Mowa nienawiści

Bez względu na okoliczności śmierci Pawła Adamowicza, chciałbym przyłączyć się do apelu o opamiętanie! O refleksję! O zatrzymanie się, bowiem to właśnie dziś rozgrywa się walka o naszą przyszłość i przyszłość naszych dzieci. Od naszego spokoju i opanowania, ale też od dobrej informacji i zdecydowania zależeć będzie czy obronimy swoją wolność i swój stan posiadania, bez którego jesteśmy nikim. Apel może brzmieć nieco naiwnie, ale wybrzmieć musi.
 

Apel

 Od czasu wygrania wyborów parlamentarnych przez PiS mowa nienawiści zalewa naszą przestrzeń i nasze mózgi, uniemożliwia nam racjonalną ocenę rzeczywistości, osłabia państwo i, w sposób bezsensowny, dzieli społeczeństwo na dwa wrogie wobec siebie obozy.  Mowa nienawiści jest zawieszona w próżni, nie posiada punktu odniesienia, nie jest zinterpretowana, ani dookreślona. Nie wiem, czy można ją do końca zinterpretować, ale wiem, że nie można tego terminu pozostawić samopas. Większość z nas bezrefleksyjnie powtarza to, co usłyszy w mediach i nie zastanawia się nad skutkami. Wykrzyczenie emocji, bez nazwania zjawiska i odwołania się do jego przyczyn, niczego nie zmieni. Owszem, na chwilę przytłumi atmosferę, ale potem, zacznie kumulować energię. Tykająca bomba, jeżeli nie zostanie właściwie rozbrojona, wybuchnie! A po jej eksplozji świat będzie zupełnie inny, niż każdy z nas chciałby go widzieć.

Pod Smoleńskiem zginęło stu przedstawicieli naszych władz państwowych. Fakt nie został wyjaśniony. I teraz na polskiej ziemi dokonany został mord! Ktoś powie: – A, bo to polityka, wielu innych ginie codziennie. Jednak musimy wziąć pod uwagę, że oto na polskiej ziemi zaczynamy się mordować! Czy taki fakt dociera do świadomości polityków oraz funkcjonariuszy rządowych i publicznych; czy dotrze dopiero wówczas, gdy zamordowany zostanie jeden z nich – w tym wypadku, w sposób spektakularny. Czy ten fakt dociera do świadomości polskiego społeczeństwa?

Chyba jednak nie bardzo, bo aplikowana jest nam szczepionka, która nosi nazwę „mowa nienawiści”. Ciekawe, czy posiada ona w sobie zneutralizowane wirusy? Można mieć wątpliwość, bo, jak dotąd, jest oznaką bezsiły, dezorientacji i kompletnego zagubienia; jest balonem rzuconym na wiatr, pustosłowiem, które ma wstrzymać nadchodzący huragan. Może oficjalnie uznamy wreszcie, że będąc w UE, zachowując wspólne zasady, mamy prawo do kształtowania własnej kultury, własnej rzeczywistości i perspektywy. 

Jeszcze raz – co to znaczy „mowa nienawiści”? Wszyscy o niej mówią, ale nikt nie potrafi jej zinterpretować. Za kilka dni będzie nią wszystko, co zaczyna się lub posiada w sobie partykułę „NIE”. Brak określenia „mowy nienawiści” wzmaga niepewność i rodzi strach. – a więc naszego największego wroga. Za pomocą strachu można kierować ludzkimi umysłami lub modelować zachowania całych społeczeństw (Polacy powinni to znać z PRL). Zjawisko istnieje co najmniej od trzech lat, czy nie można było w jakiś sposób go zneutralizować? A może taka definicja była trudna do podjęcia? Czy politycy, którzy w swoim etosie powinni mieć nakaz kultury politycznej i poczucie odpowiedzialności za państwo, którego są wybieralnymi reprezentantami, wcześniej tego nie dostrzegli? Nie byli w stanie przewidzieć skutków swojej bezsensownej „nawalanki”? Jaki poziom przekazu – z obydwu stron – reprezentowały media? Za co domagają się one zapłaty? Adamowicz padł kolejną ofiarą, ale czy drugą ofiarą nie możemy paść my wszyscy razem wzięci?  Czy polskie społeczeństwo, pod hasłem pogoni za dobrobytem,  nie zostało przypadkiem wpędzone na arenę polityczną i czy takim samym przypadkiem nie ma dokonać jakiegoś aktu zbiorowej ofiary? Czy wiemy dokąd dążymy i jaki mamy wspólny cel? Czy ktoś z nas słyszał o polskiej doktrynie gospodarczej, politycznej, wojskowej i kulturowej? Wyśmiewani jesteśmy my wszyscy i cała nasza kultura. Ta pedagogika wstydu musi mieć jakiś cel. Może Sejm stanie wreszcie na wysokości zadania, ucywilizuje swoją dyskusję a korzystając z „okazji” uchwali reguły własnej polemiki? I zacznie konsekwentnie je egzekwować! Nie może być też tak, że jednemu coś wolno, a drugiemu tego samego nie wolno. Pomiędzy Niemcami a Rosją i pomiędzy Stanami a Chinami poziom inteligencji, odpowiedzialności i poczucia tożsamości muszą daleko wychodzić poza poziom przeciętności.

Polska scena polityczna uległa kompletnej dewastacji i rozkładowi. Na polu walki pozostają tylko służby specjalne. Czy ktoś się zastanowił dokąd nas ta bezsensowna wojenka prowadzi? W imię czego między sobą walczymy? W imię jakiej idei wystawiamy swój kraj na żer obcej polityki i obcych interesów? Już zapomnieliśmy o historycznym doświadczeniu, o swojej bibliotece kulturowej, która zgromadziła odpowiedzi na wszystkie współczesne pytania? Tak! Dosłownie! Ale trzeba chcieć do niej zaglądać. A może już zgodziliśmy się na bycie zbuntowanymi Irokezami współczesnej Europy?
 

XXX

I na koniec, może warto spojrzeć w lustro, zobaczyć swoją twarz i zadać sobie pytanie: co zrobiliśmy z tą międzyludzką, tak charakterystyczną dla nas, solidarnością; w którym momencie zagubiliśmy wiedzę historyczną, która w PRL była naszym ostatnim spoiwem; gdzie zatraciliśmy poczucie państwa; kto nam wmówił, że nasza 1000-letnia kultura nic nie wniosła w ogólnoeuropejskie wartości? Kto doprowadził nas do degradacji moralnej i kulturowej; jakie okoliczności uczyniły nas aż tak sprzedajnymi? Dlaczego pozwoliliśmy sobie odebrać rozsądek i w to samo miejsce wstawić mamonę? Dlaczego swoim dzieciom perspektywę rozwoju zamieniliśmy na „wyścig szczurów”; dlaczego chcemy sprzedać wszystko, łącznie z tożsamością i stać się ludźmi zbędnymi? Kto zrobił z nas aż takich niewolników?... Jeszcze nie tak dawno mogliśmy znaleźć wspólny język i spotkać się pod hasłem: „musimy to przemodlić”, dziś i ten walor kulturowy stał się dla nas obcy.

Jeżeli nie chcemy, aby powtórzyły się kolejne mordy na tej, przesyconej krwią naszych przodków, ziemi musimy sobie odpowiedzieć na powyższe pytania, a rozsądne odpowiedzi wprowadzić w czyn. Tak, my szarzy ludzie, bo tylko My w demokratyczny sposób możemy zmienić bryłę tego świata. Nikt inny. Zasłanianie się „mową nienawiści” niczego tu nie zmieni. W przyrodzie wszystko ma swoją przyczynę i swój skutek, tak też i w tym przypadku „mowa nienawiści” podlega tym samym prawom. Adamowicz został pochowany, my pozostaliśmy.

I jeszcze jedno, z naszej przestrzeni mentalnej i państwowej musi zniknąć prawdziwa plaga egipska, jaką jest bylejakość i lekceważenie samych siebie, deprecjonowanie naszej kultury i naszych dziejów. To warunek powrotu do zdrowia. To warunek zdrowego myślenia i jakiejkolwiek perspektywy. Ucieczka nie jest wyjściem. Jeżeli ktoś jeszcze w to nie wierzy, już wkrótce boleśnie się przekona. Owszem, na początku będzie trudno. Bardzo trudno – opór materii jest ogromny, ale potem będzie coraz łatwiej. Należy tylko porzucić swoją małość.

PS. Po napisaniu artykułu, natrafiłem na wypowiedź Michała Komara, który w swoim myśleniu szedł w podobnym kierunku. Być może coś dobrego kryje się w chmurach, które unoszą się nad naszymi głowami.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2019 [16:18] - Imć Waszeć | Link:

Witam. Zanim pojawią się komentatorzy, to ja podrzucę pewien stary utwór zespołu Piersi (Kukiz). Myślę, że w związku ze zbliżającą się kanonizacją Owsiaka będzie to ważny punkt toczącej się dyskusji:

Kukiz i Piersi - Państwo Wielkiej Powszechnej Niemocy: https://www.youtube.com/watch?...

"Dorzuć się babciu, dorzuć na karetkę
Oddaj pierścionek i złotą bransoletkę
Oddaj babciu wszystko, wszystko co masz
Na złote serduszka, które kupi bank

Brat poszedł, już chodzi z puszką po mieście
Nie śpij babciu, dorzuć na karetkę
Renty masz czterysta to starczy ci na chleb
Chcesz trafić do nieba no to dorzuć się

To pospolite ruszenie
Solidaryzm społeczny
Rząd kupuje Lancie
A babcia karetki

Ruszyła machina, wszyscy w telewizji
Banki, konsorcja, dyrektorzy dziwni
Nastał dzień dobroci, góra polityków
Najsławniejsi aktorzy, elita muzyków
Już na Woronicza są chłopcy z UOPU
Sam premier wygłosił orędzie do narodu
Cudowna atmosfera jak zebrania Amwey'a
Ciekawe która wioska najwięcej nazbiera

To pospolite ruszenie
Solidaryzm społeczny
Rząd kupuje Lancie
A babcia karetki

Dorzuć się babciu, dorzuć na karetkę
Sprzedaj telewizor, tapczan i kozetkę
I pięć kołder co przysłała Unia
I tak niedługo czeka cię trumna
To pospolite ruszenie
Solidaryzm społeczny
Co kupuje Lancie
A babcia karetki
"

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [10:58] - Ryszard Surmacz | Link:

Witam!
Wczoraj cały dzień byłem poza domem i nie miałem możliwości reagowania. 
Bardzo dobre. Kukiz dzięki swoim piosenkom zawdzięcza także karierę polityczną. Ale kandydatów do beatyfikacji jest dwóch.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-01-2019 [16:58] - maks jamnicki | Link:

W to że środowiska liberalno-lewicowe, agentury i Niemcy  zrezygnują z dzikich ataków na ten rząd, nie bardzo wierzę. To co się stało, potraktowali jako pretekst do dzikich ataków, rozpoczęcie kampanii wyborczej,  i odbicia władzy którą utracili. Kto wie zresztą, kto za tym atakiem nożownika stoi. W zasadzie nie wiem, czy ten tekst nie powinien być polokowany szerzej, jakby bardzo trafnie, na ich portalach ?. Tu przecież żadnych dzikich ataków nie ma? Nawet  jeśli sam napiszę, że mordercę "wyhodowała" filozofia, propozycje modelu życia  Platformy Obywatelskiej  i Owsiaka, to np.  specjalnie się tym  nie  ekscytuję. Od, spokojna odpowiedź dzikim atakom politycznym. Tak, emocje to niedobra rzecz, ale oni wiedzą, że wyborów nie mogą wygrać programem politycznym, bo go nie mają albo mają wrogi Polsce, ale mogą wygrać dzięki kłamstwom, złej histerii  i rozbujaniem emocji. No to na to liczą i tym grają. Nic nowego, tyle że śmiercią  Adamowicza grają już ostrzej.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-01-2019 [16:58] - RinoCeronte | Link:

Zastanawiam się czy mowa ciała też może być mową nienawiści. A jeżeli tak... to biada sportowcom.

Obrazek użytkownika Live free or Die

20-01-2019 [19:10] - Live free or Die | Link:

Lewactwo propagandę nienawiści ma opanowane do perfekcji. Z tego żyją. Ideologia lewicowa jest oparta na dzieleniu a nienawiść i pogarda jest tym elementem. Dodam wszystkim miłośnikom odkręcania kota ogonem polecam wgląd co się działo po zamachu smoleńskim. Maszyna chazarskiej nienawiści ruszyła z impetem. Nikt im nie dorówna. Dziwie się tylko ze Polacy wychowani na takim systemie tak dalej łatwo ulegają manipulacji. No ale to kwestia intelektu. Obok stoją w kolejce inni zainteresowani by zjeść konfitury. Międzynarodówka zaciera ręce. Reasumując targowica ma się dobrze w temkraju bo ramy, fundacja prawna jest liberalna. Bez zmiany konstytucji, norm prawnych, państwowej administracji zmiany sa niemożliwe. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-01-2019 [20:35] - maks jamnicki | Link:

Live free or Die : Ale  aby to co zostało wymienione w ostatnim zdaniu, mogło być wykonane, potrzebna jest większość sejmowa. Tak naprawdę w tzw."demokracji" liczą się tylko głosy.  Reszta to gawędziarstwo. A głosy to praca. Te głosy które otrzymuje ZP są wypracowywane tylko "centralnie", od góry. Na dole nic, pozory, tyle co "centarala" wypracuje. I tak się dziwię, i jestem pozytywnie zaskoczony, że pomimo iście gebelsowskiej propagandy ze strony lewacko-liberalnej i niemieckiej w ostatnich dniach,  ZP ma 40%. To znaczy, że może  ta ilość wyborców  nie jest podatna na rozbuchaną,  lewacką "mowę" mataczenia i  nienawiści. 

Obrazek użytkownika Live free or Die

20-01-2019 [21:03] - Live free or Die | Link:

Oczywiście zgoda 40% to jest coś co świadczy o instynkcie samozachowawczym i poprawną analiza. Trzeba używać wszystkich metod do uświadomienia społeczeństwa ze podmiotowość państwa to jest klucz do dobrobytu. Ci co podważają imponderabilia polskie / targowica, obce ośrodki i agentury, oficjalne partie, fundacje sorosa itd./ powinni być sadzeni o zdradę państwa.Od tego jest wywiad i kontrwywiad. Ludzie musza żyć w przeświadczeniu ze prawo działa. Jak nie to biada nam.

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:12] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, trzeba odrzucić tę patologię, a zwłaszcza ścieżkę, która prowadzi nas wprost do piekła. Niech Siuksowie sobie jadą na tym wózeczku i tłuka się dalej. Nie wiem, czy to możliwe, ale reszta powinna zadać sobie pytanie co dalej. Trzeba w jakiś sposób przerwać obie blokady: długoterminową i krótkoterminową. Na te dwa sposoby jesteśmy blokowani od 200 lat. Wszystko zależy od nas samych. 

Obrazek użytkownika Art

20-01-2019 [16:58] - Art | Link:

"Mowę nienawiści" stworzył według mnie Jacek Kuroń u zarania,czyli w 89/90 roku.I to były początki obłudy,gdyż on i jego machina(od machinacje) zaczęli wtedy okradać wszystkich Polaków,a on jako ten dobry dawał wszystkim zupkę.Darmową?! zupkę.Odzywka "mowa nienawiści" była zawsze odpowiedzią na pytanie o prawdę.I tak już zostało.Jeśli chodzi o oficera Owsiaka i jego dowódców  to oni zagospodarowali najmłodszych,czyli jeszcze nie uformowanych.Podobną karierę robił i robi nadal JKM.Nikt starszy(przepraszam młodych,ale każdy z nas był nim kiedyś,ale wielu zapomniało) i mądrzejszy tam miejsca nie zagrzeje,a nawet wstydzi się lekko tej swojej naiwnej przeszłości.
I jeszcze trzecie moje spostrzeżenie.Otóż nasz A. Gwiazda,pewnie przez zapomnienie wypaplał kiedyś,że już w 89 Amerykanie,zapewne ustami swego ambasadora powiedzieli,że wy Polacy musicie! się wyzbyć swego przemysłu.A na pytanie-dlaczego padła też znamienna odpowiedź;bo po paru latach,przy swojej inwencji,wyprzedzilibyście nawet USA.Szkoda,że wypaplał to dopiero po 20 latach.Podsumował to niejaki M. Święcicki w rozmowie w tv.Na jakieś trudniejsze pytanie odparł prosto dusznie:ależ to byłoby wbrew ustaleniom okrągłego stołu.To miało miejsce całkiem niedawno i szybko zostało wyczyszczone.To dzięki Panu natrafiłem na p. Pawełczyńską,ale namów Pan do czytania jej książek młodzież.Albo p. Kossak.Młodzież czyta życio rysy takich tuzów jak "madonna" czy innej Kory,a potem z łatwością zagospodaruje ją Owsiak.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2019 [17:39] - Jabe | Link:

padła też znamienna odpowiedź;bo po paru latach,przy swojej inwencji,wyprzedzilibyście nawet USA. – Przecież za komuny mieliśmy „swój” przemysł, czyli państwowy. I średnio mu szło. Trudno sądzić, że w warunkach konkurencji kadra zarządzająca radziłaby sobie lepiej. Problem polega na tym, że utrudniano powstanie polskiego przemysłu, nie partyjno-państwowego, tylko opartego właśnie o inwencję obywateli. Teraz nastąpiła zmiana i przedsięwzięcia urzędnicze mają oficjalnie zielone światło kosztem prywaciarzy, czyli więcej tego samego.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [13:50] - Ryszard Surmacz | Link:

@Art
O, to bardzo się cieszę, że zainteresowała Pana prof. Pawełczyńska. Niesamowite życie, niesamowita kobieta i po ludzku mądra.
Tak, nasza klasa polityczna pozostawia wiele do życzenia. 

Obrazek użytkownika mmisiek

20-01-2019 [17:09] - mmisiek | Link:

"Czy ktoś się zastanowił dokąd nas ta bezsensowna wojenka prowadzi?"
- - -
Widzi mi się, że prostą drogą prowadzi do dekompozycji i jakiejś formy ostatecznego rozwiązania "kwestii polskiej".
Co więcej, widzi mi się również, że nie przypadkiem nie podjęto żadnej próby fundamentalnej przebudowy naszej sceny politycznej gdyż obecny układ wygląda pod tym względem na optymalny i dlatego jest i będzie podtrzymywany i konserwowany. Można go rozhuśtać do tego stopnia, że wszelka racjonalność zostanie wyłączona całkowicie i Państwo Polskie się na tym w końcu wywróci (mniejsze próbki do czego można ludzi doprowadzić podkręcając emocje do odpowiednio wysokiego poziomu już mieliśmy).
A generalnie to gra chyba idzie nie tylko o Polskę, ale o przemeblowanie całego regionu, a być może również przyszły kształt kontynentu. Więc to są przede wszystkim zmagania "innych szatanów" przy pomocy lokalnych ekspozytur.
Bodajże Gudzowaty już wiele lat temu widział u nas różne stronnictwa, tylko nie widział polskiego i nie wiem czy wiele się od tego czasu zmieniło.

Obrazek użytkownika mmisiek

20-01-2019 [19:52] - mmisiek | Link:

I jeszcze jedno przy okazji - nie sposób nie zauważyć jak bardzo prowadzona obecnie polityka hipertolerancji i hiperpluralizmu sprzyja błyskawicznej radykalizacji i dziczeniu targowicy oraz lewactwa.
Publiczne zbiórki na płatnego mordercę, publiczne wezwania do tworzenia obozów koncentracyjnych... Przy zapewnieniu całkowitej bezkarności granica jest przesuwana coraz dalej i dalej, a to co jeszcze wczoraj było nie do pomyślenia dzisiaj już ma swoje miejsce w przestrzeni publicznej i nie spotyka się z żadną reakcją organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.
Osobiście mam coraz większe wątpliwości czy ta samobójcza polityka to naprawdę tylko wynik nieprawdopodobnej głupoty czy może jednak coś więcej.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-01-2019 [20:48] - maks jamnicki | Link:

"...gra chyba idzie nie tylko o Polskę...". Na to wygląda. I być może Niemcy zadecydowały że czas na "ostateczne rozwiązanie" kwestii polskiej. Cały czas chodzi najpierw o unicestwienie liderów. Jak można, to fizycznie, jak na początku II w. św. Jak czasy "pokojowe", to zniszczenie, unicestwienie propagandowe. Stąd te ataki na JK w ostatnich dniach. A ponieważ Polska jest liderem dla mniejszych krajów Europy Środkowej, dwie pieczenie przy jednym ogniu. Kto głosuje na PO, to świadomie czy nieświadomie, głosuje na Merkel, znowu imperialne Niemcy i sukces potomków nazistów. I porażkę Polski. Ale duża część społeczeństwa i tak tego nie rozumie. Nawet trudno się gniewać na kogoś, kto jest w stanie nieświadomości.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2019 [21:00] - Imć Waszeć | Link:

Jak nie jest w stanie świadomości, pozwalającej mu zrozumieć co się wokół dzieje, to trzeba go wypie... z roboty niech jedzie do Bauera czierebat' burakie. Tam szybciej zrozumie co i jak. Inaczej zrobi to lewactwo, bo komuchy nie potrzebują parlamentów i konstytucji do zmiany władzy.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jan1797

21-01-2019 [20:43] - Jan1797 | Link:

Czy prawdą jest,że ruch sprzyjających separatyzmowi osłabł wyraźnie i trudno jest kontynuować
przygotowania rocznicy w 2020', za co chwała rozumnej lokalnej  społeczności, jak zachowają
się inicjatorzy tego ruchu po roku zastoju ; https://historia.trojmiasto.pl...
vide opinia; 2016-05-11 21:23 ..... .... Wolne Miasto Gdańsk! (5)
??
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [15:51] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że dążenie do odtworzenia "Wolnego" Miasta Gdańska podpada pod casus interwencji obywatelskich w celu zapobieżeniu popełnienia zbrodni i aktualna władza centralna nie ma tu wiele do rzeczy, bo nakazuje to wprost konstytucja i KK.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-01-2019 [20:49] - Jan1797 | Link:

Tak, stąd zaznaczyłem; "dziękuję lokalnej społeczności"
Podobnie mówiono w latach trzydziestych. Jedynie Marszałek miał zdecydowanie inną opinię o czym
wzmiankuje linkowany artykuł, póki co jednak, mając na uwadze historię, podtrzymuję powyższe.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:20] - Ryszard Surmacz | Link:

Wychodzi na to, że ma Pan całkowitą rację.

Obrazek użytkownika Zunrin

20-01-2019 [18:00] - Zunrin | Link:

Niestety zapowiada się, że wróci pomysł penalizacji za tę tzw. "mowę nienawiści". Obawiam się, że to będzie po prostu jeszcze większa cenzura niż dzisiejsza poprawność polityczna. Wypaczona będzie jakakolwiek debata, bo ograniczona będzie możliwość wypowiadania swoich poglądów. Baa, wzorem pp nielegalne będzie mówienie prawdy jeśli będzie niektórym niewygodna.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2019 [18:37] - Imć Waszeć | Link:

Po prostu trzeba żądać odwołania każdego polityka, który podda się dyktatowi poprawności politycznej. Dosyć już tego bezkarnego pasania stada "baranów", czyli wyborców.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:24] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, to zły kierunek, i jeżeli jego twórcy myślą, że zamkną ludziom gęby, to fakty, które już się dzieją, wybiją im to z głowy. Nie wiem natomiast na czym "stanie" u nas w Europie środkowej, gdzie państwa małe i biedne. Ciąg do dobrobytu stał się nową autostrada do słońca.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-01-2019 [19:31] - Trotelreiner | Link:

Wojna polsko--polska...to wymysł Michnika...i jego diaspory....lewactwa mediów ...i pieniędzy Sorosa.
Mowa nienawiści...to czysty Orwell.
Wszystko juz było....jak rzecze filozof.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:26] - Ryszard Surmacz | Link:

Właśnie, i jak powiedział Churchill: "im dalej spojrzysz w przeszłość, tym więcej przyszłości zobaczysz".

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

20-01-2019 [19:36] - Jan Kraksy | Link:

Ale heca: tak mądry, wyważony i do przyjęcia przez wszystkich tekst spotyka się z lawiną głupkowatych, bezsensownych i nadal jątrzących niby-komentarzy - żenada.

Obrazek użytkownika Art

20-01-2019 [19:54] - Art | Link:

"Jątrzenia" ciąg dalszy.Wrzucam tu link do nielubianej przez niektórych strony,ale tekst ważny.Nam tylko wydaje się,że wiemy,a wiemy tyle co zjemy(tak się mówiło na Podlasiu).Dla równowagi zacytuje tu JKM:na pytanie o oskarżanie go,że jest sowieckim szpionem/agentem odpowiedział:agent nie będzie ruskich chwalił,wręcz odwrotnie.Odnosi się to również do tzw naszych,np.p. J. Modzelewska ciekawie wypowiada się o naszym Antonim i wielu innych naszych,ale o tem cisza.A oto link:http://globalny.szkolanawigato...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-01-2019 [21:01] - maks jamnicki | Link:

Do: Jan Kraksy:  Położę nacisk na słowo "wyważony". Problem polega na tym, że rzeczywistość nie niesie żadnego wyważenia, nie ma ona żadnej symetrii. Realna rzeczywistość to plugawy, gebelsowski, furiacki wręcz atak środowisk liberalno-lewackich i tych popierających Niemcy, na przedstawicieli polskiego rządu i środowiska patriotyczne. 

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [00:25] - Jan Kraksy | Link:

Ty chyba żartujesz? Chyba jednak nie.Przypomina się powiedzonko o stole i nożycach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [15:54] - Imć Waszeć | Link:

Niech Pan prześle swój awatar na adres Knesetu, to zobaczymy, kto tu jątrzy.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

22-01-2019 [17:49] - Jan Kraksy | Link:

Nareszcie się doczekałem, wiedziałem, że to na tym forum musi nastąpić: jakiś kompletnie zidiociały, fanatyczny antysemita przyczepi się do mojego awatara, na którym faktycznie figuruje wizerunek pewnego sławnego Żyda! Brawo, ImciWaszeciu, jesteś pierwszy (ale chyba nie ostatni), który z braku argumentów przyczepił się do mojego awatara - bardzo to inteligentne!
 

Obrazek użytkownika Studentka

20-01-2019 [20:28] - Studentka | Link:

Zniknęła gdzieś możliwość krytykowania, w tej chwili każda krytyka to "mowa nienawiści" , niedługo zła ocena postawiona dziecku w szkole doczeka się ,że rodzice będą ciągać nauczyciela po sądach za "mowę nienawiści".

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:31] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, dochodzimy do absurdu.

Obrazek użytkownika Adam66

20-01-2019 [22:25] - Adam66 | Link:

Trochę nie na temat - czy możecie się dostać do strony kontrowersje.net?
Od kilku godzin mam "Origin Error" - czyżby walka z "mową nienawiści' zaczęła się od MatkiKurki czy może to tylko tymczasowa przerwa?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-01-2019 [13:11] - maks jamnicki | Link:

Tak, mam to samo. Już od wczoraj nie mogę wejść  Być może trzeba zainstalować inną przeglądarkę niż google które blokują "nieprawomyślne" treści. Znajomy kilka dni temu chciał gdzieś wejść  i z googli  blokada a z firefox wszedł.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [15:58] - Imć Waszeć | Link:

Portal działa, a pierwszym artykułem jest "„Święty” Paweł Adamowicz, skazany za „mowę nienawiści” i naruszenie nietykalności cielesnej", a tamże:

"Sekta WOŚP do tej pory miała wizerunek apolitycznej organizacji „ratującej miliony Polaków”. Prawie nikt nie uznawał WOŚP za siłę polityczną, co jest oczywiście błędem i wynikiem indoktrynacji, ale taki był stan faktyczny. Teraz sytuacja się zmieniła i nachalne używanie WOŚP, razem z Owsiakiem, do politycznej jatki jest moim marzeniem, niestety to marzenie na dłużą metę się nie spełni. Gdyby się ktoś bardzo upierał przy szaleństwie, to na starcie warto zauważyć, że na takich wiecach nie zobaczymy słodkich dzieci zawiniętych w szaliki, które stoją na mrozie ze skarbonkami.

Dzieci szybko zostałyby zastąpione „Rudą”, „Kudłatym” i innymi osobliwościami z półki „obrońcy konstytucji”. Za to będzie nieustanne wbijanie do łbów „narracji”, że Adamowicza zabił Kaczyński i paski na TVP Info. Mord polityczny stał się najbardziej modną zbitką słów i tutaj nie ma przypadku, jednak prawda o Adamowiczu, która na tle jego hagiografii po prostu go ośmiesza, wcale nie będzie się musiała bronić, ta prawda się rozleje po Internecie, również w formie memów i śmiesznych filmików. Beatyfikacja Adamowicza to już jest symbol obłudy i obciachu, a nie symbol walki z „mową nienawiści”."

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

21-01-2019 [00:42] - Zygmunt Korus | Link:

Apel jak apel... Pan Ryszard ma wiarę kaznodziei. A czy wszyscy mamy go wysłuchać? Dlatego forma 'My" (świadomie piszę z dużej litery) jest dla wielu z nas tutaj nie do przyjęcia (może nawet obrażająca), tym bardziej że w ową "liturgię My" włączyło się państwo, wysyłając mundurowych hycli do łapania głupków w opłotkach. Czysty Orwell! Każąc przy tym (nazwijmy to z ruska "smutą") celebrować egzekwie przy pochówku neoliberalisty z całego serca i "antykatechety" z całej "duszy". Czy powiedzenie o tym "ideologicznym cyrku" prawdy, to już jest, czy ma dopiero być "mowa nienawiści"? To nas czeka?
Groźby karalne są dobrze opisane w kodeksie karnym. A podjudzanie do nienawiści jest semantycznie nieostre... Nakłanianie do mordu można wypełnić treścią. Ale już wietrzyć w każdej wypowiedzi głupka sprawczość potencjalnych tragedii - przesada! Zły język z ust ludzi na świeczniku to zwykły brak kultury, ale tej już pośród nas nie ma... Kto dziś z tzw. elit (o ile można o czymś takim mówić) ma kindersztubę? Przestrzega katechizmu, potrafi wymienić enumeratywnie przywary ludzkie? Albo katalog cnót? Czy jesteśmy zdolni okazać ostracyzm społeczny wobec figur, co nas samą swą obecnością zwyczajnie żenują?
Siostrzaną "pałką" na wolność wypowiedzi jest liczman antysemityzmu. Dwie strony tego samego knebla, który można włożyć w usta każdemu. Strasząc wybranych wolnomyślicieli dyscyplinujesz resztę owieczek z redyku.
Państwo już w tę kampanię walki z "mową nienawiści" wdepnęło po uszy, zdaje się świadomie, z premedytacją, wkrótce oprócz pokazowych rozpraw sądowych i sankcji wobec bezmózgich wolapikowców, natychmiast pojawi się ustawa prewencyjna nakierowana na internet, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi (ACTA). Informacja ma być "snopowa", propagandowo nakierowana, kołchoźnikowa, także czasem podprogowa. Czyli nienawiść będą mogli siać wybrani - także węszyciele antysemityzmu.
Jak zdefiniować czy penalizować "mowę nienawiści", gdy działa ona rzekomo na masy podprogowo...? Wie to ktoś? Bo ja nie. A jak masy, to wśród nich hoduje się idiotów zdolnych zabijać? To ci logika! Retorzy od siedmiu boleści! Już wolę czytać Orwella i stać po jego stronie. Nie dać się wpędzić w bezgłos. Z ryzykiem zła od szaleńców prawdziwych i prokurowanych przy pomocy mind control. Zagrożenie losowe jednostkowe winno zawsze przegrywać z odgórnym zagrożeniem państwowym.
Zatem wpis pt. "Apel" powinien się kończyć słowem "AMEN".
A to dla poprawienia sobie humoru: http://niepoprawni.pl/blog/fed...

Obrazek użytkownika Adam66

20-01-2019 [22:51] - Adam66 | Link:

Ten rejwach wokół "mowy nienawiści" jest zwany "tolerancją represywną" - jest to forma tolerancji, która przysługuje tylko lewicy, przewrotowi i rewolucyjnej przemocy. Nie zasługuje na tolerancję prawica, istniejące instytucje i opozycja przeciw socjalizmowi.  Wymyślone to zostało, a jakże, przez "eskimosa" w połowie lat 60tych i od tamtego czasu jest to dopracowywane przez całe lewactwo, niestety z coraz większym powodzeniem...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:41] - Ryszard Surmacz | Link:

Ciekawa uwaga. Dzięki

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [16:02] - Imć Waszeć | Link:

No więc taki wniosek z tego wypływa. Jeżeli PIS wchodzi w te buty tolerancji represywnej, to oznacza, że wewnętrznie czuje się lewicą i do tego bardziej ceni marksizm niż Niezłomnych. Niestety, z coraz większą zajadłością.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

21-01-2019 [01:24] - Donat Pytajło | Link:

To bardzo dobry artykuł, tyle, że czysto szkolny, akademicki, że tak powiem, o nauczaniu w szkole czegoś więcej niż obecnych pierdół lewackich. Pytanie,.. Kto w polityce gra nieczysto? Wszyscy, a dlaczego? Bo to polityka! Nie umiesz grać, siedź w domu nikomu tym nie zaszkodzisz. To twarda bezlitosna wojna. taka jest prawda i koniecznym jest zdać sobie z tego sprawę. Nie można co chwilę się potykać, bo się leży i tym się różni polityka od innych gier, że lezący politycy kładą państwo na szali i nie tylko oni leżą, ale cały naród. Polityk może pozwolić sobie na to by każdy go rozjechał i udawać kulturalnego pajaca. Za politykiem stoi wszystko co państwo posiada do tego celu aby utrzymać ład i porządek, a nie doprowadzać swoim postępowaniem do zamieszek ich  eskalacji i nie mówię tu o Francji, ale o tym do czego dochodziło od wygrania wyborów przez PiS. Brak elementarnych zdrowych zachowań i patrzenia w przyszłość zaowocował tym co mamy obecnie. Nic więcej. Koniec.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:44] - Ryszard Surmacz | Link:

Właśnie!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

Przecież to jest oczywiste, że gdy powiedzmy ja obwołam się "obrońcą jedynie słusznej wiary" i zrobię z siebie głupka, a "obrona" wykaże więcej dziur w rozumowaniu niż pozytywów, to zadziałam przede wszystkim na szkodę tej "wiary". Jest to jakaś metoda uprawiania polityki, lecz raczej przez słupy i obce agentury, niż przez ludzi sprawiedliwych i ideowych jak, nie przymierzając, mityczna prawica.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

21-01-2019 [17:24] - Donat Pytajło | Link:

Do tego co tu napisałem wkleję link, może coś to zmieni w myśleniu co niektórych...
https://naszeblogi.pl/comment/...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:39] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Zygmunt Korus
Panie Zygmuncie, wychodzi na to, że nie do końca zrozumiał Pan przekaz. O tym, o czym piszę ja i Pan, to dwie różne sprawy. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

20-01-2019 [23:18] - angela | Link:

Hasłami petaja naród.  Rzucają   hasła i jak mantrę powtarzają wszyscy.
Hasla krótkie, nośne , które mają załatwić ich interesy.
Kiedyś była ZGODA BUDUJE, żeby mogli w zgodzie i spokoju okraść Naród i wyprzedzać Polskę. 
Teraz według potrzeby wprowadzili MOWĘ NIENAWIŚCI,  żeby tych rozkradzionych miliardów nikt nie ważył się ruszyć,  a  złodziei rozliczyć.
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:47] - Ryszard Surmacz | Link:

Ciekawa uwaga.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-01-2019 [13:13] - maks jamnicki | Link:

angela : celnie

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-01-2019 [09:49] - Marek1taki | Link:

"Mowa nienawiści" jest mówieniem prawdy. Jest pałką cenzury wymyśloną w nowomowie przez kłamców. Jest zastraszaniem przed przyjmowaniem i przekazywaniem prawdy przez piętnowanie broniących się przed kłamstwem jako nienawistników. Jest erystycznym zabiegiem by z braku argumentów udowodnić fałsz.
W tym wypadku śmierć została narzędziem, a nie jest to sprawa błaha, skoro celebracja pochówku pozycjonuje Adamowicza powyżej obecnego i byłych prezydentów. Nie wynika to z jawnych struktur państwa, ani innych, więc rodzi się pytanie w jakich strukturach działają obecne i byłe oficjalne władze, że wyraźnie widać wpływ na nich władzy wobec nich nadrzędnej. Ich pokora nie sprawia wrażenia by wiązała się z ludzką pokorą wobec śmierci.
Od dawna widać przejawy niezrozumiałej pozycji niektórych osób, w tym wielu prezydentów miast. Takim przejawem jest stanie ponad prawem.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-01-2019 [11:50] - Ryszard Surmacz | Link:

Takie właśnie pytania zadaje sobie coraz więcej ludzi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [18:24] - Imć Waszeć | Link:

Ta pozycja niektórych osób jest zrozumiała, gdy wzorem niektórych komentatorów przyjmie się do wiadomości, że obecny układ w Polsce jest "Jałtą 2.0" i wynikiem tajnej kolacji komuchów z Rockefellerami, a rolę cerbera pełnią obecnie służby niemieckie i amerykańskie. One czasem się pykają o jakieś drobne kompetencje, a wśród kwiatu "naszych polityków" zaraz wióry lecą. Widocznie liberalna odnoga NZS, czyli KLD było od początku pomyślane jako kasta zarządzająca kolonią (patrz Lewandowski i Bielecki).

PS: Jeszcze raz przypominam o realizowanym już od końca lat 70-tych, z górką wzmożenia około słynnego roku 1984, programie stypendystów Fullbrighta.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

21-01-2019 [19:01] - Donat Pytajło | Link:

Imć Wasze 100/100 i to z całej Europy i nie tylko, a jakie tam nazwiska!!!
A znasz to?
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [21:01] - Imć Waszeć | Link:

Bujdy. Tu ma Pan akt oskarżenia:
https://pilecki.ipn.gov.pl/rp/...
Gdzie jest ten prok. Świątkowski. Zresztą ja już sobie wyrobiłem zdanie na temat tej telewizji ;)