Puchar Konfederacji, czyli o przewidywalności

  W nocy z 30 czerwca na pierwszego lipca 2013 odbył się finałowy mecz Pucharu Konfederacji.  Brazylia rozgromiła Hiszpanię.  Mecze były ciekawe, nie brakowało bramek.  Straszna w tym turnieju była jednak przewidywalność.  Wygrywali wyłącznie faworyci.

  Oglądałam wszystkie mecze, z wyjątkiem tych z Tahiti.  Niesłychanie męczace było, że gdy przed każdym z nich typowałam - kto wygra, to niestety zawsze się sprawdzało.  Nie można powiedzieć, że jakoś szczególnie dobrze znam się na futbolu.  Po prostu w każdym spotkaniu był zdecydowany faworyt i nieodmiennie zawsze on wygrywał.

  Często przychodziło mu to z trudem.  W grupie A  Brazylia wygrała z Włochami dopiero w rzutach karnych.  Również w meczu o trzecie miejsce Włochy pokonały Urugwaj w ten sam sposób.  Niemniej, trójkę czołowych drużyn /Brazylia, Hiszpania, Włochy/ można było wytypować jeszcze przed rozpoczęciem turnieju.  Jak się okazało w grupie B wystarczyłoby przeprowadzić tylko trzy mecze z Tahiti.  Hiszpania zwyciężyła 10:0, Urugwaj wygrał 8:0, a Nigeria uzyskala tylko 6:1.  I taka była właśnie kolejność drużyn w grupie B.

  Całkowita nieobecność elementu zaskoczenia, brak niespodzianek i sensacji wydał mi się czymś okropnym.  Jedyną rzeczą, która mnie zdziwiła, była gra Hiszpanów.  Miałam wrażenie, że najbardziej zależało im na tym, by się nie przemęczać.  Widac to było zwłaszcza w finale.  Przegrali go 0:3.

  Na zakończenie - uwaga o charakterze ogólnym.  Podstawowym dążeniem całej naszej cywilizacji jest eliminowanie nieprzewidywalności i przypadku.  Wszystko ma być uregulowane, ujęte w karby przepisów i procedur i toczyć się utartym trybem.  Realizacja tego ideału będzie jednak koszmarem. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazmirz

01-07-2013 [19:28] - Kazmirz | Link:

Hiszpanie musza dokonac pewnych zmian w swojej grze . Chyba znaleziono recepte na ich styl (patrz , Barcelona ,trzon rep. Hiszpanii ). Druzyny graja z nimi na kontre i przy dobrej grze obronnej + bramkarza potrafia to zdyskontowac . Mysle , ze ten zimny prysznic przyda sie przed mistrzostwami w 2014 - tam wynik moze byc calkiem odwrotny.

Obrazek użytkownika elig

01-07-2013 [22:46] - elig | Link:

  To bardzo prawdopodobne.  Podobno istnieje coś w rodzaju "klątwy" Pucharu Konfederacji.  Kto go zdobywa - nie wygrywa Mistrzostw Świata.  Zobaczymy....