Za Cejrowskim nie tęsknię.

"WC kwadrans" zawsze uważałem za najlepszy program w swojej klasie, jaki był emitowany w państwowej telewizji ostatnim trzydziestoleciu. A już w tamtym czasie... Teraz jak wiadomo Cejrowski wszedł na drogę atakowania Jarosława Kaczyńskiego, jego partii i programu politycznego. Przyznam, że po jego występach u Rachonia, w których wykrzyczał, że „Kaczyński ma krew na rękach” /chodziło o rzekomą „proaborcyjność” Jarosława Kaczyńskiego, i na antenie stacji państwowej demonstracyjnie spalił flagę unijną, czego już chyba nie pokazano /, z ulgą przyjąłem jego nieobecność. Sam uważam UE za dziś chory twór, a PE w tej postaci za szambo, choć na dziś konieczne szambo. Ale nie lubię, gdy ktoś jest zaproszony, w gościach, i robi wszystko by opluć gospodarzy.
Grzegorz Braun, zaproszony swego czasu na KUL przez koło młodych historyków, zmieszał z błotem długoletniego honorowego kanclerza KULu i i biskupa lubelskiego, Życińskiego, ps. „Filozof”. To nie było fer wobec młodych gospodarzy. I nie chodzi o to czy jego argumenty były słuszne czy niesłuszne, ale o to że narobił wielkich kłopotów tym którzy go w dobrej wierze na KUL zaprosili, dając mu szansę się zaprezentować. No to się zaprezentował. Później pracownik naukowy, szef koła historyków został odwołany z tej funkcji a całe koło studentów historyków przez rok nie mogło działać. Braun narobił kłopotu także innym, tym nieco bardziej kontrowersyjnym czy wyrazistym gościom, którzy mieli by szansę zaprezentować się tam młodzieży  w przyszłości. Nie byli już zapraszani.
Po prostu, trzeba umieć być gościem i choć trochę znać miarę. Myśleć o innych. Zaproszony, nie będę przy wszystkich prawił, że żona gospodarza to ladacznica, nawet jeśli by to była prawda. Raz, że niegrzecznie, dwa, że mnie stamtąd wykopią. I słusznie. Dorosły człowiek musi choć trochę wyczuwać czas i miejsce, już tak łopatologicznie, nie idzie się do kościoła by śpiewać pieśni biesiadne a przy biesiadzie nie zaczyna się męczyć ludzi koronką do Bożego Miłosierdzia.

Cejrowski wszedł na drogę promowania się swoim „antypisowstwem”. Trochę przypomina to promowanie się Janusza Korwina Mikke na kontrowersjach. Z biznesowego punktu widzenia to się często sprawdza, przynosi dochody. Nie każdy pamięta, że według oświadczeń majątkowych, JKM okazał się najbogatszym polskim europarlamentarzystą. A konkurencję miał dużą, europarlamentarzyści z partii rządzących, z PSLu i PO, partii mających nadzwyczajne zamiłowanie do pieniędzy i dojenia kasy państwowej. I proszę, polityczny showman ich pobił.

Ostatnio Cejrowski zaciekle i szyderczo zwalcza programy socjalne PiSu, z 500+ na czele. Idzie tu w ręka w rękę właśnie z ekonomicznym darwinistą JKM a ostatnio i „narodowcem” Winnickim, który także się za to zabrał. JKM go zdominował, co było do przewidzenia. Sam ani nie jestem jeszcze emerytem, ani nie mam już nieletnich dzieci i nic z tego nie będę miał. Ale przyznam, iż programy te nie tylko uważam za słuszne, ale i zbawienne dla Polski. Bajki o pozostawienie pieniędzy „na później” w kasie są niemądre. Kiedy złodzieje i hultaje wygrali by jesienne wybory, kasę by po prostu wyrabowali, jak w przeszłości. Zwiększyły by się sprzedaż domów w Kalifornii, zapełniły się konta w rajach podatkowych. Lepiej dać ludziom na dole odetchnąć. Obszary często niezawinionej biedy w rodzinach są jeszcze bardzo duże. Kaczyński i jego ludzie to złagodzili.

Oczywiście z punktu widzenia cwanego sybaryty Korwina Mikke, czy showmana Cejrowskiego który jak tamten, ma większy niż inni talent do biznesu, pomaganie ludziom jest głupie. Ale przecież nie każdy może mieć rancho w Ameryce i dawać rocznie 50 dobrze płatnych występów  w Polsce, prowadzić przy tym szeroką działalność handlową i biznesową. Zawsze 90 % populacji to zwyczajni ludzie, z tego często duży odsetek właśnie w Polsce jest przez tych politycznie przebojowych jak JKM, PSL czy PO spychanych na margines. Rząd musi o tym pamiętać. I to jest część programu politycznego JK.
A Cejrowski do swoich biznesowo-promocyjnych kontrowersji /bo kontrowersje, bywa,  to też biznes, pamiętajmy /, nie musi się produkować w TVP. Może założyć swoją stację, jak np. Rola w internecie , którego samego mało kto może lubi, ja też jako wyborca PiS za nim samym nie przepadam, ale tak jak ja wielu od czasu do czasu ogląda, bo zaprasza ciekawych gości wszelakiej maści. Na założenie swojej telewizji jak Rola, Cejrowskiego stać, od czasu do czasu też popatrzę, więc niech nie robi z siebie męczennika i banity. Jest ciekawym biznesmenem w branży medialno-celebryckiej, ponoć bardzo lubi zarabiać, i chwała mu za to, zapewne płaci podatki, państwo z tego żyje, ale bez przesady. Jeśli ktoś z niejasnych pobudek, może i dla biznesu, dla „oglądalności”, dla większej sprzedaży swoich produktów, osłabia polski rząd, to już nie moja bajka.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

16-03-2019 [11:46] - Dorota M | Link:

Dobrze sie stało, że pan Rachoń został przywrócony do programów TVP Info. Wolałabym też, żeby Pani Piela także mogła prezentować swoje pełne uroku figurki.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-03-2019 [13:54] - maks jamnicki | Link:

Pewno że dobrze. Ale pani Pieli wrogowie chyba nie popuszczą. Gdyby wróciła, będą wyć. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-03-2019 [14:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Redaktorzy z Der Sturmera mieli podobne pomysły artystyczne jak Pani Piela. Zachwycałby się Pan nimi.

Obrazek użytkownika Jabe

16-03-2019 [12:18] - Jabe | Link:

Schowman był dobry, dopóki to, co mówił, było jako tako zgodne z linią propagandową rządowej szczekaczki. Teraz twardo głosi poglądy, których Pan nie podziela, więc uważa Pan, że w „narodowych” mediach nie ma dla niego miejsca.

Wojciech Cejrowski z niejasnych pobudek osłabia rząd, krytykując go za hipokryzję, zamiast klaskać w takt i chować głowę w piasek. Pewnikiem chodzi mu o pieniądze.

Grzegorz Braun śmiał przedstawić swoją opinię na spotkaniu, na które zaproszono go, by przedstawił swoją opinię, czym zrobił krzywdę organizatorom, bo ich za to szykanowano.

JKM okazał się najbogatszym polskim europarlamentarzystą, wygrywając nie tylko z przedstawicielami PO i PSL, ale nawet samego PiS-u (jak tutejsi blogerzy).

Krytyka cynicznego rozdawania ludziom pieniędzy, na które sami zapracowali, jest darwinizmem. Rząd ma jakoby jakieś nadwyżki, nie zaś olbrzymie długi, które w ramach pomagania ludziom musi czym prędzej wydać, bo przyjdą tamci i sobie wezmą.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-03-2019 [13:52] - maks jamnicki | Link:

Czasami to mnie Pan rozbawi :) Wszystko na opak. Ale cieszę się, że Cejrowski ma nowego/ych  sympatyka/ów, takiego/ich  z drugiej strony. Nie zginie, tak czy owak, biznes będzie się kręcił. Tak czy siak, podatki dla kraju będą. 

Obrazek użytkownika Jabe

16-03-2019 [14:49] - Jabe | Link:

Wojciech Cejrowski ma sympatyków przede wszystkim z drugiej – czyli antypopisowej – strony.

Obrazek użytkownika xena2012

16-03-2019 [15:43] - xena2012 | Link:

Sposób przedstawiania swoich pogladów jest ważny. Cejrowski mógł przecież występując w programie Rachonia przedstawić swoje wątpliwości i krytykować posuniecia rzadu czy PiS niekoniecznie w powszechnie dziś uprawianą chamską naparzanką.To nie rodeo w Teksasie.Po prostu jak wielu obecnie stosuje celebryckie maniery a'la ,,wiem wszystko''.Jak prawdziwy celebryta doskonale wie ,ze tylko krzykiem zdobywa się świat.Do listy przewinien i zbrodni popełnionych przez Kaczyńskiego dołaczył też swoją cegiełkę,bo dla celebryty najwazniejsze być na topie i w zgodzie z obowiazujacym trendem.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-03-2019 [15:47] - maks jamnicki | Link:

Wydaje się, że o to właśnie chodzi. "Jako celebryta  doskonale wie...." . Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Art

16-03-2019 [13:14] - Art | Link:

Cejrowski podobny do Kataryny (prywatnie Sadło),która utuczyła się na zamachu smoleńskim,a teraz pluje na PiS i rząd z aktywnością podobną naszemu Jabe.Przestałem słuchać Cejrowskiego po jego szczerych wyznaniach dotyczących dwóch testamentów: starego i nowego.Otóż Nowy Testament według Cejrowskiego to bełkot, a Stary Testament to cymes.Jest to na YouTubie.Czyli jeszcze jeden co lubi wysysać pieniądze Polaków niczym jego bracia w wierze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-03-2019 [16:41] - Imć Waszeć | Link:

Kataryna była już bardzo utuczona przed zamachem smoleńskim, co zresztą jest po wieki wieków zawarte w annałach pt. "Kataryniarze panu Kaczyńskiemu" i "Pan Kaczyński Kataryniarzom". No bo jak są już jakowiś Kataryniarze, to i musiała być wcześniej jakaś Kataryna, prawda? Było to już kolejne podejście mające pewnej grupie z Wybrzeża zapewnić gładkie wejście do polskiej polityki:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-03-2019 [16:43] - zbieracz śmieci | Link:

Kataryna u szczytu miała informacje od tych co zawsze starają się byc w ukryciu,dla zatakania dzioba sponsorowała ja spółka jak najbardziej państwowa a znany Fundusz Polsko -Amerykański a we władzach stowarzysznia jakby aple-żona sikorskiego !
Można sprawdzić dorocznych sprawozdaniach!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-03-2019 [17:16] - Imć Waszeć | Link:

Nie na tym tu problem polega skąd i czy Kataryna brała pieniądze, tylko na tym, na jaki rok przypada ten szczyt popularności. Poprzednik twierdzi, że na lata po 2010 roku ("tuczyła się Smoleńskiem"). Natomiast ja twierdzę, że szczyt przypadł parę lat wcześniej, zaś od 2012 zaczął się bardzo szybki upadek Kataryny. Jeśli byłbym złośliwy, to upadek powiązałbym raczej z przychylnością okazywaną Kaczyńskiemu, a nie finansowaniu z WSI (nota bene skoro z WSI, to prawie na pewno z CIA i Mosadu, a nie z Moskwy;). A propos, kiedy dowiemy się kto w PIS/PC brał pieniądze od WSI? Skoro ta partia była dopuszczona do układu, to musiał tam ktoś taki siedzieć, taki "pilot" (teorie premiera Pawlaka).

Obrazek użytkownika ortodox

16-03-2019 [14:52] - ortodox | Link:

Ech Cejrowski ...ma chłopisko głowę do interesów (bez kaski z TVP nie zginie) można w jego sklepie kolonialnym (ma również Skład Kolonialny) kupić różniste produkty od koszul egzotycznych (tak określone na stronie sklepu kolonialnego) za jedyne 199 zł po kubki za 50zł z, tudzież kawę,herbatę Yerba Mate,biokosmetyki,ekotorby,delikatesy z różnych stron świata,zioła,przyprawy ...i oczywiście jego książki,dvd oraz książki autorów,których promuje i jest zarazem wydawcą ich twórczości.I jeszcze "chleb żytni na zakwasie Wojciecha Cejrowskiego" Zaradny,zorganizowany ,niech zarabia a przy okazji lubi być w centrum zainteresowania.Pewnego deszczowego dnia przechodził przez Rynek Główny w Krakowie i zgromadził się wokół niego tłumek (nie mogło być inaczej,szedł oczywiście boso i zapewne kurtka przeciwdeszczowa w obłędnie jaskrawym żółtym kolorze przyciągnęła wzrok przechodzących)  Również nie tęsknię za tym panem w tv (drażnił mnie jego luzacki sposób mówienia nawet o poważnych sprawach,poza tym taki "ekspert od wszystkiego" nie przekonuje)     

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-03-2019 [15:33] - zbieracz śmieci | Link:

Podatki to może i płacił w Polsce ale na poczatku bo jak kasa była coraz większa to wyprowadził firmę do Ameryki Południowej i zachalał ,że tylko tam można życbo nie płaci się podatków ,leczenie płatne,nie ma emerytur i sanepidu ,jemu to sie podobało ale nie wiem czy tam mieszkającym bo jakoś ich opinii nie puszczał ...!,Irlandii czy 
Teraz mieszka w USA i podatki sie płaci a i on musi i ma służbe zdrowia taką jak jest -dobra pókiś zdrowy ! Co mi sie nie podoba z jego opowieści  o USA jego krytyka  a to szkolnictwa a to Trumpa w przypadku Prezydenta robi to nie wprost.
Nie cierpię ludzi na emogracji którzy jako rezydenci mieszają się w wewnętrzne sprawy i podziały-s,a rezydentami zaledwie i powinni siedziec raczej cicho -Cejrowski w USA,ci co mieszkaja w Szkocji ,,Irlandii czy Barcelonie to nie ich sprwa gdy część chce odejść z UK czy Katalonia oderwać się od Hiszpanii.
Ja też sobie nie życzę aby przybłędy którzy tu znależli sobie miejsce do życia meblowali mi dom .
Co do Brauna to nie ma Pan racji ,miał prawo powiedzieć wszystko co myśli bo to nie prywatne obejście władz KUL ,miał prawo powiedziec o Życimskim co chciał  a to co zrobiono z organizatorami to czystej wody zamordyzm i to wobec przyszłych historyków a i wskazówka na przyszłość macie badac i pisac ale tak jak sobie wadza życzy bo inaczej po łapach.
Co do KUL to już dawno przestał być Katolicki a ja przestałem na niego łożyć,nie katolicki ale już lewacki a wielu nauczających tam kapłanów blislich schizmy i taki spadek zostawił życimski! 
Cejrowski może sobie gadać co chce ale obciążanie Rachonia to błąd bo widac było nie raz w jakie zakłopotanie go jego wrzaski wprowadzały a szczeólnie to o krwi na rekach Prezesa -idiota i prowokator taka jest poja opinia !

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

16-03-2019 [18:50] - Kazimierz Kozio... | Link:

www.youtube.com/watch?v=H0M9JN... wystarczy obejrzec tylko od 29 do 31 minuty

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-03-2019 [13:21] - Imć Waszeć | Link:

Film niedostępny. Cenzura nie śpi, dlatego należy cytować najistotniejsze fragmenty, żeby ludzi nie zostawiać z niczym ;)
Tak naprawdę, to chyba nie cenzura była tylko śliski paluszek, bo filmy współcześnie zamieszczane na YT mają typowo kody 11 znakowe, a nie tylko sześć j.w. (v=H0M9JN).
Przykład v=3MteSlpxCpo: https://www.youtube.com/watch?...

PS: Domyślam się, że to o ten film chodziło (v=H0M9JNlb4n8): https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jan1797

17-03-2019 [09:36] - Jan1797 | Link:

Nie śledzę zmian w towarzystwie około Cejrowskiego, unikam, raz po cytowanej tu wypowiedzi
dwa po jednym z odcinków z pustyni. Małe to ma dla mnie znaczenie czy kasa, czy organizacja
spowodowała u niego zmianę pojmowania. Kataryna, czytam bez przekonania, dla znaczków
trzeba czytać filatelistów.
Czy ktokolwiek słyszał o kolaboracji Czechów lub Węgrów w PE, teraz proszę przypomnieć sobie
ilu z „tuz totalnych”, wskazywało na urojoną winę Polaków tu na NB czasami niezauważenie ?
Patrzmy„jedynkom"na ręce, to przecież źródło ataków zewnętrznych.
https://rybyakwariowe.eu/galer...
Wypowiedź zastępcy Jacka z Sosnowca na temat przyjęcia deklaracji LGBT spowodowana jest
comiesięcznie rosnącym deficytem budżetowym Krakowa czy wskazaną koszulą Cejrowskiego?

Proszę Państwa, szczęściem jest pozostawać w gronie ludzi obojętnych na fanty czy synekury
płynące od libero elit.
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2019 [12:51] - Jabe | Link:

Jaką zmianę pojmowania zaobserwował Pan u Wojciecha Cejrowskiego? On ma bardzo stabilne poglądy.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-03-2019 [20:41] - Jan1797 | Link:

Nie śledzę zmian wokół Cejrowskiego i szczerze powiem, nie bardzo mnie interesuje
słyszę natomiast zmiany w treści jego przekazu. Człowiek z patriotycznym zacięciem
posiadający wiedzę na temat Polaków wysiedlonych z Kraju Warty i Prus Zachodnich
uważa, że Nowy Testament nakazując nadstawianie policzka, skazuje mnie na przegraną.
Przykre, zawsze jest czas na miecze i żadna kasa, czy organizacja tego poglądu nie zmieni,
zwłaszcza przy świadomości apokalipsy. Oczywiście WC ma prawo kpić, a ja mam nadzieję
jego nawrócenia.
Tu jest wszystko; https://naszeblogi.pl/comment/...
Patrzmy tot„jedynkom"na ręce, to przecież źródło ataków zewnętrznych.

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2019 [21:49] - Jabe | Link:

Interesujące, że akurat teraz Wojciech Cejrowski okazał się odstępcą od wiary (nieobojętnym przy tym na fanty i synekury, jak zrozumiałem).

Obrazek użytkownika Jan1797

18-03-2019 [20:08] - Jan1797 | Link:

Wiesz Jabe, będzie z Ciebie Broniarz.

Obrazek użytkownika Art

17-03-2019 [10:12] - Art | Link:

Niezamierzenie przekierowałem dyskusję na Sadło, która dla mnie jest zwykłą oszustką i nie zasługuje na uwagę. Chodziło mi o to, że oszukała wielu ludzi, którzy jej wierzyli, w tym mnie i czytali ją z wypiekamy na twarzy. To samo dotyczy Cejrowskiego. Na tych dwóch przykładach widzimy jak ważne jest "who is who?".Takich graczy w polityce są całe tabuny i niezadługo będziemy ich obdarowywać swymi głosami. Przyglądajmy się im, pytajmy o życiorys, zadawajmy tzw. trudne pytania. Krytykowano (słusznie) Patryka Jakiego w Warszawie, ale przecież wobec tego zbuka (czyt. słupa), nawet kozioł byłby lepszy.

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2019 [11:05] - Jabe | Link:

Na czym polega oszustwo Wojciecha Cejrowskiego?

Obrazek użytkownika Art

17-03-2019 [14:17] - Art | Link:

Na tym samym. Żegnał się (ironicznie) na ekranie,a w sumie pluł na nas katolików mówiąc,że Święta Ewangelia to bełkot,a stary testament-unieważniony przez Nowy Testament to cymes.Po tym wyznaniu dla mnie nie istnieje i nie jest ważne jakie talenty posiada.To aktor i celebryta grający według scenariusza.To jego szokujące wyznanie (plucie) może sobie Jabe znaleźć na You Tube.

Obrazek użytkownika Jabe

17-03-2019 [15:56] - Jabe | Link:

No ale czym oszukał?

Swoją drogą może by Pan link wkleił? Myślę, że wiele osób jest ciekawych tego plucia.

Obrazek użytkownika Art

18-03-2019 [10:23] - Art | Link:

Proszę bardzo.Pod koniec jest najbardziej szczery. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Art

17-03-2019 [16:29] - Art | Link:

Jeśli autora blogu i Admina nie zdenerwuje nadmiernie to dołącze jeszcze jeden głos na ważny temat.To będzie niestety "półtrolling",ale proszę o wybaczenie,gdyż jest głos pierwszy i jedyny,a unieważnia ten głos w moim mniemaniu całe dochodzenie tzw Komisji Parlamentarnej A. Macierewicza,pokazując nam Polakom,że ta Komisja miała to samo zadanie co Sadło i jej podobni,czyli bicie piany i zarabianie na tym dużych pieniędzy.Ci,którzy nie lubią miejsca,do link prowadzi nie muszą go otwierać.
https://prawygornyrog.pl/tv/20...