Miting wyborczy „Konfederacji”: Stop 447 i JKM.

Subiektywny rzut oka. Jak na mój gust, przy tej sile mobilizacji, całość i organizatorzy stojący na platformie, gromko przemawiający i pokrzykujący, wypadli raczej „średnio”. Był i Winnicki i Bosak, JKM i Braun, Zawisza, ktoś z MW i ONR i inni. Jak to przy takiej okazji.

Pomimo zaprzeczających oświadczeń przedstawicieli rządu, „Konfederacja” będzie grzała temat 447 do wyborów. By mieć jakieś pojęcie, przejrzałem ok  1,5  godz relacji z wczorajszej manifestacji na You Tube, większość z pod ambasady amerykańskiej. Nawet jeśli mam inne zdanie, trudno mi nie szanować tłumu /ponoć 15-20 tys ?, czyli bez szału/ który zjeżdża się z dobrą wolą, także z bardzo daleka, zatroskany sprawami Ojczyzny. Trzeba to docenić.
Nie wygląda to na szczęście na perspektywę zdobycia przez nich 10% głosów jak się liderzy odgrażają, ale zobaczymy. Zresztą, to jesienne wybory uważam za kilkakroć ważniejsze. Specyfika najbliższych i jesiennych wyborów jest zupełnie inna, w najbliższych kilka głosów niewiele zmienia, i wcale nie zdziwił bym się, gdyby PiS „europarlamentarnych” wyborów nominalnie nie wygrał. Po drugiej stronie jakiś amok i skrajna koncentracja złej woli ze strony wewnętrznych i zewnętrznych wrogów tego rządu.

Tu zacytuję tylko krótko Janusza Korwina-Mikke, jak zwykle „oryginalnego”, ogólnie wypadł...też „średnio”.

O rządzie, wyjęte z całości, pomiędzy 19 a 22 min. relacji. Można odsłuchać wRealu24.

-…... „ Ofiarowano im pół miliarda albo miliard z tych pieniędzy i za te pieniądze to robią….”. ….” Jeśli nie uchwalą zakazu płacenia tych pieniędzy, to znaczy że wzięli od nich łapówkę, mają obiecaną łapówkę !”. Tu ktoś zainicjował okrzyki : Judasze! Judasze! Judasze! Co Korwin spuentował słowami:
- „ Nie Judasze, pospolici mali złodzieje..” I tu clou sprawy : ...”Pamiętajmy, będą wybory / jesień -mj / i po wyborach mają rządzić tacy, którzy tych ludzi postawią przed sądem..”

Czyli jednak chodzi o odsunięcie tego rządu od władzy, to cel projektu pt. Konfederacja. Komu w tym pomagają? I kto ma po jesieni rządzić, rusko-niemieccy? Nie przypuszczam, by ci co się zjechali, manifestanci, ludzie zatroskani o Polskę,  byli świadomi rzeczy. Bywa.
Ci „złodzieje” to niby ten rząd, a skoro najważniejszy jest dowódca czyli J. Kaczyński, to niby największy złodziej? :):).

Gdzieś tam w tłumie pewno był, pozdrawiany red. Michalkiewicz. Robert Winnicki zachęcił do skandowania jego nazwiska, ze skutkiem … dość „średnim” . Redaktor, który przez ostatnie tygodnie pracowicie grzał antyrządową atmosferę, sam się na platformie co prawda nie pokazał, lecz wszystko jest chyba rozpisane na role i głosy, kto i co ma robić.

Zakończę fragmentem mowy chyba szefa /? / ONR ABC, nazwisko pominę /P.K./, patriota zapewne gorący, acz poczciwy , wyszło dość groteskowo.
- ..” Ta sytuacja przypomina 1939 rok!, Jesteśmy w takim samym zagrożeniu !!”
/ No i co tam Katyń, Powstanie Warszawskie., 0święcim, Treblinka czy cała II w.ś. . 447 przebija wszystko/.
Dalej podtrzymuję , że Narodowcy w koalicji z JKM, a „kto z kim przystaje takim się staje”, dali się wciągnąć w kanał.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2019 [15:24] - Jabe | Link:

447 jest zamilczane tak samo przez media władzy, jak i zbratane z Koalicją Europejską. Przy okazji wyborów wygłoszono co prawda zdawkowe zapewnienia, że nie będzie zgody, lecz wszyscy pamiętamy, że ustawa o IPN też nie miała być do negocjacji. Skoro tłumi się dyskusję na ten bulwersujący temat, nie można się dziwić, że ludzie się niepokoją, że „obóz patriotyczny” próbuje ich wpuścić w kanał.

Na manifestacji przeciw roszczeniom ponoć pojawili się nawet ludzie z klubów „Gazety Polskiej”, co wywołało nerwową reakcję (niby transparenty sfałszowano). Dzięki tej reakcji publika zaczadzonych mogła się dowiedzieć, że jakieś protesty mają miejsce. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Dodatkowo ze studia państwowej telewizji wyrzucono przedstawiciela Konfederacji, co wskazuje, że władza zrobiła się nerwowa. Aż dziw bierze, skoro ponoć Konfederacja nie sięga nawet progu wyborczego. Być może tylko obawiano się poruszenia tematu 447.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2019 [17:40] - maks jamnicki | Link:

Na Jabe można liczyć, że na posterunku i pierwszy skomentuje.Uff.... Służba nie drużba :) . Liderzy "Konfederacji" poszli z rządem na wojnę totalną. I dziwują się, że nie są kochani. Wczoraj chyba  Bosak stwierdził w radiu WNET, którego rozmowy z gośćmi najbardziej lubię odsłuchać, że  "takie osoby jak premier Morawiecki nie powinny w polityce funkcjonować". Czyli on, Bosak wie jak zbawić Polskę a rząd mu tylko przeszkadza. Żenada. Jabe, proszę chociaż odczekać, i nie komentować jako pierwszy, najlepiej wcale, ale jeśli już, to  przynajmniej trochę grzecznie odczekać. 

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2019 [17:55] - Jabe | Link:

Konfederacja jest stronnictwem opozycyjnym, więc nie dziwi, że nie jest przez władzę kochana. Jednak czy to usprawiedliwia wyrzucanie z telewizji? Czy media państwowe są już prywatną domeną władzy? Co by Pan pomyślał, gdyby takie rzeczy działy się za czasów PO?

Co złego w owej wypowiedzi Krzysztofa Bosaka? Czyżby już do tego doszło, że premier nie może się niepodobać?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-05-2019 [16:40] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że Pan manipuluje oraz wycina fragmenty pod założoną tezę i to w około dwudziestu miejscach. Ponieważ omówienie tego to poważna robota, a jest niedziela, to na razie zostawię to tak jak jest.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2019 [18:06] - maks jamnicki | Link:

"W dwudziestu miejscach". Dużo jak na tekst krótszy niż polowa strony A4. :) Zgroza :)  Co to znaczy "manipuluje, wycina fragmenty..."itd? Jest podane, że np JKM  to cytaty "wyjęte z całości", jest odniesienie gdzie ta całość i  że pomiędzy ok 19 a 22 minutą i w tej  relacji itd.  Imć Waszeć  i każdy zainteresowany może sobie odsłuchać, wyrobić własne zdanie, co to za imputacja ? Jeszcze do tego zaznaczam,na samym początku, ze to moje "subiektywny rzut oka". Proszę się poświęcić "dla sprawy" i  po niedzieli omówić według własnej subiektywnej oceny. Niekoniecznie u mnie, bo nie obiecuję, że będę detalicznie analizował i odpowiadał, ale można wpisać i tu.   

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-05-2019 [22:43] - Imć Waszeć | Link:

Błagam, nie dzisiaj. Jutro też jest dzień ;)
W sprawie Korwina, to logiczna jest teza, że skoro zamierza swoim wyskokiem znów zaszkodzić projektowi politycznemu, w którym uczestniczy, to po diabła się PIS wcina? To jest jedynka na grubo, a reszta dziewiętnastki jutro.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-05-2019 [16:46] - krzysztofjaw | Link:

Zamilczaniem tematu ustawy 447 a nawet próba jej lekceważenia a nawet jakieś ponoć tajne rozmowy w tej sprawie strony polskiej i amerykańskiej stało się przyczyna powstania Konfederacji, czyli PiS sam sobie wystrugał tą opozycję, która w takiej sytuacji musiała powstać. A co do JKM to już napisałem w jednej notce: Po co Konfederacji JKM?... Dodam jeszcze raz po co?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2019 [17:59] - maks jamnicki | Link:

A ja spokojnie ufam, że JK w ogólnym rozrachunku wie, jak Polskę prowadzić, nawet jak niektóre żydowskie ekscesy ścinają mi krew w żyłach. I nawet jak zrobi błędy, to inni zrobią ich więcej. Cały czas jesteśmy w grze, to dla mnie cud. mając przeciw sobie takie moce a w kraju V-tą, VI-tą  VII-ą i następną kolumnę.  Rząd jest aby rządzić, obywatele aby głośno wyrażać swoje zdanie a czasami wywierać nacisk, sprawa 447 to nie jest jedyny problem, jaki Polskę nęka, jest ich wiele. Wypłacenie tych sum jest nierealne, bo rząd by upadł, a przecież tego nie chce, więc się nie ekscytuję. A już na pewno "Konfederacja" dla Polski nie zrobi "więcej", zwłaszcza pod wodzą realnego lidera JKM od którego nigdy nie słyszałem słów "nasza Ojczyzna", "nasza wiara". Czy on cokolwiek zrobił dla Polski, zamiast dla siebie w ostatnich 30-tu latach ? Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jan1797

12-05-2019 [20:34] - Jan1797 | Link:

Wczorajszy dzień,
Jak to dzieje pytam, że konfederacja wychodzi ze studia razem z komunistami, czy to jest
panaceum na brak stanowiska w sprawie profanacji świętości katolików i symboli narodowych
wszystkich Polaków?
Rozumiem, 447 jest strategicznie ważna, ale czy można pominąć inicjatywy tworzące błędne
wyobrażenia o należnościach; http://ratujlasy.niepoprawni.p...    acz wyjaśnia wątpliwości
kto zacz i tu zdumiewa brak stanowiska Konfederacji w swych wcześniejszych formach
dlaczego pytam? Znajduje w dyskusji na innym forum odpowiedź konfederatów, merytoryczna
czytam; <Kluby Gazety Polskiej od samego początku były opanowane przez ruskie onuce.>
Hmm, po tej fekjturze zastanawiam się równie merytorycznie, lecz uczciwie, „otoczenie”
konfederacji jednoznacznie występujące przeciwko sojuszom RP i za ?przywróceniem emerytur
sb, ciekawe, bardzo ciekawe a może wyjaśnia brak zdania o "bronko lesie"?
Powinienem tu zadać kolejne pytanie po wczorajszej obserwacji, kontynuacja dziejowa ewolucji
Szewczyka od placu?Lecz po dzisiejszym dniu, świadom wyzwań stojących przed Polską
uderzam się w pierś i proszę opamiętajcie się; Konfederacjo i Kluby "GP".                         Jan
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

12-05-2019 [17:43] - Zygmunt Korus | Link:

Byłem, widziałem, sfilmowałem (będzie na YT pod ZK). 20 tys. d... nie urywa, to fakt. Ale ilu mieszkańców ma stolica? Która ma właśnie w 4. literach żydowski raket! Lepsza Konfederacja, nawet szczątkowa (pod realnym zagrożeniem agenta sKurwina), niż - o właśnie!!! - czekająca nas na pokolenia okupacja bez wojny (czy choćby jednego wystrzału). Za to pod usypiającą obywatelską czujność melodyjką fujarki wyprowadzającej nas przez szczurołapa(-ów) na manowce. Przy tylu zamilczeniach (w gruncie rzeczy oszukaństwach), czy tak trudno wyobrazić sobie jurgieltniczy procent od tak pokaźnej SAKWY raketu?
Kluby "Gazety Polskiej" (m.in. Kwidzyn, Brzozów) reprezentowane były nie tylko przez banery z logo Strefy Wolnego Słowa (która nadal obowiązuje, jako pierwotne, naczelne hasło walki ze złem III RP), ale także przez rzesze przyjezdnych z całego kraju (ale i zza granicy) działaczy z tej formacji, którzy są oburzeni na nazwanie ich "ruskimi agentami". Za to że mówią głośno STOP 447!
Organizatorzy liczyli na więcej, szef, pan Bąkiewicz, zapowiadał, że jeśli będzie 30 tys., to odnotuje(-my) sukces. Tylu Polaków się nie zjawiło. Moim zdaniem, niezależnie od zapewnień przywódców z najwyższych kręgów władzy (i dwóch fig pana Brudzińskiego w "okienku"), to dramat! Znaczy to po prostu tylko tyle, i aż tyle - że Polacy mogą być wydudkani podstępem.
Na pocieszenie mam to, że, jak mi przekazano, w jednym z autobusów wiozących manifestantów do Warszawy podpisywano protesty przeciwko żydowskim roszczeniom długopisami z logo PiS-u, a organizator wyjazdu, narodowiec, powiedział konfidencjonalnie uczestnikom patriotycznej eskapady pod KPRM (Morawiecki) i ambasadę USA (Mosbacher), że być może następny atak na antypolonitów będzie opłacony z funduszu obecnej partii u władzy. O czym to świadczy? Ano o tym, że tzw. doły myślą bardziej do przodu niż ta, dyscyplinująca nas, masy, lepiej wiedząca wierchuszka.
Panie Maksie, proszę się opowiedzieć w końcu, po której stronie Pan stoi. Bo Panu szwy w kroku od rozkroku się strzępią i nieuchronnie portki w newralgicznym (bo wstydliwym) miejscu popękają.
Oczywiście żartując, z należnym szacunkiem dla Niego.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2019 [21:39] - maks jamnicki | Link:

Z.K. Po której stronie stoję? Po stronie Kaczyńskiego. Od przeszło 25-iu lat. To jest dla mnie punkt odniesienia. Nawet jak nie toleruję niektórych postaci/ministrów w rządzie, czy męczą mnie pewne wątki. Rząd z Macierewiczem i Szydło był najbardziej "mój", jaki mi się w życiu przytrafił, a niedługo emerytura, licha, ale jednak.  Nie da się mieć 100 % tego co by się chciało, czasami tylko 60% lub nawet mniej. Jesteśmy dorośli. Coś panu opiszę. Swego czasu udzielałem się w pewnym KGP za granicą. Krótko przed poprzednimi wyborami do Sejmu byłem już w Polsce, przypadkiem w Warszawie. Pewna znajoma, zaprosiła mnie do stolika pod parasolem, gdzie siedziało kilka osób związanych z GP i np młody M. od M. Było o GP i "Warszawskiej Gazecie" z którą tu kiedyś polemizowałem, uważałem, że jak na gości na "naszychblogach", zachowują się niegrzecznie. Gość nie może przekraczać pewnej bariery w traktowaniu gospodarza. Tym nie mniej powiedziałem, zgodnie z prawdą, acz nieświadomy burzy, że WG też szanuję./zresztą pisze tam I.B.Falzman i ks. Małkowski /. Nie muszę się z każdą gazetą we wszystkim zgadzać.  I zaczęło się piekło, bo starszy człowiek z "rodziny" zaczął mi skrajnie ubliżać. Byłem cierpliwy, nie chcąc robić kłopotu koleżance która mnie zaprosiła do stolika. Nasze  stosunki ochłodły, bo  nikt nie będzie dorosłemu człowiekowi mówił, co mam lubić lub co szanować. Teraz jestem z boku, szanuję wszystkie tygodniki i gazety po prawej stronie, a np najczęściej czytam "Nasz dziennik", resztę rotacyjnie,  każdy daje coś od siebie, wiemy, że ten "jedyny właściwy" tygodnik, pewne tematy pomija lub gasi.  Każdy jest zazdrosny, chciałby mieć kogoś na wyłączność. Ale jeśli wiem, że ludzie tam niżej  szczerze, patriotycznie  się  starają, nic z tego nie mając, / bo politycy a i redaktorzy naczelni to inna kategoria, to już polityka i interesy/ to jak mam ich jako człowiek nie szanować ?. Myślę tylko o prawej stronie. Politykom nie wierzę, ktoś  szkodzi Polsce 15 lat a później przejdzie tu i jest dla tych niby "moich" najlepszy kolega. Ale to... polityka. Polityka to ladacznica, i to też trzeba zrozumieć, by wszystkim się nie ekscytować. Takie ziemskie realia. W swoim szacunku do ludzi, bywa i do konkurencji, jeśli patriotyczna, spokojnie mogę być " w rozkroku" :) Ale.... moim stałym punktem odniesienia który popieram, bezinteresownie, jest  Kaczyński. On utrzymuje Polskę w grze. A mogło być już pozamiatane. I nie lubię, jak ktoś jego atakuje. Strasznie mu ubliżano przez te lata, a intrygi były niezliczone.  Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

12-05-2019 [22:15] - Zygmunt Korus | Link:

OK. Wierność panu Kaczyńskiemu deklaruje Pan od dawna. A z drugiej strony nie ma Pan zaufania do polityków. To jaką wartość ma ta wyjątkowość, jaką obdarza Pan tego przywódcę? Z punktu widzenia kogoś postronnego...: "- Ot, naiwny ten Jamnicki, naiwny...". I tyle. Napisał Pan nieco wcześniej: "Wypłacenie tych sum jest nierealne, bo rząd by upadł, a przecież tego nie chce, więc się nie ekscytuję." No to jak Pan potraktuje taki kwiatek (wrzuta czy prawda?): https://www.pch24.pl/notatka-w...  [Cytuję fragment: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu”. J. Kaczyński, 2009 r.] Pierwsza transza miała ponoć wynosić 20%. To by wyjaśniało wymienianą kwotę lata temu przez Michalkiewicza: 20% z 300 mld $, czyli wracamy do pierwotnego żądania raketerów 60 mld $.
Za dużo przesłanek w postaci faktów, żeby całkiem na przecieki być głuchym.
Pytanie fundamentalne: czy Narodowcy, mówiąc, że lepiej dla nas będzie, gdy PiS pozbawi się samowładztwa i zmusi do szukania koalicjanta z prawej, mają rację? Czy idąc w tę stronę nie przegramy czegoś więcej? Moim zdaniem teraz, w wyborach do Eurokołchozu, należy przetestować ten rozwodowy wariant z władzunią. By na jesieni mieć więcej danych ku ostrożności.
Tak czy siak twardsze stanowisko społeczeństwa mobilizuje filosemitów do liczenia się z głosem anty-POLINITÓW. Wczoraj skandowano także moje hasło: "Tu nie Polin! To was boli...". Taka moja mała "anty(filo)semicka" cegiełka, poza samym wyczerpującym i kosztownym wyjazdem do stolicy...

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-05-2019 [23:48] - Ryszard Surmacz | Link:

Pozwoli Pan, że się włączę.
Cytat: "Pytanie fundamentalne: czy Narodowcy, mówiąc, że lepiej dla nas będzie, gdy PiS pozbawi się samowładztwa i zmusi do szukania koalicjanta z prawej, mają rację? Czy idąc w tę stronę nie przegramy czegoś więcej? Moim zdaniem teraz, w wyborach do Eurokołchozu, należy przetestować ten rozwodowy wariant z władzunią. By na jesieni mieć więcej danych ku ostrożności".

Wywód logiczny i usprawiedliwiający. Trzy zastrzeżenie: 1. JKM jest zagrożeniem dla każdego układu i raczej pytałbym skąd mają pieniądze?, 2. skąd pewność, że Konfederacja przejdzie przez próg wyborczy, 3. nie ma pewności, że Konfederacja nie zada ciosu w plecy.

Moim zdaniem K. najpierw powinna pokazać swój program, wyłonić liderów, a dopiero potem, być może nawet w wyborach jesiennych, wystartować - choć to zbyt krótki okres. Obalic rząd, program anty-PiS... Pan wybaczy, chcecie dołączyć do KE? Nie jestem przeciwny Konfederacji, bo jakaś nowa formacja musi się pojawić na polskiej scenie politycznej, ale na dziś wygląda to dość tragicznie: zacietrzewienie (patrz chociażby ostatnie Studio Polska), od lat bezsensowna kampania antypiłsudczykowska i odporność na racjonalne argumenty (ilu narodowców zna pisma Dmowskiego?). Takie hasła, to niemal lustrzane odbicie KE. Czy nie lepiej trzymać wróbla w garści, niż dumać o kanarku na dachu?
Czy nie lepiej protestować, warunkowo poprzeć PiS i budować alternatywę?
447 to sprawa pierwszej wagi i takie protesty są potrzebne. Sądząc po ruchach w polityce polsko-amerykańskiej, coś rzeczywiście się dzieje. Zobaczymy. Być może po raz pierwszy obecny rząd sięgnął do argumentu opinii społecznej, zamiast dalej obiecywać podwyżki. Trzeba protestować, ale obalanie tego rządu w takim momencie to jest czyste wariactwo!!! Wariactwo dlatego, że alternatywą jest trzecie podejście Tuska, a ten bez najmniejszego oporu odda nie tylko Gdańsk, ale całą Polskę. Za Tuskiem staną Niemcy i cała UE, a za Konfederacją kto? No kto??? I taki może być efekt działania Konfederacji. K., może wbrew swoje woli, a może nie, dołączą do fali obalania rządu. Panie Zygmuncie, czy pan sobie zdaje sprawę, że poza ściana PiS nie ma nic - nic! I chce Pan do tego przykładać rękę? Czas strajków i publicznych wystąpień z 1981 r, już minął, teraz trzeba stosować inne metody. Teraz naród i jego świadomość mają głos.
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2019 [02:11] - maks jamnicki | Link:

Do: Zygmunt Korus. //  Jestem zwolennikiem dwubiegunowej sceny politycznej. Jak w USA demokraci-republikanie, w Niemczech chadecy-socjaliści, w Anglii konserwatyści- partia pracy itd. Kaczyński jest naturalnym, SPRAWDZONYM liderem konserwatywnej strony w Polsce, gdzie jest miejsce dla pomniejszych prądów i opcji. Sprawdzonym, bo o nim najlepiej świadczy, to najlepsza legitymacja,  jak przez te lata jest atakowany i przez układ pokomunistyczny, i  Niemców, i agenturę sowiecką,i  liberałów, potomków żydokomuny wreszcie itd. I to, że strącono nasz samolot  rządowy nad Rosją. Którym miał lecieć. Ma misję, ma swoją wizję, robi tyle co możliwe, a czasami możliwe jest tylko utrzymywanie Polski w grze. Kogo Pan proponuje zamiast niego? ZAWSZE trzeba przedstawić inną, swoją alternatywę. Ktoś musi rządzić. Wiem, że polityka to ladacznica, czasami dla dobra całości trzeba lawirować, zwłaszcza jak się np. rozumie potęgę żydowską na świecie, ale na kogoś trzeba postawić. Więc kogo Pan proponuje do rządzenia Panie Zygmuncie?

Obrazek użytkownika xena2012

12-05-2019 [19:35] - xena2012 | Link:

Widać,że coś jest na rzeczy : już w przyszłym tygodniu ( co za pospiech) przyjeżdża oficjalna delegacja z Izraela w sprawie ustawy 447,Przyspieszono zapowiadaną w odległym terminie wizytę prezydenta Dudy w Waszyngtonie na znacznie bliższe (choc na razie nie określone konkretną datą) spotkanie. Prezydent Trump 1-go września przyjedzie do Polski.Zapewne tak jak kiedyś wygłosi plomienne przemówienie wzbudzając aplauz a nawet euforię naiwnych Polaków. Ta nerwowość nie uspakaja niestety. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

12-05-2019 [19:50] - RinoCeronte | Link:

"Gotowanie żaby" trwa w najlepsze... Oby nie było za późno na obronę fundamentalnych polskich interesów.

Obrazek użytkownika angela

13-05-2019 [15:15] - angela | Link:

@Rino. Dokladnie tak, że też Polacy dają się w tę nagonke na Rząd wciągnąć. Jak wygramy, dopiero możemy dyskutować  będzie inna siła przebicia z każdym  Silny ma rację.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-05-2019 [22:49] - Imć Waszeć | Link:

Na szczęście przed dopięciem na głucho tego świńskiego dealu chroni nas nieco prawo międzynarodowe, gdyż negocjują go żydzi z żydami oraz "żydami" (czyli formalnie agentami) z pominięciem przedstawicielstwa polskiego. Realizacja takiej umowy narodu polskiego nie dotyczy, bez względu na to co zrobi marionetkowy rząd. Braun ma rację, że skończy się to prokuratorem i trybunałem stanu, bo tak właśnie wygląda najskuteczniejsza forma odrzucenia przez naród tego przekrętu.

Obrazek użytkownika Ptr

12-05-2019 [21:05] - Ptr | Link:

Dziś w Wiadomościach słyszę , że dziś rocznica śmierci Piłsudskiego " bez którego Polska nie odzyskałaby niepodległości" . (?) . Była to odpowiedź na wygłoszoną na marszu pochwałę gen. Hallera i jego armii - to dzięki niej. I stwierdzenie: "Duch Narodu jest jeden".   Wbrew pozorom to ważny punkt: Czy jeden Duch Narodu ? I ważne , aby przypadkiem , przez zaślepienie wyborcze nie znaleźć się poza tym Duchem Narodu. Czyli nie być niezdolnym do pojednania w Duchu Narodu i orientacji na wspólne cele. 

Warto zauważyć jeszcze jeden ważny punkt jaki miał miejsce. Otóż gdy padło zdanie Grzegorza Brauna " Third party in between". To kluczowy problem naszej polityki. A może i pięta Achillesowa Stanów. NIc dziwnego ,że już coś sie dzieje. 
Warto zauważyć ,że przemówienie lidera rolników nie było zwykłym gadaniem jakiego można było się spodziewać. 
Poza tym wyartykulowano to dlaczego Polacy uważają tę ustawę za unjust. Pojawiło się słowo prawdy w kontekście historycznym.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2019 [06:49] - Marek1taki | Link:

Z działań PiS wynika, że chce mieć szansę na upomnienie się o polska rację stanu w kontaktach z "sojusznikami". Tą szansą jest alternatywa polityczna w postaci "mniejszego zła" na prawicy. Warto dać PiSowi szansę przed wizytą Trumpa i przed wyborami do parlamentu, aby się nie zaorał.

Obrazek użytkownika stachu

14-05-2019 [17:46] - stachu | Link:

Bardzo dobra ocena sytuacji z ,,Konfederacją,, mam takie same spostrzeżenia jak pan.