Wielki pożar w Londynie, czyli.....

Wielki pożar w Londynie miał miejsce w 1666 roku, trwał ponad trzy dni i spaliło się 2/3 powierzchni miasta. Podobno zginęło tylko sześć osób, za to spaliły się wszystkie szczury, które roznosiły dżumę, epidemię trapiącą Londyn od 1665 roku. Jak widać, Brytole mają wprawę w radykalnym rozwiązywaniu problemów.

Obecna tragedia była ponoć skutkiem niewielkiego pożaru lodówki. W życiu nie słyszałam podobnej bzdury – co się może palić w lodówce? Jedynie instalacja elektryczna, którą można zgasić byle szmatą czy wodą z kranu, co najwyżej wywali prąd w całym budynku. A może ktoś chciał sobie zarobić na ubezpieczenie?
Nie mam również pojęcia, jakim cudem ogień niósł się po ścianach, chyba że zamiast pianki czy styropianu obłożyli je jakimś paździerzem. W Polsce raczej niewyobrażalne przy naszych przepisach ppoż, ale widać Brytole tradycyjnie nie przejmują się specjalnie hołotą – tu uwaga > hołota to stare polskie słowo gołota, wymawiane z ruska, oznacza ludzi nie posiadających żadnej własności, nawet dzierżawy. Gołota to byli najmici, czyli ludzie do wynajęcia, bez ziemi i domu. 

Wracając do Londynu - nie rozumiem tylko, czemu się czepiają nowej premier, wszak budynek był komunalny, a burmistrzem Londynu od roku jest Sadiq Kham, mahometanin, członek Partii Pracy. Inna rzecz, że remonty zostały przeprowadzone za poprzedniego burmistrza, obecnie ministra w rządzie Teresy May, nota bene mającego tureckiego przodka.

Kończąc tę rasistowską notkę powiem tylko, że wolę jednak naszą prowincję od tego wielkiego, europejskiego świata. U nas też zdarzają się tragedie będące wynikiem głupoty, ale żeby podpalać celowo własne mieszkanie w bloku, to takich głupich jednak póki co nie ma. Za to elewacje budynków, nie tylko wysokich, nawet w najbardziej skorumpowanych gminach są ocieplane styropianem a nie paździerzem, a wymagania ppoż są naprawdę bardzo ostre. My, biedni prowincjonalni Polacy, ciągle jednak wierzymy w prawa fizyki, a nie w post polityczny raj na ziemi....
Och, wiem, powinnam współczuć ofiarom itp., tyle że malowanie kredkami po asfalcie post factum jakoś mało mnie wciąga, za to o wiele bardziej interesuje mnie pytanie, jak takie coś w ogóle mogło się zdarzyć w nowym, rzekomo wspaniałym zachodnim raju na ziemi. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

17-06-2017 [16:13] - mmisiek | Link:

Skoro turecki burmistrz to może i południowe obyczaje.
Jak pamiętam to po jakimś trzęsieniu ziemi w Turcji i zawaleniu się mnóstwa budynków okazało się, że tam przepisami, normami i jakością materiałów niezbyt się przejmują. A teraz w "europie pierwszej prędkości" ludzie z tamtego kręgu coraz częściej zaczynają zajmować decyzyjne stanowiska.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-06-2017 [17:09] - Imć Waszeć | Link:

Marsz przez instytucje. Angole obudzą się pod okupacją.

Obrazek użytkownika eska

17-06-2017 [17:22] - eska | Link:

To, co mnie przeraziło najbardziej, to fakt, że cała ta emigrancka mieszanka mieszkańców posłusznie słuchała instrukcji straży ppoż, zamiast wiać wg własnego instynktu samozachowawczego.  Ich dzieci się zbuntują przeciw instrukcjom i pójdą wysadzać i mordować, i tak to się toczy od paru pokoleń.

Stary, dobry, kolonialny rasizm trzyma się mocno w Europie Zachodniej, tym rzekomym raju dla biedaków. Całe to multi-kulti jest na pokaz, wybierają sobie najzdolniejszych czy najbogatszych, a reszta do gett - to teraz mają skutki. 

Obrazek użytkownika dziubas

17-06-2017 [17:07] - dziubas | Link:

,, wiezowiec spłonął od lodówki,, To podobny fakt jak to, że Polska w 39 r. napadla Niemcy w Gliwicach. I oni w to wierzą chyba do dzisiaj, aż konie rza.

Obrazek użytkownika Wiśtawio

17-06-2017 [20:27] - Wiśtawio | Link:

Dotkneła tu pani czegoś co ja nazywam syndromem "insz allach" , u nas wcale nie tak rzadko tez mówimy "Bóg tak chce/chciał" Allach wycioł im z mentalności  cos co nazywamy spojrzenie w przyszłość i to jest te po polsku nazywając" olewka". " jakoś to będzie".Jednym słowem po co dbać czy pilnować jak allach będzie chciał to i ta spłonę.

Obrazek użytkownika Kaciszek

17-06-2017 [22:34] - Kaciszek | Link:

Ale zaraz, zaraz - u nas też miał miejsce podobny przypadek. Otóż w rządzonej przez PO i pełnej lemingów Warszawie spłonął betonowy most, a pożar spowodowało...kilku bezdomnych, którzy palili ognisko pod tym potężnym mostem. Ciekawe czy ta brednia PO i HGW nie jest jeszcze większa od tej londyńskiej lodówki.

Obrazek użytkownika elig

17-06-2017 [23:01] - elig | Link:

Mam dwie uwagi:
 1. Lodówka może się zapalić.  Jakieś 30 lat temu wybuchła histeria związana z tzw. dziurą ozonową.  W jej efekcie niepalny freon w lodówkach zastąpiono palnym butanem.
 2. Oto wideo pokazujące pożar ocieplenia budynku w Zabrzu:  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Francik

18-06-2017 [08:16] - Francik | Link:

Proszę zapytać strażaków ze swojej OSP czym się gasi urządzenie elektryczne pod napięciem - na pewno nie wodą. Pierwszą rzeczą, którą się robi przed przystąpieniem do gaszenia budynku to odcięcie dopływu prądu. Reszta wywodów to równie zgrabne bzdury. Najpierw blogerka sobie wymyśla, że ktoś podpalił mieszkanie, by dostać odszkodowanie, a budynek pewnie był obłożony płytami paździerzowymi, by jako konkluzję stwierdzić: u nas nikt nie jest taki głupi, by podpalać mieszkanie dla odszkodowania i okładać budynek płytami paździerzowymi. Jeśli fakty nie pasują do z góry założonej tezy - tym gorzej dla faktów. BTW. W jakimś materiale telewizyjnym słyszałem informację, że elewacja była obłożona plastikiem - nie wiem czy to prawda, więc nie wysnuwam zbyt daleko idących wniosków. Bo poziom dziennikarstwa jest taki, że w materiałach o protestach przeciwko premier May żaden z dziennikarzy nie dociekał czyją własnością był budynek i kto odpowiadał za przeprowadzony remont.

Obrazek użytkownika eska

18-06-2017 [13:57] - eska | Link:

Do odcięcia przepływu prądu w mieszkaniu służy taki mały wyłącznik, niegdyś zwany "korkiem". Co do reszty, to zapewne słowo "sarkazm" jest nieznane komentatorowi, podobnie jak system instalacji elektrycznej w budynku.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-06-2017 [19:33] - zbieracz śmieci | Link:

Pożar od lodówki ,obyś tego nie zaznała bo może się spalić do szczętu a to z powodu warstwy izolacyjnej zrobionej z tego samego związku co popularne pianki montażowe a wspomogą je wewnętrzne ścianki  z tworzywa co jara się toto jak ta lala.
W Polsce nie zliczyć ile budynków produkcyjnych i magazynowych spaliło się do szczętu bo ściany zewnętrzne i dachy pokryte były płytami wielkoformatowymi ,spaliły się mimo tego ,że z obu stron jest blacha stalowa ale w środku spieniona pianka .

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-06-2017 [20:24] - zbieracz śmieci | Link:

Wielki pożar w Londynie ,wątpię czy wydusił wszystkie szczury roznoszące cholerę  ale faktem jest ,że ucichła.
Dwie ważne rzeczy jeszcze po nim nastąpiły -wprowadzono przepisy zakazujące krycia dachów materiałami palnymi i kilka jeszcze innych praw związanych z p-poż.
Sprawa druga -w centrum pogorzeliska wybudowano katedrę która była osią przecinających się linii na końcu których były kościoły które ocalały,przecinające się linie tworzyły zarys gwiazdy a gdy na obrzeżach placu wybudowano nowe domy w jednych z nich na wprost wejścia do katedry swoją siedzibę miała pierwsza loża masońska.Do dziś nie wiadomo czy loża to
kontynuacja istniejącego od 1500 lat tajnego stowarzyszenia  przejętego przez masonów czy jawna delegatura.
Po ujawnieniu się loży Londyn został nazwany"Nową Jerozolimą"...!