Ukraiński medyk złapał 8 Orków

Ukraiński medyk złapał 8 Orków przebierających się w zachodnie umundurowanie

 Pocieszną historyjkę z frontu charkowskiego opisał oficer 95.samodzielnej brygady desantowo-szturmowej z Żytomierza Jurij Koczewenko:
  Przywieźliśmy dla żołnierzy na pierwszej linii nowe mundury i buty. Zostawiliśmy wszystko na polanie i poszliśmy na pozycje poszukać chłopców. W pewnym momencie nasz medyk zawrócił, aby dobrać sobie chyba lepsze buty. Znalazł tę polankę, a tu 8 Orków [= rosyjskich* żołnierzy] grzebie i przymierza zostawione rzeczy, najbardziej zainteresowały ich nowe, piękne brązowe buty wzoru podobnego do U.S.Army.
  Mimo że medyk, ale wojenny, więc zachował się znakomicie - celne strzały w nogę jedynemu, kto nie był zajęty przebieraniem i trzymał w ręku broń, potem donośny krzyk:
- "Ręce do góry! Stać na miejscu! Nie ruszać się, bo strzelamy! Broń na ziemię! 
  Zaskoczeni amatorzy zachodnich mundurów i obuwia bez wahania poddali się. Nie wiedzieli ile luf jest w nich wymierzonych, widzieli kolegę wijącego się na ziemi z przestrzeloną nogą, a na odsłoniętej przestrzeni byli bez szans wobec broni maszynowej. Reszta ukraińskiego oddziału zaopatrzeniowego szybko przybyła na miejsce przyciągnięta okrzykami i strzałami.
  Oczom ich ukazała się ósemka leżących w trawie chudawych mężczyzn, częściowo przyodzianych w nowe ukraińskie mundury,  trzech z nich w nowe porządne wojskowe buty zachodniego wzoru! To znaczy dwóch z nich miało ten wspaniały przedmiot pożądania żołnierzy na obu nogach, a trzeci Ork zdążył wzuć go tylko na lewą nogę, więc do niewoli poszedł w jednym bucie sowieckiej armii z 1984 roku, a w drugim nowoczesnym standardów NATO.
Nietypowa para obuwia poniżej:
                     

Nerwowo zareagował na tę przecież komiczną sytuację ukraiński żołnierz, dla którego przeznaczone były te buty, które zbezcześcili swoimi sowieckimi przepoconymi skarpetkami rosyjscy* najeźdźcy (po prostu "Orki") - piękna wiązanka po russki z ukraińskim akcentem NIEPRZETŁUMACZALNA:
https://youtu.be/FpOU9WkL80k

Źródło:
Одному ногу прострелил, остальные сдались. Результат – медик взял в плен 8 орков.
https://zhzh.info/news/2022-06... - prawdopodobnie byli to żołnierze z przymusowej branki z prorosyjskich pseudorepublik Donieckiej lub raczej Ługańskiej. Różnorodność składu rosyjskich wojsk na Ukrainie przybliżyłem w ostatnim artykule o ich realnych stratach: https://www.salon24.pl/u/witas...                        Notabene,1dzień po mojej publikacji wyszło rosyjskie niezależne opracowanie o stratach w Ukrainie potwierdzające moje wnioski: https://istories.media/investi...     https://youtu.be/khz_pBEOVcI
+ w temacie "Mobilki" z LDrl giną najszybciej: https://youtu.be/5G10xj3mof8

P.S. Jeśli ktoś chciałby pomóc ukraińskiemu żołnierzowi na froncie jakimś umundurowaniem, parą letnich wojskowych butów nr 43-46, śpiworem, latarką - proszę o kontakt na pocztę wewnętrzną lub telefon
Ludzka indywidualna pomoc zawsze zapamiętuje się ofiarowanemu znacznie bardziej niż systemowa. Ja na przykład pamiętam do dziś otrzymaną z DDR paczkę przysłaną w głodnym stanie wojennym 1982 roku, pełną słodkich "gumowych misiów" i rozpuszczalnego kakao. Dankchen!

https://www.salon24.pl/u/witas1972/1235862,ukrainski-medyk-zlapal-8-przebierajacych-sie-orkow-pocieszna-historyjke-z-frontu-charkowskiego-opisal-oficer-95-samodzielnej

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

27-06-2022 [23:09] - Pers | Link:

Ten Arestowicz to ma jednak talent.
To podobno on sam, osobiście, stworzył "ducha Kijowa" i "babuszkę ze słoikami".
Niektórzy mówią nawet, że Cyganie kradnący rosyjskie czołgi i "koza bojowa" to też jego dzieła.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-06-2022 [07:52] - Tezeusz | Link:

Niektórym rusofilom od propagandy bandyty zdechlaka putlerka całkowicie kanarki w  tych sowieckich  głupich pustych  łbach się popie.....
roSSja faszystowska stała się największą organizacją terrorystyczną na świecie.Przywódców tej bandy padalców wyłapać i osądzić .
Propagowanie agitek roSSji w internecie wymierzone w Polskę zgłaszamy służbom, to jest wojna i trzeba się opowiedzieć po której stronie stoimy...
https://www.gov.pl/web/sluzby-...
(Marek Świerczek „System matrioszek”1 , czyli dezinformacja doskonała)
Nie ma się co denerwować na scierwoneonowe zaczepki gówna, olać i już, a wrogie treści zgłosić.(https://form.abw.gov.pl/fm/for...)
I tyle na temat scierwineonowych rusofili. Miejmy nadzieję, że wkrótce ten antypolski portal przestanie istnieć.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-06-2022 [09:10] - Tezeusz | Link:

Z kolegą niedowiarkiem założyłem się,że przez rok nie odnajdzie w Scierwoneonku ani jednego tekstu patriotycznego związanego z  Polską a nie roSSją..Zakład przegrał, zimne piwko zwycięskie smakowało.

Obrazek użytkownika Aquarius

28-06-2022 [10:12] - Aquarius | Link:

Po cudzie zmartwychwstania obrońców Wyspy Węży czy Duchu z Kijowa możesz nawet napisać że ten doktor w pojedynkę otoczył i wziął do niewoli całą ruską dywizję, to już i tak niczego nie zmienia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-06-2022 [22:48] - Ula Ujejska | Link:

Aquarius
Po co brać ich do niewoli? Nad Dońcem podczas przeprawy orków, Ukraińcy posłali do piachu ze sprzętem trochę więcej niż dywizję - i to w jeden dzień.