Zbrodnie Niemiec. Rzeź Woli. Pamiętamy

Rzeź Woli – wspomnienia oprawcy - rzeź dzieci i kobiet...
Zapomniany grób znajdujący się na Wolskim Cmentarzu Prawosławnym zaraz po prawej stronie bramy przy ul. Wolskiej. Grób wg. wspomnień Mathiasa Schenka (żołnierza Wermachtu z pochodzenia Belga) upamiętniający kilkaset dzieci zamordowanych kolbami karabinów przez niemców w pierwszych dniach powstania. Epitafium na nim to więcej niż tysiąc słów. Zapalmy tam znicz dziś, jutro czy pojutrze. One tam wszystkie są.

Fragment wspomnień Mathiasa Schenka:
„- Wysadziliśmy drzwi, chyba do szkoły. Dzieci stały w holu i na schodach. Dużo dzieci. Rączki w górze. Patrzyliśmy na nie kilka chwil, zanim wpadł Dirlewanger. Kazał zabić. Rozstrzelali je, a potem po nich chodzili i rozbijali główki kolbami. Krew ciekła po tych schodach. Tam w pobliżu jest teraz tablica, że zginęło 350 dzieci. Myślę, że było ich więcej, z 500 [...]”

Domy otwierało się łomem, trotylem albo wiązką trzech granatów. Jeżeli ładunek miał być założony z prawej strony, najpierw skrobało się w drzwi po lewej. Za drzwiami Polacy nasłuchiwali i strzelali. Na Starym Mieście Mathi Schenk „otworzył” tak drzwi powstańczego szpitala. Na podłogach leżeli Polacy i ranni Niemcy, SS-mani Dirlewangera, rozstrzelali wszystkich rannych. Potem gwałcili pielęgniarki. Nagie kobiety popędzili na plac Piłsudskiego i tam powiesili. Takich obrazów Schenk widział więcej. Szpitale, piwnice, poddających się powstańców, rozstrzeliwanych przez bandytów Dirlewangera. W nocy budził się z krzykiem. Majaczył. Niemcy nazywali to: Warschaukoller, czyli warszawski szał.

Za Warszawę dostał potem Żelazny Krzyż II klasy. Z oddziału, z którym przyjechał do Warszawy zostało 3 żołnierzy.

Ciąg dalszy wspomnień zbrodniarza:
"Za każdym razem, kiedy szturmowaliśmy piwnicę, a były w niej kobiety, dirlewangerowcy je gwałcili. Często kilku tą samą, szybko, nie wypuszczając broni z rąk. Wtedy, po jakiejś walce wręcz, trząsłem się pod ścianą, nie mogłem się uspokoić; wpadli ludzie Dirlewangera. Jeden wziął kobietę. Była ładna, młoda. Nie krzyczała. Gwałcił ją, przyciskając mocno jej głowę do stołu. W drugiej ręce miał bagnet. Najpierw rozciął jej bluzkę. Potem jedno cięcie, od brzucha po szyję. Krew chlusnęła. Czy wiecie, jak szybko zastyga krew w sierpniu...?

Jest też to małe dziecko w rękach Dirlewangera. Wyrwał je kobiecie, która stała w tłumie na ulicy. Podniósł wysoko i wrzucił do ognia. Potem zastrzelił matkę.
A tamta dziewuszka, która wyszła nagle z piwnicy, była chuda i niewysoka, jakieś 12 lat. Ubranko podarte, włosy rozczochrane. Z jednej strony my, z drugiej Polacy. Stała pod ścianą, nie wiedziała, gdzie uciec. Podniosła rączki, powiedziała: "Niś partizani". Machnąłem do niej, żeby się nie bała, żeby podeszła. Szła z rączkami do góry. W jednej coś ściskała. Była już blisko, nagle wybuchła jej głowa. Z ręki wypadł kawałek chleba. Wieczorem podszedł do mnie plutonowy, był z Berlina. "Czyż to nie był mistrzowski strzał?" - uśmiechnął się z dumą.
Wysadzaliśmy tylne drzwi do klasztoru. Wskoczyliśmy we dwóch do środka. Przed nami stał ksiądz. Trzymał opłatek i kielich. Może to był odruch, nie wiem, uklękliśmy, dał opłatek. Wlecieli esesmani, jak zwykle strzały, krzyki, jęki. Kilka godzin później zobaczyłem tego księdza w rękach dirlewangerowców. Pili wino z kielicha, hostia leżała połamana. Obsikiwali krzyż oparty o mur. Dręczyli księdza; miał zakrwawioną twarz, rozerwaną sutannę.

Naszą maskotką był kaleki chłopiec, też ze 12 lat. Stracił nogę, ale potrafił bardzo szybko skakać na drugiej. Był z tego bardzo dumny. Zawsze skakał wokół żołnierzy, w tą i z powrotem. Mówiliśmy, że to na szczęście. Trochę pomagał. Któregoś dnia zawołali go esesmani. Skoczył do nich chętnie. Śmiali się, kazali mu skakać w stronę drzew. Widziałem z daleka, jak wsuwają mu dwa granaty do torby. Nie zauważył. Skakał, a oni się śmiali: "Schneller, schneller!" (szybciej, szybciej). Wyleciał w powietrze."

"Mój warszawski szał" relacja Matthiasa Schenka. (niemieckiego sapera szturmowego)

Źródło :
https://ipn.gov.pl/pl/aktualno...
https://dzieje.pl/aktualnosci/...
https://www.facebook.com/group...
https://m.facebook.com/story.p...
https://www.facebook.com/group...
http://www.sppw1944.org/index....

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [08:01] - Tezeusz | Link:

Od tzw. czarnej soboty 5 sierpnia do 7 sierpnia 1944 roku na Woli zamordowano od 30 tys. do 65 tys. polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Była to prawdopodobnie największa jednorazowa masakra ludności cywilnej dokonana w Europie w czasie II wojny światowej. Rzezią dowodził SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth, nazwany później katem Woli. Ciała ofiar były palone, a osoby, których nie zamordowano trafiły do obozów koncentracyjnych.
Rzezi Woli dokonali w dużej mierze żołnierze z dywizji Dirlewangera, złożonej z wyciągniętych z więzień i obozów niemieckich kryminalistów. Oddział już wcześniej „zasłynął” niebywałym okrucieństwem wobec ludności cywilnej. Sam Reinefarth nigdy nie poniósł odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

Rzeź Ochoty
Na Ochocie broniły się dwie powstańcze reduty: kaliska i wawelska obsadzone przez oddziały złożone z niedobitków różnych powstańczych jednostek. Jednak już do połowy sierpnia obrona upada pod naporem hitlerowców.
Pozbawieni jakiejkolwiek ochrony byli mieszkańcy Ochoty, którzy padli ofiarą przemocy członków kolaboracyjnego pułku szturmowego SS RONA (Rosyjska Wyzwoleńcza Armia Narodowa). Jednostką dowodził Bronisław Kamiński, urodzony w Witebsku w 1899 r. pół-Polak, pół-Niemiec uważający się za Rosjanina. Po opuszczeniu Warszawy Kaminski został w tajemnicy przed swoimi ludźmi skazany przez Niemców na śmierć za niesubordynację.

Rzeż Woli to jak rzeż Buczy dokonanych przez tych samych faszystów ale roSSjan

Obrazek użytkownika u2

05-08-2022 [09:19] - u2 | Link:

Wybuch powstania warszawskiego (1 sierpnia 1944) został potraktowany przez nazistowskich przywódców jako doskonała okazja do rozwiązania „polskiego problemu”. Podczas przemówienia dla dowódców okręgów wojskowych i komendantów szkół wygłoszonego w Jägerhöhe 21 września 1944 Reichsführer-SS Heinrich Himmler wspominał, że na wieść o wybuchu powstania udał się natychmiast do Hitlera, któremu oświadczył:[3]

„Mój Führerze, pora jest dla nas niezbyt pomyślna. Z punktu widzenia historycznego jest [jednak] błogosławieństwem, że Polacy to robią. Po pięciu, sześciu tygodniach wybrniemy z tego. A po tym Warszawa, stolica, głowa, inteligencja tego byłego 16-17-milionowego narodu Polaków będzie zniszczona, tego narodu, który od 700 lat blokuje nam Wschód i od czasu pierwszej bitwy pod Tannenbergiem leży nam w drodze. A wówczas historycznie polski problem nie będzie już wielkim problemem dla naszych dzieci i dla wszystkich, którzy po nas przyjdą, ba, nawet już dla nas”.

Hitler, który wciąż nie doszedł do siebie po niedawnym zamachu na swoje życie, zadanie odzyskania kontroli nad Warszawą postanowił powierzyć nie generałom Wehrmachtu – do których niemal całkowicie stracił zaufanie – lecz Himmlerowi. Prawdopodobnie liczył przy tym, że poprzez szybkie i brutalne stłumienie powstania wyśle jednoznaczny sygnał swoim wrogom i wahającym się sojusznikom, iż nie stracił kontroli nad biegiem wydarzeń. Ponadto podobnie jak Himmler wierzył, że poprzez zniszczenie polskiej stolicy zabezpieczy „rasową przyszłość Niemiec”[4].

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-08-2022 [13:33] - Tomaszek | Link:

Naziści ? Czyżby zew braterstwa Dziadków ?

Obrazek użytkownika u2

05-08-2022 [15:46] - u2 | Link:

Mój dziadek uciekał przed takimi zbójami jak ty "Tomaszek". Raz przed Niemcami, drugi raz przed Rosjanami :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-08-2022 [21:03] - Tomaszek | Link:

Wisła Express , Bieszczady - Mazury - Pomorze . Ciesz się z łaskawości . Na sowieckie kurorty się nie załapał . Zaniedbanie polskich komunistów czy szacunek szubrawców dla podobnych sobie ? Przecież Ukraińcy to wielki radziecki naród .

Obrazek użytkownika u2

05-08-2022 [21:20] - u2 | Link:

"Tomaszek" chciałbyś, aby ciebie nazywali zdrobniale, ale ty wielki ubecki ch*j jesteś. Tyś wielki, wielki zbój :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [21:42] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek to sowiecki cham, ujawniłem jak obraża innych takie kacapskie wychowanie, prymitywne i typowe dla czerwonego ...

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-08-2022 [21:54] - Tomaszek | Link:

Te Zeus z U-botem . 
Coś w tym jest , https://www.youtube.com/watch?... i autor i wykonanie zacne .

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-08-2022 [12:27] - Tomaszek | Link:

Te Zeus z tryzubem
I znów dziadu mnie od sowieckich onuc i innych zwyzywasz z braku argumentów . To jakiś element tryzubiej propagandy przykrycie wszystkich zbrodni Ukraińców zbrodniami Ruskich . Wycieracie sobie ryje plugawe wszystkimi , nawet Wojskiem Polskim jakim ono by nie było . Oskarżanie również AK o zbrodnie na Ukraińcach . Ostatnie akcje w Wikipedii i Google polegające na czyszczeniu wszystkich śladów  ukraińskich zbrodni i kolaboracji z Niemcami przy zbrodniach mają swój cel . Usprawiedliwianie zbrodni i oskarżanie o podobne AK i innych polskich formacji też się zaczyna na polskich stronach , Strony Ukraińskie na Wikipedii to jawne oskarżanie
polaków o zbrodnie i kolaborację , są już pozamykane i nieedytowalne . Polityka historyczna "przyjaciół "działa . Wiem że to nie ty , bo ty jełopie nawet ź jak źdźbło nie potrafisz na klawiaturze stuknąć . Nawet sobie głupku nie zdajesz sprawy z tego że jesteś pożytecznym idiotą wielkiego kalibru . Już nawet Kamińskiego do Polaków nawet zaczynasz po wolutku zaliczać , byle wybielić swoich pupili z UPA , SS Galizien i innych zbrodniczych formacji . Mieszkańcy Woli i Ochoty nie padli ofiarą przemocy . To były ofiary zbrodni ! ZBRODNI , pamiętaj jełopie , jeżeli twój gadzi mózg to pojmuje . Rozpętaliście kampanię bydlackich bluzgów w odniesieniu do wszystkich , którzy upomnieli się o pamięć . Tylko pamięć i aż pamięć . Wasze plugawe mózgi nie pojmują , że tak samo Zełenski i Duda zaprzepaścili szanse na pojednanie na długie lata , jeżeli nie na zawsze . A wystarczyło jedno słowo . Tyle że nie wpisuje się to w politykę historyczną i charakter narodowy Ukrainy . Chyba , że Duda Wallenrod ich w końcu przeprosi  .Twój koleś Ziutek z Londynu posunął się do nazwania w imię tych celów Polaków  chujami . Nazwał nimi także żołnirzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i Lotników z Dywizjonów Polskich . Nazwał tak , pewnie przez durnotę takiego np Gen Skalskiego i innych bohaterów . 10 tysięcy poległych żołnierzy idących na odsiecz Powstaniu Warszawskiemu , niezależnie od formacji i miliony zwykłych Polaków . Nie wiem czy to zdrada , czy debilizm . Na pewno wygląda to na fałszywą flagę obojętnie czy świadomą czy debilną . I zapamiętaj sobie złamasie , że twoje bluzgi i obraza mojej rodziny i przodków to tylko świadectwo twojego ograniczonego umysłu ( jeżeli go posiadasz choć szczątkowo ) . Ja sie nie afiszuję z wymyslonymi przodkami .  Niech i twoi spoczywają w pokoju , bez wycierania sobie ryja przez walniętego wnuczka . W zasadzie to piszę nie tyle do ciebie  ale oddaję to pod osąd wszystkich , którzy to przeczytają . Twoje bluzgi w odpowiedzi interesują mnie najmniej .
Póki co to tyle .

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [15:40] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek rus
Twoja inteeeligggencja sowiecka wygląda tak kulturalnie jak twoje komentarze, to wynik wychowania, nauki czy przebywania w tzw doborowym sowieckim towarzystwie tak więc popisujesz się kulturą języka i zachowania jak przystało na porządne sowieckie wychowanie cytat twoich słów :

"pamiętaj jełopie , jeżeli twój gadzi mózg to pojmuje" .
"Wiem że to nie ty , bo ty jełopie nawet ź jak źdźbło nie potrafisz na klawiaturze stuknąć"
"Nawet sobie głupku nie zdajesz sprawy z tego że jesteś pożytecznym idiotą wielkiego kalibru"
"Wasze plugawe mózgi nie pojmują"
"I zapamiętaj sobie złamasie"

dodatkowo dla smaczku o innych blogerach NB jak ich obrażasz w sposób wulgarny oto  twoje słowa:
"Ten kutas to niejaki Jabłonowski"
"Wal się od rodziny śmieciu"
"Jabe , doszkoły idż , albo się okadź "
".Durny ty jak but jesteś Januszu z Londynu vel Huski ruski pies"
"Kaczysto  A nie uważasz że doznałeś Łaski Bożej ?
To z pokazywaniem środkowego palca ma nic wspólnego . Ale wielu z twojego stanu nie pokazywało środkowego palca i tej łaski nie doświadczyli ."

"jesteś burak i cham . I do tego jeszcze plujesz w twarz setkom tyysięcy Polaków"
"Ziutek z L uważaj na zakrętach i nie nów tego głośno na ulicy bo splunąłeś dziesięciu milionom Polaków w twarz . Polaków , nie ch...jopolactwa Londyńskiego takiego jak ty"
"Tricolour  To może lepiej  pisz o komorach wypornościowych niż o serze spod napletka ."
"Sake Takie paplane udawanie straszenia salwą z dupy"
"ORLEN kutasie durny ma trzy razy tyle . A twoje gebelsy to już mają sraczkę lękową bo rebranding ośmiuset stacji Star spowoduje że biały orzeł będzie w każdym mieście i miasteczku..
"( to z dnia 27-04-2022 [11:12] -  do tricolour)
 
itd...

 Brawo !! 3 letnie twoje dokonanie intelektu na NB, oprócz wyzywania wszystkich ( dowód wypowiedzi powyzej), jesteś zwykłym chamskim ZEREM...

Kim tam jesteś na wyspach wkrótce.....!

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-08-2022 [17:07] - Tomaszek | Link:

Te Zeus , ten post to był nie tylko do ciebie . Nawet ci Łaska Boża dla Kaczysty przeszkadza ? Jeszcze napisz  . że Jabe , Sake , czy Tricolour do ciebie się żalili to pęknę z zazdrości .
Aha , przepraszam wszystkich złamasów , że Tego Zeusa Wam  do klubu wepchałem . On rzeczywiście jest bardziej ...

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [19:38] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek rus..
 
Prawda boli. Wkrótce ujawnię więcej...

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-08-2022 [20:00] - Tomaszek | Link:

A jak rugałem Ruszkiewicza to co ? Nie  cham ?Twoje prawdy ujawnione to były na publicznym blogu . Pamiętaj jełopie , twoje bluzgi brzydzą ale jest to czasem rodzaj dobrych referencji .

Obrazek użytkownika Pers

05-08-2022 [17:40] - Pers | Link:

//jesteś zwykłym chamskim ZEREM...// - rzucił ze wstrętem do lustra @ścierwousz.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [19:36] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz chamie nr1  na NB dowody , proszę :
https://naszeblogi.pl/61826-ch...
wkrótce cz.4 cieszysz się !

A jak twój blog wyp... z sieci ...i te 60 tys wejść w kosmosie...A @Zawisza dał ci znowu plaskacza w ten nosek ze znakiem " Z"...hihihihi

Napisz coś w NEonku chętnie  ciebie i twoje agitki skomentuję..Cieszysz się ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [22:19] - Tezeusz | Link:

Rusz..kiewicz
"Ciecie z ABW musiały ładnie mnie przeprosić.
Chcieli zabłysnąć ale wyszli na durni... :)))))"

Jak pijesz nie pisz bo wychodzidz na .....
Co do ABW nie wiem, ale czytając twoje antypolskie agitki promujące pijaka ławrowa i bandytę putlerka..wcale bym się nie zdziwił ich zainteresowaniem takim antypolskim...

Przecież Opara ciebie uprzedzał wraz z Zawiszą..zapomniałeś przypomnieć ?

Obrażaj dalej funkcjonariuszy Polskich Służb..
Obrażaj..a co oni na to może jednak warto ich o to spytać ? cieszysz się !
 

Obrazek użytkownika J z L

05-08-2022 [22:48] - J z L | Link:

pam..pers
jesteś zwykłym ruskim bucem rzucił ze wstrętem do lustra ruszkiewicz

Obrazek użytkownika Aquarius

05-08-2022 [22:52] - Aquarius | Link:

Czy to warto marnować tyle energii? Czy warto tak fatygować klawiaturę? Niech te diabły banderowskie smażą się w swoim piekiełku, niech spijają sobie z dziobów i niech robią sobie "dobrze". Olać ich. Kto kumaty to puknie się w czoło na widok kocopołow które wypisują,  kto niekumaty to i tak nie ma dla niego nadziei. Zresztą poziom bredni które wypisują te banderowskie diabły nawet u mało kumatego powinien spowodować zapalenie się czerwonej lampki. A tak przy okazji: gdzie podziała się arcybanderówa o ksywie Ula Ujejska? Miała zamiar, jak pamiętam, odstrzelić paru orków ale wygląda na to że to chyba  ją odstrzelili, od ponad miesiąca  cisza.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-08-2022 [09:47] - Tezeusz | Link:

@ Aka ..rus
"Czy to warto marnować tyle energii? Czy warto tak fatygować klawiaturę? Niech te diabły banderowskie smażą się w swoim piekiełku, niech spijają sobie z dziobów i niech robią sobie "dobrze"

Idiota,naćpany czy po prostu sowiecki śmieć taki osrany putinowskim łajnem !
Co za kretyn !!Scierwoneonowy pesrsowaty desancik... bo wali smrodem kacapskim..

Obrazek użytkownika Pers

06-08-2022 [10:39] - Pers | Link:

Aqarius
W pełni podpisuje się pod twoim komentarzem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-08-2022 [12:57] - Tezeusz | Link:

@Pers
cham chama popiera to norma szczególnie z NEonka

Obrazek użytkownika J z L

05-08-2022 [14:53] - J z L | Link:

Od 5 a 7 VIII 1944 r. Niemcy w masowych egzekucjach zabili od 38 do 65 tys. osób na warszawskiej Woli. Najwięcej w „czarną sobotę” 5 VIII. To najprawdopodobniej największa jednorazowa masakra ludności cywilnej, dokonana w Europie podczas II WŚ.

 

Obrazek użytkownika Maverick

05-08-2022 [16:32] - Maverick | Link:

Wasi przyjaciele banderowscy zrobili większość czarnej roboty na Woli, to dla niedoinformowanych byłych kacapów co szerzą masońską dezinformację.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [19:41] - Tezeusz | Link:

#Maverick
 
Czy debile zamieszkują moskwę ,czytając ciebie to chyba pewne.

Obrazek użytkownika Maverick

05-08-2022 [19:48] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-08-2022 [18:54] - Marek Kudła | Link:

Ludobójstwo to zbrodnia nie podlegająca przedawnieniu.  A zatem Niemcy są nadal ludobójcami !!!