Śmierć Adamowicza. Robota zagranicznych służb?

Jak słyszę bajanie o "winie polskiego rządu" i "środowisk prawicowych", to i ja sobie "pobajam".
Trwa podsycana przez media nie tylko niemieckie nagonka na polski rząd i jego przedstawicieli, czyli na tą część narodu polskiego która w demokratycznych wyborach dostała mandat  do naprawy Polski. Wiadomo, że wolna i demokratyczna Polska stoi kością w gardle m.in. Niemcom. Stoi na drodze ich znowu hegemonistycznych dążeń.
O Rosji na terenie której „spadł” samolot z polskim prezydentem i przedstawicielami rządu a wraku nie oddali, nawet nie warto wspominać. Ale  już nawet angielski Financial Times wykorzystuje śmierć Adamowicza z rąk chorego człowieka, do sławienia wyższości „tolerancyjnego liberalizmu” nad jakimś wymyślonym „konserwatywnym nacjonalizmem” winnym zabójstwa w Gdańsku itd.
Jeśli więc rozpętała się taka nieuczciwa kampania przeciwko temu rządowi, że to niby „rządy prawicy” doprowadziły do tego fatalnego zabójstwa, to ja / pozostawiając z boku inny wątek, że ten morderca to chory „produkt” filozofii życia sączonej przez PO i Owsiaka, co wcale nie tak trudno było by uzasadnić/, jako mieszkaniec tego kraju, na zasadzie polemiki i idąc starym kryminalnym tropem śledczym zapytam : a kto na tym skorzystał? A kto skorzystał, ten mógł zaplanować.
A przecież w ewidentny sposób na tym skorzystali i Niemcy, byłe komunistyczne służby oraz Rosjanie i dzisiejsza opozycja,  wszyscy którzy  marzą o osłabieniu a potem  obaleniu dzisiejszych polskich władz. Przecież czytam np., iż  Czarzasty stwierdził, że po tym zabójstwie, wybory, „dziś PiS przegrałby sromotnie”. Czyli PiS to osłabiło.
Więc może potężna siły, też zagraniczne, które stoją za dzisiejsza opozycją, poświęciły „figurę”, bu zacząć rok od osłabiania Zjednoczonej Prawicy? /Ta nagonka medialna i różne „niezależne inicjatywy” i wypowiedzi antyrządowe jakoś dziwnie dobrze skoordynowane/, i zakończyć jesień wygraną?. A wykonanie? A może jedna służba na zlecenie innej służby, z pomocą polskich sił na swoich usługach ? A gdy "Zjednoczona Prawica" przegra wybory, Merkel i Putin otworzą szampana, opozycja znowu zatriumfuje i dobierze się do pieniędzy polskiego podatnika, zagrożenie spraw sądowych za przekręty oddali się może na amen, wielu zadowolonych.
 Wielu jest zainteresowanych osłabieniem pozycji polskiego rządu i destabilizacją sytuacji w Polsce. Czytam, że kilka prominentnych osób z kręgów PO domaga się ochrony osobistej. Wcale mnie to nie dziwi. Ciemne moce które chcą osłabić i obalić polski rząd, mogą chcieć poświęcić jeszcze jedną swoją „figurę” by gdy przyjdzie czas, jeszcze bardziej osłabić ten rząd przed samymi wyborami.By później krzyczeć " "nacjonalistyczny" lub nawet "faszystowski", bo to lepiej propagandowo brzmi, polski  rząd "winien zabójstw na tle politycznym !".  Aparat propagandowy w wielu miejscach świata, zwłaszcza w Niemczech już ruszył. Co tam dla takich służb i "ciemnych mocy" życie kilku „figur”, nawet z sojuszniczej polskiej partii, jak liczą się cele globalne, imperialne, wielka polityka, a nawet pewność niemieckiej dominacji w PE może być zagrożona ?. Jak wielka polityka to i wielkie intrygi.

Czy tak mogło by być? Jak opozycja i niemieckie media bajają o winie naszego rządu, to i ja mogę sobie pobajać. Inna sprawa, że  co to jest  dla dobrych  specjalistów napuszczenie czy "zaprogramowanie"   jakiegoś  bandyty-schizofrenika z poczuciem krzywdy, na konkretną, ważną osobę. Nie takie rzeczy w świecie bywały. Wszystko także  wybrany czas i miejsce,  przebiegło przecież wg. bardzo precyzyjnego scenariusza. A jak bajać to bajać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2019 [14:42] - Jabe | Link:

Co do dobierania się do pieniędzy polskiego podatnika, nie zapominajmy o ustawie 447.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [15:58] - maks jamnicki | Link:

Dziękuję, przeczytałem. "Mówiąc wprost, należy wykluczyć możliwość, że zamachowca w taki czy inny sposób ktoś nakłonił do zabicia Prezydenta Gdańska". Tak napisał autor, Ronin, ponieważ tam nie zaglądam, nie znam, może innym znany. Czyli napisał kategorycznie, "wykluczyć możliwość". A czemu to...? Równie dobrze mógłbym wykluczyć możliwość, że Andrzejowi Lepperowi ktoś "pomógł" zejść z tego świata. Ja jednak wolę nie wykluczać takiej możliwości. Nawet, jeśli ktoś powie, że to "bajanie" :) . Autor Ronin albo ma jakieś informacje których inni nie mają, albo... no właśnie,  jaką ma intencję ? Ja tylko sobie tak bajam.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [16:12] - Imć Waszeć | Link:

On miał na myśli przeprowadzenie śledztwa i badań, które mogłyby ewentualnie wykluczyć ten przypadek. Po prostu wysłowił się bardzo nieprecyzyjnie. :)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [16:45] - maks jamnicki | Link:

Aaaa.. Przepraszam :) Chyba się nie połapałem :). Inna sprawa, że zabójca  był w pewnych rękach, w kręgach niechętnych rządowi /więzienia/ i specjalistów przez kilka lat. W razie typowania, np w ostatnim roku, "kto mógłby się nadawać", gdy na niego padło, mieli czas go "programować". I tu Ronin ma rację, powinno się to drobiazgowo i cierpliwie sprawdzić.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [17:00] - Imć Waszeć | Link:

Amerykanie wzięliby go do Guantanamo, nafaszerowali narkotykami i podpięli na stałe do wariografu. A potem ciągłe pytania "Czy nazywasz się W.?", "Czy piłeś wódkę z N.?", "Czy pies ma cztery łapy?", "Czy miałeś nóż?", "Czy N podziwiał twój nóż?", Czy lubisz RAP?", "Czy N uczył cie sztuczek z nożem?", ...  i tak w koło Macieju przez miesiąc lub dwa. Po pewnym czasie za pomocą metod klasyfikacji można by było nawet u wariata z zanikami pamięci wyróżnić odpowiedzi prawdziwe, fałszywe, emocjonalne, wykalkulowane, wypływające ze wspomnień, stworzone ad hoc. Niestety, u nas mamy od tych spraw "prokuraturę i sądy", procedury i kodeksy, a więc większość kontrowersji zawsze rozstrzyga ostatecznie "seryjny". Przy tej pierwszej metodzie "seryjny" nie miałby raczej wiele do gadania, a więc byłaby paradoksalnie bezpieczniejsza dla "świadka".

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [17:56] - maks jamnicki | Link:

Sądy, procedury i kodeksy. I to jeszcze w czyich rekach :) Niestety.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-01-2019 [21:58] - HenrykHenry | Link:

Prawda jest taka ze Gdansk jest opanowany przez zorganizowane grupy przestepcze wspomagane przez sluzby zewnetrzne ,,, czyli niemieckie.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2019 [00:38] - Jabe | Link:

Prokuratura...

Obrazek użytkownika krystal

17-01-2019 [16:27] - krystal | Link:

"Bajania" ciag dalszy: nieszczęsny chory człowiek nadal siedzi w pace, a morderstwa dokonał kto inny. Na pewno człowiek o stalowych nerwach, wyszkolony w tym względzie, cała akcja precyzyjnie przemyslana, dwa ciosy komandosa (zgodnie ze sztuką zabijania: pierwszy w brzuch, aby ranny sie zgiął i skrócił drogę dla ciosu smiertelnego: spod żebra-płuco-serce), broń niezwyczajna (długie ostrze), cały czas twarz niewidoczna, żadnego profesjonalnego nagrania, tylko zamazane obrazy z komórki widza, na koniec prawidłowe ułożenie się na podłodze. To jest poza wszelkimi mozliwościami człowieka o starganych nerwach, obsesjonata czy opętanego złościa.
Przeciez juz Agata Christie wpadła na ten sam pomysł, podmiany mordercy, w jednym ze swoich kryminałów. Zimna krew i wielka przebiegłośc oraz wyszkolenie.
Jak zawsze w takich razach , Hercules Poirot pytaŁ: kto na tym skorzystał najwięcej?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [17:27] - maks jamnicki | Link:

:)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [17:36] - Imć Waszeć | Link:

Problem w tym, że on się odezwał, a to byłoby bardzo trudno przerobić na głos wskazanego słupa. Oczywiście zawsze można podmienić także nagrania (albo nałożyć ścieżki) i przekonać biegłych, żeby nie grzebali.

Obrazek użytkownika Adam66

17-01-2019 [19:40] - Adam66 | Link:

A może odtworzył nagranie skoro twarzy nie widać... ???

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [21:36] - Imć Waszeć | Link:

Smartfony mają za słabe głośniczki.

Obrazek użytkownika pernille

18-01-2019 [09:26] - pernille | Link:

Bingo!

PS. Kupy się nie trzyma jeszcze okrzyk gostka wykrzykującego coś o PO, w kontekście, że wyszedł z przyczółka PO.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-01-2019 [21:56] - HenrykHenry | Link:

Wlasciwie to zgadzam sie z Pana "bajaniem" , zgadzam sie w pelni ... mam tylko takie male "uwagi" 
Nie mam dzis dnia ... wiec postaram sie krotko ... w punktach .
1 . - Zabojca wyglosil "oredzie" ze to co zrobil , zrobil w zemscie za posadzenie go w wiezieniu. Dlatego wybral Prezydenta Gdanska ?! , dlaczego nie Premiera czy Min.Sprawiedliwosci , kogos innego od kogo ta jego odsiadka "posrednio" zalezala.Co mial do tego Adamowicz ?!
2.- Sposob przeprowadzenia tego morderstwa nie pozostawia zadnych watpliwosci ze bylo to profesjonalnie przeprowadzone i wczesniej  przygotowane. Tych co nie daja wiary temu ze mozna takiego czlowieka odpowiednio "ukierunkowac" przygotowac dam taki maly przyklad ... z innego miejsca. Prosze przegladnac prase z ostatnich dni i zauwazyc co dzieje sie z Polkami podczas wczasow w krajach Arabskich , ostatni przyklad znow pokazuje ze jest w rekach roznych band (a jak maja bandy to znaczy ze maja sluzby) jakas "chemia" ktora czyni z czlowieka bezwolna mase ... jedna dziewczyna w zeszlym roku stracila zycie po jej nienormalnym zachowani druga dzis walczy o zycie . Wystarczy , wiecej na temat tej "chemi" , mozna by pisac w nieskonczonosc ... chocby Lepper , Petelicki
3.- Prosze , jak slusznie zauwazyl Max , przysluchac sie prasie niemieckiej ... jaki jednoglosny , skoordynowany przekaz  ... skoordynowany z wewnetrzna agentura ubrana w szaty opozycji , obroncow demokracji. Zreszta po calym swiecie w gazetach lewicowych czytamy to samo.
4.-  Rzecz rownie wazna z tych najwazniejszych , powiazanie przestrzegania praworzadnosci w krajach UE z funduszami strukturalnymi ... i to nie wiadomo jakie kryteria beda zastosowane by okreslac ten stopien braku praworzadnosci.
5.- Sprawa wyplywu tych pieniedzy strukturalnych (pamietamy co sie stalo z pieniedzmi na budowe autostrad) , ale tez bezprzykladne grabienie Polskiego budzetu , sprawa VAT ... nikt mi nie powie ze Niemcy , urzednicy UE , ci majacy moc decyzyjna w swoich rekach nie mieli udzialu w tym "torcie". Wiemy np. kim jest Juncker ... jaki smrod sie za nim ciagnie z czasow gdy byl premierem Luksemburga .... 
6.- Zreszta sytuacja jest dynamiczna jest jeszcze wiele innych przeslanek by sadzic ze to bylo zaplanowane ...
Na koniec ,  prosze sie przygladnac na Hanne Gronkiewicz Waltz ... jaki paniczny strach z niej emanuuje ... Ona wie , ze moze byc nastepna . Ma duza wiedze ... 
Pamietacie jak sluzby pozbywaly sie swoich zolnierzy , swoje slupy ...
PS- jest jeszcze jedno ... jestem przekonany ze jezeli to co sie stalo teraz nie pozwoli obalic tego Rzadu , PiS ... bedzie cos gorszego. Nie napisze , bo mam nadzieje ze w PiS o tym wiedza , jestem pewien !!!
Przepraszam Pana Maxa ze nie rozwine tego glebiej. Sa dwie przyczyny . Moze troche poznieji. 
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-01-2019 [14:42] - maks jamnicki | Link:

OK. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Dorota M

17-01-2019 [15:10] - Dorota M | Link:

To wcale nie jest bajanie. Juz wczesniej o tym napisałam. Jednak zaskoczenie PIS jest pełne i są bezradni jak dzieci.Tłumaczą się zamiast atakować, podając do prokuratury z mozliwością popełnienia przestepstwa, kogo sie da. Owsiak wyrósł na męczennika, cała ta zgraja łobuzów i oszustów mami nawet elektorat PIS, nie mówiąc o swoim. Nie dali rady ulicą i zagranicą, to jest sposób bardziej doskonały.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [22:13] - maks jamnicki | Link:

Pospekuluję, albo "pobajam" dalej. Zabójstwo, jako przygotowanie sceny politycznej do zamachu na kogoś ważnego, kluczowego ze strony patriotycznej. I później narracja antyrządowa, nawałnica medialna: ""no widzicie czego żeście narobili, rozkręciliście spiralę przemocy i to obróciło się przeciw wam" . A dzisiejsza narracja na świat, i opozycyjna, i niemiecka i inna, to przygotowanie opinii publicznej, wewnętrznej i zewnętrznej, do tego zdarzenia. "Rządowi" to źli, krwiożerczy, już nie tylko "faszyści" ale i "winni morderstw". A kto takich żałuje, czy się oburza, w razie zamachu np.  na szefa? Ale wtedy... wykonawca byłby już  przygotowywany. Bo plan np. "już jest". Na tym polega "bajanie", by brać pod uwagę wszelkie warianty.
Rząd przyjął taktykę uspakajania sytuacji, wylewania oleju na wzburzone wody. Nie wiem czy to tu skuteczne. Kilka razy się sprawdziło. Działają w ekstermalnym ciągu sytuacji. Zobaczymy. Problem wygląda na taki, że oni sami  mają trochę związane ręce, a jakby nie mieli specjalistów czy podmiotów, ośrodków, od wykonywania pewnych ruchów, narracji dla "zwykłych ludzi". Poza narracją socjalną. Umiejących odpowiednio zaatakować, zneutralizować narrację  drugiej strony.  Piłsudski zawsze miał. Ale to inny temat. Czy nie zauważyła Pani, że nie ma np. różnych organizacji patriotycznych a powszechnych, czy  stowarzyszeń, które mocno i umiejętnie wyrażały by poparcie dla rządu ?. Nie myślę o mediach czy dziennikarzach z tej grupy. Nawet  Zw Zaw "Solidarność" , raczej drze gębę o kasę i atakuje niż wspomaga. 
"Mamienie nawet elektoratu PiS". Na pewne rzeczy pracuje się organicznie LATAMI. Doły czy biurokracja partyjna są  bierne, od wyborów do wyborów. Przyczyny pominę. Zresztą, to nie są specjaliści od takich rzeczy. Może nie wiedzą jak, może im nie wolno, może im się nie opłaca, może coś tam... Być może powinna być całkiem inna struktura od tych spraw. Próby zrobić na powiecie czy jednym województwie.  Jak nie zasiejesz, to nie zbierzesz. Trzeba to drzewko poparcia podlewać, aktywizować do wzrostu, wprost pielęgnować. Jak nie, będzie za słabo ukorzenione, z lichym pniem, przyjdzie burza /medialna/ i......  Wystarczy, że im / nam /zabiorą  5 % poparcia w odpowiednim momencie. I po nas. Problem w tym , ze propagandowo PiS jest b. lichy, ale struktury partyjne i tak dobrze dadzą sobie  radę nawet po przegranej. Straci Polska.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [16:46] - Imć Waszeć | Link:

>> Bo plan np. "już jest" <<
Błąd w rozumowaniu. Plan zawsze "już jest", nawet na najbardziej fantastyczne scenariusze, ponieważ na tym właściwie polega praca sztabów. Na przykład sztabu niemieckich służb. Zresztą niech Pan spyta dowolnego dostatecznie wysokiego stopniem oficera sztabowego.

Obrazek użytkownika mmisiek

17-01-2019 [17:31] - mmisiek | Link:

Chyba nie wszystkich sztabów bo np. u nas zawsze jest pełne zaskoczenie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [18:12] - maks jamnicki | Link:

Plan zawsze "już jest" ale nie u rządzących, w ich sztabie.  Przecież nawet laik wie, że duża część elektoratu jest podatna na media, i przeciwnicy też to wiedzą. I wiadomo, że przed wyborami mogą odpalić i odpalą  coś, co zabierze 5 %. Elektorat "medialny" jest chwiejny. Trzeba tak uprawiać ten ogródek, by mieć 45% i wcale się nie cieszyć. Np. zniechęcą 5% i jeszcze jest wygrana. A nie radować się, że np. dziś jest 40% . Ale zdobycie tych ekstra 5% to  ciężka praca, lecz mieli czas. A liczą tylko chyba ... na TV  Kurskiego. Na to wygląda. Na wszelkie warianty na pewno nie są przygotowani :). 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [19:22] - Imć Waszeć | Link:

Aaaaa to już nie moja wina, że okrągłostolarze pod pozorem zwalczania starych ubeków zlikwidowali w Polsce kontrwywiad. Od poruszania się na krawędzi prawa i snucia możliwych planów były właśnie takie służby. To nie to samo, co wybitni krawężnicy i wyróżniający się łowcy radarowcy na rogatkach miasta.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-01-2019 [15:45] - Pani Anna | Link:

Cui bono? - Lucjusz Kasjusz. Też o tym pomyślałam. Być może, tym biednym idiotom z opozycji również to zaświtało. Pożytecznych idiotów nie brakuje i łatwo takiego zastąpić, choć idiocie tego nie wytłumaczysz. Z tym, że jeżeli ich prawdziwi pracodawcy zechcą poświęcić jednego, czy kilku, to żadna ochrona im nie pomoże. Prawdziwym celem jesteśmy jak zwykle my - szara masa, bo trzeba mieć kogo łupić.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [17:19] - maks jamnicki | Link:

:) "Trzeba mieć kogo łupić". Na tym polega podstawa istnienia PO. Tym głównym chętnym do  "łupienia" Polski i Polaków są Niemcy ,/ rynek zbytu, tańsza siła robocza i in. plus dominacja,  paraliżowanie niekorzystnych dla nich  dążeń i narracji patriotycznej i niepodległościowej/. PO to podwykonawcy, namiestnicy czy karbowi, jak zwał tak zwał. W zamian mogą także swoich łupić, dorabiać się i mieć osłonę ichniejszych służb i mediów. PO to materializm w czystej postaci, z wątkiem liberalnym chyba darwinizm. Przecież, gdy dość reprezentatywny Polak co miesiąc stresuje się spłatą kredytu mieszk., ofiara zabójstwa, mniemam, że niedługo "wyniesiony na ołtarze", miała kilka mieszkań które  zapomniała ując w zeznaniu podatkowym. Jestem gotów uwierzyć że zapomniał lub się nie doliczył.  Ciekawa jest sytuacja niemieckich mediów. Nie tylko tworzą osłonę propagandową dla PO, i nie tylko Niemców nic to nie kosztuje, ale jeszcze dobrze na tym zarabiają !!.  Podwójna korzyść. A jak oni zarabiają, nie zarabiają Polacy. Mało tego, odchowali sobie, na swoim "futter"/karma, pasza, przecież w gruncie rzeczy uważają nas za...../ ogromną rzeszę, całe pokolenie oddanych im,  polskich "dziennikarzy". 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

17-01-2019 [16:47] - Kazimierz Kozio... | Link:

na miescie mowi sie ze to wyglada na mord na zlecenie a okolicznosci i osoba zabojcy starannie dobrane. spustoszenia dokonane przez nozownika, ktory wykonal swoje zadanie tak jakby zostal do niego przeszkolony i prawdopodobnie niefachowa pierwsza pomoc w postaci agresywnej reanimacji zanim (po 10 minutach !!!) przyjechala karetka i po pol godzinie w szpitalu podjeto profesjonalne proby uratowania ofiary - jezeli byl zleceniodawca to zadbal o to zeby czynnik opoznienia pomocy mial zdecydowane znaczenie dla finalu jaki znamy. zbyt wiele zbiegow okolicznosci...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [17:24] - maks jamnicki | Link:

Właśnie... Nie było karetki na miejscu. Trzeba by porównać, jak było w innych miastach wojewódzkich. No i żeby nie było, że sprawca "się powiesił" w celi lub toalecie. 

Obrazek użytkownika Adam66

17-01-2019 [19:55] - Adam66 | Link:

Napisałem wyżej ale się nie pokazało.  "Sprawca" czy "wykonawca"?  Twarzy nigdzie nie widać a odtworzenie nagranego głosu "sprawcy" przez "wykonawcę", zwłaszcza że nikt mu nie przeszkadzał, to przy dzisiejszych możliwościach, zwłaszcza dla "fachowców" tzw. "pestka".  Muzyka i śpiewy trwały cały czas, czyli hałas w tle utrudniajacy badanie głosu.  Oczywiście to też da się obejść dzięki nowoczesnej technologii tyle tylko, że trzeba by chcieć to wyjaśnić a z tym może być różnie...
Inny element "bajania" - czy aby "ofiara" nie żyje...  ???  O "doktorze Janie" różne ciekawostki słychać... 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-01-2019 [19:54] - zbieracz śmieci | Link:

Zamiast rozszerzać krąg osób czy państw mogacych stać za zabójstwem adamowicza polecam gorąci trzymanie sie tego co zabjca powiedział i zdać się na śłużby bo te zrobią. wszystko aby wszystko wyjaśnić .Sprawa jest zbyt poważna dla PIS aby odpuszczono czy złatwiano po łebkach i na pewno nie będą o wszystkim informować dopóki nie będą pewni.
Schizofrenik jest trudny do zdiagnozowanie dopóki nie nastapi niekontrolowany przez niego wybuch,do tegoczasu bedzie mówił i działał logicznie i przeekonywująco ale nigdy nie będzie  miał racji.To maskowanie choroby prowadzi często do tego ,że nawet bliscy nie są w stanie rozpoznać zbliżającego się zagrożenia.
Jeśli był ktoś kto powiedział mu zabij to i tak trafił na wyjątkowy splot okoliczności bo przecież abramowicz mógł wyjść kilka sekund wcześniej z powodu bólu brzucha...Czy by go gonił w ciemnym kącie zabił ,pewnie nie bo jemu była potrzebna widownia ....!?
Wolę zdać się na fachowców jakimi dysponują tak policja jak i służby a gość siedzi i mają go do swojej dyspozycji .

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-01-2019 [20:30] - maks jamnicki | Link:

Brzmi logicznie. Trudno się z tym nie zgodzić. Choć... Jeśli mówimy np. "służby, może też niemieckie", zmuszamy Niemców do mówienia, "Co? Co  za bzdury, to zrobił chory człowiek". Jeśli my mówimy że " chory człowiek ", to oni bezczelnie mówią, "Ale to wy" itd. Zaatakowanym słownie ,  zawsze dobrze jest "odpłacić". "Na pochyłe drzewo, każda koza lezie".   . 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-01-2019 [20:59] - zbieracz śmieci | Link:

Wykluczam jedynie agenciaka z Krainy Deszczowców ale fact wyszdł z pierdla na koniec zeszłego roku i od wyjścia ten kto nim ewentualnie sterował musiał mieć z nim stały kontakt chyba ,że jest zaczipowany,tfu sto filmów już o tym nakręcono....!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-01-2019 [21:35] - Zygmunt Korus | Link:

Bardzo pouczająca dyskusja pod tekstem zachęcającym do brania pod uwagę na poważnie różnych hipotez i scenariuszy mordu gdańskiego. Podobnie opisał to, wcielając się w myślenie mordercy, bloger insurekcjaPl na niepoprawnych.pl ("Skąd i czyj nóż w serce Adamowicza?"), tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/ins...
Co do racjonalnego wyjaśnienia zgodnego (władza i swołocz) "beatyfikowania" szemranej figury PO śmierci, to wydaje się, że sinusoidalne panowanie nad Polakami w formie PO-PiS-u ma właśnie w tym roku nastąpić. "Owsiak na prezydenta!", to już nie przelewki, a zidiociały PiS realnie traci ludzi trzeźwo myślących. Na jesień Polska padnie bez walki na deski. Rządzący rozłożą ręce i powiedzą - stało się!  Taka była wola "beznadziejnych" wyborców. Lemingoza przeważyła. A tu zwyczajnie chodzi o to, by nioska, gdy po oskubaniu jej do gołego mięsa ledwo zipiała, trochę odsapnęła, żeby dalej obcym znosić jajka. Za komuny nazywało się to "odwilżami", "odkręcaniem i dokręcaniem śruby". Bloger "smieciu" na tym forum dobrze to stale tłumaczy naiwnym, do których sam się nie zaliczam (a On mnie też).

Obrazek użytkownika Ptr

17-01-2019 [23:43] - Ptr | Link:

Dopóki nic nie wiadomo na pewno , na 100% , najlepiej nie dokonywać zmian. Polacy w roku 2007 ulegli emocjonalnej nagonce. W Londynie stali w kolejkach by oddac glos na PO. Drugi raz taki nr nie powinien sie wydarzyć. Nie ma pewności w co wchodzi się przez zmianę podyktowaną emocjami wymyślonymi wg. scenariusza obcych służb.  Czyli zachować spokój. 
To partie polityczne muszą przedstawić program i podpisać go "własną krwią". PiS twierdzi ,że dotrzymuje słowa i ze są katolikami , ( Niestety to nawet dla biskupa dzisiaj może znaczyć coś innego ) więc niespełnienie tego będzie utratą honoru i twarzy oraz grzechem. Dopóki nie bedzie jasnej i pewnej alternatywy trzeba zachować spokój. Nie rozpoczynamy nowego powstania. Obce służby już mają swoje plany na wypadek wszelkich zadym. Trzeba od PiS i od narodowców wymagać zdrowego programu.
Alternatywą dla PISu jest tylko antypis bez programu , a w zasadzie wizja chaosu i zadym plus imigracja. Skończą sie wszelkie podwyżki , bo po prostu powiedzą ,że sprywatyzują wszystko. Wszystko oddadzą Niemcom i skończą się fochy. Związkowcy wylecą na zbity pysk. I skończy się wszelka wolność. 
A trwanie przy swoim da rezultaty. Zakładajac ,że mamy taniec marionetek, mają one tańczyć tak jak chce suweren, a nie wajhowi. To trudne , ale czy sa lepsze pomysły. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2019 [10:02] - Jabe | Link:

plus imigracja – Imigracja już jest.  Skończą sie wszelkie podwyżki – Cen i podatków też?  sprywatyzują wszystko – Nie będzie synekur dla patriotów.  Niestety nic takiego się nie stanie. Jak zwykle będzie więcej tego samego. Tylko retoryka się zmieni.

Obrazek użytkownika Ptr

18-01-2019 [13:21] - Ptr | Link:

Podatki i opłaty , imigracja, bezrobocie, przestępczość - pójdą ostro w górę , ale po cichu. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-01-2019 [14:46] - maks jamnicki | Link:

Ptr. "Alternatywą dla PiSu jest tylko....." I do końca.  Przyznam, że  pełni się z tym zgadzam.

Obrazek użytkownika Ptr

19-01-2019 [12:12] - Ptr | Link:

Oby nie stało się tak ,że alternatywą dla PISu zostanie PRAWDA. A ta może być wyrażona przez jakieś oddolne odruchy społeczne, których nie będą chcieli zrozumieć ludzie wszelkich elit.  Owszem prawda jest zwykle w mniejszości , bo jest ją bardzo trudno zwerbalizować , spowodować by zaistniała w realnym społeczeństwie. Nie może być przecież czegoś co jest ważniejsze niż elity , gdy te elity są na trybunach i mównicach i mają głos. Elity czują się odpowiedzialne za całość , także za doły. To dobrze. Oby to nie była autorytarna nadopiekuńczość.  
Elity jeżdżą na czarnych ( antypis) i białych koniach ( PiS), a prawda jeździ na ośle i to jest całkiem rozsądny punkt widzenia. 
Czasem ktoś krzyknie - król jest nagi. A elity twierdzą ,że jest ubrany. Elity po prostu tańczą...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-01-2019 [13:40] - Imć Waszeć | Link:

Czyli po prostu są to wykształciuchy, a nie żadne elity, bo rolą elit jest dbanie o słabszą ale liczniejszą część społeczeństwa.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

19-01-2019 [20:10] - maks jamnicki | Link:

Ptr/IW. Tak mi się wydaje, że bez obcej ingerencji, pomimo oszustwa "okrągłego stołu", nawet po przejęciu władzy po wielu latach, naród wygenerował  by z siebie  prawidłowy i korzystny dla państwa  schemat społeczny, z prawidłowym podziałem ról, poczynając od prawdziwych elit w dół.  Dzisiejsze  "elity" samozwańcze, pobolszewickie i lewicowo-liberalne naród zdołał by wymienić nawet   chyba tylko poprzez wybory i odpowiednie poparcie rządowych inicjatyw, nawet bez konieczności "wyprowadzania za kołnierz" tego co plugawe i pasożytnicze z sądów i uczelni. No, może epizodycznie niektórzy woleli by uciekać  przez okna.  Wrogie stacje i prasa były by w naturalny sposób wymiecione. Ale okazało się, ze wszystkiego pilnuje nadzór zagraniczny. Rządy PiSu okazały się  potrzebne chociażby tylko  po to, by musiało się ujawnić to, co było skryte. W sumie teraz, z punktu widzenia państwa i narodu, sytuacja jest skrajnie patologiczna, okazuje się, że jesteśmy sparaliżowani, nie wolno nam wykonać żadnych ruchów  przynależnych wolnemu narodowi, np zrobić reformy sądownictwa. Służący obcym, i sami obcy / partie,  PE, "polskojęzyczne" media/, już wcale nie próbują się z tym kryć. I teraz jeszcze  mają nasze dzieci i wnuki uczyć w szkołach, że walka z V kolumną to "mowa nienawiści", prać młodym mózgi, w majestacie "ich" prawa. Nie wiem czy dożyję czasu, że naród w odpowiedniej liczbie i dynamice zrozumie sytuację i się za to  zabierze. Na dziś nie  wygląda to prawdopodobnie. To nie Węgry. U nas  stworzono  mechanizm, by cały strumień pokoleniowy kierować na uczelnie, ich uczelnie, a tam prać im mózgi i  wypaczać  młodych mentalnie. Teraz im jednak za mało, korzystają z każdego pretekstu i już zabierają się za jeszcze młodszych, w szkołach średnich. To wszystko jest przemyślane.

Obrazek użytkownika Ptr

19-01-2019 [21:27] - Ptr | Link:

Zgadzam się. Chyba to jest dość dobry opis tego co się dzieje. Nie możemy udowodnić tego ,że naród mógłby wrócić do zdrowych zasad. Możemy tylko podtrzymać postulat odnowy.  Do odnowy nie dochodzi z winy zagranicy, ale też mam wrażenie z winy mentalności. Ogólnie średni procent pomieszania w głowach musi być  statystycznie wyższy niż na przykładowo Węgrzech. I to inna sprawa , ale jest wyższy niż w GB.( Skoro nie ogłaszają drugiego referendum mają wysoki stopień woli i mały stopień pomieszania.)
Aby do takiej odnowy doprowadzić trzeba usuwać wszystkie przeszkody, umieć określić co prowadzi do celu , a co oddala. Trzeba mieć mały stopień pomieszania w głowach. To pomieszanie może wynikać z działań obcej agentury. Ale przecież jest duży margines , gdzie można porządkować rzeczywistość. A po obserwacji życia społecznego w mediach widać , że poprawia się trochę, ale ciągle jest strasznie wiele tego pomieszania z poplątaniem pojęć. Przekaz do ludzi jest formułowany jakimiś zlepkami pojęć , które coraz mniej znaczą lub są dwuznaczne. Na przykład pewne postawy odnoszące się do Solidarności trzeba zweryfikować , bo okazały się dwuznaczne. W Kościele mamy pomieszanie pojęć, jakby postawą wlaściwą miałaby być tylko łagodność. A niestety jest w dużym stopniu współpraca z elitami w imię pojednania. I teraz - czego z czym ? Bystrości pojęć z pomieszaniem pojęć. Pojednanie trzeźwego i ogarniętego z pijanym w sztok. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-01-2019 [17:02] - maks jamnicki | Link:

Coś na temat ostatnich kilku zdań :) Jest niedziela. Rano dzwoni znajoma informując, że na jednym z placy miejskich będzie w południe modlitwa o "pojednanie, zgodę narodową i brak kłótni". Otóż, ja oczekiwał bym raczej wezwania biskupa o modlitwę za Platformę Obywatelską, , by się opamiętała i przestała służyć Niemcom. I to by było czytelne. / Już widzę, jaki byłby krzyk :)/. Przeciętny, nie zorientowany na wgłębianie się w niuanse obywatel i wyborca, czemu trudno się dziwić przy  tym pomieszaniu pojęć / to pewnie 80% i więcej/, reaguje na jedno hasło lub  jedno zdanie. Ono musi być czytelne. Gdy  się trafi z tym pojęciem, uzyskuje się przewagę, / jak kiedyś trafienie  Kurskiego  z "dziadkiem z Wermachtu"/. Dlatego kiedyś, "za komuny" było łatwiej utrzymać naród "na linii" świadomości patriotycznej, był czytelny kontrast. Naród i ONI. Teraz zaś.... , napisał Pan to, więc nie będę powtarzał. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-01-2019 [15:33] - Imć Waszeć | Link:

Karoń podał pewien pomysł: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

18-01-2019 [22:59] - Zygmunt Korus | Link:

Krzysztof Karoń w swym kalkulatorze walki o władzę w 2019 roku dobrze zracjonalizował sytuację przedwyborczą, ale nawet jeśli realiści koalicji bardziej na prawo z Prawej Strony (czyli PiS-u) mogliby się do jego argumentacji pozytywnie odnieść (w co wątpię), to partia władzy nie popuści..., po prostu nie jest zdolna do brania takiej perspektywy pod uwagę. A że do tańca trzeba dwojga, to wiadomo. Jedynym wyjściem na chwilę obecną jest drążenie tego rozwiązania, które pan Karoń przedstawił, żeby ten program przebił się do opinii publicznej. By oczekiwania społeczne ratunkowego wyjścia z trudnej sytuacji stały się powszechne. Bo inaczej zagrożenie utratą polskości zapuka nam do bram.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-01-2019 [23:31] - Imć Waszeć | Link:

Owszem, ja to samo myślę co Karoń. Pisałem już zresztą o tym. Problemem jest akcyjność działania pod wpływem emocji działaczy PIS-u. Zupełnie jak ten świr z nożem, tylko że oni latają z długopisami do podpisywania kolejnych traktatów europejskich. A wie Pan co jest w tym najzabawniejsze? Oni boją się, że jak nie podpiszą, to np. Gowin podpisze i zgarnie wszystkie cukierki. Ot uroki bycia w koalicji wiszącej na paru głosach.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-01-2019 [18:31] - maks jamnicki | Link:

Z.Korus. Przeczytałem. Dziękuję za przekierowanie. Będę częściej zaglądał. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ptr

20-01-2019 [00:41] - Ptr | Link:

Ja myślałem ,że taka taktyka ( P. Karonia ) jest oczywista dla prawicy. Ale nie doceniałem potencjału krytyki PiS i radykalizmu w środowisku RN. Jedyne wyjście jeżeli RN stanie się dojrzały politycznie i nie będzie się wypowiadał na każdy temat. Aby uzyskać krytykę PiS wystarczy zadać kilka pytań RN czy ludziom z tego środowiska i już krytyka PiS gotowa. 
Już dawno napisalem ,że RN nie powinien krytykować PiS, bo RN jest za slaby , aby ludzie porzucili oparcie w PiS i zaufali RN. Wystarczy popatrzeć co działo się z posłem prawicowym dokoptowanym do rządu. W przypadku , gdy RN miałby zacząć coś znaczyć byłaby taka nagonka, że nikt by tego nie wytrzymał. A ludzie by zwątpili. Zresztą niskie poparcie jest wynikiem takiej sytuacji tylko bardzo już uspokojonej i utrwalonej. Ale ten pomysł na kilka procent powyżej 5 jest dobry, ale jeszcze lepiej jeżeli te kilka procent zostanie zdobyte na elektoracie nie chodzącym dotąd na wybory. Inna sprawa ,że w przypadku sukcesu mozliwa byłaby korupcja polityczna posłów. To powinno być brane pod uwagę przed , a nie po. Dlatego ,że chodzi o ogromne stawki. Aby to się udało RN musiałby w dużej mierze ograniczac swój temperament. Innymi słowy z ludzi Spartakusa zamienić sie mentalnie w ludzi Scypiona Młodszego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2019 [12:59] - Imć Waszeć | Link:

Wie Pan, nie chciałbym się narażać co poniektórym, ale ja bym zaryzykował uruchomienie młodzieży wchodzącej w dorosłe życie i tej kilka lat starszej śpiącej na wyborach (na przykład moich kuzynów 18-to letnich, stąd znam ten segment). A hasło, jakiego szuka Autor? Proszę bardzo: "Solidarnie i po równo, wykopiemy każde GWno".

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-01-2019 [22:07] - zbieracz śmieci | Link:

Każdy niech ma swoją wersję ale ja opieram swoja na wiedzy lekarzy od głowy.Zabił bo wyrównał porachunki z platfusami za za wysoki wyrok ,za uznanie go za niebezpiecznego a to nie ułatwia życia w pierdlu i za to ,że jego jako zdrowego zrobili wariatem i zamknęli w psychuszce przy areszcie co przyjemnością nie jest..
Zabitybbył z Gdańska jak i on wiec nie musiał szukać prominentnego diałacza platformy gdzies w kraju ,zabójstwo to było wyrównanie rachunków pomiędzy nim a platfusami niczym innym .

Obrazek użytkownika Adam66

18-01-2019 [17:48] - Adam66 | Link:

@ 17-01-2019 [22:07] - zbieracz śmieci  poczytaj ze zrozumieniem komentarz z 17-01-2019 [21:56] - HenrykHenry i zastanów się nad tym, chyba, że ci płacą za twoje komentarze to nie musisz ...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-01-2019 [09:42] - zbieracz śmieci | Link:

Sam sobie płacę pogięciuchu a i z moich odatków kliku takich jak ty korzysta !