| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Rokita o upadku Tuska i niemieckiego porządku w Polsce

Jan Rokita „ Wszystko co się dzieje w Polskiej polityce od pewnego czasu dzieje się w cieniu upadającego Tuska. „....”To już jest od pewnego czasu równia pochyła. Wydaje mi się, że  rozsypał się pewien model władzy, pewien system, który  premier  stworzył i który skutecznie przez sześc lat tu funkcjonował , system oparty o  jego bardzo silne, jednoosobowe przywództwo, absolutne posłuszeństwo w partii i zdolność uzyskania akceptacji ogromnej części opinii publicznej. Wszystkie te elementy dzisiaj prysły. Moim zdaniem system stworzony przez Donalda Tuska się dzisiaj kruszy. A bez tego systemu  ta władza jest nie do utrzymania na dłuższą metę. To nie znaczy, że upadnie lada dzień... „...”Wszystko co się dzieje w Polskiej polityce od pewnego czasu dzieje się w cieniu upadającego Tuska. W związku z tym ten  upadek może być nagły i szybki nawet pod wpływem niewielkiego kryzysu , a może się przeciągać aż do następnych wyborów. „....(źródło )

Jacek Kurski „ napisał na Twitterze: "Kolesiu, który niedawno napruty jak kuter dostałeś w limo od policji, nie składaj ordynarnych korupcyjnych ofert posłom SP. Wracaj na Kolską". ….(źródło)

Profesor Niall Ferguson „ Od państwa militarnego do państwa opiekuńczego „....”pierwszy obowiązkowy system obowiązkowych państwowych emerytur wprowadzono nie w Wielkiej Brytanii, ale w Niemczech „....”Prawo o ubezpieczeniu społecznym wprowadził Otto Bismarck „.....”Ku zaskoczeniu swoich liberalnych oponentów przyznawał otwarcie ,że to „ państwowo – socjalistyczna idea „ ….” Bismarck nie kierował się jednak motywami altruistycznymi „ Każdy kto opowie się za ta ideą – stwierdzał – dojdzie w przyszłości do władzy „....(więcej )

Profesor Niall Ferguson” Pierwszą na świecie superpotęgą , która wcieliła w życie zasady państwa opiekuńczego w sposób najpełniejszy i z najbardziej imponującym skutkiem , nie była jednak Wielka Brytania, ale Japonia . Trudno znaleźć bardziej klarowny przykład ilustrujący bliskie więzi łączące państwo opiekuńcze z państwem militarnym „....”W rzeczywistości Japończycy wypracowali własny model państwa opiekuńczego i zaczęli to robić na długo przed zakończeniem II Wojny Światowej . Nie kierował nimi bynajmniej społeczny altruizm , ale typowe dla połowy XX wieku zapotrzebowanie na sprawnych młodych żołnierzy i robotników Jak stwierdził amerykański politolog Harold D Lasswell , Japonia w latach 30 XX wieku była państwem garnizonowym . Zawierała jednak w sobie obietnicę państwa militarnego , a zarazem opiekuńczego, oferują Japończykom bezpieczeństwo socjalne w zamian za ponoszenie ofiar wojennych „...Niall Ferguson ..” Potęga pieniądza „ .( strona 208 - 209 )

-----
Mój komentarz

Ustrój społeczny państwa militarystycznego , którego pochodną jest państwo opiekuńcze w wersji socjalizmu niemieckiego rozpada się . Cała zachodnia cywilizacja , która przekształciła się dzięki wysoki podatkom i przymusowym ubezpieczeniom społecznym w garnizonowe uporządkowanie życia obywateli upadła ,a my jedynie możemy obserwować szybki proces jej marginalizacji.

Ferguson podrzucił bardzo interesujące wyjaśnienie dlaczego to właśnie Prusacy i Japończycy byli tak zainteresowani zbudowaniem państwa opiekuńczego i wprowadzeniem przymusowych ubezpieczeń społecznych . Pruscy i japońscy militaryści rozbudowali garnizony i system w nich obowiązujący na całe kraje. Społeczeństwa nawet się nie zorientowały , kiedy obudziły w ściśle zorganizowanym świecie garnizonu wojskowego i fabrycznego .

Fenomenem kolonialnego systemu politycznego w Polsce jest jego niezwykła stabilność w ciągu ostatnich 6 lat . Cechą ustroju politycznego protektoratu było jego polityczne rozdrobnienie i niestabilność , które gwarantowało ,że nie powstanie na ziemiach polskich żaden stabilny i suwerenny ośrodek władzy .

Tusk oczywiście nie jest żadnym wybitnym przywódcą , ale raczej marionetką , o czym najlepiej świadczy pozycja Sikorskiego jako udzielnego księcia , który w ogóle nie musi się z Tuskiem liczyć , czy Rostowskiego , który po przekształceniu Polski w zadłużony kolonialny bambusoalnd zagrał mu na nosie i spokojnie odszedł zostawiając Tuska z całym bałaganem.

Ale nawet miernota polityczna , którą własna żona publicznie poniża opisując bezpruderyjnie w książce jak przyprawiała mu rogi i rozprawiając bez żadnego zażenowania dlaczego uczyniła go rogaczem , może zbyt długo pozostając przy władzy taki silny ośrodek zbudować . W Rosji gang bandytów rządzi „ suwerennie „. To dlaczego jakaś dobrze zorganizowana grupa stojąc w cieniu Tuska nie miałaby się tak wzmocnić prze tyle lat, aby nie przejąc władzy i nie zagrać Rosjanom i Niemcom na nosie .

O tym ,że zjawisko konsolidacji silnych dobrze zorganizowanych grup przestępczych nastąpiło najlepiej świadczy skala złodziejstwa i bezkarności ujawniona ostatnio przez CBA . Ponieważ jest to tylko wierzchołek góry lodowej i dotknął tylko jakiś partaczy kradnących na miliony powinniśmy zastanowić się jak już w tej chwili silne , potężne i bogate są bandy kradnące miliardy i inwestujące przejmujące za te pieniądze co lepsze kaski w gospodarce . Pewnego dnia jakaś tak dostatecznie silna grupa może wzorem ferajny Putina przejąc kontrolę nad Polska .

Pomimo tego ryzyka reżimowe i niemieckie polskojęzyczne media, wsparcie agenturalne miało o od 6 lat jeden cel .Powstrzymać ponowne dojście Kaczyńskiego do władzy.

Kontrolowany upadek Kaczyńskiego nie tylko się nie powiódł , ale nastąpiło polityczne odrodzenie polskie i powstał silny obóz patriotyczny pod charyzmatycznym przywództwem Kaczyńskiego

maj 2010 „Pytanie do Gowina „Czy charyzma przywódcy politycznego w ogóle istnieje, a jeśli tak, to czy jest ważna?. Odpowiedź Gowina”Oczywiście, że istnieje.I oczywiście, że jest ważna. Fakt, że poparcie dla PiS po przejściu do opozycji cały czas utrzymuje się na poziomie 25 – 30 proc., to zasługa charyzmy Jarosława Kaczyńskiego.”...”A Komorowski ma charyzmę?Jest kompletnie innym przykładem polityka...Czyli pozbawionym charyzmy?Próbuje mnie pani złapać za słowo. Komorowski to siła spokoju” ….(więcej )

Niemcy w tej chwili to kolos na glinianych nogach. Europa przekształcona w garnizonowe państwo opiekuńcze upada. Zniszczone przez kolonialne Niemcy i ustrój socjalizmu niemieckiego Węgry idą w stronę modelu chińskiego. Silan autorytarna władza i wolność gospodarcza .

Ukraińcy stają się wzorem dla Polaków i innych narodów Europy Wschodniej .Pokazują ,że władza w gruncie rzeczy jest słaba ,że siły zewnętrzne konstruując konstytucje stworzyły mechanizmy strukturalnie słabej władzy .

W czasie następującego politycznego chaosu w Polsce i całej Unii Europejskiej pojawieniu się w Europie Środkowej Cienia Chińskiego Smoka „ i związanego z tym geopolitycznego trzęsienia ziemi Polska potrzebuje silnego przywództwa . Przywództwa , który wyzwoli Polaków z podłego garnizonu państw opiekuńczego .

video Muzułmanie i zamieszki w Hamburgu
video Antoni Macierewicz i "służby" w Klubie Roninie - 09.12.2013 r.
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

„Jeszcze co najmniej sześć dni chcą stać na Majdanie Niepodległości w Kijowie zwolennicy integracji Ukrainy z UE, którzy obawiają się że 17 grudnia władze ich kraju podpiszą w Moskwie dokumenty, zbliżające Ukrainę do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Tymczasem Władimir Putin zapewnia, że Rosja jest "gotowa do integracji z Ukrainą". ….”Noc ze środy na czwartek w obozowisku rozbitym na centralnym placu ukraińskiej stolicy, zwanym dziś Euromajdanem, minęła spokojnie. Według agencji Interfax-Ukraina wokół znajdującej się tam sceny o godz. 2 czasu lokalnego stało ok. 13-15 tys. osób. - Wytrzymamy te sześć dni, jestem tego pewna „.....”W nocy do Kijowa wciąż zjeżdżały autobusy z niezadowolonymi z polityki ekipy prezydenta Wiktora Janukowycza ludźmi z innych ukraińskich miast. Zaparkowane są one przy głównej stołecznej ulicy, Chreszczatyku, gdzie stoi ich około 50. „...(źródło )

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika gorylisko

no bo jakże to tak, w Hamburgu tuckie nastolatki biją niemiecka policję...
madame daf daj głos... jak to cywilizowanych krajach takie problemy się rozwiązuje
bez udziału ss czy sa... albo bez gejstapo

Obrazek użytkownika fritz

Europa przekształcona w garnizonowe państwo opiekuńcze upada. "

*** Niewiarygodnie bledna ocena sytuacji.

Niemcy w ciagu ostatnich 10 lat od wprowadzenia euro dzieki 21% dewaluacji DM w ramach wprowadzenia euro, nieprawdodpobnie wzmocnily sie gospodarczo. Zniszczyly w krajach euro doslownie milliony miejsc pracy w przemysle (tylko w Francji okolo 750 tys),ktore przesunely sie do Niemiec.
I dokladnie to jest fundament nowej niemieckiej potegi.
Dlatego tak extremalnie wazne bylo dla Niemcow utrzymanie euro w krajach PIGS wbrew interesom tych krajow.
Chodzilo o niedopuszczenie do rozpadu systemu.

Teraz w wyniku dramatycznej sytuacji Francji euro musi pasc. Tylko ze w miedzyczasie Niemcy osiagnely olbrzymie przewage w przemysle.

Niemcy do oplaty swoich kas emerytalnych sciagaja polska wynarodowiana mase biologiczna; nawet poziom szkol zostal do tych celow dopasowany, tak katastrofalnie zostal obnizony.

A tutaj link do wypowiedzi bardzo znanego niemieckiego experta, ktory jak niewosola byla sytuacja w Niemczech i ze dewaluacje 21% przeprowadzili.

13.min 15 sec.

http://www.srf.ch/sendungen/ta...

Obrazek użytkownika MPSynak

Moim zdaniem władza nad nami w tym roku zaczęła dopiero krzepnąć, a nie się rozpadać.

Dlatego pijar osiąga wyżyny - pod płaszczykiem patriotyzmu wprowadza się Polakom dożylnie nowe środki nasenne...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.