Na szybko

Ależ jestem dzisiaj zabiegany, dwa dni takie, że nie ma kiedy taczek załadować, a dzisiaj jeszcze przechodzimy przez Kanał Panamski, cały dzień na mostku. Z samego rana inspekcja, pilot i hejże przez śluzy. Fascynująca historia z tym kanałem, muszę , no , po prostu muszę o tym napisać i parę zdjec wkleić, bo to historia ludzkiego geniuszu, uporu, bohaterstwa, łajdactwa i tysięcy ludzkich istnień, można o tym godzinami. A efekt jest zapierający dech w piersiach, budowla większa od tych piramid faraonów, od wszystkiego, co do tamtej pory zbudowano, wyprzedzająca swój czas do tego stopnia, że to wszystko do dzisiaj chodzi i działa, jak pierwszego dnia, w 1913, śluzy, do których można by sie modlić, takie zmyślne.
No, ale, to może jutro, bo zwyczajnie nie mam czasu, a nie chcę odwalać byle czego. Firma, to firma. A właśnie, firma, po raz kolejny ktoś pyta na Salonie 24 gdzie jest Seawolf. Ano jest tam, gdzie powinien, czyli tutaj, bez sąsiedztwa ruskich cweli, bez firmowania swoją pisaniną osób, których nie zaprosiłbym do swego domu, chyba, żeby przyszli z nakazem, co może i kiedyś nastąpi, ale moze być i tak, że to raczej my do nich zapukamy z nakazem. O szóstej!!!! To, zdaje się jest w tym wszystkim najgorsze, ta szósta rano, porządni ludzie o tej porze wracają z balangi, albo łapią pierwsy sen, a tu jakieś ABW .

Co prawda teraz podsłuchuja wielokrotnie cześciej, więcej, niż w całej Europie pozostałęj, ale teraz , to co innego, to w imię miłości, więc jest OK. Nie to, co WTEDY. Nawet ta aktorka ze spalonego teatru, Biedrzyńska zawodziła, że czas ma dwa końce, i czy oni nie wiedzą, że noc jest do spania, to o Santa Subita Blidzie, epopeja- dreszczowiec, cios w reżim kaczystowski. Ponoć kręcili tez sequel, o laptopie Ziobry i dorszu Pitery, tym, za 8,50 plus Vat, sztandarowych zbrodniach kaczyzmu- miacierewizmu. Ponoć Marek Kondrat dawniej aktor, obecnie przyjaciel władzy miał grać laptopa i wydawać z siebie dramatyczne piski w rytm uderzeń Okrutnego Zbigniewa, a Pszoniak zapuszczał łuski i ćwiczył ruchy płetwą, do roli dorsza, ale jakoś projekt upadł,. Wszystkie moce przerobowe poszły na film o Wałęsie, ponoć z Pragi czeskiej dosyłąją kolejne propozycje do scenariusza.

No, ale, co do firmy, powiedzmy sobie, w realnym życiu, to ma się jakiś tam kapitał, dorobek, stanowisko, konto, ale byt wirtualny pod tytułem Seawolf nie ma nic, bo zwyczajnie w realu nie istnieje, poza tą firmą, twarzą, zaufaniem i sympatią jednych i nienawiścią drugich, też jakaś wartość. Roztrwonić w złym towarzystwie szkoda. Jak trafiam na jakąś imprezę, na której mi nie pasują gęby gości, wybór drinków, czy muzyka, to zamiast wymachiwać zerwanym ze stołu obrusem i wrzeszczeć „wyp.... ać!” zwykłem po prostu sobie iść tam, gdzie towarzystwo, drinki i muzyka bardziej mi odpowiadają i nie musze tej imprezy potem wymazywać  i wypierać ze swej pamięci, ani sie czerwienić, gdy ktoś o niej wspomina i pyta, „a ciebie tam czasem nie było?”
Zresztą, kogo to obchodzi, to nasze pisanie.Jak mi stukęło pierwsze 50 tysięcy na Salonie, byłem podniecony i dumny, jakby mi kto w kieszeń narobił, a potem, jak przyszły kolejne blogi, rekordowe klikalności, aż sie zbliżyłem do swego niedoscignionego wzoru , Michalkiewicza, miesięcznym urobkiem 300 tysięcy kliknięć,  zacząłem się zastanawiać, po pierwsze, „i co tego”,  po drugie , ważniejsze, co dalej z tym robić. No i przypomniała mi się piosenka która mówi, że moje serce , to jest muzyk, który zwiał z orkiestry, bo nie z każdym lubi grać. I tak to jest. Poszedłem sobie z żalem, Nowego Ekranu, z jeszcze większym żalem z Rzepy, bo mi tam pare spraw nie pasowało, przede wszystkim właściciele o niejasnych korzeniach i celach. I dobiegający zza kulis  równy krok maszerującej kolumny czwórkowej wystawiającej na czoło, jak na kijku wetkniętym w d.. parę znanych nazwisk na wabia. Beze mnie.

Z Igorem Janke jest nieco inna sprawa, po pierwsze, Salon jest jego własnością i robi sobie z nim, co chce. Jego zbójeckie prawo. Nie, żeby maszerował w drugiej czwórce, trzeci od lewej w owej kolumnie czwókowej towarzyszy z WSI. Po prostu uparł się, by zawsze i o każdej porze trzymać się pośrodku , pomiędzy d.. pą, a batem, pomiędzy katem, a ofiarą, bo przecież kat też ma swoje racje. Uparł sie by zniszczyć swoje dzieło, a cóż mnie do tego. On sobie da radę bez nas, a my bez niego. Kiedyś nie było altrenatywy, dzisiaj jest, nie trzeba juz zakąłdać włąsnych prawicowych portalików, bo one już są, prężne i nieraz większe od Salonu. Po prostu będę pisał tutaj, gdzie nikt mnie nigdy nie ocenzurował, ani nie ukrył, nie robił żadnej łaski, za co sie kłaniam czapką do ziemi.To się nazywa głosowanie nogami.

P S.  Zachęcam do czytania felietonów w Freepl.info, oraz w GPC
http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://niezalezna.pl/bloger/69...

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kokos26

07-06-2012 [20:40] - kokos26 | Link:

Janke zawsze jak pamiętam pływał raz to na żagiel raz na parę. Też zwijam się stamtąd. Jak idiota tam siedzę trzymany w wilgotnej piwnicy

Uścisk dłoni

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Liza

07-06-2012 [20:56] - Liza (niezweryfikowany) | Link:

Dzis wprawdzie swieto ,a najwazniejsze jest ,ze Pan jest i pisze. Serdeczne dzieki . Mocno pozdrawiam i zycze troche spokoju w pracy.

Obrazek użytkownika Gość

07-06-2012 [23:42] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Serdecznie pozdrawiam z dalekiej Australii-Kris.

Obrazek użytkownika Seawolf

08-06-2012 [00:07] - Seawolf | Link:

Bardzo dziękuje wszystkim dziękuję,  szczerze, bez krygowania, wzruszony Seawolf

Obrazek użytkownika Gość

07-06-2012 [21:22] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

to ja antyleming - twój wielbiciel a właściwie wielbiciel twojego intelektu pytałem gdzie jestes na salonie. Szkoda, poniewaz S24 jest nadal (nie wiadomo do kiedy) najbardziej opiniotwórczym antymainstreamowym medium o dużym znaczeniu. Ale ja również obserwuje od pewnego czasu że panoszą się tam jacyś rudeccy i monety i leactwo najczystszej postaci. Dojdzie do tego że zaraz zacznie tam pisać Lis.

Obrazek użytkownika Seawolf

08-06-2012 [00:10] - Seawolf | Link:

A to Liz jeszcze tam nie pisze?????

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Sungi

08-06-2012 [00:58] - Sungi (niezweryfikowany) | Link:

Widzisz? Znalazlam Cie :) Po wspanialym koncercie jazzowym, o tej poznej porze ,jeszcze tutaj zagladnelam - i jest Seawolf :)

Serdecznie pozdrawiam
Sungi

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

08-06-2012 [06:46] - Obi-Wan Kenobi (niezweryfikowany) | Link:

Bo ja też jazz bardzo , bardzo... .

Obrazek użytkownika Sungi

08-06-2012 [13:03] - Sungi (niezweryfikowany) | Link:

Witaj, Obi-Wan Kenobi :)

Nazywa sie Thomas Walbum Quartet.

Niespecjalnie znany, ale grali swietnie :)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Seawolf

08-06-2012 [00:11] - Seawolf | Link:

Ściskam łapkię również, Kokosie!

Obrazek użytkownika grow

08-06-2012 [13:57] - grow (niezweryfikowany) | Link:

Niestety nie wiem co szanowny pan pisze na salonie, jako że nie czytam tych, którym przez bany odpowiedzieć nie mogę.

A wielu tam takich walczących o "wolność słowa" tłumiących je przy okazji bez oporów.

Obrazek użytkownika Gosia

07-06-2012 [20:41] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

Przynajmniej ja. Na pewno!

Obrazek użytkownika demmo

07-06-2012 [20:44] - demmo (niezweryfikowany) | Link:

Z tekstu Pana wynika ,że zaczął Pan to czego nie skończył a skończył Pan to czego nie zaczął - to tak pół żartem pół serio . Jutro też jest dzień- czy lepszy na pewno inny. Wszystkiego najlepszego Wilku Morski !

Obrazek użytkownika Irena Jurand

07-06-2012 [20:49] - Irena Jurand (niezweryfikowany) | Link:

Mam zblizone poglady jesli nie takie same co do red. Janke. Przestalam zagladac do Salonu.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

07-06-2012 [20:50] - Obi-Wan Kenobi (niezweryfikowany) | Link:

Salon bez Ciebie , to już nie to . Trzeba lewackim mendom dawać odpór .
A i frajdy ile przy tym miałeś :)
Pamiętam , jak ostatniego zabanowałeś z komentarzem - zbanować ciebie to jak strzemiennego wypić i kieliszek o kominek rozbić . Tekst - mistrzostwo świata :)))

Rozumiem Twoje racje , ale "dużą pustkę uczyniłeś , tym zniknięciem swoim"

Pozdrawiam !

Obrazek użytkownika Seawolf

08-06-2012 [00:11] - Seawolf | Link:

He, he, co zrobić...

Obrazek użytkownika SUPER KACZOR

08-06-2012 [05:57] - SUPER KACZOR (niezweryfikowany) | Link:

Wiesz co mnie "pieniło" na S-24.Ochy i achy jakie NASI wymieniali z czerwonymi pachołami.Dla mnie sama nazwa salon,kojarzyła się z czymś wyjątkowym,wzniosłym jak elity, Wersal.Okazało się to o kant d---POtłuc.To tania speluna gdzie POganacze bydła,zaczęli nadawać ton a szefowa Wanda Wasilewska dwojga nazwisk POdawała tanią gorzałę.Tak się zastanawiałem jak można było wymieniać z nimi "uprzejmości"Czy do betonu coś dotrze,tylko dynamit,czy przekonasz robala ,amebę czy pantofelka.Czy komunikacja z nimi jest możliwa=NIE.Absolutnie nie,kiedyś zaprzańcom golono łby a teraz się siedzi razem przy jednym stoliku i dyskutuje.Zobacz na nicki prawdziwych POLAKÓW,to ONI Ci wielcy byli tymi, którzy przyciągali patriotów,na ten portal.Ja też tam trafiłem,tylko od samego początku nie podobało mi się to o czym piszę.Nazywałem to POprawnością salooonu i wydawało dziwne.Jak mówią o politykach,w telewizorni skaczą sobie do oczu a POtem razem idą chlać.Nie chodzi o wdeptanie kogoś w błoto,tylko trzeba to zrozumieć ,że to jest cały czas walka.A ONI nie przestrzegają żadnych reguł,nie mają zadnych zasad.Czy tak jest ciężko to zrozumieć?

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

08-06-2012 [06:38] - Obi-Wan Kenobi (niezweryfikowany) | Link:

mnie też dużo rzeczy tam pieni . Ale mimo wszystko jest to miejsce , gdzie można stanąć na ubitej ziemi twarzą w twarz , w pełnym rynsztunku bojowym i skrzyżować kopie .
Oczywiście , że pełno tam funkcyjnych , "adwokatów diabła" ,agentów wpływu, ale sporo też osób , które mają po prostu inne zdanie na pewne tematy . I co ważne - można z nimi interaktywnie porozmawiać.
Tych pierwszych można omijać i nie robić im kliknięć ,choć jak się wystawi , to celną ripostą w łeb walnąć. Ale z tymi drugimi należy rozmawiać . Misjonarze na misjach podczas nawracania też lekko nie mają :)Jest to jednak pole do przekonania innych do swoich poglądów . Po to , żeby przy następnych wyborach to nasi wygrali . Doprecyzuję - nasi , to dla mnie PIS.
No i wreszcie - wielu mądrych blogerów tam pisało , z Autorem tego wpisu na czele . Pojedynki Seawolfa z lewactwem , to wartość sama w sobie .
Wpisuje się tu na tym blogu również znakomity Seaman , Kokos26 i inni , którzy również na Salonie piszą.
Także pozostanę przy swoim zdaniu i powtórzę - szkoda , że Wilka nie ma , choć tu Go też znajdę . Choć pewnie w takich pojedynkach , to Go nie zobaczę.... .

Obrazek użytkownika Krzysztof

07-06-2012 [20:55] - Krzysztof (niezweryfikowany) | Link:

Nosił wilk razy kilka, ale to chyba Ty? Witaj w DOM-u Wilku. Dzięki Tobie przynajmniej wiadomo, gdzie jest dom. Pozdrawiam i czytam Cię dokładnie.

Obrazek użytkownika crom

07-06-2012 [21:02] - crom (niezweryfikowany) | Link:

Drogi Seawolfie.
Zona poszla wlasnie porownywac starcze piegi do kolezanki, a ja sobie siedze i czytam. Jak chce to jade na wyklad z histori sztuki do Krakowa albo na wyklady teologiczne. Ostanio drazni moje ego chec sprobowania sie znowu w systamach automatyki przemyslowej. Nic tak nie pobudzi samca jak ozywienie martwej natury. Kto mial stara syrenke ten wie. Dlatego radze wrocic do kraju i zajac sie tym co lubisz. Nie tulac sie po swiecie narzekajac na brak czasu.

Obrazek użytkownika robo

07-06-2012 [21:05] - robo (niezweryfikowany) | Link:

Obu panów miłuję miłością czystą i uwielbienia pełną, dlatego nie liczyłbym na Salon - być może Jego Miłomściwość Księciunio Janke da Wam najlepszą celę w całym zamku... ale na więcej nie ma co liczyć... Olać gamoni!

Obrazek użytkownika Seaman

07-06-2012 [21:06] - Seaman | Link:

"A efekt jest zapierający dech w piersiach, budowla większa od tych piramid faraonów, od wszystkiego, co do tamtej pory zbudowano, wyprzedzająca swój czas"

No przepraszam Cię, tak może było kiedyś, ale teraz mamy A2. Premier wczoraj "pomknął" tą kultową drogą, ino się warstwa ścieralna zakurzyła. Od chwili powstania A2 nic już nie będzie takie same. Taka jest prawda, kanał Panamski może się schować.
Pozdrawiam:)

Obrazek użytkownika robo

07-06-2012 [21:11] - robo (niezweryfikowany) | Link:

" By być w zgodzie z detalami temat tak rozpocząć mogę:
Budowaliśmy z kumplami coś płaskiego... jakby drogę?...
A że praca była ostra i częściowo za darmochę
droga wyszła całkiem prosta... tylko wyboista trochę...."

Obrazek użytkownika ObserVer

08-06-2012 [11:18] - ObserVer (niezweryfikowany) | Link:

Jaka szkoda, że Młynarski wraz z córkami nie widzi, że jego utwory jakoś dziwnie nadal pasują do rzeczywistości III PRL /pardon RP/ jak ulał ... ale cóż, pecunia non olet ...
Pozdrowienia ...

Obrazek użytkownika kokos26

07-06-2012 [21:58] - kokos26 | Link:

Asfaltu kładzionego na żywo to nawet w PRL-u nie było :)

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Seawolf

08-06-2012 [00:13] - Seawolf | Link:

Ano tak, A2 przebija wszystko!!!
 ;-)))))

Obrazek użytkownika Matsu

07-06-2012 [21:10] - Matsu (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Wilku, to co napisałeś można podsumować jednym słowem: przyzwoitość:) - którą się ma albo się nie ma i tyle.
Poruszyłeś jednak kwestię o wiele ważniejszą, prawo własności, no tak, portal prywatny, to i decyzje hm... prywatne a mnie się wydaje, że to jednak nie do końca prawda, przynajmniej z kilku powodów. Pierwszym z nich jest fakt, że portal "prywatny" jest jednocześnie "publiczny" i tutaj już formalno-prawne myki odnośnie tego, na co właściciel sobie może pozwolić, a na co już NIE POWINIEN, to zupełnie inna sprawa. Postawa właściciela, który mówi: moje, a jak się nie podoba to ... /nie mogę nawet zacytować, bo prawa autorskie u Niesiołowskiego się znajdują/ wskazuje, że osoba aspirująca do elity /nawet intelektualnej/ nie bardzo rozumie jakie obowiązki na siebie przyjmuje wstępując do tego pożądanego kręgu.
Portal jest własnością kilku osób ale już pozycja w sieci, jaką ów portal zajmuje jest zasługą użytkowników tegoż, czyli to ile kasy wpadnie właścicielom gdyby zdecydowali się sprzedać wynika z woluntarystycznej pracy wielu, bardzo wielu piszących. Stwierdziłeś, że netowy nick, to w zasadzie nic, ja myślę, że nie jest to prawda, bo czymże byłoby to miejsce w sieci, gdyby nie wypełniające go nicki? Pan Janke przeszarżował i tym razem chyba zbyt mocno. Zobaczymy.

Obrazek użytkownika bocian

07-06-2012 [21:14] - bocian (niezweryfikowany) | Link:

Nie ma to jak stare, dobre, poczciwe, wiejskie bocianie gniazdo. Może być coś piękniejszego? Nie, nie, nie. Ewentualnie równie piękna byłaby możliwość wykręcania na wszystkie strony - przy użyciu nie tylko dłoni - długiego i brzydkiego jak kilkudniowy naleśnik nosa flanelowego

Obrazek użytkownika markowa

07-06-2012 [21:38] - markowa (niezweryfikowany) | Link:

To gitarzysta, muzyk jazzowy, który pożegnał się bez żalu z orkiestrą radiową, dziś już zapomniany, co marnie świadczy o środowisku. Jakże jestem wdzięczna Seawolfowi za to przypomnienie.

Obrazek użytkownika adamplus

07-06-2012 [21:40] - adamplus (niezweryfikowany) | Link:

ale nie mogę odmówić twoim tekstom uroku, jest w nich trochę chamstwa, ale i inteligentnych paraleli, porównań, wniosków. Ujmuje mnie to. Ale i wpienia, jak na wstępie. Zauważyłem ze smutkiem brak seawolfa na s24. Cóż, Janke jak Wałęsa, chce wzmocnić lewą nogę w salonie. Oby z tego nie zrobiło się coś pomiędzy nogami

Obrazek użytkownika schia

07-06-2012 [21:42] - schia (niezweryfikowany) | Link:

Nic dodać i ująć jeśli chodzi o opinię o Panu IJ. Jak rozumiem taka postawa umożliwia mu uczestnictwo w salonie prasowym TVN24 - tam jest zapraszany zapewne jako skrajnie konserwatywno - liberalny dziennikarz (żyrujący ich rzekomy obiektywizm), który, jak sam dzisaj napisał, prowadzi umiarkowanie konserwatywno - liberalny S24. Żałosne i szkoda tego portalu.
Czekam na opowieść o Kanale Panamskim.
pozdrawiam Andrzej

Obrazek użytkownika amfetamina

07-06-2012 [22:03] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

-za kazdy razem przezycie. Pierszy raz, Cristobal(u) nigdy nie zapomne. Bunkrowalem paliwo i musialem dolaczyc do reszty na wlasna reke. Nie dosc ze w taksowce klima dmuchala mi prosto w kark i nabawilem sie potwornej anginy, to na domiar zlego, zostalem oskubany przez miejscowych. Zawsze bylo:
"caly tydzien haru, haru,
a w sobote hop do baru,
na kelnera swizdu-gwizdu
i piniendze poszly w pi....u" (jak to zwyklo sie mawiac we flocie) a tu nawet kaca niet.
Nie wiem czy szedl Pan rowniez noca, dech w piersi zapiera a podswietlone brzegi robia jescze wieksze wrazenie.
polecam i pozdrawiam
aquaholic
salon/NE = past tense, szkoda gadac niech oni sie tam kisza we wlasnym sosie poprawnosci az za duzo na codzien. Oni maja racje a ja spokoj.

Obrazek użytkownika macieja

07-06-2012 [22:10] - macieja (niezweryfikowany) | Link:

Czlowiek to rozumne zwierze i nie idzie tam,gdzie go nie chca ,no chyba ze jest z PO.

Obrazek użytkownika Teddyllein

07-06-2012 [22:14] - Teddyllein (niezweryfikowany) | Link:

Słusznieś postąpił, ja już dawno tam nie zaglądam, jakieś salony, ekrany.
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Gość

07-06-2012 [22:54] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrawiam serdecznie i czekam(y) na relację z "przeprawy" przez Kanał Panamski. Pisz dalej Seawolf-ie bo "mądrego warto posłuchać", cieszy że są jeszcze ludzie którzy myślą i nie dają "prać sobie mózgu" propagadzie jakimś TVN-nów czy GW-artym piśmidłom.

Obrazek użytkownika Welamen

07-06-2012 [23:08] - Welamen (niezweryfikowany) | Link:

Red.Janke zawsze z wiatrem prorządowych szczekaczek.

Obrazek użytkownika Anna de SBe Komo_ruska Dziadzia

07-06-2012 [23:33] - Anna de SBe Kom... (niezweryfikowany) | Link:

To perełki! A poza tym mamy podobne poglądy i te same refleksje nad życiem!
Patrioci razem!!!

Serdecznie pozdrowienia i czekam na kolejne "utwory"...!

Na pohybel PO_lszewii niszczącej Polskę!

Obrazek użytkownika s.e.

08-06-2012 [00:22] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

a propos Kanału Panamskiego co to do tamtej pory nic podobnego nie wybudowano. Otóż po 101 latach zrealizowano jeszcze większe przedsięwzięcie budowlane, bo wspomniany Kanał Panamski ma 80 km, a nasza A2 90 km !!! ba, po Kanale P. mozna pływać raptem parę węzłów na godzinę, a naszą autostradą 70 km/h ... i POnoć nawet tańsza od kanału będzie, choć złośliwi mówią, że nie wiele

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

08-06-2012 [01:46] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

Ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu
(Jankiel przez całą zimę nie wiedzieć gdzie bawił,
Teraz się nagle z głównym sztabem wojska zjawił).
Wiedzą wszyscy, że mu nikt na tym instrumencie
Nie wyrówna w biegłości, w guście i w talencie.
Proszą, ażeby zagrał, podają cymbały;
Żyd wzbrania się, powiada, że ręce zgrubiały,"
Pozdrowionka Seawolfie
P.S. Niestety, moja parafraza tego w/w fragmencika księgi 12-tej "Pana Tadeusza", nie weszła mi na bardziej pluralistycznym od Niezależnej portalu, dlatego myślę,że odczytasz telepatycznie Seawolfie to, co Mickiewicz,Fredro,Ja!(może zła kolejność), chcielibyśmy pod tekstowo przekazać na wysokie salony.

Obrazek użytkownika ks.Jacek

08-06-2012 [05:52] - ks.Jacek (niezweryfikowany) | Link:

no i jeszcze bez Ziemkiewicza, ale on dużo rzadziej pisze. Codziennie klikam na niezależną z nadzieją, że Wilk coś wystukał. Ostatnio śmiałem się na głos kilka razy i o ile pamietam wyłącznie z tekstów Wilka. Dzisiaj też - Kondrat i Pszoniak - pyszne!

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

08-06-2012 [06:42] - Obi-Wan Kenobi (niezweryfikowany) | Link:

Dodałbym jeszcze słowo bezpowrotnie :)))

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zuzia

08-06-2012 [09:32] - zuzia (niezweryfikowany) | Link:

i ja się dopisuję pod tekstem....dla mnie to "pisanie" to same perełki :)

Obrazek użytkownika Willys

08-06-2012 [07:37] - Willys (niezweryfikowany) | Link:

jak se pomyśle ze gdybyś zaladował te taczki to nie po(tfu!)pełnił byś tego pysznego tekstu to ogarnia mnie przerazenie))):
...zdrawiam!

Obrazek użytkownika HENRY

08-06-2012 [09:47] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

wejście wschodnie jest na zachód od zachodniego ;-)

Obrazek użytkownika Irvandir

08-06-2012 [23:35] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Wiem to od Londona ;)

Obrazek użytkownika Malibu

08-06-2012 [11:45] - Malibu | Link:

Na pohybel Jankemu !

Wilku,
Tekst jak zwykle niezły.
Pisze "niezły" żeby ci sodówa nie uderzyła :)
Pisz częściej :)

Obrazek użytkownika Ana

08-06-2012 [12:27] - Ana (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem czy wypada kobiecie tak uganiać się za wilkiem. A co tam, nie ja jedna, cała wataha chyba za Tobą biega.
Żal mi, kiedy odchodzisz skądkolwiek, ale wczoraj długą chwilę poczytałam Matkę Kurkę na "kontrowersje.net" i uważam, że słusznie on prognozuje: "Były takie czasy, że S24 stanowił jedyną alternatywę, ale teraz jest kilka równorzędnych propozycji i żaden bloger nic nie traci jeśli się przeniesie, pozostawiając na swoim blogu link do nowej siedziby. Prosta metoda, która siłą i wyborem blogerów wskaże nowe, centralne miejsce dla najlepszej platformy po prawej stronie."

Obrazek użytkownika Gość  aptekarka

09-06-2012 [08:03] - Gość aptekarka (niezweryfikowany) | Link:

A ja Cię Wilku, lubiąc Twoje notki, bez większego trudu znajduję wszędzie. Muszę tylko napisać, że wczorajszy felieton zdołował mnie na równi z meczem z Grecją. Więsz jak się poczułam, kiedy przeczytałam gdzie masz piłkę nożną? Ja, mając męża trenera, syna trenera/licencja UEFA PRO/, zięcia piłkarza, synową byłą piłkarkę i 6-letnią wnuczkę, trenującą piłkę nożną, żyję z piłką nożną w przyjażni na równi z moim ukochanym zawodem. Ale trudno, jak pluralizm to pluralizm.

Obrazek użytkownika grow

08-06-2012 [13:53] - grow (niezweryfikowany) | Link:

"Z Igorem Janke jest nieco inna sprawa, po pierwsze, Salon jest jego własnością i robi sobie z nim, co chce (...) Po prostu uparł się, by zawsze i o każdej porze trzymać się pośrodku"

Wilku! Pluralizm Ci nie odpowiada? Wiesz że Twoje teksty robią na niektórych podobne wrażenie jak teksty RRK na Tobie?

Spychano Cie w kąt? Nie pokazywano? Rolowano? Wszak nie raz nie dwa ani nawet nie dwadzieścia dwa gościłeś na samej górze głównej strony. Tak samo jak inni z Twojej partii.

Moim zdaniem pokazuje to tylko jeden z typowych zachowań naszej "prawicy" (wiesz czemu pisze w cudzysłowie) - kompletny brak chęci jakiejkolwiek współpracy.

Bo wszak jak nazwać sytuacje kiedy Ty i Twoje teksty, Sciosa, Ufki, 1maud czy "wroga ludu" oraz wielu wielu innych z Twojej strony gościło na boardzie tygodniami i miesiącami? Odchodzisz bo ośmielili się dać również Osieckiego, Starego czy Wywczasa i ludzi z którymi się nie zgadzasz i których nie lubisz?

Zarty sobie robisz? Tak, tak pluralizm, oczywiście, oczywiście, ale tylko taki który daje naszych a nie ta "lewicową swołocz"? ;-)

Przypomina mi to pojmowanie demokracji w słusznie minionym systemie.

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

08-06-2012 [17:56] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

"...Dzisiejsze wydarzenia na Salonie 24 definitywnie przekreślają „dziennikarskość” tego miejsca, a jednocześnie – bezlitośnie obnażają intencje właścicieli. Bez wątpienia - są to te same intencje, które towarzyszą działaniom grupy rządzącej i zmierzają do ukrycia prawdy o największej tragedii III RP. W tym miejscu doświadczyłem ich wielokrotnie, czasem niezwykle mocno. Byłoby jednak hipokryzją, gdybym wyznał, że czuję się zaskoczony tą sytuacją. Kto rozumie, dokąd zmierza Salon24 i czyje interesy reprezentuje – nie może już odczuwać zdziwienia. Jeśli po tym tekście mój blog zostanie zablokowany – to również nie będzie zaskoczeniem...."
Całość artykułu A.Ściosa na:ALEKSANDER ŚCIOS – POŻEGNANIE Z SALONEM 24.PL
http://cogito.salon24.pl/

Obrazek użytkownika phoenix

08-06-2012 [18:39] - phoenix (niezweryfikowany) | Link:

Osiecki umieścił stek kłamstw opisując konferencję na której nie był, twierdząc, że prof. Binienda "został rozjechany walcem".
Kiedy się okazało, że Profesora nie było w Kazimierzu, nawet nie przeprosił, a Janke te kłamstwa trzymał jeszcze pół dnia.
Jakich manipulacji dopuszcza się "wywczas" i "stary" to szkoda klawiatury.
Pisząc te durnoty powyżej skompromitowałeś się, ale i zdemaskowałeś.
Mam nadzieję, że zaśmiecanie tego portalu przez takiego trolla jak ty, zostanie skutecznie zablokowane.

Obrazek użytkownika grow

09-06-2012 [02:12] - grow (niezweryfikowany) | Link:

skoro Ciebie wpuścił pozwoli opublikować moja odpowiedz?

A odpowiedz jest taka: chciałbyś cenzorować co, nienawistniku?

Igor Janke nie musi wiedzieć wszystkiego, a tacy jak Ty od razu szaty drą. Portki włóż Phoenixie i nie histeryzuj jak nie przemierzając egzaltowane dziewczę w wieku pokwitania.

Obrazek użytkownika Seawolf

08-06-2012 [19:08] - Seawolf | Link:

"NIe zgadzasz się i nie lubisz"

 Tak, nie lubie rosyjskiej agentury ostentacyjnie obnoszącej się ze swoja bezkarnością. W takim towarzystwie nie zamierzam przebywać.

Obrazek użytkownika grow

09-06-2012 [02:15] - grow (niezweryfikowany) | Link:

"Nie lubię rosyjskiej agentury"

A Ty wiesz że to rosyjska agentura bo ośmiela się mieć inne zdanie?

Oj Wilku, czasami Twoja buta i brak wątpliwości mnie zastanawiają ;-)

Obrazek użytkownika Gość  aptekarka

09-06-2012 [07:45] - Gość aptekarka (niezweryfikowany) | Link:

Skoro Pan/i/ jest tak za pluralizmem w przestrzeni medialnej, to skromnie zapytam: Czy TV TRWAM powinna dostać miejsce na multipleksie cyfrowym?
Tylko proszę nie pisać, że "Imperium O.Rydzyka" na to nie stać.

Obrazek użytkownika Gość  aptekarka

09-06-2012 [09:32] - Gość aptekarka (niezweryfikowany) | Link:

Ten komentarz z 07:45 to do pana/i, a nie do Seawolfa, oczywiście.

Obrazek użytkownika grow

09-06-2012 [10:08] - grow (niezweryfikowany) | Link:

To jedyne kryterium.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

08-06-2012 [18:38] - Teresa Bochwic | Link:

oczyściliśmy swoje szeregi, teraz będziemy tu i w paru innych miejscach.
A mnie nie pierwszy juz raz korci, zeby dopisać: między pięścią a grzbietem - to o porozumieniu.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Seawolf

08-06-2012 [19:10] - Seawolf | Link:

Między d.. a batem, brzmi dosadniej ;-)

 Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika Adam Karpierz

09-06-2012 [08:53] - Adam Karpierz (niezweryfikowany) | Link:

> Nie, żeby maszerował w drugiej czwórce, trzeci od lewej w owej
> kolumnie czwókowej towarzyszy z WSI.

Maszeruje, maszeruje. Jeno lepiej sie maskuje.
Maszeruje bo "musi".

> Po prostu uparł się, by zawsze i o każdej porze trzymać się pośrodku,
> pomiędzy d.. pą, a batem, pomiędzy katem, a ofiarą, bo przecież kat
> też ma swoje racje.

To trzymanie sie posrodku to tez nie przypadek.
PS: Uwazam Jankego za jednego z najbardziej "sliskich",
tchorzliwych i pozbawionych skrupulow (zmiana frontu)
"dziennikarzy" III RP.
Cofam nieco. Wlasciwie to on ani lepszy ani gorszy od innych
"mendiow i dziennikurwstwa" polskiego (pokroju np. Osieckiego).
PS1: Sawolfie, S24, NE i g.Lisa jest oparte na _tym samym oprogramowaniu_.
Popusc wodze "fantazji" i zapodaj wnioski (no i chron sie przed
kazda "poczta prywatna" na w/w sites :).

> Poszedłem sobie z żalem, Nowego Ekranu, z jeszcze większym żalem z
> Rzepy, bo mi tam pare spraw nie pasowało, przede wszystkim właściciele
> o niejasnych korzeniach i celach. I dobiegający zza kulis równy krok
> maszerującej kolumny czwórkowej wystawiającej na czoło, jak na kijku
> wetkniętym w d.. parę znanych nazwisk na wabia. Beze mnie.

Nieustajace uznanie i szacunek i pozdrowienia od starego AK :)

AK