Żydzi znów chcą debatować nad roszczeniami ze strony Polski?

Nie zwykłem reagować impulsywnie na ewentualnie niepewne doniesienia płynące od niewiarygodnych osób czy dziennikarzy, bo zawsze to może być jakaś celowo kłamliwa i fałszywa  informacja (tzw. fake news) czy też zwykła pomyłka wynikająca z niedoinformowania. Ale nie tym razem.

Autorem poniższej informacji jest szanowany przeze mnie dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy", Pan Marcin Makowski, który w ostatnim numerze tegoż czasopisma napisał świetny artykułu dotyczący ustawy 447-JUST pt.: "Gra o najwyższą stawkę" (s. 16-20 w numerze 19/321 6-12 maja 2019). Jego słowa przedstawia portal n.czas.com.pl – https://nczas.com/2019/05/12/c....

Chyba wszyscy moi i nie tylko moi czytelnicy wiedzą o czym tenże artykuł mówi: o ewentualnej możliwości zapłacenia przez Polskę nieprawnych żydowskich roszczeń za bezspadkowe mienie pozostawione w Polsce z czasów II WŚ, ale też - o czym się mało mówi - nie tylko te stracone w wyniku agresji niemieckiej, ale i sowieckiej. Kwota opiewa wstępnie na gigantyczna sumę 330 mld USD ( 1 bilion zł) i cały czas rośnie (sic!)

I też od zawsze mówię, że jedynym adresatem zwrotu jakichkolwiek żydowskich roszczeń są przede wszystkim Niemcy, ale też i Moskwa. My niczego i nikomu nie jesteśmy winni, ale winni są nam Niemcy i Sowieci.

Jeżeli to, co poniżej jest prawdą, to oczekuję jasnego dementi polskiego rządu i ogólnopolskich mediów. Ostatnio przecież ustami J. Kaczyńskiego i M. Morawieckiego jednoznacznie Polska zadeklarowała, że nie zapłaci ani złotówki, więc po co jakieś negocjacje? Czy powtórzą to po takim ewentualnym spotkaniu i po wizycie A. Dudy w Waszyngtonie?

-----------------------------

""(...) Z tego co słyszę formalna delegacja rządu izraelskiego uda się jutro do Polski w sprawie rozmów o JUST Act 447” – napisał na Twitterze Makowski (...)  Potwierdzają się może informacje o delegacji Izraela, która leci do Polski rozmawiać o restytucji i ustawie 447. Jakie będzie stanowisko @MorawieckiM, @PatrykJaki, @Jaroslaw_Gowin, @jbrudzinski? Bardzo poważna gra na polu międzynarodowym. ‫עקב הסירוב להשיב רכוש יהודי מהשואה: משלחת ישראלית תצא לפולין | החדשות 13
נציגי המשרד לשוויון חברתי ייפגשו עם בכירים בממשלה הפולנית, לאחר טענתו של מורבייצקי כי "אנחנו אלה שראויים לקבל פיצוי". השרה גמליאל: "קידום זכויות שורדי השואה הוא צו מוסרי מחייב"
W artykule izraelskiego portalu 13news.co.il czytamy:
„Delegacja Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym ministerstwa Avi Cohen-Skali na czele, wyjedzie poniedziałek na serię spotkań z wyższymi urzędnikami polskiego rządu na temat powrotu żydowskiej własności z czasów Holokaustu.”
„Delegacja przyjdzie w cieniu weekendowych demonstracji skrajnie prawicowych działaczy wzywających polski rząd do nie wdrażania wniosków o zwrot mienia żydowskiego. Protestujący protestowali przeciwko ustawie zatwierdzonej przez Kongres USA w ubiegłym roku, znanej jako „Ustawa 447”, w której Departament Stanu monitoruje restytucję mienia żydowskiego w kilkudziesięciu krajach, głównie w Polsce.”
„Minister Gamliel powiedział, że „rząd Izraela uważa przywrócenie własności żydowskiej i promowanie praw ocalałych z Holokaustu za moralny imperatyw państwa żydowskiego, i żaden czynnik polityczny lub antysemicki nie powstrzyma nas przed wypełnieniem tego ważnego porządku. Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno'''.
---------------------------------------
Naprawdę, chcę wierzyć, iż w końcu - jako Polska – zakończymy w tym względzie jakiekolwiek dyskusje. Jeżeli coś - to do Niemiec (w części do Moskwy) – a nie do nas, zdałoby się jasno powiedzieć?

P.S.
Ciekawe jest to, że w artykule powołują się na wczorajszy Marsz przeciw tej ustawie, który odbył się w Warszawie. Aż tak zabolał ewentualny sprzeciw Polaków przeciw grabieży naszego majątku?

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

12-05-2019 [23:10] - Zygmunt Korus | Link:

Sprawa jest poważniejsza, niż nam się wydaje... Raket robią bezczelne żydki, a pod bronią trzymają nas Amerykanie. Jesteśmy, patrioci, jak Nemeczek z "Chłopców z placu broni" Molnara.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2019 [01:47] - maks jamnicki | Link:

Jakiś dziennikarz "coś napisał". A ja właśnie przeczytałem, że inny dziennikarz napisał że "MSZ potwierdza nasze informacje, że delegacji z Izraela nie będzie i żadnych rozmów o 447 nie planowano". Ludzie czy my jesteśmy małymi dziećmi?. Co ktoś coś podrzuci, to Polak się podnieca. Nawet jakby miała jakaś delegacja przyjechać, o czymś chcieć rozmawiać, a nie przyjeżdża, to co to ma niby "na pewno" oznaczać?  Ruscy, którzy nienawidzą tego rządu, mają z Polakami dziecinne zadanie. A chodzi o to by nie dać się "bodźcować", zachować spokój. Czy my musimy reagować na wszystkie podrzucane informacje  jak te przysłowiowe "psy Pawłowa"? Zresztą, głosujta na JKM, on was uszczęśliwi. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-05-2019 [05:27] - jazgdyni | Link:

Witam

Pełna zgoda. Mam identyczne odczucia dotyczące przemożnych dążeń zmanipulowania nas.
Brakowało mi frazy i tutaj jest - trwa proces treningowy, by z nas również zrobić "Psy Pawłowa".

Hau, hau.

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2019 [11:36] - Jabe | Link:

Można spytać, skąd Panowie czerpią wiarygodne informacje?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2019 [13:13] - Imć Waszeć | Link:

Tak. Panowie jesteście jak dzieci. Ruscy są tu jak żelazny wilk. tymczasem mieszają tu kompletnie inne wywiady "sojusznicze" i to także w sprawie profanacji (tzw. media światowe żądające uwolnienia dziuni). A tymczasem w izraelskich mediach:

Poland Denies, but Israeli Delegation Says It's on Its Way to Discuss Holocaust Restitution. Contradictory versions: Israeli minister says stolen Jewish property will be discussed but Polish PM rules this out: We are the ones who deserve reparations: https://www.haaretz.com/israel...

"A delegation of Israeli officials will head to Poland Monday to discuss restoring Jewish property stolen from Polish Jews during the Holocaust – one of the most contentious and sensitive issues in the relations between the two countries. The matters to be discussed during the visit were not announced officially, but Haaretz has learned that they will include restitution of Jewish property, estimated to be worth hundreds of billions of dollars. The Israeli delegation is headed by the director general of the Social Equality Ministry, Avi Cohen. Dan Haezrachi, the head of the unit for property restitution in the Foreign Ministry, is also a member of the delegation."

To jak tam panowie z manipulatorami jest, co? ;)

Obrazek użytkownika angela

13-05-2019 [14:51] - angela | Link:

Pan autor, Krzysztof, niech zostawi dobra i miłości ślad, a nie płódzi notkę za notką, i podburza  Polaków przeciw rządowi.
Proszę podać urywek ustawy, gdzie napisane o zwrocie przez Polskę, za mienie pozydowskie. 
Szczuje Pan ewidentnie, ponieważ żadnej delegacji nie będzie, a nawet gdyby była, to nie wiadomo w jakiej sprawie. 
Proszę nie powielać nie sprawdzonych informacji, i nie podburzac  ludzi. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-05-2019 [05:23] - jazgdyni | Link:

Witaj Krzysztofie

Widzisz, częstują nas po kawałku ciasteczkiem, a pod stołem kury czekają na spadające okruchy. Te kury to my.

Łapiemy kęs i go żujemy. Kęs jest smaczny i pożywny, ale w żaden sposób nie dostarczy nam wiedzy jakie właściwie to ciasteczko jest.

Tak jest z marszem 447 i tak jest z izraelską delegacją.

Mam nadzieję, że władze dbające o cały kraj dobrze wiedzą co jest grane.Jeśli nie, to po nas.

My, drobne kurczaki, dorodne kury i koguty też domagamy się dostępu do pełnej wiedzy. Tylko czy można przewidzieć, co byśmy z tą wiedzą zrobili i jakie głupstwo moglibyśmy palnąć.

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że ciąg ostatnich wydarzeń, stanowi jedną całość, starannie reżyserowaną i ze starym, tradycyjnym celem - "żeby było tak, jak było". A PIS ma zdechnąć, a Kaczor się przewrócić i co najmniej złamać miednicę.

Protest i demonstracja 447, co do celu jak najbardziej słuszna, jednakże jej przeprowadzenie było zwieńczeniem (kolejnym zresztą) przeprowadzania dowodu, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki."

A zaraz potem przyjeżdżają Izraelici oburzeni anty-żydostwem w Polsce i zaczynają się domagać zadośćuczynienia, bo jak widać, Polacy byli, są i będą w stosunku do żydów oprawcami i nie wiadomo co by gadali - są winni i muszą za to zapłacić.

Ilu aktywnie zainteresowanych polityką i szczerze zaniepokojonych o dobro państwa daje się nabierać na takie niecne zagrywki w stosunkach międzynarodowych o głupią, ale grubą forsę.

Czy organizatorzy protestu też byli naiwni tak, jak my i w dobrej wierze zorganizowali niepotrzebny marsz? A może nie? Może polecono im z wrogich ośrodków taki marsz zorganizować, by przygotować grunt pod rozmowy.

Czy dziennikarz "Do rzeczy" jest szczerze zaniepokojony i uczciwie przedstawia plotki jako fakty, a hipotezy jako twierdzenia? Czy może też ma wywołać należyte wzburzenie w społeczeństwie?

Tak, czy inaczej, my -karmieni okruchami, reagując odruchowo, potwierdzamy tylko, że jesteśmy tymi przysłowiowymi kurami i jutro możemy znaleźć się w rosole.

Ale przedtem sporo się nagdakamy.

Serdeczności

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-05-2019 [09:16] - krzysztofjaw | Link:

Z tego, co wiemy na dzisiaj, taka wizyta była planowana, ale podobno strona izraelska w ostatniej chwili zmieniła skład delegacji i agendę spotkania. Nagle okazało się, że poprzez pryzmat Marszu w dniu 11 maja przeciwko ustawie 447, strona izraelska ma też zamiar na temat roszczeń rozmawiać i podobno późnym wieczorem strona polska ta wizytę odwołała, i dobrze się stało. 

Jak widać to jednak do takiej wizyty miało dojść i sądzę, że gdyby nie informacje prasowe o niej, to niestety by do spotkania doszło. Więc to nie był żaden fake news!

Nie mam też złudzeń, że prędzej czy później jednak dojdzie, tyle tylko, że w innym czasie i może nie w Polsce, ale cieszę się, że jednak "na dziś" sprawa jest zamknieta lub co najmniej odłożona w czasie. 

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-05-2019 [09:35] - jazgdyni | Link:

Krzysztofie
oczywiście to nie był fake news. Regularne spotkania bilateralne to standardowa praktyka w polityce. Lecz to tylko element większego planu. Napisałem o przerzucaniu wojny na polskie tereny, a dzisiaj Żakowski pisze, że będzie w Polsce wojna religijna.
Tematu kompletnie nie było do października ub. roku. Otworzyli go Trzaskowski i Rabiej. Wszystko idzie wg. planu i harmonogramu. Dwa tematy do rozpalania emocji - 1. LGBT+pedofilia+kościół; 2. Żydzi i ustawa 447.
Nawet nie wiem kiedy dokładnie ten plan opracowano. Chyba po nieudanych próbach puczów. Lecz zapewne więcej niż rok temu, by akcję odpalić przed wyborami.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2019 [13:21] - maks jamnicki | Link:

Tak, ktoś z Izraela  chciał przyjechać i nie przyjedzie albo "może przyjedzie później". Każdy może coś tam chcieć, na dziś liczy się deklaracja rządu. Reszta to bicie piany.   I znowu Kaczyński dzisiaj ponownie mówi , że "niczego płacić nie będziemy" a Kulesza od Korwina-Mikke że on wie lepiej i takie bicie piany będzie do jesieni. A najmądrzejsza jest babunia na lubelskiej  czy podkarpackiej wiosce, bo internetu nie otwiera i nie da się szczuć, zawsze wiedziała jak głosować i mądrości internautów nie potrzebowała. A jak ktoś uważa że JKM zbawi Polskę to niech na niego głosuje i nie zawraca głowy.  A gdyby PiS to chciał wypłacić, to przegra wybory i rząd upadnie. I wtedy będą rządzić niemiecko-ruscy  i... i tak wypłacą, tyle że w pakiecie wasze dzieci i wnuki będą wychowywali i "edukowali" pederaści i inne takie. A na tym się bynajmniej  nie skończy.  Skoro JK mówi że "niczego płacić nie będziemy", to cała fałszywa "troska"  opozycji o Polskę służy tylko obaleniu tego rządu. Jak durnym narodem byliśmy tak jesteśmy, kochamy jak nas ruskie szczują. Żenada.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2019 [13:22] - Imć Waszeć | Link:

No widzi Pan, nie jest to aż taki trudny wniosek z dostępnych danych. Gratuluję skuteczności analizy. :)
Pisałem, dwa postronki, jeden wydawał się kończyć w Niemczech...

Obrazek użytkownika OLI

13-05-2019 [09:07] - OLI | Link:

Nie tylko jakiś dziennikarz coś napisał, bo polskie ministerstwo też napisało:
https://www.gov.pl/web/dyploma...
Więc może ten dziennikarz to jednak nie była agentura?

Obrazek użytkownika xena2012

13-05-2019 [10:06] - xena2012 | Link:

Ustawa JUSTnie przewiduje sankcji dla państw odnosnie restytucji mienia utraconego w czasie Holocaustu.Ma charakter wyłącznie symboliczny i nie oczekuje spełnienia obietnic zwrotu mienia ofiar.Niestety słowa tego zapisu nie są zgodne z zachowaniem strony izraelskiej i nie współgrają z obecną polityką Izraela i USA. To że wizyta została odwołana pod jakimś marginesowym pretekstem (skład delegacji) świadczy,że do niej wcześniej czy później i tak dojdzie.Wydaje się,że opóźnianie czarnego scenariusza to tylko gra na czas naszego MSZ..

Obrazek użytkownika angela

13-05-2019 [14:40] - angela | Link:

@autor notki. Pisze Pan dużo, podpiera się dokumentami, i dobrze. 
Niech  Pan  opublikuje screen strony, na której jest ustawa 447 , i na której  to stronie pisze, że Polska ma zwrócić pieniądze Żydom za mienie  
Bardzo proszę  dla mnie i czytających NB. 

Obrazek użytkownika mmisiek

13-05-2019 [18:18] - mmisiek | Link:

Oprócz tego co tu było powiedziane to protesty mają też swój bardzo pozytywny aspekt - zmuszają mianowicie rząd do usztywnienia stanowiska.
Widać już bowiem jasno, że polityka ciągłych ustępstw okazała się całkowicie błędna i prowadzi wyłącznie do eskalacji żądań.
Więc PiS zamiast wszelkimi sposobami zwalczać i wyzywać protestujących od najgorszych raczej powinien skorzystać z tej pomocy i pokazać, że stoi razem z Narodem, a nie po cichu paktuje z agresorem. Że tego nie robi to moim zdaniem kolejny błąd.