Przeprosić Brytyjczyków za Tuska ?

Obraźliwy eksces jakiego dopuścił się Donald Tusk w stosunku do Brytyjczyków w swojej wypowiedzi na temat brexitu, może zaszkodzić Polakom na Wyspach, co wyraził jeden z Europosłów. Niestety, przygniatająca większość Brytyjczyków kojarzy obecność Tuska na pełnionej funkcji w Parlamencie Europejskim z Polską, uważa go za polskiego reprezentanta. Co jest dla nas szkodliwe, i co oczywiście , jak wiemy, jest nieprawdą.
Tusk, chociaż ma obywatelstwo polskie, był kandydatem Niemiec do pełnionej funkcji. Ten temat nie tak dawno był przez polskiego ministra spraw zagranicznych poruszony. Rząd polski nie miał na ten wybór żadnego wpływu, miał zresztą innego, swojego kandydata / Jacek Syriusz-Wolski /.
Dobrze by było, aby przeciętni Brytyjczycy to rozumieli.

Z tego wypływa wniosek, że było by właściwym i korzystnym dla Polaków na Wyspach, odcięcie się naszego kraju od tego obraźliwego ekscesu przewodniczącego Rady Europejskiej.

 Wyjaśnienie, że na szefa Rady Europejskiej  był on  kandydatem niemieckim, wiele by wyjaśniło nieświadomym stanu rzeczy zwykłym obywatelom brytyjskim.

Mogło by to być zrobione albo przez nasz rząd, albo w imieniu polskiego rządu przez MSZ, np. formie ogłoszeń w brytyjskiej prasie. To by sprawę odpowiednio nagłośniło. Lecz to też kosztuje, więc np. organizacji społecznych na to nie stać.

Chociaż…., mogło by też być sfinansowane i wyrażone przez fundację, np. Polska Fundację Narodową. Ten wydatek wydaje się uzasadniony, działania tego osobnika idą na koszt naszego kraju. Ponieważ coraz bardziej wydaje się, że Tuskowi duchowo i politycznie bliżej do Niemiec, w zasadzie korzystne było by dla nas i oczyściło sytuację, gdyby Tusk przyjął obywatelstwo niemieckie. Na to jednak Niemcy zapewne nie pójdą, jako że wyraźnie nadal ma doglądać ich interesów na terenie nie tylko Europy ale i Polski. A jako „Polak” może być w tym skuteczniejszy.

W ostatecznym wypadku, wydaje się celowe, że przeprosiny za Tuska w imieniu czytelników / z KONIECZNYM i krótkim wyjaśnieniem sytuacji, kogo reprezentuje Tusk na swojej funkcji w PE /, wzięła by na siebie jakaś redakcja gazety, rozsyłając tą informację po wszelkich brytyjskich mediach. Być może najbardziej czytelne było by, gdyby np. uczyniła to np. Gazeta Polska. Tytuł gazety krótko definiuje przekaz. Porozumienie kilku tygodników w tej sprawie było by może jeszcze lepsze, ale jak można przypuszczać, nie wydaje się realne.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

09-02-2019 [14:00] - mjk1 | Link:

Na pytanie polskiego generała o zdradę w Jałcie, pewien spaślak ,wiecznie cuchnący cygarami i whisky, odpowiedział mnie więcej tak: „… sami jesteście sobie winni, myśmy nigdy niczego wam nie gwarantowali. Mamy dzisiaj dość wojska i waszej pomocy nie potrzebujemy. Może pan sobie zabrać swoje dywizje, obejdziemy się bez nich”.  Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że łgał jak bura suka. Spaślak nie generał.
Wobec tego łgarstwa, stwierdzenie niezaprzeczalnego faktu, że:  nie można sobie wyobrazić,  jak wygląda miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit,  nie mając choćby szkicu, jak go przeprowadzić, jest szczytem kurtuazji i taktu.
W pełni jednak zgadzam się z autorem wpisu, że polskie MSZ wraz z całym społeczeństwem powinno zaprotestować. Zaprotestować przeciwko przywłaszczeniu sobie naszej narodowej specjalności. To nikt inny, tylko my, najpierw coś robimy a potem dopiero zastanawiamy się, co z tego wyniknie. Wszystkie nasze powstania i zrywy o tym świadczą.  Takie działanie jest nam wpajane od najmłodszych lat.  Nawet wieszcz w epopei narodowej pisał: „ szabel u nas wiele, szlachta na koń wsiędzie.  Ja z synowcem na czele i JAKOŚ TO BĘDZIE.
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-02-2019 [16:38] - maks jamnicki | Link:

"Takie działanie jest nam wpajane od najmłodszych lat". No jak na dziś nie bardzo. jak na dziś, od najmłodszych lat wpajane jest wychowanie do rozrywki,  później "bawmy się, piwko i jakoś to będzie". O przepraszam, dla najmłodszych , jeszcze nieśmiało ale już są  wdrażane programy edukacyjne z wątkami , jak  od małego sprawnie się masturbować. Tak, że porównawczo, to z tą szabelką to był jednak cymes. Ale rozumiem, iż uważa Pan, że powstania przeciw zaborcom były błędem. Przyjmuję to jako jeden z punktów widzenia. 
Anglia, Churchill.... Jednak to my jesteśmy tam gośćmi i dobrze było by, gdyby jakiś ryży nas nie wystawiał. Po prostu niech jego łajdactwa idą na niemiecki rachunek, gdzie zresztą mają swoje umocowanie. 

Obrazek użytkownika Zunrin

09-02-2019 [15:45] - Zunrin | Link:

Powinien być jasny sygnał, że brednie Tuska to nie oficjalne stanowisko rządu RP.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

10-02-2019 [11:24] - Ryszard Surmacz | Link:

Przeprosiny oznaczają w pewnym sensie przyznanie się do winy. Jeżeli publikować stanowisko, to tylko polskiego rządu, bo autorstwo innych organizacji, na niższym szczeblu, poczytane zostanie jako stronnicze. Mam jednak wątpliwości, czy polski rząd jest gotowy na coś takiego?

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-02-2019 [22:37] - Marek1taki | Link:

@ Ryszard Surmacz Właśnie! Tusk nie reprezentuje Polski. Polska racja stanu jest inna.
Gorzej ze sprawą konferencji antyirańskiej, umacniającej Rosję sojuszem z Iranem i Chinami. Kiedy rząd odetnie się od tej inicjatywy? Czasu coraz mniej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-02-2019 [10:35] - Imć Waszeć | Link:

Widać też wyraźnie, że wypycha on Turcję z NATO i to pomimo poświęcenia państwa Kurdów. Z obecną polityką rządu, w obecnym miejscu na Ziemi będziemy wkrótce skurczeni jak drugi Izrael z wiecznie zmarszczoną du.ą ze strachu przed atakami wszystkich wrogów dookoła :/