Redaktorowi Gadowskiemu doradzał bym ostrożność.

Witoldowi Gadowskiemu który robi różne pozytywne rzeczy o czym na końcu, w jego ostatnim Komentarzu Tygodnia  nieopatrznie wyrwało się kilka ciepłych słów na temat córki generała Jaruzelskiego, pani Moniki Jaruzelskiej, aktualnej radnej miasta Warszawy. W ramach podkreślania swojej dziennikarskiej niezależności powiedział :
„ Nie przepadam za tatą, spotkałem kilka razy, o nieboszczykach nie mówi się źle więc nie powiem źle, ale nie był to człowiek o którym powiedział bym dobre słowo, mówię o generale Jaruzelskim. Ale pani Monika Jaruzelska, jakkolwiek jest radną warszawską z listy SLD, to, słuchając jej kilku wypowiedzi byłem zdziwiony, bo są to wypowiedzi zdroworozsądkowe, normalne i kobieta naprawdę ma dobrze poukładane w głowie”.
/ to reakcja Gadowskiego na sugestię Wiosny Biedronia, iż M.J. nie można wpuścić pani M.J. na listy SLD do Sejmu, „bo ma prawie że PiS-owskie poglądy” /.

Tak, napiszę więcej.  Wielu z nas ma może bardzo wiele „wspólnego” z panią M.J. Na przykład niektórzy lubią zupę pomidorową i być może ona także. Ale fajna. Ona oddycha, my oddychamy. Super, nasza. Ona lubi się dobrze ubrać, inne kobiety też. Ach, jaka zwyczajna. Albo też,  ona jak wielu z nas uważa, że chodniki powinny być równe, służba zdrowia dobrze leczyć, a pociągi jeździć punktualnie itd. Bardzo „rozsądna i poukładana”. Można by mnożyć, całą stronę „pozytywów”. Patrzcie, Jaruzelska jest O.K. Ale czy o to chodzi ? Pułapka. Gra się toczy o Polskę i wykiwanie przez nich  następnych pokoleń Polaków. I dobrze o tym jednak pamiętać.

Swego czasu bardzo ciepły wywiad z tą panią w tygodniku „DoRzeczy”? przeprowadził jej kolega z liceum, dokąd trafił na podstawie konkursu świadectw, co podkreślał, a więc prymus, Rafał Ziemkiewicz. Uczyli się w jednej klasie a później studiowali na jednym roku polonistykę na UW. Do tego wywiadu odniósł się wtedy wyczerpująco bloger Coryllus w tekście „Czy Łysiak też kochał Monikę Jaruzelską ?” naszeblogi 27.06.2013

 Nie jest prawdą, że o zmarłych nie mówi się źle. Owszem, z powodów kulturowych i religijnych chrześcijanin nie robi tego na pogrzebie, i słusznie. Gdyby przyjąć założenie, że „w ogóle” się nie mówi, to o wielu mrocznych postaciach historycznych i zbrodniarzach ich wyznawcy wygłaszali by peany, podczas gdy „dobrze wychowani”  milczeli by  i byłby niezły galimatias poznawczy i moralny. Nie było by to ani pedagogiczne wobec dzieci ani w ogóle rozsądne wobec następnych pokoleń.

Obserwując ten przypadek, nie mam żadnej wątpliwości, że misją życiową jedynaczki,  „córeczki tatusia”, M.J. wspomnianej dziś radnej miasta Warszawy, jest w perspektywie trwałe „przemalowanie” społecznego i politycznego wizerunku ojca wśród środowisk patriotycznych ale zwłaszcza mniej zorientowanych "zwykłych ludzi",  ze zbrodniarza i łajdaka pierwszej klasy na postać „tragicznego patrioty” który by tak naprawdę Polakom nieba przychylił. Lewicowców i byłych komunistów pomijam, dla nich jest on  ikoną, szefem szefów a jak on „dobry” to i oni „nie tacy źli jak ich maluje historia”. Dla nich zresztą Monika Jaruzelska jest nieomal świętą Salonu. Tu chodzi o duszę i umysły reszty. O to zresztą, o swój image dbał już i sam Jaruzelski za życia. A córuś mając naturalne predyspozycje kreacyjne  po tacie i wspierana przez życzliwe jej ośrodki, ciągnie to dalej. A część tzw. „niezależnych publicystów” niechcący im w tym pomaga, chcąc wzmocnić z kolei image swojej niezależności. Przy czym absolutnie nie odbieram im tego co robią dobrze, a co jest dobre. Tyle, że kto Warszawą oddycha, zdarza się, że czasami traci ostrość obserwacji, z powodów towarzyskich i warszawskiego "zaczadzenia",  kontury się zacierają. Za duże ciśnienie na jeden samotny umysł.

Otóż nie przypominam sobie, by na czele jakiegoś państwa w zbrodniczy sposób podbitego przez sowietów, na długie lata nie postawili oni albo marionetki gotowej do każdej zbrodni albo też najbardziej zaufanego zbrodniarza, zwłaszcza na czele armii. Tu trzeba było mieć predyspozycje co najmniej kata. Każdy kto nawet powierzchownie zna pragmatykę działania sowietów i przebieg kariery wojskowej Jaruzelskiego od lat młodości, szybkość awansów, wie, ze musiał być to najbardziej zaufany łajdak nad łajdakami. Już jego początki jako agenta zbrodniczej Informacji Wojskowej , 44r plutonowy, 46r kapitan, 49r podpułkownik, wszystko na bazie ścigania i mordowania polskich patriotów czyli Żołnierzy Wyklętych, w ramach walki z podziemiem niepodległościowym / "podziemna reakcja" /, mówi wiele. W 56r jako jedyny polski generał opowiedział się za pozostaniem w Polsce marszałka Rokossowskiego, który aktywnie przewodził sowietyzacji polskiej armii uzależniając ją od sowieckich oficerów. / A marszałek Rokossowski to „lubił czytać i grał na trąbce w orkiestrze strażackiej”. To w ramach ocieplania wizerunku : ) Sama prawda. /

Córeczka może nie mówić o tacie, ale nie słyszałem u niej w ogóle złego słowa o samym systemie komunistycznym. Nigdy się od tego nie odcięła. Więc głodne kawałki o jej „rozsądku” i miłym wizerunku darujmy sobie.

A w ramach tego co dobre i unikalne, już na początku ostatniego Komentarza  Tygodnia   Witold Gadowski zaprasza na „Marsz życia Polonii i Polaków” w Auschwitz, 14 sierpień. Inicjatywa jak najbardziej godna polecenia i wsparcia, z kilku powodów. Zawsze zresztą łatwiej jest gadać i pisać niż coś organizować i od początku do końca zrealizować, jak robi to tutaj Gadowski. Chylę czoła, ale tu nie miejsce na ciągnięcie tematu. To pierwsze 3 minuty Komentarza, o Jaruzelskiej ok 23-24 min./ You Tube Komentarz Tygodnia: Białystok – jak działa prowokacja”. 24.07.2019 /

Cytaty. Monika Jaruzelska walczy:
– „ Jak powiedział jeden z polityków, podatnicy płacą politykom, by działali na rzecz przyszłości, a nie przeszłości – dodała Monika Jaruzelska, komentując ustawę degradacyjną”.
– „Dzisiaj czasami widzę tych ludzi w telewizji, jak krzyczą coś przeciwko ojcu – powiedziała córka generała Jaruzelskiego. Zwraca uwagę, że choć Polacy są podzieleni w ocenie generała Jaruzelskiego, to wciąż wielu z nich ma do jej ojca szacunek”. 

A tak na marginesie, ona dalej mieszka w willi „po rodzicach” zrabowanej kiedyś przez komunistów jakiejś polskiej rodzinie ?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

27-07-2019 [14:14] - Jabe | Link:

Nie jest słuszne twierdzić, że ktoś nie nasz ma coś sensownego do powiedzenia, a już na pewno, że ma dobrze poukładane w głowie. Przekaz ma być maksymalnie uproszczony – nasi są mądrzy i dobrzy, oni, czyli reszta – głupi i niegodziwi, totalnie. Dlatego przestrzegajmy wraz z Autorem niezależnych publicystów, by nie ośmielali się poza te ramy wykraczać, bo wówczas przestaną być niezależni (i będziemy ich niezależność ujmować w cudzysłowy). A tu gra się toczy o Polskę i wykiwanie następnych pokoleń Polaków. Oj, tak.

Robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

27-07-2019 [16:39] - maks jamnicki | Link:

Jabe, mieszka tam ona jeszcze, młoda Jaruzelska,  w tej willi "po rodzicach", czy nie, bo nie chce mi się sprawdzać?  Ale przynajmniej Jabe wierny  sprawie, służba to służba, tym się jest do śmierci, emerytura nie zwalnia. Ku chwale sowieckiej /?/ Ojczyzny, może jeszcze kiedyś wrócą i jeszcze  jakiś medal dadzą?  Jaruzelski, ten to dopiero miał odznaczeń i orderów, więcej niż niejeden rosyjski generał, bardziej niż niejeden zasłużony. Ale przy sobocie  życzę miłego weekendu. Nie ma co pilnować  przy komputerze, trzeba się przespacerować na świeże  powietrze, choć na godzinkę :). Może z żołdu nie odciągną.

Obrazek użytkownika krystal

28-07-2019 [11:37] - krystal | Link:

Jabe tłumaczy Panu co jest grane, ale Pan jak dziecko. Podobnie Gniewko usiłuje naswietlic sprawe, ale szkoda zachodu...

Obrazek użytkownika Gniewko

28-07-2019 [07:06] - Gniewko | Link:

Skrót PiS można teraz tłumaczyć jako Prawicowi i Socjaliści. Nieważne, że to się wzajemnie wyklucza.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-07-2019 [14:51] - Imć Waszeć | Link:

W jednym z ostatnich felietonów Michalkiewicz dogrzebał się do dokumentów, w których był zawarty plan na wypadek kryzysu politycznego i buntu w demoludach. Plan ten powstał w czasie kryzysu kubańskiego i obejmował sytuacje, kiedy musiałyby być spacyfikowane całe zbuntowane miasta. Otoczenie wojskiem, artylerią, czołgi i te sprawy. Wygląda na to, że ten moralny pokurcz w mundurze właśnie ten plan (wojsko posługuje się właśnie planami, a nie doraźnymi rozkazami) wprowadzał w życie, tylko go ktoś zastopował.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

27-07-2019 [18:01] - maks jamnicki | Link:

Cały czas toczy się walka o umysły mniej zorientowanych, "nie interesujących się polityką", młodych - programy szkolne z historii tragiczne, pisane chyba przez byłych komunistów, i "człowieka z ulicy". O umysły zwykłych Polaków.  Np: "taki zbrodniarz a wychował taką miłą i rozumną córkę, taką normalną, rozsądną itd "? "Reklamowaną nawet przez mojego ulubionego, prawicowego, niezależnego publicystę"?  To "może tylko tak o nim mówią, niesłusznie go oskarżają?". "Może to był w porządku gość"? :) Ze świadomością ludzką i z prawdą historyczną,  można czasami czynić cuda. Oni nie są głupi. A nasze starsze pokolenie, bardziej świadome, wymiera.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-07-2019 [03:07] - paparazzi | Link:

"Oni nie są głupi. A nasze starsze pokolenie, bardziej świadome, wymiera." Tak oni sa mistrzami propagandy i odwracania kota / Targalskiego/ ogonem. Wiem co pisze.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-07-2019 [19:40] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Cryllus i Toyah...to ciekawa para...spotkałem sie z nimi na s24...wpuszczali swoje notki w przeciągu 5 minut...z jednego kompa...bywało,że o 5 rano.
Maciejewski [Coryllus] to funkcjonariusz GW wydanie olsztyńskie...a Toyah..to funkcjonariusz....chyba wiesz czyj?
Ile razy byłem zbanowany przez jednego,a po kilku minutach przez drugiego...pomimo,że do Toyaha czułem obrzydzenie i nawet nie zaglądałem do tego szamba.
Igor Janke w końcu ich wywalił z s24...o kilka lat za późno.

Ad meritum...Gadowski i Ziemkiewicz to GWIAZDY mediów...chyba ostatni...to juz pokolenie stracone...teraz to śmieci i banda chłeptaczy z koryta Sorosa.

"Szanso mojego pokolenia...niech ci lekką będzie ziemia"---Jacek Kleyff
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

29-07-2019 [11:19] - maks jamnicki | Link:

Nie siedzę głęboko w tych tematach. Coryllus kiedyś, moim zdaniem niesłusznie, bardzo ostro atakował Sumlińskiego, którego broniłem więc pamiętam,  za rzekome plagiaty. Mógł się nie odzywać i nie wtrącać, bo była to nagonka tych co Sumlińskiego chcieli tendencyjnie kompromitować i odebrać mu wiarygodność. A  Sumliński walnie wtedy przyczynił się do porażki Komorowskiego.  Ale każdy człowiek może w jednym mieć rację, w innym nie.  Gadowskiego cenię sobie, bo sobie na to zasłużył swoją aktywnością na różnych reporterskich szlakach. Choć wypowiada się na zbyt wiele tematów, nie we wszystkim można być alfą i omegą. Ale tym planowanym marszem  Polaków  w  Auschwitz wejdzie na inne, najpoważniejsze pole. Lubi też  ruszać tematy, których wielu nie ruszy. Przyznaję, że Ziemkiewicz to dla mnie typowy komentator i felietonista  znad klawiatury komputera i z okienka TV, siedzenia za Warszawę raczej nie ruszy, wygodny, dlatego mniej cenię,  ma też obsesję narodowca,  antypiłsudczykowskiego szydercy. Ale każdy z wymienionych jest potrzebny, stara się i coś wnosi. Jednak Gadowski aktywnością bije wszystkich. Na S24...nigdy nie byłem.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-07-2019 [07:59] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Nie chodzi mi o jakes N24 tylko S24...Salon24...chyba,ze to N24 to literówka. :-))

Obrazek użytkownika maks jamnicki

29-07-2019 [11:18] - maks jamnicki | Link:

Przepraszam. Nie było mnie przez .....24h. Oczywiście że literówka. Miało być S24. :-)

Obrazek użytkownika maxilampus

28-07-2019 [23:04] - maxilampus | Link:

Zgadzam sie z opinia ! Smierdzi..i to z dala..

Obrazek użytkownika paparazzi

28-07-2019 [03:01] - paparazzi | Link:

Co pan uczy idiotów myślenia? Przeciętny Polak tyle wie o polityce i ludzkich poglądach tyle i powie TVN. Reszta to instynktem idzie za PiS em co jest dobrem wspólnym. Czas żeby PiS zaczął przemawiać językiem Johna Fitzgeralda "Jack" Kennedyiego a to tak było dawno "ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country." Czyli co ty możesz zrobić dla Polski.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-07-2019 [08:15] - Marek1taki | Link:

Reklamować jest bez sensu. Każdemu się zdarzy powiedzieć coś z sensem chociażby raz w życiu. Np. pamiętam Cimoszewiczowi, że wyjaśnił rolnikom kwestię ubezpieczeń bez politycznej poprawności. Kopaczowej trafiło się ziarno i nie kupiła szczepionek na świńską grypę. Miller powiedział celnie
"Nicea albo śmierć" - zawalczył i faktycznie: helikopter mu spadł. Taka reklama nie trafi się za mówienie jak jest, co nawet widać po powyższych przykładach. I to pamiętam dziennikarzom. Tym bardziej  reklama nie trafia się prawicowym poglądom u prawicowych polityków i publicystów, prawicowym poglądom w innych zawodach. Tego się pilnuje. Doświadczył tego ostatnio Tomasz Sakiewicz, że nie będzie bezkarności dla rewizjonistów nowego ładu, dla hamulcowych postępu. Redaktorowi Gadowskiemu zdarzyło się pewnie raz umocnić lewą nogę w internetowej niszy, a na codzień mamy w mediach publicznych zapraszanie do głoszenia poglądów i różne kryptoreklamy lewicowców,  i  reklamę poglądów lewicy. Nawet z okazji wizyty premier wygłosił słowa "Robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna" jak podaje w ekspedyt.org Czarna Limuzyna. I co gorsza nie jest to lapsus. To prawda potwierdzana czynem. Na parkanach i na mostach można to hasło umieścić. Na czerwonym tle oczywiście. 
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

28-07-2019 [19:40] - HenrykH. | Link:

. Nawet z okazji wizyty premier wygłosił słowa "Robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna" jak podaje w ekspedyt.org Czarna Limuzyna. I co gorsza nie jest to lapsus. To prawda potwierdzana czynem. Na parkanach i na mostach można to hasło umieścić. Na czerwonym tle oczywiście. 
Przepraszam ,ale powoływanie się na ów organ:),no dobrze napiszę grzecznie.Wstawki Neonu to przy nich pikuś.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-07-2019 [22:12] - Marek1taki | Link:

Czytuję blogera Czarna Limuzyna (był na Naszych Blogach). Pisują tam Panie Elig i Izabela Brodacka-Falzmann. Wiadomość jak zauważyłem potwierdzają też inne źródła. To zła wypowiedź. Nawet karalna za propagowanie totalitaryzmu. Zasługuje na napiętnowanie. Powinna nastąpić dymisja premiera.

Obrazek użytkownika Jabe

29-07-2019 [07:19] - Jabe | Link:

@HenrykH.  Które organy są wg Pana wiarygodne?

Obrazek użytkownika HenrykH.

30-07-2019 [09:58] - HenrykH. | Link:

Żadne.Wszyscy realizują program  swoich partii.Czasami mówią prawdę :).

Obrazek użytkownika krystal

28-07-2019 [11:28] - krystal | Link:

Panie Skaucie, Pan naiwny jak dziecko ;-):  Niezaleznych dziennikarzy nie ma (siedzą w podziemiu co najwyzej i ukrywaja nazwiska). A PiS to "robotniczy socjalizm", jak ostatnio przyznał sam prezes.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

29-07-2019 [11:56] - maks jamnicki | Link:

Przyznam, że najbardziej cenię nieprzekupnych dziennikarzy lokalnych. Gdzieniegdzie są, prowadzą strony pod swoimi nazwiskami. Mało kto rozumie, że to najcięższy  i najbardziej ryzykowny w działaniu dziennikarski  kawałek chleba, tam gdzie dochodzi do naruszenia interesów klik i koterii bywa bezwzględnie. Często mają rodziny, działają w pojedynkę, bezpośrednio na linii strzału. Pro publico bono. Przytrafiają się im i członkom rodziny "tajemnicze przypadki". I proszę nie myśleć, że lokalne PiSy im pomogą. To bardziej skomplikowane. To teren.
PiS ma swojego prawdziwego elektoratu  pewne tylko trzydzieści, plus ewentualnie  kilka, procent. A walczy o powiedzmy 45 a i kilka więcej. Przedwojenny PPS był i patriotyczny i katolicki. Przynajmniej tak go znam z relacji. Ale słowa premiera niezbyt fortunne, bo łatwo je wyrwać z kontekstu. Ot, wyborcza narracja, próbują wszystkiego i w każdą stronę. Normalne :)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-07-2019 [12:42] - Imć Waszeć | Link:

Nie robotniczy, tylko najmicki. Robotników już prawie nie ma. Są najmici na najniższych krajowych i na własnych działalnościach gospodarczych, żeby komuch nie musiał płacić za dużych podatków od zatrudnienia. Ponadto zaczyna się podobna polityczna cenzura prewencyjna, którą wprowadzono we Francji. Czasami wywalenie w Pipidówie z pracy za niepoprawne poglądy na "przemiany" nie przyniesie spodziewanego efektu, za to odcięcie mediów (nawet czasowe) z Internetem na czele już tak.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-07-2019 [15:37] - HenrykHenry | Link:

Ot to to... 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-07-2019 [16:23] - Imć Waszeć | Link:

"w willi „po rodzicach” zrabowanej kiedyś przez komunistów jakiejś polskiej rodzinie" - przecież polskim rodzinom nic się nie zwraca. Zwraca się jedynie pewnemu plemieniu na podstawie danych i kwitów wyssanych z palca.