Śledztwo w sprawie obywatela poza wszelkim podejrzeniem

W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia włoski reżyser Elio Petri nakręcił film pod tym właśnie tytułem. Film ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jego przesłanie jest proste – nikt nie powinien stawiać się ponad prawem. Bohater filmu inspektor policji przekonany o swej bezkarności podejmuje niebezpieczną grę. Morduje swoją kochankę po czym starannie naprowadza kolegów na ślady swojej zbrodni. Dla mnie najbardziej przerażającym był fakt, że wszelkie kategorie moralne i ludzkie uczucia nie odgrywają tu żadnej roli. Dziewczyna ginie tylko dla potrzeb intrygi, jej śmierć nie ma dla partnera najmniejszego znaczenia, dla niego ważna jest gra z systemem prawnym, a dla pozostałych policjantów podwójna gra - z kolegą i z prawem.
Podobne odczucia budzi we mnie sprawa Banasia. Wokół niego toczy się skomplikowana polityczna gra, nikogo tak naprawdę nie obchodzi i nie może obchodzić kamienica w Krakowie, w której rzekomo wynajmuje się pokoje na godziny. Znam cięższe przestępstwa niż wynajmowanie pokoju na godziny czy brak pieczy nad własną nieruchomością, w której ktoś inny wynajmuje te pokoje choć sformułowanie „ na godziny” brzmi  mało elegancko i budzi negatywne skojarzenia. Okazuje się, że nawet przypadkowe otarcie się polityka o półświatek może go dyskwalifikować, może go zmusić  do popełnienia politycznego seppuku. Bo dobrowolna rezygnacja Banasia z funkcji prezesa NiK i z immunitetu byłaby przecież formą przyznania się do winy. Nie chcę tu szczegółowo przypominać wybryków Wieniawy -Długoszowskiego, który musztrował po pijanemu prostytutki w Alejach Ujazdowskich i w niczym to nie zaszkodziło jego wizerunkowi, a samo wydarzenie wspominane jest przez jego współczesnych z podziwem i rozczuleniem. Rezygnacja z pełnionej funkcji w reakcji na pierwsze lepsze oskarżenie byłaby ze strony Banasia zwykłym idiotyzmem.
Odwołam się do wspomnień. Pewien uczeń oskarżył nauczycielkę, że uczyniła mu niestosowną propozycję gdy odnosił zeszyty z klasówkami do jej mieszkania, a co gorsza, że otworzyła mu drzwi w rozchylonym szlafroczku. Taka sytuacja miała miejsce w liceum w którym kiedyś pracowałam. Nauczycielka ( była to nielubiana, narzucona przez władze dyrektorka) została zwolniona przez te same komunistyczne władze, które  były jak wiadomo niezwykle pruderyjne, ale trudno było uniknąć podejrzeń, że uczeń opowiadał kolegom zmyślone głupstwa dla popisu i dla rozrywki, albo że został wplątany przez innych nauczycieli w skomplikowaną intrygę. Nauczycielka odmówiła dobrowolnej rezygnacji ze stanowiska i miała rację. Pomówienie przez złośliwego smarkacza nie powinno być przyczyną dobrowolnej rezygnacji z pracy, usankcjonowanie tego procederu mogłoby wywołać w szkołach falę podobnych pomówień jak to stało się niedawno z falą oskarżeń o molestowanie seksualne.
Rezygnacja Banasia ze stanowiska i immunitetu byłaby przede wszystkim sygnałem, że prezes Najwyższej Izby Kontroli nie jest w trakcie swej kadencji niezależny i nieusuwalny, byłaby nauką, że każdego kłopotliwego, zbyt dociekliwego urzędnika można się łatwo pobyć oskarżając go o cokolwiek i wymagając potem od niego honorowego (rzekomo) zachowania. Co wspólnego z honorem ma reagowanie rezygnacją na przypadkowe, niesprawiedliwe oskarżenia? Od pewnego czasu rejestrujemy zdumiewające zjawisko traktowania poważnie przez opinię publiczną świadectw moralności wystawianych przez przestępców, świadków koronnych i pospolitych donosicieli. Dziennikarze śledczy wsłuchują się z nabożeństwem w wyznania różnych skruszonych  gangsterów, którzy mogą przecież prowadzić własną albo narzuconą im grę. Również w sprawach o kłamstwo lustracyjne sądy poważnie traktują zapewnienia ubeków na temat niewinności podsądnych. Gangster Masa czy były ubek to jednak ostatnie osoby które można uważać za wiarygodnych świadków. Podobnie jest z oskarżającymi Banasia sutenerami z Krakowa. Następny dociekliwy prezes NiK być może będzie musiał złożyć rezygnację bo jego teściowa nie posprzątała po psie albo dostała mandat za złe parkowanie. W świetle obowiązującego prawa Banaś jest nieusuwalny. Żeby się go pozbyć można oczywiście zmienić ustawę i choć partia rządząca jest w stanie to przeprowadzić, pojawia się następny kłopot, prawo nie działa wstecz. Nowy tryb odwoływania będzie można stosować tylko do kolejnych prezesów NiK, Banasia na podstawie zmienionych zasad nie można w majestacie prawa usunąć. W kwestii ustawy o NiK mógłby wypowiedzieć się Trybunał Konstytucyjny, ale tam układ sił nieustannie się zmienia. Wydaje się, że prawa cechowe czyli lojalność zawodowa są silniejsze od lojalności wobec grupy rozdającej stanowiska. O lojalności wobec suwerena czyli społeczeństwa obywatelskiego nie warto nawet wspominać, jest on ( suweren) typową hipostazą. Możemy podejść do tego faktu bardziej optymistycznie– sędziowie wybrani przez PiS nie są jak widać zakładnikami tej partii i nie wykonują jej poleceń.
Należałoby dobrze się zastanowić komu Banaś tak bardzo zalazł za skórę, że „ogromne wojska, bitne generały,. policje - tajne, widne i dwu-płciowe”  sprzysięgły się aby się go pozbyć. Należałoby zastanowić się komu psuje interesy.
Wiadomo komu zaszedł za skórę Jan Śpiewak. Jak sam powiedział jest jedynym skazanym prawomocnym wyrokiem w tak zwanej aferze reprywatyzacyjnej. Obraził podobno przedstawicielkę nadzwyczajnej kasty tak mocno, że przestały się liczyć jego powiązania rodzinne i towarzyskie. Zawsze byłam pełna uznania dla jego ustaleń w związku z tą afera, ale Śpiewak kiedyś bronił polskich sądów. Chyba  jednak ostatnio zmienił zdanie. Śpiewak jak każdy polityk dojrzał gdy spadł. W sprawie FOOZ też przez 12 lat jedynymi skazanymi za naruszenie dóbr osobistych Przywieczerskiego byli profesorowie Dakowski i Przystawa. Profesor Dakowski otrzymał kilka dni temu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. W okolicznościowym przemówieniu nazwał sam siebie  „ partyzantem z wyrąbanego lasu”. Trafił tym określeniem w sedno, nie tylko on tak się czuje.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-01-2020 [08:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

Naiwność czy wyrachowane bronienie przedstawiciela własnego Sortu zwanego Lepszym, przemawia przez Panią Izabelę.

Dlaczego w przypadku Banasia nie stosuje tych samych kwantyfikatorów jakimi posługuje się zazwyczaj gdy trzeba usłużnie wobec obecnej władzy kogoś opluć na podstawie opowieści z magla.

To tytułem wstępu.
Banaś jest człowiekiem, który bardzo dużo wie, ale nadmiar wiedzy bywa szkodliwy.
Nie wierzę w to, iż służby nie wiedziały o dziwnych relacjach kandydata na Prezesa NIK z półświatkiem krakówka i o tym, że spotkało go podobne szczęście co toruńskiego biznesmena w sutannie.
Czyli pojawia się suty prezent, po czym dawca w odpowiednim momencie schodzi z tego padołu łez. 
Nie wspominając, o nie dość starannym wypełnianiu deklaracji majątkowych.
Banaś będący Prezesem, na którego można nacisnąć, na którego są haki, lepszy jest od  Prezesa czystego jak kryształ.
Dlatego opanowała wściekłość rządząca kastę, dlatego ona jak i usłużne wobec niej tzw autorytety w tym Pani Izabela, nienawidzą mediów, które zepsuły interes jej Lepszemu Sortowi. Albowiem zniknęły narzędzia pozwalające na zakulisowe sterowanie Banasiem.

Miało być tak pięknie, ale lojalność podległych PiS służb nie jest taka, jak by to sobie Prezes Kaczyński, zamarzył
Chociaż mając obrońców takich jak Pani Izabela, niejeden szwindel pod płaszczykiem obrony interesów suwerena, władza zrealizuje.

Obrazek użytkownika Warmia

09-01-2020 [11:22] - Warmia | Link:

Z mafią należy walczyć ich metodami.

Zasady funkjonowania jednej z nich przekazał pan Neumann językiem charakterystycznym dla tzw. Luźnych.
W potyczce Spiętych z Luźnymi, kapitanem Spiętych jest Marian Piekielny.
Tak trzymać.
Zakaz wystawiania Kryształowych i Brylantowych - na razie niech zalesiają tereny spustoszone przez Luźnych.
Jak się kapitan Marian Piekielny i jego styl kopania nie podoba odsyłam do lektury:
Stanisław Remuszko "Gazeta Wyborcza. Centrum i okolice"

Obrazek użytkownika Warmia

09-01-2020 [11:28] - Warmia | Link:

Przepraszam, prawidłowy tytuł : "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice" 

Obrazek użytkownika angela

08-01-2020 [09:36] - angela | Link:

Ze tez@ wielkopolskizdzichu, zaczyna temat o SZWINDLACH, wplatujac w to ojca dyrektora i Jaroslawa Kaczynskiego, to dopiero na sliski temat się wpakowal.
Zdzichu, pana lewacka formacja, łącznie z popsl,  plywa w szwindlach po uszy, jak po  czerwonym morzu, i Zdzichu się nawet nie zająknie o ich szwindlach.
No coz, pewnie za duzo tego, zeby rozpatrywac cokolwiek, albo przywódce  z tego samego sortu, ze  "nie lzia".

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2020 [11:17] - tricolour | Link:

@Angela

Nie zaprzeczyla Pani, a wrecz przeciwnie, potwierdziła, ze PO tyle samo warte co ZP.

Co jest oczywiste dla kazdego, poza ślepymi wyznawcami, ktorzy nie mają wyjścia i muszą stać po konkretnej stronie, bo juz wszystkich do siebie znienawidzili.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-01-2020 [11:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Załóżmy że tak. Szwindel na szwindlu szwindel poganiał od 2007  do 2015 roku. Czyli za kratami siedzieć powinni uczestnicy i beneficjenci tych szwindli. Tymczasem prokuratorskich postępowań jak na lekarstwo. Szumne zapowiedzi o puszczani w skarpetkach złodziei czekają na realizację.
A może jest zupełnie inaczej.
 

Obrazek użytkownika angela

08-01-2020 [14:21] - angela | Link:

@Zdzichu, a nie walczcie tak z reformą sądow, ktorą chce przeprowadzic PiS, to wtedy bedą siedziec, a tu krzyk tricolour, i reszty lewakow , ze niwinni, bo nikt nie siedzi.
Wasi wyznaczeni sedziowie wszystkie wasze malwersacje uniewinnią.
Wdybyscie cokolwiek mieli, na ojca dyrektora, czy na Jaroslawa, to byscie tak latwo nie odpuscili.
Nic nie macie!!!  A tylko POpluwacie  biednie, z braku argumentow.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-01-2020 [15:06] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ja nie walczę z reformą sądów bo nic co nazwać można reformą nie ma miejsca w Polsce. Reformą nie jest tworzenie zarządzanego przez struktury partyjne aparatu sprawiedliwości, pracującego na usługi kamaryli.

Obrazek użytkownika xena2012

08-01-2020 [19:08] - xena2012 | Link:

Pan Zdzichu taki praworzadny,że chyba będzie brał udział w ,,marszu tysiaca tóg''.Niekoniecznie jako toga i brzęczący łańcuch,ale do uzupełnienia frekwencji i żeby togi nie przemeczyły się skandowaniem haseł,dżwiganiem świeczuszek i udawaniem,że ich atakują.

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2020 [11:19] - tricolour | Link:

@Izabela

Takim samym tokiem rozumowania oraz poprzez dobór odpowiednich ilustracji Putin rozgrzesza Stalina.

Proszę poczytać...

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-01-2020 [12:06] - Pani Anna | Link:

No wreszcie jest Pani felieton, bo już się martwiłam. Trolle też na posterunku, więc znowu wszystko w normie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-01-2020 [13:43] - maks jamnicki | Link:

No właśnie, tak sobie czasami sprawdzam, czy ktoś się tym zajmie, ale jednak dalej "trolle nadal na posterunku, więc znowu  wszystko w normie". To nie jest dobra norma. To jak przymusowy  kontakt ze ściekiem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-01-2020 [14:04] - Pani Anna | Link:

Panie Maksie, zatykam nos i wchodzę! Pan też niech coś czasem zamieści, dla nas, pomimo trolli.

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2020 [16:08] - tricolour | Link:

@Anna

Jak ma sie "smród wydzielany przez trolle" do Pani okolobożonarodzeniowej deklaracji chęci pisania w normalnym, ludzkim tonie?

Wydawało mi się, że pisała Pani szczerze, zmęczona - jak i ja - ciągłym napadaniem na siebie. Ale widać myliłem się w tej optymistycznej ocenie i polskie Boże Narodzenie trwa tylko dni dwa... przez resztę czasu nowonarodzony może się bujać.

Tak? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-01-2020 [20:49] - Pani Anna | Link:

Panie Tricolour, na litość, czy Pan musi brać wszystko do siebie, bo ja sobie nie przypominam, żebym napisała jakiś komentarz pod pana postem? Wilkopolskizdzichu czuwa na blogu Pani Izabeli juz od wielu lat, a jego komentarze każdy zna na pamięć nawet już ich nie czytając, widząc tylko kto jest podpisany. On ma już taką "pozycję", że może śmiało komentować  tylko na zasadzie "kopiuj wklej" i to nie zrobi żadnej różnicy. Nawiasem mówiąc tyle inwektyw ile ja usłyszałam pod swoim adresem na tym forum nie chce mi się nawet cytować...  Naprawdę nie chce mi się odpowiadać na każda zaczepkę, ani czytać komentarzy wciąż w tym samym tonie, obojętnie na jaki temat jest wpis. To trochę jak w przedszkolu, "a bo ty mi kiedyś coś powiedziałeś"... Niech Pan już da spokój.

Obrazek użytkownika tricolour

09-01-2020 [00:39] - tricolour | Link:

@Anna

Ok.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-01-2020 [18:03] - Pani Anna | Link:

Panie Tricolour, enigmatyczne to ok, ale zrozumiałam i naprawdę nie chcę juz więcej zatargów. Jeżeli będę miała coś konkretnie Panu do powiedzenia, to wyraźnie to zaadresuję i, mam nadzieję, że nawet jeżeli Pan się ze mną nie zgodzi, to podyskutujemy jak cywilizowani ludzie, bez inwektyw i wycieczek ad personam. Nie musi Pan odpowiadać, wierzę, że się rozumiemy.

Obrazek użytkownika tricolour

09-01-2020 [23:41] - tricolour | Link:

@Pani Anna

OK było do tego, bym dał spokój. Stąd enigmatycznie, bo właśnie tak sobie wyobrażam spokój - spokojnie :)

Obiecuję sensowne i wyważone wypowiedzi gdy się kiedyś z czymś nie zgodzimy i zechcemy podyskutować... ale, ale - rzecz najważniejsza: żeby to miało sens, to trzeba dobrze zacząć (to warunek konieczny) - przepraszam Panią za wszystkie moje złośliwe, niegrzeczne lub wręcz chamskie wypowiedzi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-01-2020 [11:56] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Co prawda w tej chwili chyba oboje uprawiamy na blogu Pani Izabeli coś, co podpada pod definicje trollingu, czyli kierowanie dyskusji na poboczne tematy, ale nie moge się oprzeć, żeby Panu nie odpowiedzieć.
Bardzo pozytywnie mnie Pan zaskoczył i oby tak zostało.

Obrazek użytkownika xena2012

08-01-2020 [19:11] - xena2012 | Link:

Jeszcze się Pani nie przyzwyczaiła do obecności trolli? Przecież zaczął sie karnawał,należy nam sie trochę śmiechu a czytając ich wypociny jest sie z czego śmiac.

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2020 [19:24] - tricolour | Link:

@Xena

Na tym forum jeszcze nie czytalem prawackiego postu okraszonego choć szczyptą humoru. Jak nie trolle, to ścieki i smrody,  a całość smutna i posępna. W żadnym z postów nie można odczuć, że pisze go czlowiek szczęśliwy i spełniony, wręcz przeciwnie: jakiś podarty i poraniony, w ciągłej walce i czuwaniu.

Pani się kiedykolwiek uśmiecha do bliźniego?

Obrazek użytkownika xena2012

08-01-2020 [21:41] - xena2012 | Link:

Uśmiecham się,uśmiecham w zalezności w jakim stopniu ten bliźni.Jesli miły i płci meskiej usmiecham się szeroko.Usmiecham się nawet do Pana/i ale trochę mniej szeroko,raczej połgębkiem razem z Pusią i Lili.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-01-2020 [01:13] - maks jamnicki | Link:

Pani Anno. / 08/12:06 /Czasami jeszcze pewnie coś wrzucę, choć naprawdę świat może się spokojnie obyć bez tego. Powoli jednak,  rozglądam się za miejscem rezerwowym, gdzie takie zjawisko jak tu nie istnieje, ponieważ ktoś  pilnuje sprawy, a tacy  osobnicy dostają kopa w tyłek i wylatują jak z procy / no, odbywa się to w białych rękawiczkach :) /, albo też blogerzy punktują trolli i tacy zostają wynoszeni na śmietnik gdzie ich miejsce. Miejsce szczurów jest na śmietnikach. Tu nawet nie chodzi o mnie, sam potrafię się obronić, potrafię być niemiły, ale gdy chcę kogoś poczytać lub też poczytać komentarzy, a widzę niektóre wiadome osoby i wiadome po co, to mnie po prostu brzydzi, obserwowanie tego to  przyjemności tyle co z całowania osła w tyłek. Np. pod tym tekstem połowa komentarzy to wiadomi osobnicy. Jeszcze pilnują, by wpisać się pierwszym. Przecież to dewiacja, czy ktoś minimalnie przyzwoity by tak robił? 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2020 [04:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ot wypowiedź Prawdziwego Polaka. Posiadanie zdania nie niepokrywającego się z jego wyobrażeniem, kwalifikuje człeka do gatunku szczurów. 
Twoje teksty żywcem są skopiowane z stalinowskich pisemek mających zagrzewać do boju z kułakami i reakcją sterowana z Londynu. Chociaż już przekroczyłeś nawet tę barierę, wszak skoro można nazywać kogoś szczurem to zagazować go też można
Jest to cecha wyróżniająca ciebie i innych pożal się Boże, patriotów, Umysły wasze wypełnione są Bierutem. Doskonale czułbyś się przepijając do Różyckiego i Luny. Stąd kariera Kaczyńskiego, który tak organizuje wasze życie, iż swoboda myślenia, zbędną się staje. Żarcie z Biedronki i prosta muzyczka z TVP. Resztę załatwią autorytety, a jak ktoś podważa je, to szczurem jest. 

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

09-01-2020 [14:20] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@Wlk.Zdz.
Bingo!  Znakomite podsumowanie nie tylko wypocin i obelg tego patriotycznego patrioty,ale wszystkich jemu podobnych - brawo!

Obrazek użytkownika tricolour

09-01-2020 [08:26] - tricolour | Link:

@maks

Taki z Ciebie hetman Czrnecki, jak miejsce, w które całujesz osła. 

Wobec logicznych argumentów, bez osobistych inwektyw pod adresem adwersarza (jak sam to czynisz) takie nadęte osoby, jak Ty, zwyczajnie karleją. I jedyne, co im pozostaje, to atakować na oślep wyzwiskami.

Wielkopolski ma rację: zmarnowaliście Społem, to marsz do zagranicznej Biedronki.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-01-2020 [14:20] - Trotelreiner | Link:

Trzykolorowy i zdzichu mają dziś dyzur...jabe ma wolne...i levak levacki...niedługo na NB będzie więcej trolli niz blogerów...vide s24 :-))

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2020 [15:50] - tricolour | Link:

Dyżur lub troll. Tak tylko potraficie skwitować logikę i używanie rozumu. Żyd wystawi prezydenta do kąta, a wy uszy po sobie i dalej troll lub dyżur.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

08-01-2020 [15:40] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Znowu okazuje się, że na argumenty "trolli" pozostaje tylko nazywanie ich trollami - sprawdza się to za każdym razem.

Obrazek użytkownika angela

08-01-2020 [17:18] - angela | Link:

@jak pr..... totalniacy argumentow nie przyjmują, u was wszystko na nie, wam chodzi o zamęt i oslabienie rządu, a wszystko to dlatego, ze jestescie absolutnie nie zdolni do jakiejkolwiek konstruktywnej propozycji dla Polakow i Polski, wy nie macie zaplecza politycznego, i po prostu nie umiecie pisac ustaw, ktore musza byc zgodne z prawem.Wasze rządy maja zamiar opierac się tylko i wyłącznie na dyrektywach ze wschodu lub zachodu, a pan koperta juz po instrukcje pojedzie.

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2020 [19:00] - tricolour | Link:

@Angela

Te dyrektywy to pewnie zmiana ustaw na zyczenie wielkiego brata, co? A moze wielki brat sie skrzywi i podatek cyfrowy juz nie jest procedowany?

A jak Pani widzi zorganizowanie konferencji amerykanskiej w Polsce bez naszej wiedzy? A moze Mosbacher taka potulna i nie rozkazuje?

To wlasnie PiS pisze prawo na kolanie, po nocach, a potem zmienia bo sie żyd krzywi...

Obrazek użytkownika angela

08-01-2020 [21:35] - angela | Link:

@triclour, to  ze jakas ustawa zostala wycofana z powodu interwencji, to wlasnie zostala wstrzymana najwazniejsza reforma, o ktorą tricolour i Zdzichu tak bardzo sie upominają.
To wlasnie po telefonie , nie zadnych Zydow, tylko frau Merkel, reforma sądow została wstrzymana.
To pani  protektorka "krola"europy , i prawdopodobnie z jego inicjatywy, taka interwencja byla.
Tym bardziej, ze nie tak dawno, nawolywał do "ulicy", bo jak nie bedzie ulicy, to zagranica nie pomoże.
Komu zalezy na rozruchach ulicznych, i awantuach  w Polsce, kto boi sie reformy sądow,  jasno widac.
A teraz pan koperta  osmiesza nasz kraj, za granicą.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

09-01-2020 [19:51] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Andżelko,
kobieto! wypisujesz coraz to większe bzdury kompletnie gubiąc się w propagandowych hasłach i rzeczywistości - może należałoby trochę odpocząć od trudów "komentowania" , co?
Przy okazji informuje, że nie należę do opozycji parlamentarnej i nie zamierzam objąć jakiegokolwiek stanowiska w nowym rządzie po upadku PiS., więc nie zwracaj się tak bezpośrednio do mnie ze swoimi przemądrymi opiniami i radami - OK?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-01-2020 [17:24] - NASZ_HENRY | Link:

Zapewne to przez tego konia na zdjęciu te jusznice deszczowe zlatują się gromadnie na Pani blog