| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

2013 - fatalny rok dla prawicowej blogosfery

  Mijający rok był zaiste fatalny dla polskiej prawicowej blogosfery.  Śmierć wybitnych blogerów, upadek i rozpad niektórych portali, obniżenie poziomu innych oraz brak nowych talentów, to dominujące doświadczenia w 2013 r.

  Na początku stycznia zmarł znany bloger i publicysta Paweł Paliwoda.  W lutym odszedł od nas Kejow, czyli Wojciech Stefan Jaroń, prowadzący blog o paliwach i energetyce oraz publikujący w piśmie "Rurociągi".  Był autorem ponad 2000 notek.  Pierwszego maja 2013 umarł Seawolf /Tomasz Mierzwiński/ najpopularniejszy bloger polskiej prawicowej blogosfery oraz kapitan żeglugi wielkiej.  Ukazały się już trzy książki zawierające jego dorobek.

  W efekcie konfliktu między właścicielem i redakcją rozpadł się w styczniu Nowy Ekran.  Ten portal od początku budził podejrzenia wskutek swych związków z byłą WSI oraz Pro Militia.  Publikowało tam jednak wielu niezłych blogerów i był on popularny wśród czytelników /jeszcze w lutym ponad 200 tys. odsłon dziennie wg Cubestat.pl/.  Powstałe na jego bazie NEon24.pl oraz 3obieg.pl mają teraz w sumie pięć razy mniej odsłon.

  W grudniu zupełnie niespodziewanie doszło do rozłamu w redakcji zasłużonego portalu Niepoprawni.pl.  Siedmiu członków redakcji postanowiło odejść z Niepoprawnych i zalożyć nowy portal Blog-n-roll.pl /ma ruszyć w styczniu 2014/.  Pozostał tylko właściciel domeny Gawrion.  Zdołał on przenieść portal na nowy serwer i uruchomić go ponownie.  Według moich ocen, Niepoprawni stracili jednak połowę aktywnych blogerów i 30-40% czytelników.

  W ciągu roku, od maja 2012 do kwietnia 2013 włącznie, powstało siedem nowych prawicowych portali: Obiektywnie.com.pl, Naszeblogi.pl. Obserwator.com, Kubek Polityczny /część PlWolnosci.pl/, Prawynurt.pl, Ekspedyt.org /Legion/ oraz 3obieg.pl  /NEon24 to Nowy Ekran, który tylko zmienił nazwę/.

   Z tych siedmiu portali tylko Naszeblogi.pl i 3obieg.pl zyskały znaczną poczytność /w granicach 30-40 tys. odsłon dziennie, dane wg Cubestat.pl/.  Obiektywnie.com.pl ma stabilną choć niszową pozycję i stopniowo się rozwija, a Ekspedyt.org i Prawynurt.pl wciąż raczkują.  Portale Obserwator.com i Kubek Polityczny upadły i zniknęły z sieci, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.

  Wskutek cenzury, "zwijania blogów " i promowania lewackich trolli największa i najstarsza platforma blogowa Salon24.pl utraciła większość wartościowych blogerów i 80-90% jej zawartości to w tej chwili sieczka, przypominająca Onet.  Specjalnością Salonu24 stały się też "nawalanki" udające dyskusje.

  Najbardziej niepokojacy jest jednak brak dopływu nowych talentów blogerskich.  Nie przypominam sobie, by w 2013 pojawił się ktoś nowy i wybitny, a choćby tylko dobrze się zapowiadający.  Stara gwardia nieźle się trzyma, ale prawicowej blogosferze grozi wyjałowienie.

  Mam nadzieję, że przyszły, 2014 rok będzie dużo lepszy.  Wszystkim Czytelnikom, Komentatorom, Redaktorom i Adminom składam najserdeczniejsze życzenia szczęśliwego, zdrowego i pomyślnego Nowego Roku.

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika goY

czasami lepiej późno niż wcale, nie obrażając prawie wszystkich Wielkich wymienionych przez Panią...

Obrazek użytkownika goral

Od dluzszego czasu nosilem sie z zamiarem napisania tego komentarza.To pani prowokacyjne (zamierzone lub nie) opinie stworzyly ta potrzebe.
Opinie te ,sa symptomatycznie typowe dla "warszawki"....
Polska i jej codziennosc postrzegana z perspektywy Warszawy jest odmienna od perspektywy z innych rejonow Polski.
To "Warszawskiej perspektywie "na Polske i Polskosc brakuje wlasnie Polskiej duchowosci i poczucia bycia Polska Wspolnota.
Warszawa nieodwracalnie utracila ta jakosc w 1945 roku..
Importowane kanalie zydo-komunistyczne,sowieckie scierwo,"polscy" zdrajcy przetracily i odebraly osobowosc i elitarnosc statusu Capital miastu ,ktore bylo Krolewskie i bylo ostoja Polskosci.
Z perspektywy NY. Londynu,etc. Warszawa dla mnie i wielu innych ,ma wyrazny ksztalt i jakosc zapyzialego,pelnego kopmpleksow prowincjalnego przedmiesia jakiejs wioski na Wschodzie Europy.
Ta jakosc i status wyraznie widac w braku kulturowych i intelektualnych jakosci.
Bez ryzyka moge stwierdzic,ze Polska i Polacy nie potrzebuja "warszawki"
"Warszawka " dla ambitnej i postepowo-patriotycznej Polski,stala sie ciezarem i hamulcem.
To wlasnie "Warszawka" w imie wlasnych prowicjonalnych kompleksow jest bariera w realizacji niepodleglosciowych aspiracji Polakow.
Referendum z pazdziernika 2013 jest papierkiem lakmusowym czym jest "Warszawka".
Poza "warszawka"jest nas Polakow 36 milionow.
Najwyzszy czas pokazac "warszawce" srodkowy palec.
Co osobiscie na pani blogu czynie.Zrobilby to rowniez "gorylisko" ale niestety juz nigdy nie bedzie mu dane uczynienia tej sprawiedliwosci.
Nie zamierzam polemizowac z pania.Gramy w innej lidze.W mojej nie znizamy sie do poziomu tutaj reprezentowanego.
Bawcie sie dobrze w "warszawce"dopoki mozecie.
Dobre czasy wlasnie sie wam koncza..
Nas Polakow "warszawskia gra " w status quo nie intresuje.
A kiedy odzyskamy Polske dla siebie,"na pierwszy ogien legislacyjny"pojdzie WASZ status i apanaze z nim zwiazane.Nie wylaczajac tlustych i uprzywiliowanych a niezasluzonych emerytur..

Obrazek użytkownika elig

Oprócz "Warszawki" istnieje też Warszawa, w której dzieją się ciekawe rzeczy.  Niektóre z nich opisuję na moim blogu.

Obrazek użytkownika Magdalena

ustępuje gazetom, telewizji- te z kolei krzepną.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika elig

  Niestety - nie zawsze.  Po uruchomieniu TV Republika sprzedaż prawicowych gazet wyraźnie spadła.

Obrazek użytkownika Jurek M

@ Daf
Cytat: "Politykow, ktorzy zle pracuja odwoluje sie - przykladow jest w Eur.Zach. co nie miara !"
Jasne! Nie trzeba nawet daleko szukać. Najlepszy przykład to Joerg Haider. Jak "ładnie" go w zaciszu czterech ścian odwołano....Pozazdrościć...

Obrazek użytkownika Kenneth

.. ot co !

Obrazek użytkownika goral

Nie zgadzam sie z ta opinia.
Uwazam ja za opinie reprezentujaca podobne opinie prymitywnych ignorantow z resortowa przeszloscia.
Miejsce w ktorej zostala sformulowana ( "warszawka") tylko umacnia moja teze.
Konformizm,relatywizm,pusta retoryka to znak jakosci "warszawki"..
Polska to nie tylko pani czy "warszawka"..
A wrecz mozna stwiedzic,ze Poska i Polskosc to wszystko inne niz "warszawka" czy Resortowi ludzie.
Wszystkie inne moje komentarze,poczawszy od "nie pojde juz na Marsz okazji wprowadzenia Stanu Wojennego" czy inne moje komentarze nie byly wstanie zaistniec na pani blogu.
Gratuluje wiec wzgledow ktorymi sie pani i jej "prawomyslne"opinie tutaj ciesza.
Nic nie jest wieczne.Wzgledy "koteri warszawskiej"jakiemerytury resortowe rowniez.
Do zobaczenia w Polsce w ktorej My ,Polacy bedziemy tworzyc narracje codziennosci..

Obrazek użytkownika elig

  Dlaczego "resortowa"?  Ja nie odpowiadam za działania portalu i redakcji.  Jeśli komentarze nie wchodzą, to zapraszam na Wirtualnemedia.pl. Tam można komentować bez logowania się, podając tylko e-mail.

Obrazek użytkownika Daf

Ja mysle, ze niech portale postawaja a inne upadaja, tylko bez awantur, chamstwa, skakania sobie do gardla. Gdyby Polska byla takim krajem jak inne, to takie zachowania bylyby karalne.

Prawica i lewica - to przeciez polaryzacja, ktora wlecze sie przez cala Polske. Partie powinny roznic sie swoimi programami i te programy realizowac w interesie spoleczenstwa - bo pracodawca tych partii jest NAROD. Roznica zdan pomiedzy partiami czy ich funkcjonariuszami to ich wewnwtrzna sprawa - do zalatwiania w ciszy czterech scian i wylacznie miedzy nimi.
Jazgot na roznych forach internetowych jest niepotrzebny. Politykow, ktorzy zle pracuja odwoluje sie - przykladow jest w Eur.Zach. co nie miara ! Od ich osadzania sa niezawisle sady a nie fora internetowe !

ZYCZE PANI POMYSLNOSCI W NOWYM ROKU !

Obrazek użytkownika Magdalena

Gdyby Polska byla takim krajem jak inne, to takie zachowania bylyby karalne.===
A gdyby ciocia miała wąsy byłaby wujem ...

Obrazek użytkownika elig

  Nawzajem - wszystkiego najlepszego !!!  Z odwoływaniem polityków są trudności.  Napisałam niedawno notkę "Król Donald I Niezniszczalny"  /TUTAJ/.

Obrazek użytkownika xena2012

u nas złych polityków też się odwołuje,tyle że zazwyczaj na wyższe stanowiska w akcji ,,kop w górę''.

Obrazek użytkownika fritz

Mam nadzieje ze ja jeszcze zmienia.

Smutne podsumowanie.

Wszystkiego najlepszego w 2014

Obrazek użytkownika elig

  Tak, wyjątkowo niefortunna nazwa.  W dodatku będzie się myliła z niemieckim portalem muzycznym Blog-n-roll.net .

Obrazek użytkownika jazgdyni

Witam

Subiektywna i powierzchowna ocena. Chyba, że to tylko wstęp i rozwinięcie nastąpi.
Nie starano się zanalizować, dlaczego tak w 2013 roku się działo.
Choćby, że nastąpiło znużenie i przesycenie portalami społecznościowymi. A konie pociągowe - niezalezni dziennikarze odeszli do nowych wyzwań.

Że po szoku tragedią smoleńską nastąpił klasyczny anty-klimaks. Niedużo więcej daje się powiedzieć.

Że poziom życia ciągle spada i czasami, wobec codziennej krzątaniny, brakuje czasu na śledzenie blogosfery.

Że entuzjazm, ten pierwszy słomiany ogień się wypalił. Szczególnie wobec bezradności, jaką przynosi pisanie na blogach prawicowych.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika elig

  Chodziło mi właśnie o krótki przegląd minionego roku, a nie o dogłębną analizę.  Wszystkie podawane przez Pana powody są istotne poza "brakiem czasu".  To na ogół jest zwykłą wymówką.

Obrazek użytkownika jj

przecież w polskiej blogosferze AD 2913, największą żenadą było Pani wstawiennictwo (z niewiadomych, choć chyba z wiadomych przyczyn) za obrzydliwą postacią jaką jest niewątpliwie Jacek Ż.

Obrazek użytkownika elig

  Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem, bo przepieprzysz Pietrze pieprzem wieprza.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

swój ogonek (kuperek) chwali ;-)

Obrazek użytkownika elig

  Tak właśnie jest.  Każda liszka swój ogon chwali /po staropolsku liszka = lisica/.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.