Marian Banaś jednak się „utytłał”.

Swego czasu, gdy w w 2019 r stacja TVN wrednie atakowała Mariana Banasia i było jakieś urzędowe "sprawdzanie" ze strony służb,  napisałem coś tak:

„Oczywiście każdego można utytłać  w błocie lub przynajmniej obsmarować, ale, przyznaję, wierzę Panu Banasiowi i  przyjmuję jego wystąpienie. Całym swoim życiem dał dowody kompetencji, niezłomności i rzetelności i nie widzę ŻADNEGO istotnego powodu bym miał swoje zdanie na ten temat zmieniać, nawet, jeśli spokojnie jestem i będę za tym rządem i J. Kaczyńskim”. 

To, że taka stacja jak TVN tak wrednie go atakowała, była dobrą legitymacją jego prawości i patriotyzmu. Dziś i TVN i Onety uznają Banasia za nieomal swojego „bohatera”. Na konferencji prasowej którą zwołał, z lubością  odpowiadał na „naprowadzające” pytania ich dziennikarzy. Ba, w podtekście próbował grozić i temu rządowi i polskiemu Państwu.

Niestety, zrobił coś, czego nie miał prawa zrobić uczciwy człowiek nawet jakby był łamany kołem. Jako przez ten akurat rząd i Sejm wydelegowany na ważny , państwowy urząd, postawił swoje prywatne problemy, niechęci i emocje ponad interes polskiego Państwa i Polaków. W sposób wyrafinowany, bezzasadny i naciągany zaatakował najlepszy rząd jaki Polacy mają od 1944r. Okazał się jednak szkodnikiem bo  przeszedł na stronę sił ciemności. Tak już w historii bywało. Żadne prywatne czy rodzinne żale, nawet gdyby były w części usprawiedliwione, tutaj go nie tłumaczą.

Wcale bym się nie zdziwił, i na to wygląda, gdyby poprzez zakulisowe uzgodnienia, włączył się w próbę obalenia nie tylko tego rządu, ale i unicestwienie cierpliwej pracy J. Kaczyńskiego dla dobra Polski i Polaków przez ostatnie ponad 30 lat.
Oczywiście pro rosyjska i pro niemiecka opozycja i odpowiednie media, zacierają ręce. A pytanie dla niego powinno być jedno i proste: czy Rosja i Niemcy, odwieczni wrogowie Polski, cieszą się z działań Mariana Banasia czy może martwią? Nie wierzę, że sobie na to nie odpowiedział. Wybrał drogę zdrady. Nie pierwszy i nie ostatni w naszej historii. Jeżeli miał ładne karty swojego życiorysu, to je zwyczajnie utytłał.

„Utytłać” – Wielki Słownik PWN Doroszewskiego- „pobrudzić czymś, pomazać, uwalać” - przykł: „ Stała utytłana błotem, w podartej sukni, przemoczona”, „A toś się utytłał - wymówiła mu widząc, że pełno w sierści miał wiórków i słomy”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-05-2021 [23:59] - Pani Anna | Link:

Dla dopełnienia obrazu dodam, że był minister finansów w rządzie PiS i szef NIK wybrany i namaszczony przez PiS Marian Banaś publikuje raport, który stwierdza, że
PremierRP działał bezprawnie. Prokurator Generalny wybrany przez PiS nie robi nic, a CBA stworzona przez PiS idzie do syna Banasia. A media "niepokorne" żądają  bezkarności dla decydentów.  Przypomina to coś? Bo mnie jako żywo  "ch..., d...pa i kamieni kupa".

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2021 [00:47] - Marek1taki | Link:

Nie oglądałem tej konferencji prasowej ale domyślam się, że z TVP nikt nie zadał pytań antyrządowych.
Sprawa wyborów kopertowych jest błaha. Owszem zmarnowano pieniądze ale nie takie jakie zmarnowano pandemią i tarczami.
Dlatego przypomniała mi się sprawa kandydowania w wyborach prezydenckich przez Cimoszewicza. W trakcie kampanii jego była sekretarka zaczęła mieć jakieś bzdurne pretensje i ni stąd ni zowąd Cimoszewicz wycofał kandydaturę. Poruszeni tematu wyborów kopertowych to chyba strzał ostrzegawczy. W odpowiedzi padły pogróżki, że seryjny samobójca zajmie się rodziną Banasia. W tej sytuacji Banaś odpowie w stosownym czasie i w stosowny sposób. Nie mam nic przeciwko Norymberdze dla kowidowych zbrodniarzy. Ciekawe czy TVN będzie równie dociekliwy w sprawie współudziału Platformy w głosowaniach nad tarczą i własnego w szerzeniu dezinformacji o epidemii.

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2021 [07:08] - Jabe | Link:

W sposób wyrafinowany, bezzasadny i naciągany zaatakował najlepszy rząd jaki Polacy mają od 1944r. – Co konkretnie zrobił Pańskim pupilom ani słowa.

Okazał się jednak szkodnikiem bo  przeszedł na stronę sił ciemności. – Nareszcie jakiś konkret.

Wcale bym się nie zdziwił, i na to wygląda, gdyby poprzez zakulisowe uzgodnienia, włączył się w próbę obalenia... – Pan Jamnicki z liliją wini kogoś za własne wyobrażenia.

A pytanie dla niego powinno być jedno i proste: czy Rosja i Niemcy, odwieczni wrogowie Polski, cieszą się z działań Mariana Banasia czy może martwią? – Bo o meritum ani słowa! Tylko gadanie, o tym, kto skorzysta. Czerskie to, czerskie, Panie Maksie!

Wychodzi na to, że pan Banaś nie powinien był wykonywać swoich obowiązków, bo w ten sposób diabła ucieszył, a to złe. Toż to ciężki epizod pisozyczny.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-05-2021 [20:59] - Ryszard Surmacz | Link:

O! Witamy po latach. Takich Banasiów w polityce jest sporo.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-05-2021 [10:14] - maks jamnicki | Link:

Witam. Tak, przewinęło się ich sporo. Przykładowo taki Ziobro, uważam b. dobry minister sprawiedliwości, aż strach pomyśleć gdyby był na stanowisku nieodwoływalnym. Jakieś nie ogarnianie szerokie, całości. I na tym polega zasługa J. K. Że z tych różnych sprzeczności charakterów, ambicji, różnych prywatnych "wizjii", pomimo problemów, ogromnych przeciwności zewnętrzych  i wewnętrznych, potrafi tworzyć, tkać, coś większego,  jednak działającego. Jarosław "cierpliwy".

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [21:25] - jazgdyni | Link:

@Maks J

Witam
również dwa lata temu dawałem panu Banasiowi pewien kredyt zaufania a sobie prawo do wątpliwości. Aż do piątku. Skompromitował się i pokazał, że jest małym człowiekiem/.

No i mamy kolejny problem prawny - niemożność reakcji władzy, gdy wysoki urzędnik chroniony konstytucją lub immunitetem przechodzi na antypaństwowe pozycje. Tak jakby polskie prawo, tak jak w dobrych demokracjach, nie obejmowało swymi kodeksami lojalności wobec ojczyzny. I pytanie, które już od dawna mnie nurtuje - po co u licha mamy ten Trybunał Stanu?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-05-2021 [10:05] - maks jamnicki | Link:

Witam. .." gdy..przechodzi na antypaństwowe pozycje.." No niestety, taka jest prawda, że cechy ludzi przydatne w latach np. sowieckiej opresji, w latach normalnego budowaniaw wolnej Polski potrafią być  szkodliwe. I tak rzeczywiście, mianowanie na stanowiska "nieodwoływalne" w polityce wymaga więcej niż ostrożności. Jeśli się mianuje mentalnie nieobliczalnego nosorożca, to kłopot gotowy. Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika Jabe

16-05-2021 [10:19] - Jabe | Link:

Antypaństwowe jest raczej powstrzymywanie się przez urzędnika od wykonywania obowiązków, np. z powodu powiązań partyjnych.

Obrazek użytkownika Jan1797

16-05-2021 [11:27] - Jan1797 | Link:

W sposób wyrafinowany, bezzasadny i naciągany zaatakował najlepszy rząd jaki Polacy mają od 1944r. 
Na to wygląda, włączył się w próbę obalenia rządu, ale i unicestwienie 30 letniej pracy J. Kaczyńskiego.

Łatwo mógł przecież (pan Banaś) złożyć kilka dat i pozyskać wiedzę poufną a łatwo zdałby sobie sprawę
co jest celem i to w jakim momencie? Ze zacierają ręce, gdy urzędnik nie wie jak zachować się dla dobra
Polski i Polaków, całe szczęście ser się zepsół i bryndza pozostaje. Tak, to jest Skaut.Pozdrawiam autora.

M. Banaś "wyłożył na tacy" materiał, którym Ziobro uderzy w Morawieckiego? https://wiadomosci.onet.pl/tyl... 
 

Obrazek użytkownika Jabe

16-05-2021 [11:50] - Jabe | Link:

pozyskać wiedzę poufną a łatwo zdałby sobie sprawę co jest celem i to w jakim momencie – Jak Pan pozyskał wiedzę poufną, że wie, co jest celem? No i w jakim momencie?