Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Kolejny cel Putina to Mołdawia?

Ula Ujejska, 04.05.2022

Wojna na Ukrainie nie skończy się na tym kraju; na rosyjski atak powinny przygotować się także Kazachstan i Mołdawia – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow w wywiadzie dla telewizji islandzkiej.

Kazachstan sobie odpuszczam, bo to grozi Rosji dżihadem na ogromną skalę - Taliban tylko czeka na taką okazję by się zemścić za okupację. Czy Putin zaatakuje Mołdawię? Rosjanie z Naddniestrza ewakuują swoje rodziny. Obserwuje się także wzmożony ruch lotniczy ciężkich transportowców między Krymem a samozwańczą republiką. Rośnie także liczba ruskich prowokacji. Moim zdaniem Ruskie blefują, chcą odciągnąć Ukraińców z kirunku donbaskiego by osłabić tamten front. Doskonale wiedzą że z drugiej strony trwa od 2 miesięcy dozbrajanie i szkolenie żołnierzy armii mołdawskiej. Ruskie plany spalą na panewce. Do Ukrainy dotarł już sprzęt do obrony wybrzeża i zwalczania lotnictwa. NATO ma już spore doświadczenie w wojnie z Rosją i wysyła do Mołdawii swoje oddziały wsparcia. Jest więc okazja aby wygnać z Mołdawii i z Naddniestrza zdrajców i ruskich bandytów. 

Ja na miejscu NATO wyprzedziła bym ewentualny atak i błyskawicznym rajdem zajęła Naddniestrze. Jest o co powalczyć. Na terenie Naddniestrza W miejscowości Cobasna, przy granicy z Ukrainą, mieści się posowiecki arsenał z około 20-21 tys. ton amunicji i różnego sprzętu, które w ponad połowie jest przeterminowane. Dla Ukraińców to łakomy kąsek. Jeśli nie, to przynajmniej powinni wysłać parę ukraińskich Bajraktarów aby to zniszczyć. Tak czy siak, Putin musi dostać tu potężnego kopa w zadek.


Foto: Azow coraz bliżej. Tylko godzina drogi od Kremla kolejna dywersja komandosów. Ogień strawił cztery samochody należące do przedstawicieli FSB.
 
Następnym celem będzie grób wodza rewolucji? A może komandosi zaczają się na pardę putinowców z okazji 9 maja? Będzie doskonała okazja aby odstrzelić paru wysokiej rangi ruskich dowódców. Taki atak może spowodować w Moskwie niesamowitą panikę, a to może przyspieszy koniec Putina.

Dziękuję za uwagę.

 
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 7503
u2

u2

04.05.2022 15:50

Kazachstan sobie odpuszczam, bo to grozi Rosji dżihadem na ogromną skalę - Taliban tylko czeka na taką okazję by się zemścić za okupację.
Tak w końcu będzie :-)
Maverick

Maverick

04.05.2022 17:48

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Kazachstan sobie odpuszczam,

Miał zabijać a tu własnie jego zabito. Jakie wielkie nieszczęście dla kontrolerów umysłów.
https://marucha.wordpres…
Ula Ujejska

Ula Ujejska

04.05.2022 23:08

Dodane przez Maverick w odpowiedzi na Miał zabijać a tu własnie

Maverick
A Kijów kiedy zdobędziesz?  Obiecujesz jak Pers od 2 miesięcy 😁😁😁
Maverick

Maverick

04.05.2022 17:29

Kogo lewactwo i chazarki o coś posądzają sami to czynią. amerykańska analiza. Dla znających języki a nie lewactwa, bo lewactwo to robactwo.
https://www.youtube.com/…
Ula Ujejska

Ula Ujejska

04.05.2022 23:06

Dodane przez Maverick w odpowiedzi na Kogo lewactwo i chazarki o

Maverick
A białe myszki widujesz?
sake3

sake2020

04.05.2022 18:36

Rosja zaczyna grozić na dobre i wielu krajom-Mołdawii,Kazachstanowi ,Szwecji,Finlandii ,nawet Wielkiej Brytanii i Irlandii.Zrozumiałe że nie jest w stanie tylu frontów podjąć  jednocześnie,ale rodzi się pytanie -czym. Rekrutacja idzie opornie i przypuszczam,że asem w rękawie Putina jest broń termojądrowa,którą przygotowywano zamiast tradycyjnego uzbrojenia.Dziś przedstawiono w telewizji Rassija1 symulację ataku na Wielką Brytanię i Irlandię za pomocą bezzałogowego drona Posejdon zdolnego podobno w kilka minut ,,pogrążyć w falach Wielką Brytanię,Czy dziennikarz się publicznie przechwalał albo konfabulował? Szwecja i Dania jest pod ciągłym nadzorem rosyjskiego lotnictwa naruszającego ich przestrzeń powietrzną,pragmatyczna Finlandia już teraz przygotowuje się do wojny Do tradycyjnie prowadzonych działań Rosja musiała by tworzyć koalicję,ale na taki plan nie wystarczy Białoruś.
Pers

Pers

04.05.2022 18:42

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Rosja zaczyna grozić na dobre

@sake
//Do tradycyjnie prowadzonych działań Rosja musiała by tworzyć koalicję,ale na taki plan nie wystarczy Białoruś.//
Jestem pod wrażeniem.
Na NB objawiły się dwa damskie talenty - strateżka militarna @ujejska no i ty sake - wybitna geostrateżka.
Chapeau bas!
tricolour

tricolour

04.05.2022 19:48

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @sake

@Pers
Ja bym kobiet nie denerwował. Ławrow wkurzył Żydów wzmianką o Hitlerze - Żydzie, a że wiadomo, że nie ma nic bardziej groźnego od kobiety z Mossadu więc trzeba uważać, co się mówi.
Tym dwóm rady nie dasz 😛
sake3

sake2020

04.05.2022 19:58

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @Pers

Czyli jestem z Mossadu? To rzeczywiście rady nie dacie,bo co do pani Ujejskiej to nie wiem,nie znam.
Pers

Pers

04.05.2022 20:05

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czyli jestem z Mossadu? To

@sake
//bo co do pani Ujejskiej to nie wiem,nie znam.//
A ja myślałem, że pracujecie w jednym maglu...
sake3

sake2020

04.05.2022 20:57

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @sake

@Pers.....Nie ,magiel jest mój..Firma jest ,płacę podatki ,z płatnosciami nie zalegam.A ty co ?Przy mnie to ty gołodupiec jesteś.
Pers

Pers

04.05.2022 21:53

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers.....Nie ,magiel jest

@sake
//A ty co ?Przy mnie to ty gołodupiec jesteś.//
O! czyżbyś dorabiała w Urzędzie skarbowym, że tak dobrze znasz moją sytuację materialną?
Może jestem niezamożny ale bogaty duchem :)
A ten magiel to elektryczny czy taki jeszcze na korbę?
sake3

sake2020

05.05.2022 07:43

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @sake

@Pers.....Elektryczny naturalnie.naciskasz czerwony guzik i czujesz się jak Putin.
Pers

Pers

05.05.2022 07:59

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers.....Elektryczny

@sake
//Pers.....Elektryczny naturalnie.naciskasz czerwony guzik i czujesz się jak Putin.//
No :) Zamontowałem sobie nawet taki przy spłuczce sedesowej i ćwiczę kilka razy dziennie.
Kto wie? Może będę musiał kiedyś zastąpić PPP (Pana Prezydenta Putina). W końcu jestem dużo młodszy.
Ula Ujejska

Ula Ujejska

05.05.2022 09:48

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czyli jestem z Mossadu? To

Sake3
Ja tyż jestem z Mossadu, CIA i co tam jeszcze sobie Persy wymyślą 😁 Pewne jest jedno, na pewno nie jesteśmy z GRU.
sake3

sake2020

05.05.2022 14:45

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Sake3

@Ula Ujejska....Z GRU nie jesteśmy,ale jak się dyskusja tak dalej potoczy to aż się boję czy nie wyjdzie na wierzch że jestem kochanką Putina.
Pers

Pers

05.05.2022 15:00

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Ula Ujejska....Z GRU nie

@sake
//czy nie wyjdzie na wierzch że jestem kochanką Putina. //
Pomarzyć dobra rzecz. Nic nie kosztuje :))
Ale może jakieś małe Putiniątka by z tego były? Zamawiam parkę :)
tricolour

tricolour

04.05.2022 18:48

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Rosja zaczyna grozić na dobre

@Sake
Dziewczyno, te termojądrowe straszaki są dobre dla dzieci, które boją się hałasu. Megatonowe eksplozje morskie każdy może obejrzeć na filmach z próbnych wybuchów i zapewniam, że fala z takiego wybuchu po dziesięciu kilometrach nawet nie przewróci okrętu. Zdaje się (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), że Wielka Brytania wraz z Irlandią są większe niż dziesięć kilometrów, prawda? No to mogą spać spokojnie, ale oczywiście wybuch takiej skali zniszczy nabrzeże i kilka kilometrów brzegu.
Nie dajmy się zwariować durnej, ruskiej propagandzie. Oni te swoje jądrowe zabawki mają w dokładnie takim stanie, jak czołgi ze spadającymi wieżami, przeterminowane siedem lat racje żywnościowe oraz mundury oberwańców. Nie ma takiej możliwości, by banda pijanych złodziei pozostawiła broń jądrową w stanie fabrycznym. Oni nawet radiostacje polowe mają sprzed pięćdziesięciu lat, a do łączności wojennej używają telefonów komórkowych więc durne łby generalskie spadają hurtowo po namiarze ukraińskim.
Proszę się nie obawiać.
sake3

sake2020

04.05.2022 19:54

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @Sake

@Tricolour.....Mnie samej wydaje się dziwne,żeby Rosja akurat dysponowała taką bronią by zatopić dużą w końcu wyspę.Ale jak rozumieć sytuację w której by dziennikarz telewizyjny publicznie opowiadał takie pierdoły? Na kogo to jest obliczone? I dlaczego cała Europa w strachu na widok tego czerwonego guzika?Czy nikt z polityków nie powie- sprawdzam?
Ula Ujejska

Ula Ujejska

05.05.2022 09:54

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Tricolour.....Mnie samej

Sake3 
Niektóre państwa Europy drżą ze strachu, że właśnie ucina im się przy samym ryju brudny interes oraz marzenia o dominacji politycznej, zwłaszcza ze sprzedaży broni dla Rosji. Straszą więc ludzi nuklearną katastrofą. Putin jest cwańszy od tych wsiowych głupków - wie co robi. Nam potrzeba do zwycięstwa tylko jednego: zwiększyć straty ruskiej armii do 45%  stanu jaki mieli sprzed wojną. Rosja już tego nie odbuduje.
Pers

Pers

05.05.2022 10:52

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Tricolour.....Mnie samej

@sake
//Ale jak rozumieć sytuację w której by dziennikarz telewizyjny publicznie opowiadał takie pierdoły? //
To nie są wcale pierdoły. Kilkoma celnymi ładunkami można wywołać tsunami, które zatopi tereny miejskie na kilkanaście km w głąb. A tak się pechowo składa, że największe miasta Anglii to miasta portowe... Reszta jest mało ważna. Anglia jest bezbronna.
Marek Kudła

keram

04.05.2022 19:12

1500 ruskich zajobąw w Naddniestrze i nie ma komu przepędzić to tałatajstwo z Europy ?!!!!!  przecież wystarczy jeden czołg !!! Wstyd !!!
Maverick

Maverick

04.05.2022 19:58

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na 1500 ruskich zajobąw w

Gadanie jest tanie, a judzenie jeszcze tańsze, judzenie do wojny to wyznawanie Lucyfera i belzebuba. Na co czekasz daj przykład i będziesz świętym u Lucyfera ....
Wojna na Ukrainie uknuta poprzez Lucyfera aby zniszczyć Słowiańskie dusze, ale co Poliniakom to przeszkadza gdy bezduszni masoni i tak tam już kontrolują narrację..
Poliniacy co tak niby odeszli od komunizmu, teraz pełną gębą łykają genderowy komunizm idący z zachodu wciskany im do gardła poprzez tych samych trockistów co zaczęli rewolucję pażdziernikową, ale Poliniak tego nigdy nie zrozumie, sterowany poprzez loże masońskie do samobójstwa.
Ula Ujejska

Ula Ujejska

04.05.2022 23:16

Dodane przez Maverick w odpowiedzi na Gadanie jest tanie, a

Maverick
Czy ten twój bełkot ktoś rozumie?  Tu potrzebny jest psychiatra.
Pers

Pers

05.05.2022 14:58

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na 1500 ruskich zajobąw w

@kudla
//przecież wystarczy jeden czołg !!! Wstyd !!!//
Proponuję wysłać Rudego o numerze bocznym 102.
Jak zobaczą Gustlika z Czereśniakiem to zaraz uciekną.

Stronicowanie

  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
  • Następna strona
  • Ostatnia strona
Ula Ujejska
Nazwa bloga:
TENDENCYJNY PORADNIK WYBORCZY
Zawód:
Wykształcona z dużego miasta.
Miasto:
Bardzo wielkie miasto nad Pilicą

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 746
Liczba wyświetleń: 11,230,572
Liczba komentarzy: 14,750

Ostatnie wpisy blogera

  • Ku przestrodze
  • Gonić szarańcze!
  • Mam tego dość

Moje ostatnie komentarze

  • Jabe A co, obdarli cię już z futra?
  • Danuta Ja spodziewam się najgorszegp. POtwór zanim zdechnie zrobi wszystko by utrzymać się przy korycie. Gada trzeba szybko dobić.
  • Sake3 Mogą mu skoczyć ... po paczkę fajek do sklepu.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Nasze Credo
  • Nasza odpowiedź
  • ORMO czuwa !

Ostatnio komentowane

  • Es, @nieustannie zaskakiwana rzeczywistością @sakeKto wespół w zespół z obecnymi przy sterach, przez dziesięć lat swoich rządów wytrwale umacniał to "społeczeństwo", że nie ma dla niego życia poza…
  • Ijontichy, sake2020"Proszę więc  nie sądzić,że społeczeństwo będzie reagować na bezrobocie ,drożyznę,rosnącą cenzurę skoro wroga podaje się na tacy."Poza jednym---zgoda. Żadne społeczeństwo!!!! Czego…
  • NASZ_HENRY, ,.,.,., .,. ., Co ma wisieć nie utonie czyli co komu pisane, to go nie minie 😎

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności