„Korwinowcy” wrabiają „Narodowców”.

Jak wiadomo, przedwczoraj niejaki Konrad Berkowicz z partii KORWIN, 1-sze miejsce na krakowskiej liście KONFEDERACJI,  jeden z najbliższych współpracowników Janusza Korwina Mikke, o skłonnościach błazeńskich,  pozwolił sobie na dużą bezczelność wobec wypowiadającej się w debacie przedwyborczej wiceminister polskiego rządu.
Gdy coś mówiła, zaczął szyderczo trzymać nad jej głową żydowską jarmułkę. Zrobiła się afera prawie że dyplomatyczna, rozpisały się gazety izraelskie, ale mniejsza z tym.
Sytuacja ta wcale mnie nie dziwi, „korwinowcy” to partia pieniądza, trochę z ideologii KLD, po swoim guru skrajni cynicy i zrobią wiele by zapunktować u swoich wyborców. I jak przypuszczałem, nie będą się oglądać na inne ugrupowania by się dostać do europarlamentu.

Tym samym Berkowicz jako sprawca tego incydentu wprowadzili w pewne zafrasowanie co dojrzalszych politycznie narodowców. Przytoczę kilka zdań z wypowiedzi Krzysztofa Bosaka dla tv wRealu24. Co prawda kołował, by nie urazić „sojusznika”, te zdania które przytoczę są wyjęte z całości, ale może warto poznać temat bliżej.

Prowadzący, Szlachtowicz:
„Jak pan oceni pomysł pana Berkowicza, ja np. uważam, że to nie był dobry pomysł”….

Bosak:
„My mamy ten problem, że wszystkie rzeczy które mówimy w sposób umiarkowany, za bardzo nigdzie się nie przebijają, więc czasami prowokacyjne gesty,,,, , to jest metoda pana prezesa Janusza Korwina Mikkego. I myślę, że tutaj Konrad Berkowicz okazał się wiernym uczniem swojego prezesa, to znaczy posłużył się metodą prowokacji…., hm, osobiście sam bym takiej prowokacji nie robił...”.. „ Co innego protest przeciwko ustawie 447, a co innego jak będziemy sobie teraz jarmułki wtykać na głowę wbrew woli innych … , ta sytuacja jakoś się już będzie za nami ciągnąć, bo już widziałem….media izraelskie, nawet jak przesadzają…..”
..”Nie chciałbym jednak, aby pomimo, że jest temat 447, to my idziemy w antysemityzm….”
...”Chciałbym przestrzec przed tym, abyśmy nie starali się zaistnieć za każdą cenę, dlatego, że jest mnóstwo ludzi, którzy w naszej KONFEDERACJI pokładają nadzieję i chcę, byśmy prezentowali się dojrzale , poważnie…. No ale wszyscy się uczymy tego , nikomu sztuka dyplomacji nie przyszła sama, bo to są też lata doświadczeń….”

Moja ocena:
Narodowcy , np. taki Bosak, cierpliwie pracują na to, by zneutralizować niesłusznie przypinaną im łatkę „faszystów”, „antysemitów” czy „oszołomów” . Bosak to ewidentny „państwowiec”, ma swoją misję, widzi ją długofalowo. Ja takich lubię, nawet, jak coś mi się nie podoba.
Całość wywiadu trwa ok 50 min, jak komuś się chce , warto przesłuchać 9,5 minuty pomiędzy 21.30 a 31.00 min. / Wyszukiwarka : ”Skąd zdjęcie Ewy Kopacz z Konfederacją? Krzysztof Bosak…” / Brzmi dobrze, dla mnie jako polityk ma przyszłość, będzie kiedyś groźnym przeciwnikiem dla każdego, trudno powiedzieć jaki byłby z niego koalicjant, na pewno przewidywalny. W tych 10-iu minutach prezentuje się bardzo dobrze i precyzyjnie. Przyznam, że ujęło mnie jego myślenie, że gdy z bagażem takich „epizodów”, uznanych za antyżydowskie, wejdzie się do PE, zrobi się dla Polski mniej, niż bez bagażu takich epizodów. „Państwowiec”, takich za często się nie spotyka.

Narodowcy, to w mojej ocenie, zupełna odwrotność „korwinistów” , ugrupowania w którym zdaje się królować sex i pieniądze. A już na pewno Berkowicza nie interesuje jakieś poważne „załatwianie polskich spraw” . To nie jest żadne ugrupowanie „Konserwatywno-Liberalne”, z konserwatyzmu JKM ma tylko myląca muszkę pod szyją.
I tu będę brzydki ale szczery. Dla siebie prywatnie w myślach to ugrupowanie nie nazywam tego ugrupowania „korwinowcy” ale nazwą "francuskiej choroby”. To od zeszłorocznej historii, kiedy kilka dziewcząt z tej partii poskarżyło się Januszowi Korwinowi - Mikke, że jeden z najbliższych jego współpracowników zaraził je kiłą. A JKM kazał im się odpieprzyć, „nie jego sprawa”. Jak czytałem wywiad z jedną, twierdziła , że kieruje sprawę do sądu, bo „roznosiciel kiły” wiedział , że jest zarażony, a dziewczyny zarażał świadomie. To co mam o tym myśleć? Co tam się w tej Warszawie dzieje ?. Zresztą wystarczy wrzucić do wyszukiwarki dwa słowa: Korwin i nazwę brzydkiej choroby.

Tytuł jednej z gazet sprzed roku : „Korwin - Mikke o Grzegorzu G: Wiedziałem, że zarażał kiłą”.
frgm. art. : „Grzegorza G. Korwin nazywa partyjnym Don Juanem. – Co ja mogę zrobić? Kupić koledze G. pas cnoty? – pyta. A co by zrobił, gdyby taki ktoś zaraził jego córkę. – Dałbym facetowi w mordę, jakby było trzeba – kwituje.

Co bym poradził ludziom, którzy głosują na listę KONFEDERACJI? Że jeśli kochają Polskę, by głosowali nie na ludzi od KORWINA, a na ludzi od Narodowców. Wejście narodowców do PE wcale mnie nie zmartwi. Z tej pary, to  oni sobie na to zasłużyli. Nawet, jak ja głosuję na listę rządową. Bo mam takie poglądy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2019 [12:52] - Jabe | Link:

„korwinowcy” to partia pieniądza – Doprawdy? To co można powiedzieć partii od dekad podpiętej do hydrantu z pieniędzmi podatników, która obsiada rady nadzorcze i inne synekury?

Dla siebie prywatnie w myślach to ugrupowanie nie nazywam ugrupowaniem „korwinowców” ale „kiłowców”. – To wyczucie i elegancja dorównująca wyskokowi z jarmułką.

Tytuł jednej z gazet sprzed roku: „Korwin-Mikke o Grzegorzu G: Wiedziałem, że zarażał kiłą”. – Pamięta Pan tytuł artykułu, a nie pamięta Pan tytułu gazety?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [14:17] - maks jamnicki | Link:

Jabe na posterunku. Czuwa. Mam maleńką prośbę. Jakby tak Jabe wpisywał się nie jako pierwszy, ale np, drugi? Że wcale to nawet nie oczekuję bo rozumiem, że  z czegoś musi żyć. To dla mnie ważne:) Możemy się tak umówić?  Wyczucie? Tu kochany zagląda się dobrowolnie, tu nie scena publiczna   Ale prawda, bywam niemiły i nieelegancki. jak... ktoś  to usilnie prowokuje.  Gdyby tak Jabe wiedział jak bardzo, to by tu nie zaglądał.  Tytuł? A co napisane? Dwa wyrazy i ma kilka gazet i kilka tytułów. Prawda, że pro rosyjskich lobbystów, uważam za kiłę polskiego życia politycznego. Ale dobrze Jabe, złagodziłem. 

Obrazek użytkownika xena2012

21-05-2019 [16:44] - xena2012 | Link:

Berkowicz czy Berkowski?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [20:29] - maks jamnicki | Link:

Tak, Berkowicz, dzięki.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2019 [20:21] - Marek1taki | Link:

Słusznie odebrał Pan to za żart. Kobiety nie noszą jarmułek. Tym snobizmem zarażeni są koledzy tej Pani.

Obrazek użytkownika angela

21-05-2019 [20:35] - angela | Link:

Robią z Polaków antysemitow, kto na tych szkodników głosuje, albo  bardzo niedojrzaly, albo szkodzący Polsce. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-05-2019 [21:47] - zbieracz śmieci | Link:

Drogi panie ,robisz pan tu za niedorzecznika narodowców i nie napiszę ,że z głupoty wynikającej z lenistwa bo nie chce sie poznać nieco z historii rn czy onr ....!
Leci kabarecik pod wezwaniem ,oj jacy biedni ci narodowcy a nikt ich nie chce a już najgorszy to PIS bo na pokład nawet nie ma zamiaru wpuścić mimo ,że wydzietraja japy -płyniemy przy burcie -potrzebujemy pomocy-zlitować się to jak zarazę wpuścić na pokład.
Durne lewactwo domaga sie delegalizacji onr i rn ale ,że głupie to nie kuma ,że oskarżenia o żydożerstwo czy faszyzm to znak dla nich ,że legendowanie idzie w dobrym kierunku i przykrywa prawdziwe cele
Powinni zostac zdelegalizowani ale za coś znacznie gorszego !
Temu kto popiera konfederację to jęzor powinien zgnić a łapa uschnąć całościowo a nawet obie !

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [14:58] - maks jamnicki | Link:

zbieracz śmieci: Ciekawy tekst. Nie wiem, czy PiS nie chce ich "wziąć na pokład", jako nie do końca obliczalnych, nieprzewidywalnych, bo to rzeczywiście było by ryzyko, mogli by rozchwiać i wywrócić łódź, czy też  oni by nie chcieli, lub chcieli na swoich, nie do przyjęcia warunkach, np głupich i zaporowych. Niewątpliwie w narracji muszą coś przeformatować i spiłować kanty. Czy też oni taką współpracę wykluczają. Ale dla tych młodych, szczerze zaangażowanych patriotycznie  "na dole" narodowców, których znam bardziej z obserwacji niż kontaktu, mam sympatię i uważam że są potrzebni. Tam jest szczery, gotowy do aktywności, patriotyczny potencjał. Tak, może jestem naiwny, ale jest we mnie potrzeba syntezy opcji "pisowskiej", która na dole, w dużych miastach, ma swoje zaniedbania, pewną skłonność do lenistwa, zadowolenia się etatyzmem, z opcją narodową.  Inna sprawa, kto tak naprawdę, i z jaką intencją  ją prowadzi a raczej ma wpływ na liderów.  Historią, przedwojniem, niech pan się nie przejmuje, czy pan myśli że szeregowi członkowie PiSu znają  lub studiują historię sanacji. :) Ludziom do działania potrzebnych jest kilka haseł i symboli. Idealna sytuacja jest na Węgrzech, 50% Fidesz, 15 % tamci Jedna tylko rzecz wykluczała by dla mnie wszelakie rozważania, gdyby skłonności dzisiejszego RN do poddawania się wpływom Rosji były autentyczne, gdyby to była prawda.  Tego moja psychika nie toleruje, Ale nigdzie, powtarzam nigdzie na dole, gdy zamieniałem kilka słów, np podczas marszu lub demonstracji, i pytałem, tego nie spotkałem.
W tych wyborach 2  mandaty nie mają  takiego znaczenia, tyle, że sto razy wolę by trafiły do Narodowców  niż  Korwina. Inna sprawa, że tematu "narodowego" nie mam do końca rozpoznanego, "przedwojnie" w tym wypadku mało mnie interesuje, natomiast ciekawy jestem  tego zdania, że "powinni zostać zdelegalizowani  za coś znacznie gorszego!". Gdyby pan przybliżył temat.
Natomiast  uważam, że należy absolutnie zrobić wszystko, by  Zjednoczona Prawica z PiSem  samodzielnie wygrała wybory jesienne, tak jest dla Polski dobrze,  uważam  że Kaczyńskiemu się to należy, i należy mu w tym pomóc, nawet jak średni aparat, wojewódzki, mający przecież  możliwości , jest przez kilka lat pomiędzy wyborami  bierny, albo leniwy albo zastrachany i zadawala się tym, że jakoś tam żyje. To jest służba a nie wszyscy to rozumieją. I jeśli wskutek działań KONFEDERACJI  jesienią przejęły by władzę  POdy, KODy i Niemce, to wina wchodzących w jej skład narodowców,   będzie historycznie ewidentna. I trzeba im to tłumaczyć, bo może nie rozumieją.  Ale nie opluwać, bo to nic nie daje.  Ale to jeszcze trochę czasu.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-05-2019 [07:42] - Marek1taki | Link:

Narodowców trzeba zinternacjonalizować.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-05-2019 [13:51] - zbieracz śmieci | Link:

Drogi Panie,niedawno napisałem o swojej wiedzy na temat narodowców .ich koronków i roli w czasach dzisiejszych -kto chciał to przeczytała ale polemiki nie było ... bo po poierwsze ze mnq sie nie dyskutuje bo za mną stoją fakty a nie rojenia.
Powiem tak ,ten kto wie po co są dziś narodowcy i publicznie ich zachwala to jest polskojęzyczna kanalią a ten kto nie wie a może sie dowiedzieć ale powtarza cacaną formułkę to jest w najlepszym przypadku pożytecznym idiotą.

Obrazek użytkownika Jabe

22-05-2019 [14:44] - Jabe | Link:

@zbieracz  Sugeruję, żeby Pan się ogarnął i stał się również polskojęzyczny. Przy okazji: o jakich faktach mowa?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-05-2019 [17:01] - zbieracz śmieci | Link:

Jeden fakt jest taki ,że zaproponowanomo stanowisko dyrektora nowej Berezy a po jej zaliczeniu polskojęzyczni kierowani będa do rezewatu i też pod moim nadzorem.
Są kije dotychczas nieużywane na zdradzieckie ryje a to art.127 ,128 KK Zdrada Stanu

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [15:04] - maks jamnicki | Link:

zbieracz śmieci: "niedawno napisałem o swojej wiedzy...."  gdzie jest to, co pan napisał, chętnie przeczytam, to nie jest tak, że wszystko i zawsze się śledzi, a jeszcze  jak się pracuje, trafia się na dziesiątą część, każdy to ma , że okresami się nie zagląda nigdzie....

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-05-2019 [21:47] - zbieracz śmieci | Link:

Drogi panie ,robisz pan tu za niedorzecznika narodowców i nie napiszę ,że z głupoty wynikającej z lenistwa bo nie chce sie poznać nieco z historii rn czy onr ....!
Leci kabarecik pod wezwaniem ,oj jacy biedni ci narodowcy a nikt ich nie chce a już najgorszy to PIS bo na pokład nawet nie ma zamiaru wpuścić mimo ,że wydzietraja japy -płyniemy przy burcie -potrzebujemy pomocy-zlitować się to jak zarazę wpuścić na pokład.
Durne lewactwo domaga sie delegalizacji onr i rn ale ,że głupie to nie kuma ,że oskarżenia o żydożerstwo czy faszyzm to znak dla nich ,że legendowanie idzie w dobrym kierunku i przykrywa prawdziwe cele
Powinni zostac zdelegalizowani ale za coś znacznie gorszego !
Temu kto popiera konfederację to jęzor powinien zgnić a łapa uschnąć całościowo a nawet obie !

Obrazek użytkownika Gniewko

22-05-2019 [17:21] - Gniewko | Link:

Panie Max Jamnicki-Skaut nikt nikogo nie wrabia, to jest Konfederacja i każdy zachowuje swoją niezależność. Wie pan z moich wpisów, że wcześniej popierałem PiS i robiłem im nawet kampanie, ale mnie sromotnie zawiódł i pokazał swoją prawdziwą twarz. Sytuacja obecnie nakazuje każdemu Polakowi nie dopuścić do samodzielnej władzy jawnych zdrajców z PO, jak i filosemickich szaleńców z PiS-u.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-05-2019 [17:31] - Pani Anna | Link:

@Gniewko
Tia, kadencje poslow i europoslów się kończa, z czegoś trzeba życ, wiec panowie zebrali się w kupe i konfederatow rzna, po cichu liczac na przedluzenie kadencji i posadek.
A na czele "stare wygi" jak Mikke czołowy jajcarz i prowokator.
Winnicki też nadrabia 3lata opier...nia się w sejmie.

Obrazek użytkownika Gniewko

22-05-2019 [17:40] - Gniewko | Link:

Co to z żydowskiego czy ukraińskiego tak źle na polski tłumaczy ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-05-2019 [17:54] - Pani Anna | Link:

@Gniewko
A czegóż to Gniewko znowu nie zrozumiał? Że Mikke to niby nie jajcarz? Albo Winnicki się nie opier...ał  3 lata w Sejmie? Albo że posadki się właśnie  kończą, więc "kupą panowie!", będziem teraz  konfederacją?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-05-2019 [12:53] - Imć Waszeć | Link:

Dla przypomnienia Winnicki: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.n...
Dla porównania Kaczyński: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.n...
Nawet Pawłowicz lepiej tu wygląda, nieprawdaż? http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.n...
Sianie intencjonalnej dezinformacji w stylu głębokich komuchów nie wyjdzie wam na dobre.

Obrazek użytkownika Gniewko

23-05-2019 [15:34] - Gniewko | Link:

Posadki się kończą ale opierdalaczom z PiS-u. Jakie reformy oni przeprowadzili ? Żadnych ! Tylko pyskówki z PO i żadnych konsekwencji dla ich przekrętów. Rozdawnictwo i psucie prawa i wchodzenie każdemu w 4 litery a szczególnie żydom którzy nas chcą okraść na 300 miliardów $.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-05-2019 [15:43] - Pani Anna | Link:

@Gniewko
Patrzajcie ludziska, to Gniewko zrozumiał jednak tłumaczenie z żydowskiego i (lub) ukraińskiego? Coś te promiliki poparcia dla pierwszego jajcarza IIIRP Mikke nie chcą za bardzo drgnąć.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-05-2019 [12:46] - Imć Waszeć | Link:

@Gniewko: Prostemu ludowi trzeba mówić nie o abstrakcyjnej kasie 300 mld dolarów (zwłaszcza, że wielu nie wyobraża sobie nawet 300 mln), ale o porównaniu tej kasy z sumą reparacji wypłaconej przez Niemcy żydom, czyli 60-100 mld dolarów. Z tego porównania wynika, że to my jesteśmy winni drugiej wojnie światowej i holokaustowi! Mówi o tym porównanie wysokości "reparacji"

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [07:52] - maks jamnicki | Link:

Pani Anna  : Oczywiście.:) Szansa na pensję w PE niektórych wprowadziła w amok....

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [07:55] - maks jamnicki | Link:

Gniewko, 17:21 : To kto ma rządzić  :) ? Tak konkretnie?

Obrazek użytkownika Gniewko

23-05-2019 [15:28] - Gniewko | Link:

Ma rządzić opcja Polska, a nie prożydowska czy proniemiecka nie wspominając o dewiantach.