Ziobro i jego ludzie – męczące

Wygląda na to, że w miarę zbliżania się wyborów, PiS i aktualny rząd będą mieli stałego wroga, wewnątrz rządu. Nie wdając się w racje dotyczące KPO i relacje z Komisją Europejską, to istnieje jednak jeszcze takie stanowisko w Polsce jak premier, decydujący o szerszej strategii i sposobie realizacji pewnych zadań. Jeśli każdy poszczególny minister, nie mający zresztą dotychczas jakichś oszałamiających wyników działań na polu sobie powierzonym, za które odpowiada, będzie wraz ze swoimi ludźmi kontestował, komentował i protestował z powodu każdego zdarzenia jakie się pojawi, nie tylko nie wróży to prawicy nic dobrego, ale jest po prostu męczące. A piszę to na kanwie w sumie mało znaczącego czy wręcz bzdurnego zdarzenia, że ktoś tam podczas występów w noc sylwestrową założył tęczową opaskę. Robienie awantury na całą Polskę już w samą noc sylwestrową, co z lubością podchwyciły i mielą opozycyjne media polskojęzyczne, świadczy o tym, że Solidarna Polska weszła na drogę stałej konfrontacji z rządem Morawieckiego i Jarosławem Kaczyńskim i tu każdy pretekst będzie dobry.

Ziobrę kiedyś odbierałem pozytywnie. Jako dobrego, starającego się ministra. Jednak widać, że jak wielu przed nim z którymi Kaczyński miał do czynienia, nosi w sobie zalążki choroby, którą w swoich myślach nazywam „napoleonizmem”, czyli pewną manię widzenia siebie na pozycjach wyższych niż aktualnie jest w stanie pełnić, wręcz przewodzenia obozowi patriotycznemu, co jest dość groteskowe. Do tego za pole swoich działań i promocji siebie wziął sobie sprawy obyczajowo religijne, co stawia go w gronie takich dla mnie szkodliwych politycznie postaci jak kiedyś  Marek Jurek czy Roman Giertych. Pomóc nie pomoże, zdziałać nic praktycznego nie zdziała, ale zaszkodzić może bardzo.

Od pewnego czasu Solidarna Polska w ramach rozpoczętej przez siebie kampanii wyborczej inicjuje jakieś zbieranie podpisów w kościołach w ramach oczywiście „słusznej sprawy” i wzorem Kai Godek, będącej wydaje się ekspozyturą Marka Jurka, będzie robić jakieś wrzutki pod głosowania w Sejmie, by zaznaczyć swoją ultrachrześcijańskość. Ludźmi których się da wciągać na taką ścieżkę łatwo można manipulować, bo zawsze można „podszantażować” pytaniem, „co to, Jezusa nie kochasz?”. Sami zresztą inicjatorzy tych zdarzeń mogą być „bodźcowani” z tyłu przez jakiegoś „bogobojnego” człowieka w sutannie, osobisty autorytet, z biografią nie do końca znaną, albo rzeczywiście "nawiedzonego".  Nie takie rzeczy bywały.

Chociaż sam co tydzień do kościoła chodzę i te dwie dziesiątki różańca codziennie zmówię a Radio Maryja nie jest mi wstrętne, to jednak mam pamięć, że ta ścieżka, „podrzucanie” pewnych wątków było od 1989 roku wykorzystywane do rozbijania elektoratu  prawicy patriotycznej i tu też nie będzie inaczej. Panowie źle się bawią. Jakieś „oburzenia” o tęczową opaskę na scenie, gromkie, że „w dniu śmierci Benedykta XVI!”, domaganie się odwołania Samuela Pereiry... To może i domaganie się np. odwołania dyrektora MPK lub kierowcy, że nie zareagowali, gdy pasażer autobusu założył tęczową opaskę i jeszcze sobie podśpiewywał, to mądre? Tęczowa opaska nie była przecież wyrazem poglądów organizatorów ale jakiegoś gościa od występów na scenie, nie podzielam, ale Ziobro i jego ferajna zaczynają mnie męczyć, to preteksty, tracę dla niego szacunek, on nie nadaje się do gry zespołowej, jego ego jest zbyt wybujałe.

A ta linia działania będzie chyba postępować, widać już nie tylko sprawa KPO, to chyba pretekst, wygląda bardziej, że pod patronatem kilku sfrustrowanych publicystów są dogadani z jakąś częścią np. Konfederacji i gra idzie o zniechęcenie pewnej części elektoratu do PiSu i Kaczyńskiego, bo „my lepsi” . To już było przerabiane. I Putin, i Scholz, i agenda ubecko-sbecka pewnie zacierają ręce. Oni takich prawicowych „pryncypialnych” i „pobożnych” bardzo lubią, zawsze lubili. Ba, będą po cichu wspierać. Ziobro i jego ferajna wyraźnie grają już tylko „na siebie”, każdy pretekst będzie dobry by Kaczyńskiemu zaszkodzić i działania tego rządu oprotestować. Może liczą na przyspieszone wybory? Np. w czerwcu, a nie na jesień? Czy czasowo to możliwe?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika juur

02-01-2023 [12:01] - juur | Link:

"..ktoś tam podczas występów w noc sylwestrową założył tęczową opaskę..." i o co tyle zamieszania?
Rząd PMM od chwili utworzenia daje d...y w sprawach narodowych, podpisując wszystko jak leci. Konsekwencje będą już niebawem widoczne i nie da się tego zagadać, że nic się nie stało.

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [13:17] - angela | Link:

@juur, ny dał głos.  Nie trzeba bylo dlugo czekać. 
Tylko ze bez PM.Morawieckiego, wszyscy teraz  mądrzy w Polsce dali by du..... y, bo bez pieniędzy nikt by nic nie zrobił.
To  właśnie Premier Mateusz Morawiecki potrafił i mial odwagę wziąć mafie vatowskie i innych złodzieji za ....buzie.
Mial na tarcze dla przedsiębiorców, dla dzieci, rodzin.
Teraz, jak kasy duzo, jest się czym rządzić,  to wszyscy mogą się  mądrzyć.
Polska jest coraz bogatsza i autentycznie liczy się w świecie, dlarego ataki na Premiera malych ludzi są tak intensywne.
Niech p. Zbyniu powściągnie zapędy i przypomni sobie jak juz płakał na antenie RM, bo skończy jak Giertych i Gowin.
Myślę ze rozsądni panowie z SP wytłumaczą wodzowi, że Polsce nie są ich awantury potrzebne.

 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2023 [13:39] - Chatar Leon | Link:

Łaskawy pan.... Miał na tarcze.
Ten łaskawy pan twierdzi też, że polska gospodarka ma się świetnie, no i twierdzi również, że ta świetnie się mająca gospodarka bez pożyczki zwanej "planem odbudowy" się zawali.

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [15:02] - angela | Link:

@Chatar... właśnie miał i ma. Nie skomlił ' pieniedzy  nie ma i nie będzie. 
A KPO i pożyczka po niskim  oprocentowaniu,  należą się Polsce, jak każdemu państwu w Unii. 
A za to, że te pieniądze są blokowane, niech Polacy podziękują antypolskiej opozycji i ich euroOsłom, co notorycznie szczują na Polskę. 
Przeciez naczelny kłamca opozycji, jechał załatwiać pieniądze co mialy być już. 
I co zrobił?  Pewnie pojechał, zeby tych pieniędzy nie było.
Premier Mateusz Morawiecki wprowadził Polskę na drogę gigantycznego wzrostu gospodarczego, Polska rozwija się jak nigdy dotąd,  RZĄD stać na programy pomocowe, a jest ich tyle, że trudno zliczyć. 
Emerytury 13, 14, 500+  obnizanie podatków dla mlodych, emerytury matczyne!!!emerytury bez podatków......itd  tylko tych programów koszt to miliardy złotych, a KO  to tylko mafie karmiła i zagraniczne firmy, bo nasz przemysł całkowicie zwinęli, na czym korzystały Niemcy I Rosja. 
1000  zakladow zamkneli, sprzedali za bezcen, a z braku pracy mlodych wypchali za granicę. 
A wspomnieć trzeba o inwestycjach, przekop pod Świną, Mierzeję wislaną..... itd.
Brawo Premier Mateusz Morawiecki. 
Brawo PiS ZP.  Tak trzymać, Polacy nie dadzą się otumanić oszustom, co nie ujawniają programów,, nie mają programów???? Mają!!!! 
Na POWRÓT zwijania Polski, okradania Polaków, zubożenie Polski i poddaństwo Rosji I Niemcom. 
LUDZIE!!! TAKIEJ POLSKI CHCECIE??? 
Rozpraszają Was
 bzdurami, drobnymi potknięciami , które są niczym wobec być czy nie być Polski. 
A pan Ziobro, ktory tak walczy o suwerennosc Polski, właśnie tą suwerennosc osłabia, bo wszelki zamęt w rządzie, osłabia wynik wyborów. 
 

Obrazek użytkownika u2

02-01-2023 [15:06] - u2 | Link:

Brawo Premier Mateusz Morawiecki. 
Brawo PiS ZP.  Tak trzymać

Dołączam się do tych braw, oby tak dalej, na złość antypolskim trollom, dla dobra nas Polaków :-)

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [15:30] - angela | Link:

@u2, TAK. Bo należy się wielki szacunek i podziękowanie, za to co ten  RZĄD zrobił wielkiego i dobrego dla Polski I Polaków,   takie kalumnie wylewać, o  bzdety, WSTYD  dla społeczeństwa, ze poddają się propagandzie i szczujniom, ktore chca na powrót Polski "biednej panny", I JĄ wykorzystywac. 
WSTYD i współczucie dla takiego spoleczenstwa, co podcina gałąź na której siedzi.!!!!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2023 [16:02] - Chatar Leon | Link:

@angela
Rozumiem, że nie jesteś w stanie napisać głupszych rzeczy. Bo prostu napisać głupszych rzeczy niż piszesz, już po prostu się nie da.

Obrazek użytkownika juur

02-01-2023 [15:00] - juur | Link:

@angela
Rozumiem, że PMM jest wspaniały a tylko go "oszukali". Szynkowskiego vel Sęk też chyba "oszukali". Jest to obraźliwe dla wyborców bo wynika z tego, że muszą być upośledzeni i wybierają kretynów. Obraźliwe jest też dla narodu, że nie ma takich co nie "dają się oszukiwać"...Pewne jest tylko, że ktoś kogoś oszukuje...
Co do "Polska jest coraz bogatsza i autentycznie liczy się w świecie.." proszę zapoznać się PNB (Produkt Narodowy Brutto) w odróżnieniu od PKB, najlepiej obserwować zmiany w czasie np. 30 lat.  Wnioski są takie jakie są i nie świadczą o bogactwie i sile. To już jest kolonia. A ze spraw bieżących proszę popatrzeć co się dzieje z małymi przedsiębiorstwami, bo tylko takie nam zostały i to chyba nie na długo.
"..miał odwagę wziąć mafie vatowskie i innych złodziei..." tak z ciekawości to o kogo chodzi? Wydaje się to oczywiste, że przy skali wyprowadzanej kasy np. Amber Gold, GetBack,  czy wspomniany mafii vatowskich i innych.., proceder nie byłby możliwy bez aktywnego wsparcia służb, którymi ktoś kierował/kieruje.....Nie słyszałem by rzeczywistych beneficjentów tych i podobnych przedsięwzięć spotkała najmniejsza przykrość.

Obrazek użytkownika Es

02-01-2023 [15:01] - Es | Link:

" tylko bez ( ...) nikt by nic nie zrobił" 
Gdyby nie władza ludowa to nie byłoby elektryfikacji a dzieci nie poszły by do szkoły" - takie głupoty już kiedyś inni wciskali. Jak widać nie ma to jak posłużyć się starą dobrą propagandą. Nie ma już mowy o obietnicach jakie gotowa ponoć do objęcia władzy I reform państwa drużyna składała. Jest koronne osiągnięcie: złapalim złodzieja

Obrazek użytkownika juur

02-01-2023 [17:56] - juur | Link:

"Polska..... autentycznie liczy się w świecie.." i to pewnie dlatego wynajęte przybłędy obrażają gospodarzy, lekceważą i kpią z nich. Będąc u muslimów do głowy im nie przyszło Iż mogliby się tak zachować.

Obrazek użytkownika Francik

02-01-2023 [20:02] - Francik | Link:

Likwidacja tzw. luki vatowskiej to zasługa Szałamachy, Morawer się go pozbył, by przypisywać sobie cudze osiągnięcia. Ten bankster to myśli, że pieniądze się biorą ... z banku.

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [08:03] - Darek65 | Link:

"To  właśnie Premier Mateusz Morawiecki potrafił i mial odwagę wziąć mafie vatowskie i innych złodzieji za ...." - Morawiecki przyszedł na gotowe. Walkę zainicjował niejaki Szałamacha i o ile dobrze pamiętam Banaś, dzisiejszy szef NIK. Po wewnętrznym zamachu stanu w PIS-ie obu się pozbyto.

"Mial na tarcze dla przedsiębiorców, dla dzieci, rodzin." - koń by się uśmiał. Te pieniądze wyjął z własnej kieszeni ? Zadłużył Polskę po uszy, walcząc z czymś, czego nie było. Teraz próbuje Polskę znowu zadłużyć jakimiś srebrnikami z UE zwanymi KPO. PIS zarzucało PO, że Polska w ruinie.... Ciekawe , jaka ruina zostanie po Morawieckim.
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

02-01-2023 [12:04] - AŁTORYDET | Link:

Proszę na to spojrzeć z innej strony: jeśli Ziobro kieruje swoją działalność n kwestie symboliczne, to oznacza rezygnację z oporu w kwestiach zasadniczych. Jakoś musi sobie powetować ustąpienie w sprawie KPO. 

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2023 [16:07] - Jabe | Link:

Jakich kwestiach zasadniczych?

Obrazek użytkownika u2

02-01-2023 [12:06] - u2 | Link:

manię widzenia siebie na pozycjach wyższych niż aktualnie jest w stanie pełnić, wręcz przewodzenia obozowi patriotycznemu, co jest dość groteskowe.

A dlaczegóż to groteskowe? Polityk bez ambicji politycznych to żaden polityk tylko złodziej, oszust i morderca, w skrócie ZOMO, czyli pełomafiozo.

Obrazek użytkownika tricolour

02-01-2023 [12:28] - tricolour | Link:

Hehehe...

Dlatego ambitny naczelny dowódca Ukrainy zrobił sobie jubileuszowe zdjecie pod pomnikiem Bandery, w wyniku czego rząd udał, że nie widzi.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2023 [13:41] - u2 | Link:

zdjecie pod pomnikiem Bandery

Widać, że masz jakieś niepolskie pochodzenie, podobnie jak twój ziomal Schettino, bynajmniej nie włoskie, ale może wołoskie. Stamtąd, z Wołoszczyzny, pochodzą orzechy włoskie, bynajmniej nie z Włoch.

PS. Polacy osądzili Banderę za zabójstwo ministra Pierackiego i skazali Banderę na karę śmierci, którą zamienili w drodze łaski na dożywocie. Teraz różni historycy i politycy chętnie by przypisali odpowiedzialność Banderze za Rzeź Wołyńską. Tyle że nie ma najmniejszych dowodów, że to Bandera wydał rozkaz do Rzezi. No to oskarżają Banderę o odpowiedzialność "moralną". Jakoby to on stworzył antypolską ludobójczą ideologię. Na to również nie ma nawet cienia dowodów. Ideologię Ukraina dla Ukrainy stworzył niejaki Doncow, ale ta ideologia była wymierzona w Rosjan, nie w Polaków. Wątpliwe, aby skorzystali z niej UPO-wcy i OUN-owcy podczas Rzezi. Raczej wzorowali się na Niemcach, których nie tylko podpatrywali jak masowo mordowali Żydów, ale również aktywnie w tym mordowaniu uczestniczyli. Na to są twarde dowody.

PS2 Będę powtarzać do znudzenia, że w tamtym czasie Wołyń był pod okupacją niemiecką i zgodnie z prawem międzynarodowym skoro Niemcy nie rozliczyli Rzezi to są jej winni, podobnie jak są winni mordu w Jedwabnem. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2023 [13:57] - Jabe | Link:

Stosunek rządu ukraińskiego do rzezi wo­łyńskiej i jej sprawców jest teraz i nie zależy od tego, kto wówczas rządził. Ukraina jest nam wroga, a „obóz patrio­tyczny” udaje, że wszystko jest w porządku.

Obrazek użytkownika tricolour

02-01-2023 [14:27] - tricolour | Link:

@u2

Uproszczenia w stylu "gdzie była okupacja, to za wszystko odpowiada okupant" prowadzi na manowce, na zasadzie, że za rzeczy dobre też odpowiada.

Więc się zdecydujmy, czy ten Bandera jest coś wart (i co) czy też nie. Czy nam zwisa i powiewa fotografia z upamiętnieniem, czy też nie. Bo widzę wielką chęć do lawirowania, która Ukraińcy wykorzystają do granic możliwości. Skoro Bandera jest symbolem dla Ukrainy, to czego symbolem? To także nasz symbol?

To są proste sprawy: z faktu, że na ziemiach polskich byly niemieckie obozy koncentracyjne wynika wprost, ze w Gliwicach stoi niemiecka fabryka samochodów osobowych. Na ziemiach polskich.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2023 [14:55] - u2 | Link:

za wszystko odpowiada okupant

Widać, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Okupant odpowiada za wszystkie zbrodnie, których nie rozliczył zgodnie z prawem międzynarodowym, czyli różnymi konwencjami i traktatami, które podpisał i zobowiązał się do ich stosowania w czasie pokoju i wojny.

w Gliwicach stoi niemiecka fabryka samochodów osobowych

Zrozumiałe, że Niemcy inwestują na terenach, które uważają za swoje. Niemcy nigdy nie uznały tych terenów za polskie.

PS. Ostrzegałem ciebie parę razy o wizjach Mariana Węcławka. Niemcy najadą Polskę wkrótce, sygnałem będzie wojna chińsko-rosyjska i kilkunastodniowe zamieszki we Wrocławiu.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2023 [15:34] - sake3 | Link:

@u2.....Pod jakim pretekstem napadną? I w jakim czasie bo na razie na wojne chińsko-rosyjską się nie zanosi.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2023 [16:01] - u2 | Link:

na wojne chińsko-rosyjską się nie zanosi

Już podawałem odpowiednie cytaty, nie będę się powtarzać droga sake, jesteś inteligentną kobietą i wszystko chwytasz w lot :-)

PS. Komuszki z ChRL czekają na rozwój sytuacji. Im wieksza wtopa Rosji na Ukrainie, tym wojna ChRL-Rosja coraz bliżej. A Putler nie zamierza odpuszczać na Ukrainie, to typowy samobójca, podawali w TV jego wypowiedź na początku obecnej eskalacji wojny, że skoro świat chce zniszczyć Rosję to on zniszczy świat :-)

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2023 [18:18] - sake3 | Link:

@u2....A cóż Panu szkodzi podać jeszcze raz w skrócie? Ja wiem,że Niemcy tylko czekają na okazję aby zając Polskę ale czy jej już nie zajęły? Stawianiem swoich fabryk,marketów zakazem budowy u nas elektrowni jądrowych,czyszczenia Odry Nawet polska kolej przeszkadza a 75% Niemców nie chce żadnych reparacji dla Polski płacić.Czy Pan wie ile ziemi w Małopolsce wykupują?Jaki więc powód/pretekst byłby do wkroczenia siłą? Bronić Polski przed polskimi nazistami pod nazwą denazifikacja biorąc przykład z Putina? 

Obrazek użytkownika u2

02-01-2023 [21:04] - u2 | Link:

Niemcy tylko czekają na okazję aby zając Polskę ale czy jej już nie zajęły?

Najwyraźniej ekonomiczne podejście im nie wystarcza. To będzie oczywiście samobój, przed tym ostrzegał nie tylko Marian Węcławek :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-01-2023 [19:32] - Tomaszek | Link:

U-bocie tępy
Za zbrodnie ( zbrodnie jak zauważyłeś ) to odpowiada sprawca bezpośredni i kierowniczy . A okupant za  brak ochrony i ścigania co najwyżej . I nie rżnij głupa że ktoś tu nie czyta ze zrozumieniem . A Bandera , Kłaczkiwski , Melnyk czy inni podobnie jak Hitler , Himmler czy Gebels sami prawdopodobnie nie zamordowali nikogo . Fajne chłopaki co ? Tak że po raz kolejny skończ z tym wciskaniem kitu , bo nie to towarzystwo . 
P.S.
Google nie sugeruje niczego po wpisaniu UPA . Dobrze piorą .
 

Obrazek użytkownika u2

02-01-2023 [21:02] - u2 | Link:

Google nie sugeruje niczego po wpisaniu UPA . Dobrze piorą .

Nie ściemniaj, mi jako pierwszy odnośnik wyskakuje ten poniżej :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Poczytaj, może się czegoś w końcu dowiesz :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-01-2023 [22:36] - Tomaszek | Link:

U mnie wyrzuca Upay a na skrót angielski UIA Ukrainian International Airlines . Nawet twoja poprzekręcana Wikipedia podaje że większość "bohaterów " to zbrodniarze banderowscy , tak banderowscy na podobieństwo hitlerowskich . Tobie nie będę nawet próbował czegokolwiek tłumaczyć , ty jesteś jakimś trollem fałszywej flagi na tym forum , to po co , strażniku . A na moje argumenty nie odpowiedziałeś . Bo dziadkowie z SS to towarzysze broni .

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-01-2023 [23:02] - Tomaszek | Link:

I odj...b się od Jedwabnego , nie twoja tryzubia historia wywiezieńcu Akcji Wisła . Za zbrodnię w Jedwabnem był sądzony i skazany w Niemczech jej niemiecki dowódca akcji . Po wojnie również 10 Polaków pomocników niemieckiej einsatzgruppe . Wikipedię na ten temat pisali pod dyktando Grossa . Powiedz mi tylko jak w stodółce o powierzchni 50 metrów kwadratowych zmieścić od 400 do 1000 osób ? w Jedwabnem mieszkało  wtedy 562 żydów , ponad setka ocalała , ilu uciekło nie wiadomo . Ekshumacje przerwano po znalzieniu kilkudziesięciu  łusek od nabojów systemu Mauser , podstawowego w wojsku niemieckim . Co może Polacy je mieli i wyciągnęli przy Niemcach . Tfu  trollu . Łasisz się jak kociak na tym forum , udajesz patriotę , kim jesteś to widać jak zaczyna się temat Ukrainy . Tylko nie pisz o Hucie Pieniackiej , bo w Wikipedii jest stek bzdur o jakichś sowieckich partyzantach i niemieckich kapitanach . 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

02-01-2023 [17:00] - AŁTORYDET | Link:

Tęczowy, jesteś głupi czy tylko nieuczciwy?
Nie wiem, czy do ciebie dotarło, ale Ukraina jest w stanie otwartej wojny (teraz nazwa się ją "pelnoskalową") z imperialistyczną Rosją. Wojny o przetrwanie. O dalsze istnienie. Normalnym postępowaniem patriotycznego rządu, jest skupienie wokół siebie, wszystkich sił politycznych, uznających za główny cel pokonanie Moskwicina. Dlatego sięgają do rozmaitych tradycji, także UPA, URL, OUN czy Petlury. Tak trzeba. Gdyby, nie daj Boże, na Polskę spadło takie nieszczęście, uznałbym za szlachetne, mądre i potrzebne, stworzenie jak najszerszego obozu politycznego. Od Zandberga po Bosaka. Bez wyklinania i wypominania zaszłości. Bez komisji Izydora Modelskiego i "wczasów" na wyspie Butt. Bo tak rozumiem rację stanu. Teraz jest czas walki, a nie kłapania mordą. Gdy Ukraina przegra, to zobaczysz ich na polskiej ziemi, ale w mundurach czerwonoarmiejców. Masz w żelazie szlifowany rozum, że tego nie chwytasz?
 

Obrazek użytkownika tricolour

02-01-2023 [17:27] - tricolour | Link:

@ałto

A teraz jeszcze raz, szmaciarzu, grzecznie napisz, o co ci chodzi.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

02-01-2023 [20:28] - AŁTORYDET | Link:

@Tęczowy:
W d...e, byłeś, g...o, widziałeś, w nogach śpisz, skarpetkami się nakrywasz. To zrozumiesz.

Obrazek użytkownika tricolour

03-01-2023 [07:14] - tricolour | Link:

@ałto

Jeszcze raz powtarzam, szmato - powoli i grzecznie, o co chodzi?

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [08:05] - Darek65 | Link:

Jesteś ruska onucą...:) https://twitter.com/DoRzeczy_p...

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2023 [13:04] - Jabe | Link:

Zbigniew Ziobro jest szefem partii ko­alicyjnej, nie tylko ministrem. Może mieć własne zdanie. Swoją drogą, jakie to sekciarskie – nastawać na kogoś, bo nie klaszcze bez­refleksyjnie prezesowi i jego pupilowi.

No i nie rządzi żaden „obóz patrio­tyczny”, nie żadna prawica, a socja­liści potulnie wypełniający polecenia – buń­czuczny patrio­tyzm jest jedynie na pokaz. Zdarzyło się coś, co by prze­czyło tej konkluzji?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

02-01-2023 [13:06] - Roz Sądek | Link:

@Autor
A piszę to na kanwie w sumie mało znaczącego czy wręcz bzdurnego zdarzenia, że ktoś tam podczas występów w noc sylwestrową założył tęczową opaskę. 
========
Powiada Pan - tak jak Wy wszyscy, spece od Polski, poprawiacze, naprawiacze i Bojownicy, że to tylko deszczyk pada? 

 

Obrazek użytkownika Francik

02-01-2023 [13:07] - Francik | Link:

Mnie z kolei (i jak mniemam nie tylko mnie) już od dawna męczą Morawiecki i jego ferajna. Co do słusznej uwagi, że istnieje takie stanowisko jak premier "decydujący o szerszej strategii" dodałbym, że w krajach demokratycznych premier, którego "strategia" prowadzi do kolejnych porażek podaje się do dymisji, lub jest odwoływany. Może rzeczywiście sprawa "Sylwestra marzeń" to drobnostka (szczerze mówiąc nigdy nie oglądałem tego g...), ale niestety pokazuje dobrze niekompetencję, głupotę i nieliczenie się z publicznym groszem obecnej ekipy. Oczywiście wydanie milionów na jakieś pseudogwiazdy i pajaców to mały pikuś w porównaniu z miliardami przewalonymi na tzw. szczepionki, ale jednak nie powinno pozostać bez reakcji. Bo za te szaleństwa ekipy "najlepszego premiera na trudne czasy" nie płaci on z własnej kieszeni tylko my z naszych podatków. A wielu Polaków bzdurne decyzje rządu Morawieckiego z czasów tzw. pandemii przypłaciło własną śmiercią.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2023 [13:10] - Chatar Leon | Link:

Co następnego nam sprezentuje rząd pajaca Morawieckiego?
Małżeństwa jednopłciowe?
Indywidualny paszport węglowy?
Wprowadzenie euro?
Teraz wciska nam lichwiarską pożyczkę na sfinansowanie klimatycznej utopii pod pretekstem "odbudowy" gospodarki, która podobno ma się świetnie.
Stopniową likwidację samochodów spalinowych już przyklepał.
O bandytyzmie sanitarystycznym i spowodowaniu nadmiarowych zgonów nie chce mi się już wspominać.

W 2015 roku miała zacząć się gruntowną reforma państwa. I na początku za pani Szydło faktycznie na to wyglądało. Ale teraz mamy najgorsze eurogówno zapakowane w papierek z patriotycznymi hasłami. Oczywiście ślepo głupi elektorat dalej twierdzi że to "dobra zmiana".

Obrazek użytkownika Es

02-01-2023 [14:26] - Es | Link:

@Chatar 
I zawijanie w sreberka postępuje coraz sprawniej
 

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [08:13] - Darek65 | Link:

Dokładnie tak. Proszę wymienić, choć jedną wygraną rządu Morawieckiego, w sporze z UE.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2023 [15:13] - sake3 | Link:

Właściwie to na co liczy Ziobro? Słupki sondażowe nie wskazują na stopień poparcia dający mu szansę. Tyle ,że szansę na co? Czy czarując słuchaczy Radia Maryja może liczyć na znaczący wzrost głosów dający mu wygraną? Nawet nie bardzo wiadomo czy widzi się jako prezydent,premier czy prezes partii. Swoim zachowaniem i szantażami pełni jak na razie destrukcyjną rolę w ZP ku niesłychanemu zadowoleniu opozycji.Przejdzie więc do opozycji pełniąc w niej rolę Gowina? Stworzy koalicję z kim? Już raz wywinał numer zdradzając Kaczyńskiego ,który potem i tak dał mu szansę niepomny zdrady. 

Obrazek użytkownika Es

02-01-2023 [16:36] - Es | Link:

 " na co liczy Ziobro"? Może na to żeby  ni widzieć własnego coraz dłuższego nosa mówiąc o niepodległości. I tym się różnić od wielu którym ten nos  już w kadrze się nie mieści? 

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2023 [15:14] - smieciu | Link:

Przypomnę kolejny raz dla formalności choć wiem że i tak do niemal nikogo nie dotrze:

Ziobro i jego ekipa są kluczowym elementem tego rządu. Do Ziobrystów (jako pewnej grupy interesu a nie partii) należą też J. Kurski czy J. Kaczyński czy Karnowscy. A nawet wbrew temu co się sądzi, być może M. Morawiecki.
Stroną przeciwną są Dudyści (nazwa całkowicie umowna - podobnie jak w przypadku Ziobrystów).
Ten podział ma swoje odległe historyczne korzenie. Miał miejsce także w czasie rządów PO. W jednym z komentarzy pisałem że świetnie ten podział widać w kwestii Orlenu i Lotosu. Za Tuska Ziobryści (Kurski, Kaczyński oraz jak na to wygląda Rydzyk) byli w stanie zablokować sprzedaż Lotosu.
Dalej sięgając w przeszłość można zapewne zidentyfikować jednych z Natolińczykami a drugich z Puławianami. Puławianie to właśnie Ziobryści (najprawdopodobniej).
Jedno i drugie stronnictwo ma swoje potężne plecy poza Polską.

Ostatnio jak pisałem Ziobryści zaczęli tracić grunt pod nogami. KPO było ciekawym ciosem wyprowadzonym w to stronnictwo. To co teraz robi Ziobro jest według mnie postawieniem rzeczy na jedną kartę. Ta sylwestrowa sprawa jest sygnałem dla posłów PiS (czyli maszynek do głosowania) że Ziobryści są zdeterminowani i nie zawahają się nawet przed wyłożeniem tego rządu. Co może oznaczać dla wielu posłów bardzo przykre konsekwencje. Z pewnością wchodzą też inne kwestie, których nie znamy. Gdzie Ziobro pokazuje że i tam może się nie zadziać jakby w PiSie chcieli.
Ziobro daje po prostu sygnał że albo PiS (jako głosująca maszynka) nadal (jak dotychczas) będzie wspierać grupę Ziobrystów albo jeśli jednak PiS przejdzie na drugą stronę to dojdzie do nieprzyjemnych dla wszystkich zdarzeń.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2023 [15:54] - sake3 | Link:

A co uzyska Ziobro na tym nieprzyjemnym wydarzeniu jakim będzie upadek PiS-u? Można podciągnąć działania Ziobry jak wynik nieprzemyślanych decyzji a nie jako postawienie na jedną kartę.

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2023 [16:27] - smieciu | Link:

Widzę że jakoś ludzie tutaj nie zauważają że Ziobro poleciałby już dawno temu gdyby nie parasol ochronny jaki ma w PiS dzięki J. Kaczyńskiemu. Było już kupę prób odwołania Ziobro. On i jego partyjka wydają się nie znaczący. A skoro tak to dlaczego tak długo trwa?
Ziobro przetrwa więc i upadek PiS, który nie jest jego partią. Podobnie przetrwa jak jak Kurski przetrwał wylot z TVP.
Trzeba tylko sobie w końcu uświadomić że jest coś więcej niż Ziobro i jego osobiste animozje.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2023 [16:34] - sake3 | Link:

@smieciu......,,Jest coś wiecej niż Ziobro i jego animozje''....Czyli Ziobro jest tylko katalizatorem?

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2023 [16:47] - smieciu | Link:

@sake3
W sumie można go tak nazwać. Jest faktycznie takim medialnym zwornikiem na którym skupia się uwaga ale trudno mi określić na ile jest ważny w procesie decyzyjnym. Z pewnością jednak ciągłe próby jego odwołania, medialne ataki przeciw niemu sprawiają że jest kimś w rodzaju katalizatora, ekspozycji swojej grupy. Grupy ciekawych ludzi.

Obrazek użytkownika spike

02-01-2023 [15:38] - spike | Link:

"Chociaż sam co tydzień do kościoła chodzę i te dwie dziesiątki różańca codziennie zmówię a Radio Maryja nie jest mi wstrętne, ..."

"Zaprawdę powiadam wam,  Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

Jeżeli jako katolikowi, męczą takie poglądy osób jak Ziobro, Godek, Jurek ....., to powinieneś poważnie porozmawiać ze swoim spowiednikiem, zakładam że się spowiadasz.

 

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [15:47] - angela | Link:

Ott, Ziobro Godek i Jurek, wyznaczniki wiary.
A moze by tak  nie rozpetywali awantury wewnętrznej, jak wrog u bram. W sensie doslownym.

Obrazek użytkownika spike

02-01-2023 [17:11] - spike | Link:

awantury???/ jakbym słyszał Prezydenta, dla "świętego spokoju" zawetował ustawę min.Czarnka, by nie drażnić 0,001 %% dewiantów, a dzieci będą demoralizowane i doświadczały zła, jakie im się funduje w imię spokoju.

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2023 [17:32] - Jabe | Link:

Upaństwawianie dzieci jest bronią obo­sieczną.

Obrazek użytkownika spike

02-01-2023 [19:27] - spike | Link:

Właśnie POlszewia i Lewizna chce zawładnąć dzieci rodzicom, min.Czarnek chciał wszystko co ponad naukę, oddać decyzji rodziców. Jak to jest, że wielu prominentów, biznesmenów etc. oddaje swoje dzieci do szkół, gdzie nie ma indoktrynacji, często są to konserwatywne szkoły, prowadzone przez zakonników, siostry zakonne, czy podobne świeckie, gdzie są zasady, dyscyplina i nauka, żadna polityka, ci ludzie mają poukładane w głowach, często kończą zachodnie uczelnie, robią kariery. Co taka młodzież, jak ta ostatnio w Gdańsku osiągnie w życiu, z pewnością niewiele, widać to jak się zachowują na ulicy, w autobusach, tramwajach, pociągach etc.ci młodzi ludzie są hodowani tylko po to, by żyli aby tylko jeść, by mieć siły do łopaty.

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2023 [22:03] - Jabe | Link:

Rodzicom, czyli kuratoriom. W PiS-ie wszystko jest na opak.

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [15:42] - angela | Link:

Jaka druga strona. Ziobro, jak przed wszystkimi wyborami probuje pokazać, że  *istnieje *,  jeszcze trochę, a przed wyborami skończą się fanaberie I podkuli ogon jak zwykle, przecież bez PiS nie znaczą nic.
PiS powinien ich podprowadzic wa bank , jak Gowina, I rozbić to nieroztropne ugrupowanie.
Ale  po co to wszystko, można wszystko domówić. 
Szkoda tylko, ze szczujnie mają o czym pyskować.

Obrazek użytkownika Es

02-01-2023 [16:20] - Es | Link:

Przede wszystkim po spayfikowaniu Ziobry w MS bezpośrednim nadzorem Kaczyńskiego głównym polem jego aktywności był sprzeciw unijnym wyczynom Morawieckiego a nie kwestie religijno  ideologiczne 
 

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [16:24] - angela | Link:

Niemcom i Rosji bardzo nie pasowała współpraca Polski z Ukrainą, robili wszystko zeby te dwa narody podzielić. 
Wołyń, to byla  podgotowka pod nowy porządek po wojnie, zeby Ukrainę  i  Polskę poróżnić na wieki, i nie oderwać od Rosji. 
Podobnie było z Jedwabnem i Żydami. 
Kto broni ekshumacji ofiar w Jedwabnem, Czy to Niemcy i Rosja nie bronią usilnie klina, który stworzyli. 
Podziwiam  mądrość Polaków, Rzadzacych, którzy nie poddali się manilulacji, I bronią wespół z Ukraincami naszego bezpieczenstwa. 
Co rusz mozna czytac ruskich  trolli antypolskich, "Wołyń, szczepionki, amantadyna", ktorzy próbują z marnym zresztą skutkiem poróżnić Polaków. 
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2023 [16:35] - Chatar Leon | Link:

„Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zapierdalać za miskę ryżu”

Myślę, że sporo osób na tej blogosferze jest na tym etapie, gdzie ich oczekiwania już zostały wygaszone. Zresztą pewnie nawet nie pamiętają czego oczekiwali po wyborach od władzy mieniącej się być "dobrą zmianą".
 

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [21:40] - angela | Link:

Za miskę ryżu i za smieciówki, to za Tuska zapitolali, a jak zglodnieją, to wysyłali na szczaw I mirabelki. 
Teraz podwyżki  procentowo kwotowe, nie 3.50 jak za tfuska.
Ludzie maja pieniądze, rząd łata inflację, ktora realnie spada, i juz niedlugo panstwo moze wyjść na prostą, dlatego taki jazgot, a najbardziej przekrętów doszukują się ci, co najwięcej brali, I chcą teraz "kontrolować ".
Dobrze wiedzą, ze wcześniej czy później, sprawiedliwosc weźmie ich za d...pę.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2023 [16:36] - Czesław2 | Link:

Gotowania żaby ciąg dalszy. W Usa małżeństwa jednopłciowe już są, wiec w Polsce za następne rozdanie kasy też będą. PMM różni się od Tuska tylko sprawniejszą propagandą.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2023 [16:47] - Czesław2 | Link:

Identyczny artykuł pojawił się na Niepoprawnych.pl pod innym nickiem.

Obrazek użytkownika Ptr

02-01-2023 [16:37] - Ptr | Link:

Rząd Morawieckiego podejmuje bardzo poważne zobowiązania finansowe i robi ustępstwa w sferze prawnej graniczące z wyprzedażą suwerenności za pieniądze. To już zaszło za daleko. Pożyczki mogą być bardzo trudne do spłacenia. Pieniądze są znaczone na cele ideologiczne.  Narodu nikt nie pyta w referendach co robić.
Zmiany w sądownictwie nie są blokowane przez ministra tylko przez ogólną linię wobec EU, a to ustala PMM przecież z PJK. 
Rząd umywa ręcę od użycia sądów jako bezpośredniego narzędzia władzy przez jakieś grupy nacisku. Umywa rece od poważnych prowokacji artystycznych i antyreligijnych. Innymi słowy w imię liberalizmu mamy jakiś margines ciągłej anarchii, nieporządku, nierozliczania, niepotępiania , niekarania za opluwanie. Wszyscy wiedzą. Czy to ma być permanentne ? Jeżeli tak , to trzeba zmienić PIS na SP. 
Jeżeli Pan odmawia różaniec to proszę też wysłuchać też kilku rozmów p.t. Proroctwo. Takie rozmowy z zakonnikami ( Pelanowski).(Nie twierdzę ,że to jest jedyna prawda. ) I pomyśleć czy to zmieni Pana myślenie o jotę. Czy Polska idzie we własciwym kierunku ?  Czy chcemy czegoś więcej. Czy ten kurs umiarkowanie lewicowy korygowany przez Ziobrystów na centrowy tak naprawdę nam odpowiada ?
Popatrzmy na Giorgię Meloni. Ona deklaruje konkretne wartości. A PiS boi się zadeklarować cokolwiek poza rodziną. Skomentuję to tak : Niedługo nie będzie żadnych rodzin, bo rozwiedzionych coraz więcej. Seniorami też nie wygrywa się wyborów. Za to słyszę coraz więcej od PIS o hipertolerancji. Jaka ta tolerancja wspaniała, jaka umiłowana. 
Ja widzę w niej zaspokojenie potrzeb tych , którzy w ogóle z żadnymi poglądami się nie identyfikują, może nawet z Polską, ani z jej bezpieczeństwem, ani religią.  
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

02-01-2023 [17:08] - AŁTORYDET | Link:

@Ptr:
Właśnie. Kiedyś "Boluś" powiedział, że wyboy musi wygrać AWS, by rządziła Unia Wolności. Okazało się to trafną prognozą, ale skończyło katastrofą. Koszmarem czterech reform: emerytalnej, edukacyjnej, zdrowotnej i samorządowej. Pierwsze trzy leżą w grobie, czwarta jeszce nas gnębi. Bronisław Wildstein zauważył, że po co mamy głosować na ZP, skoro rządzić ma kto inny?

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2023 [17:52] - Czesław2 | Link:

I skąd inąd.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2023 [18:14] - Czesław2 | Link:

Brudziński właśnie przyznał, że reklama LGBT nie przeszkadza mu. No to jesteśmy przy okrągłym stole, nie Kaczyński?

Obrazek użytkownika Jan1797

02-01-2023 [20:39] - Jan1797 | Link:

to jednak mam pamięć, że ta ścieżka, „podrzucanie” pewnych wątków było od 1989 roku wykorzystywane do rozbijania elektoratu prawicy patriotycznej i tu też nie będzie inaczej.
----------------
Cieszę się, że nie tylko ja widzę te obrotowe umizgi przedwyborcze. Wiem kto pojechał z fałszywą nutą pod Tatry. Lud góralski nie zawiedzie i ja nigdy ich nie zawiodę Nie było węgla, nie jęczeli, na święta i nowy rok cen nie podnieśli. https://www.youtube.com/watch?...  Proszę porównać sylwestra w Zakopanem, naszej stolicy czy Berlinie i Paryżu, a smycki mi tu o polityce, Ziobrze. Wiem co zrobił w 2007…
TVP3 dziękuję za widok Skałki z dziedzińca katedralnego ;-)