AK ,prezes ŚZŻAK L. Żukowski. I Zofia Klepacka

Czy prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski, był tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki?
Jak wiadomo do ataków na dzielną młodą kobietę Zofię Klepacką, bezprzykładnie atakowaną już za obronę dzieci przed środowiskami LGTB i odważnie protestującą przeciw wprowadzaniu „dewiacyjnej” Karty Trzaskowskiego / promująca seksualizację dzieci w Warszawie/, przyłączyła się osoba prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK, Leszek Żukowski.
Ożywił się bardzo, bo poruszyło go przyznanie jej przez jeden z Oddziałów tego Związku, tytułu członka honorowego.
Przedtem w/w „prezes” zasłynął z ataków na Żołnierzy Wyklętych i działania Antoniego Macierewicza w czasie gdy był szefem MON. Za co prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK, Leszka Żukowskiego, chwalił nawet stary komunista, były wysoki urzędnik MON, Janusz Zemke.

Latem 2018 r. Sławomir Cenckiewicz wobec ataków na Żołnierzy Niezłomnych tego czującego się bardzo pewnie, dziarskiego i  czasami dosyć chamskiego dziadunia, napisał w tygodniku "Do Rzeczy” :

„ Zamiast obrażać pamięć żołnierzy niezłomnych, niech prezes Leszek Żukowski sam wytłumaczy się z własnej przeszłości, o której w kartotece SB możemy przeczytać: "Były tajny współpracownik akta złożone w archiwum Wydziału C Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej Gdańsk do Nr 2396 (IPN Kartoteka Ogólnoinformacyjna b. Biura "C" MSW)! Sianie zamieszania w środowiskach patriotycznych”

Istnienie tego, autentycznego zapisu w aktach SB jest faktem bezspornym.

Prezes Żukowski, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, „się oburzył” , że niby to żadne inne dokumenty o tym nie świadczą. Co akurat mnie by wcale nie zdziwiło, wobec masowego niszczenia akt bezpieki po 89r. Czas pokaże. Poprzez swojego pełnomocnika, Romana Giertycha, mjr. Leszek Żukowski miał złożyć pozew do sądu przeciw Cenckiewiczowi, żądając przeprosin.

Sławomir Cenckiewicz odpowiedział:
"Czekam na ten pozew :) Precz z komuną!".

Jak to się toczy dalej, nie wiem.

Przyznam, że nie mam żadnych powodów by kwestionować rzetelność naukową prof. Cenckiewicza jak i też Tadeusza Płużańskiego, którego także Leszek Żukowski swego czasu zaatakował.

I sam wcale bym się nie zdziwił, gdyby prezes ŚZŻAK, prof. Leszek Żukowski był kiedyś konfidentem SB. Nie była by to wcale jakaś nadzwyczajna niespodzianka wobec lokowania przez komunistyczne służby „swoich” ludzi wysoko, także w środowiskach patriotycznych, by w odpowiednich momentach siali zamęt. Życiowa karta  uczestnictwa w  Powstaniu Warszawskim, gdy miał 15 lat , obóz koncentracyjny po powstaniu itd. nic tu nie zmienia. Jak wiadomo bywało nawet niestety, że jednymi z sędziów stalinowskich, którzy skazywali na śmierć m.in. żołnierzy AK i innych po wojnie, bywali i zwerbowani oficerowie AK. Działy się różne rzeczy. A „pompowanych” autorytetów lokowanymi przez lata po wojnie wysoko w świadomości społecznej, by siać zamęt, było bez liku. Tak, że wobec autentycznego zapisu w kartotece SB, wszystkie ewentualności trzeba brać pod uwagę.

Swoje ataki na Żołnierzy Wyklętych prezes Żukowski uzasadniał dość kuriozalnie” :
 ..."kontynuowali bezsensowną walkę i ginęli bez rozkazu". Taki „służbista”, który w 1945 r.  miał 16 lat.
Tak, jakby sowieci i komuniści pytali tych żołnierzy o cokolwiek , gdy skazywali ich na wytracenie, lub więzienia, NAWET GDY SIĘ UJAWNIALI. Jeśli nie chcieli zostać konfidentami.

Dla mnie Światowy Związek Żołnierzy AK będzie wiarygodny, jak się pozbędzie prezesa Żukowskiego, do czasu rozpoczęcia i zakończenia śledztwa w sprawie jego osoby. Trzymanie na tym stanowisku osoby o takich „poglądach” jest bardzo nie w porządku wobec pomordowanych i umęczonych wtedy, gdy nastała okupacja sowiecka. Bo wśród Żołnierzy Wyklętych tysiące to bohaterowie bezsporni. Broni ich własna śmierć. Następne tysiące dręczone w komunistycznych kazamatach. Dręczone a czasami mordowane ich rodziny.

A życie dzisiejszego majora Leszka Żukowskiego po wojnie było zadziwiająco usłane różami. Same awanse. Nie wszyscy żołnierze AK po wojnie dostąpili takich „dobroci” i honorów. Nie tylko nie siedział po wojnie ani jednego dnia, co by nie jeszcze nie było takie dziwne, w 44 r w czasie Powstania Warszawskiego miał 15 lat. Jeszcze niedawno zarząd Związku wystąpił dla niego o awans do stopnia pułkownika, m.in. za „działalność społeczną” !! . Ludzie, zlitujcie się, bezczelny i pyskaty dziadunio zgodnie z antypatriotyczną narracją pluje na Żołnierzy Wyklętych, a w czasie Powstania Warszawskiego miał 15 lat. Są jakieś granice groteski.
Na pewno był fachowcem w swojej dziedzinie / technologia drewna /. Jako fachowiec goszczony był i na Kubie i w Związku Sowieckim. Tak, dorobił się i tytułu profesora. Ale od tego są inne awanse, a nie wojskowe, i wymądrzanie się o Żołnierzach Niezłomnych. Zresztą, byli i tacy fachowcy, co mieli blokadę na wszystko. Nawet znakomici. No i były takie „autorytety” tego pokolenia, jak np. „prof”. Bartoszewski. L. Żukowski jest być może taką AKowską wersją pewnych propagandowych zabiegów.
Kwestionowanie walki płk Cieplińskiego, Zapory, Witolda Pileckiego, setek i tysięcy polskich oficerów, przez człowieka który w czasie wojny był gówniarzem i miał dopiero 15 lat, jest kuriozalne. Chciało by się powiedzieć, „zamilcz podejrzany człowieku”. Jakim cudem taki człowiek znalazł się na czele tak szacownej organizacji jak Światowy Związek Żołnierzy  Armii Krajowej??

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-06-2019 [12:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co ma  przeszłość prezesa jakiegoś stowarzyszenia do robienia z Pani Klepackiej - członka honorowego komitetu wyborczego Gajowego aka Strażnika Żyrandola vel Komorowskiego - bohatera narodowego. 
Virtuti Militari jej dać na zachętę. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-06-2019 [13:18] - maks jamnicki | Link:

Co ma przeszłość prezesa....:):) Oj, może jednak  ma :):) Tak, jej jakieś odznaczenie za życiową dzielność i odważny patriotyzm a wielkopolskiemuzdzichowi  medal z kartofla  :) . 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-06-2019 [13:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

W pisowskiej Polsce łatwo trafić na piedestał. Wystarczy bluzgać w wyznaczonym przez Prezesa Partii kierunku. Podobni do Klepackiej przyszłość mają gwarantowaną.

Obrazek użytkownika angela

05-06-2019 [15:42] - angela | Link:

Pani Klepacka wyraziła swoj pogląd, a główne ? media uczyniły niezły jazgot, jako że jest osobą znaną i uznaną.
Każda unicjatywa w obronie p. Zofii, będzie tepiona i negowana przez tych co popierają demoralizacje, rozłam, dalszy podział Polaków. 
Na to pracuje V kolumna, żeby Polacy się klocili, rzucają jakieś hasło typu, aborcja, in vitro, homo adopcja i robota idzie. Jeden się oburza, drugi atakuje, i tak w kolo
Polacy, nie dajmy się oglupiac, a dewiaci i lewactwo wszelkiej maści, dmuchaja w pusty ? balonik. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-06-2019 [18:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

"media uczyniły niezły jazgot," Największy jazgot robiły media uważające się za narodowe i ich zmanipulowani czytelnicy, robiąc z Pani Klepackiej, która wyczuła gdzie leżą frukta, Akowca. 

 

Obrazek użytkownika xena2012

05-06-2019 [16:33] - xena2012 | Link:

Jeszcze łatwiej na piedestał trafić szkalujac te Polskę ile sił.Pani Kopacz tak inteligentna inaczej z racji kretyńskich występów na czerwonym dywanie w Berlinie i znajomości prehistorii i zycia dinozaurów dostała kopa w górę do PE i to na stanowisko wiceprzewodniczacej EPL.Lepszej kariery trudno sobie wymarzyć,no chyba dodac mozna Tuska lokajczyka Merkelowej z cygarem podarowanym przez innego lokajczyka Sikorskiego w gębie.

Obrazek użytkownika ruisdael

05-06-2019 [13:35] - ruisdael | Link:

Jak odbywają się wybory na prezesa? Jeśli odbywają się "demokratycznie"  przez głosowanie lub nawet zarząd powołuje to i tak świadczy beznadziejnie o wierchuszce tej organizacji. Wstyd panowie, wstyd (cytując p. Rusin).

Obrazek użytkownika Jabe

05-06-2019 [15:33] - Jabe | Link:

Może tak, jak w PiS-ie?

Obrazek użytkownika angela

05-06-2019 [15:24] - angela | Link:

Jakim cudem? Żadnym cudem, juz pewnie kolega po  fachu, Scibor Rylski, zadbał, żeby destrukcja  środowisk pattiottcznych, i kompromitacja żołnierzy Niezlomnych, miała ciągłość. Służba nie druzba.
Chodzi o to, żeby takich kanalii, zdrajców, pozbywać się bardzo szybko, bo to uraga logice, a najbardziej Polakom 

Obrazek użytkownika xena2012

05-06-2019 [17:20] - xena2012 | Link:

My tu gadu gadu o rozterkach prezesa Swiatowego Związku Żołnierzy AK a dzielną Zofię Klepacką atakują wyznaczeni do takich misji celebryci.Zapijaczony Szyc,rozpaczliie poszukująca swego miejsca w mediach zidiociała Rusin,teraz dołącza podpora pisemek i portali plotkarskich zezowata Korwin -Piotrowska.To oni teraz przejeli i będą ,,grzali'' temat pani Klepackiej przez najblizsze miesiące,to oni i namówieni przez nich inni celebryci będą ją szkalować,pomawiać,terroryzować.NIeważne,że Klepacka zdobyła medale dla Polski,nieważne,że propaguje wśród młodziezy ideę sportu jako zdrowego stylu zycia,nieważne,że sama jako matka ma prawo decydować w  jakim duchu wychowywać i uczyć swoje dzieci.Trzeba odebrać medale,zniszczyć karierę,pewnie dobrac się do rodziny.-czy to nie terroryzm w czystej postaci? Kinga Rusin nie posiadająca w swoim dorobku żadnych sukcesów ani nawet jednego dnia pracy nie ma żadnego prawa do szkalowania wyzywania po ulicach i decydowania.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-06-2019 [19:03] - maks jamnicki | Link:

Jak to Kinga Rusin  bez sukcesów? A medialny "etat"  byłej żony Lisa? :). Dlatego też, że Zosię Klepacką tak atakują, trzeba jej koniecznie dawać wsparcie. Naprawdę w Warszawie b. mało osób będących poza polityką tak jednoznacznie i publicznie potrafiło wyrazić swoje zdanie. Bo politycznej czy prasowej grupie łatwiej, raźniej. Każdy kto na nią napada, powinien czuć, że nie pozostanie to bez reakcji ze strony ludzi, którzy się z nią zgadzają i chcą ją wspierać. Tu nie może być pardonu. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2019 [20:36] - Tomaszek | Link:

To  bydlactwo cwelwbryckie trzeba glebić niezależnie od tego czy na kogoś napada czy nie . Po prostu tak , Jesteś tam jesteś glebiony  . Według zasady ich ojców i dziadów  " Kto nie idzie z nami maszeruje przeciw nam ". Bo oni tej zasadzie są wierni i tak działają . Czy uważacie że Zofia Klepacka była kiedykolwiek przez nich uważana . Chyba tylko mogli poudawać jak można się było polansować , nachlać i nażreć za friko na balu mistrzów albo czymś takim . Czy rozmawiający z kutasem "chamlet" Szyc to ktoś ? A Rusin z malowaną "sztuczną inteligencją"  Whos the fuck . W świecie to pewnie mnie lepiej znają , bo otrzaskałem się tu i ówdzie , tylko między realnymi ludżmi, a nie w towarzystwie zboczeńców i degeneratów  . A Klepacką wspierać trza , A szuję gonić zawczasu .