Macierewicz w Nangar Khel?

W dniu 16 sierpnia 2007 roku szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Antoni Macierewicz, działający w ramach sił ISAF ostrzelał wioskę Nangar Khel leżącą w rejonie Paktika z wielkokalibrowego karabinu maszynowego, a następnie granatami moździerzowymi kalibru 60 mm. W wyniku ostrzału śmierć poniosło sześciu Afgańczyków, wśród rannych były też dzieci i kobiety - trzy z nich zostały trwale okaleczone.

Wczorajszy sprawiedliwy wyrok Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie nie mógł brzmieć inaczej.

Jednak również wczoraj mogliśmy się dowiedzieć z mediów, że sąd w ogóle nie zajął się rzeczywistym sprawcą owej tragedii, Antonim Macierewiczem, a nawet nie badał tego wątku.

Przez studia telewizyjne TVN24 i TVN Info przewinęło się kilku najwyższej próby ekspertów, którzy wskazali na winę Antoniego Macierewicza, ówczesnego szefa SKW. Wychodzi na to, że mając wiedzę o człowieku winnym zbrodni wojennej nie zgłosili się z tą wiedzą do prokuratury popełniając w ten sposób przestępstwo.

Kodeks Karny

Art. 240. § 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166 lub 252, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Owi najlepsi w III RP eksperci, dodam, że po 22 latach od obalenia w Polsce komunizmu to:

Gromosław Czempiński były oficer wywiadu z czasów PRL. W SB od początku lat 70-tych ubiegłego wieku. Jako pracownik Departamentu I MSW musiał spełniać następujące wyśrubowane kryteria:

„Skrystalizowany materialistyczny światopogląd”, „przynależność do PZPR”, „prawidłowa ocena polityczna zjawisk i wydarzeń w świecie i PRL”, „całkowita akceptacja i aktywne poparcie programu i linii politycznej PZPR”, „uzdolnienia organizatorskie”, „łatwość wysławiania się, formułowania myśli, poglądów i argumentów”

Wczoraj w TVN Info ten najmniej znany, czwarty tenor i faktyczny założyciel Platformy Obywatelskiej stwierdził, że za to, co zrobił Antoni Macierewicz (rozwiązanie WSI), rosyjskie służby zapłaciłyby każde pieniądze.

Większej głupoty dawno nie słyszałem. Wychodzi na to, że WSI, jedyna służba specjalna, która po 89 roku nie podlegała weryfikacji i przeszła w III RP dokładnie w niezmienionej formie i składzie osobowym stała się dla Rosji wielkim zagrożeniem. Jednym słowem ludzie z WSI po kursach KGB, którzy przez 20 lat nie potrafili złapać ani jednego rosyjskiego szpiega spędzali sen z powiek rosyjskim służbom specjalnym.

Teraz czas na drugiego dyżurnego eksperta.

Marek Dukaczewski, były szef WSI, i oficer komunistycznego wywiadu w czasach PRL, kursant KGB.

Pan generał Dukaczewski stwierdził wczoraj, że to, czego dokonał Macierewicz kierując akcją weryfikacyjną byłych funkcjonariuszy WSI będziemy odbudowywać przez całe następne pokolenie.

Fakt, aby przeszkolić przez FSB w Rosji kolejnych kilkuset oficerów kontrwywiadu trzeba sporo czasu. Cała nadzieja w polityce ocieplenia wdrożonej jednostronnie przez Tuska i Komorowskiego po tragedii smoleńskiej.

Trzeci ekspert towarzyszący wczoraj w TVN24 generałowi Dukaczewskiemu to Janusz Zemke, były I Sekretarz KW PZPR w Bydgoszczy i absolwent Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR w Warszawie. Ekspert Zemke również uważa, że winę za Nangar Khel ponosi Antoni Macierewicz, a rozwiązanie WSI był niepowetowaną stratą dla państwa polskiego.

A teraz dla równowagi kilka słów o Antonim Macierewiczu, „zbrodniarzu z Nangar Khel”

Pierwsza zasługa to założony przez niego KOR-u, łącznie z wymyśleniem nazwy. Innym dodaje to blichtru i splendoru, ale nie Macierewiczowi.

Wszyscy, którzy choćby tylko otarli się kiedyś o KOR dziś przywołują to w swoich życiorysach pozując na bohaterów. O Macierewicz cisza gdyż porzucił KOR zawłaszczony w podobny sposób jak Solidarność przez pamiętnych sławnych doradców.

W 68 roku brał jak się należy udział w studenckich protestach, za co był aresztowany. Taki kombatancki epizod jest ciągle przywoływany przy innych słusznych bohaterach, niestety nie przy Macierewiczu. W 1970 roku organizował akcję oddawania krwi dla ofiar grudnia na Wybrzeżu. Od 1977 roku wydawał podziemny miesięcznik „Głos”.

Współorganizował Wolne Związki Zawodowe i NSZZ „Solidarność” w Warszawie. Wydawał pierwszy niezależny dziennik Wiadomości Dnia. 27 września 1981 roku był sygnatariuszem Klubów Służby Niepodległości.

W stanie wojennym internowany i więziony w Iławie, Kielcach, Rzeszowie, zostaje przeniesiony do Głoskowa skąd brawurowo zbiegł i ukrywał się do 1984 roku kierując wydawaniem Głosu i tygodnika Wiadomości.

Dziś bohaterem solidarnościowej opozycji jest prezydent Bronisław Komorowski, który odsiedział w PRL-u 30 dni aresztu, a internowany był w wojskowym ośrodku wypoczynkowym bez cel i krat.

Jak to się stało, że jeden z najodważniejszych i bezkompromisowych opozycjonistów w PRL robi za dyżurnego oszołoma i medialne pośmiewisko? Jak to możliwe, że nawet Kutz, który podpisał lojalkę oraz inni „herosi” z przeszłością opozycyjną bladą w porównaniu z tym, co przeszedł Macierewicz, kpią z niego bezkarnie ku uciesze „wybitnych” dziennikarzy?

Sam jest sobie winien psując przez lata krew establishmentowi III RP tak, jak nikt inny.

W 1992 roku naraził się słynną „Listą Macierewicza”.

Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kaczyński za Macierewiczem nigdy nie przepadał, ale podczas likwidacji WSI wiedział doskonale, że lepszego specjalisty od służb, twardziela odpornego na ataki i próby zastraszania, w Polsce nie znajdzie.

I tak oto likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych nie zawahał się wywalić na zbity pysk 300 wysokich rangą oficerów szkolonych przez GRU i KGB. Skupił na sobie ataki tak niesłychane jak potężny był cios zadany rosyjskiej agenturze w kraju, w którym przez niemal 20 lat nie zdemaskowano ani jednego kremlowskiego szpiega.

Kpiny, szyderstwa i obelgi, jakie go spotykają powodują, że rośnie również coraz bardziej mój szacunek dla odwagi, poświęcenia, patriotyzmu i siły charakteru tego człowieka.

Oto po 22 latach od okrągłego-stołu w mediach brylują byli esbecy i komunistyczni dygnitarze, którzy na oczach ogłupionej gawiedzi robią z jednego z najbardziej zasłużonych w walce o wolność ludzi, zbrodniarza, szkodnika, a jak trzeba to wariata i idiotę.

Dlatego na koniec napiszę

Dziękuję Panie Antoni.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JerzyK

02-06-2011 [12:47] - JerzyK (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję za dotychczasową postawę . Tak trzymać !!!
Pełen szacunek dla Pańskiej działalności i osiągnięć.

Obrazek użytkownika stanczykblazen

02-06-2011 [15:11] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Myślę , że mogę podziękować PANU MACIEREWICZOWI w imieniu ogromnej rzeszy Polaków za całokształt i jednocześnie głowę daję , że nie strzelał ON do nikogo.

Obrazek użytkownika annabe

02-06-2011 [12:48] - annabe (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję Panie Antoni.

Obrazek użytkownika awa

02-06-2011 [13:58] - awa (niezweryfikowany) | Link:

Na nocnej zmianie nie tylko policzono głosy, wtedy też jej uczestnicy podpisali pakt z siłą, której nie docenili i na zawsze będą w jej kleszczach. Dziś wyraźnie widać jak coraz bardziej się one zaciskają. Bo jak inaczej można wytłumaczyć, że panowie Oleksy, Miller, Dukaczewski,Cimoszewicz, Jaruzelski, są autorytetami. Im nie grzebie się w życiorysach. Krew uderza mi do głowy jak widzę z jakimi honorami są przyjmowani na salonie. A równocześnie ludzie, którzy całe życie walczą o wolność Polski jak Pan Macierewicz czy Kaczyński są opluwani i niszczeni. Zgroza do czego prowadzi brak zasad moralnych.

Obrazek użytkownika brat

02-06-2011 [14:03] - brat (niezweryfikowany) | Link:

Myślę,że te wszystkie gadki-szmatki komuchów,ubeków tudzież innych mędrków psu na budę się nie zdadzą.Oni już ogłupiają sami siebie.Polacy wiedzą swoje,słuchaczy mają niewielu.Pan wisz,a ja rozumiem.

Obrazek użytkownika waldemar

02-06-2011 [15:44] - waldemar (niezweryfikowany) | Link:

Pan Antoni Macierewicz jest Polskim Patriotą ,doskonale wie dla kogo ci ludzie pracowali i czyje interesy reprezentują .Nie oglądałem tego programu ,a gdybym nawet się na niego natknął to i tak bym tego nie słuchał.Aż żal serce ściska ,ze doszło do tego że niby w wolnej Polsce Komunistyczni agenci robią za ekspertów .Kto do tego doprowadził Tusk i Komorowski i ich poplecznik Władimir Władimirowicz Putin.Tak właśnie wygląda dziś Polskie szambo. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika poko

03-06-2011 [09:55] - poko (niezweryfikowany) | Link:

Waldemar..

błędne założenie. To wcale nie jest "polskie szambo" ...
Przyjmując założenie , graniczące niemal z pewnością , że WSI to są służby Moskala..nie sposób ich działalności określać mianem "polskiego szamba".Działania tej tajnej służby są wymierzone w POLSKIE interesy i są sterowane przez wrogów Polski. Określając je ..jak to uczyniłeś , czynisz krzywdę Polsce. Polska jest ofiarę tychże działań a nie sprawcą.

Obrazek użytkownika Siwy

02-06-2011 [16:09] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

Który dał wiele tego dowodów jak czytamy w/w artykule.Czempiński,Dukaczewski i reszta michnikowszczyzny która opluwa A.Macierewicza to Homo - Sovieticus którzy sięgają po kłamstwa i oszczerstwa od wielu lat aby zakryć swoją służbę na rzecz sowietów i którzy nadal im służą chcąc niszczyć takich patriotów jak A. Macierewicz którzy nienagannie służą Polsce.

Obrazek użytkownika Jawa

02-06-2011 [16:31] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

Z peerelowskich agentów i kapusiów robi się autorytety a z ludzi walczących z komunistycznym systemem robi się oszołomów i ciągle katom żyje się lepiej jak ich ofiarom. Dopóki do większości wyborczej Polaków nie dotrą te prosty fakty to Polska i gospodarczo i politycznie nie będzie mogła stanąć na poziomie odpowiadającym wielkości narodu polskiego.

Obrazek użytkownika zet

02-06-2011 [16:41] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Ciągle to on coś robi dla innych i mocno za to dostaje od tych,których negatywnie zweryfikował.Ci sami założyli PO i powyłazili z nor.Obserwowałam jak powoli wyłażą z tych nor,gdy PO zdobyła władzę.Przez pierwszy rok byli dosyć ostrożni,ale teraz na nowo ciągle brylują w telewizjach.Kto ich zaprasza?Przyjaciele?Czyżby też szkoleni nie w Polsce?
Rzeczywiście ci doradcy Solidarności co to pojawili się po stanie wojennym,to mają teraz znowu dostęp do koryta.Wystarczy dowiedzieć się,że stadion narodowy kosztuje tyle,za ile na zachodzie wybudowali by trzy takie same obiekty.Co tam Polska,co tam koszty,co tam kryzys.Tusk w ogóle nie przejmuje się.

Obrazek użytkownika Bwana Kubwa

02-06-2011 [16:49] - Bwana Kubwa (niezweryfikowany) | Link:

Wycięto mój wpis zwracający uwagę że autor zapomniał o Czarnej Jedynce. Nieukom wyjaśniam, że Czarna Jedynka to drużyna harcerska w liceum Rejtana, której dh. Macierewicz był drużynowym w latach 70. To była w tamtych latach najlepsza drużyna w ZHP, jedna z niewielu jakie nie poddały się socjalistycznej indoktrynacji.

Obrazek użytkownika kokos26

02-06-2011 [17:15] - kokos26 | Link:

Wiem oczywiście o Czarnej Jedynce i Gromadzie Włóczęgów ", której autorami byli Janusz Kijowski, Antoni Macierewicz i Wojciech Onyszkiewicz.
Chcąc opisać  wszystko trzeba by napisać książkę.

Co do wycięcia to nic na ten temat nie wiem. A z tymi "nieukami" to trochę ostrożniej bo można kogoś obrazić

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Bwana Kubwa

03-06-2011 [10:38] - Bwana Kubwa (niezweryfikowany) | Link:

"Nieuk" naturalnie nie był adresowany do Ciebie. Mój wycięty wpis brzmiał:"zapomniałeś o Czarnej Jedynce". Najwyraźniej dostojny Cenzor, nie wiedząc za bardzo o co chodzi, wyciął to zdanie. A wystarczyło grzebnąć w Wikipedii. Czytam Waszą gazetę i wypyszczam się czasami na forum w oczekiwaniu, że nie będzie spotykać mnie to samo co na Onecie, gdzie sam mój nick powoduje reakcję moderatorów, choćbym napisał, że kocham premiera.
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość

02-06-2011 [18:03] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ten atak świadczy o tym, że Komisja do zbadania tragedii smoleńskiej doszła daleko... i dobrze.

Obrazek użytkownika cecylia

02-06-2011 [18:10] - cecylia (niezweryfikowany) | Link:

Kiedy slucham wystapien Pana Macierewicza, mam przekonanie ze slucham przyszlego Premiera lub Prezydenta naszego Kraju. Ogromnie cenie Jego wiedze, szanuje i podziwiam Jego opanowanie oraz bezwarunkowe oddanie sprawie ktorej sluzy. Ufam, ze dozyje czasow, kiedy tacy prawi ludzie beda w naszym rzadzie. Tak nam dopomoz Bog.

Obrazek użytkownika zoom

02-06-2011 [19:17] - zoom (niezweryfikowany) | Link:

Swietne, nigdy za duzo odklamywania naszej najnowszej historii - wiem o tych faktach od niespelna roku, po strasznym przebudzeniu Zamachem Smolenskim. Dzieki niesamowitej pracy rzeszy blogerow , wsrod ktorych jestes jedna z najjasniejszych gwiazd , Orzeszku, poznajmey Polske od nowa.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika B.H.Kaczorowski

02-06-2011 [20:01] - B.H.Kaczorowski (niezweryfikowany) | Link:

WIELKI Szacunek dla Pana . Pozdrawiam serdecznie , prosze uwazac na siebie - bardzo .
Boguslaw Henryk Kaczorowski Herbu Rogala.

Obrazek użytkownika jim

03-06-2011 [00:07] - jim (niezweryfikowany) | Link:

A ja napiszę tak:
Dziekuję kokos26

Obrazek użytkownika ksena

03-06-2011 [07:45] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

gloryfikacji WSI.Chodzi o przywrócenie WSI do dawnej świetności,koryt i zaszczytów.Posłużono się tragedią w Nangar Khel politycznie i zręcznie,aby jednocześnie upiec drugą pieczeń i uderzyć w Maciarewicza.We wrzeszczacych i zachłystujących się ,,winą'' Macierewicza mediach nie pada jednak pytanie czy WSI w starej postaci zapobiegła by tej tragedii ?

Obrazek użytkownika andrzek

05-06-2011 [13:12] - andrzek (niezweryfikowany) | Link:

Przyłączam się do pańskiej opinii całym sercem!!!!Niezapomnę jak p.Macierewicz zwrócił uwagę w rozmowie telewizyjnej z rosyjskim ekspertem ,że w Polsce jest zwyczej do kobiet odnosić się z większym szacunkiem niż tamten to zrobił w tamtej właśnie rozmowie.