z "wojskówką" /byłymi WSI/.  Ciekawe co wyłoniłoby się spoza Majdanu i "oligarchów"?

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

30-01-2014 [17:59] - Józef Darski | Link:

Kilka było źródeł. Bieriezowski w ramach wojny z Putinem. Amerykańskie związki i ukraińscy oligarchowie. Teraz też oprócz oligarchów muszą być źródła zewnętrzne (w Polsce nie ma i nie będzie rewolucji nawet gdyby tych kilku młodych ludzi, którzy pozostali, się na nią zdecydowało). I co z tego wynika. To dobrze, że nadchodzi pomoc z zewnątrz. Bez niej się ani systemu nie osłabi, ani Rosji jego gwaranta. To całe gadanie jest po to, by uderzyć w Majdan (no tak płacą Niemcy, więc zaraz wyślą Tiahnyboka by zjadał polskie dzieci i podbijał Kraków. Na razie przynajmniej częściowo sfałszowano Tarasenki czy jak mu tam) i wesprzeć Rosję. Adresatem są zarówno nienawidzący i bojący się Niemiec jak i tradycyjni prorosyjscy endecy. Czekam tylko kiedy Michalkiewicz powie że to Mosad (na razie pojawił się par pro toto Soros, bo żyd), bo Izraelczycy chcą się przenieść na Ukrainą. No tak, ale wtedy byłoby to sprzeczne z tezą o Judeopolonii. I mamy rozdwojenie jaźni, a wszystko dla Rosji.  

Obrazek użytkownika elig

30-01-2014 [18:46] - elig | Link:

  Tak, ostatnio propaganda antyukraińska się nasiliła /stronnictwo ruskie działa/.  Nie sądzę jednak, by Michalkiewicz był jej częścią.  Pytania które zadaje są zasadne, a odpowiedzi moga być ciekawe.  W końcu - nie ma się czego wstydzić, "Solidarność" też była częściowo finansowana przez CIA.  Jest stare powiedzenie "Follow the money".

Obrazek użytkownika MFW

30-01-2014 [19:34] - MFW | Link:

Aby odpowiedzieć na pytanie, kto finansuje Majdan, trzeba wpierw odpowiedzieć na pytanie: kto i po co finansował rewolucję w Imperium Rosyjskim, gdyż to te same podmioty kryją się za kasą podtrzymującą bunty na Ukrainie?
Po co tym finansującym Ukraina? Ano po to samo, po co była im potrzebna Polska i inne byłe Demoludy.
Głównym celem finansujących jest Rosja; tak było przed 1917, tak było na początku lat 90-tych ubiegłego wieku i jest tak nadal. Wyjaśnił to Z.Brzeziński w The Grand Chessboard/Wielka Szachownica, Zbigniew Brzeziński (wyd polskie: Politea 1997)
Istota tego problemu zawarta jest w maksymie spopularyzowanej przez Harolda Mackindera:
"Kto rządzi Europą Wschodnią, panuje nad sercem kontynentu.
Kto rządzi sercem kontynentu, panuje nad największą wyspą świata.
Kto rządzi największą wyspą świata, panuje nad światem"

Obrazek użytkownika Józef Darski

30-01-2014 [20:47] - Józef Darski | Link:

by zakończyć dzięki rewolucji wojną na froncie wschodnim. Przed Brześciem chcieli finansować białych i za każdym razem gdy bolszewicy się wahali. To była jedyna przyczyna. Nie ma to nic wspólnego z obecną sytuacją. Maniakom tylko wszystko kojarzy się ze wszystkim. Polecam Occleshaw, Za kulisami rewolucji bolszewickiej.

Obrazek użytkownika MFW

30-01-2014 [21:09] - MFW | Link:

Raczy Pan żartować z tymi Niemcami? Wall Street przy tym oczywiście nie było ,a klany Warburgów, Rothschildów to tylko niemieccy patrioci, mający za nic interesy jakie robili po 1917 roku za sprawą Trockiego, zanim go Stalin nie przegonił. Sytuacja była podobna po "pierestrojce", zanim Putin nie pogonił tych samych macherów "niosących prawa człowieka" dla azjatyckiej dziczy.

Obrazek użytkownika Józef Darski

31-01-2014 [00:24] - Józef Darski | Link:

dokumenty Parvusa są wydane w Polsce po polsku. Czytać, a nie ulegać maniakom od żydowskich spisków. Poza tym przeczytać podaną pozycję. Potem możemy dyskutować, a do tego momentu jest to bezcelowe. Podstawą jest wiedza i fakty.

Obrazek użytkownika błądzący

30-01-2014 [18:27] - błądzący | Link:

ale fakt faktem wołodia też swego czasu nie pojawił się w rosji z gołą ręką!

Obrazek użytkownika elig

30-01-2014 [21:59] - elig | Link:

  Michalkiewicz nie jest "nowa gwiazdą".  On jest moim rówieśnikiem, a publicystykę uprawie od niepamiętnych czasów.

Obrazek użytkownika błądzący

31-01-2014 [06:50] - błądzący | Link:

tak samo nie są "gwiazdeczkami"młode ani stare narodowcy z "priwisląńskiego kraju",Pani ma swoich znajomych ja swoich i nigdy się nie spotkamy na żadnych pogadankach.Ktokolwiek zetknął się z mikusiem nawet nie ,że ten coś tam podpisał to jest zarażony ale ze względu na jego program jeśli można mówić o jakimkolwiek programie oszalały zlepek anarchii i kapitalizmu w najdzikszej formie!

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

31-01-2014 [22:10] - KOCHAM POLSKE | Link:

Pan coś palił przed napisaniem tego tekstu?

Obrazek użytkownika fritz

30-01-2014 [18:55] - fritz | Link:

Pytanie, kto placi, jest celne.
Tym bardziej, jezeli pomaranczowa byla sponsorowana.

Soros jest inwestorem, tzn. wie, ze nie ma gratis lunchu.
Zeby zarobic, trzeba najpierw zainwestowac.

Uwagi Michalkiewicza o mozliwej probie Niemiec powrotu na tereny zaboru pruskiego sa jak najbardziej sluszne.

Zwlaszcza jezeli spojrzymy na rozmiary "wonej strefy" sasiadujacej z Kaliningradem.

http://hekatonchejres.salon24....

No i o RAS nie zapominajmy i o niewzykle intenswnym niszczeniu polskich malych firm w terenie, o czym wspomnial JK w swoim przemowieniu podsumowujacym podroz po powiatach.
Zadziwiajace jest, ze rownoczesnie ani jednym slowem nie zwrocil uwagi na to, ze jest to wynik polityki herr Tuska.
W ten sposob nie wskazuje na przyczyne.

Jak widac, strategia walki o "sirodek" glosujacy na PO polegajacy na unikaniu jasnych wypowiedzi, dalej jest praktykowana.
Co jest oczywistym samobojstwem skazujacym na przegranie wyborow.
Chyba ze wyborcy okaza sie duzo sprytniejsi od pijarowcow PiS, i wbrew ich staraniom jednak na JK zaglosuja.

Obrazek użytkownika elig

30-01-2014 [21:57] - elig | Link:

  Pożyjemy - zobaczymy kto wygra.  Ja nie wiem, czy Soros wykładał SWOJE pieniadze.  O "oligarchach" jeszcze mniej wiadomo.

Obrazek użytkownika misio

30-01-2014 [19:06] - misio | Link:

Tak już jest, że każda rewolucja wymaga przede wszystkim zapewnienia finansowania.
Tylko ludziom łykającym przed telewizorami medialną papkę można wmawiać, że wszystko to jest napędzane wyłącznie miłością do UE.
Można się dziwić, że ta kwestia jakby niezbyt interesuje analityków bo źródło funduszy mogłoby rzucić sporo światła na to co i kto faktycznie stoi za ukraińskimi wydarzeniami i jakie siły tam się w rzeczywistości ścierają. Wiemy, że po jednej stronie jest Janukowycz i Putin, natomiast o drugiej panuje zupełna cisza. A taka cisza z kolei może sugerować czyjeś obawy, że ujawnienie prawdy niekoniecznie wzbudzi powszechny entuzjazm.
Zwykły zdrowy rozum mówi, że jeśli ktoś wykłada duże pieniądze to na ogół po to aby coś z tego uzyskać. Komu więc opłaca się finansować tą rewolucję?

Obrazek użytkownika błądzący

30-01-2014 [19:39] - błądzący | Link:

tym wszystkim którzy sprawnie ogołacają nas ze wszystkiego,wszystkim.Wymieniać chyba specjalnie nie trzeba...

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

31-01-2014 [22:12] - KOCHAM POLSKE | Link:

Oj trzeba i to bardzo głośno!!!!!!!

Obrazek użytkownika elig

30-01-2014 [21:54] - elig | Link:

  O to własnie należy pytać.

Obrazek użytkownika fritz

30-01-2014 [19:54] - fritz | Link:

goraco odradza z powodow gospodarczych.
Bukowski mysli praktycznie o kasie, mysli jak Niemiec.

Władimir Bukowski: Ukraińcy, którzy na siłę pchają się do tej Unii, nie rozumieją, że to może spowodować ich tragedię narodową

http://wpolityce.pl/artykuly/6...

Obrazek użytkownika elig

30-01-2014 [21:53] - elig | Link:

  Tu nie chodziło o wstąpienie do Unii, tylko o umowę stowarzyszeniową.  Turcja ma taka od 1964 roku i w niczym ona jej nie przeszkadza.  Mają ja też kraje, które nie starają się w ogóle o wejście do UE.

Obrazek użytkownika fritz

30-01-2014 [22:26] - fritz | Link:

I o jego konsekwencjach gospodarczych.

2. Nie wiem, jaka umowe stowarzyszeniowa ma Turcja.
Bo cos takiego jest indiwidualne.

3. Ukraina moze dostac absolutnie zabojcze warunki.
I praktycznie nic w zamian. Np. calkowite otworzenie rynku na wysoko subwencjenowane produkty rolnicze z Uni, na cale barachle niemieckie przy jednoczesnych clach zaporowych na wlasne. Dokladnie to miala Polska co Polske wykanczala w okresie akcessyjnym, co bylo zbrodnia i przestepstwem.

Ukraincy powinni koniecznie przyczytac ksiazke prof. Kiezunia, przyjzec sie Polsce i zrozumiec co Bukowski mowi. A rynek otwierac zgodnie z wlasnymi potrzebami. Inaczej zostana zniszczeni.

Obrazek użytkownika Józef Darski

31-01-2014 [00:17] - Józef Darski | Link:

jest w internecie, więc zamiast dywagować jak to Janukowycz uniknął zniszczenia Ukrainy, bo Rosja na pewno daje więcej, należy przeczytać. Jest kiepska, ale np. otwiera rynek unijny na produkty ukraińskie, np. rolne w określonych ilościach.

Obrazek użytkownika fritz

31-01-2014 [11:42] - fritz | Link:

Jezeli otwarcie unijnego rynku na produkty ukrainskie np. rolne byloby w zamian za otworzenie rynku ukrainskiego bez cel wyrownujacych subwencje rolne, to oczywiscie rynek ukrainski zostalby zniszczony.

Problem z Janukowyczem polega na tym, ze nie podpisal umowy akcessyjnej z powodow pozwalajacych na rozwoj ukrainskiej gospdarki, tylko z powodu interesow rosyjskich. A to jest zasadnicza roznica.

Gdyby dzialal racjonalnie, myslal jak Niemiec, jak Bukowski, tzn. myslal racjonalnie o gospodarce i patrzyl na rachunek ekonomiczny, to by juz np. przed rokiem rozpoczal dyskusje wlansie na tematy ekonomiczne. Kazalby np. przetlumaczyc ksiazke prof. Kiezunia. Kazalby do kazdego rozdzialu /tematu nakrecic krotki film dokumentalny rownoczesnie cytujacy ksiazke Kezunia... i zatroszczylby sie o to, zeby ten serial byl wyswietlany przez dluzszy okres czasu.

Zorganizowalby spotkania krytycznych pro europejskich patriotycznych ekonomistow (uwaga! nie geramanfilskich irokezow takich jakich jest dosyc na polskiej prawicy) i wycieczki studentow do Warszawy.

W ciagu roku Ukraincy zrozumieliby, ze przystapienie do Uni oznacza katastrofa gospodarcza.

Jezeli rownoczesnie zrozumieliby, "ze gospdarka to wolnosc a wolnosc to gospodarka" (to jest czego wlasnie irokezi na prawicy nie pojmuja), to szukaliby zblizenia z Unia, ale na zasadach WTO.

To, co Ukraina dostalaby od Uni (nawet gdyby bylo to 2x tyle co Moskwa daje) to byloby to nic w porownaniu ze stratami gospodarczymi jakie wyrzadziloby przystapienie (czy tez umowa stowarzyniowa podobna do tej jaka Polska miala) do Uni.

Ukraincy mysla jak Polacy mysleli, ze wejscie do Uni oznacza demokracje, inne standardy, rozwoj gospodarczy. Jak w Polsce widzimy bylo to potworne oszustwo i klamstwo. Polska jest faszystowska atrapa panstwa.

Ukraincy musza sami zaczac zmienic Ukraine i nie pozwolic sobie w tym przeszkadzac.
Wtedy wygraja.

Pytanie zasadnicze dla irokezow brzmi: ile razy musza siadac tylkiem na b.goracej plytce do gotowania, zeby pojac, ze parzy?

Obrazek użytkownika Jasiu PUKWATEREK

30-01-2014 [20:02] - Jasiu PUKWATEREK | Link:

pozostaje nam jedynie nabożnie wołać - ,,Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie,, oraz ,,Jarosław Polske zbaw ,,

Obrazek użytkownika A330

31-01-2014 [00:27] - A330 | Link:

Kto płaci Michalkiewiczowi? Odkąd pamiętam, "wysiłki" Michalkiewicza sprowadzają się do jednego - udowadniania, że za wszystkim stoją żydzi. Nawet pisząc o Smoleńsku potrafi wspomnieć o Izraelu. Nigdy jednak włos z głowy mu nie spadł. Nikt mu opon nie przecinał - nawet dostał nagrodę od Onetu. Cokolwiek by się nie działo rozumowanie Stanisława jest wiecznie takie samo - żydzi. Tak jakby do jego zadań należało pisanie o żydach.

Nie wnikając w szczegóły chciałbym zwrócić uwagę czytelników na jeden fakt. Zarówno Korwin Mikke jak i Michalkiewicz założyli swoją partię już w 1987!(jako Ruch Polityki Realnej). Na 2 lata przed upadkiem komuny(o czym nikt nie wiedział...oprócz Kiszczaka i kolegów). Obaj też najgłośniej "gardłują" na temat Magdalenki.

Obrazek użytkownika Józef Darski

31-01-2014 [00:51] - Józef Darski | Link:

Przewidywałem upadek komunizmu i rozpad Sowietów w 1983 za 5 do 7 lat, a partię LDP"N" założyliśmy w 1984 roku. To że nie miała ona takiego powodzenia jak UPR, to inna sprawa. Natomiast inne argumenty trafne. Ponadto, Michalkiewicz podważa sens wszelkiego działania, bo służby. Wskazuję na ich rolą i siłę, ale nie tłumaczę wszystkiego ich działaniem.

Obrazek użytkownika A330

31-01-2014 [10:46] - A330 | Link:

1983/1984...to udana spekulacja wynikająca z trafnej analizy. Natomiast 1987 to już nie spekulacja, ale  "cynk" ;)

Jestem pewien, że oprócz firm/przedsiębiorstw bezpieka zakładała też odpowiednio wcześniej partie i stowarzyszenia, które miały spełniać w nowej rzeczywistości określone role. Zresztą kiedyś w historii była już partia o podobnej charakterystyce - Stronnictwo Polityki Realnej, którą nawet Dmowski oskarżał o "pro-rosyjskość"/agenturalność. Najlepsze są te melodie które już znamy ;)

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-01-2014 [06:16] - jazgdyni | Link:

Dobre pytanie...

Uważam Michalkiewicz za destruktora. Dlatego, ze jest taki popularny, zdobył autorytet, a często pieprzy trzy po trzy.
Poważny człowiek nie może zawsze brać go poważnie, bo on zawsze wszystko sprowadza do utartych schematów, głównie Żydzi i służby.
A świat jest o wiele bogatszy.
Obserwując jego karierę uważam, że wyrósł on, jako przeciwieństwo błazenady, jaką reprezentował JKM. I nic ponad to.

Nie jestem nim zachwycony.
Choć dla niektórych to wyrocznia.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika A330

31-01-2014 [10:54] - A330 | Link:

"Uważam Michalkiewicz za destruktora."

Ja również. Kiedyś go czytałem - ale on w kółko to samo. Przewidywalny do bólu. Nachodzi mnie więc taka myśl, że być może on "taki miał być"? Może to nie ułomność, a świadome działanie? Może po prostu wykonuje pewną misję. Ktoś musi utrzymywać "polski antysemityzm" przy życiu, żeby nie umarł. Na tym polega jego destrukcyjność - kanalizuje czytelników w jednym kierunku.

Podobne zdanie mam o JKM. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby  każdy z nich spełniał określoną rolę na określonym kierunku - myślę o kanalizowaniu pewnych nurtów społecznych(narodowo/katolicki i konserwatywno/liberalny). Jeden ciągle o żydach, drugi natomiast neutralizuje "prawicę", ośmieszając ją gdzie się da. Jak bowiem wyjaśnić fenomen Korwina? Człowiek bardzo inteligentny, a nie widzi, że niszczy swoje szanse na zaistnienie w polityce? Coś mi tu nie pasuje. Może on nie chce wcale dojść do polityki, tylko kanalizuje pewne procesy społeczne aby się nie zmaterializowały? Pozdrawiam

Obrazek użytkownika fritz

31-01-2014 [11:47] - fritz | Link:

Podobnie jak JKM, ktory jest wrecz "resortem" produkujacym ta agenture.

Celem jest niedopuszczenie do konsolidacji panstwa a wiec umozliwienie likwidacji.

Jezeli z tego punktu widzenie bedziesz analizowac jego wypowiedzi, to zobaczysz jak inteligentnie wplata wlasnie ten watek niszczenie wszystkiego, co by prowadzilo do wzmocnienia panstwa czy popieralo polskosc.

Obrazek użytkownika A330

31-01-2014 [15:30] - A330 | Link:

"Celem jest niedopuszczenie do konsolidacji panstwa a wiec umozliwienie likwidacji."

Gdyby wprowadzić postulaty Korwina to z pewnością państwo przestałoby istnieć w ciągu roku.  Jego pomysły dobre są dla państw które albo nie mają sąsiadów albo "ustawowo"(za porozumieniem wszystkich stron) sprawują funkcje typu "skarbnik"(jak Szwajcaria) lub "pralnia"(typu Cypr, czy wszystkie te wyspy brytyjskie)

Obrazek użytkownika elig

31-01-2014 [12:56] - elig | Link:

  Michalkiewicz jest wziętym publicystą.  Żyje więc głównie z pióra.  Wykłada też na co najmniej dwóch wyższych uczelniach.  To raczej starczy ha spokojne życie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-01-2014 [06:42] - jazgdyni | Link:

Witaj elig

Pójdę dzisiaj bocznym torem.
W momencie upadku pierwszego Nowego Ekranu, czyli wtedy, gdy odszedł Tomasz Parol z całą redakcją, zainteresowany sytuacją finansową portalu, poświęciłem parę nocy na prześledzenie kariery pana Ryszarda Opary. Od wyjazdu z Polski do Wiednia, tam do tego biedaka po WAMie zgłosił się dobroczyńca, który załatwił mu przelot i pobyt w Australii (uwierzcie, wówczas to nie było łatwe). Nie szło panu Oparze w tej Australii. Nawet nie zdołał nostryfikować swego medycznego dyplomu, więc niestety lekarzem tam zostać nie mógł. I wtedy, pod kamieniem w parku znalazł Lampę Aladyna.
Potarciem przywołał dżina i od tego momentu zaczął robić finansową karierę.
Zawistnicy mówią, że związane podobno z Oparą służby porozrzucały po świecie duże pieniądze, które należało wyprać i uwiarygodnić. Tak więc niespełniony australijski doktor Opara stał się dysponentem i nadzorcą dużych pieniędzy polskich służb. On je przepuszczał przez australijski system zdrowotny, potem przez amerykańskie dziwne fabryczki, nawet gdzieś tam na Hawajach i nagle brudne i wstrętne pieniądze różnych wywiadów i kontrwywiadów, stawały się czyste i pachnące. Czy pan Opara potrafił wypracować zysk? Nie odnalazłem takich faktów. Raczej sporo tracił.
Po pewnym czasie, gdy sytuacja dojrzała, wezwano go do kraju. Właśnie rozpadło się WSI. trzeba było jakoś ludzi wspomóc. Powstawały nowe stowarzyszenia byłych pracowników, jak SOWA. Po nieudanym wysmażeniu obiadu w Drawsku, generał Wilecki podupadł, może też finansowo. To pan Opara, celem wspomożenia nieszczęsnego generała, zatrudnił u siebie na nowo - powstałym portalu Nowy Ekran, córkę pana generała.
To wystarczy na dzisiaj. Książkę można by napisać...

Coś jednak wydarzyło się przedwczoraj. Neon24, który jest pogrobowcem oryginalnego Nowego Ekranu Opary, nagle zmienił właściciela. Już nie jest nim Ryszard Opara, tylko jakaś tajemnicza firma. Dojdziemy do tego, kto to.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika elig

31-01-2014 [12:52] - elig | Link:

  Życzę owocnych badań  :)))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-01-2014 [10:17] - NASZ_HENRY | Link:

dla Rosji jak rzucili ostatnie zakamuflowane rezerwy ;-)

Obrazek użytkownika błądzący

31-01-2014 [11:56] - błądzący | Link:

jesteś mistrzynią małej formy ,"zazdroszczę" i podziwiam ,czy może jeszcze zajmujesz się formą większą.Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika elig

31-01-2014 [12:49] - elig | Link:

  Skąd wiadomo, że ostatnie?

Obrazek użytkownika błądzący

31-01-2014 [11:37] - błądzący | Link:

Kongres Ukraiński i jego członkowie co na fałszywych blachach wjechali do yuesej i Kanady,a po ich głosy w yuesej przyjechało dwóch ociężałych umysłowo"wybitnych "polityków bo ktoś ich oświecił ,ze takowe sa zebrania.
Błądzę ale nich ktoś mnie naprowadzi,co zrobicie z gorącym kartoflem ,jak go obierzecie ze skórki i jak zostanie skonsumowany,ten kartofelek jakim było oświadczenie biura prasowego"prawego sektora" który reprezentuje bardzo pokojowo nastawione środowiska sterczące na majdanie!?.Pozdrowienia i miło by poczytać sobie opinie.