Kiedy przyjdą po Misiewicza...

Kiedy 23 - letnia Maja Rostowska została doradcą w gabinecie politycznym ministra spraw zagranicznych, nie protestowaliście. Nie znaliście się przecież na polityce zagranicznej. 

Kiedy 23 - letni Ryszard Petru został doradcą najważniejszego ministra finansów ostatniego ćwierćwiecza, nie protestowaliście. Nie znaliście się przecież na finansach. 

Kiedy 28 - letni Tomasz Siemoniak został dyrektorem TVP1, nie protestowaliście. Nie znaliście się przecież na telewizji. Znaliście się na obsłudze pilota. 

Kiedy Joanna Mucha mianowała swojego osobistego fryzjera wicedyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu, nie protestowaliście. Nie byliście przecież fryzjerami.

Kiedy minister Bogdan Klich zatrudnił w założonym przez siebie instytucie własną żonę na stanowisku dyrektora, nie protestowaliście. Nie byliście przecież psychiatrami. 

Kiedy Rycho ze Zbychem umawiali się na cmentarzu po północy, nie protestowaliście. Nie byliście przecież hienami cmentarnymi. 

Kiedy  koleżka premiera poszedł w energetykę jadrową z pensją 55 tysięcy - w kraju, w którym jądra rozbijać można co najwyżej na rowerze - nie protestowaliście. Nie znaliście się na tym. Nie mieliście przecież roweru. 

Zaprotestowaliście dopiero w momencie mianowania Misiewicza Misiewiczem, bo wówczas - dzięki pracy organicznej red. Michnika - znaliście się już na wszystkim. 
Byliście wybitnymi  hodowcami koni i konstytucjonalistami, prawo kanoniczne mieliście w małym paluszku. Wiedzieliście, że nie je się kiełbasy z rusztu w Środę Popielcową. Było dla was oczywiste, że koty nie piją mleka, a wiewiórki umierają ogonami do góry. Byliście wybitnymi dendrologami i wybitnymi specjalistami od katastrof lotniczych, politologami i medioznawcami. Finanse i agencje ratingowe to wasz konik. Znajomość od podszewki wszystkich systemów oświatowych na świecie ? Och ! to betka. Itd, itd, itd. Opanowaliście tyle dziedzin, że w rezultacie zapomnieliście o co w tym wszystkim chodzi i przeciw czemu protestujecie. 

Oczywiście ta wyliczanka nie jet próbą obrony Misiewicza - ani argumentem typu " u was biją Murzynów " - w sprawie, która nie miała prawa się wydarzyć i którą  uważam za naganną. Jest to jedynie próba pokazania hipokryzji tych, którzy dziś z gębami pełnymi pustych słów i frazesów prawią o standardach jakie powinny obowiązywać w nowoczesnym, demokratycznym państwie. 

Mam również nadzieję, że pastor Niemoeller wybaczy mi tę " pożyczkę " nieadekwatną do sytuacji i do opisu tej marności nad marnościami - opozycji totalnej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

14-04-2017 [16:58] - xena2012 | Link:

Nikt nie protestował kiedy niejaki ,,Józef Bąk'' obejmował presiżowe stanowisla w OLT i kolejnictwie,nikt tez nie sprawdzał jego kompetencji,wykształcenia,przydatności i nie kwestionował wieku.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-04-2017 [17:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Podane przez blogera przykłady są niczym w porównaniu z rodzimym senatorem McCarthym któremu powierzono Wojsko Polskie.

Obrazek użytkownika Domasuł

14-04-2017 [18:53] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Zdzisiu ma leb jak sklep. Nic go nie ruszy :)

Obrazek użytkownika Domasuł

14-04-2017 [18:48] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Świetny tekst. Brawo! I super obrazki do tego :) Może to da niektórym do myslenia.

Obrazek użytkownika Domasuł

14-04-2017 [18:52] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Szczególnie to malzenstwo (ewentualnie kolega i kolezanka z korporacji) młodych wykształconych z dużego miasta. Rewelacja :)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-04-2017 [19:08] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest małżeństwo. To co najwyżej kocia łapa i to w fazie wstępnej. Dowodem na to jest jej tekst. Gdyby to była żona, to wyglądałby on tak: "Święta idą, dywany trzeba wytrzepać, a ty się ciągle gapisz w ten komputer". Ewentualnie tak "Daj mi wejść na godzinkę na Fejsa, bo w moim kompiku lampka zgasła".