Pokłosie Hanny Gronkiewicz - Waltz

Hanna Gronkiewicz- Waltz, wiceprzewodnicząca PO i prezydent Warszawy, zrobiła dziś coś, co na pewno nie jest wybrykiem czy idiotyzmem. Podczas podniosłych uroczystości z okazji 73 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, chcąc - no właśnie nie wiadomo co - chcąc więc coś powiedzieć w związku z tamtym wielkim heroizmem polskich Żydów,  przypomniała, że kilka miesięcy temu spalono we Wrocławiu kukłę Żyda. I dała do zrozumienia, że polska klasa polityczna milczy w sprawie antysemityzmu, z wyjątkiem jej, czyli PO, no bo inaczej trudno zrozumieć sens tej wypowiedzi. Samo zdarzenie miało miejsce 18 listopada 2015 roku we Wrocławiu podczas antyimigranckiej demonstracji środowisk narodowych. Część z nich uznała spalenie kukły symbolizującej Żyda za prowokację i odcięła się od tego incydentu. Jak więc do tego doszło?

Autorem palenia był Piotr R., nazywany "człowiekiem bez życiorysu politycznego", związany wcześniej z ruchem Oburzonych czy ruchem Kukiza. Sam Kukiz pozbył się go, twierdząc, że Piotr R. prowadzony jest przez służby. Znana jest też jego bliska współpraca ze Zbigniewem Stonogą, którego "informacje" zostały docenione ostatnio w paszkwi!u Małgorzaty I. Niemczyńskiej na temat Pierwszej Damy, opublikowanego w czymś, co przestało być już gazetą. Nie publikuję nazwiska sprawcy spalenia kukły, prokuratura postawila mu zarzut, ale przecież nie chodzi tu o jego nazwisko. Istotniejsze jest to, co ów Piotr R. napisał w liście do gminy żydowskiej. Tak w ogóle to było coś więcej, niż zwykłe palenie kukły, to była, jak napisał instalacja. Kukła trzymająca w ręku flagę UE, miała symbolizować Georga Sorosa, a ogień, który ją potem trawił, miał się przenieść na krzyż katolicki, symbol chrześcijaństwa. Autor w ten spsób protestował przeciwko działaniom Sorosa, które jego zdaniem prowadzą do islamizacji Europy i upadku chrześcijaństwa. Można powiedzieć, czysta prowokacja, kiedyś byśmy ją nazwali ubecką. Sprawca tego czynu, jak zaznaczył, nie chciał nikogo urazić, a jeśli uraził, to przeprasza. No i właściwie tyle o kumplu Stonogi, posiadaczu wielu informacji o wszystkich i o wszystkim, w każdym razie godnym do powtarzania jego obrzydliwych insynuacji w "Gazecie Wyborczej".

Palenie kukły kogokolwiek jest czynem nagannym,  czasami nawet, jak najbardziej, wartym potępienia i wymierzenia kary. Oczywiście trzeba tu odróżnić sytuację, w której ludzie palą kukłę dyktatora, w kraju objętym rozruchami czy wojną, od sytuacji, w której ludzie mogą na tysiące innych sposobów wyrażać swoje niezadowolonie z powodu jajkiejś osoby czy partii. Hanna Gronkiewicz - Waltz  nie mogła nie wiedzieć, jakie były okoliczności spalenia kukły, symbolizującej Żyda. Ale ci, do których ta informacja dotrze, do tego w takich jak dziś okolicznościach, podczas uroczystości z okazji powstania w getcie warszawskim, będą mie!i kolejny dowód na to, że w nacjonalistycznej Polsce szaleje antysemityzm, ale jest tam jeszcze jedna dzielna kobieta, która nie boi się dyktatury i "hipernacjonalizmu" i woła do wolnego świata, by się tym zajął, bo polscy politycy milczą. 

Wypowiedź prezydent Warszawy nie była idiotyczna, a ona sama nie jest idiotką. To była wypowiedź przemyślana i napisana. I nie możemy nic z tym zrobić. Niszczenie wizerunku Polski, przy każdej możliwej okazji, jest całkiem świadome. I będzie trwało tak długo, jak długo Polska nie będzie silnym państwem, które budzi szacunek i respekt. Niestety, poważne jak na razie siły polityczne w Polsce, nie tylko nie zamierzają brać udziału w budowie silnego i sprawnego państwa, a wręcz przeciwnie, nadal robią wszystko, by było słabe, by nadal mówiono o nas jako współsprawcach zbrodni niemieckich na Żydach, kraju, gdzie - jak uprościć wszystko - narodził się pomysł Zagłady. Prezydent Andrzej Duda miał kolejne bardzo dobre wystąpienie, emocjonalne i oddające tragizm tamtych dni, ale najwyraźniej, dla polityków PO, nie ma miejsc, dat i wydarzeń, gdzie wypada się po prostu zachować godnie. Takie to pokłosie mamy po Hannie Gronkiewicz - Waltz.

Źródło: Niezalezna.pl 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JacBiel

19-04-2016 [21:50] - JacBiel | Link:

Jakoś mam wrażenie, że jeśli zwracał się Pan do sumień członków PO, to Pan chybił :-)

Obrazek użytkownika grzechg

19-04-2016 [22:13] - grzechg | Link:

Ależ skąd! Tej masakry w głowach nikt nie odkręci.