Zapytanie blogerskie do pana Rafała Ziemkiewicza

Portal WP Wiadomości – vide: https://wiadomosci.wp.pl/ziemk... podaje, cytuję:
Ziemkiewicz ostro do opozycji. "Świnie, łajdaki, mendy!" Rafał Ziemkiewicz słynie z ostrych wypowiedzi i wyrazistych sądów. Tym razem od prawicowego publicysty dostało się Rafałowi Trzaskowskiemu i innym członkom opozycji, którzy zarzucają PiS faszyzm i zapędy totalitarne. - Prekandydat Trzaskowski w przerwie między odwiedzaniem pszczół, oznajmił swoją strategię. Że nie będzie budował autostrad i parkingów, najpilniejszą potrzebą jest walka z faszyzmem. To wszystko to pretekst dla złamasów z Platformy żeby latać do Brukseli i skarżyć się, że faszyzm tu zagraża - proszę przesyłać nam wyrazy wsparcia dla Gersdorf bo my tu walczymy z faszyzmem. Co robić z ludźmi, którzy coś takiego robią. Te ich apele i łajdactwa spotykają się z przychylnością zachodu bo na to jest popyt - powiedział na antenie Telewizji Republika. Ziemkiewicz podkreślił, że zarzuty opozycji są wyssane z palca. Postanowił również dać im "lekcję historii". - Chcę powiedzieć głośno świniom, łajdakom i mendom z opozycji. Jedyne cechy wspólne obozu narodowego z faszyzmem były takie, że walczył z Niemcami - powiedział. Ziemkiewicz nazwał działania PO i reszty opozycji w tej kwestii "bezmiarem łajdactwa"…”, koniec cytatu.

Przyznając Panu Rafałowi Ziemkiewiczowi sporą dozę racji w zacytowanej wyżej wypowiedzi mam jednak do niego krótkie pytanie.

Szanowny Panie Rafale, a jak nazwałby Pan niegdysiejszego pisarza i publicystę o walecznym piórze i ciętej ripoście, znanego między innymi z tego, że niegdyś podebrał Adamowi Michnikowi polską młodzież, o czym pisałem w notce pt. „Co Ziemkiewicz zabrał Michnikowi?” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., - powtarzam, niegdyś świetnego pisarza i publicystę, - który w konkurującym ze „Szkłem Kontaktowym” ultra-propagandowym i gładko mówiącym do ciemnego luda programie „W tyle wizji”, nie za darmo przecież, zniżył loty do poziomu, do jakiego wstydziłby się chyba upaść niejaki Andrzej Kozera, słynny piewca gierkowskiej propagandy sukcesu, który przez 20 lat niemal codziennie gościł w domach milionów Polaków w czasie oglądania głównego wydania Dziennika Telewizyjnego o godzinie 19.30.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Krzysztof Pasierbiewicz ( em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa )

Czytaj także: K. Pasierbiewicz, "Brawo! Proszę księdza! Wielkie brawo na stojąco!!!" - https://www.salon24.pl/u/salon...

Post Scriptum
Do tej pory na Salonie24 zawsze odpowiadałem na komentarze online. Ale dziś, po napisaniu notki udałem się na lunch do podwawelskiej „Ambasady Śledzia” w przeuroczym towarzystwie pewnej cudownej aktorki scen krakowskich. Nazwiska nie zdradzę w obawie o losy Jej dalszej kariery. Na zacisznym patio, przy prowansalskiej pogodzie,  po spożyciu wykwintnych w swej "prostocie" cymesów o smaku, który podlany kieliszeczkiem czystej przywraca wątpiącym pewność, że życie potrafi być piękne, - oddaliśmy się z moją serdeczną Przyjaciółką pasjonującej rozmowie, której żar z każdą kolejką się wzmagał do temperatury bliskiej tej panującej na słońcu. I ani się obejrzałem jak minęło siedem godzin. Po powrocie do domu przeczytałem na Salonie24 dodane do notki komentarze - vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., które jeszcze raz potwierdziły to, co napisałem już w roku 2012 w notce pt. „Naród obłąkany” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... , a mianowicie, że, - cytuję: „politycy doprowadzili naród do choroby umysłowej zamieniwszy Polskę w jeden wielki dom wariatów, od lewa, przez środek, do prawa. I myślę, że się Państwo ze mną zgodzicie, że Polska weszła już na dobre w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura. Zaś najgorsze jest to, że skundlenie, chamstwo i zapaść estetyki intelektualnej rosną w postępie geometrycznym, - co nikogo już nie dziwi".

UWAGA! Ciekawostka przyrodnicza! Po dodaniu powyższego Post Scriptum, komentarze nagle się urwały. STOP! Po dłuższej przerwie pojawiły się jednak sporadyczne komenty, ale jakieś takie ciamciaramciowato niemrawe, - słowem falowanie i spadanie - https://www.youtube.com/watch?... . I ta okropna kakofonia. Z jednej strony słyszę: „Pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą, Dzikie Pola i Jasna Góra... Polskość to nienormalność... Polskość nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem...”, z drugiej zaś kołaczą mi w głowie słowa songu pt. "Żeby Polska" - vide: https://www.youtube.com/watch?...    < Minęły dwie godziny >   A jednak wracamy do normy, bo po otrząśnięciu się z szoku pourazowego zaczynają atakować dzielni bojownicy Ojca Dyrektora. Ciekaw jestem kiedy Czerska ruszy do boju. Oceńcie Państwo sami te wszystkie komentarze, bo ja już nie mam siły tej wzajemnie nienawistnej "biomasy" wartościować. "Piękna jest ta nasza Polska cała, piękna, żyzna i wspaniała, wiele krain, wiele ludów, wiele stolic, wiele cudów"... I ustały komentarze. Cisza na morzu, bałwan śpi, ciemno już i pogasły wszystkie światła, - ale chłopaki od rapera Pei nie śpią... - https://www.youtube.com/watch?......

Słyszycie tykanie tej bomby?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

12-08-2018 [20:46] - xena2012 | Link:

,,Zaś najgorsze jest to,że skundlnie,chamstwo i zapaść estetyki intelektualne rosną w postępie geometrycznym,co nikogo już ni dziwi''..........Chylę czoła przed tak wyrazistym i odważnym przykładem Pańskiej samokrytyki! 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-08-2018 [21:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"Chylę czoła..."
------------------------------
Proszę tylko nie schylać się zbyt gwałtownie, bo można sobie guza nabić!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-08-2018 [21:34] - HenrykHenry | Link:

Jaka "cieta" riposta ... Taki dowcipas z tego blagiera ...

Obrazek użytkownika paparazzi

12-08-2018 [23:08] - paparazzi | Link:

I to ostatnie zdanie to o sobie? " Zaś najgorsze jest to, że skundlenie, chamstwo i zapaść estetyki intelektualnej rosną w postępie geometrycznym" Pamietasz to co ci napisałem, Krzysiu główeczką w stalowy koreczek, tylko to cie usadzi. Innej rady nie widzę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-08-2018 [21:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"I to ostatnie zdanie to o sobie? Pamietasz to co ci napisałem, Krzysiu główeczką w stalowy koreczek, tylko to cie usadzi. Innej rady nie widzę..."
-----------------------------
Jest smak! Widzę, że notka trafiona. Czekam na następne komentarze.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-08-2018 [21:39] - Pani Anna | Link:

"Jeżeli jedna osoba powie ci, że jesteś osłem, to się tym nie przejmuj. Jeżeli dwie - spójrz w lustro. Jeżeli trzy, to kup sobie siodło."

Obrazek użytkownika Guildenstern

12-08-2018 [22:26] - Guildenstern | Link:

Cóż, Pan z perspektywy swojego  75-letniego żywota podniecasz się faktem, że jakaś o dekadę młodsza aktorzynka spędziła z panem popołudnie. Otóż młodzież, do której to pan tak starasz się aspirować w swych łzawych tekstach spędza czas w towarzystwie znacznie świeższym i jakże mniej zdeprawowanym. Zatem: z czym do ludu? Poza tem fakt, iż sprzedajesz się Pan za kawałek d.... jest taką samą forma korupcji jak gdyby usypano Panu mały kopczyk rubelków. To się po prostu nazywa korzyść niematerialna. Ergo jak mawiają ci do końca charakterni: "Raz k... na zawsze k..."

Obrazek użytkownika paparazzi

12-08-2018 [23:44] - paparazzi | Link:

Ty durniu, za sadem słowo nie obraźliwe nawet na Prezydenta, to ci odpowiem na twoje P.S. i UWAGA. Jako człowiek wolny nigdy nie należałem do partii czy to PiS czy innej. Ojciec Rydzyk jest mi nie znany gdyż nie mieszkam w POlsce. Natomiast życzę jej jak najlepiej ale ty tego nie zrozumiesz. Po prostu jestem patriota polski "po mimo" ze Żyd. Ty i tak tego nie zrozumiesz. Twój intelekt jest sowiecki-azjatycki. Zostales skazony ukąszeniami heglowskimi i tak umrzesz. Ja to przynajmniej zrozumiałem w połowie swojego życia a ty brniesz w zaparte. Twoje nimfomanki co zaliczyłeś nie świadczą o męskości tylko o biednej sytuacji intelektualno-kulturowej. Niedowartościowany. Tak tez zrozumiały zapewne twoje zony i dały drapaka. Król jest nagi. I tyle musiałem czekać żeby to się dowiedzieć. Przykro mi, naprawdę. Jednego nie rozumiem, po co ci to szczególnie na starość?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-08-2018 [07:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"Jednego nie rozumiem, po co ci to szczególnie na starość?..."
---------------------
To jest notka dla kumatych, proszę Pana.

Obrazek użytkownika Studentka

13-08-2018 [18:02] - Studentka | Link:

Chce pan pisać dla kumatych, ale pan sam jest tak niekumaty, że nie może pojąć co czytelnicy panu wytykają. To, że się pan obraża o każde słowo krytyki, najlepiej pokazuje kto tu jest niekumaty.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-08-2018 [14:54] - Trotelreiner | Link:

Co to jest państwo policyjne? Jest to państwo,gdzie policjant zarabia więcej niż nauczyciel---klasyk.
Co to jest państwo totalitarne? Jest to państwo...gdzie jeden człowiek łapie obywatela,oskarża,osądza,i wykonuje wyrok...ale czasem do wykonania wyroku..najmuje sobie 
kogoś...najczęściej prymitywa o IQ poniżej 80,analfabetę...z afazją i agrafią...ale z przerostem JA...taki ktoś UWAŻA że ma władzę...może WSZYSTKO! 
On zawsze powie: NIE MAM PAŃSKIEGO PŁASZCZA I CO MI PAN ZROBI?
Takiemu odbija po pewnym czasie...WŁADZA ABSOLUTNA...POSADZILI MNIE NA TYM STOŁKU,TO RZĄDZĘ...A JAK SIĘ NIE PODOBA...TO WON!
PS .Sapienti sat...

Obrazek użytkownika JJC

14-08-2018 [15:47] - JJC | Link:

No i co? Rafał Ziemkiewicz odpowiedział?

Obrazek użytkownika Novalia47

16-08-2018 [18:27] - Novalia47 | Link:

„politycy doprowadzili naród do choroby umysłowej zamieniwszy Polskę w jeden wielki dom wariatów, od lewa, przez środek, do prawa. I myślę, że się Państwo ze mną zgodzicie, że Polska weszła już na dobre w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura. Zaś najgorsze jest to, że skundlenie, chamstwo i zapaść estetyki intelektualnej rosną w postępie geometrycznym, - co nikogo już nie dziwi".

A jako ilustracja do tej dawno już znanej prawdy (bynajmniej nie przez Autora odkrytej) - vide: tzw."komentarze".