Pożegnanie z niezalezna.pl

I przepraszam Sigmę, że nie zajęłam głośno stanowiska w Jej sprawie. Zrobię to teraz.

Ale nie chodzi o Sigmę. Odchodzę, bo - jak to sobie uświadomiłam po publikacji tekstów o "dzieciach ubecji" - należę do tych 50% polskich obywateli, którzy nie pójdą na przyszłe wybory. To ten tekst mi to uświadomił. Uświadomił mi, że dla mnie w Polsce nie ma miejsca i mogę jedynie służyć jako "mięso podatkowe", bo na nic więcej ani ja, ani mi podobni nie zasługują.

Nigdy nie należałam do PZPR. Mój ojciec był wysokim urzędnikiem rządów PRL. Nie był w UB, nie był we WRON, a gdy Stalin umierał, był jeszcze na studiach i zapewne do głowy by mu nie przyszło, kim zostanie za dwadzieścia lat. W ostatnich, dosłownie ostatnich latach PRL i pierwszych latach RP byłam dziennikarką i sama sobie wydeptałam ścieżkę do tego zawodu, kosztem ogromnego wysiłku i wielu upokorzeń. Ale zapewne niezamierzonym skutkiem tych publikacji było wrzucenie ludzi takich, jak ja, do jednego wora ze stalinowcami i ich potomstwem.

Gdy przyszły zmiany, miałam ugruntowaną pozycję zawodową, ale sama postanowiłam odejść z zawodu - wiedziałam, że nie mam szans na przetrwanie, bo na moje miejsce czeka kolejka "nowych", których jedyną zasługą było to, że ich rodzice byli związani tzw. "koncesjonowaną opozycją", bo innych umiejętności ani zasług nie mieli. Odeszłam sama, postanowiłam zrobić im miejsce, niech pokażą, co potrafią. Okazało się, że owszem, ustąpiłam miejsce, które natychmiast zajęli potomkowie ludzi, którzy pracowali w tym "biznesie" od lat pięćdziesiątych i nadal w nim pracują. Ludzi, którzy przed 1989 rokiem zostali "ręcznie" wybrani do objęcia stanowisk w prasie, radiu i telewizji jako tzw. świeża krew, podobno niczym nieskażona.  Ta "świeża" krew jest tam do dzisiaj.

Nie pracuję w żadnej firmie i nie zarabiam kokosów. Każda złotówka, jaką zarobiłam od tamtej pory, została wystukana moimi własnymi palcami na klawiaturze komputera. W moim zawodzie osoby nie dysponujące odpowiednimi umiejętnościami zawodowymi i predyspozycjami psychicznymi nie mają szansy na utrzymanie się "na fali", więc nawet poparcie ze strony ukrytych uboli na wiele by się nie zdało.

Takich, jak ja jest pół Polski. Ta połowa społeczeństwa, która nie chodzi na wybory. Nie oszukujmy się - przed 1989 rokiem 8 milionów Polaków należało do PZPR. Armia PRL liczyła 400 tysięcy żołnierzy. MSW zatrudniało sekti tysięcy ludzi. Prawie każdy Polak musi mieć w rodzinie kogoś, kto był w partii, kto miał krewnego oficera WP, kto miał krewnego milicjanta czy esbeka. Teraz wszyscy ci ludzie znajdują się w jednym worze potępionych i pozbawionych jakichkolwiek praw i reprezentacji, dzięki publikacjom "Gazety Polskiej" utożsamianych ze stalinowskimi oprawcami i konfidentami SB  tudzież mitycznej "wojskówki", czyli WSI, o której autorzy artykułów wydają się zapominać, że powstała po 1989 roku.

Blogowanie było dla mnie namiastką wykonywania zawodu, o którym marzyłam od kiedy pamiętam. Ale po tekstach na temat "dzieci ubecji" zdałam sobie sprawę, że biorę udział w akcji dzielenia społeczeństwa polskiego na hermetyczne, zwalczające się nawzajem grupy, nienawidzące się nawzajem nienawiścią podsycaną z obu stron przez narzędzia medialne. Tu nie chodzi o polemikę nad "grubą kreską" bo jest rzeczą oczywistą, że winni muszą zostać ukarani, zdrajcy osądzeni, konfidenci ujawnieni. Tu chodzi o sztuczny podział polskiego społeczeństwa na wzajemnie zwalczające się grupy, z których żadna nie będzie na tyle silna, by obalić zabetonowany układ polityczny. A Wy tak samo jak "GW" najbardziej pracujecie nad utrwaleniem tych podziałów niż nad ich znoszeniem.

Tak naprawdę chodzi o to, żebyśmy za dwa lata poszli do urn myśląc, że idziemy do wyborów. Nie wiedząc, że wybory już się prawdopodobnie odbyły, a my tylko przyklepiemy ich wynik. Bo wybory faktycznie się odbyły i nazywają się "listy partyjne". Z mojego okręgu posłanką PiS zostanie zapewne ta sama blond kretynka, co zawsze, której jedynym celem w życiu jest utrzymanie jak najdłużej apanaży poselskich, dzięki którym zamiast codziennie doić krowę, może raz w miesiącu wyskoczyć do Tunezji. Która zawsze zwycięży w okręgu będącym matecznikiem PiS, gdzie PiS może stracić najwyżej 2-3 mandaty, jak w poprzednich wyborach, bo ta pani nie zadbała o obsadzenie puktów wyborczych mężami zaufania. Tych 2-3 mandatów zabrakło potem w ważnych głosowaniach Sejmu, ale tym się nikt nie przejmuje - ważne jest, by utrzymać się u władzy, a nie co przegłosują, a co nie. Zapewne przed wyborami dojdzie - jak przedtem - do fali przejść z partii do partii (PO-PiS i odwrotnie), byle utrzymać się na listach i podjęte zostaną wszelkie możliwe wysiłki, by na te listy nie wpuścić nikogo z zewnątrz. Z wyjątkiem oczywiście renegatów partyjnych, ale oni już mają koncesję na sprawowanie władzy, więc będą mile widziani.

I tego właśnie układu mam serdecznie dosyć. Dosyć tej nienawiści lejącej się strumieniami z każdej gazety, jaką otwieram, czy z lewa czy z prawa. Dosyć mam tego, że my, ludzie środka, którzy stanowią połowę mieszkańców Polski, zostali zepchnięci na margines życia politycznego, zredukowani do maszynki do wrzucania kartki do urny i pozbawieni wszelkich praw.  I Wy, niestety, bierzecie w tym czynny udział.

Ostatnią sprawą jest relegowanie Sigmy z łamów "niezalezna.pl". Osobę zasłużoną dla Polski, odznaczoną za zasługi przez Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, wyrzucił z łamów niezalezna.pl syn partyjnego dostojnika, wypisz-wymaluj bohater książki i publikacji o dzieciach PRL.  Przeczytałam na "niepoprawni.pl" urywki pism tego pana do Sigmy, pełnych niewybrednych kalumni i po prostu chamskich sformułowań (do mnie też kiedyś napisał w sposób daleki od uprzejmego, na co mu zwróciłam uwagę)j.

Wybaczcie, ale w tym momencie straciliście w moich oczach wiarygodność.

Żegnam wszystkich blogerów. Zaprzestaję też publikowania pod nickiem "Iranda" - jeżeli ktoś to zrobi, to na pewno nie będę ja. Przestaję też pisać za darmo do portali i za darmo przyczyniać się do sukcesów portali, które nie potrafią szanować swoich współpracowników. Wracam do prawdziwego dziennikarstwa, nie martwcie się, nie w "Nie" czy "GW" - raczej w tytule, skierowanym do 50% polskich obywateli, wykluczonych, tak jak ja, z życia społecznego i politycznego Polski.

Pozdrawiam serdecznie
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika To ya

13-02-2013 [23:18] - To ya | Link:

Odpowiedziałem na Priv, ale widzę jakąś dwuznaczność w Twoich wywodach.
Podtrzymuję z mojego komentarza propozycję rozejrzenia się wokół i jak łatwo zauważyć, komuna jednak nie zdechła, komuna się przefarbowała.

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:51] - Iranda | Link:

Są za to ludzie, którzy tam siedzą dłużej niż ktokolwiek inny za czasów komuny, zmieniając po drodze i cztery razy partie. To masz na myśli mówiąc że komuna się przefarbowała? To w takim razie jesteśmy jednego zdania.

Obrazek użytkownika To ya

14-02-2013 [16:46] - To ya | Link:

..........Są za to ludzie, którzy tam siedzą dłużej niż ktokolwiek inny za czasów komuny.......

Jako przykład-Żelichowski który przetrwał w niezmienionej postaci, za komuny był posłem i teraz i też "reformatorem" systemu.
W PSL i SLD to więcej takich 'zasłużonych' dla dwóch systemów a gdyby coś się miało zmienić to też przetrwają.

Obrazek użytkownika chrisdigger

14-02-2013 [08:59] - chrisdigger | Link:

Irlando ---podziw miesza sie ze zdumieniem .Jestes inteligentna kobieta /przynajmniej sprawiasz wrazenie/a tu nagle tekst pacyfistyczny cyt."komuna zdechla dwadziescia lat temu".Faux pas my Darling jak mawiaja Rosjanie biegle po litewsku pijac wodke w knajpie na rogu:
-Powiedziałem jej, że z niej fajna dupa jest a ta się obraziła.
-Człowieku, to było totalne faux pas z twojej strony
Nie zauwazylem uffff NIE

Obrazek użytkownika To ya

13-02-2013 [21:56] - To ya | Link:

......"Gdy przyszły zmiany, miałam ugruntowaną pozycję zawodową, ale sama postanowiłam odejść z zawodu - wiedziałam, że nie mam szans na przetrwanie".......

Ten wstęp do notki sam w sobie sugeruje że miałaś coś "za uszami", bo niby skąd wiedziałaś że nie masz szans, za tą wiedzą coś musiało być.
W wielu kwestiach masz niewątpliwą rację ale nie powiesz, że pokolenie dawnej 'esbecji' i 'komuny' jest całkowicie odcięte od pępowiny dawnego systemu.
Wystarczy szerzej otworzyć oczy , rozejrzeć się wokół, aby zobaczyć kto jest na eksponowanych posadkach, kto jest właścicielem mediów i kształtuje światopogląd współczesnego społeczeństwa.
Faktycznie społeczeństwo jest podzielone bo co drugi to jakiś agent czyli TW lub KO dawnych służb ewentualnie stary komuch lub jego pociotek.
Taką mamy rzeczywistość którą stworzyła nam Magdalenka gdzie został dokonany podział łupów wynikający ze zmian systemowych.

Obrazek użytkownika nusatez

13-02-2013 [22:00] - nusatez | Link:

Coś się michnikowszczyzna musiała bardzo przestraszyć zapowiedzi o publikacji książki zawierającej niechlubne życiorysy rodziców "naszych" medialnych gwiazd .Pani też się boi? Takie publikacje są bardzo potrzebne i o kilkanaście lat co najmniej spóźnione.Myślę,że zapoznanie się z nimi pozwala zrozumieć procesy,które niszczyły i nadal niszczą Polskę.Pani tekst wydaje mi się mętny i nieprawdziwy.Fałszujący rzeczywistość.W mojej rodzinie dalszej i bliższej nie było nikogo kto należałby do PZPR,UB itp.Natomiast wielu z moich bliskich zostało przez tamten system w jakiś sposób skrzywdzonych.I nikt nie poniósł za to kary,nawet w sensie moralnego poczucia winy - komuniści są zadowoleni z siebie,niczego się nie wstydzą.To co pani pisze o tworzeniu podziałów to moim zdaniem kompletny bełkot powtarzany zresztą przez wielu w ostatnich czasach.Podziały po prostu są - ja np. nie mam i nie będę mieć nic wspólnego z Palikotem i jego zgrają albo z tymi,którzy wchodzą w koalicję z RAŚ,czy oszukują i mataczą w sprawie Smoleńska.Ten podział musi istnieć, wynika z totalnej różnicy poglądów i wartości.Powiela pani też stereotyp o tym,że wszyscy politycy są jednakowi, więc nie ma sensu brać udziału w wyborach.Ile razy ja to już słyszałem! Sądzę,że głoszą te teorie na ogół ci,którzy chcą utrzymać władzę grupy rządzącej Polską od 1989 roku.O mowie nienawiści ostatnio dużo się mówi,pani też włącza się do tego chórku.To nie jest nienawiść.To jest słuszny gniew w obliczu trwającej od lat,bezkarnej działalności mającej na celu destrukcję Polski.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

13-02-2013 [22:37] - BHKaczorowski | Link:

No trafnie niezwykle trafnie.Dla mnie troche malo dobitnie ale i tak dziekuje !!!
Iranda no wiesz co ....

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:50] - Iranda | Link:

się pokomentować pod moim wpisem, nie uaktywniając przedtem ani razu. Czemuś ja zawdzięczam taką popularność ludziom, których inne wpisy jakoś nigdy nie interesowały....

Obrazek użytkownika fritz

13-02-2013 [22:12] - fritz | Link:

bardzo zaluje.
Jestes b. cennym "kwiatuszkiem".

Cytat: "Ale po tekstach na temat "dzieci ubecji" zdałam sobie sprawę,.."

*** Bardzo mozliwe, ze przegapilem czesc tej dykusji.

Czlonkow partii byl ponad 3 mln, a wiec byl statystycznie w co drugim domu.

Mylenie tego z dziecmi ubecji.. jezeli tak to obierasz, jest olbrzymia przesada (o ile wlasnie czegos nie przeoczylem), znaczy wrzucenia czlonkow partii z ubecja do jednego gara.

Co do sigmy masz racje.

Jest cholernie wazne, zeby to 50% przemowilo.
Nie sprowadzaj wszystkiego do wojny partyjnej.

Z PiS, przy jego olbrzymich niedociagnieciach, sprawa polega na tym, ze JK jest pro panstwowcem, ktorego celem jest silne panstwo. Te silne musi najpierw powstac.. a jak powstanie, rozwinie wlasna dynamike. Do JK nie ma teraz zadnej alternatywy.

A wiec glosujac na PiS.. nie glosujesz wcale na PiS tylko na wlasnie na Polske.

Mam nadziej, zeby te 50% rowniez glosowalo na Polska, a wiec aktywnosc polityczna a nie pasywnosc.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andrzej W.

13-02-2013 [22:52] - Andrzej W. | Link:

I nie idąc na wybory rzekomo pozostanie Pani neutralna ?
Cóż za obrzydliwe oszustwo.

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [13:38] - Iranda | Link:

skoro ich wyniki znane są już dzisiaj? O tym jest ten tekst. Do tej pory chodziłam, ale dopóki ordynacja się nie zmieni, więcej nie pójdę.

Obrazek użytkownika xena2012

13-02-2013 [23:18] - xena2012 | Link:

trochę to wygląda na opuszczenie piaskownicy przez obrażającego sie malucha.Pretensje do PO rozumiem,ale jaką taktykę proponuje Pani dla PiS ? Bo na dziś wpiera Pani tej partii nienawiść nie widząc,a nawet nie starając sie widzieć wysiłków na rzecz poprawy sytuacji w Polsce.To PiS jest nieustannie bite i poniewierane,powinni więc pozwalać na jeszcze więcej upokorzeń,dlaczego?

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:41] - Iranda | Link:

Oto przyczyna:
https://www.youtube.com/watch?...
Gorąco polecam ten fragment wykładu Michalkiewicza, bo mówi w nim dokładnie to, o czym napisałam i co tak rozwścieczyło tę sforę dziwnych komentatorów znikąd.

....[Jurko -> Komentarze są zamieszczane.]
 

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:31] - Iranda | Link:

a także wszystkie te osoby, które blogerami portalu nie są, komentarzy jakoś do tej pory nie zamieszczały, a konta jakimś dziwnym trafem zakładały niemal jednocześnie. Sądząc po powtarzającej się we wszystkich tych komentarzach wspólnej linii, zadanie otrzymaliście wszyscy z jednego i tego samego źródła. Chodzi o odwrócenie uwagi od meritum sprawy - systemu wyborczego w Polsce - i zdyskredytowanie mojego tekstu przez przyczepienie się do tematu nieboszczki PZPR. Ciekawe tylko, czy admin portalu bierze w tym czynny udział, czy też udało się go jakoś ominąć przy pomocy środków technicznych.

[Jurko -> Kogo dokładnie ma Pani na myśli używając określenia:  "admin portalu"?]

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:47] - Iranda | Link:

...[Jurko -> Komentarze są ZAWSZE zamieszczane tam gdzie zostały napisane.]

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:59] - Iranda | Link:

..[Jurko -> Moderatorzy nie mają ŻADNEJ możliwości przenoszenia tekstów. Powtarzam. Komentarze są zamieszczane w tym miejscu, w którym zostały napisane. Napisz post ponownie w odpowiednim miejscu. Poprzedni, nieprawidłowo usytuowany zostanie skasowany. PS. Uwagi do moderatorów NIGDY nie są zamieszczane.]

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [07:18] - Iranda | Link:

znalazł się nad jego komentarzem, a nie pod nim?

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [06:34] - Iranda | Link:

Komentarze nie wchodzą tam, gdzie powinny. Kolejny mój komentarz, będący odpowiedzią dla komentującego, pojawił się w niewłaściwym miejscu - tym razem nad, a nie pod komentarzem, na który odpowiadam.
Inny komentarz pojawił się pod samym wpisem, podczas gdy był odpowiedzią dla blogera pod koniec pierwszej strony.
I proszę nie pisać, że komentarze zawsze wchodzą tam gdzie trzeba i wszystkie są zamieszczane. Brakuje wielu moich komentarzy, a ostatnie trafiają w jakieś dziwne miejsca.

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

14-02-2013 [05:43] - Marcus Polonus | Link:

tak, że z tej pozycji nie mogę komentować twojej decyzji. Ale żyję na tym świecie bardzo już długo - przeżyłem wielu dyktatorów, partii i państw - dlatego chciałbym ci jednak udzielić małej rady. Jeżeli naprawdę leży ci na sercu dobro naszej Ojczyzny, to, jak mówił mój nieżyjący już kolega J.H.: Olej ich wszystkich i rób swoje! Pisz dalej - masz niezłe pióro - zamiast rozdrabniania się na kłótniach z jakimiś Ziutkami. RÓB SWOJE - tak jak TY to czujesz, a nie jak jakiś zawodowy dyskutant ci sugeruje, że powinnaś czuć. Jeżeli tak zrobisz, to zobaczysz jak po bardzo krótkim czasie, zaczniesz być zadowolona z tego pisania - ale to musi być pisanie o twoich ideach i przemyśleniach, a nie pisanie odpowiedzi panu Mietkowi, który się z toba nie zgadza. Spróbuj.
Pozdrawiam,
Marcus

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [06:32] - Iranda | Link:

Dziękuję za miłe słowa. Ale jeżeli takie trolle, w takich ilościach i takimi tekstami trafiły na niezalezną.pl, to już właściwie nie ma gdzie pisać. Poza tym chcę iść na własne - pisać na własny rachunek, pod swoim nazwiskiem. Blogowanie przestało mnie satysfakcjonować. I chcę mieć kontrolę nad trollami, co na niezalezna.pl nie jest możliwe. Po prostu nadeszła pora iść dalej.
Pozdrawiam serdecznie,

Obrazek użytkownika PiS be with you

14-02-2013 [06:48] - PiS be with you | Link:

należę do tych 50% polskich obywateli, którzy nie pójdą na przyszłe wybory.

Irando, dziwi mnie ze masz takie mozliwosci przewidywania ze 50% polskich obywateli nie pójdą na przyszłe wybory... skad ta pewnosc ze bedzie ich 50%?
Rozumiem ze w zeszlych wyborach moze 50% to zrobilo, ale od tego czasu duzo sie zmienilo i ludzie widza co sie dzieje w Polsce. Jezeli bedzie tak jak piszesz to Ty jak i reszta wykluczacie sie ze strony politycznej i przez to gwarantujecie status quo, chociaz mysle ze chodzi Ci o zmiany na lepsze. Jezeli nie bedziecie brali czynnego udzialu w polityce i nie bedziecie glosowali, to mniejszosc bedzie decydowac o Twoim/Waszym losie, tak jak to sie teraz dzieje.
Jezeli chodzi o kwestje klutni pomiedzy partiami, to jako dziennikarka powinnas zauwazyc ze sa one podsycane przez wlasnie media i "dziennikarzy" z esbeckimi korzeniami.

Dobrze wiesz ze Pozorny premier uzywal swoich psow (Paligupa, Niesiolowskiego, Kutza) od brudnej roboty zeby atakowali Kaczynskich i PiS, a jak PiS odpowiadal to zwalali wine na nich ze sie ciagle kluca. Nawet jak Jaroslaw Kaczynski milczal to im tez przeszkadzalo.... Ja to dawno nazwalem POlityczna Odwrotnoscia, POsadzanie PiS o cos co robila Partia Oszustow.
Ja jestem realista i wiem ze PiS nie jest perfekt, ale wiem ze jest to pro-polska partia, a to mi wystarczy zeby oddac glos na nich. Jaka jest partia PO to dobrze juz doswiadczylismy i dlatego 70% juz mowi ze sprawy Polski ida w zlymn kierunku.
Zyjac w niby "wolnym" kraju masz prawo i wybor, nikt tego Tobie nie odbiera, tak samo jak zaprzestanie pisania na blogu... ale nie glosujac, zgadzasz sie z partia ktora doknuje rozbioru Polski, a chyba nie chodzi Ci o to....
pozdrawiam...

Obrazek użytkownika PiS be with you

14-02-2013 [06:52] - PiS be with you | Link:

cos o o "dzieciach ubecji" - nie wim dlaczego az tak litujesz sie nad nimi :
Życzymy “przyjemnego” odbioru
Aktualizacja: 2012-09-14 12:14 pm
08.30 TVN – Dzień dobry TVN – prowadzi Bartosz Węglarczyk – wnuk jednego z największych stalinowskich zbrodniarzy, osobiście torturującego bohaterów z NSZ, WIN i AK [chodzi o osławionego Józefa Światłę - admin]
18.00 TVP2 – Panorama – prowadzi Hanna Lis – córka kanalii z okresu stanu wojennego [Waldemar Kedaj - admin].
Czy wiele się zmieniło od tamtych czasów?
19.30 TVP1 – Wiadomości – prowadzi Piotr Kraśko – wnuk jednego z czołowych komunistycznych cenzorów [Wincentego Kraśki - admin], syn PRLowskiego ministra ds wyznań [Nie wiem, czy nie zaszła pomyłka: Tadeusz Kraśko, ojciec Piotra, jest dziennikarzem - admin].
20.00 TVN24 – Kropka nad i – prowadzi Monika Olejnik – córka funkcjonariusza SB [Tadeusza Olejnika - admin], konfident służb PRL, pseudonim “Stokrotka”.
21.30 TVN – Kuchenne rewolucje – prowadzi Magda Gessler – córka PRL-owskiego dziennikarza i agenta SB [Mirosława Ikonowicza - admin].
.21.40 TVP2 – Tomasz Lis na żywo – syn wysokiego OFICERA Ludowego Wojska Polskiego [Imię nieznane - admin].
22.00 TVN24 – Szkło kontaktowe – prowadzi Grzegorz Miecugow – syn stalinowskiego dziennikarza znanego z podpisania się pod “Apelem krakowskim” [Bruno Miecugow - admin]
22.30 TVN – Kuba Wojewódzki Show – syn funkcjonariusza SB i PRL-owskiego prokuratora [Bogusława Wojewódzkiego - admin]
Życzymy przyjemnego odbioru !
Zakładamy, że oni robią kariery we wszystkich miastach i miejscowościach. Komuchów i ubeków trochę jednak było i oni nie zniknęli, ale dzięki “okrągłemu stołowi” zmienili książeczki partyjne na czekowe. Dlatego zachęcamy: piszmy o nich. My nie uważamy, że dzieci odpowiadają za czyny rodziców, ale jeżeli korzystali (a skorzystali) z tak niegodziwie zgromadzonych dóbr, to jest to już ich odpowiedzialność.
Autor: Matka Polka
[KOMENTARZ admina Dziennika gajowego Maruchy:] Trudno chyba znaleźć potomków dawnej esbecji i podobnych służb, którzy by się nie ustawili w nowej rzeczywistości – jako wybitni dziennikarze, politycy, biznesmeni itd. Czy to tylko przypadek?
Lista nazwisk w artykule to tylko mała próbka z całej populacji.
Admin.

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [08:58] - Iranda | Link:

Wyraźnie tam napisałam, kogo bronię, a kogo nie. Nie polemizuję, bo nic z mojego tekstu nie zrozumiałeś, więc nie ma o co kopii kruszyć.

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-02-2013 [11:10] - Janko Walski | Link:

Autor uznał jedynie twój wpis za dobrą okazję do podzielenia się informacjami, które do wszystkich powinny dotrzeć. Zgadzam się z nim. Powinny dotrzeć do wszystkich odbiorców TVN, GW, Polsatu, RMF, radia Zet, Onetu ,wp.pl, interii i pomniejszych, skoro ścianę kłamstwa kryjącą spychanie nas w przepaść zbudowano właśnie na zaufaniu do takich osób.

Obrazek użytkownika Daf

14-02-2013 [11:46] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam sie z Pana opinia i komentarzem PiS be with you !

Bezwzglednie nalezy w Posce usunac z zycia politycznego i spolecznego, wszystkich tych, ktorzy szkodzili Polsce i Polakom, nalezac do PZPR, UB, ZOMO i innych takich "organizacji".
Nalezy te same rygory zastosowac do ich dzieci i wnukow.
W mojej polskiej rodzinie nie bylo takich zdrajcow - zyli godnie i w b. trudnych warunkach. Dzieci ksztalcili na wlasny koszt i ogromnym wysilkiem !

Powinno sie zastosowac metody, ktore sa juz sprawdzone - denazifikacja w Niemczech.
Bez tego procesu Polska nie bedzie nigdy wolna ani sprawiedliwa.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-02-2013 [13:42] - Janko Walski | Link:

Proszę zwrócić jednak uwagę, że nie obejmowała szeregowych towarzyszy, którym nie postawiono zarzutów.

Co do UB, ORMO oficerów milicji, oficerów wyższych LWP, od majora wzwyż, TW,  zgadzam się,  żadnych wyjątków. Rozciągnięcie dekomunizacji na rodziny jest absolutnie nie do przyjęcia, choć z pewnością urzędy podatkowe powinny zainteresować się pochodzeniem fortun. Co najwyżej można i powinno się wymagać od osób zaufania publicznego podawania tego typu informacji.
Ukłony,
JW

Obrazek użytkownika Daf

14-02-2013 [14:10] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

A dlaczego nie zastosowac procesu denazifikacji w skali 1 : 1 w Polsce ? Takze w stos. do dzieci tych przestepcow i wnukow ?
Niemcy zrobili wyjatek:Przestepcy wojenni, skazani w Norymberdze na kary wieloletniego wiezienia otrzymali propozycje: oddanie majatku , wlaczenie sie w odbudowe panstwa warunkiem zwolnienia z wiezienia. Znam bardzo ciekawe historie - ale ci zbrodniarze to nie byli "specjalisci od cmentarnych transakcji" - to byli bardzo utalentowani ludzie, ci zbrodniarze - takich zbrodniarzy w Polsce nie ma !
Kiedys Panu opowiem !!
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-02-2013 [19:41] - Janko Walski | Link:

Wypowiedziałem się za denazyfikacją, jako wzorem dla dekomunizacji. Proszę łaskawie zapoznać się, jak wyglądała, byśmy wiedzieli o czym mówimy. Nie mogło być mowy odpowiedzialności zbiorowej. Mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć dlaczego byłby to czysty absurd. Przypomnę tylko, że dokładnie na tym opierał się bolszewizm (i hitleryzm).

Obrazek użytkownika Daf

14-02-2013 [20:06] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Oczywiscie, ze nie bylo odpowiedzialnosci zbiorowej. Ale "ex-nazisci" byli dozywotnio odsunieci od sprawowania funkcji panstwowych i spolecznych, takze ich rodziny, do wnukow wlacznie. ich miejsce bylo w uslugach - w tej dziedzinie mogli pracowac. Nie pobierali tez zadnych rent ani odszkodowan.
Teraz za tzw. Wiederbetätigung, czyli uprawianie i propagowanie nazizmu groza bardzo wysokie kary. Np. w Austrii niedawno, ktos, kto na swoich stronach internetowych wypisywal "nazi-haselka" dostal 9 lat wiezienia !

I wlasnie tak powinno byc w Polsce. Oddzielna sprawa jest pozbawianie niektorych z nich majatkow. Ale to b. obszerny temat.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [15:03] - Iranda | Link:

Chcesz wyrzucić z Polski kilka milionów ludzi? Tak, jak robiono to za komuny - wywalano z Polski z biletem w jedną stronę? Chcesz, żeby wszystko było z powrotem tak, jak kiedyś, tylko w odwrotnym kierunku? Chcesz postępować tak samo jak te komuchy, których tak nienawidzisz?

Obrazek użytkownika PiS be with you

14-02-2013 [18:05] - PiS be with you | Link:

Iranda czy tez jests przeciwna lustracji? Nikt nie mowi o wyrzucaniu ludzi z Polski, ale Polska powinna byc dla Polakow a nie kanalii ktorzy zamieszkuja i doja ten piekny kraj. Nie wiem po ktorej stronie Ty stoisz, ale ignorujesz fakt dekomunizacji i lustraci ktora zostala dokonana w Niemczech. W Polsce, najpierw wzieli sie za lustracje ksiezy, i na tym sie skonczylo. Dobrze wiedzieli ze bedzie oburzenie i na tym zakonczy sie lustracja. Mysle ze my nie musimy zyc w klamstwie i udawac ze "Polacy nic sie nie stalo" - bo stalo i dzieje sie duzo zlego wlasnie przez tych ludzi ktorych przodkowie zwalczaly Polske i polskich patriotow... Taki sadowy morderca brat Michnika zwial z Polski a jego braciszek maci ludziom w glowie ze nie powinno sie dociekac prawdy i zostwic komuchow w spokoju. Ile z nich zyje sobie dobrze na emeryturach a ludzie ktorzy sprzciwiali sie komunizmowi zyje w biedzie lub juz dawno ich nie ma, niektorzy pomordowani przez ten system. Wiekszosc z nich nawet nie przeprosila za swoje czyny, i do tej pory czerpie zyski dzieki ich powiazaniom z komuna i esbecja... np. Bolek, Bronek z jego zona, nie zapominajac o POzornym premierze.

Obrazek użytkownika goral

14-02-2013 [13:27] - goral | Link:

"co tak rozwścieczyło tę sforę dziwnych komentatorów znikąd"..Moj syn tak to skomentowal:"bobasek polecial po bandzie"..
Ja skromnie ze swej strony ,probowalem (nie za bardzo skutecznie) sprowokowac inna "swieta krowke" do glebszej polemiki na jej blogu.."Sede vacante"..czy jakos tak..Ale ona sprytna i w "cztery nogi kuta"..Ponizyla,oplula i.....zniknela.Polemiki nie podjela..
Brata ojca zastrzelili w 1949 roku w lesie..Ja od dziecka wiedzialem gdzie sa schowane "gnaty" i "klamki" i "jak ktos po nie przyjdzie" mialem pojsc po nie i przeniesc w wyznaczone miejsce..
Mialem 24 lata i 6-cio miesiecznego syna ,kiedy przyszli po mnie w nocy z 11 na 12 Grudnia (dzien wczesniej)
Cialo z polamanymi kosciami i szczeka ,braczace krwia ,rzucili na koks w piwnicy lokalnej KM MO..abym "zdechl jak scierwo" jak sie jeden z nich wyrazil.Dobry Bog chcial jednak inaczej..Skonczylo sie to utrata prawa do kontynuowania studiow i prawie 30-cio letnia banicja..
Owszem ,wielokrotnie proponowano "status pokrzywdzonego" z "nalezacymi sie dodatkami".Wielokrotnie z roznych "opcji" padaly propozycje do "partycypacji , uczestnictwa i wspolpracy w zasypywaniu podzialow"...hihihi(,serio! takie padaly sformulowania)..Niezmiennie odmawialem..Owszem organizowalem i uczesniczylem we wszystkich wyborach ,parlamentarnych i Prezydenckich, w srodowiskach polonijnych Canady i Francji.
Nazywam ICH roznie...."Zawodowi Patrioci",ZBOWID 2,SOLIDARNE AUTORYTETY..KONGREGACJA SWIETYCH KROW i Bojownikow Jedynej i Slusznej Sprawy..Pomazancy Demokracji.
Wszystkim IM przyswieca jeden cel.Zalegitymizowac swoj obecny "polityczno-spoleczny" status moja krwia ,ktora wsiakala wtedy w ten koks.Krwia kolegow z "Wujka", "Staszica" ,"Silesi"..Kolegow z Lublina,Gdanska,Szczecina ,Ursusa i Radomia..Krwia naszych dziadow i Ojcow..
Nie za Nich oddawalismy ta krew.Za Polske..ktorej jakos (mimo ICH aktywnej Walki...hihihihi) jakos mniej z roku na rok.Coraz mniej Polskosci w naszych dzieciach..
Zawiedliscie Nas..Oszukaliscie Nas.Zdradziliscie Idealy Sierpnia.Nie dla Nas byl i nie My tworzylismy "okragly Stol" i Nigdy nie bede Solidaryzowal sie z Wami.Zapomnieliscie tej prostej Prawdy" Patriotyzm konczy sie tam,gdzie zaczynaja sie Apanaze..
Tak..."bobaski"...wezcie swoje dzieciece zabawki i zmiencie piaskownice.My doroslismy.

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [13:37] - Iranda | Link:

tekst był o naszej ordynacji wyborczej, nie o stanie wojennym!

Obrazek użytkownika goral

14-02-2013 [13:59] - goral | Link:

Dziecko...Przeciez on trwa nieustannie od 1939 roku...W jakiej rzeczywistosci ty zyjesz?..Zaklecia o "ordynacji wyborczej","procesach demoratycznych" itp..sa nieudana proba "hokus-pokus" intelektualistow twojego pokroju..

Obrazek użytkownika violana

14-02-2013 [15:53] - violana | Link:

wstrząsnął mną Pan swym koszmarnym wspomnieniem. A to czerwone s.....syny !
Tak - jesteśmy oszukani i zdradzeni. Tylko 'czerwona burżuazja' ma sie dobrze - niezmiennie od lat.Zawsze przy pełnym korycie.

Obrazek użytkownika goral

14-02-2013 [18:09] - goral | Link:

Nie tylko czerwona...Zlo i relatywizm etyczno-moralny jest ponad partyjny..

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [13:30] - Iranda | Link:

Ale mój wpis nie jest o tym - ten komentarz odwraca uwagę od meritum sprawy. Abstrahując od faktu, że kieruje oskarżycielski palec na raptem 7 osób, których przecież można nie oglądać - wystarczy wyłączyć telewizor albo przełączyć stację.

Obrazek użytkownika PiS be with you

14-02-2013 [16:29] - PiS be with you | Link:

Nie rozumie z jakiego powodu nazywasz manie Trollem, czyzby prawda zabolala? Jezeli reagujesz w taki sposob na wpisy nie zgadzajcych sie z Twomi przemysleniami, wiec trudo z Toba polemizowac, poniewaz TY wolisz atakowac zamiast dyskutowac.

"..jak to sobie uświadomiłam po publikacji tekstów o "dzieciach ubecji" - należę do tych 50% polskich obywateli, którzy nie pójdą na przyszłe wybory."
---- To Ty indetifikujesz sie z "dziecmi ubecji" i nie masz zamiaru brac udzialu w wyborach, wiec wybierasz status quo jezeli chodzi o rzady w Polsce.

Ja tylko podalem Ci liste niektorych dzieci ubecji, wiec o co ta obraza? Nigdzie nie pisalem ze TY jestes jedna z nich...

Napisze tylko to co nie chicalem pisac wczesniej, ze napisalem tak jak zrozumialem Twoj belkot. Maszk jakies zale nie wiadomo o co i do tego ukazujesz jakas paranoje w stosunku to wspisow ludzi ktorzy sie z Toba nie zgadzaja. Ja sam nie pamietam kiedy sie zarejstrwalem, i chociaz czytam rozne blogi, rzadko robie wpisy. Ty sprawdzasz kiedy kto sie rejestrowal i snujesz jakies domysly, bo niektorzy z nich zarejsterowali sie mniej wiecej w tym samym czasie - konspiracja?

Tak na chlopski rozum mysle ze, znudzilo Ci sie pisanie za friko, wiec szukalas jakiegos tematu zeby odejsc... co moglas zrobic bez tej kontrowersji. Wybralas ta droge, wiec nie dziw sie ze ludzie pisza tak czy siak...

zycze powodzenia....

P.s. Dzieki do Daf i Janko Walski za zrozumienie co ja chcialem napisac. Temat dekomunizacji jest wiecej skomplikowany i moze powinien byc podjety przez jakiegos regularnego blogera.

Obrazek użytkownika goral

14-02-2013 [21:27] - goral | Link:

Tak zaaopiniowal moj syn..."Ona naprawde nie rozumie"...opinia moojej zony."Warszawka"poczula Nowy Wiatr Histori,moja opinia.Podczas 1-go Zjazdu Zalozycielskiego,pamietam Ich szeroko rozwarte nozdrza..Skad wieje wiatr?..Obledny wzrok aby nie przegapic! Aby sie Wlasciwie zalapac."Opozycjonisci" "Zawodowi patrioci"Autorytety "koscielne i niekoscielne" Eksperci od wszystkiego...Wiekszosci udalo sie "zalapac"Dorwali sie do upragnionego koryta.Zarli z niego zachlannie przez 33 lata (czyz nie ta liczba 33 Irando cie przesladuje?)..Zezarli wszystko...Z przerazeniem odkryli, ze koryto jest puste..A zrec sie chce..
Obecnie postrzegam ten sam obled w Ich oczach..Te same pyski..I Strach...Czy mamy szanse w "nowym rozdaniu" ?
Trzeba sie wiec przypomniec.Bowiem nieobecni nie maja racji..Te Ich obszerne CV.."Bojownikow i Patriotow".. Kompetentnych i kwalifikowanych do "podjecia nowego wyzwania"..Jak zawsze gotowych...
Dreczy Ich jednak niepewnosc.Nie znaja "Klucza" w nowym rozdaniu..Uwzaja , ze ich CV bedzie tym kluczem..Nimb "Patriotyzmu" ,ktory wokol siebie stworzyli.
Z wielkim zainteresowaniem sledze blog Pani Izabeli Brodackiej Falzmann.Zainicjowala ciekawy temat o Hierarchi Naturalnej..Interesujacy w kontekscie naszej obecnej sytuacji spoleczno-politycznej..Cisza...jakies niesmiale protesty "wyzwolonych kobiet"..Apaisement i Status Quo..Pacyfizm i Pacyfikacja duchowa..
Zmiany to Rewolucja i Polityka..Polamane kosci,krew,debowe paly,kamienie,butelki z bezyna..to najpewniejsze i najskuteczniejsze atrybuty zmian.Ktos ,kiedys madrze zauwazyl: "jak nie jestes w stanie oddac zycia i krwi za swoja Wolnosc,to na nia nie zaslugujesz"..Stad to milczenie "wyzwolonych kobiet" na temat Hierarchi Naturalnej..
Tak rozumiem przyczyny obecnosci pani i pani kolezanek, Irando na blogach i te "pelne pustej retoryki" pouczania o potrzebie "zmian i "wolnosci"..Ze smutkiem pani stwierdzila ,ze nie uda sie pani tutaj stworzyc "wlasnej kongregacj" niezbednie potrzebnej w "nowym rozdaniu"..Stad ta ucieczka..bowiem jak zawsze do walki sa potrzebni zwykli zolnierze..

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

14-02-2013 [22:59] - Jęzory Pasiukowski | Link:

A tak by the way, to kiedy będzie ten naprawdę ostatni Pani wpis?

Obrazek użytkownika hela

16-02-2013 [15:39] - hela | Link:

Prześledziłam całą tutaj dyskusję i nagonkę na Ciebie Irando, i w zupełności popieram Cię w decyzji odejścia. Na jednym ze znanych Ci portali było podobnie kilkanaście miesięcy temu i do dziś trwa tam gorąca naparzanka patriotów z koncesjonowanymi patriotami. Na Niezależnej zaczyna się to samo. Desant został zrzucony i robi swoje, a skutek tego jest taki, że tak cenny Człowiek jak Ty odchodzi.
Jesteś niezwykłym Człowiekiem i za to, co robisz w życiu, jak pomagasz ludziom zupełnie bezinteresownie, do jakich poświęceń jesteś zdolna należy Ci się najwyższy szacunek. Miałam zaszczyt poznać Cię i rozmawiać osobiście przez zaledwie chwilę i to nie na salonach ale w sytuacji gdy trzeba było pomóc potrzebującemu. Z setek ludzi zainteresowanych tematem tylko Ty nie wahałaś się ani chwili, by wsiąść w samochód i przejechać pół Polski, by załatwić ważną choć nie swoją sprawę. Potrafiłaś wtedy poświęcić swój czas, pieniądze, zdrowie, by zaopiekować się osobiście kimś w trudnej sytuacji, a nawet wziąć go do siebie do domu, na utrzymanie. Podziękowano Ci za to wprawdzie w stylu tutejszych niektórych blogerów, ale i tak nie zniechęciło Cię to do pomocy ludziom. Ostatnio zostałaś nawet rodziną zastępczą jakiegoś potrzebującego opieki i miłości dziecka.
Jesteś nieuleczalnie dobra, życzliwa, a jakiś zarozumialec nie wiedząc o Tobie literalnie nic ma odwagę podle postponować Cię. To jest ohydne. On zyskał może pochwałę od swych zleceniodawców, a my straciliśmy możliwość czytania mądrych, wyważonych, obiektywnych, interesujących opinii i możliwość obcowania z kimś wiedzącym o czym pisze.
Masz ogromne serce, niezłomny charakter, a nade wszystko niesamowitą wiedzę i niezależna.pl może tylko żałować, że przestaniesz tu pisać, bo zrobiłaś dla tego portalu wiele przybliżając nam kwestie ekonomiczne, jak też tłumacząc za frico angielskie teksty,wywiady, ekspertyzy czy pisząc w tym ledwie znanym wielu języku pisma, petycje i udostępniając je na swoim blogu. Tylu tu mądrali ale żaden nie ruszył palcem, by zrobić coś konkretnego, większość potrafi tylko czepiać się, po chamsku postponować.
Jesteś i zawsze zostaniesz dla mnie wzorem człowieka prawdziwego, wzorem uczciwości, dobroci i życzliwości.
Pozdrawiam Cię, Hela61

Obrazek użytkownika Iranda

20-02-2013 [23:12] - Iranda | Link:

Pozostajemy w kontakcie - zapraszam do mnie na spacerki po górach i wieczorne rozmowy z kawą na tarasie z widokiem na pasące się koniki. Pozdrawiam serdecznie,

Obrazek użytkownika UFO2530

15-04-2013 [02:20] - UFO2530 | Link:

Irando,jeśli masz tylko dobre intencje i postanowienie bycia uczciwie obiektywną pomimo uwikłań w rodzinne koligacje,nie zawsze chlubne,to nie powinnaś rezygnować.Każdy w końcu odpowiada za siebie i nie powinien być osądzany za winy swoich krewnych,ważne jednak by umieć się od nich zdystansować,lub odnieść krytycznie(co nie wyklucza miłości do nich,która bywa tym trudniejsza im więcej trzeba wybaczać).
Nikt nie jest bez grzechu,tak więc na końcu szczerego rachunku sumienia powinno być przebaczenie(oznacza oczyszczenie),zarówno sobie jak i innym,by móc być twórczym i w pełni wolnym.Niestety,w większości przypadtków regułą jest ślepa solidarność ludzi "małych" z krewnymi,bez względu na wszystko(bywa,że i okrucieństwa lub podłości wobec innych).Chcący więc wydostać się z tego kręgu ludzkich uprzedzeń mają o wiele trudniej w przecieraniu szlaku,na drodze do uwiarygodnienia siebie w świecie wartości innych ludzi,którym trudno jest wybaczać(sobie zawsze dużo łatwiej). "Nowe rozdanie" w życiu innych,tym trudniej się realizuje im więcej jest relatywizmu wokół,upadku moralności,toteż pozostali stają się coraz mniej ufni.Lekarstwem na to jest "Chrystusowa miłość doskonała" opisana najlepiej w Nowym Testamencie,której definicja powala,budząc zawsze wyrzut sumienia,często niechciany,lecz ozdrowieńczy( zmuszający do refleksji).
Życzę więc siły i wytrwałości oraz wiary w opatrzność.Nieocenioną cechą ludzi niezłomnych jest bowiem siła z jaką torują sobie drogę do zatwardziałych serc innych ludzi,nawet jesli jedyna satysfakcja płynie z poczucia dobrze i uczciwie wykonywanej pracy.Uznanie ludzi tu i teraz bywa pochlebstwem dla nas i może stanowić wartość dodaną,najważniejszy jednak jest szacunek do samego siebie,gdy trwa się w prawdzie.

Obrazek użytkownika Magdalena

03-07-2013 [19:35] - Magdalena | Link:

żebyśmy za dwa lata poszli do urn myśleli, że idziemy do wyborów".
Niezupełnie, za dwa lata nikt nie oczekuje rewolucyjnych zmian kadrowych, cudownego pojawienia się JOW-ów, oczekuje jedynie, że osoba naciskająca "centralny" guzik będzie miała na względzie coś więcej niż potrzebę bycia klepanym po pleckach przez przedstawicieli UE. I będzie miała na tyle uczciwości by zmobilizować "blondynki od krowy" do co najmniej posłusznego stosowania się do planu mającego na celu wygrzebanie kilkudziesięciu milionów ludzi z bagna.
Bardzo mi przykro, że zaszła taka sytuacja, że ktoś rości sobie monopol do "patriotycznego zbawienia" kosztem Pani, ale proszę wybaczyć stwierdzenie: "należę do tych 50% polskich obywateli, którzy nie pójdą na przyszłe wybory" to jest zwykły foch, powszechny wokół mnie wśród osób (znów proszę o wybaczenie, nie zaglądam do Pani kabiny wyborczej), którym się nie zapaliła czerwona lampka w chwili, gdy pan Tusk przegrawszy wybory prezydenckie i dochrapawszy się premiera, ogłosił triumfalnie, że rola prezydenta to taki sobie świecznik. Bo kwaśne i wysoko wisi.
Teraz owe 50% wykluczonych użala się nad sobą i konsumuje kwaśne owoce a reszta wraz z nimi. Wolałabym dla odmiany zjeść coś słodkiego.
Szczerze pozdrawiam i przepraszam w imieniu "jedynych sprawiedliwych".
Magda

Strony