Rocznica 17 września w Katowicach

W rocznicę agresji sowieckiej z 1939 r., 17 września 2013 r. KPN-OP, Solidarność Walcząca i Solidarni 2010 zorganizowały wiec pamięci pod stojącym do dziś w Katowicach na placu Wolności pomnikiem NKWD i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim na ul. Andrzeja. Przemawiają Adam Słomka, Herbert Kopiec, Zygmunt Miernik, Władysław Kostrzewski

* * *

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn  
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Temu Misiu

18-09-2013 [18:15] - Temu Misiu | Link:

My też zorganizowaliśmy uroczystość. My, niezrzeszeni a spontanicznie obecni pod symbolem okupacji sowieckiej (w imieniu których piszę), KlubGP w NS i kibice piłkarscy (nie wiem czy wolno mi ich reklamować?). Monument poświęcony "wyzwolicielom" wciąż przestrzega w środku miasta, sieje grozę wspomnień (pepesza odbezpieczona!).
I tu jest grupa obywateli, którzy czynią starania o usunięcie straszydła z centrum.
Przypomnieliśmy sobie tam, w pięknie utrzymanych rabatkach wokół "monumentu", co zawdzięczamy bohaterom obelisku. Wspomnienia były wspólne i indywidualne, a te wzruszające, drastyczne, wstrząsające.
Trzeba było po tym pójść się pomodlić za ofiary wojny, represji, "wyzwolenia".
Kościół św.Kazimierza, o charakterystycznej dla wielu budowli regionu, nie tylko sakralnych, przyciągającej wzrok architekturze autorstwa Teodora Talowskiego i wnętrzu zdobionym polichromią zawierającą motywy figuralne i ornamentalne, o charakterze secesyjnym, był doskonałym miejscem na refleksję o losie budowniczych niepodległego państwa polskiego w międzywojniu i o doli obrońców ojczyzny, powstańców, partyzantów, konspiratorów.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

18-09-2013 [20:05] - Mariusz Cysewski | Link:

Pozdrawiam serdecznie!... Następnym razem sfilmujcie choćby krótki reportaż! M.C.

Obrazek użytkownika Temu Misiu

19-09-2013 [10:34] - Temu Misiu | Link:

Gapowicze robili foty i być może będą zamieszczone na stronce Klubów - NS II. Filmowali chyba tylko gestaPOwcy i tych nagrań raczej nie upublicznią (może za jakieś 50 lat ujawni IPN :))
Pozdrawiam :)