Odszedł z funkcji najlepszy Marszałek Sejmu po 1989r.

A na pewno najbardziej pracowity. Pracował dużo więcej niż musiał. Przyjęty model pracy, a więc praca nie tylko w Warszawie, ale też intensywne kontakty z sąsiadami i krajami byłego bloku sowieckiego, a w Polsce „w terenie”, obróciły się przeciwko niemu. Biorąc pod uwagę miejsce jego prywatnego zamieszkania, a więc za Przemyślem, / niech ktoś spróbuje być mobilnym w każdym momencie i dojeżdżać tam z Warszawy w sposób łatwy samochodem czy pociągiem / podjął się zadania bardzo ambitnego i wykonywał je nadzwyczaj intensywnie. Jako patriota i „państwowiec” nadzwyczaj dobrze się Polsce przysłużył.

Nie był dla prasy wylewny, raczej wycofany, ale był żywą egzemplifikacją ludowego przysłowia , że „krowa która dużo ryczy mało mleka daje”. Z tych którzy dzisiaj tak głośno „ryczą” i krzyczą, Polska nie miała i nie będzie miała nigdy żadnego pożytku. Natomiast Niemcy i Rosja może i owszem.
Markowi Kuchcińskiemu najlepsze świadectwo wystawia odwaga i skuteczność w działaniach na rzecz przyszłości i niezależności  Polski. I nienawiść, jaką darzyła go postkomunistyczna opozycja sejmowa od czasu, gdy w sytuacji ekstermalnej, w sytuacji ogromnego zagrożenia dla Polski, jako marszałek polskiego Sejmu potrafił dać sobie radę z sejmowymi ekscesami i siłową próbą obalenia tego rządu dwa lata temu. Sprostał roli formalnie drugiej osoby w państwie, wtedy i później cały czas był pewnym i godnym zaufania, jednym z liderów  realizacji i wdrażania programu politycznego partii rządzącej.
Trzeba pamiętać o różnych naciskach i prowokacjach jakich był obiektem od tamtego czasu, wojnie psychologicznej jaka wobec niego była toczona. Czasem tylko epizodycznie znanej, jak np. niedawna próba zdyskredytowania go poprzez prowokacje obyczajowe związane z rzekomymi „filmami” z miejsca rozpusty, prowokacje sprzed kilku miesięcy. Na tym tle dopiero można rozpatrywać to co się działo w ostatnim czasie.
W widoczny sposób było na niego wydane zlecenie, jako na gracza zbyt skutecznego, a odpowiednie wewnętrzne siły je wykonały. W sprzyjającym dla tych sił i dla Niemiec oraz Rosji momencie, w okresie przedwyborczym. Bo pamiętajmy, że oprócz mediów postkomunistycznych i lewicowo-liberalnych, intensywnie wzięły w tym udział media niemieckie. Dzisiejszy numer czołowej gazety niemieckiej szczujni na polskim rynku prasowym, jest tu tylko drobnym epizodem w ciągu systematycznych działań przeciwko polskiemu rządowi.

Fakt, że marszałek „poległ” m.in. na kilkukrotnym korzystaniu ze śmigłowców wojsk ochrony granic, gdy podczas przelotów  pokazywał ambasadorom USA czy Niemiec wschodnią granicę Polski i Unii Europejskiej, jest tu pewną ironią losu.

Po atakach na nich „ich poznacie”. Prowokacjami i atakami w ostatnich dniach, postkomunistyczna opozycja wprowadziła go właściwie pomiędzy najlepszych z najlepszych, prawdziwie patriotycznej ekstraklasy, uznanych przez wrogów wolnej Polski za najgroźniejszych i najbardziej niezłomnie służących Polsce w tej kadencji. I wspólnie z tą opozycją będących obiektem nienawiści ze strony i Niemiec / Beata Szydło / i Rosji / Antoni Macierewicz /. To bardzo chwalebne i godne miejsce.

Ktokolwiek zasiądzie teraz na miejscu marszałka Sejmu, nie będzie miał łatwo, jeśli będzie tak dobrze jak on służył polskiemu interesowi. Musi być odporny na odór siarki jaki bije z ław przeciwników tego rządu. Chyba że odpuści. Pamiętajmy o tym czym jest postkomunistyczny i przemalowany PSL / w tych dniach bardzo aktywny i judzący Marek Sawicki/, oraz, że w tworzeniu PO brali udział ludzie komunistycznych służb specjalnych i innych formacji z czasów PRL-u. Którym w wielu przypadkach ten właśnie  Sejm obniżył obraźliwie wysokie dla zwykłego człowieka emerytury. W czym proceduralnie i nie tylko, wziął czynny udział marszałek Kuchciński. Oni, ci ludzie pokomunistycznego zaplecza, z „cienia”, ich dzieci i wnuki, we współpracy z Niemcami i Rosją, nie spoczną, dopóki nie obalą tego rządu. Na razie „obalili” marszałka tego Sejmu. To jest banał, ale tzw. „zwykli ludzie” nie zawsze to sedno sprawy  rozumieją.

Bo przecież te zarzuty o koszty 4 mln zł wynikające z intensywnego przemieszczania się marszałka , zarzuty o rzekomą „rozrzutność” ze strony ludzi którzy narazili Polskę na straty setek miliardów, są bzdurne. Przyznaję, że sam jestem zaskoczony, że tak intensywna praca marszałka Kuchcińskiego tyle spotkań  i przeloty samolotami i śmigłowcami w ciągu ostatnich kilku lat, kosztowały tylko 4 miliony. W sytuacji, gdy na prywatny teatrzyk w Warszawie, popierająca poprzedni rząd a dzisiejszą opozycję Krystyna Janda, CO ROKU dostawała z kasy państwowej 3 miliony. A jednodniowe eventy i „uroczystości” organizowane przez samorządy PO,  lub tzw. „miejsce relaksu”, ułożone z drewnianych palet i troszku doniczek, kosztują podatników czasami  „skromny” i nieskromny milion.

I teraz w imieniu tego podatnika trzeba się intensywnie przyjrzeć nie tylko poprzednikom. Ale także temu, czy samorządy wydają pieniądze racjonalnie, i co ile kosztuje. Nikt za rząd i Państwo tego nie zrobi. Trzeba tej kieszeni podatnika zacząć bronić. Samorządy mają żyć skromnie, nie może być tak, że, jak bywa, w miastach wojewódzkich ale i znacznie mniejszych, nagminnie bywają etaty, gdzie jakiś prezes miejskich wodociągów czy zakładu komunikacji dostaje wynagrodzenie wyższe niż premier czy marszałek Sejmu.  O ogromnych wydatkach na loty i przemieszczanie się lokalnych liderów PO i ich świty nawet nie wspomnę. A to prawdziwe oceany rozrzutności a czasami wręcz dojenia lokalnych społeczności. Są przecież metody, aby z tym do ludzi skutecznie docierać. Gdyby to robiono, ludzie nie słuchali by bajek o „rozrzutności” i „prywacie” marszałka Kuchcińskiego. Mieli by jakąś skalę porównawczą, mieli by jakąś szansę na swego rodzaju edukację. Bo właśnie brak takiej edukacji powoduje nadstawianie ucha na głupstwa i intrygi opozycji.

"Panu marszałkowi Sejmu RP Markowi Kuchcińskiemu za cztery lata pracy połączonej jak nigdy wcześniej z antydemokratycznymi buntami i puczami posłów antypolskiej opozycji, za znoszenie chamstwa sejmowego lewactwa, hejt i poniżanie Pana przez sejmową i medialną chuliganerię - dziękuję" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2019 [14:42] - tricolour | Link:

Nawiązując do Pańskiej autoprezentacji, rzeczywiście: nie ma Pan racji.

Nie będzie z tchorza bohatera.

Obrazek użytkownika xena2012

09-08-2019 [15:04] - xena2012 | Link:

A z zadaniowego trolla jakim jest Tricolour nigdy nie bedzie komentatora..

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-08-2019 [15:13] - maks jamnicki | Link:

tricolour. Nie mogę :) Uprzedził  Pan ....Jabe. A to prawie niemożliwe :) Sukces. :)

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2019 [15:52] - tricolour | Link:

Dla mnie sukcesy leżą w zupełnie innym obszarze i z pewnością nie są nimi kolejności wpisów na forach.

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2019 [15:05] - Jabe | Link:

Fakt, że marszałek „poległ” m.in. na kilkukrotnym korzystaniu ze śmigłowców wojsk ochrony granic, gdy służbowo pokazywał ambasadorom USA czy Niemiec wschodnią granicę Polski i Unii Europejskiej, jest tu pewną ironią losu. – Jest Pan absolutnie pewien, że o to poszło?

Marek Kuchciński nie sprostał moim oczekiwaniom. Od marszałka sejmu oczekuję dobrej organizacji pracy izby, taktu i radzenia sobie z często dziecinnymi zachowaniami posłów. Tego pan Kuchciński nie potrafił. Trafił na to stanowisko, bo jest posłusznym aparatczykiem, gotowym zrobić wiele dla swojego plemienia, niż dla swojego kraju. A już zaliczenie go do „prawdziwie patriotycznej ekstraklasy” to grube przegięcie. Miejmy nadzieję, że zastąpi go ktoś z klasą, kto nie będzie dążył do draki z dziennikarzami i opozycją, ale będzie zdecydowany wobec warcholstwa.

Obrazek użytkownika xena2012

09-08-2019 [15:54] - xena2012 | Link:

Do Autora.......Przedstawił Pan odmienny obraz marszałka Kuchcińskiego od tego prezentowanego w mediach.Dlaczego opinia publiczna dopiero teraz ,po czasie i po jego dymisji dowiaduje się,że marszałek był państwowcem,zapracowanym urzędnikiem i człowiekiem prawdziwie oddanym Polsce?Przecież my zwyczajni obywatele nie mamy wglądu w pracę rządu,czy Urzedu Marszałkowskiego innego niż ten który jest przekazany w mediach.Czy w dzisiejszych czasach najbardziej liczy się ten kto jak krowa na pastwisku najglośniej ryczy i robi wokół siebie najwięcej szumu czyli jak wypisz wymaluj opozycja? Nie kompetencje czy pracowitość tylko wizerunek i to nachalny jest podstawą oceny?Czy opozycja dla której  dymisja to zbyt mała kara żąda jeszcze komisji śledczej ,usuniecia go z zycia publicznego,dyktuje czy jego rodzina ma prawo z nim  mieszkać za swoich rządów skrupulatnie przestrzegała lotów swoich polityków? Idąc rozumowaniem opozycji do odpowiedzialności powinno też pociągnąc się prezydenta Dudę,który na pogrzeb Busha zabrał Wałęsę rządowym samolotem.Jak widać zbliżające się wybory tworzą klimat paranoi.

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2019 [16:11] - tricolour | Link:

Gdyby Marszalek był państwowcem, to by nie kłamał przez dwa tygodnie, tylko jasno przedstawił osiągnięcia. Ale ze osiągnięć nie było to biedaczysko milcząco myślało, że skoro nikt z nim nie latał, to po dowodach na sześć lotów, wystarczy zapłacić za 23, to sto się nie wyda. Taki bohaterski państwowość liczbowy.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-08-2019 [23:10] - maks jamnicki | Link:

 xena2012 : Oni go nienawidzą, odbijali się od niego jak od ściany, tacy spokojni i "wycofani" są czasami najbardziej skuteczni / moim ulubionym aktorem jest Clint Eastwood :) /. Więc teraz najchętniej by go zagryźli :).  Tacy są, to często w następnym pokoleniu ruska szkoła, pokolenia po TW, niemieckie powiązania albo przynajmniej amoralne i goła żądza władzy i pieniądza. Nic dla Polski, wszystko dla siebie  czego dali przykład przez ostatnie kilkanaście lat. Tu lepiej nie mieć żadnych złudzeń. Doprowadzili Polskę na skraj przepaści i ludnościowego "wykrwawienia", ubytku młodych a więc świeżej, energicznej krwi. A mają ogrom pieniędzy i mediów, zatrudnionych manipulatorów w redakcjach.
Bieżąca komunikacja rządu  z dołami wyborczymi jest tylko przez okienko TVP. Przecież "rządowi" nie obskoczą wszystkich dzielnic, miasteczek i wiosek. Tygodniki czytają tylko bardziej uświadomieni, / zliczmy, wszystkiego 300-400 tysięcy ?/,w części patriotyczne elity. Ku "pokrzepieniu serc" , trochę uświadamianie uświadomionych. Często spotykam zwykłych ludzi którzy czytają.... Fakt. Takie mam "szczęście". Prasa lokalna  w miastach wojewódzkich jaka może być, jeśli  wszędzie rządzi PO? Próbowałem znaleźć kiedyś kogoś kto zrobi mi skład patriotycznego periodyku /kontra PO/PSL,format gazetowy, to względnie niedrogie / w średnim mieście wojewódzkim. Wycofywał się.... każdy, kto poznał profil. Nie chcieli "kłopotów", każdy gdzieś pracował, znalazłem możliwość 100 km dalej, gdzie nie PO wygrało wyborów :). To nie żarty ani bajki. To realia. A struktury PiS, te niżej, wojewódzkie, raczej bierne, żadnej pracy organicznej, informacyjnej. Nie rządzą tam przecież  a  mają rodziny, "chcą żyć". Ba, nie lubią kogoś kto coś próbuje bo się okaże że "można", i można się nie bać.  Na tym tle ten rząd rzeczywiście przez te lata harował, wielu posłów także było aktywnych. Nie wszyscy. Ale dobrze że jest spójność , jedność , większość sejmowa,  skończyły się zdrady, bo to ważniejsze jeszcze niż aktywność. :) Pozdrawiam .
A jak nie ma na dole żadnej pracy organicznej, nawet prostej prasy,  aktywności, to ten wyborca jest chimeryczny i emocjonalny, nie do końca pewny. No te 35 % pewne, może 40  ale reszta jest niepewna, a jak zabraknie 2 % do rządów w następnej kadencji? W ostatnich wyborach był nasz wielki fart, Opatrzność pomogła, 233 głosy. Jest szansa na więcej . Zobaczymy jak się głosy ułożą. Ktoś już dziś dom zastawi, że PiS będzie rządził? Będzie jeszcze wiele prowokacji. Może wygrać a nie rządzić. Może zadecydować o tych procencikach jakaś trefna chwila, zła informacja, prowokacja.    

Obrazek użytkownika xena2012

09-08-2019 [17:38] - xena2012 | Link:

Znalazłam bodajże na S24 komentarz analizujący słowa senatora Libickiego na temat marszałka,Wg niego mała medialność Kuchcińskiego,brak w mediach jest przyczyną,że tak łatwo dał się pokonać.Po prostu był nierozpoznawalny.Wcześniej jedynie tzw.Echo24  w swoim nienawistnym amoku go atakował a i to niewiele.A jak to wygląda u opozycji? Grabiec na zadane pytanie o loty Tuska i Kopacz nawet nie raczy rozmawiać,Mucha zmienia temat.Do wyborów jeszcze dwa miesiące.Co nas jeszcze czeka? Oczywiście paszkwil Vegi,który już w zwiastunie pokazuje że fikcyjne,wymyślone fakty uderzające w prawicę pozostaną bezkarne zapewne jako wyraz artystycznego podejscia twórcy.To,że oszkalowany zostanie wizerunek sparodiowanych tam osób i ich rodzin.staje nieważne.Z chamstwem i kłamstwem jeszcze nikt nie wygrał,dlatego też nie wygrał marszałek.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-08-2019 [18:20] - maks jamnicki | Link:

xena2012: " Panu MARSZAŁKOWI  Sejmu  RP MARKOWI KUCHCIŃSKIEMU  za cztery lata pracy połączonej jak nigdy wcześniej z antydemokratycznymi buntami i puczami posłów antypolskiej opozycji, za znoszenie chamstwa sejmowego lewactwa, hejt i poniżanie Pana przez sejmową i medialną chuliganerię - DZIĘKUJĘ" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.   
Widziała Pani dzisiaj "wystąpienie" posła Nitrasa w Sejmie?  Jak ktoś pracuje w szczególnych warunkach, np. szkodliwe wyziewy, więzienie lub specjalny szpital, dostaje dodatek szkodliwy. A marszałek  za kontakt z w Sejmie z tym osobnikiem na mównicy, przez 4 lata, żadnego dodatku nie dostawał. :)  A może powinien.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-08-2019 [20:37] - Imć Waszeć | Link:

Słusznie. Nie będę komentował całej sprawy, bo oni zagięli na niego parol już w czasie ciamajdanu. Było tylko kwestią czasu, żeby wyjechały cięższe działa. A teraz na spokojnie niech służby sprawdzą, kto i w jakim celu mieszał w aferze podkarpackiej, bo na oko widać, że nie sami "mogilewicze" byli tu czynni.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-08-2019 [16:48] - Pani Anna | Link:

Pewnie, że szkoda Marszałka, a jego dymisja to jest w tej chwili tylko woda na młyn opozycji. Ale podobno nie ma tego złego... Przy tej okazji te nieszczęsne loty zostana wreszcie uporządkowane, no i wiele również dowiedzieliśmy się o pracy Pana Kuchcińskiego. Niesamowita była jego obrona przez samorządowców z Podkarpacia, w tym np. Pani Burmistrz Cisnej, ludzi z opozycji, którzy jednak potrafia docenić Pana Kuchcińsskiego za to, co zrobił dla tego regionu, a według ich słów zrobił bardzo dużo. Sytuacja, acz przykra, może jeszcze przynieść wiele dobrego, zwłaszcza dla samego Marszałka, którego wyborcy już za 2 miesiące zweryfikują. No nie może być tak, żeby jakieś Nitrasy, tvn i gazety wyborcze wyznaczały nam standardy moralne! Ten ich chwilowy triumf jeszcze wyjdzie im bokiem. Polska to nie jest  tylko Warszafka, gdzie można do każdego dotrzeć metrem za darmo, albo jeszcze lepiej, nie trzeba się nigdzie nawet ruszać (no, chyba, że w jakąś "podróż życia" wraz z całą rodzina i świtą), ludzie widzą, że ta władza jest naprawdę autentycznie blisko nich, nawet fizycznie, a to niestety wymaga transportu, który służy do szybkiego przemieszczania się, ale również do jakiegoś ułatwiania życia tym z rządu, których obowiązki wymagają aby nawet jednego dnia byli w wielu odległych miejscach. I na litość, to sa przecież też ludzie, nie żyja w jakiejś próżni, też maja rodziny i sprawy, które jakoś musza poukładać.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-08-2019 [18:37] - maks jamnicki | Link:

Pani Anna :W pełni się z Panią zgadzam, że może, a trzeba próbować, da się to obrócić na dobre. Dobrze że marszałek nie był z Warszawy, i w ogóle z krainy PO, bo by po prostu wyniszczali jego rodzinę, żonę i dzieci. To dla nich standard. Pamięta Pani tą próbę zagrywki "profesora prawa", Mataczaka?  W stosunku do Matki Kurki i jego córki ?. Tutaj to się wydało, upubliczniło, ale to standard. Między innymi dlatego PiS nie może wygrać w największych miastach, nie za dużo mają tam ludzi dzielnych, być posłem w Sejmie to bułka z masłem w stosunku do walki w dużym mieście, gdy się nie jest posłem.  Jak powiedziała kiedyś Kopacz do lekarzy, "sumienie się zostawia w domu". Coś tak. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-08-2019 [19:08] - Pani Anna | Link:

Maks jamnicki
trzeba w życiu mieć odwagę i trzeba po prostu robić swoje, nie ogladając się na nic. Wszystko inne predzej czy później po prostu marnie się kończy. Jestem absolutnie pewna, że ta cała dęta afera wyjdzie PIS na dobre i osobiście głęboko wierzę w zdrowy rozsądek ludzi na wsi i w małych ośrodkach. Ta konferencja samorządowców stających murem za Kuchcińskim i to bez względu na opcję polityczną najlepiej to pokazała, a Podkarpacie to jest w ogóle inna jakość. Tymczasem TVP robi autentycznie dobrą robotę pokazując codziennie posłów PO wijących się jak piskorze i uciekających przed pytaniami o ich własne loty samolotami rządowymi. I zdjęcie Tuska z całą rodzinką w komplecie wraz z przyszłym zięciem na pokładzie samolotu rządowego. To całe POwskie dziadostwo z Nitrasem na czele w roli obrońców wysokich standardów politycznych...
Mam cały czas w pamięci aferę z Matczkiem i jego atakiem na córkę Matki Kurki i to tylko potwierdza, że nie można dać się zaszczuć, nigdy i nikomu. Córka Matki Kurki o ile wiem właśnie fantastycznie (polski, matematyka i angielski w rozszerzeniu na 100%) zdała maturę i został przyjęta na wydział prawa UJ oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, dziewczyna może sobie wybierać i jestem dziwnie spokojna, że nie stanie jej się żadna krzywda. I tak ma być.

Obrazek użytkownika Ludomir

10-08-2019 [15:18] - Ludomir | Link:

do:p.Anna
Świetny komentarz do świetnego kabaretowego tekstu, naprawdę świetny!
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-08-2019 [20:05] - Trotelreiner | Link:

Resort dobrze odrobił lekcję...wystarczy podłubać i wyciągnąć jeden kamień...a mur,albo wierzeje....runą!
Tu Panu daję przykład...jeden kamień,klin i nie ma ...
https://i.pinimg.com/236x/fc/7...
 

Obrazek użytkownika Ludomir

10-08-2019 [01:24] - Ludomir | Link:

Świetny tekst kabaretowy,brawo! Przypomina  numer  "Piwnicy pod Baranami" o wielkim marszałku Koniewie,który to marszałek wielkim był. Czekamy na dalsze podobne teksty wraz z podobnie dowcipnymi komentarzami! A może ktoś pamięta cały tekst śpiewany w Piwnicy o Wielkim Marszałku Kuch..Koniewie?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

10-08-2019 [12:20] - maks jamnicki | Link:

Do: Ludomir. Widzę, że wrogowie tego rządu podrzucili nam tutaj na okres przedwyborczy następne  śmierdzące jajko :)  Hm, Bywał w "Piwnicy pod Baranami" a tam wśród występujących  była statystycznie duża  nadwyżka TW. Jajko ma zacięcie intelektualne ale nie wie jeszcze, że bywanie niegrzecznym nie sprawia mi trudności. Jednak ponieważ to początki znajomości, to będę miłosierny i przy chwili dobrego humoru i rozbawienia na  myśl iluż to takich "gości" zawitało na naszeblogi, przy sobocie, serdecznie pozdrowię. Cierpliwość do ludzi "wielkie imię ma". Ale lepiej uprzedzę. Popieram ten rząd i bywam niedobry. A  zaglądanie tutaj jest czysto dobrowolne. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i życzę miłej soboty.     

Obrazek użytkownika Ludomir

10-08-2019 [15:49] - Ludomir | Link:

@autor
 
Oczywiście, wszak to oczywista oczywistość  i dodam tylko:
https://naszeblogi.pl/comment/...

 

Obrazek użytkownika Ludomir

10-08-2019 [02:17] - Ludomir | Link:

Znalazłem ten wiekopomny utwór ku czci marszałka K.:

https://www.youtube.com/watch?...

 

Obrazek użytkownika angela

10-08-2019 [08:32] - angela | Link:

A tutaj wiekopomny hymn ciamajdanu.

https://youtu.be/opEeubme_N8
 

Obrazek użytkownika Ludomir

10-08-2019 [02:25] - Ludomir | Link:

Ale najdowcipniejszy jest jak zawsze wpis posłanki zwanej powszechnie "panią profesor", kulturalnego wzoru sejmowych zachowań, gestów i wniosków - bomba!

Obrazek użytkownika xena2012

10-08-2019 [09:32] - xena2012 | Link:

A na NB najdowcipniejszy jest zawsze wpis Ludomira zwanego trollem,kulturalnego wzoru internetowych zachowań,gestów i wniosków-bomba.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-08-2019 [12:53] - zbieracz śmieci | Link:

Moje gratulacje za ten tekst ! Pozdrowienia

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-08-2019 [13:22] - zbieracz śmieci | Link:

Niejaki dudaczewski   zawetował nie tylko dwie ustawy mające doprowadzić do końca reformę wymiaru sprawiedliwości ale także ustawę pozwalającą rządowi na kontrolę wydatków i rozrzutności w samorządach....!?
PS.Obywatelka dolniak barbara ma gębę pełną oskarżeń ale nie zauważyła ,że jako vice marszał nie reprezentuje żadnego klubu i pobiera nienależne pieniądze i inne apanaże  bez wstydu..Raczej sama nie zwolni stanowiska więc trza będzie ja odspawać i to szybko