Michalkiewicz: Morawiecki to „idiota” i „kompletny kretyn”

„Pan Stanisław” wyszedł z siebie. Dość zabawnie było patrzeć na wzburzenie prorosyjskiego publicysty Stanisława Michalkiewicza na pewnym portalu, na wieść, że rząd polski chce konfiskować majątki rosyjskich oligarchów. Dotychczas uprawiał życzliwą Rosji propagandę bardziej finezyjnie, na umiarkowanych emocjach, w sposób w miarę możliwości zawoalowany. Chociaż fakt, już wyjazd Jarosława Kaczyńskiego z premierem Morawieckim i premierami Czech i Słowenii do Kijowa, zirytował go nie mniej niż Miedwiediewa czy Ławrowa. No ale Rosjanie zareagowali bardzo nerwowo, on starał się być ciut bardziej finezyjny, tyle że szyderczy.
/ Że niby pojechali w „pozłacanej” i „bizantyjskiej salonce”, tym nie mniej „ta wycieczka do Kijowa to jest przykład chucpy” a jakaś misja pokojowa dla Ukrainy, to „wciąganie Polski w wojnę” . A w ogóle to jest ponowne powracanie do tradycji brata, co to „pojechał do Tbilisi na gotowe”, bo tak naprawdę to sprawę dla Gruzji załatwił przedtem ówczesny prezydent Francji, Sarkozy. To częsty motyw. Widać zresztą , że bracia Kaczyńscy stoją publicyście ością w gardle nie mniej niż Putinowi, bo nawraca do nich często.

No ale wracając do konfiskaty majątków rosyjskich oligarchów. Emocje wzięły górę. Pan Stanisław się naindyczył, i wyrzucił z siebie wzburzony:

- „Nie można przejmować własności prywatnego majątku obywatela obcego państwa tylko dlatego, że PRZYPADKOWO / podkreślenie moje, m.j. / jest obywatelem obcego państwa. Jakiś idiota, no bo inaczej tego nie mogę nazwać, zdaje się że pan premier Morawiecki, dał do zrozumienia, że proszę pana, tym rosyjskim obywatelom, którzy sympatyzują z Putinem. No ciekaw jestem, , jak oni będą to sprawdzali, na przesłuchania ich będą brali, do prądu ich będą podłączali ? No po prostu kretyn kompletny ! Nic dziwnego, że proszę pana ja dotychczas byłem strasznie przeciwny temu, żeby Polska była karana za brak praworządności , ale jeśli coś takiego zostanie wprowadzone, to jeszcze większe kary bym na Polskę nałożył!”.1 min: 26.25 – 27.25 https://www.youtube.com/watch?....
Patrząc na jego wzburzenie, zacząłem się obawiać że dostanie apopleksji, czego nikomu, także przeciwnikom politycznym, przecież nie życzę.

I to jest naprawę ciekawe. Zawsze starał się wypowiadać elokwentnie i spokojnie a dopiero ta kwestia wyprowadziła z równowagi „pana Stanisława”. Żeby naruszać rosyjski majątek w Polsce.

A tak poza tym, argumenty przez ostatni czas te same, do znudzenia:

- Ukraina, to pominę, wiadomo że dla nas wszelakie „zagrożenia”.

- Lech i Jarosław Kaczyńscy, szyderstwo. Tu mnie zresztą „pan Stanisław” nadepnął na odcisk. Nie lubię tego rodzaju szyderstwa. Uważam, że nikt po II w. św nie zrobił dla Polski tyle co oni.

- skoro ten rząd chce powiększyć armię do 300 tys, „to niech USA to sfinansują” :). I tu też ciekawe zdanie a na temat powiększenia armii „jak nam nie starczy pieniędzy na wojsko z ograbienia Rosjan, to przecież rząd przystąpi do ograbiania Polaków !” :)

- Częste zrównywanie napastników z napadniętymi i pomagającymi im w obronie : „Obydwie strony wojujące uprawiają propagandę wojenną”, „Amerykanie biorą się za łby z Rosjanami na Ukrainie” / a przecież to Rosjanie jako znienawidzony agresor, napadli, niszczą i mordują na terenie wolnego i samorządnego państwa, które to państwo prosi inne kraje, m.in. USA , o jakąś pomoc w ich wyparciu, by zablokować swoje UNICESTWIENIE. Czyli że gdyby ci Ukraińcy się tak nie bronili, a inni m.in. "złe" USA nie wspierali, to były….pokój . Russkij mir . Coś tak. Dla Polski na jak długo? /.

- USA „trzyma Europę za twarz”. To nader częste u „pana Stanisława” określenie. Np. teraz : „Stany Zjednoczone wykorzystały okazję, żeby mocno chwycić całą Europę za twarz” itp. . Nic o zbrodniach rosyjskich, nic o NATO jako dobrowolnym sojuszu wojskowym itd.

Wydaje się jednak, że coś „pan Stanisław” przeholował, bo widzę, że na niedawnym spotkaniu /Lidzbark Warmiński, 18.03 / sala na 100 osób a słuchaczy 15? 18?. Widać po obliczach, że uczciwi, zatroskani Polską i sytuacją na naszych granicach ludzie, tyle że robieni w balona przez coraz bardziej wyliniałego lisa publicystyki, i  już mało wyrafinowanej promoskiewskiej i antyamerykańskiej propagandy. I ja już chyba nie muszę sprawdzać, co tam jako przeciwnik naszego rządu baja. Zwroty, argumenty i anegdoty się powtarzają. Lata biegną, ulatuje finezja a coraz częściej pokazuje się zacietrzewienie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

24-03-2022 [18:04] - sake3 | Link:

Chyba lata współpracy pana Stanisława z panem Januszem dla dobra Rosji odbiły się takim piętnem na osobowości i intelekcie obydwu.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-03-2022 [20:32] - maks jamnicki | Link:

"Pan Stanisław" często sygnalizuje, wjeżdżając na ambicję, że kraje w Europie występują kontra Rosja, bo muszą, bo USA "trzyma je za twarz" i im "każe" :) A ja się czasami zastanawiam, dlaczego JKM i SM "muszą" bronić pro rosyjskiej narracji,  przecież gawęda w tą stronę musi być ciut niewygodna, w Polsce. Kto ich "trzyma na muszce"? Przecież są inteligentni, wiedzą co to Rosja, że badziewie i terror, a przede wszystkim kłamstwo w czystej postaci. /Wszystko od Rosji trzeba brać odwrotnie : prawda to kłamstwo, pokój to wojna, dobro to zło, przyjaźń to zdrada, to jakaś inna cywilizacja jakiej chyba na świecie nie ma. Atakują i mówią, w żywe oczy, "to my jesteśmy biedni,  zaatakowani" . Mordują, i mówią,   na zimno, "to nas mordują. Kłamstwo w czystej postaci, zło wcielone.

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2022 [21:10] - Jabe | Link:

Może bronią prawdy, rozumianej jako zgodność osądu z rzeczywistością.

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2022 [08:23] - sake3 | Link:

Pieniądz,pieniąsz,pieniądz......To on rządzi światem, potrafi zmieniać władców, korumpować polityków,zmieniać poglądy i obyczaje.

Obrazek użytkownika u2

24-03-2022 [19:52] - u2 | Link:

mało wyrafinowanej promoskiewskiej i antyamerykańskiej propagandy

Zwykle pan Michalkiewicz nadaje na mośków z hameryki, ale raczej nie był aż tak otwarcie proruski jak JKM, choć ma za sobą w CV robotę dla TASS, a tam mogą robić tylko zaufani i sprawdzeni towarzysze :-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-03-2022 [20:39] - maks jamnicki | Link:

Temat ten był bardziej aktualny, jak poprzez 477 chciał zniechęcić do tego rządu. Że to niby "rząd się dogaduje" itd.. Ale na ten czas, temat żydów i 447 się wyczerpał. To wszedł w aktualny, temat ukraiński. Aby tylko bałamucić kontra sojusz z USA, co Rosji przeszkadza. Przecież jeszcze kilka dni temu Rosja domagała się cofnięcia Polski do czasu przed  NATO.

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2022 [22:04] - Jabe | Link:

Ustawa 477 jest faktem, dzięki Konfederacji nieprzemilczanym i wciąż aktualnym.

Obrazek użytkownika angela

25-03-2022 [18:50] - angela | Link:

Ta ustawa nie  ustawa, tylko żądania ktorych nikt z rzadu nawet nie bierze pod uwagę. 
Tylko konfederacja podgrzewa temat, jak sztuczny kotlet pani Spurek, aby coraz wywolać zamieszanie  i kąsanie rządu i poróżnić z USA.  To się Rosji podoba
 

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2022 [20:52] - Jabe | Link:

Rząd chce konfiskować. To się prawicy nie podoba. Z prorosyjskością, urojoną zresztą, nie ma to nic wspólnego.

Obrazek użytkownika angela

25-03-2022 [14:20] - angela | Link:

Lojalka z komunistami podpisana przez pana Michalkiewicza, która krąży w internecie a  mialam ją,  jednak działa.
Pomimo ze odżegnywał się od jej  podpisania, nawet w sądzie, to jednak widac ze  sympatie pozostały. 
Najlepszego Premiera Rzeczpospolitej  nazywac używając takich epitetow, to nie mozna byc Polakiem.
 

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2022 [14:50] - Jabe | Link:

Wstydu Pani nie ma.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-03-2022 [09:15] - Jan1797 | Link:

@maks jamnicki,
Przejeżdżałem przez strefę konfliktu wojennego przy granicy tureckiej, wojnę widziałem również podczas przejazdu przez Serbię w konflikcie bałkańskim. Staram się opisać opinie zbiorowej świadomości, zapewne bezpodstawnie, przedkładając jedynie opinie własnego środowiska zawodowego. Ciągle sobie tłumaczyłem dziwne zachowanie elit, niewiedzą, stanem negocjacji, być może Michalkiewicz podobnie jak i Piechociński nie zauważają żądań Rosji czy jej wojennej retoryki, choć ta trwa już kilkanaście lat, począwszy od wrzutek Żyrynowskiego, a kończąc na historycznych przeinaczaniach Putina, można zaobserwować szczególną aktywność środowiska obydwu (Michalkiewicza i Piechocińskiego) w necie np. w krytyce Ronina. Pozdrawiam