Od dziś, PiS znaczy dla mnie tyle, co niegdysiejsze śniegi

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?...  (polecam dźwięk na full i wersję pełnoekranową)

I jeszcze sub-motto: https://www.youtube.com/watch?...

Portal internetowy wPolityce – vide: https://wpolityce.pl/polityka/... tłumaczy "ciemnemu ludowi":

„Kaczyński, Terlecki i Mazurek spóźnili się na minutę ciszy. Rzecznik PiS: "Czysty przypadek. Proszę nie doszukiwać się drugiego dna". Spóźnienie na dzisiejsze posiedzenie sejmu to czysty przypadek, proszę nie doszukiwać się w tym drugiego dna – w ten sposób rzecznik PiS Beata Mazurek odpowiedziała na komentarze, które pojawiły się w sieci. Zwrócono bowiem uwagę, że gdy posłowie uczcili pamięć prezydenta Gdańska, na sali posiedzeń nie było prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego oraz Beaty Mazurek właśnie…”

Mój komentarz:

Tłumaczenie Beaty Mazurek kwituję frazą: "Too late honey!".

A teraz do rzeczy.

Szanowny Panie Prezesie Prawa i Sprawiedliwości!

Przez cały okres rządów Platformy Obywatelskiej, krytykując partię Donalda Tuska, siłą rzeczy Pańskiej partii sprzyjałem, choć pisowcem nigdy nie byłem, jak Pańscy orędownicy błędnie myśleli.

Jesienią roku 2015, w kontrze do łobuzerskiego zwijania państwa przez Platformę Obywatelską, - zagłosowałem na Prawo i Sprawiedliwość.

Ale bezduszny obskurantyzm, jakim było dzisiejsze „spóźnienie” Pana i Pańskich marszałków sejmowych na minutę ciszy celem uczczenia pamięci prezydenta Gdańska dało asumpt temu, - iż od dnia dzisiejszego nasze drogi ostatecznie się rozchodzą.

Dlaczego?

Bo się po prostu za Państwa wstydzę, - jako Polak oraz nauczyciel akademicki, który po tragedii smoleńskiej w Krypcie Prezydenckiej na Wawelu, w imieniu krakowskiego oddziału Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. Lecha Kaczyńskiego miał zaszczyt złożyć wiązankę kwiatów na sarkofagu tragicznie zmarłej Pary Prezydenckiej - vide: galeria fotografii: https://www.salon24.pl/u/salon...

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
W roku 2010, po tragedii smoleńskiej, w notce pt. „Nabrani przez redaktora” napisałem o tym, jak się Polacy dali nabrać redaktorowi Gazety Wyborczej (proszę koniecznie przeczytać ten tekst, by zrozumieć przekaz tego, co dziś napisałem) – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... …, - resztę dopowiedzcie sobie Państwo sami.

Post post scriptum
Tym razem, postanowiłem nie czytać komentarzy, żebym się nikomu nie dał sprowokować.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

16-01-2019 [20:38] - HenrykHenry | Link:

Bay , bay ... nigdy twoje drogi nie byly zbiezne z PiS , dobra zmiana .... to co ma sie rozchiodzic . Aaaa wiem , rozum od glowy ... ale to od zawsze tak miales autorze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-01-2019 [20:42] - Imć Waszeć | Link:

Na miejscu prezesa wszedłbym na salkę i zapytał wprost: "Dlaczego nie zaczekaliście z minutą ciszy na mnie? Czy o to konkretnie wam chodziło?" Pani Mazurek nie czuje bluesa na tej śliskiej od totalnych plugawców sejmowej posadzce.

Obrazek użytkownika tricolour

16-01-2019 [21:01] - tricolour | Link:

Na szeregowego posła się nie czeka. Szeregowy poseł ma być punktualnie w pracy.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

16-01-2019 [20:46] - HenrykHenry | Link:

Zapomnialem ... "becwal" pisze ..."Jesienią roku 2015, w kontrze do łobuzerskiego zwijania państwa przez Platformę Obywatelską, - zagłosowałem na Prawo i Sprawiedliwość.
PRZECIEZ NIEDAWNO PISALES , PRZYZNAWALES SIE ZE GLOSOWALES NA KUKIZA ... !!! 

Jeszcze ...

"Przez cały okres rządów Platformy Obywatelskiej, krytykując partię Donalda Tuska, siłą rzeczy Pańskiej partii sprzyjałem, choć pisowcem nigdy nie byłem, jak Pańscy orędownicy błędnie myśleli." ...
Moze ktos , cos  ?! ... jakis przykladzik tej krytyki PO ... chcialbym porownac z tym "ujezdzaniem" PiS !!!
 

Obrazek użytkownika tricolour

16-01-2019 [21:02] - tricolour | Link:

Kolega bardzo ładnie pisze. Gdy się czyta wypociny Kolegi, to prawdą jest, że zwolennik PISu jakiś ograniczony jest...

Obrazek użytkownika xena2012

16-01-2019 [21:57] - xena2012 | Link:

Jarosław Kaczyński to człowiek starej daty i na pewno świadomie by się nie spóźnił. Przypuszczam że na spóźnienie złożyły się jakieś sprawy zdrowotne i pani Mazurek i Terlecki musieli mu towrzyszyć.Pan Kaczyński ostatnio bardzo źle wygląda,a nieustanne szczucie na niego i ordynarne wyzwiska (jak choćby te wygłaszane przez Celińskiego) na pewno nie wpływają pozytywnie.Dlatego posądzenia o bezduszny obskurantyzm uważam za przyłączanie się do ogólnego hejtu na tego człowieka.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

20-01-2019 [15:40] - Jan Kraksy | Link:

Pani mecenas Xen(ofobiczna)
zapewne broni prezesa bardzo starej daty nieodpłatnie, bez żadnego honorarium adwokackiego - czy zgadłem? A on, gdyby to przeczytał o sobie, to pewnie pękłby ze śmiechu nad dowcipasem pani mecenaski.

Obrazek użytkownika angela

16-01-2019 [22:19] - angela | Link:

A ja mysle, ze po prostu nie chcial byc, bo to histeria rozpetana dla czlowieka z zarzutami,  ale tez znal pewnie stosunek zmarłego, do Lecha Kaczyńskiego. A jak platfusy szanowaly prezydenta Polski,   brata Jarosława, to wiemy.

Obrazek użytkownika angela

16-01-2019 [22:24] - angela | Link:

No i nareszcie,!!!!!!!! śniegi się rozpuscily, i oczekuje ze p . Krzysiu będzie słowny i przestanie się w końcu męczyć tym PiS em.
Od dzisiaj,  ani jednej notki o PiS. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-01-2019 [22:32] - zbieracz śmieci | Link:

 Pisanie listów do Pana Prezesa to nękanie i świadczy o problemach piszącego.
PS.Odwiiedzę za jakiś czas krkówek i zajrzę do Rio a jak bedziesz to publicznie zerobię wykład jakim to szarmanckim wobec kobiet jest uczyciel suto okraszonych cytatami z twojej tfórczości w internecie.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-01-2019 [22:38] - RinoCeronte | Link:

This song made millions of Polish people cry tonight. Thank you.

Obrazek użytkownika ortodox

16-01-2019 [22:39] - ortodox | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz
"Tym razem, postanowiłem nie czytać komentarzy, żebym się nikomu nie dał sprowokować."
Oj panie Pasierbiewicz ....uważa pan zapewne,że taka jak wyżej cytowana wymówka jest usprawiedliwieniem pańskiej zupełnie beznadziejnej notki ...właśnie teraz ? Pana nie interesuje ...ile g..na wylewa się w komentarzach na S24 na J.Kaczyńskiego prawda? najważniejsze ,że znalazła się owa notka na SG -Salonu !!! Tym samym dołączył pan do wynurzeń D. Rosatiego,B.Sienkiewicza,D.Tuska,G.Schetyny ....Zamiast refleksji i zadumy nad tragiczną śmiercią człowieka (bez względu na Jego "dokonania" i "działania" ) wywołuje pan zamęt w internecie!" Ciszej nad tą trumną"

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

16-01-2019 [23:09] - Jęzory Pasiukowski | Link:

"Od dziś, PiS znaczy dla mnie tyle, co niegdysiejsze śniegi"
Czy to znaczy, że wreszcie przestanie Pan pisać na NB? Trudno zrozumieć co się stało z Pana blogiem, bo ze 3 lata temu zaczynałem lekturę od Pańskich wpisów, które czytałem z dużą przyjemnością..

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [01:12] - maks jamnicki | Link:

Ojo jo joj... Informację z tytułu który przeczytałem, jutro podadzą zapewne wszystkie agencje prasowe  na wszystkich kontynentach ! :). Taka nowość, że podgrzewane kotlety wysiadają :)  . Zapewne w PiSie wszyscy się dziś upiją, a może nawet  ktoś z rozpaczy skoczy z mostu. :)  

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2019 [03:42] - Chatar Leon | Link:

Na Litość Boską!
Cóż Pan wypisuje? Kiedyś lekturę Naszych Blogów zaczynałem od Pana tekstów. A teraz...
Czyż się Pan na głowy z ... Woleńskim, za przeproszeniem, pozamieniał ?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-01-2019 [08:41] - Trotelreiner | Link:

Np to cóż zrobić...jedynie napisac echotvn24...w języku Dantego...VAFFANCULO!
Co mozna przetłumaczyć....w przyblizeniu...na : ODDAL SIĘ W KIERUNKU DOWOLNIE PRZEZ SIEBIE WYBRANYM...W TEMPIE LEKKO PRZYSPIESZONYM!
Addio

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

17-01-2019 [10:27] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Z OSTATNIEJ CHWILI
Jak donoszą największe agencje prasowe od wczoraj z siedziby PIS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie dochodzą przerażające odgłosy. Dobrze poinformowani opowiadają, że po lekturze notki znanego blogera Prezes i działacze popadli w głęboką depresję a rzeczone dźwięki to szloch i zgrzytanie zębów!
Jednocześnie służby donoszą o tajemniczej fali, która już trzeci raz okrążyła Ziemię. To ego autora twierdzą eksperci.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

19-01-2019 [04:21] - maks jamnicki | Link:

:)

Obrazek użytkownika Jaworowski

17-01-2019 [12:22] - Jaworowski | Link:

Płód Krzycha rok 2010  >>>Uważam, że naczelnym obecnie zadaniem uczciwych dziennikarzy, zarówno tych z prawej, jak i z lewej strony jest d e m a s k o w a n i e, wszystkimi możliwymi sposobami, r z e c z y w i s t e j jakości post-komunistycznych elit III RP.
Trzeba bezlitośnie obnażać ich prawdziwy rodowód, mierny poziom, zakłamanie, miałkość ideową i bezpardonową hipokryzję. Bezlitośnie i konsekwentnie demaskować, ale, co bardzo ważne, bez agresji, starając się unikać nadmiernego patosu i nut martyrologicznych, co bardzo drażni i zniechęca młodych.<<<<

 Krzycho rok 2010 >>A wmawia się ludziom, że to Kaczyńscy podzielili Polaków.
Nic bardziej pokrętnie kłamliwego. Dlatego rzetelni dziennikarze powinni uparcie przypominać, że Polaków podzielił już w roku 1995 wspomniany redaktor wpływowej Gazety wraz z pewnym miłośnikiem białowieskich żubrów. To wtedy Polska pękła na pół, rozpadając się na „lewacko” post-komunistyczną i „prawicowo” patriotyczno-solidarnościową, a resztki prawdziwej inteligencji udały się na emigrację wewnętrzną, na której pozostają do dzisiaj.<<<

Wyraźnie jak na tacy widać, że to, co wyprawia Krzysio dzisiaj , ma się nijak do tego, co płodził w przeszłości. Obecne bredzenia to wolta o 180 stopni. Co jest tego przyczyną? Tylko psychiatria jest wstanie zgłębić ten na wskroś porąbany przypadek. U osobników z jako tako rozwiniętym mózgowiem takie coś nie powinno jeszcze wystąpić. Ja jako samozwańczy psychiatra(samozwańców wszelkiej maści tu co niemiara) stwierdzam atak na mózgownicę Krzysia wirusa zwanego "wirusem staniszkisowskiej wolty". Atakuje on osoby w jakiś tam sposób powiązanych ze środowiskiem  akademickim, w szczególności tych, u których demencja starcza czyni już jawne spustoszenie. Oni po prostu nie pamiętają i nie rozumieją znaczenia słów, które wypowiadali w przeszłości i obecnie tworzą świat wygenerowany w całkowitej opozycji do świata w którym żyli jeszcze do niedawna. Co charakterystyczne, oni nie widzą najmniejszej sprzeczności tych światów. Są w pełni przekonani o ich ciągłości i nie rozumieją czego od nich chcemy wytykając im absurd w którym się pogrążają i to z każdym dniem bardziej. Prawa natury są nieubłagane i prawdopodobnie takie problemy dotkną co 3 osobę w podobnym wieku do naszego bohatyra.

Obrazek użytkownika fatamorgan

17-01-2019 [13:00] - fatamorgan | Link:

Niestety, ale stan p. Krzysztofa 
Pasierbiewicza,(em. nauczyciela akademickiego, niezawisłego blogera 
oddanego prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa) nadal nie 
uległ żadnej zmianie (bez poprawy)

Od momentu, kiedy po zalaniu wstydem, odwieziony 
został na kuracje od-wstydzającą (w stanie bardzo ciężkiego wstydu) nie 
nastąpiła żadna widoczna poprawa. 

Specjaliści, w prywatnej klinice, gdzie
leczone jest od dawna i ego p. Pasierbiewicza - poinformowali  "off the 
record" źródła zbliżone do prawdziwych, że gotowi są zwrócić się w tej 
sytuacji z apelem o pomoc--------> do "osoby trzeciej". 

W przeświadczeniu, że jedyną szansą  na poprawę ciężkiego stanu zalanego 
(wstydem również) widzą w natychmiastowym zastosowaniu najnowszej 
terapii uśmiech-owo - spacerowej.  

Wspomniana terapia, w przypadku p. 
Pasierbiewicza, może być jednak skuteczna, jedynie - kiedy 
pacjent odbędzie serie spacerów, w towarzystwie - b/starannie dobranej do 
stanu pacjenta osoby. 

Taką osobą w przypadku p. Pasierbiewicza - mógłby 
być --------> prześlicznie uśmiechnięty Robert 
Biedroń.

Obrazek użytkownika Jaworowski

17-01-2019 [13:47] - Jaworowski | Link:

>>kiedy 
pacjent odbędzie serie spacerów, w towarzystwie - b/starannie dobranej do 
stanu pacjenta osoby. <<
Ale pacjent Krzysio już wybrał zbawców dla siebie i tej nieszczęsnej Ojczyzny. Namaścił Biedronia i Kosiniaka Kamysza czym wywołał u  mnie głęboki  rechot gardłowy.Pacjent z pewnością starannie ich dobrał. Pierwszy, to pseudo mężczyzna, drugi , to pseudo chłopek i do tego konował. Te chłopy nie chłopy w miarę młode, nieźle ubrane, nie złapano ich "w kadr" z rozwiązanymi sznurówkami, więc będą okej.

Obrazek użytkownika pernille

18-01-2019 [09:42] - pernille | Link:

Mówi Pan: druga Korea? Kto nie płacze napiętnować?
Ps. I pomyśleć, że kiedyś czytałam Pana z przyjemnością.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-01-2019 [02:08] - gorylisko | Link:

mnie to lata co pan sądzi o PiS panie drrrr... jakby to ująć odpełznij w podskokach...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

19-01-2019 [19:17] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Temat wpisu poważny, ale komentarze  zawsze te same i tych samych komentujących, zwłaszcza pod tekstami tego autora: pełne szyderstw i nienawistnych słów - smutne to.

Obrazek użytkownika Jaworowski

20-01-2019 [10:00] - Jaworowski | Link:

Hrabio, boli co? Prawda boli niestety. Dla kogoś wychowanego  na kłamstwie, dwulicowości, obłudzie prawda podana prosto w twarz, śmiała i bez ogródek jest szczególnie przykra. Przez ponad 70 lat nikt nie śmiał jej wyartykułować prosto w waszą wstrętną czerwoną gębę. Teraz boli, gdyż nie spodziewaliście się, że naród w końcu przejrzy na oczy zaropiałe waszą brudną propagandą.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-01-2019 [14:50] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panie Jaworowski!
Zdumiewa mnie nie tylko ton Pańskiego komentarza, ale przede wszystkim apodyktyczne traktowanie kogoś, kto ośmiela się mieć inne od Pańskich poglądy jako ludzi o "wstrętnej czerwonej gębie" czyli po prostu komunistów. Przypuszczam, że był Pan lub za takiego chce był uważany jako znaczący działacz opozycji anty komunistycznej w PRL. Ale to i  tak Pana nie upoważnia do ubliżania komukolwiek - czyż nie mam racji? Czy Sz.Pan ma jakieś sprawdzone wiadomości na temat mojej osoby, mojej przeszłości? Chyba nie, a jednak  już mnie Pan osądził - to takie żałosne, bez urazy.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

20-01-2019 [17:44] - Jan Kraksy | Link:

Jeszcze jeden, który ma monopol na prawdę - śmieszne, ale za to jakie głupie! Bluzganie wyzwiskami,obrażanie,zmyślanie - to jest głoszenie jedynej najprawdziwszej prawdy przez takich monopolistów na prawdę , jak Jaworowski - żałosne to,oj żałosne!

Obrazek użytkownika Jaworowski

21-01-2019 [18:32] - Jaworowski | Link:

Kraksy nie możecie znieść tego faktu, że ktoś inny mógłby również jak wy uzurpować sobie prawo do prawdy. To właśnie jest żałosne. To wasze przekonanie, że tylko wy działacie w prawdzie , a najzwyczajniej w świecie jesteście bezczelnymi jej uzurpatorami, takimi prymitywnymi cwaniakami godnymi pogardy, nie wartymi nawet splunięcia. Czy zdrajca, który ze zdrady czyni cnotę, jest godny, by traktować go po partnersku i jako człowieka?