Stanisław Michalkiewicz vs Jarosław Kaczyński

Stanisław Michalkiewicz wyrasta na jedną z czołowych postaci politycznych w krucjacie tzw. „prawej” strony opozycji, przeciwko obecnemu rządowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu. To on otoczony kolegami z Konfederacji w samym Sejmie odczytuje i po swojemu interpretuje jakoweś „tajne” korespondencje rządowe / wcale nie „tajne”/, robiąc odpowiedni klimat „zagrożenia”. I to on tworzy pod to projekt „ustawy”, zwaną „ustawą Michalkiewicza”
Jak wiadomo, Michalkiewicz to od dziesięcioleci druh polityczny Janusza Korwina-Mikke, praktycznie lidera a może i ojca chrzestnego KONFEDERACJI, / na stronie tej formacji jest nawet ładne, twarzowe „tableau” z JKM w centrum, polityczna młodzież i starsza ferajna po prawej i lewej stronie. Jak wiadomo partia KORWIN jest wymieniana zawsze jako pierwsza, na czele innych skonfederowanych ugrupowań i postaci /. Trzeba powiedzieć, że i JKM i Michalkiewicz wspólnie dwoją się i troją, by umniejszyć poparcie społeczne dla rządu. I wcale nie ukrywają, że to przygrywka, z myślą o wyborach jesiennych. I że chodzi o odebranie Zjednoczonej Prawicy tych kilku procent, które mają uniemożliwić jej objęcie rządów w następnej kadencji.

Ostatnia sobota, miting Konfederacji, zapis z youtube, jeden z innych liderów Konfederacji:
-” NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO TEGO, BY PIS MIAŁ W KOLEJNYCH WYBORACH WIĘKSZOŚĆ BEZWZGLĘDNĄ”….

Przyznaję, że Michalkiewiczowi jeszcze bardziej nie ufam, odkąd wziął w obronę SBeków, przeciwko zmniejszeniu ich emerytur, i przeciwko aktualnemu rządowi. Uznał taką ustawę za rzecz „niegodziwą”, bo „umowa jest umową” itd.,”państwo prawa” i inne takie dyrdymały. Jednak aby się z takim przekonaniem wstawiał za ludźmi totalnie poniewieranymi za czasów rządów PO, tego sobie nie przypominam. Pamiętam jednak to, czego młodzi wyznawcy partii KORWIN lub młodzi narodowcy  mogą nie wiedzieć, a na pewno pamiętać. Że ta komunistyczna Służba Bezpieczeństwa, o której emerytury wykazał takie „zatroskanie” Stanisław Michalkiewicz, nie tylko służyła Rosji w obronie interesów sowieckiego okupanta i w ciągu swojego istnienia przetrąciła życiorysy setkom tysięcy rodzin. Ale miała swoje ukryte komórki-komanda śmierci, mordujące osoby uznane za zbyt groźne wobec systemu. Śmierć księdza Popiełuszki jest tak znana tylko dlatego, że był księdzem bardzo rozpoznawalnym w całej Polsce, a sprawa wymknęła się spod kontroli tych służb. Mniej znani ludzie, także księża,  ginęli mniej spektakularnie, często w jakichś zdarzeniach, wypadkach lub napadnięci przez „nieznanych sprawców”.

Te SBeckie emerytury sięgały nawet 20-tu tysięcy złotych, przeciętnie 5-6 tysięcy, 3-4 tysiące to minimalne. Podczas gdy jeszcze dziś, przeciętna emerytura w Polsce nie sięga 2 tys zł netto, połowa nie sięga nawet 1500 zł. A przecież SBckie emerytury zrównano tylko do tych przeciętnych emerytur zwykłych polskich emerytów, zwykłych ludzi. I to dopiero po zdobyciu przez PIS i Zjednoczoną Prawicę pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego bezwzględnej większości w Sejmie !!. Przedtem, w rzekomo „wolnej Polsce”, przez przeszło 25 lat !! komunistyczne służby brały wielokrotnie wyższe od zwykłych ludzi emerytury, między innymi wspierane przez takie poglądy jakie w tym przypadku zaprezentował Stanisław Michalkiewicz. Kim jest?
Bezczelne i bałamutne tłumaczenia Stanisława Michalkiewicza, że umowa emerytalna jest umową, nawet jeśli komuniści podpisali ją wobec własnych siepaczy, a zmiana ustroju nic tu nie zmienia i powoływanie się przez niego na to, że „przecież sprawy granic z Niemcami też podpisano w czasach komunistycznych a nikt tego nie kwestionuje” , jest wyjątkowo bałamutne. Idąc tym niemieckim tropem, i manipulacyjną „logiką” nowego, antyrządowego bohatera polskiej sceny politycznej, można by zapytać tak : - To jak Niemcy, po 89 roku, usunęli z sądów i uniwersytetów byłego NRD ogromną większość komunistycznych sędziów i profesorów, chociaż mieli DOŻYWOTNIE MIANOWANIA, i pozbawili ich dożywotnich pensji, to też zachowali się niegodziwie? Według logiki Michalkiewicza, w tym wypadku wielkiego miłośnika „praworządności”, na to wychodzi. Czyli we wszystkich innych krajach, po przynajmniej zewnętrznym zrzuceniu sowieckiego jarzma i nowych regulacjach, czyniono także źle, „niegodziwie” ?.

Szczególną niechęcią S.M. darzy główną postać sprawczą tego tak znienawidzonego przez Niemcy i Rosję Putina polskiego rządu , Jarosława Kaczyńskiego. Już nie baja o jakichś „banderowcach” co to chcą w Polsce wywołać zbrojne zamieszki a rząd „nic nie robi”. Pretekstem do ataku na dziś jest sprawa dużo większego kalibru, perturbacje z ustawą ustawy 447. Ostatnio S.M. bardzo się wzburzył, tak bardzo, że zapomniał iż „złość piękności szkodzi”. W jednym z internetowych nagrań wyszedł z roli dowcipnego krytyka politycznej rzeczywistość i nawet trochę się naindyczył wyrzucając z siebie z pasją:
„ ...pan Kaczyński niczego nie wyjaśnił, bo panu Kaczyńskiemu niczego wyjaśnić w tej sprawie nie wolno. Po to został wylansowany przez Stany Zjednoczone, po to nastąpiła podmianka w 2015 roku na pozycji lidera politycznego sceny, nie po to, żeby teraz coś wyjaśniał, tylko żeby usypiał Polską opinię publiczną”… itd. Mam nadzieję, że nie ma nadciśnienia bo takie naindyczenie się, bywa niebezpieczne.
Oczywiście zapytany wprost o swoją niechęć do PiSu i Kaczyńskiego, S.M. zaprzeczy, złagodnieje, będzie kołował, przymilnie kluczył. Teraz jednak będzie mu trudniej. Od kiedy śmiało wyszedł w Sejmie na scenę polityczną, co prawda tylko na korytarzu, ale jednak na czele ważnego zdarzenia, wyrasta na rasowego , antyrządowego polityka,

A  tu dotknął sedna udręki rosyjskich polityków ale i polskich, pro rosyjskich lobbystów: Stany Zjednoczone /a więc i wojska USA w Polsce /. Bez nich będziemy krainą szczęśliwości i bezpieczeństwa, jak było przecież do 89r. Ulubionym grypsem pro rosyjskich lobbystów, a jak wiemy Rosja zawsze miłowała Polskę i dbała o jej „bezpieczeństwo”, jest to, że Polska :”powinna liczyć tylko na siebie i bronić się sama” :)) Część młodych ludzi, nawet patriotycznych, jest gotowa w te banialuki wierzyć.

Ponieważ Stanisław Michalkiewicz pogardliwie nazywa popierających Kaczyńskiego, „giermkami”, to ja poczytuję to sobie za komplement. Fakt, były pomyłki, ale kto w sieci pokomunistycznych służb nie robił pomyłek. Zdarzały się i Kaczyńskiemu. Też głosowałem na „Bolka”. Ale zawsze uważałem, że lepiej być giermkiem u patrioty, który się czasami pomyli, niż kompanem pro rosyjskich lobbystów. Bo od pewnego czasu, co do tego , że JKM i S.M. są pro rosyjskimi lobbystami, nie mam wątpliwości. /oni lubią szyderczo nazywać siebie „rosyjskimi agentami”, to jedna z technik, karykaturowanie zarzutów czy podejrzeń /. Nie wiem. Ale że są pro rosyjskimi lobbystami, tak, tak uważam. Może są nimi z przekonania, niech i tak będzie. 

Oczywistym jest, że siła tych środowisk żydowskich które są nam niechętne, i których i ja, jak wielu, nie toleruję, wpływy tych środowisk w USA i na świecie, stawiają  Polskę  w trudnej sytuacji. Ale bynajmniej nie pomoże nam w tym ani Putin, ani pro rosyjscy lobbyści. Nie jest do końca prawdą, że cały Kongres  USA nie myśli o niczym innym, tylko jak nas wkręcić w tą ustawę. Kongres  liczy ok 530 osób, a na to głosowanie przyszło i wzięło w nim udział ok. 100 osób. By nie było dyskusji, użyto przy tym „fortelu”. I chociaż głosowanie było ważne, to coś jednak mówi. Ta sprawa może być rozgrywana długo, przez lata, te niechętne nam środowiska żydowskie są b. wpływowe ale nie wszechmocne. Zdaję się tutaj na panią dr. Ewę Kurek, dla mnie jeden z autorytetów w sprawach żydowskich i znawczynię przedmiotu, choć może ktoś powiedzieć, że bez zdecydowanego rozeznania politycznego. A mówi, że to nieprawda, iż środowisko żydowskie jest tak jednorodne, że są środowiska wobec ustawy 447 nastawione jeśli nie krytycznie, a są takie, to przynajmniej sceptycznie.
W Izraelu ogromne wpływy ma w tej chwili Rosja, swego czasu napłynęło tam ok 1,5 mln Żydów z Rosji putinowskiej, objęli wiele stanowisk, zdążyli zdobyć wpływy w USA. Ale to jeszcze nie „koniec świata”, ani też ustawa 447 nie jest największym zagrożeniem dla Polski od 1939 roku, bo to by znaczyło, że większym niż II wojna światowa i nastanie okupacji sowieckiej. To może też   korwinowsko – michalkiewiczowskie brednie, powtarzane przez pomniejszych, pełnych dobrych chęci a naiwnych członków KONFEDERACJI.
Jarosław Kaczyński jest sprawdzonym politykiem, dotychczas nie zawiódł, / no, może zawiódł „putinowców” / Wpadanie w histerię, rozbudzaną przez tych, co dążą do wyborczej porażki Zjednoczonej Prawicy, nie wydaje się za mądre. Zresztą, zostało to powiedziane kilka razy i wyraźnie , przez premiera Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. Rząd nie zamierza z tytułu ustawy 447 zaspakajać wymyślonych roszczeń. I trzeba się tego trzymać. A że trwają takie czy owakie międzynarodowe rozmowy, to chyba normalne. Ktoś chce mimo to coś ugrać, naciskać, ktoś inny rozważa jak się przed tym wybronić i i zminimalizować szansę wpadnięcia w tarapaty, nic nowego. Twierdzenia, że JKM czy Michalkiewicz jako politycy lepiej zadbają o całościowe interesy Polski są śmieszne. Na razie JKM przez całe życie ciekawie gawędząc i robiąc młodym wodę z mózgu, najlepiej dba o interesy swojej kieszeni i swojego rozporka.
Zresztą oni nadal, jak od 2005 roku, będą prawić swoje: „PiS i PO to to samo zło”. To nie jest uczciwe.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

20-05-2019 [11:57] - ruisdael | Link:

Nie chcę dyskutować o pozycji p. Michalkiewicza w polskiej polityce, chciałbym jedynie odnieść się do ostatniego akapitu.  Co do skuteczności buńczucznych zapowiedzi, że rząd nie zamierza zaspakajać wymyślnych roszczeń- vide ustawa o IPN, czy też ustawa o SN, gdzie wysłano Gersdorf na "zieloną trawkę", a... wynik był komiczny i to dla rządu. Więc...?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-05-2019 [13:06] - maks jamnicki | Link:

Wynik nie jest komiczny. Wynik jest smutny. I dowodzi tego, w jakiej opresji jest Polska wobec agresji zewnętrznej i wewnętrznej V-tej kolumny. I na pewno nie wyciągną jej z tarapatów takie postacie jak JKM i SM.raczej odwrotnie, pogłębią problemy. To jest jak grzęzawisko, żadne rezolutne pokrzykiwanie, że niby powinno się zrobić więcej lub szybciej nic nie da, szybsze lub gwałtowniejsze ruchy tylko przyspieszają kłopoty, czasami trzeba się poruszać powoli. Ale... nadal, jednak, jako kraj i naród  jeszcze jesteśmy w grze. To długi marsz, dużo zasadzek, w kilka lat nie rozwiąże się problemów nawarstwiających się od 44r. Przecież ten patologiczny  system sądownictwa i ten beton, był tworzony, umacniany  i konserwowany przez 70 lat. I Polacy jednak dali by sobie z nim radę, pomimo wszystko, gdyby nie obca interwencja z zewnątrz. Teraz wiemy, w jakim szachu jesteśmy, bez złudzeń, Za tydzień coś się wyjaśni. czy nasi przeciwnicy będą mocniejsi, czy nic się nie zmieni, czy osłabną, będzie dla nas lepsza koniunktura. Nawet jak po centymetrze, chodzi o właściwy  kierunek...

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [12:37] - Jabe | Link:

Teraz wiemy, w jakim szachu jesteśmy, bez złudzeń – Dzięki komu?
 

Obrazek użytkownika maxilampus

20-05-2019 [15:08] - maxilampus | Link:

.." teraz wiemy w jakim szachu jestesmy bez zludzen"'...hmmm....Nie masz "zludzen" a gardlujesz za popieraniem alternatywy   "mniejszego zla''
Zyjesz zludzeniami moj drogo..Nie ma czegos takiego jak "mniejsze zlo"..jak nie mozna byc polowicznie w ciazy...blablasz..

Obrazek użytkownika maxilampus

20-05-2019 [20:23] - maxilampus | Link:

..."Stanisław Michalkiewicz vs Jarosław Kaczyński"...znowu blablasz i manipulujesz....Linia podzialu przebiega pomiedzy Tusk ( stronnictwo Prusko-Sowieckie) i Kaczynski ( stronnictwo Syjaonistyczno-Amerykanskie-banki i Korporacje Amerykanskie)Michalkiewicz nie jest tu strona..do zadnej partii nie nalezy Jest bystrym obserwatorem zycia politycznego w Polsce..jak ja i wielu innych..Mamy prawo. do roznego rodzaju opini..Zaczal sie proces stygmatyzowania i spotwarzania w Polsce ludzi wlasnie za egzekwowanie wlasnych praw Konstycyjnych..Ty jestes jednym z nich..

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [01:09] - maks jamnicki | Link:

Do maxilampus : "Michalkiewicz  nie jest tu stroną, do żadnej partii nie należy. jest bystrym obserwatorem życia politycznego w Polsce..." :) No ładnie. : )  Facet  jest jedną z lokomotyw nie tylko medialnych Konfederacji, dwa razy występuje w gmachu Sejmu przed kamerami w istotnych sprawach, otoczony wianuszkiem ludzi KONFEDERACJI, przedstawia w imieniu ugrupowania /każdy inny mógł to zrobić / m.in "tajne knowania rządu" i  swoją ustawę, żyje zresztą z tego, że pracuje dla KONFEDERACJI, bez etatu ale z wpłat na swoje konto od sympatyków, nieźle jak na niezależnego "obserwatora". "Obserwatorem" to mogę być  ja, siedząc w domku przed monitorem, jak mam czas po pracy, pro publico bono. Byłby ewentualnie  tylko obserwatorem, gdyby swoje zarzuty albo projekty przedstawiał na swoim blogu lub videoblogu a nie w Sejmie, w świetle jupiterów wszystkich polskich telewizji, jako główna  postać politycznego ugrupowania.  Miły gościu. Ponieważ wszedł głęboko w buty polityka bezwzględnie atakującego rząd który popieram, to i jako polityka będę go traktował. Choć próbuje działać w roli "korsarza" , co to niby bez partyjnej flagi. Ponieważ rzeczywiście on właśnie stygmatyzuje i spotwarza  Kaczyńskiego, zwolennicy Kaczyńskiego, nawet tylko ci obserwatorzy, mogą na to  zareagować. Nie może być tak, że ktoś wypowiada komuś wojnę, jak on wobec J.K. , a jak dostanie klapsa mówić "a kuku, ja jestem tylko obserwatorem". On przeżywa teraz okres hossy, wpłaty grubo się zwiększyły. "Obserwator".  Nie żartujmy.

Obrazek użytkownika Warmia

21-05-2019 [10:35] - Warmia | Link:

Z ustawą o IPN sytuacja jest bardziej skomplokowana i dziwne jest, że nikt nie pisze jak jest tylko - jojczy. Po słynnej 447 w USA, która zasygnalizowała istnienie tworu - ORGANIZACJI ŻYDOWSKICH, które mogą sobie coś rościć. Skoro te organizacje mają być spadkobiercami mienia pożydowskiegi to czym jest państwo Izrael? I wtedy to właśnie wysmolono ustawę o IPN, bezsensowną niby, bo mamy już artykuł 133 kk, który o tym mówi. A poco? Ano po to, żeby uznać jako stronę we wszelkich sporach polsko - żydowskich własnie Izrael, który jednocześnie stwierdził, że Żydzi byli obywatelami polskimi . To było niezłe, a wszyscy jeczą jak po "przegranych" wyborach samorządowych.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-05-2019 [11:58] - Pani Anna | Link:

Gdzieś wczoraj przeczytałam,że najwięcej zwolenników ma ta cała Konfederacja, podobnie jak zresztą Wiosna wśród ludzi bardzo młodych, wręcz takich którzy dopiero bedą pierwszy, czy drugi raz w życiu głosować. Smutne to trochę, ale też zrozumiałe, oni dopiero szukają swojej drogi, niewiele przy tym z polityki rozumiejąc, a wręcz nią się brzydząc. Co tacy jak Korwin bezwzględnie i cynicznie wykorzystują rzucając hasła, których nikt o zdrowych zmysłach nie traktuje poważnie. Być może oni zrozumieli by, a wręcz pokochali Kaczyńskiego, gdyby ten zwrócił się do żydów w sprawie ich roszczeń słowami Kozaków Zaporoskich do Sułtana tureckiego Mehmeda IV: "„Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego! Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać. O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w dupę pocałować! Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami.”

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-05-2019 [13:00] - maks jamnicki | Link:

Tak, prawda, do 30 r. ż. Niestety, dziś polityk musi mówić językiem "politycznym", prawa demokracji. Ale fakt, gdyby ktoś potrafił to samo co "kozacy" powiedzieć jednym zdaniem, bo wielu wyborców "łapie " tylko jedno zdanie lub gest i na tym się opiera ;) I nie ma co się na to obrażać. Trzeba to rozumieć i w tym się umieć poruszać . "Demokracja".  JKM zrobił dobry interes na tej koalicji. Narodowcy, Winnicki i Bosak, mało medialni,  tak uważam, na dłuższą metę interes  fatalny. Znacznie szybciej i skuteczniej bezideowy JKM przy pomocy SM przerobi młodych narodowców na "korwinowców", niż odwrotnie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-05-2019 [14:11] - Pani Anna | Link:

Panie Maksie, pewnie zawsze fajnie jest pokazać przeciwnikowi "wała", a gest Kozakiewicza jest powszechnie zrozumiały nawet dla przedszkolaków, ale trzeba pamietać kim byli Kozacy Zaporoscy, a przede wszystkim - jak skończyli...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-05-2019 [12:17] - Imć Waszeć | Link:

Ależ propaganda. :) Jeszcze gorsza jak ostatnio. Michalkiewicz nie jest żadnym kaczkożercą. Korwin z Michalkiewiczem nie są żadnym małżeństwem, żeby stale rozliczać im podatki wspólnie. To jest metoda komuchów na dyskredytację wrogów "ludu". Histeria panuje już z obu stron, ale to ewidentnie PIS zaczął swoimi ruchami słonia w składzie porcelany rozstawiać scenę polityczną w Polsce, na którą i tak nie ma żadnego wpływu. Jest tu na zasadzie "jak nie my, to kto inny będzie robił za szpunt". Ruskimi agentami obdzielił już co najmniej 80% potencjalnego elektoratu, który ma jakąkolwiek jeszcze świadomość narodową. Za chwilę skleicie Michalkiewicza z Hitlerem, bo mówił "Hitler chciał dobrze". Interes Polski nie jest tożsamy z interesem Kaczyńskiego - to też powiedział Michalkiewicz. Czy wy chcecie mieć jakąkolwiek zdolność koalicyjną, czy spalicie znów wszystkie mosty i skończy się powtórką z 2006 roku? Nie wspomniał Pan tutaj o tym, ale to niedawno powiedział Braun. To zdanie o panu Kaczyńskim to jest niestety prawda. W polityce i dyplomacji gadanie liczy się tylko o tyle, o ile delikwent później to realizuje z żelazną konsekwencją. W tym przypadku niestety możemy mieć raczej powtórkę z nowelizacji ustawy o IPN. Krótko, prezes nie gwarantuje przypilnowania polskiego interesu ze względu na skłonność do podkładania się żydom i Amerykanom w imieniu całej Polski. A gawędzić to potrafi tak samo jak Korwin. Przykro mi, że muszę budzić Pana ze słodkiego snu o "sanacji".

Negowanie, że "umowa emerytalna jest umową, nawet jeśli komuniści podpisali ją wobec własnych siepaczy, a zmiana ustroju nic tu nie zmienia" jest ciekawą uwagą. Oczywiście, że trzeba sczyścić przynajmniej część kast popeerelowskich, które się samowolnie uwłaszczyły na Polsce. Szkoda, że nikt w PIS tego nie zamierza poważnie zrobić. Lepszy jest klajster Gowina, albo Gersdorfina. A zatem pokażcie w praktyce jak realizuje się wypowiadanie takich umów wobec upolitycznionego i skorumpowanego środowiska prawniczego i akademickiego, a dopiero potem czepiajcie się ludzi, że coś tam sobie mówią. Prezes np. stale mówi o zwracaniu "majątków" żydom i tkwieniu w Unii niemieckiej niezależnie od wszystkiego oraz o konieczności stworzenia unijnego Wehrmachtu, żeby krnąbrnym Polakom skopał du... jak 1939 roku. Tyle tylko, że takie rzucanie mięsem propagandowym w obie strony niczemu nie służy. Celem jest suwerenność Polski, która nie tyle jest zagrożona, co jej po prostu obecnie nie ma.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-05-2019 [12:47] - maks jamnicki | Link:

"Czy wy chcecie mieć jakąkolwiek zdolność koalicyjną..." Nie wiem, mnie to nie dotyczy, nie jestem członkiem PiSu. Ale  generalnie jestem zwolennikiem dwubiegunowej sceny politycznej, jak w USA, a kiedyś we Francji, Anglii, czy Niemczech. I każdy musi się w tym odnaleźć i opowiedzieć po tej lub tamtej stronie, to jest czytelne. Jak w USA, Republikanie  łączą w sobie różne nurty. Żyję swoim życiem i je kultywuję, ale tu muszę  się samoograniczyć przystępując do większej niż ja całości. Przy wielu drobnych partiach, łatwo to rozgrywać przeciwnikom z zewnątrz a wewnątrz, w kraju jest mało czytelne, kto jest kto i co nim kieruje. No i wielu chce być "napoleonami". 

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-05-2019 [20:13] - jazgdyni | Link:

Ty chyba Waszeć ślepy jesteś.

JKM to człowiek bardzo inteligentny, gracz i dobry brydżysta. Lecz etyka -zero, moralność - zero. Wykoncypował sobie, że to niepotrzebne, a on będzie grał sztukmistrza.
A chodzi wyłącznie o kasę. Tworząc każdorazowo partię, która do sejmu nie wejdzie, lecz przekroczy 3% ma zagwarantowane 20 milionów państwowej subwencji. Przez 30 lat w polityce pochłonął 600milinów wdowiego grosza. Nie potrafię określić ile jeszcze zarabia na boku.

Ile to juz lat temu JKM i Michalkiewicz pożarli się okrutnie. Zgadnijcie o co?

Az dziw bierze, że tylu niegłupich blogerów ciągle daje się nabierać. Jak te małolaty te stare wypasione konie (i osły).
 

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [20:27] - Jabe | Link:

Przez 30 lat w polityce pochłonął 600milinów wdowiego grosza. – Jak Pan to wyliczył?

Obrazek użytkownika maxilampus

20-05-2019 [21:57] - maxilampus | Link:

A po co ma liczyc? On jest znany jako " Trojmiejski Vernyhora"...:-)) Medrzec i Kapitan w jednej osobie..AUTORYTET !!

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [01:26] - maks jamnicki | Link:

jazgdyni : Z tymi 3-ma procentami dotacji , nawet nie pomyślałem. Człowiek tyle żyje, a ciągle go coś zaskakuje, jakieś oczywistości./ Np. ktoś napisał o cmentarzu-nekropolii i kurhanie z prochów dziesiątek tysięcy ludzi w Warszawie, zamordowanych w Powstaniu Warszawskim. Przedtem o nim nie słyszałem, a przecież  człowiek ma i lata, i czasami coś czyta i ogląda. Luki informacyjne i poznawcze /. JKM już przecież po zaopatrzeniu rodziny, byłe żony, kilkoro  dzieci, okazał się i tak najbardziej majętnym polskim europosłem. A przecież krezusi są w PO i PSL. Jest takie powiedzenie: "Niby głupi ale wie gdzie konfitury". Z "konserwatysty", oprócz gawędziarskiej ściemy, on ma tylko muchę. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [12:21] - Jabe | Link:

Konfederacja jest zjednoczoną prawicą.

po swojemu interpretuje jakoweś „tajne” korespondencje rządowe /wcale nie „tajne”/, robiąc odpowiedni klimat „zagrożenia”. – Bo zagrożenia nie ma, jest tylko klimat. A te korespondencje nie są tajne, tylko są tabu.

tak znienawidzonego przez Niemcy i Rosję Putina polskiego rządu – Znienawidzonego? Tu chodzi o interesy, nie emocje. Emocje są natomiast rozpalane w głowach wyznawców, w ramach operacji „Buffalo Jump”.

„...pan Kaczyński niczego nie wyjaśnił” – A wyjaśnił?

Oczywiście zapytany wprost o swoją niechęć do PiSu i Kaczyńskiego, S.M. zaprzeczy – Skąd Pan to wie?

Senat liczy ok 530 osób, a na to głosowanie przyszło i wzięło w nim udział ok. 100 osób. – Amerykański senat liczy właśnie ok. 100 osób (±0).

W Izraelu ogromne wpływy ma w tej chwili Rosja – Podobnie jak w amerykańskim senacie.

ani też ustawa 447 nie jest największym zagrożeniem dla Polski od 1939 roku – To możemy spać spokojnie.

Jarosław Kaczyński jest sprawdzonym politykiem, dotychczas nie zawiódł – Powiedzmy, ale czy to znaczy, że o sprawach państwowych mamy nic nie wiedzieć, jak o tych roszczeniach? Przecież media władzy, jak i „totalnej” opozycji o sprawie zgodnie milczały. Sztama.

Rząd nie zamierza z tytułu ustawy 447 zaspakajać wymyślonych roszczeń. – Rząd wykluczał kategorycznie zmianę ustawy o IPN.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-05-2019 [13:03] - maks jamnicki | Link:

Kongres, nie Senat. Poprawione

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [13:42] - Jabe | Link:

Skąd właściwie Pan wie, ilu reprezentantów i senatorów było obecnych?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-05-2019 [18:02] - maks jamnicki | Link:

Z internetu. Ale fakt, jakiś czas to było niedopowiedziane, nie podane. Czy podano oficjalnie, nie wiem., 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-05-2019 [18:07] - maks jamnicki | Link:

"Oczywiście zapytany wprost...........zaprzeczy...". Ma dużo nagrań w internecie. Przypadkiem widziałem, zapytany tak właśnie uczynił.

Obrazek użytkownika angela

20-05-2019 [13:48] - angela | Link:

Pan Michalkiewicz musi na flache zarobić, i nasilil swoje ataki na Rząd,  bo podszczypywal Polski Rząd od zawsze. 
Zawsze sympatyzowal z Korwinem, i zbytnio się nie pomyle,  że całym mózgiem,  tej z piekła rodem konfederacji nieudaczników, jest właśnie Pan  Michalkiewicz .
Na wskutek słabych notowań" konfederatów ',postanowił wystąpić sam szef.
TYLKO  wóda mu mózg przerzarla , i wychodzi,  jak widać.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [14:39] - Jabe | Link:

wóda mu mózg przerzarla – Są jakieś podstawy do przypuszczeń, że pan Michalkiewicz nadużywa alkoholu?

Obrazek użytkownika maxilampus

20-05-2019 [14:55] - maxilampus | Link:

..'" z piekla rodem konfederecja nieudacznikow"..."na flache zarobic".." "woda mu mozg prze(rz) arla" (popraw swoja ortografie)..Kaczynski musi byc dumny z takich wyznawcow...

Obrazek użytkownika Jan1797

20-05-2019 [21:26] - Jan1797 | Link:

Mówią,że JKM posłużył się Michalkiewiczem, jak DT Jażdżewskim.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [20:40] - Jabe | Link:

Kto tak mówi?

Obrazek użytkownika maxilampus

20-05-2019 [14:17] - maxilampus | Link:

.."Jestem zwolennikiem systemu DWUBIEGUNOWEGO w Polsce tak jak jest w USA"...hehehe..Blablasz kolego..
"Dwubiegunowsc" zycia politycznego w Polsce od 1989 roku jest faktem..Mamy stronnictwo Prusko-Sowieckie vs.  Zydowsko-Amerykanskie..
Szefem tych "dwubiegunowych" "sil politycznych" w Polsce jest Zydowskie Miedzynaradowe Bankierstwo..Blablasz i blablasz..

Obrazek użytkownika Jan1797

20-05-2019 [19:38] - Jan1797 | Link:

 https://www.dailymotion.com/vi...

1'00"<od dwudziestu lat wiedziałem, że Wałęsa jest...> w 1992 wiedział, że Wałęsa
od dwudziestu lat jest...?
1'15"<rozszerzenie w dół spowodowało opór społeczeństwa....?>i społecznie odwołali rząd?
Później jest lepiej, logicznie wnioski o Trybunale Konstytucyjnym, tylko że w konsekwencji
pozostała nam rocznica nocnej zmiany na zawsze i dwadzieścia trzy lata w plecy!
Tyle z wniosków, kto jest kto, Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [01:34] - maks jamnicki | Link:

maxilampus / 14:17/ :Dobrze jest zawsze zapytać: A  jakie stronnictwo Pan proponuje. Jeśli tak jest, że te dwa. Ale konkretnie, w oparciu o polską scenę polityczną. Nie fantazje, ale  scenę polityczną  już istniejącą.

Obrazek użytkownika xena2012

20-05-2019 [16:30] - xena2012 | Link:

Czy pozostający dotad na obrzeżach polityki zlepek zwany dziś Konfederacją liczy ,że uszczknąwszy PiS-owi potrzebne procenty stanie się w nagrodę koalicjantem KE? Nic bardziej mylnego,bo KE zaraz po wyborach zdelegalizuje Konfederację.Obecne gierki to zwykłe mizdrzenie się do Schetyny,nawet młodzieżówka Konfederacji zrobiła sobie śliczne zdjęcie jak obejmuja się z Kopacz.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [16:35] - Jabe | Link:

Może prawicowi wyborcy uznali, że te potrzebne PiS-owi procenty się nie należą.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

20-05-2019 [17:32] - Zygmunt Korus | Link:

@ Autor
Podziały są gdzie indziej, a wynik walki z Polakami nie jest wcale jasny. [O nadziei na końcu.] Zapewne jakieś stałe badanie przyczółków podboju Polski trwa, być może testowanie wpływów, ale niczego jeszcze w niebiosach nie rozstrzygnięto.
Jakimś testem dopiero, gdyby dało się to zrobić, byłoby wybranie do Parlamentu Europejskiego samych narodowców. I to we wszystkich krajach, gdzie ta fala wezbrała lub się podnosi (Francja, Austria, Włochy, Polska, Węgry, Rumunia itp). Nie ma żadnego ryzyka przed wyborami jesiennymi w Polsce, by zupełnie w wyborach majowych zignorować kandydatów PiS-u na rzecz Narodowców. To jest prawdziwy test na Polskę, jaki przejdziemy zwyczajnie z wynikiem złym (na pewno z perspektywą klęski pod względem suwerenności w najbliższym czasie).
Znane nazwiska zaproponowane przez "sformatowanych" zdrajców przejdą licznie do Brukseli, gdzie dostaną silne rezonansowe wzmocnienie, co przecież stanie się naturalnie. Kandydaci PiS-u nic teraz nie znaczą i w przyszłości odbędzie się tak samo. Zatem oPOzycja i partia władzy to stracone głosy w Unii. Tylko pogrążające nasz naród.
Prawdziwe zagrożenie jednak płynie od żydo-masonerii, która operuje mimikrą. Raketerami są jej przedstawiciele w USA, amerykańscy zbrojni. Izrael ma tylko na tym skorzystać. POLIN to główny cel kolonijnych przeobrażeń nad Wisłą. Żydzi rządzący dziś w Izraelu są ruskiej proweniencji. Zglajszachtowana Europa pod względem multi-kulti i wymieszana etnicznie (transgraniczna swoboda przemieszczania się) jest na rękę żydostwu, które doskonale się umie znaleźć w społeczeństwach niehomogenicznych (z racji braku umiaru monolityczne narody odwijają się pejsatym cwaniaczkom pogromami). Pasożyd pośród kulturowego zamieszania pasożytuje najskuteczniej, bo jego zdolność mimikry ma najlepszy ekosystem.
Dwa przykłady na koniec. Jaka jest skuteczność europosła, rzekomego czołowego intelektualisty z PiSu-u, Legutki? [Mam w archiwum materiały o postawie tego pana w 1968 roku w Krakowie; takie cuś zostaje na całe życie, bo to charakter...] Nie tak dawno, co, gdzie i jak załatwiał w sprawie 447?
Dlaczego filosemici z partii rządzącej oraz dosłownie wszyscy POsrańcy idą łeb w łeb (tzn. przemilczają lub bagatelizują) w kwestii realnego zagrożenia ustawą 447?
c.d.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

20-05-2019 [20:40] - Zygmunt Korus | Link:

Komunistycznego zasiewu i POplonów jest cirka w POłowie POlski dużo, bo się ta swołocz mnoży na zdobytym i ukradzionym, ale w chwili obecnej wrogie nam siły dostały wzmocnienie ze wszystkich możliwych kierunków, najuczciwszemu rodakowi trudnych do rozeznania. Ruscy, Szkopy, Rezuni, Izrael z kneSejmem w Warszawie, lichwa, Jankesi, muzułmanie via Bruksela, gangsterzy w białych rękawiczkach, zmanipulowana hierarchia, ślązałery, hanzałery, internacjonały etc - jak z tego widać, widać nie ma dla Polski ratunku.
Test dopiero będzie: czy zdarzają się cuda? Czy uchroni nas Matka Boska, Król Jezus albo Pańska Opatrzność? Bo po ziemsku wszystko to czarno dla Polaków wróży.

Zadanie dla szczurołapa: zostawić opierzoną nioskę. To może być test. PiS ma go zrealizować. Żeby nie doprowadzić do gołej skóry kury, drąc pierze na poduchy. Bo chodzi o stałe znoszenie złotych jaj. A te, jak wiemy, gdy mamy dostęp do skali dotychczasowego rabunku z naszych ziem, są realne. Tym majątkiem najlepiej, na rzecz wielu zainteresowanych w udziałach, zarządzaliby jewreje. To oni teraz decydują o inwestycjach w uśpienie Polaków. PRAWA ręka daje, a usta milczą. Mordy natomiast mają krzyczeć co sił, żeby zagłuszyć milczące wargi realizujących podchody. Ot i cała gra. To jest faktycznie test. Wyniku nie znamy. Przy czym/Bo dawanie może się nagle przeobrazić w wyrównywanie szans obdarowywanym, których zubożenie było zaordynowane sztucznie (wszystkie przeliczniki euro to fikcja!). Zbliżone do siebie potencjały majątkowe obywateli w Polsce i zachodniej Europie mogą realnie odwrócić kierunki zmian i uruchomią istniejące faktyczne, głębsze podziały narodowe, odmienności kulturowe i historyczne, a także naturalną odrazę przeciwko sodomie i gomorze. Tutaj jest szansa ocalenia Polski, choć być może diabelskie testy tego nie przewidują. Dusza ludzka potrafi się obronić, bo jest po prostu boskiej proweniencji. Bóg, Honor i Ojczyzna to wyraz hufców, jakie takie jednostki tworzą. To idzie ponad granicami, których niby nie ma, wewnątrz Unii. Jest nadzieja.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [02:03] - maks jamnicki | Link:

Zygmunt Korus : Trudny tekst. Końcówka:  ..."Tutaj  jest szansa ocalenia Polski....../.../ jednostki tworzą". To jest ładne i optymistyczne, podoba mi się. Ale ile czasu trzeba  w DEMOKRACJI by takie "hufce" były dostatecznie liczne, by w Sejmie było 50% +1? Ile dziesiątek albo i setek lat? W monarchii wspartej Bogiem i Kociołem szło by to duuużo szybciej. A w demokracji dobro musi ulepić te 50 +1 z materiału jaki jest "na rynku", to wymaga czasami  zgniłych kompromisów, ale koniecznych. I to według mnie  wie  i umie Kaczyński. Czy ja bym na takie kompromisy poszedł? Nie. Ale on odpowiada, taką ma rolę, za naród jako całość, ja tylko za siebie. Demokracja ma skłonność do obsuwania, ściągania ludzi w dół, czasami w  błoto. Stąd te liczne marsze " za tolerancją". Jak się otwierają "wszystkie możliwe  alternatywy", jako dobre i dopuszczalne,  umysły głupieją, zaczynają wariować, zaczynają lub próbują  rządzić narządy płciowe , otwór gębowy i odbytowy.  Natura bez kontroli i ludzkiego samoograniczenia steruje życiem. Zaczyna się droga w kierunku Sodomy i Gomory. Kiedyś spotkałem fajnego, prostego chłopa na targu. Powiedział: "Panie, jak by rządził król, to by tak nie wariowały. Krótko.  Kazał by łeb na pieniek, ciach, i pan wie jakby życie znormalniało ? Ludzie by miały respekt. Nie było by żadnych zdrajców, zboczeńców i takich tam." :) Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-05-2019 [20:36] - Marek1taki | Link:

To jest niepoważne. Idąc taką drogą należy uznać Jarosława Kaczyńskiego i Stanisława Michalkiewicza, że są w zmowie i obaj bronią esbeckich emerytur. Do tego można sprowadzić obecny zbankrutowany system emerytalny, a sam Pan podaje powyżej argumenty. Oczywiście nikomu nie należy się obecnie emerytura, a jedynie zapomoga - garnuszkowe - równa dla wszystkich od głowy. Bo emeryci są na garnuszku pracujących i zaklęcia tego nie zmienią. Tymczasem zrównani są wnukowie AKowców i SBeków jako patnicy ZUS. Wnuki żołnierzy NSZ i WSI pewnie nie płacą, bo nie są wymieniani.
Co do PiS to nikt nie każe mu się umartwiać udzielając szyldu antypolskiej polityce prowadzonej w ślad za POprzednikami z geremkowszyzny. Natomiast nie ma prawa umartwiać się kosztem Polski i Polaków. Święty Aleksy brał pomyje na klatę własną, a nie nadstawiał cudzej. Akt 447 i antypolskie hucpy są pomyjami i akurat Platformy nie brzydzą. PiS ma takich przyjaciół jakich wybrał, a teraz szuka na siłę wrogów.

Obrazek użytkownika xena2012

20-05-2019 [21:16] - xena2012 | Link:

Swojego czasu panowie Michalkiewicz i Korwin-Mikke byli działaczami UPR,stąd się chyba bierze ich obecna wspolpraca.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

20-05-2019 [23:14] - Ryszard Surmacz | Link:

Cały tekst Autora jest rzeczowy i napisany z dużym talentem. Mogę tylko powtórzyć mój poprzedni komentarz, że narodowcy mają przed sobą drogę, którą muszą pokonać, ale nawet, gdyby byli aniołami i tak jeszcze nie mają na nic wpływu. Z politycznego punktu widzenia są potrzebni, ale najpierw muszą się skonsolidować, bo ich jedność jest porównywalna do KE. Jak na razie powinni budować swoją pozycje polityczną i swoje hasła sprawdzać poprzez czyn. Ustawa 447 jest dla Polski zagrożeniem, jej nagłaśnianie jest ważne, ale wybaczcie, na tym można zbudować tylko antyPiS, i to jeszcze na takim samym poziomie, jak  robi to PO z przyległościami. Jeżeli więc nie macie możliwości zablokowania tej ustawy, to przynajmniej stwórzcie sobie racjonalne podstawy do wpływania na decyzje PiS. Ale nie zabierajcie głosów PiS-owi, bo to samobójstwo.
Autorowi mogę dopowiedzieć, że kilkanaście roczników gł. politechnicznych wyszło z zaczadzeniem wolnym rynkiem, który z takim powodzeniem rozpowszechniał JKM. I to jest jajo, z którym dziś trudno sobie poradzić. Jak coś się wali, to w UE powiadają, że za mało Unii, a w Polsce, że za mało wolnego rynku. Do dziś wielu jeszcze nie zrozumiało, że wolny rynek jest przynętą dla naiwnych młodych szczupaków. Najważniejszy problem polega na zmianie świadomości Polaków. Dopóki nie będziemy szanować swojego państwa, swojej kultury i narodu, dopóty będą nas walić w łeb i będziemy płacić frycowe - każdemu, kto głośniej tupnie. I nie ma tu znaczenia czy jest to PiS, czy PO, czy Konfederacja. Dzisiejsze koryto musi przestać zamieniać Polaków w g...

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [23:26] - Jabe | Link:

przynajmniej stwórzcie sobie racjonalne podstawy do wpływania na decyzje PiS. – Zjednoczyli się, urośli i zaraz prezes z premierem sobie o problemie przypomnieli.

Ale nie zabierajcie głosów PiS-owi, bo to samobójstwo. – To tak się nie da.

kilkanaście roczników gł. politechnicznych wyszło z zaczadzeniem wolnym rynkiem – To dlatego, że są za młodzi, by pamiętać dobrodziejstwa centralnego sterowania.

Dopóki nie będziemy szanować swojego państwa, swojej kultury i narodu, dopóty będą nas walić w łeb i będziemy płacić frycowe  każdemu, kto głośniej tupnie. – No nie każdemu, ale sojuszniczym ambasadoressom – owszem.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [03:09] - maks jamnicki | Link:

Do: Ryszard Surmacz.: Zgadzam się, że narodowcy z politycznego punku widzenia są potrzebni.Lecz mają kiepskie, nadąsane przywództwo, i to się nie zmieni, a na dziś wszystko oparli, chyba za Michalkiewiczem na 447. Wiemy, że to za mało. "..przynajmniej stwórzcie sobie racjonalne podstawy  do wpływania na decyzje PiS". Oczywiście :). Ale tam dynamikę, strategie i główny przekaz tworzy podejrzany KORWIN, który ma pieniądze, doświadczenie, medialność i kontrolę nad przekazem. I jest a-ideowy. Dąży do zabrania PiSowi procentów, więc odsunięcia PiSu od władzy. No to PiS, jak będzie mógł, pojedzie po nich równo. Narodowcy jako koalicjanci w tą narrację weszli. A to  strategia: żeby odebrać, trzeba kąsać i opluwać. Pro-rosyjskim lobbystom w to graj, pogłębia się rów pomiędzy PiSem a narodowcami. Ale jak przytomnie zauważył Karoń, w ten sposób mobilizują przeciw sobie i zasoby i wyborców PiSu, przeciw Konfederacji a wiec narodowcom. A tego,  i  zasobów, np. medialnych,  i wyborców PiS ma  sporo.   Nie piszę o tych wyborach, ale ponieważ PiS jest jednak już odbierany  jako partia etatystyczna, przez dużą część młodych / choć nie ma żadnego dużego miasta, to ludziom umyka, PO ma w etatach kilkakroć większe zasoby a  nie ma państwa bez aparatu /, narodowcy gdyby przytępili kanty, właśnie przez młodość, nie gryząc ale różniąc się odcieniem i wizerunkiem, z kimś ale jako najważniejsi,   mogli spokojnie zdobyć jesienią te 3-5 % i co najmniej dotacje. Ale nie Korwin, narodowcy to zasady, Korwin to liberalizm bez zasad. Będą  ich ściągali  w dół, "kto z kim przystaje takim się staje", brak zasad jest jednak często niebezpiecznie bardziej atrakcyjny, demoralizuje i zaraża. "Dopóki nie będziemy szanować swojego państwa, swojej kultury i narodu...". To ostatnia rzecz która interesuje JKM. czy ktoś słyszał w jego ustach słowo Ojczyzna : )? Ja nie. 

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [01:27] - foros | Link:

Fakt, że Konfederacja zaczyna stanowić realną konkurencję dla PiS wynika z tego, że, na razie, część elektoratu niepodległościowego, antykomunistycznego zaczyna dostrzegać, że PiS po prostu go olewa i traktuje podobnie jak Tusk lewaków: gromko i hałaśliwie mówi nic nie robi, maskując to czy to imposybilizmem, czy czekaniem na odpowiednią chwilę, czy spiskiem wrogich sił, czy tym, czy tamtym. 
Jest też druga różnica. PiS jest partią schodzącą. Jego formuła się wyczerpuje. Brakuje 40-50 latków którzy uciągną partię po zakończeniu bieżącego cyklu władzy. Nadzieją są Morawiecki i Gowin, oni mogą przeformatować partię, przyciągnąć do niej 20-30 latków. Stworzyć media, nie-zakłamane ośrodki ideowe
Konfederacja jest formuła wschodzącą, młodą, z zaangażowanymi, ideowymi kadrami, chętnymi do pracy. Największą jej wadą jest brak skutecznych liderów, brak oficerów średniego szczebla, problemy z wyedukowaniem szeregowych członków.
Mimo wszystko, jeżeli uda jej się zaistnieć w sejmie i obrosnąć instytucjonalnie to właśnie żywioły związane z Konfederacją mają dziś największą szansę na przejęcie batuty na prawicy.  Jest za nimi ideowość i siła młodości, brakuje pieniędzy i mądrości. Zaś PiS murszeje, w dodatku jego bezideowość, nastawienie na grę jest coraz bardziej widoczne..
A pytanie kto jest bardziej sterowany przez żywioły postsowieckie czy zagraniczne: PiS czy Konfederacja to jest pytanie otwarte.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [03:32] - maks jamnicki | Link:

Zgadzam się, że w dużych miastach bywa, iż  aparat PiS ludzi olewa, ale też dla  centrum, rządu, nie wszędzie jest możliwe to kontrolować. Ale.... PiS nie jest partią schodząca. Ma aparat  decyzyjny i etaty, jak każda partia która rządzi lub nie ale ma ponad 30% . A to jest dla dużej ilości ludzi atrakcyjne. Nie ma w tym idei, ale średni aparat też jest potrzebny. Tych 40-to i więcej latków,  sprawdzonych, trochę jednak jest. Konfederacja ma za duże rozbieżności, liberalny i a-ideowy Korwin i ideowych narodowców, ktoś kogoś osłabi, obawiam się że narodowcy na tym dobrze nie wyjdą, na dłuższą metę. Takie są prawa przyrody, że łatwiej się obsuwać niż wspinać. A Polska potrzebuje ludzi ideowych. Pan pisze "Konfederacja jest........do pracy". Pan bierze to jako całość. Ja nie, i tu się różnimy. Konfederacja nie przejmie batuty na prawicy, bo siły zewnętrzne, Niemcy, służby rosyjskie, pokomunistyczne, żydzi , wewnętrzna V-ta kolumna i wiele innych czynników i sił, rozsadzi ich i zostaną strzępy. PiS i Zjednoczona prawica dają radę tylko dlatego, bo mają jednego, mocnego, doświadczonego i niekwestionowanego lidera. Partia nie musi być idealna, musi być spójna i realizować cele i zadania wyznaczone przez lidera i jego doradców.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-05-2019 [11:58] - Ryszard Surmacz | Link:

@ foros
Uzupełnił Pan nasze niedopowiedzenia. Potrzebna jest jednak myśl państwowa, kulturowa, gospodarcza, obronna. Potrzebny jest punkt odniesienia. Bez tego filaru będziemy poruszać się jak dotychczas - bez ładu, bez sensu i na oślep. Powtarzam już chyba po raz setny, polskie społeczeństwo musi wiedzieć na jakim etapie jesteśmy, jakie są nasze możliwości intelektualne i fizyczne, w jakim kierunku idziemy, co chcemy osiągnąć. Jeżeli tej ogólnonarodowej informacji nie przekaże ośrodek władzy, będą powstawać jakieś cząstkowe i nieskoordynowane z niczym pomysły, które wprowadzą jedynie zamęt. Ponadto społeczeństwo ukierunkowane jest na materializm, a więc dobrobyt, kolejnego bożka, który nie ma nawet swojej ikonografii, lecz zaledwie posiada jakąś chmurkę chciejstwa, którą bardzo łatwo wymazać zwykłą myszką (gumką).
Narodowcy czują intuicyjnie zagrożenie, ale nie są w stanie na niego odpowiedzieć i poddają się ludziom, którzy zbili popularność i majątek na czymś innym. Gdyby II RP nie miała swojej myśli, swoich elit, lecz chciałaby powstać wyłącznie w oparciu o publicystów, nie powstałaby nigdy. Dziś nie mamy niezależnych elit, a przynajmniej o nich nie słychać. Co to za elity, którymi można sterować z zewnątrz, jak się chce? Idea jest w narodowcach, ale jeszcze są oni nieociosana bryłą, która wymaga rzetelnej polskiej obróbki. Tak, PiS murszeje i problem w tym, że poza nim NIE MA NIC!!!! Pytanie, czy zdążymy? Interpretacja przyszłości została wyjęta z kontekstu naszego wykształcenia. Nie mieści si w naszej wyobraźni i wywołuje niechęć. Łatwiej wypić piwo i pogadać "o dupie Maryni". Nasze rozmowy są o niczym lub o biznesie, który podlega prawom obcego wolnego rynku.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-05-2019 [10:14] - zbieracz śmieci | Link:

Rozej ście sie korwina z michalkiewiczem było tylko zagrywka taktyczną ,niczym więcej .Niezrozumiała jest dla mnie postawa o.Rydzyka który z michalkiewicza zrobił głównego komentatora politycznego w TV Trwam i pozwala mu na wygadywanie głupot widzianych bez potrzeby zakładania okularów i słyszenia bez aparatu .
Niezrozumiała postawa o rydzyka może sie tylko wydawać bo on on zawsze chciał byc najważnieszy na scenie a skoro nie wypaliło z LPR to smrodzi PIS gdzie może i kiedy może aby tylko kilku ludzi z list PIS wepchnąć do Sejmua teraz do Unii a gdy sie to nie udaje to popiera takie byty jak konfederacja aby niekumaci odebrali te kilka procent głosów PIS.
Tuż przed ostanimi wyborami do PE na antenie TV Trwam michalkiewicz dzień w dzień życzył powodzenia korwinkowi wyborach a przecież korwin to nie członek KK a raczej wróg a jego poglądy sa rozbiezne z nauka KK i o tym o.rydzyk doskonale wie i za jego wiedzą i zgoda michlkiewicz korwinka popierał i jak sie okazało w nocy cudów skutecznie.Tyle tylko ,że korwinek gdy ogłoszono wyniki nie pobieżył do Torunia a do kacpskiej ambasady zameldować o wykonaniu zadania.
Popiera stachu konfederację w tym korwinka o jawnych powiązaniach z Kremlem ale mamy tam narodwców co też klamki sie kremlowskiej trzymaja a kto nie wierzył to niech poczyta co wodzowie ogłupionej młodzieży ostatnio wygadywali to poparcie o.tadeo o czymś świadczy .... a szeptano wcześniej i to dużo...!?
Konfederacja to na pozór dziwny zwiazek dziwnych ludzi ale ci dziwni jak się uda to jednak zabiorą te kilka procent głosów co teraz nie jest tak grozne ale jak dotrzymaja do jesieni to bedzie już niebezpiecznie.
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-05-2019 [20:42] - maks jamnicki | Link:

Właśnie nie do końca mam rozeznanie relacji szefostwa narodowców  z  kierunkiem rosyjskim, coś Bosak przez brata, ale mi to ucieka... Muszę się w to wgłębić, bracia bywają b. różni , jak Kurscy czy Lisiewicze.