Gdzie są chłopcy z tamtych lat....

Od lat publicyści, psychologowie i socjologowie zajmują się kryzysem męskości, a każda z nas, szczególnie starszych kobiet zadaje sobie ze zdumieniem tytułowe pytanie.
Pozwolę sobie opisać w jaki sposób pewna znana mi młoda dziewczyna pozbyła się adoratora. Wiem, że adorator to staroświeckie określenie, tak mówił mój ojciec, używał również zabawnego terminu absztyfikant. Kiedyś te określenia mnie drażniły ze względu na swój potoczny- nazwijmy to- nienaukowy  charakter, ale nie ma moim zdaniem nic gorszego niż obowiązujące obecnie określenie  „partner”. Partnerem może być przecież kolega z pracy, partnerem może być osoba z którą gramy w tenisa, według nowych standardów partnerem jest każdy z kim  dzielimy chwilowo życie, a może raczej łóżko niż życie. Może to być osoba pozostająca w innym, nawet  formalnym związku albo osoba tej samej płci. Ale wracając do rzeczy- opisywana  młoda energiczna osóbka pracuje w stajni wyścigowej. W jej stajni był niezbyt miły ogier, który miał zwyczaj straszyć obsługujących  go wspinając się i szczerząc zęby. Otóż pewnego dnia absztyfikant odwiedził dziewczynę w stajni i pomagał jej nosić owies dla koni. Przyniósł wiadro pod drzwi boksu awanturnika, postał chwilę obserwując jego skoki po czym oznajmił: „ sorry, ale ja tam nie wejdę” i  na tym skończyła się jego kariera adoratora.  „Po co mi facet, który gdy mnie ktoś napadnie schowa się za moją spódnicę?”- powiedziała dziewczyna, która oczywiście bez najmniejszych problemów obsłużyła konia.
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji za moich czasów, a wiele lat jeździłam na wyścigach jako amator. Jeżdżące na wyścigach amazonki były chronione przez pracujących tu mężczyzn. Nie pozwalano nam nosić worków z owsem, zawsze mogłyśmy liczyć na pomoc przy trudnych koniach, chłopcy uciszali się nawzajem gdy wyrwało się im przy nas brzydkie słowo. Było dla mnie oczywiste, że gdy nie radziłam sobie z koniem ktoś przyjdzie mi bez słowa pomóc. Dodam, że chłopcy pracujący na wyścigach wywodzili się często z niezamożnych wiejskich rodzin, z oddalonych od centrów kulturalnych regionów. Bezbłędne wzorce męskości mieli jednak wyniesione z domu.
Sygnały zmian kulturowych w postrzeganiu wzorców męskości były początkowo mało wyraźne. Oto ktoś ze znajomych wysłał żonę do pracy a sam zdecydował się zajmować dziećmi. Na pozór wydawało się to racjonalne – jeżeli żona jest w stanie lepiej zarabiać niż mąż, wydaje się rozsądne żeby pozostał on w domu i zajmował się garami.  Jednak taki matriarchalny wzorzec silnej kobiety i słabego, niezaradnego mężczyzny zostanie wdrukowany dzieciom i prawdopodobnie powtórzony w następnym pokoleniu.
Niezbyt przekonujące dla mnie wydawały mi się zawsze zachwyty moich koleżanek nad ich chłopcami i mężami, którzy wspaniale zajmują się noworodkiem, sprawnie przecierają zupki i piorą pieluszki. Wolałam żeby mój mąż zajmował się zarabianiem pieniędzy , żeby umiał zrobić to czego ja nie potrafię, żeby służył mi opieką i obroną niż żeby prał pieluszki. Nie zgodziłabym się również, żeby mój mąż uczestniczył w porodzie. Masowe uczestniczenie obecnie mężów i kochanków w porodach wydaje mi się być całkowicie niedocenianym przez socjologów  „ signum temporis”. Nie przekonują mnie mężczyźni, którzy  podejmują dobrowolnie  rolę cioci , babci czy przyjaciółki i chcą obserwować swoją kobietę w bardzo niekomfortowej sytuacji. Nie upieram się przy swoim zdaniu, masowość tego obyczaju może świadczyć o tym że zaspakaja on  jakieś istotne potrzeby. Wiąże się to jednak z pewnym aspektem relacji męsko damskich, którego chyba kobiety zachwycające się mężczyzną przyciskającym po porodzie dziecko do nagiej wydepilowanej piersi nie przewidziały. Otóż facet, który zachowuje się jak baba, w przypadku konfliktu będzie również walczył jak baba.
Zdrada jako zjawisko jest stara jak świat, ale w pokoleniu moich rodziców zdradzającemu mężczyźnie nie przyszłoby do głowy żądać szacunku dla jakiejś fordanserki z Adrii, nie wprowadzałby jej do domu, chroniłby przed nią swoją rodzinę, a przede wszystkim dzieci. Obecnie jest jednak na porządku dziennym, że zdradzający mąż usiłuje odebrać żonie dzieci, prowadzi z nią wyniszczająca batalię w sądach, a co gorsza posługuje się typowo babskimi metodami tej walki, kłamstwem, oszustwem pomówieniem pod dyktando kolejnej partnerki. Takiemu metro-seksualnemu mężczyźnie bez problemów przychodzi żądać od zdradzonej kobiety alimentów, opróżnić jej konto, nie wstydzi się być na utrzymaniu kobiety czyli robi rzeczy, których by nigdy nie zrobiła opisywana przez feministki „ szowinistyczna męska świnia”.
Wychowanie młodzieży sprzyja tym wdrukowanym nieprawidłowym wzorcom. Pomijam już takie chore pomysły jak przebieranie w przedszkolu chłopców w różowe sukienki, czy indoktrynacja w ramach źle pojętej edukacji seksualnej. Jak słusznie zauważył publicysta Warszawskiej Gazety typowy chłopiec łobuziak, który psuje wszystko czego się dotknie, który nie płacze z powodu rozbitego kolana i ciąga dziewczynki za warkocze jest obecnie traktowany jako osobnik chory, dotknięty syndromem ADHD i leczony silnymi psychotropami. Nauczyciele są zadowoleni z takiej kuracji bo otępiały malec nie przeszkadza w lekcjach, rodzice są zadowoleni bo nauczyciele się do nich nie czepiają i nie przychodzi im do głowy, że hodują nieudacznika, który potem nie będzie chciał pracować, a za najlepszy sposób na życie będzie uważał pozostawanie na utrzymaniu kobiety.  Nie będzie się również wstydził prześladować jednej kobiety pod dyktando następnej. Przecież- jak twierdzą postępowcy- płeć to kwestia nastawienia, płeć kryje się w mózgu.
Może jestem niesprawiedliwa, ale podejrzewam, że kiedy ktoś się będzie topił taki nowoczesny mężczyzna odwróci głowę. Tak jak wynajęty sternik, który w czasie białego szkwału na Mazurach pozwolił się utopić w kabinie kobiecie i jej wnukom, a sam spokojnie czekał na pomoc siedząc na wywróconym jachcie.
To ja już wolę mieć do czynienia z szowinistyczną męską świnią.
 

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-05-2018 [13:09] - Pani Anna | Link:

Jest dokładnie tak, jak pani opisała. I nikomu, poza nami, starszymi kobietami to nie przeszkadza.

Obrazek użytkownika izabela

26-05-2018 [20:48] - izabela | Link:

Młode kobiety nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich potrzeb. Albo też " chcą się realizować" to znaczy zajmować drugorzędnymi sprawami.

Obrazek użytkownika Teutonick

26-05-2018 [13:22] - Teutonick | Link:

Moja Mama (pierwszy rocznik powojenny, przy okazji - jeszcze raz wszystkiego najlepszego!:) opowiadała mi kiedyś, że w czasach jej młodości, gdy idącemu z dziewczyną ulicą chłopakowi zdarzyło się użyć słowa powszechnie uznawanego za niecenzuralne, ta odwracała się na pięcie i odchodziła w przeciwnym kierunku.
Osobiście wraz z małżonką nigdy nie dopuszczaliśmy do siebie pomysłów na "wspólny poród" traktując je jako nowomodną fanaberię.
Do innych aspektów "męskości" czy też "kobiecości" może nie będę się odnosił:)

Obrazek użytkownika izabela

26-05-2018 [20:46] - izabela | Link:

Dziękuję. Wiele z tych objawów to nowomodne fanaberie ale ich konsekwencje są poważne. Jedną z nich jest utrata wzajemnej atrakcyjności płci. Nie pomoże nawet 1000+ jeżeli trudno odróżnić chłopa od baby.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

26-05-2018 [18:22] - maks jamnicki | Link:

Opisała Pani objawy. Są jeszcze przyczyny, czyli skąd się to bierze, czyli kto za tym stoi. Ja załatwiam to jednym słowem. Lewactwo. Za tym słowem stoi ideologia, która tym steruje. Bo to nie ot tak sobie się staje. Nie.
Ale opowiem Pani historyjkę na ten właśnie temat. Mam w innym mieście kolegę, młodszego. Żona lekarz, on wykształcenie "okołosocjologiczne", czyli nijakie. Tak, ona zarabiała zawsze dużo lepiej, gabinet, fakt, on w młodości  zarobił na pewnej niszy handlowej  i kupił mieszkanie. Później już prawie nie pracował z ekonomicznego punktu widzenia w zasadzie rozsądnie, ona zarabiała, on dzieci do i z  szkoły, wspólny z nimi angielski , później wszelkie zajęcia, dowożenie w dużym mieście trwaaaaaa. Też gotował. A.... biegał. Wszystko ok. do czasu aż czegoś nie zrozumiałem, dzięki przygodzie jego syna. To właśnie to o czym Pani pisze. Efekt końcowo-początkowy, bo przecież syna czeka cale życie.
Koniec szkoły średniej, matura. Szkoła  była z tych dla tzw. "klasy średniej" nieźle  sytuowanej z ambicjami.  Po zdanej maturze, chłopcy samochodami, bo większość miała lub korzystała z samochodów rodziców, więc wybrali się, 14 chłopców z klasy, w kilka samochodów pod namioty, nad jezioro. Wszyscy jak kurczęta, metroseksualni i nieagresywni. I po kilku dniach ten znajomy składa mi relację przez telefon, lamentuje nad chamstwem tego świata  /Znamy się z młodości, wie ze jestem  "z drugiej strony", ale z nim politycznie nigdy ostro  nie dyskutuję, po co?. Słucham więc monologów. Nienawidzi "chamstwa", " czarnych" czyli księży i PiSu, bierze udział w tych "łagodniejszych"  manifestacjach KODu, gdzieś go widziałem na zdjęciu prasowym/. Chłopcy, 14 tu  w wieku lat 19-tu, /amerykanie na 2-gą wojnę światową i do Wietnamu wysyłali 18-to latków/ ulokowali się nad jeziorem koło wioski i jakoś tak weszli w konflikt z 4-rema miejscowymi. Może i coś starszymi. I tych 4-ch wioskowych, ku oburzeniu ojca, nie tyle ich pobiło, co sponiewierało. Tak, ktoś dostał w twarz, resztę ustawili na baczność, obrażali, straszyli, ,poniżali, wyśmiewali. I żadnych tam nazrzędzi, noży czy pistoletów :). I relacja ojca, to było oburzenie na chamstwo. Nie zdziwienie, że się tak dali. "Za moich czasów", było by to niemożliwe. Nie wyobrażam sobie. Krew by się polała, pewno tylko z nosów i rozbitych warg, może jakieś wybite ramię lub złamana kość, ale 14-tu 19-to latków tak by się nie dało.  Taki chłopiec jak ci z ferajny mamisynków  "dobrze urodzonych" na pewno nie obroni nigdy nikogo, ani siebie, ani kobiety ani Polski. Żenada.  Wysłuchałem,  ale nic na żale  ojca nie odpowiedziałem. I tak by nie rozumiał o czym mówię. Kocha "Europę". Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika izabela

26-05-2018 [20:39] - izabela | Link:

Zachowując wszelkie proporcje- to fenomen wyspy Utoya. Nie mogłam tego pojąć, że blisko 700 osób dało się sterroryzować jednemu napastnikowi. Potwornym szokiem dla mnie był też wypadek na Mazurach. Pływam po Jezioraku w towarzystwie starszego pana. Jest niezawodny. Pomimo różnych dolegliwości zawsze robi to co trzeba.Jak powiedziała moja młoda córka, która tez woli jego towarzystwo od kolegów, nigdy nie pozwoliłby się utopić dzieciom,choćby zdechł. To wyraz najwyższego uznania.

Obrazek użytkownika stachu

27-05-2018 [18:08] - stachu | Link:

Norwegia to stan umysł pranego obywatelom za ich zgodą.Serdecznie panią pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Live free or Die

26-05-2018 [22:27] - Live free or Die | Link:

Pani Izabela to tak Logicznie myśląc a osoba  że aż strach W dzisiejszych czasach.  Dlatego najlepszych mlodych  ludzi w USA wychowuje Akademia West Point.  Każda korporacja zatrudnia na pniu  po służbie wojskowej absolwentów tej akademii.  w sumie ten sam problem w USA.  Mój wnuk po prywatnych szkołach  nie wiem jak sobie poradzi w prawdziwym życiu.  ale myślę że chodzi o enviroment  rodziców iwychowanie.  Poruszyła pani naprawdę istotny problem tak zwany szkołą życia. Jak to mówią w USA wiedza i mądrość musi iść w parze. Definitywnie jest to ciężar obligujący Rodziców.

Obrazek użytkownika cyborg59

26-05-2018 [22:35] - cyborg59 | Link:

Są ! Są wokół nas. W każdym pokoleniu stanowili chlubną mniejszość. Cały czas próbowali odnowić harcerstwo, utworzyć Legię Akademicką, terytorialsów, bawią się bardzo profesjonalnie w rekonstruktorów militarnych. To się łączy z pewnym etosem życia codziennego. Dupa wołowa nie wdzieje średniowiecznej kolczugi, nie będzie się z kumplami okładać ciężkimi acz tępymi mieczami. Może to Warszawa tak zbabiała ? To w stolicy, niemiecka lewacka bojówka pobiła rekonstruktorów (statystów ?) 11 listopada. Chyba scenariusz był podobny dla kilku miast. W Szczecinie rodzima lewacka bojówka dostała łomot przy stosunku sił 1:7.

Obrazek użytkownika cyborg59

26-05-2018 [22:42] - cyborg59 | Link:

Słowo "absztyfikant"  w formie apsztyfikant było w moim domy często używane. Poszukałem, a oto rezultat :
Słowo absztyfikant pojawiło się w polszczyźnie w XIX w. i najprawdopodobniej jest związane z czasownikiem amplifikować 'rozwlekle opowiadać, przesadzać w opowiadaniu, wyolbrzymiać' zapożyczonym z łac. amplifico 'rozszerzam, powiększam'. Osobę, która mówiła dużo i górnolotnie, nazywano amplifikantem. Wyraz ten ulegał kolejnym zmianom, o czym świadczą różne zapisy w różnych źródłach, por. amplifikant → amprztyfikant → aprztyfikant → apsztyfikant → absztyfikant. Jest on dowodem na to, że dawniej zaloty, starania o rękę panny, wymagały wielu zabiegów i pięknych słów. Zmiany obyczajów powodują, że wyraz wychodzi już z użycia.
(a szkoda bo ubogaca mowę ! )

Obrazek użytkownika stachu

27-05-2018 [17:53] - stachu | Link:

Śp Danusia Rinn śpiewała ,,Gdzie ci mężczyźni,,https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-05-2018 [07:48] - Marek1taki | Link:

Męskość jest jednym wielkim kryzysem. Ostatecznie jesteśmy obarczeni delecją jednego z ramion chromosomu X. Ale to już od dłuższego czasu. Zatem, o ile nie drobniejsza, ale pustosząca mutacja, to wpływ środowiska. Naturalnym środowiskiem mężczyzny jest kobieta. Ona temu winna.

Obrazek użytkownika minimax

28-05-2018 [19:50] - minimax | Link:

To prawodawstwo trzebi naturalne instynkty w pechowcach, którzy zostają przemieleni na przecier w konfrontacji z paragrafem.
Taki przykład, relacja z 1 ręki:
Czas:epoka przedkomórkowa
Locus:Duże miasto, ważny ośrodek akademicki, uniwersytet z katedrą prawa o wielowiekowych tradycjach.
Miejsce akcji:
Przystanek komunikacji miejskiej.
Dramatis personae:
dwóch uczniów nieodległej zawodówki, poobijany pijak w rynsztoku, gapie
Pogoda deszczowa, leje
Pijak leży z głową w kanale odpływowym, deszcz się nasila, woda przybiera. Gapie stoją pod wiatą. Dwóch uczniaków po naradzie podchodzi do męta, cucą go. Nic, 0 kontaktu. Biorą go we dwóch pod pachy, sadzają na ławce pod wiatą , ktoś dzwoni z automatu na 999/997 . Przyjeżdża autobus, wszyscy wsiadaja, męt zostaje.
Ciąg dalszy zasłyszany DUŻO później:
Męt trafił na izbę, gdzie po obdukcji stwierdzono pobicie. Sam zeznał, że został jeszcze okradziony. W śledztwie jakieś babsko zeznało, że uczniowie RZUCALI nim, bo owszem, raz im się z rąk wyślizgnął. Dowalili im jeszcze niebiescy rabunek i byli ugotowani na cacy - prokurator, sąd, wyrok, wylot ze szkoły, więzienie.
ZA NIC.  Tzn za pomoc.

Niewiarygodne, prawda?
Też nie wierzyłbym, gdyby nie zdarzenie które trafiło na mnie.

Era przedkomórkowa, miasteczko gminne, późnojesienna noc, mroźna już ale bez śniegu.
Jechałem samochodem, trasa wiodła obok cmentarza. W światłach zobaczyłem postać leżącą w połowie na asfalcie, w połowie na deptaku, przykrytą rowerem. Nie wysiadając z auta objechałem go z drugiej strony, włączyłem długie i halogeny, szukając jakiś śladów obrażeń. Typ leżał spokojnie na boku, nie reagował na wołania/klakson, tylko lekki obłoczek pary znad twarzy sugerował, że żyje.
Mając w/w opowieść w pamięci nie wysiadałem, nie tykałem typa tylko zawróciłem do miasteczka na mijany w drodze posterunek. Po 5min sprawnie i szybko pojechał za mną patrol w poldku. Dojechaliśmy do leżaka, no i zaczęło się BADANIE.
Jeden gliniarz łazi wkoło mojego auta z latarą i czegoś szuka. Pytam się czego szuka, bo może wiem gdzie jest i pokażę, na co on wprost odrzekł, że szuka wgnieceń i śladów kolizji. .oOo. ... To takie buty sobie pomyślałem.
A drugi zaczął PRZEPYTYWAĆ typka:
CZY KTOŚ pana potrącił?
CZY UDERZYŁ w pana samochód?
CZY KTOŚ w pana wjechał?
CZY TEN PAN [palec wskazujący na mnie i moje auto] pana potrącił?

Dobrze że typ był wlany do paraliżu mowy, bo odpowiedzi w rodzaju EE-BŁEBŁE-BŁBL-E w dowolnej konfiguracji stanowiły jedyny odzew.
I tak sobie pomyślałem - gdyby pijaczek w delirium powiedział TAK - do swoich majaków, niekoniecznie odpowiadając na psie indagacje - miałbym przegwizdane jak w ruskim czołgu i musiałbym się gęsto tłumaczyć, że nie jestem słoniem...

Wierzcie mi, takie zdarzenia skutecznie blokują chęć niesienia pomocy.

Obrazek użytkownika Zunrin

28-05-2018 [23:03] - Zunrin | Link:

Czytałem dziś pewien ociekający jadem i nienawiścią artykuł i przypomniało mi się pierwsze zdanie tego wpisu. Którzy to niby publicyści, psycholodzy czy socjolodzy tak rozpaczają nad tym kryzysem męskości? Jaką część środowiska stanowią? I dlaczego teraz siedzą cicho, gdy w mediach i Internecie coraz bardziej rozpętuje się nagonka na ruchy ukierunkowane na los mężczyzn? A może sami szykują paliwo do tępienia MGTOW, inceli czy The Red Pill bądź szykują odpowiednio negatywnie sformułowane opisy osób popierających Jordana Petersona?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-05-2018 [02:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dlatego że przechadzał się ów morderca po wyspie, w mundurze policjanta. W Polsce widok mundurowego wywołuje nadal obawy i nagły wewnętrzny alert. W krajach skandynawskich i nie tylko, wprost przeciwnie. 
BTW
Czy dysponuje Pani wynikami jakiś badań potwierdzającymi konkluzję, że faceci nie lubiący bliskich kontaktów z kopytem końskim lub zębami końskimi są mniej męscy od tych którzy pracują przy koniach?
Pytam się dlatego że stwierdzenia  jakiejś dzieczyny o tym kto jest bardziej lub mniej meski na podstawie  relacji facet koń świadczą o tępocie tegoż dziewczęcia, o niczym więcej.

Obrazek użytkownika Staśko Walski

02-06-2018 [15:30] - Staśko Walski | Link:

Gdzie są? Tam gdzie dziewczyny z tamtych lat...
Takie zdarzenie którego byłem świadkiem. Chłopak i dziewczyna niestanowiący pary rozmawiają w na szkolnej ławce, wiek ok. 20 lat;
-Co dostałeś?
-Dwóję. A ty?
-Cztery.
-A bo ty za cycki. 
Zaśmiewali się z tego razem...
Kilkanaście lat temu taki absztyfikant dostałby "na żegnam" brzydkie słowo i dożywotni "zakaz wstępu".
Dziewczyny dziś bardzo staniały. Coś poszło nie tak. To nie jest wyłącznie wina matek czy rodzin. 
Zdarza mi się rozmawiać z chłopakami w wieku poborowym.
-Masz dziewczynę?
-Nie.
-Dlaczego, jesteś gejem?
-Nie, bo one głupie są i patrzą tylko na kasę.

Ja za to znam wiele dziewczyn w wieku poborowym wartych zainteresowania. Mówię młodym żeby szukali normalnych porządnych dziewczyn i żeby oczekiwali od nich takiego zachowania. Wtedy są duże szanse..
Dziewczyny podobnie. Mają być takie żeby chłopcy przy nich poważnieli i zachowywali się również porządnie
Tyle na na razie wystarczy