Żydowska loża B’nai B’rith atakuje

Zanim przejdziemy do meritum, czyli wściekłego ataku Hartmana na ojca dr Tadeusza Rydzyka przypomnijmy fragment wygłoszonego przez dyrektora Radia Maryja komunikatu, który stał się pretekstem do tej brutalnej i podłej napaści:
„Z radością informuję, że budowa kościoła, świątyni wotum wdzięczności za Jana Pawła II przebiega bardzo sprawnie. Rozpoczęliśmy ją budować w połowie czerwca ubiegłego roku (…) Jak już informowaliśmy – w dolnej części tego kościoła będzie kaplica pamięci, a w niej m.in. będą na czarnym granicie wypisane nazwiska tych, którzy ratując swoich sąsiadów – Żydów zostali zamordowani przez Hitlerowców. Chodzi o nazwiska Polaków, którzy ratowali Żydów z narażeniem życia.”

Wydawałoby się, że inicjatywa jest piękna i zasługująca na wsparcie oraz wielkie uznanie dla pomysłodawcy. Jednak nie dla Hartmana, który napisał w tej sprawie nagłośniony oczywiście przez Gazetę Wyborczą  List do o. Rydzyka gdzie czytamy:
„Słyszymy, że ojciec Tadeusz Rydzyk buduje „kaplicę pamięci” o tych, którzy ratowali – jak wyraził się szef Radia Maryja – „naszych braci Żydów”. Prowokujesz, księże, bezczelnie? Walisz zapamiętale w stół? Więc odzywają się nożyce: wara ci, cyniczny hipokryto, od naszych Sprawiedliwych, którzy ratowali życie naszych rodziców! Zabieraj od nich swoje brudne łapy i zajmij się liczeniem kasy. Przewrotność i obłuda antysemity musi znaleźć granice – a są to granice życia i śmierci. Przeto nie waż się pluć w twarz Sprawiedliwym, ich dzieciom i wnukom!  (…)Bo ty śmiesz nazywać Żydów braćmi? Ty?”

Otóż nie kręć Hartman, bo po pierwsze pisze jak wół, że „sąsiadów”, a nie „braci”. Po drugie to nie są żadni „Wasi”, ale „Nasi Sprawiedliwi”. To są Polacy, którzy ryzykując życiem własnym i swoich rodzin ratowali Żydów, a nawet na ochotnika dawali zamykać się w obozach zagłady by nieść wam pomoc, za co po wojnie żydokomuna w podzięce ich mordowała i wrzucała do dołów na powązkowskiej „Łączce” .
Przykro to powiedzieć, ale „Waszych Sprawiedliwych” nie ma. Oni nie istnieją profesorku, a szkoda, bo przecież mogli być i zapisać się pięknie na kartach historii. Niestety nieznane są przypadki, aby Żydzi ratowali Polaków przed sowieckimi wywózkami ukrywając ich w swoich domach czy obejściach. Wiadomo jednak, że radośnie i masowo witali kwiatami naszych okupantów oraz ochoczo uczestniczyli w denuncjowaniu polskich rodzin, które wywożono później bydlęcymi wagonami na „nieludzką ziemię”. A więc „wara ci, cyniczny hipokryto, od naszych Sprawiedliwych! Zabieraj od nich swoje brudne łapy i zajmij się” spółkowaniem ze swoim partyjnym kompanem i politycznym wyrwikuflem, Palikotem. 

Ale to jeszcze nie koniec. Hartman w tym liście pełnym nienawiści odkrywa przed nami wielką tajemnicę mówiącą, przed kim to tak naprawdę ukrywali się Żydzi:
„A przed kim ukrywali się Żydzi? Czy chodziło może o to, że po każdej ulicy spacerowały patrole niemieckie, zaglądając to tu, to tam, w poszukiwaniu ukrywających się Żydów? Otóż bynajmniej. Tymi, których strzec się musieli Żydzi i z powodu, których musieli się ukrywać w chlewach i pod podłogą, byli właśnie owi polscy sąsiedzi….”
Oto Żydzi według Hartmana ukrywali się przed polskimi sąsiadami, a te chlewy i skrytki pod podłogą należały zapewne do Bułgarów, Rumunów, Francuzów i Włochów. Brakuje jedynie w wypocinach Hartmana wyjaśnienia, dlaczego to Żydzi zaczęli się ukrywać przed Polakami dopiero po wkroczeniu do Polski „rycerskiego Wehrmachtu”? Dlaczego nie czynili tego wcześniej i przez wieki masowo napływali na polskie ziemie by się tam osiedlać –przepraszam - ukrywać w chlewach? Cóż to za niewytłumaczalny zbiorowy masochizm żydowskiego narodu?

Kogo oprócz Niemców bali się jeszcze Żydzi wyjaśniła już dawno temu jedna z największych myślicielek XX wieku, Hannah Arendt, z pochodzenia Żydówka, pisząc:
"Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii."
No, ale o tym Hartman nie wspomina przechodząc już w dalszej części swojego listu na „ty” z ojcem Rydzykiem.
Roi się tam również od kierowanych do Polaków przez tego pożal się Boże profesora i „wybitnego etyka” oraz „filozofa” z Uniwersytetu Jagiellońskiego zwrotów typu,  „ciszej, chamy, nad tą trumną!”, albo pisanych wprost do polskiego duchownego słów: „Wiemy dobrze, po co ci owa „kaplica pamięci”. Co chcesz powiedzieć i osiągnąć, za nic mając uczucia tych wszystkich Sprawiedliwych, którzy w grobach się przewracają widząc, jak sobie gębę nimi wycierasz”, „oby ci język usechł”, „trzymaj swój kramik z tanimi jarmarcznymi dewocjonaliami z dala od tego świata”.  

Cóż tu można jeszcze dodać. Widać, że niewiele w żydowskiej mentalności się zmieniło i gdyby historia się powtórzyła to Hartman znalazłby schronienie w piwnicy u ojca Rydzyka, zaś ojciec Rydzyk mógłby liczyć z jego strony w najlepszym wypadku na donos zakończony wywózką na Kołymę.

W tym miejscu znowu chylę czoła przed profesorem Jasiewiczem gdyż poniższymi zdaniami ze słynnego już wywiadu dla „Focus Historia” trafił w samo sedno:
"Żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretowania wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy zrobili, i tak będzie poddane ich krytyce - za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi... Ludzi, którzy używają słów 'antysemita', 'antysemicki', należy traktować jak ludzi niegodnych debaty, którzy usiłują niszczyć innych, gdy brakuje argumentów merytorycznych. To oni tworzą mowę nienawiści".

Na koniec jeszcze kilka słów wyjaśnienia. Tych, którzy ohydny list Hartmana odebrali, jako niezwykle emocjonalny i w swym oburzeniu szczery informuję, że to jest cyniczna i na zimno przygotowana oraz przeprowadzona akcja członka założyciela żydowskiej loży „B’nai B,’rith-Polska”, który realizuje cele tej organizacji.
Co nieco o tych realizowanych w Polsce celach dowiedzieliśmy się 9 września 2007 roku z zamieszczonego na stronach ambasady USA w Warszawie krótkiego komunikatu:
„9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Otwarcie warszawskiej loży B’nai B’rith oznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności.”
Oto żydowska tajemnicza organizacja w ambasadzie obcego mocarstwa omawia „kwestie” wolnego medium działającego w rzekomo wolnym demokratycznym i suwerennym państwie.

Teraz chyba łatwiej nam zrozumieć cel, jaki wskazano do zaatakowania członkowi założycielowi loży B’nai B’rith, Hartmanowi oraz zapał, z jakim go realizuje.
Obrona Radia Maryja i TV Trwam przed napierającymi Hartmanami jest naszym wielkim zbiorowym obowiązkiem, bo to tam znajduje się ostoja polskości, katolicyzmu i właściwie pojmowanej polskiej racji stanu.

Źródła:
http://web.archive.org/web/20100412065313/http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/wydarzenia_20010/bnai-brith-otwiera-now-lo-w-warszawie--9-wrzenia-2007.html
http://hartman.blog.polityka.pl/2013/10/03/list-do-o-rydzyka/
http://www.radiomaryja.pl/informacje/kaplica-pamieci/
Artykuł ukazał się w tygodniku Warszawska Gazeta
Najnowszy nr tygodnika Polska Niepodległa już w kioskach
Polecam moje książki, "Polacy, już czas" ozdobioną rysunkami śp. Arkadiusza "Gaspara"
 Gacparskiego i, „Jak zabijano Polskę”
 Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

14-10-2013 [17:06] - PS | Link:

Fajnie, że ktoś to temu CH^*$wi powiedzieć raczył

Obrazek użytkownika Magdalena

14-10-2013 [17:33] - Magdalena | Link:

Yad Vashem się pomyliło zaledwie w 26 % przyznanych tytułów dając Polakom, nierzadko po śmierci, męczeńskiej ...
Zawsze głośno, mocno i solidnie op #$%&@ tumany, które powtarzają brednie w rodzaju powyższych.
26% dla kraju, w którym za ukrywanie Żyda groziła natychmiastowa kula w łeb.
W ogóle to może "profesor" Bydłoszewski by sprostował .. onże to ocalał "swoich braci".

Obrazek użytkownika PS

14-10-2013 [19:04] - PS | Link:

"Bartoszewski: w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców."

Nie wiem jaki on ma interes w pluciu na własny naród, ale dziwne, że się teraz nie boi Polaków, a może chodzi z obstawą i niech się później nie dziwi, że na niego buczą.
W Rosji się nie szczypią, zielonych do mamra i tyle. Nie mówię, że tak ma być, ale szanujmy się i nie pozwalajmy fałszować historii. Nawet celebryckim wesołym staruszkom.

Wiadomo, różnie bywało, byli i szmalcownicy i kolaboranci, ale to nie Polacy wymyślili holokaust, a jak już szkodzili Żydom to wysługując się Niemcom, podobnie jak Bartoszewski dzisiaj obecnej waadzy. To jakaś cecha charakterystyczna PO chyba - taka np. IŚKa w 1968 r. robiła w Głosie Robotniczym nagonkę na Żydów, dzisiaj w PO i GW szczeka na "pisiorów" - zawsze z obozem władzy przeciwko słabszym.

Obrazek użytkownika Romko

14-10-2013 [17:49] - Romko | Link:

To znakomite ujęcie problemu i dziękuję Autorowi, że robi to tak świetnie za tych, co czują
to samo, ale nie mają takiej zdolności nazywania rzeczy po imieniu.
Swoją drogą, to zachodzę w głowę, jak to jest możliwe, że w osobniku takim, jak Hartman,
może być tyle nienawiści i tak wielka potrzeba toczenia piany z pyska... No cóż - cechy
rasowe, tyle, że przypadek wyjątkowo podłej natury. Drugą zagadką jest dla mnie to, jak co
takiego, jak "bohater" artykułu, może edukować polską uczelnianą młodzież... A przecież
studenci chodzą na tego czegoś wykłady... Polscy studenci...

Obrazek użytkownika Magdalena

14-10-2013 [20:00] - Magdalena | Link:

że próba zarażenia studentów sowim światopoglądem jest równie zła jak plagiat, może on się powstrzymuje od edukacji haha!

Obrazek użytkownika Lusia

14-10-2013 [17:53] - Lusia | Link:

I wspierana przez USA, a właściwie trzęsących Ameryką miliarderów żydowskich. Siła złego na jednego.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

14-10-2013 [18:56] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Gdyby Hartman zaatakował któregokolwiek kardynała albo prawie któregokolwiek biskupa - byłoby pozamiatane.

Ale Ojcu Dyrektorowi Hartman i cała ta Bnaj-aj-waj może, pardon - nagwizdać. :-)

Taki z tego zakonnika fenomen :-)

Obrazek użytkownika fritz

14-10-2013 [19:05] - fritz | Link:

na Polakow. Bo to jest to jest nazistowski atak w pelnym znaczeniu tego slowa.

A z tego wyplywa tylko jeden wniosek: B'nai musi razem z innymi lozami masonskimi zakazana.

Sytuacja nie moze byc gorsza, moze sie najwyzej polepszyc.

Grzegorz Braun ma calkowicie racje wskazujac na wrogosc Zydow wobec Polakow jako narodu i niepodleglej Polski. Wrogosc ta od czasow I RP.

Witos napisal: Już w 1896 na łamach „Przyjaciela ludu” Wincenty Witos oskarżał Żydów, że usuwają chłopów polskich z każdego dochodowego zajęcia, zmonopolizowali handel i dyktują wysokie ceny, w sojuszu z dziedzicami traktują włościan jak śmieci, sprzedają drożej tym chłopom którzy świadomi są swojej godności. Zdaniem Witosa „ludzi rozumnych, szanujących swoją godność, Żydzi prześladują we wszelki możliwy sposób, starając się ich zohydzić w oczach innych”.

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-10-2013 [20:16] - Janko Walski | Link:

Wystarczy poczytać jego teksty na dowolny temat. Myśli niepoukładane fastrygowane mniej lub bardziej przypadkowymi emocjami, na które nadziewał się był w różnych momentach kręcenia swojego umysłowego kołtuna. Trudno jest przypisać coś tak idiotycznego jakiejkolwiek zbiorowości, a tym bardziej jakiemuś elitarnemu stowarzyszeniu. Sądzę, że młody trafił tam przez nazwisko. Jego ojciec był wybitnym matematykiem i szanowanym nauczycielem akademickim. To był bardzo mądry człowiek. Dobry Bóg całą mądrość najwyraźniej na niego przelał i dla potomka już nic nie zostało.

Obrazek użytkownika Sir Winston

14-10-2013 [21:02] - Sir Winston | Link:

To nieroztropne lekceważyć ZŁO, przypisując mu głupotę czy idiotyzm.
Kokos ma rację. To wystąpienie w złej woli, ale świadome, przemyślane i zamierzone. Jeśli nie może Pan uwierzyć w zamiar czy sposób myślenia za nim tkwiący, to świadczy to oczywiście o Pańskiej (gojskiej) szlachetności, ale i naiwności.
ZŁO istnieje. To nie głupota, nie idiotyzm. ZŁO.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Magdalena

14-10-2013 [22:09] - Magdalena | Link:

Ni wolno tego lekceważyć.

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-10-2013 [23:33] - Janko Walski | Link:

jeśli będziemy traktować ich zbyt serio. Nie Hartman jest groźny, tylko ci bardziej wyrafinowani oszuści, którzy takie kuriozum wyhodowali i promują. Myślę jednak, że przegięli.
Pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika GAMA

14-10-2013 [21:35] - GAMA | Link:

Pokazali Hartmana w tzw. Kawa na ławę. Rzeczywiście ma niezbyt równo pod sufitem. Powoływał się na jakieś staystyki, a przyparty do muru stwierdził, że: można mniemać (zamiast podać źródła). O jego intelekcie świadczy to, że zaciągnął sie do Paligłupa. Oprócz głupoty, cechuje się jeszcze zacietrzewieniem - jak się zdenerwuje, zaczyna bełkotać bez sensu. Nie dziwię się, że zrobili z niego "naukowca i zatrudnili na UJ (które upada, gorzej jak za komuny) - "nasi" mają wszędzie wejścia. Dziwi mnie tylko to, że takich ludzi kształci się za pieniądze wiernych (KUL). Przecież władze kościelne powinny mieć rozeznanie, kto jest kim. Takich absolwentów KUL jest więcej, nie mówiąc o "profesorach". Podobno dawniej kościół miał wywiad, którym zajmowali się Jezuici. Teraz Jezuici, zamiast robić to co do nich należy - leją się po mordach. Gdyby KK zadbał o odpowiednie informacje, to nie byłoby ani pedofili, ani agentów, ani Hartmanów czy Borusewiczów, Bartoszewskich itd. Wydaje mi się, że przed KK jest teraz "długi marsz" z gruntowną wymianą kadr.
A co do Hartmana, to podobno miał on bardzo porządnego dziadka rabina i ojca profesora matematyki- obydwu patriotów polskich. I cóż oni(?) spłodzili - członka Ruchu Palikota. Podobnie jest z Sienkiewiczami. Dobre prawo żydowskie mówi, że Żyd wtedy jest Żydem , gdy ma matkę Żydówkę - i coś w tym jest!

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-10-2013 [22:46] - Janko Walski | Link:

Może właśnie dlatego, że Jezuici zajmowali się ochroną Kościoła (przyjmuję, że taką rolę im powierzono) zostali tak skutecznie zinfiltrowani przez kremlowskie służby.

Obrazek użytkownika dogard

14-10-2013 [20:59] - dogard | Link:

na NIEPODLEGLOSCIOWCOW; JUZ SIE DOGADAL Z KOMORUSKIM NARODOWCEM.nIECH SAM SIE BUJA.

Obrazek użytkownika kris przybysz

14-10-2013 [21:48] - kris przybysz | Link:

uniwersytet judaistycznych hartchamów niestety produkuje coraz więcej członków tej antypolskiej, nazistowskiej, gebelsowsko-stalinowskiej sekty, którą kiedyś zlikwidował Prezydent Mościcki, a niestety pomógł reaktywować prezydent Lech Kaczyński. Być może w swojej naiwności i chrześcijańskiej dobroci nie przypuszczał, że jest to sekta wyjątkowo podłych, gorszych od nazistów i gebelsowców, morderców, prowokatorów i kłamców. Moja najbliższa rodzina uratowała 10 żydowskich dzieci, chroniąc ich przed Niemcami przez ponad dwa lata. Dzisiaj ich dzieci i wnuki w USA i Kanadzie opluwają Polskę i Polaków. A te dwa drzewka w Yad Vashem poswięcone mojej cioci i wujkowi niech sobie hartcham wepcha do swojego nazistowskiego tyłka, a o pomoc niech poprosi swojego koleżkę con bandita i erikę steinbach!

Obrazek użytkownika Daf

14-10-2013 [23:02] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Jeszcze dlugo w Polsce tacy jak Hartman beda wykorzystywali bezkarnosc - w kazdym praworzadnym i demokratycznym kraju za takie gadanie i pisanie sa bardzo ostre kary, a sady niezawisle, szybkie i sprawiedliwe !

Osoby pozbawione moralnosci, charakteru i kultury osobistej nie pozwalaja sobie w swiecie cywilizowanym na takie zachowanie jak Hartman (i inni), bo boja sie KARY.
Czy i kiedy Polska bedzie krajem normalnym zalezy wylacznie od Polakow.

Obrazek użytkownika herbu Rogala

14-10-2013 [23:27] - herbu Rogala | Link:

Looo Jezu !!! , amen.

Obrazek użytkownika Magdalena

15-10-2013 [12:25] - Magdalena | Link:

na leczenie, bo na edukację już za późno ...
A nie, cywilizowane kraje zapewniają diagnostykę, tylko od nas zależy czy i Polska takim się stanie
Ale co mi tam :)
Tatuś tej pani i jego koledzy robili dokładnie to samo i co? Tylko dobrze na tym wyszły ich cywilizowane dzieci :)
http://niezalezna.pl/47128-wet...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-10-2013 [11:17] - NASZ_HENRY | Link:

Złodzieje, gudłaje i pedały,
To Palikota RUCH jest cały ;-)

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-10-2013 [11:50] - Janko Walski | Link:

Można oburzać się i wysuwać różne argumenty, ale zawsze znajdą się tacy, do których Hartmany, Grossy, Michniki i Urbany trafią. Istnieje jednak argument, który powinien przemówić do każdego. Otóż Polska była jedynym krajem, w którym za pomoc Żydom karano śmiercią nawet całych rodzin. JEDYNYM. W żadnym innym kraju do tak drastycznych środków zapobiegających pomocy Żydom Niemcy nie sięgali.

Obrazek użytkownika Magdalena

15-10-2013 [12:09] - Magdalena | Link:

takim na przykład co wrócili z Pokłosia ...
A potem zapraszam ich do Markowej, do Ulmów ...
http://rzeszow.gazeta.pl/rzesz...