Rok temu .

Rok temu...

-Synku, gdzie idziemy, daleko jeszcze? Gdzie to jest? Nie jest to na samym koncu...? Byles tam?

Zobaczylem przerazenie i bol w jej oczach. Alejka juz sie konczyla, nie wiedzialem gdzie idziemy. Nie wiedzialem gdzie to jest!!! Idacy przed nami skrecili w prawo...

- Tak Mamo bylem, to dobre miejsce...

Nagła śmierć sercowa (w wyniku arytmii komorowej) jest przyczyną około 50% zgonów w grupie chorób układu sercowo-naczyniowego. To także główna, obok nowotworów, przyczyna zgonów chorobowych. Badania epidemiologiczne wskazują, że w Europie z tego powodu umiera 20-159 osób na 100 tys. rocznie. Natomiast w Polsce, według danych, umiera około 1,2 tys. osób tygodniowo. 60 tysiecy rocznie...

Doszlismy do konca alejki. Skrecilismy w prawo...

Objawy zatrzymania czynności serca występują natychmiast – zanika tętno, po 5-10 sekundach następuje utrata przytomności, potem oddechu. Bez natychmiastowego podjęcia akcji reanimacyjnej, po ok. 3-4 minutach dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu i zgonu pacjenta.
Nawet w obszarach miejskich, gdzie czas dotarcia Pogotowia Ratunkowego jest stosunkowo krótki, rzadko udaje się to w krytycznym dla chorego czasie 3 minut.

-O widzisz Mamo, tam gdzie jest ten dol wykopany. To tam. Widzisz, dobre miejsce...

Kardiowerter-defibrylator jest znaczącym osiągnięciem współczesnej medycyny, ponieważ w bardzo skuteczny sposób zapobiega nagłemu zatrzymaniu krążenia (NZK) i jego konsekwencji, czyli nagłej śmierci sercowej (SCD – sudden cardiac death). Ponieważ w ok. 80% przyczyną NZK są tachyarytmie komorowe (częstoskurcz komorowy i migotanie komór) wszczepienie kardiowertera-defibrylatora, który rozpoznaje i przerywa te niebezpieczne zaburzenia rytmu, jest metodą ratującą życie. Pozostałe 20% przypadków NZK przebiega w mechanizmie asystolii, czyli zatrzymaniu czynności skurczowej serca. Każdy kardiowerter-defibrylator posiada również funkcję stymulacji, co w takiej sytuacji również może uratować choremu życie.Ratują życie chorym z groźną arytmią komorową, taką jak migotanie komór lub częstoskurcz komorowy, których następstwem jest śmierć. Kardiowertery defibrylatory coraz częściej wszczepia się też w ramach tzw. profilaktyki pierwotnej nagłego zgonu sercowego.

... doszlismy wreszcie...

...Ministerstwo Zdrowia nie uznaje wszczepiania kardiowerterow- defibrylatorow za procedurę ratującą życie...

Dzieki temu czas oczekiwania na zabieg wszepienia Kardiowertera-defibrylatora wynosi w Polsce kilka miesiecy...

Ponad 10% pacjentow zakwalifikowanych na zabieg ...

- Mamo musimy juz isc. Wszyscy czekaja na nas.

- Ale jak to...? Zostanmy jeszcze chwile... moj Synek...

- Dobrze Mamo...

Żegnaj Brat, do zobaczenia...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Emigrant

10-05-2011 [20:42] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu swieci.