Witaj: Niezalogowany | LOGOWANIE | REJESTRACJA
Test z macronizmu
Wysłane przez Marek Michalski w 16-03-2024 [17:00]
Prezydent Francji Emanuel Macron znany z ożywionych kontaktów telefonicznych z prezydentem Rosji Włodzimierzem Putinem zaskoczył propozycją wysłania wojsk NATO na Ukrainę.
Które z poniższych twierdzeń w kontekście tej inicjatywy jest prawdziwe:
1. Prezydent Francji stracił zaufanie do prezydenta Rosji.
2. Po zabiciu Aleksieja Nawalnego masoneria Grand Orient podjęła decyzję o zmianie polityki.
3. Władze USA wstrzymując finansowanie wojny na Ukrainie wyimpasowały działanie na krajach Europy.
4. Francja zamierza przejąć przywództwo, aby kontrolować przebieg wojny i zasady pokoju.
5. Francuski deep state zamierza wykorzystać kryzys związany z wojną do stworzenia federacyjnego państwa europejskiego.
6. Wszystkie z powyższych.
7. Żadne z powyższych.
8. Inne rozwiązanie.
Komentarze
16-03-2024 [17:30] - smieciu | Link: 1. Nigdy go nie miał. Macron
1. Nigdy go nie miał. Macron nie jest osłem. Podobnie jak i inni kluczowi politycy.
2. Nie, takich rzeczy się nie robi. Tym bardziej z dnia na dzień. To było przygotowywane, Macron sam wyraźnie stwierdził że jego pomysł jest dobrze przemyślany (aczkolwiek w domyślnie niekoniecznie przez wielu rozumiany).
3. Nie władza... Ta chce pomocy Ukrainie.
5. To nie jest kluczowe w tym momencie. Ukraina jest kluczem, posiadając go reszta i tak sama przyjdzie.
8 i 4. Macron chce przejąć inicjatywę. Chce mieć decydujący wpływ na to co będzie dziać się na Ukrainie.
Chce wypchnąć Bidena.
I z Ukrainy i z pozycji rozdającego karty w Europie.
16-03-2024 [17:36] - sake3 | Link: Stawiam na punkt 4-ty i 5-ty.
Stawiam na punkt 4-ty i 5-ty.......Francuski fircyk zawsze i wszędzie chce być obecny i grać pierwsze skrzypce.Zależy mu,by być negocjatorem a nie tylko siedzieć przy negocjacyjnym stole.Wiadomo -łatwo wtedy załatwić swoje interesy z Rosją jak onegdaj H.Sarkozy wciskając Putinowi swoje łodzie podwodne.Poza tym chce uchodzić z tego który zaprowadzi ,,pokój'',Oczywiście Macron jest entuzjastą federalizacji i obecne niesnaski między Francją a Niemcami nie wpłyną na zmianę jego zdania.Chce mieć po prostu więcej do powiedzenia niż to na co pozwalają Niemcy. .
16-03-2024 [20:14] - NASZ_HENRY | Link: top secret
Inne rozwiązanie - top secret 😎
16-03-2024 [22:52] - Marek Michalski | Link: Dziękuję za same trafne
Dziękuję za same trafne odpowiedzi.
Dla przypomnienia trochę chronologii:
16 II 2024 odbyła się 60 Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. Oprócz przedstawicieli 60 krajów gościem była żona Aleksieja Nawalnego. Są pogłoski, że zmierzano do jego uwolnienia w drodze wymiany, a w takiej sytuacji byłby na tej konferencji kreowany politycznie. Pojawia się skojarzenie z jego zatruciem w Rosji, z którego jakaś siła wywiozła go do szpitala w Berlinie.
Zabójstwo pasuje do takiej hipotezy, jako rozwiązanie zagrożenia „szerzeniem demokracji” w Rosji.
https://wszystkoconajwazniejsz...
22 II 2024 „Bundestag odrzucił…złożony przez opozycyjną frakcję CDU/CSU wniosek o natychmiastowe przekazanie przez Niemcy Ukrainie pocisków manewrujących Taurus i innego dostępnego, potrzebnego Kijowowi uzbrojenia.„
https://forsal.pl/swiat/bezpie...
26 II 2024, z inicjatywy prezydenta Macrona odbyło się w Paryżu spotkanie głów państw i szefów rządów poświęcone pomocy dla Ukrainy.
Wg opinii Ośrodka Studiów Wschodnich
„Retoryka Macrona względem Rosji ulega stopniowemu zaostrzeniu od konferencji w Bratysławie w czerwcu 2023 r., gdzie przyznał on, że to państwa Europy Środkowej miały rację, jeśli chodzi o diagnozę sytuacji bezpieczeństwa. Zmiana wynika z poczucia nieefektywności wcześniejszej polityki dialogu z Moskwą, w tym podejmowanych prób rozmów z Władimirem Putinem w pierwszych miesiącach pełnoskalowej rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie. Za bezpośrednią przyczynę najnowszych wypowiedzi francuskiego przywódcy można uznać pogorszenie się położenia Ukraińców na froncie oraz niepewną sytuację w relacjach transatlantyckich przed zaplanowanymi na listopad wyborami prezydenckimi w USA i w związku z nieuchwaleniem przez Kongres pakietu pomocy na 2024 r. Zaostrzenie retoryki wobec Rosji i wprowadzenie terminu „dwuznaczności strategicznej” (używanego w kontekście francuskiej doktryny odstraszania jądrowego) ma też za zadanie potwierdzić ambicje Paryża do wzięcia większej odpowiedzialności za bezpieczeństwo europejskie.”
https://www.osw.waw.pl/pl/publ...