Kłamstwo nowym aktem założycielskim do konfrontacji z PiS

Używamy ostatnio bardzo często słowa nienawiść, opisując nawałnicę manipulacji i kłamstw, które codziennie, z natężeniem nigdy wcześniej w Polsce niespotykanym (nawet w PRL, nawet w stanie wojennym) wrzucane są do przestrzeni medialnej, żeby utrącić zmiany zachodzące w kraju po 2015 roku. Zmiany jak zmiany, nie wszystkim muszą się podobać, więcej nawet powiem, nie powinny się wszystkim podobać, bo to dobrze służy rządzącym. Nienawiść opozycji i wspierających ją mediów do Prawa i Sprawiedliwości, także do środowisk dziennikarskich akceptujących kurs rządu, powoli jednak powszednieje. Ile razy można pisać o tym, że mamy do czynienia z kolejnym przejawem nienawiści, ile razy można powtarzać, że te działania szkodzą Polsce, a nie tylko urzędującej władzy. Prawdę mówiąc, PiS nie był do końca przygotowany, że to zajdzie tak daleko, że walka, a teraz już otwarta wojna  z rządem, a pośrednio także ze wszystkimi, którzy go poprali, będzie tak bezwzględna i cyniczna, bez liczenia się z kimkolwiek i z czymkolwiek, jeśli tylko służy to pokonaniu wroga. Nienawiść ta, jak każdy stan psychiczny, prędzej czy później powoduje zmiany w wyglądzie zewnętrznym, co widzimy naocznie wśród najbardziej zaciekłych liderów opozycji takich jak posłowie Grabiec czy Szejnfeld. Ale w tych dniach doszło coś jeszcze, coś co można postawić w hierarchii szerzenia zła jeszcze wyżej niż nienawiść - to jest obrzydliwość. A ta u ludzi normalnych budzi naturalnie obrzydzenie. By nie być gołosłownym, po kolei.
 
Słów Beaty Szydło wypowiedzianych 14 czerwca w Auschwitz nie będę już przypominał, znamy je. To było to jedno zdanie, które stało się aktem założycielskim dla dokonania medialnej dintojry na rządzie i na wizerunku Polski, które posłużyło do czegoś, co już nie jest tylko zwykłym kłamstwem i próbą osłabienia Polski, ale właśnie przejawem obrzydliwości, ludzkiego a nie politycznego upadku. Nie da się z tym w zasadzie walczyć, bo kiedy dotyka nas uczucie obrzydzenia, człowiek normalny w takiej sytuacji po prostu odchodzi. Nie polemizuje, no bo jak?

Janusz Lewandowski, poseł do PE, napisał na swoim blogu, że premier Beata Szydło, cytuję: „Wybrała sobie Auschwitz, by wystąpić w roli strażnika czystości polskiej rasy! Trafnie, właśnie w tym miejscu misję oczyszczania narodu z niepożądanych elementów doprowadzono do perfekcji!”* Pisze to człowiek, który od dawna szczuje na Polskę, uważając zapewne w swojej chorej wyobraźni, że szczuje jedynie na PiS. Choć i tu miałbym pewne wątpliwości, czy nie robi tego całkowicie świadomie przeciwko własnemu państwu. Stawia tymi słowami polską premier – to nie przesada - obok takich postaci jak Adolf Hitler czy Adolf Eichmann. To wynika wprost z tego jednego zdania, to jest powiedziane explicite. Cały wpis Lewandowskiego poleca na Twitterze Tomasz Lis, ale pomińmy tu już tego żałosnego człowieka.  

Prof. Jan Hartmann, który prowokuje nie pierwszy raz,  też zareagował. Żąda od premier przeprosin! ”O co, do cholery, chodzi w tej tajemniczo obrzydliwej, diabolicznej wypowiedzi?! Co się tu insynuuje? Jakie miazmaty tu cuchną? Jaka tu pada aluzja? A może żadna?”** – pyta na pozór retorycznie krakowski filozof. Na temat obozu politycznego rządzącego obecnie Polską wypowiada się jednoznacznie, pisząc o nim jako: „wulgarnym środowisku politycznym, rekrutującym się z niższych sfer, z małych miejscowości i ich kupiecko-kościelnych elit”. Daje namacalny dowód pogardy i kulturowego rasizmu wobec społeczności,  w których mieszka większość Polaków. Nie warto rozmawiać z Hartmannem, chyba już nawet nie będzie ku temu okazji. Mnożą się bowiem rozliczne apele (m.in. pisarz Zygmunt Miłoszewski***, reżyser Andrzej Saramonowicz) o jakieś zbiorowe wystąpienie przeciwko rządzącym, z użyciem „każdych dostępnych środków”. Akt założycielski tego nowego buntu starych elit, tak jak powstanie III RP, oparty jest na kłamstwie, tym razem z cynicznym wykorzystaniem takiego miejsca jak Auschwitz. Mocniej i głębiej sięgnąć już nie można było. Niemcy, po tekstach Jana Hartmanna i Janusza Lewandowskiego mogą się w zasadzie poczuć rozgrzeszeni, są nowi oskarżeni. I choć cała sprawa, ta wielka histeria i parada kłamstw, nie ma oczywiście takiego oddźwięku za granicą jak to relacjonują pilnie małżeństwo Lisów czy familia różnych Grabców, to nie można absolutnie lekceważyć tego co się stało, bo dla obozu przegranych jest to ich nowy akt założycielski, który ma zmobilizować siły społeczne do rozprawienia się z Polakami, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, a nie tylko z samym rządem. To jest prosta droga do konfrontacji.             

*http://januszlewandowski.natemat.pl/210549,jeszcze-troche-i-swiat-uwierzy-w-polskie-obozy-zaglady
** http://hartman.blog.polityka.pl/2017/06/15/beato-szydlo-przepros-poki-czas/
*** http://wpolityce.pl/polityka/344661-amok-miloszewski-wzywa-do-walki-z-rzadem-obowiazkiem-kazdego-patrioty-jest-uzywanie-kazdych-dostepnych-srodkow
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

18-06-2017 [10:38] - ...Trzy kropki... | Link:

...Dziś Grabiec u Rachonia o niczym innym nie mówił  tylko o NIENAWIŚCI...to magiczne słowo ma być wymawiane bez przerwy i na okrągło w stosunku do wszystkich Polaków popierających PiS !!!...Totalna oPOzycja  ma być  utożsamiana z językiem "miłości"!!!...

Obrazek użytkownika Lektor

18-06-2017 [13:53] - Lektor | Link:

Tak, to prawda !  Kłamali przez cały czas ich rządów, a teraz kłamstwo to ich narzędzie walki o władzę. Cała ta grupa antyrządowych przygłupów to postkomuchy, w których skład wchodzi lewactwo, ateiści i zboczeńcy. W rezultacie to kłamcy, złodzieje i głupki popierający korupcję. Nie wierzę żeby Polacy dali się na to nabrać ponownie.

Polacy słyną na świecie z tego, że mają głęboką potrzebę i chęć pomagania. W związku z tym, wzywam ogromną większość Polaków do szczególnej pomocy:
- pomóżmy opętanym z nienawiści frustratom z PO, żeby ich marzenia o władzy odbywały się w spokoju, w ich domach czy mieszkaniach, ale nie w sejmie czy samorządach, gdzie bliskość stanowisk władzy (tzw. koryta) rozbudza w nich agresję. A zatem pomóżmy im i nie głosujmy na nich, dając im odpocząć po 8 latach głupizny na zielonej wyspie, a następnie długotrwałej okupacji sali plenarnej w sejmie, i ciężkich prac związanych z manipulacjami i kłamstwami w ich formacji totalnej opozycji. Dajmy im odpocząć jak najdłużej, w zaciszu swoich domostw i rodzin. Ich mózgowia (o ile takkowe posiadają) wymagają długotrwałej regeneracji, a najlepiej byłoby, gdyby odpoczywali na wieki wieków. A za to co robili podziękujmy im gorliwym okrzykiem  W O N  !!!
- pomóżmy członkom partii nowoczesnych palikotów i przygłupów spod ciemnej gwiazdy odejść na zawsze w zacisza ich domostw. W sejmie nie ma miejsca dla idiotów, puczystów i upierdliwych wnioskowawców o przerwy w obradach. Polacy, nie głosujmy więcej na tych debili. Pomóżmy im zniknąć z przestrzeni politycznej, bo naprawdę nasza ojczyzna nie zasługuje na takie upokorzenie.  A za to co robili podziękujmy im gorliwym okrzykiem  W O N  !!!
- pomóżmy chłopom z PSL-u pozostać w domach. Rola czeka na uprawę, a i krowy trzeba doić. A oni się męczą w sejmie i w samorządach. Siedzą chopiska w biurach, a myślami na polu. Pomóżmy im Polacy, i nie głosujmy na nich. Nie róbmy z nich męczenników. Oni już, wraz z PO, pokazali przez całych 8 lat co potrafią. Wystarczy !  Niech teraz odpokutują za szmugle i kłamstwa – może dostaną rozgrzeszenie ?!  A za to co robili podziękujmy im gorliwym okrzykiem  W O N  !!!
 
Polacy, czy nie stać nas na wybranie do Parlamentu uczciwych, mądrych i zaufanych ludzi ?  Czyż to takie trudne dowiedzieć się prawdy o kandydacie na którego chcemy głosować ?  Nie róbmy więcej PGR-u z naszego parlamentu. Pozwólmy tam pracować mądrym, prawdomównym i szczerym ludziom.