Pedofilia w oświacie

 Jeżeli pedofilia jest największym problemem Kościoła, to znaczy, że Kościół nie ma problemu.


 *
 

"Media jako największy problem Kościoła tego czasu podnoszą pedofilię, ujawnioną nie tylko w USA ale w Irlandii czy Niemczech." - napisał bloger salonu24.pl podpisujący się Stary. 

Pedofilia wśród księży zapewne się zdarza, tak, jak zdarza się we wszystkich środowiskach, zwłaszcza tam, gdzie występuje relacja nauczyciel/wychowawca - uczeń. By się o tym przekonać wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa: nauczyciel pedofil.
Kilka przykładów:

  • "Przedłużono śledztwo w sprawie pedagoga-pedofila z Zielonej Góry. Możliwe, że Adam H. wykorzystał seksualnie nie jednego, ale przynajmniej 31 chłopców. Jednak ofiar zboczeńca może być nawet sto!

www.fakt.pl/Pedagog-pedofil-Nawet-sto-ofiar-pedagoga-pedofila-Nauczyciel-wykorzystywal-dzieci-Dziecko-jest-juz-bezpieczne-zboczeniec-w-areszcie-Policja-zajela-sie-pedofilem,artykuly,181734,1.html
 

  • "Skazany przez sąd pedofil uczył WF w gimnazjum w Dobrem pod Mińskiem Mazowieckim. Dyrekcja szkoły przez kilka miesięcy udawała, że nic nie wie o jego wyroku"

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,126765,7748435,Nauczyciel___pedofil_uczyl_w_gimnazjum__Dyrekcja_o.html
 

  • "Krakowscy policjanci zatrzymali 41-letniego nauczyciela wychowania fizycznego podejrzewanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Ofiarami mężczyzny jest co najmniej kilkanaście dziewcząt w wieku od 12 do 17 lat, do których dotarli policjanci prowadzący śledztwo."

www.policja.pl/palm/pol/1/2365/Nauczyciel_pedofil.html

  • "Kolejną bulwersującą sprawą, o której w trakcie prowadzenia Prokuratura Rejonowa w Łomży nie informowała ze względu na dobro pokrzywdzonych, było śledztwo i oskarżenie o pedofilię Jarosława L., nauczyciela szkoły podstawowej w powiecie zambrowskim."       superlomza.pl/Community/Blog.aspx

 
To tylko kilka spraw o podofilię wśród nauczycieli, w necie jest ich zatrzęsienie. I mowa jest o nauczycielach-pedofilach POLSKICH, a nie, jak pisze Stary, o przypadkach ujawnionych w USA, Irlandii czy Niemczech.

Jeżeli mowa o USA, to pozwolę sobie przypomniec  raport, z którego wynika, że 100 razy więcej pedofilów jest wśród nauczycieli niż wśród księży.
"Według Charol Shakeshaft, odpowiedzialnej za mało dziś znany raport z 2004 roku, „fizyczne nadużycie seksualne wobec uczniów w szkołach jest sto razy większe niż nadużycia księży”. Niechlubny raport, przygotowany dla amerykańskiego Departamentu Edukacji, przypomina portal LifeSiteNews. Niedawno na te dane powołał się także George Weigel krytykując ataki na papieża Benedykta XVI w „New York Times’ie”.
Weigel zwrócił uwagę, że media – choć stosują retorykę „obrońców dzieci” – w rzeczywistości skupiają się jedynie na zaszkodzeniu Kościołowi. Nadużycia seksualne księży miały miejsce głównie w latach 60. i 80., a przedstawia się Kościół jako „epicentrum wykorzystywania seksualnego młodych”. Tymczasem – przypomina pisarz – w 2009 roku zanotowano w USA jedynie sześć przypadków oskarżeń księży o nadużycia wobec dzieci, co świadczy, że Kościół znacznie lepiej poradził sobie z pedofilią niż inne instytucje.
Akty pedofilii wśród nauczycieli zawsze traktowane są jako indywidualne przypadki i nikt nie domaga się zreformowania całego systemu edukacji, podczas gdy sprawy dotyczące księży bulwersują opinię publiczną nawet po 20 latach i zawsze służą do zniszczenia wiarygodności Kościoła. Raport Shakeshaft, opublikowany dwa lata po ujawnieniu skandali pedofilskich w Kościele w USA, został zupełnie przemilczany. Po jego publikacji prezydent Amerykańskiej Ligii Katolickiej William Donohue pytał retorycznie „gdzie są media?”. – Czy nie jest dla nich newsem, że ilość uczniów, którzy padli ofiarą pedofilii w amerykańskich szkołach publicznych jest sto razy większa niż ofiar księży?" link

 
Kościół to instytucja, księża to są ludzie, zgadzam się każdy wykryty przypadek pedofilii jest skandalem, ale...
jeżeli piętnujemy jedną instytucję za wykryte przypadki pedofilii, to piętnujmy wszystkie, zwłaszcza państwowe.  Pedofile czają się na nasze dzieci w placówkach oświatowych, dlaczego o tym nie mówimy? Dlaczego Ministerstwo Edukacji nie bije się w piersi? 
Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, dlatego, że pedofilia jest młotem, który ma zniszczyć Kościół.  Gdyby tak nie było, rozmawialibyśmy dziś o problemie pedofilii, a nie problemie pedofilii w Kościele.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

13-02-2013 [13:44] - Marcin Gugulski | Link:

...Cezary S. (54 l.) trafił do aresztu w kwietniu 2011 roku pod zarzutem molestowania dzieci. Zboczeniec był na tyle perfidny, że wykorzystywał pozycję pedagoga szkolnego i opiekuna, aby zbliżyć się do swoich ofiar. Został nawet rodzicem zastępczym dla jednego z chłopców! Jednak pomimo że ciążą na nim naprawdę poważne zarzuty, Sąd Rejonowy w Piasecznie zdecydował się... wypuścić go na wolność.
Mężczyzna był tam zatrudniony jako pedagog. Podobnie jak w szkole i ośrodku wychowawczym. Był też policjantem wydziału ds. nieletnich.

A zanim trafił do Piaseczna, grasował w Warszawie na Mokotowie.
Więcej na ten temat m.in. w artykule tutaj:
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/warszawa-pedofil-wyszed-z-aresztu-sad-w-piasecznie-wypuscil-na-wolnosc-cezarego-s-dlaczego_268432.html
oraz w moim o kilka miesięcy wcześniejszym zapytaniu radnego z Mokotowa:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000cc98b/kbzwqrmuwcmfrwpijkwygkoutydwmysi/Z4620111129.pdf
i w odpowiedzi zastępcy burmistrza:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000cdd9b/owisyujdlbhmxidfaeuqwlwsjrpadmmx/Z4620111129_odp.pdf

Obrazek użytkownika Paczula

13-02-2013 [17:24] - Paczula | Link:

szkoła chroniła. Straszne.

Bardzo dziękuję za ten przykład.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

13-02-2013 [18:21] - Marcin Gugulski | Link:

No, nie tylko szkoła... Proszę o uważną lekturę drogi życiowej tego jegomościa.
Zaangażowane w jego ochronę przedstawicielki dyrekcji też nie wzięły się z nikąd.
W sumie: duży temat dla dociekliwego i pracowitego reportera ("Gazety Polskiej"?).

Obrazek użytkownika Paczula

13-02-2013 [22:45] - Paczula | Link:

ma Pan rację, dobrze byłoby, gdyby jakiś dziennikarz zajął się tą sprawą.