Znakomite „Zgromadzenie Polskiej Wsi” w Przysusze

znakomita scenografia niedzielnego wydarzenia. Nie wiem, kto odpowiadał za  scenografię, ale i tło, i kolory, i wreszcie rozmieszczenie uczestników tego wydarzenia było na pierwszorzędnym poziomie i świetnie złamało schematy tego rodzaju spotkań.
Dobre i treściwe wystąpienia, dobre prowadzenie, ważni goście, na sali obecni nie tylko prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Kowalczyk - wydaje się bardzo odpowiednia osoba na swoim miejscu, ale i komisarz ds. rolnictwa w UE Janusz Wojciechowski.

Rząd który mamy, zrobił dla wsi bardzo dużo, znacznie więcej niż rządy „tuskowe” do pary z PSL-em. Zresztą dla całej Polski. I polska wieś, zdaje się to doceniać.
A ja, chociaż urodzony i wychowany w „dużym mieście z tramwajami” jestem wsi polskiej gorącym „fanem”. Mam bowiem pełną świadomość, że bez tych „wiejskich” a patriotycznych głosów wyborczych, tych naszych głosów „miejskich” było by o wiele za mało, by utrzymać niezależność i niepodległość Polski. Największe bowiem miasta są spętane propagandą pokomunistyczno-ubecko-sbeckich sitw i „ekspozytur”, bezwzględnych i już pokoleniowo  okopanych  w wielu newralgicznych miejscach.
Być może będąc pod wrażeniem transmitowanego na żywo przez TVP INFO Zgromadzenia i jego scenografii, nie jestem tak do końca obiektywny. Bo chociaż pochodząc z „dużego miasta z tramwajami” , to nominalnie mam jednak to wykształcenie rolnicze, a połączenie kolorów zielonego i żółtego, uwypuklone w scenografii dzisiejszego Zgromadzenia Polskiej Wsi, jest moim ulubionym. Ale każdy kto nie widział, może przecież  obejrzeć sobie sam jakiś kawałek z tego wydarzenia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika juur

11-12-2022 [20:05] - juur | Link:

Rolnicy już się nie mogą doczekać "szóstki", "siódemki" a może nawet "dziesiątki". Ale muszą uzbroić się w cierpliwość, dopiero po wyborach prezes wprowadzi dla wsi "bardzo nowy ład" i rolnictwo będzie tak samo nowoczesne jak przemysł narodowy, którego już praktycznie nie ma.
.."ważni goście, na sali obecni nie tylko prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Kowalczyk - wydaje się bardzo odpowiednia osoba na swoim miejscu, ale i komisarz ds. rolnictwa w UE Janusz Wojciechowski" są tego gwarantem.  Może brakuje Pana Pudy by reprezentacja była pełna.
Czy to znaczy, że "ważni goście" uważają rolników za kompletnych głupków?

Obrazek użytkownika paparazzi

11-12-2022 [23:39] - paparazzi | Link:

Tęsknisz za Tuskiem i Rostovskim?

Obrazek użytkownika juur

12-12-2022 [12:32] - juur | Link:

Tusk i Rostowski to przeszłość o której należy pamiętać ale nie może to przesłaniać nam dnia dzisiejszego. Przykładowo, Janusz Wojciechowski to jaskrawy przykład jak  osoba o mocnym kręgosłupie, tak mi się wydawało, zostaje "postępowym Europejczykiem" i obywatelem świata. Nie ukrywa tego, że jest aktywistą antyhodowlanym, blisko z Stefanem Eck, współautor "5",  głosuje za odebraniem funduszy Węgrom..... Czy to jest w naszym interesie, naszych rolników?  Jest tak samo nowoczesny i światowy jak Tusk tylko, że Tusk to już przeszłość a Wojciechowski nie.

Obrazek użytkownika paparazzi

12-12-2022 [22:11] - paparazzi | Link:

Jak będziesz się starał to Tusk będzie przyszłość ☺Howgh.

Obrazek użytkownika juur

13-12-2022 [08:39] - juur | Link:

 Ważne jest by nie wpuszczać lisa do kurnika nawet gdy się przebierze za wiewiórkę.

Obrazek użytkownika Es

12-12-2022 [01:07] - Es | Link:

 bez tych „wiejskich” a patriotycznych głosów wyborczych, tych naszych głosów „miejskich” było by o wiele za mało, by utrzymać niezależność i niepodległość Polski". Podziękowanie jakie otrzymali  zaparło dech niejednemu. A Wojciechowski czadu daje swoją drogą. Więc rzeczywiście na spotkanie z rolnikami udała się "silna grupa Pod Wezwaniem". No ale jeśli do własnego gniazda się robi, to trzeba samemu później-no jakież zaskoczenie- tę żabę zjadać. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-12-2022 [01:26] - maks jamnicki | Link:

juur : Cóż, zgadzam się, że na postacie wiecowe, malkontentów i wyborców PSLu, PO zawsze może liczyć. Ale ja tam wolę ludzi czynu :)  I tych co starają się spełniać obietnice. Dlatego też i patriotyczna część wsi głosuje na Prawo i Sprawiedliwość. I niech tak zostanie :) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika juur

12-12-2022 [12:56] - juur | Link:

Nigdy nie byłem wyborcą PSLu czy PO. Uważam, że wypowiedzi typu "...Panie Sułku kocham Pana...." nie służą PIS-owi. Nawet taka ślepa, bezwarunkowa miłość wiąże się z pewnymi obowiązkami "..Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci.."  "wolę ludzi czynu" czy ma Szanowny Pan na myśli tych ulegających eko-wariactwu?
Tych występujących przeciw własnym rolnikom, zamykającym dostęp do własnych zasobów energetycznych, ściągających "sępy" z całego świata by nie dopuścić do rozwoju rodzimego przemysłu....Pozdrawiam

Obrazek użytkownika J z L

12-12-2022 [09:48] - J z L | Link:

PiS zabrał młodym ludziom nowiuśkie laptopy, które dostali od Donalda Tuska

Obrazek użytkownika sake3

12-12-2022 [10:55] - sake3 | Link:

No ,jest szansa że jednak dostaną te obiecane onegdaj przez Pawlaka zgodnie z obietnicą,,,,w każdym wiejskim domu jeden komputer.''.Może czekając na te obiecane cudeńka zagłosują na Tygryska w tych wyborach.

Obrazek użytkownika sake3

12-12-2022 [19:37] - sake3 | Link:

Owszem wydarzenie,ale jednak sondaż Kantar pokazuje przewagę KO nad ZP. Nie wiadomo więc do końca czego chce wieś której przedstawiciele też z pewnością brali udział w sondażu Może chcą Tuska i Kamysza  i ich obietnice których nie mają najmniejszego zamiaru spełnić.,

Obrazek użytkownika Jan1797

12-12-2022 [21:41] - Jan1797 | Link:

Czterdzieści miliardów euro z eksportu polskiej żywności, dlaczego nam przykrywać te informacje? Żywności nie zabrakło i może opinia o Polsce się zmieni, gdy zastanowimy się jak pisać do siebie. Jestem z miasta gdzie śniegu po kolana, nieodśnieżone, nieposypane, komunikacja chwilami stoi i nikt nie pyta jaka jest wysokość kary dla samorządów po-psl za nieodśnieżone ulice i chodniki? Kopać leżące ich samorządy, krytykować? Wystarczy wymagać refleksji i szacunku dla odśnieżonych naszych małych osad.