Operacja „Tusk”, czyli kogo się boi Frau Merkel?

Cóż, szanowna kanclerzyna Niemiec popełnia coraz więcej błędów i to się na niej zemści w wyborach. Cały trud włożony w wykreowanie „pielgrzymki” do Kaczyńskiego, która miała uwiarygodnić zmianę jej postawy wobec imigrantów – właśnie szlag trafił. Czy było warto? Zobaczymy przy urnach.

Teraz  Angela próbuje się uwiarygodnić blokując wiece referendalne niemieckich Turków, co oczywiście spowodowało natychmiastowy wrzask zarówno Erdogana jak i opozycji tureckiej. Głosy tureckich Niemców ma z głowy. Z drugiej strony Tusk jest nikim, człowiekiem bez znaczenia i bez zaplecza politycznego we własnym kraju, po co było jeść tę żabę?
Jest rzeczą oczywistą, że Saryusz-Wolski nie miał szans, ale przecież można było wybrać kogokolwiek innego, zamiast „dawać nauczkę” Polsce.

Moim zdaniem to gra Putina, który próbuje osłabić pozycję Polski w UE i rozwalić Grupę Wyszehradzką, żeby przejąć Jedwabny Szlak i podzielić Ukrainę. My zaś jesteśmy pomiędzy Stanami i Chinami i o to toczy się gra, bo Unia chyba właśnie zmierza do efektownego samobója. Jednym słowem zostaliśmy nie tyle sami, co raczej staliśmy się środkiem potężnego światowego wiru. Niemcy wyraźnie powiedziały, co o nas myślą, GW jest przestraszona i przekupiona zarazem, poczekajmy na poważne propozycje poważnych graczy.

Przyznam, że nie sądziłam, że tak szybko znajdziemy się w oku cyklonu, w każdym razie każdy, kto mówi, że Polska nie liczy się w polityce światowej, powinien popukać się w głowę. Żeby wyciąć tak głupi i złośliwy numer Polakom, Niemcy musieli mieć nóż na gardle. Jest naprawdę ciekawie....
Teraz trzeba poczekać, kto pierwszy tu przyleci na rozmowy i skąd, oczywiście nie mam na myśli GW, bo oni sami się zaorali. Czechy grają na Anglię, Słowacja na Niemcy, Węgry na Rosję itd. Putin usiłuje rozegrać Trumpa, a Chińczycy „trzymają się mocno”. Na pewno nie jesteśmy już brzydką panną bez posagu, jest dużo gorzej – panna ładna, posag świetny, pytanie tylko, czy się dobrze wyda, czy ją zgwałcą....

A co mówi przepowiednia? Ano że Chińczyk wygra z Rosją, Ukraina się nawróci, a Polska obejmie przywództwo Międzymorza po tym, jak Polak zostanie papieżem.
Czyli temat załatwiony, sprawa w toku i właściwie nie ma się co bać :))
 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_z_T%C4%99goborza
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [21:46] - Jabe | Link:

Polska była niegrzeczna, więc dostała po pupie. Nie wzywaj imienia Putina nadaremno. On ma ważniejsze sprawy na głowie.

Teraz trzeba poczekać, kto pierwszy tu przyleci na rozmowy i skąd – Czemu mieliby przylatywać? Tzn. jaki mogliby mieć w tym interes?

Obrazek użytkownika eska

11-03-2017 [21:59] - eska | Link:

Czy ja tu jestem od udzielania lekcji z geografii ekonomicznej? Może na początek kup sobie mapę świata....

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [22:04] - Jabe | Link:

Gdyby tak Pani była łaskawa w drodze wyjątku.

Obrazek użytkownika eska

11-03-2017 [22:20] - eska | Link:

150 zeta za godzinę korepetycji, za darmo to ja piszę dla przyjemności :)

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [22:28] - Jabe | Link:

Myślę, że nie tylko ja chciałbym się zorientować w Pani kompetencjach. Potencjalni klienci te blogi czytują. Być może nawet na stanowiskach. Proszę to potraktować jak inwestycję.

Obrazek użytkownika emilek

12-03-2017 [02:02] - emilek | Link:

Pani Esko . Odnosnie wpisu jabe. Juz dawno temu mowilem , ze wielu moze od Pani sie wiele nauczyc. 
 W tym nie wykluczajac politykow.
Goraco pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gorylisko

12-03-2017 [07:59] - gorylisko | Link:

pan jabe politykiem, wolne żarty...to wyrobnik... widzi, że sprawy stają się grozne dla pryncypała stąd poszukiwania nowego... na jego miejscu zproponowałbym 100 PLN za godzinę i od razu wypłacił za dwadzieścia godzin... nie zgadzam się z panią es w wielu sprawach ale czasem mądrze pisze... zas dzięki niej pan jabe może zrozumie, że swiat nie kończy się na putinie, rosji, niemczech i merkel...

Obrazek użytkownika Jabe

12-03-2017 [18:08] - Jabe | Link:

Znowu się Panu pomyliło, Panie de Zoo. Pan Emilek napisał, że pani Eska mogłaby polityków uczyć.

Pan Jabe nie zrozumie świata lepiej, gdy pani Eska nie będzie tłumaczyć swoich racji. Nie pomogą też w tym insynuacje jakiegoś sierściucha. Bez urazy. Smacznej marchewki życzę.

Obrazek użytkownika Wiśtawio

11-03-2017 [22:16] - Wiśtawio | Link:

Wojna już się toczy, a oś Waszyngton -Londyn-Warszawa-Pekin to piasek w trybach jewropejskiej maszynie.Chinczycy są bardziej pragmatyczni niż nam się może wydawać.

Obrazek użytkownika eska

11-03-2017 [23:13] - eska | Link:

Też tak uważam, wszystko zależy od rozwoju sytuacji na tej linii.  
Przy okazji - teraz jest prezydencja Malty, a Polska własnie zaczęła starania o likwidację rajów podatkowych w UE. Przypadek?

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [23:22] - Jabe | Link:

...żeby gdzie indziej też mieli źle. – Nie powinienem być zaskoczony, a jednak.

Obrazek użytkownika xena2012

11-03-2017 [22:13] - xena2012 | Link:

To fakt,że jesteśmy w oku cyklonu ale tu do zaprezentowanej  makroanalizy geopolitycznej  jeszcze dochodzi czynnik ludzki.Naciski niemieckie w Polsce i tak wyjątkowo silne teraz jeszcze się zwiększyły już nie ukrywając antypolskich nastrojów podsycanych dodatkowo przez polską niby opozycję.To właśnie jest największym wrogiem polskiej świadomości.Cokolwiek się stało jedyne wyjście to ucieczka do przodu.Trzeba ustalić kolejność najważniejszych obecnie zadań.Wiele instytucji finansowych pozytywnie ocenia naszą gospodarkę,zauważa jej wzrost i znaczenie.I tak trzeba trzymać.Polaków mniej interesują teczki,TW,sprawy IPN czy rocznice,-ekonomia zawsze wygra z ideologią.Otwarty pozostaje w tej chwili problem Grupy Wyszehradzkiej i ich wspólnego działania,ta grupa nie okazała sie sojuszem na trudne czasy i trudno powiedzieć czy jest sens ją reaktywować.

Obrazek użytkownika eska

11-03-2017 [22:22] - eska | Link:

Grupa Wyszehradzka jest i będzie, to tylko chwilowa obsuwa z powodu kasy. Oni są mali i się po prostu boją. Poza tym tez grają z różnymi dużymi na boku.

Obrazek użytkownika xena2012

11-03-2017 [22:46] - xena2012 | Link:

To że są mali niespecjalnie ich tłumaczy a także pokazuje krótkowzroczność.Problemy z imigrantami w Europie wcale się nie kończą,raczej ich przybywa razem z kolejnymi płynacymi do Europy.Do tej pory GV4 trzymając sie razem mogła się przeciwstawić apetytom Brukseli i Niemiec do wciskania ich  na siłę.Teraz o żadnej jedności i wspólnym działaniu nawet nie ma mowy zwłaszcza po szyderczych słowach Orbana o granicach przyjaźni i świrze Kaczyńskim.Wygrały Niemcy rozbiwszy tę solidarność i teraz bardzo łatwo będzie ,,ubogacać'' Europę Środkową imigrantami w dowolnych ale nakazanych ilosciach. Tak się kończą romantyczne porywy.

Obrazek użytkownika eska

11-03-2017 [23:17] - eska | Link:

Proszę mi uwierzyć na słowo - nic się nie rozpadło, po prostu sprawdzono karty. Czasem trzeba sytuacje oczyścić z mitów.

Obrazek użytkownika eska

11-03-2017 [23:26] - eska | Link:

Cd. Poza tym Orban wyraźnie powiedział, że Tusk był kandydatem partyjnym, a oni są w tej samej partii i nie mogą sobie pozwolić na wylot. Gdyby JS-Wolskiego nie wywalono z EPL, sytuacja byłaby inna. 

Obrazek użytkownika dziubas

11-03-2017 [22:24] - dziubas | Link:

"A co mówi przepowiednia? Ano że Chińczyk wygra z Rosją, Ukraina się nawróci, a Polska ..."

I nie będzie żadnej wojny pomiędzy USA i Chinami jak starają nam się wmówić wszelkie mądrale. Zresztą podobnie było w 39r., przecież Hitler miał najpierw na Francję ruszyć, ale doskonale wiedział, że Polska to wierny sojusznik, a Francja to wiadomo....

"Nur fur Deutsche. Uznaliście siebie samych za nadludzi, a przez uczynki wasze staliście się gorsi niż wilki i hieny, gdy nie oszczędziliście ani żywych, ani umarłych i pohańbiliście zwłoki tych, którym wydarliście życie. Przydaliście nowe zbrodnie do starych, a krzyk pomordowanych Żydów przyłączył się do starych, wołaniem krwi, ludów zapomnianych.
Biada przede wszystkim wam Prusacy, wodzowie i nieprzyjaciele...."

św. Teresa Neuman - 1948 r

"Moim zdaniem to gra Putina, który próbuje osłabić pozycję Polski w UE ..."

- Putin jeszcze zagra "Smoleńskiem", że szczeny każdemu opadną. Pogrzebie zarówno Tuska jak i Merkel, tą całą tzw. "europejską elitę" Oj zagotuje się!

Obrazek użytkownika eska

11-03-2017 [23:19] - eska | Link:

Racja co do Chin i USA. A Putin wszystkim zagra, bo to jego ostatnie momenty do odzyskania wpływów.

Obrazek użytkownika Lektor

12-03-2017 [00:11] - Lektor | Link:

Z przeczytanej notki najbardziej podoba mi się  ta przepowiednia.

Obrazek użytkownika mmisiek

12-03-2017 [02:32] - mmisiek | Link:

"Żeby wyciąć tak głupi i złośliwy numer Polakom, Niemcy musieli mieć nóż na gardle."
- - -
Wcale nie musieli bo jest też wyjaśnienie dużo prostsze - dała o sobie znać tradycyjna niemiecka buta, zwłaszcza wobec słowiańskich podludzi, która już raz doprowadziła do katastrofy.
Natomiast co do przepowiedni rodem z "seansów spirytystycznych" to Biblia wypowiada się na temat całkiem jasno więc na pewno nie pochodzą od Boga - ze wszystkimi tego konsekwencjami.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-03-2017 [08:38] - jazgdyni | Link:

Friedmanowi wyszło 9 z 11 przepowiedni. To futurysta - wizjoner, któremu ufam. I jak spojrzysz na dzisiaj,  nie na jutro, to kto właśnie rozrabia w Europie? Turcja i Polska. Dokładnie, jak już lat temu parę George Friedman opisał.
Inna sprawa. Węgry i Orban właśnie zaczęli walkę z lokowaniem tandety i niepełnowartościowych produktów w Europie Wschodniej. Wiemy jaki wielki rynek ta część kontynentu stanowi dla Niemiec. Jak się ten proces w końcu przekształci w wielki konsumencki protest, to cały szkopski eksport walnie się o glebę. A eksport panie dzieju, to lwia część niemieckiej gospodarki. Makrela to wie, tylko w następnej pielgrzymce do PJK będzie musiała założyć włosiennicę. Jużkiedyś szkopski przywódca musiał taką pielgrzymkę odbyć.
Jestem mimo wszech ogólnego krakania optymistą.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tarantoga

12-03-2017 [09:32] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Cześć Ewuniu!
III RP (bo nie Polska) jest teoretyczną krainą...zdegenerowaną z ludźmi,którzy nie zasługują na nazwę "człowiek"...niestety...to widać,słychać i czuć...zwłaszcza po przekroczeniu granicy.
Tu nie ma polityków! Jest banda dorobkiewiczów i wszechobecna mafia...od urzędnika w gminie,po Warszawę...i tę mafię widać...lepiej niż u mnie...
Unią rządzi Merkeł,która już rano w Bundestagu "dziękowała za wybór Tuską",i to jest szczyt arogancji i bezczelności...przy której słowa Hollanda to pikuś.
Chiny,Rosją,USA...daj sobie spokój...między żarty to wkładam.
Stan Teksas jest większy od Polski...Rosja...Chiny   Polacy wciąż są megalomanami i uważają że słońce krąży nad Ziemia,a Ziemie jest płaska i lezy na czterech żółwiach.
Tusk to pacynka...do klepania po marynarce...u mnie nikt nie umiał wymienić funkcji jaką ma w UE..bez pomocy Googli.
A misja w Brukseli premier Szydło i powołanie JS-W ,to tak jakby Pyrrus składał meldunek---ZWYCIĘSTWO.
Jutro wszyscy zapomną...a w Rzymie już się szykuje jubel.
Miłej zabawy...z trollami typu "jabe"

 
 

Obrazek użytkownika Tarantoga

12-03-2017 [09:33] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Cześć Ewuniu!
III RP (bo nie Polska) jest teoretyczną krainą...zdegenerowaną z ludźmi,którzy nie zasługują na nazwę "człowiek"...niestety...to widać,słychać i czuć...zwłaszcza po przekroczeniu granicy.
Tu nie ma polityków! Jest banda dorobkiewiczów i wszechobecna mafia...od urzędnika w gminie,po Warszawę...i tę mafię widać...lepiej niż u mnie...
Unią rządzi Merkeł,która już rano w Bundestagu "dziękowała za wybór Tuską",i to jest szczyt arogancji i bezczelności...przy której słowa Hollanda to pikuś.
Chiny,Rosją,USA...daj sobie spokój...między żarty to wkładam.
Stan Teksas jest większy od Polski...Rosja...Chiny   Polacy wciąż są megalomanami i uważają że słońce krąży nad Ziemia,a Ziemie jest płaska i lezy na czterech żółwiach.
Tusk to pacynka...do klepania po marynarce...u mnie nikt nie umiał wymienić funkcji jaką ma w UE..bez pomocy Googli.
A misja w Brukseli premier Szydło i powołanie JS-W ,to tak jakby Pyrrus składał meldunek---ZWYCIĘSTWO.
Jutro wszyscy zapomną...a w Rzymie już się szykuje jubel.
Miłej zabawy...z trollami typu "jabe"

 
 

Obrazek użytkownika xena2012

12-03-2017 [10:03] - xena2012 | Link:

wypowiedź min.Szczerskiego z Kancelarii Prezydenta : ,,musimy zachować jedność proeuropejskiego projektu wobec emocji powstałych po Szczycie w Brukseli''.A ja się pytam wobec czy mimo wszystko? Uznać ,że nic się nie stało i nadal z tymi szmacianymi laleczkami z GV4 prowadzić rozmowy,kontynuować spotkania ?.Przecież oni się wycofają w najmniej stosownej chwili jak tylko Merkel obieca im byle koralik.Jaki sens ma przyjazd Orbana za dwa tygodnie  do Piotrkowa Trybunalskiego na kolejne zbędne rozmowy? Jaki sens wreszcie ma zaplanowany wyjazd na Węgry klubów Gazety Polskiej na uroczystości do Budapesztu? Może się okazać,że maszerujemy tam sami machając sztandarami i wołając na całe gardło ,,Polak Węgier dwa bratanki''  bo owe bratanki mają nas gdzieś. Nauczmy się szanować sami siebie po dotkliwej brukselskiej lekcji.Jak kolejne rzesze imigrantów dotrą do Europy to chłystki zGV4 zaczną zabiegac o sojusz i solidarność w Polsce,tym bardziej że z pewnością Merkelowa nie będzie dla nich juz tak łaskawa. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

12-03-2017 [11:42] - zbieracz śmieci | Link:

III Rzesza i Hitler mozolnie budował wokół siebie układ satelitarny podbojem albo obietnicami i koniec jesat znany .Finlandia była proniemiecka ,Estonia , Łotwa i Litwa w sojuszach {Litwy nie trzeba gwałcic ,sama da aby zaszkodzić Polsce}.Węgry ,Rumunia,Włochy w ścisłym sojuszu wojskowym i politycznym .a
Czechy podporzadkowane i pogodzone z losem ,co z zachodnią Europą to nawet tępawy wie a przynajmniej powinien wiedzieć  jak im Rzesza urządziła kraje.Te państwa są dalej w orbicie Niemiec spacyfikowane ekonomicznie a tym samym politycznie.
Więc niech nikogo nie dziwi wynik głosowania ,UK wychodzi ale zagłosowała na tuska bo chce mieć jak najlepsze warunki wyjścia i dostanie to co zechce.Polska już była traktowana jako kolonia ale zmiany po wyborach zmieniły wszystko ,pozostało ewakuować słupa bo zgnił i nie nadawał się do niczego.Ponowny wybór zgniłka to nie wyraz potęgi ale słabości nawet jednomyslnej a my mamy też swoją pamięć.
Wielki kapitał niemiecki doił nas niemiłosiernie bo miał okazję ale mysli też pragmatycznie  dlatego Mercedes buduje fabrykę silników a Lufthansa centrum serwisowe silnków do swoich samolotów   i o ile silniki to montownia ale servisowanie silników do samolotów bo juz górna półka i inna bajka.
Jedwabny szlak ,bez tego szlaku przeniesienie produkcji z Europy do Chin to gigantyczne bezrobocie w całej Europie  bo tam powstały miejsca pracy ale i wzrost potegi militarnej Chin który świat sam sobie zafundował.
Chiny potrzebują surowców ,rynków zbytu i kasy z ich sprzedaży ,tylko tego, niczego więcej .W USA juz do nawet do Obamy dotarło a Trump zagoni amerykańskie firmy z powrotem do kraju a Europa niech dalej robi to co robi ale już bez nas bo miejsca pracy przede wszystkim durnie tu i teraz a nie w Chinach

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

12-03-2017 [15:12] - Słoń Podwawelski | Link:

Szanowna Pani:
Ja mam swoją kalkulację. Kupiłem dwa karabiny: Defender C.Q.C - 6 mm AEG Airsoft gun,  są to repliki karabinów używanych przez US Army i dwa "Kałąchy", powszechnie znane, też na małe plastikowe kuleczki, i szkolę swoje wnuki, zaprzyjaźnione dzieci przyjaciół i sąsiadów oraz studentów z AGH w Krakowie w strzelaniu do celu.  Fakty historyczne wskazują, że trzeba się spieszyć. Na wiosnę będę ich uczył rzucania granatów na duże odległości oraz posługiwania się nożem i kuszą, którą kupiłem od przyjaciela z SEALs (US Army). Przyda się, jak amen w pacierzu. Strzelanie z motocykla i samochodu zostawiam na szkolenia wakacyjne. ... i ze spokojem będziemy czekać na rozwój wypadków w krajach sąsiednich.