Żądam usunięcia z UW następujących wykładowców.

Jako podatnik, żądam usunięcia z Uniwersytetu Warszawskiego następujących wykładowców:

Prof. dr hab. Magdalena Środa, prof. dr hab. Andrzej Leder, dr Mikołaj Ratajczak, dr Ewa Majewska, dr Rafał Suszek, dr Magdalena Gawin, dr hab. Michał Kozłowski, mgr Michał Siermiński, dr hab. Jakub Urbanik, prof. dr hab. Marcin Matczak, mgr. Halina Przychodzeń, dr Szymon Charzyński, dr Matylda Szewczyk, prof. dr hab. Jacek Kochanowski oraz mgr Dominika Pyzowska.

Osoby te podpisały się pod skandalicznym listem do rektora o usunięcie 4-ch studentów, podejrzewanych przez w/w wykładowców o poglądy m.in. patriotyczne. Jeżeli oni mogą żądać usunięcia studentów, ja, jako podatnik mogę żądać usunięcia wyżej wymienionych pracowników uczelni. Prawem sponsora-podatnika. Nauczmy się, z punktu widzenia podatnika wyrażać swoje zdanie na pewne zdarzenia i związane z tym nasze oczekiwania.

Żądanie swoje opieram na pobudkach moralnych. Zmuszanie ciężko pracujących podatników do utrzymywania w/w osób o korzeniach lub mentalności wyraźnie lub częściowo leninowsko-marksistowskiej, jest po prostu niemoralne. Te „sławy” warszawskiego, państwowego uniwersytetu swoim postępkiem przynoszą wstyd polskiej nauce. Skądinąd wiadomo, że całe wydziały UW od dziesięcioleci zainfekowane są marksizmem, czyli chorobą nowotworową polskiej nauki. Właściwie należy się zastanowić, czy nie powinno się tych wydziałów zamknąć. Nie może ciężko pracujący podatnik wstający często o 4-tej rano być przez państwo zmuszany, do finansowania rozwoju uczelnianego nowotworu jakim jest neomarksizm, neostalinizm i postmodernizm. Osoby podpisane pod wyżej wymienionym listem do rektora stanowią żywe zaprzeczenie polskiej tradycji etycznej, wywodząc swoje działanie i myślenie w najlepszym wypadku z tradycji narodowo-gomółkowskiej, w gorszym z totalitarno-marksistowskiej. Tak nie może dalej być.

Dalsze funkcjonowanie tych osób na uczelni będzie żywym dowodem pogardy władz uczelni dla polskiego, ciężko pracującego podatnika. Zwłaszcza, że wynagrodzenie utrzymanie niektórych z tych osób, jest nieadekwatne dla ewentualnych pożytków społecznych dla których społeczeństwo utrzymuje uczelnie i  kilkakrotnie przekracza dochody ciężko pracujących ludzi na różnych, także umysłowych stanowiskach. Czas zacząć walkę z marksistowską patologią w Polsce. Podatnicy oczekują tego i od władz uczelni i od władz państwowych.

Jak czytamy w prasie, deprawowanie polskiej młodzieży marksizmem na Uniwersytecie Warszawskim trwa w najlepsze. Niedługo, bo w czerwcu, poprzez specjalną konferencję, ma być tam fetowane 200-lecie urodzin Karola Marksa, „wybitnego myśliciela i filozofa niemieckiego pochodzenia żydowskiego”. Tytuł konferencji „Karol Marks 1818-1883. Walka i praca”. To nie żart. To najprawdziwsza prawda.

Wszystko to na koszt podatnika, którego wielu członków rodzin było kiedyś dręczonych i mordowanych w imię zbrodniczej ideologi której współautor „Manifestu Komunistycznego” dał „naukowe” fundamenty. Czy w 2018r w Polsce to jest normalne? Jak widać, na Uniwersytecie Warszawskim tak.

Jak stwierdził niedawno pewien znakomity naukowiec: „Proces dekomunizacji nauki polskiej nie miał i nie ma miejsca w sensie personalnym i merytorycznym. Co więcej, następuje nawet radykalizacja marksizmu-leninizmu w postaci na przykład tzw. gender studies na Uniwersytecie Warszawskim, co jest hołdowaniem dalszemu rozwojowi ideologii spod znaku Marksa i Engelsa”.

Pomysł w/w konferencji zatwierdził dyrektor Instytutu Filozofii dr. hab. Jakub Kloc- Konkołowicz. Na marginesie należy wspomnieć, że już kilka razy na tej uczelni odmówiono sali na konferencje naukowe poświęcone czy to problemowi ochrony życia /zaprotestowała radykalna, neomarksistowska przybudówka Partii Razem, wyhodowana na tej uczelni, władze uczelni przychyliły się do tego protestu/ , Przedtem np. władze uczelni nie pozwoliły na naukowe spotkanie z amerykańskim psychologiem, dr. Paulem Cameronem, który prowadził niewygodne dla środowisk LGBT realne badania naukowe nad homoseksualizmem. Za to marksistowska tematyka afirmująca gender i LGBT jest przedmiotem regularnie organizowanych „naukowych” a właściwie „promocyjnych” i propagandowych wykładów i konferencji na w/w tematy. Polska 2018.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-05-2018 [13:36] - Imć Waszeć | Link:

A nie mówiłem, że będziemy niedługo zmuszeni do głębokiej orki? Będziemy zmuszeni, a nie że zechcemy. Ale jak ja coś mówię, to nie, bo to nieładne jest. Brzydkie. To zobaczymy za chwilę ilu Polaków pozostanie naukowcami w POlin. Oni mają te czystki etniczne (= ludobójstwu, genocide na mocy definicji ONZ) w nauce obcykane od lat 50-tych. Teraz też spróbują. Ja miałem kiedyś z tego środowiska trolli do oglądu 24/7 na Katarynie (jeszcze o dziwo jest zapis na Blox), a z ich rozmów dokładnie to wyzierało. Dokładnie ten rodzaj rasizmu i marszu przez uczelnie. Polak miał zostać tylko brudną spoconą świnią do fizycznej roboty, nabuzowaną antysemityzmem, żeby cały świat pomagał dzika pilnować. Tu opcja niemiecka, sowiecka i polinowska zgadzają się bez słów.

Obrazek użytkownika Czesław2

12-05-2018 [13:57] - Czesław2 | Link:

Drzwiami i oknami walą dzieci wykształciuchów, aby zostać studentami ww ciała pedagogicznego.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [01:01] - maks jamnicki | Link:

Do Cz2: Z dziesięć lat temu proponowałem znanemu  kiedyś  mnie i ogólnie,  patriotycznemu redaktorowi, by nawet jeśli ananimowo, jak się boją, zrobili swego rodzaju "przewodnik". Zmieściło by się to na 60-iu stronach.  Ja nie miałem i nie mam na to  pieniędzy. Wszystkie uczelnie z zaznaczeniem graficznym np. czerwonymi gwiazdkami od 1 do 10, nasycenie uczelni lewactwem i marksizmem, dla ostrzeżenia.  Ewentualne wyszczególnienie wydziału lub katedry. Jest sporo  prywatnych, absolutnie czerwonych, pozakładanych przez  kiedyś najbardziej czerwonych. To dość  proste, ale wydanie wymaga trochę czasu, pieniędzy i mocy przerobowych. Oni je mają je. Uciekł od tego tematu jak diabeł od święconej wody.
Choć artykuły, prawda, ma  wojowniczo patriotyczne. Otóż prawdą jest, że nawet patriotyczni rodzice, nie mając KOMPLETNIE rozeznania i informacji, oddają to co mają najcenniejszego, swoje dzieci, w ręce, obróbkę i ideologiczną deprawację lewakom NA KILKA LAT! . I to finansują! Płacą jako patrioci za lewacką  deprawację i nasączanie dzieci  antypatriotyczną ideologią. Straszne. 
Oczywiście, to dotyczy czasami  tylko pewnych segmentów uczelni, ale  wielu .  Ale za to  segmentów oddziałujących, często DOMINUJĄCYCH. To jest często niewidoczna  pajęczyna. A reszta często  oportunistyczna, zastrachana lub obojętna w obawie o swoje stanowisko i przyszłość kariery  naukowej. To wystarczy.

Obrazek użytkownika paparazzi

12-05-2018 [23:40] - paparazzi | Link:

Panie kochany to samo w USA zdeprawowali mi corke.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [01:05] - maks jamnicki | Link:

Oo, tam lewactwo, egzekwujące np. "poprawność polityczną" też kwitnie. W niektórych wymiarach jeszcze gorzej niż u nas. Trzyma się "ta druga" Ameryka. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2018 [16:29] - maks jamnicki | Link:

Do: IW. Tak, tu te opcje  "zgadzają się bez słów".

Obrazek użytkownika paparazzi

12-05-2018 [22:06] - paparazzi | Link:

Wreszcie Waść, gratuluje wpisu.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

12-05-2018 [13:48] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

A profesoressy Graff i Płatek z tejże kuźni nauki nie przyłączyły się do nagonki na tych studentów? Obie nie mądrzejsze od wymienionych.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2018 [16:55] - maks jamnicki | Link:

Do M.K. : Zadania są zapewne podzielone.

Obrazek użytkownika Bona

12-05-2018 [14:50] - Bona (niezweryfikowany) | Link:

Żądam usunięcia i wilczego bilertu dla tych niegodziwców. Jestem trzecim pokoleniem, które ponosi knsekwencje wierności Bogu, Ojczyźnie i Honorowi. Niestety PIS milczy, jak zaklęty a min. Gowin po prostu się ośmiesza w tym względzie. Ale kiedyś MY nie wytrzymamy jest kres draństwa. PAD zastanów się !!!!!!!!!!! jakie draństwo tolerujesz. I czy to przystoi katolikowi !

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2018 [17:25] - maks jamnicki | Link:

Do Bona : Mimo to głosuję zawsze i przez najbliższe 2  lata  będę głosował na PiS. Ale trzeba na nich wywierać presję, spokojnie głosić swoje poglądy, cierpliwie  szukać wsparcia. Ja dziś się zgadałem z koleżanką, że zbierzemy trochę podpisów i wyślemy do swoich posłów, centrali PiSu i ministerstw. Na te tematy.  Choć ktoś inny uzna to za harcerstwo./ Ale i kogoś się uczuli i poinformuje o zagrożeniach/przy okazji/. Marksizm jest dla duszy i  umysłu  jak AIDS  dla ciała. Dla  młodych  początek, nieświadome zarażenie, to  przyjemność. Rozwija się w sposób bezobjawowy. Do czasu. Po drodze, bywa, że zaraża innych. Destrukcja. Później jest za późno. AIDS rozwinął się najbardziej przez nieświadomość. By się obronić, trzeba być świadomym zagrożenia. I żyć higienicznie, pilnować zasad. Marksizm praktyczny  ZAKWESTIONOWAŁ I PROWADZI DO ŁAMANIA WSZYSTKICH 10-iu przykazań !! 

Obrazek użytkownika xena2012

12-05-2018 [15:36] - xena2012 | Link:

Myslę,że należałoby blog uzupełnić szerszymi informacjami na temat tych czterech studentów,jak sę poyoczyły ich dalsz losy,dlaczego nikt ze studentów ani wykładowców nie stanął w ich obronie?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2018 [17:21] - maks jamnicki | Link:

Do xena : Muszę poszperać i odnaleźć, to świeża sprawa, z tego tygodnia. Dziś lub jutro kilka słów dopiszę.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [10:08] - maks jamnicki | Link:

To  wklejam ze strony internetowej  dwutygodnika "Polska Niepodległa" z 10.05.18  : 
     " Wspomniane wyżej wydarzenia doprowadziły - co bardziej zideologizowanych lewaków - do podjęcia zdecydowanych kroków w celu wyeliminowania wrogich im jednostek. Nazywający się Studenckim Komitetem Antyfaszystowskim aktywiści wystosowali do rektora Uniwersytetu Warszawskiego Marcina Pałysa list, w którym apelują karę dla studentów narodowców biorących udział we wspomnianym pierwszomajowym pochodzie „Narodowe Święto Pracy”.
Według sygnatariuszy wspomnianego listu, powodami, dla których rektor ma usunąć z uczelni czterech studentów są: atak jednego z nich na grupę uczestników manifestacji Piotra Ikonowicza (podjął próbę wyrwania tęczowej flagi z logo 'Żelaznego frontu'); Skrajny nacjonalizm i publicystyka w magazynie Szturm, „obecność na marszu o charakterze neonazistowskim, pomiędzy znakami zakazanymi i jawnie nawołującymi do przemocy oraz radykalnych form wykluczenia”, uczestnictwo w marszu i skandowanie haseł nie takich, jak trzeba, czyli głoszących tzw. separatyzm rasowy i jednolitą etnicznie Polskę; w czasie rozprawy sądowej miał koszulkę z nadrukiem w formie czarnego słońca i groził śmiercią kontr demonstrantom.
Wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Nauk, którzy podpisani są pod listem studentów apelującym o wydalenie z uczelni studentów-narodowców, to: prof. dr hab. Magdalena Środa, prof. dr hab. Andrzej Leder, dr Mikołaj Ratajczak, dr Ewa Majewska, dr Rafał Suszek, dr Magdalena Gawin, dr hab. Michał Kozłowski, mgr Michał Siermiński, dr hab. Jakub Urbanik, prof. dr hab. Marcin Matczak, mgr. Halina Przychodzeń, dr Szymon Charzyński, dr Matylda Szewczyk, prof. dr hab. Jacek Kochanowski oraz mgr Dominika Pyzowska".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2018 [20:27] - Imć Waszeć | Link:

Tu jest kontakt do niego i artykuł z 2017 w stylu "porozmawiajmy o ustawie": http://marcinpalys.pl/
To wskazuje jednoznacznie, że Gowin jest tylko notariuszem i to z łaski. Pałys to takie ciekawe nazwisko.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [10:08] - maks jamnicki | Link:

To  wklejam ze strony internetowej  dwutygodnika "Polska Niepodległa" z 10.05.18  : 
     " Wspomniane wyżej wydarzenia doprowadziły - co bardziej zideologizowanych lewaków - do podjęcia zdecydowanych kroków w celu wyeliminowania wrogich im jednostek. Nazywający się Studenckim Komitetem Antyfaszystowskim aktywiści wystosowali do rektora Uniwersytetu Warszawskiego Marcina Pałysa list, w którym apelują karę dla studentów narodowców biorących udział we wspomnianym pierwszomajowym pochodzie „Narodowe Święto Pracy”.
Według sygnatariuszy wspomnianego listu, powodami, dla których rektor ma usunąć z uczelni czterech studentów są: atak jednego z nich na grupę uczestników manifestacji Piotra Ikonowicza (podjął próbę wyrwania tęczowej flagi z logo 'Żelaznego frontu'); Skrajny nacjonalizm i publicystyka w magazynie Szturm, „obecność na marszu o charakterze neonazistowskim, pomiędzy znakami zakazanymi i jawnie nawołującymi do przemocy oraz radykalnych form wykluczenia”, uczestnictwo w marszu i skandowanie haseł nie takich, jak trzeba, czyli głoszących tzw. separatyzm rasowy i jednolitą etnicznie Polskę; w czasie rozprawy sądowej miał koszulkę z nadrukiem w formie czarnego słońca i groził śmiercią kontr demonstrantom.
Wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Nauk, którzy podpisani są pod listem studentów apelującym o wydalenie z uczelni studentów-narodowców, to: prof. dr hab. Magdalena Środa, prof. dr hab. Andrzej Leder, dr Mikołaj Ratajczak, dr Ewa Majewska, dr Rafał Suszek, dr Magdalena Gawin, dr hab. Michał Kozłowski, mgr Michał Siermiński, dr hab. Jakub Urbanik, prof. dr hab. Marcin Matczak, mgr. Halina Przychodzeń, dr Szymon Charzyński, dr Matylda Szewczyk, prof. dr hab. Jacek Kochanowski oraz mgr Dominika Pyzowska".

Obrazek użytkownika Czesław2

12-05-2018 [17:43] - Czesław2 | Link:

Gawin to ta, która klaskała w Oświęcimiu? jeśli tak, to zaczynają mi się zmieniać poglądy na PIS.

Obrazek użytkownika Lektor

13-05-2018 [00:59] - Lektor | Link:

Nie, Gowin to Minister, a ta co klaskała w Oświęcimiu to Krzywonos.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-05-2018 [08:24] - Czesław2 | Link:

Obrazek użytkownika Lektor

12-05-2018 [19:08] - Lektor | Link:

Podpisuję się pod pana apelem dwoma rękami i proszę o kolejne apele z innych szkół wyższych !
Proszę spowodować, aby ten apel został doręczony Min. Gowinowi i Prezydentowi Dudzie. To bardzo ważny apel !!

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-05-2018 [23:02] - maks jamnicki | Link:

O nie, nie planujemy żadnych "kolejnych" apeli. Chodzi o doraźną reakcję, kilkadziesiąt podpisów. Oczywiście kopie wysłane m.in w te miejsca. Nie chodzi o zmienianie świata ale danie świadectwa, sygnału, że są ludzie, podatnicy,  którym to nie jest obojętne.

Obrazek użytkownika paparazzi

12-05-2018 [22:04] - paparazzi | Link:

Popieram. Oczyścić te bagno mogą tylko ludzie bo na rzad nie ma co liczyć.

Obrazek użytkownika Es

12-05-2018 [22:17] - Es | Link:

Nie rzuciła mi się w oczy nigdzie taka wiadomość,ale nie jest to jakieś zaskoczenie.W końcu co może być bardziej skuteczne w prowadzeniu indoktrynacji oddanej na wychowanie młodzieży niż metoda kija i marchewki.Słyszeliśmy do tej pory tylko o marchewkach w postaci zaliczeń za udział w protestach "przeciw łamaniu Konstytucji",zwolnieniach z zajęć dla chętnych wziąć udział w czarnych marszach itd, więc jeśli tak późno dowiadujemy się o tym"kiju",to mogę się zastanawiać nad stopniem zastraszenia  młodych ludzi przez te komusze pomioty.A Gowin hamletyzuje już trzeci rok i albo błaga ich żeby mu zaakceptowali co tam zdołał wypocić,albo się wypłakuje,że za takie piniendze to on robił nie będzie.I można już w zasadzie się pogodzić,że jakichś zasadniczych zmian się nie doczekamy ,bo i trudno oczekiwać po takim ministrze czegoś sensownego.Ot ,polskiej nauce kolejne lata w "plecy"
Ale przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na zjawisko pokrewne do aktualnego ministerialnego "tryndu".Być może nawet groźniejsze dla nas wszystkich.
Jak napisałem: "nie rzuciła mi się w oczy" ta wiadomość,a to dlatego,że moje czytanie-już tak gdzieś ładnych kilka miesięcy wygląda jak "skanowanie" tytułów w poszukiwaniu czego wartego uwagi,a sukces tutaj-gdyby nie jakieś newsy-graniczy z cudem."Nasze" media stały się inną wersją "szkła kontaktowego"-pełne pseudointelektualnych popłuczyn,głupot i propagandy- tylko o przeciwnym wektorze.
Kilka dni temu natknąłem się na tytuł:Dorota Kania ujawnia:dekomunizacja nie została przeprowadzona do końca(jakoś tak to było).I zajawkę pod nim, w której red Płużański udowadniał tę "przełomową" tezę,podając jako miażdżący argument,wciąz istniejących komuszych nazwach ulic,lub pomnikach sowieckich.Nie czytałem dalej.Nie chciałem już więcej takich rewelacji Ręce opadają.Ten człowiek-jak paru innych- jeździ po Polsce, wygaduje podobne bzdury,wyciera gębę AK,NSZ i Wyklętymi,a jego nieszczęściem jest pare tabliczek z "trefnymi" nazwiskami i kilka "kamieni".To,że jednocześnie wszystkie innstytucje,organizacje,urzędy(z ministerstwami włącznie)uczelnie-z całkiem nowym rektorem (a starym komuchem) jednej z nich,są pełne takich nazwisk jak przytoczyłeś,że jakieś oszołomy zasuwają po ulicach z sierpem i młotem na sztandarach,żewreszcie studenci mogą mieć problemy z "nieprawomyślnym"na uczelni patriotyzmem, jest już mniej ważne,wspominane półgębkiem.I nikt tego nie pilnuje,nie naciska na rządzących,chociaż to powinno być wyzwaniem dla ponoć czwartej władzy.Szczególnie tej patiotycznej(ponoć).
Tylko,że jeśli czwarta władza zaspokoiła swoją próżność stanowiskami  i w zamian oferuje nieskończone zasoby klakierstwa,to kto jest w stanie uczyć moresu jakiegoś Gowina,Glińskiego i innych?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [01:26] - maks jamnicki | Link:

Oni się ich po części boją, starają się uczelniom razem z ich lewactwem  schlebiać. A  drugie, że świadomie lub nie, w jakiś sposób z tymi kadrami identyfikują. Ale staram się rozumieć, Kaczyński stara się coś lepić z tego co się da, ciułać procenty no i ograniczać pola konfliktów.   Gowin-10 lat w PO.  Gliński-  prof.socjologi z UW, znamy te kadry, jedne z najbardziej czerwonych, duża część to ideowi spadkobiercy Marksa , Engelsa i  żydokomuny.  Ileż tam zawsze było   tych z  rodzin postalinowskich, teraz to pewnie i "wnuczęta". :) Oni nie są w stanie i żadnych reform nie zrobią. Duże uczelnie w największych miastach są najgroźniejsze, to Gowin chce je obłaskawić dosypując im pieniędzy, kosztem reszty. A inne? Wykładowcą ETYKI na Uniwersytecie Medycznym w Krakowie, jest  prof.Hartman, "etyk",  nienawidzący Polaków i wróg Kościoła, mason, jeden z założycieli KODu, jeśli dobrze pamiętam. To jakiej że on etyki może nauczyć, marksistowskiej?  Że człowiek to tylko materia i  kupa g. ? To ci lekarze, to będą kim? Sprawni technicy? Od transplantacji? A medycyna bez etyki.... Strach się bać :)

Obrazek użytkownika Es

13-05-2018 [16:04] - Es | Link:

"Identyfikują się" to za mało powiedziane.Oni siedzą w  tych układach po szyję.Przeprowadzenie zmian oddaliśmy w ręce ludzi z tej samej gliny(nomen omen) co Strzembosz w nadziei,że jakoś się to samo zrobi.I jakichś efektów moęmy oczekiwać za ćwierć wieku jeśli nastąpi kolejne przesilenie i następni będą przekonywać do nowej wersji "dobrej zmiany".Bo aktualną wersję "załatwili" już i Gliński właśnie broniący organizacji pozarządowych-jak tylko się okazałoże jakakolwiek zmiana uderzała by w jego żonę,również swoją uległością wobec środowisk zawiadujących kulturą i mediami;Gowin-trzeci rok szperający w szufladach za ostatecznie dobrym projektem-znaczy takim co to będzie odpowiadał tym co rz adzą nauką w tej chwili,czy wreszcie głównodowodzący tym całym bajzlem Duda co wetuje wszystko(albo zrzuca odpowiedzialność na innych),sam bierze się do pisania ustaw i jak wytrawny konstytucjonalista tworzy coś z założenia od razu sprzeczne z Konstytucją właśnie.Czy Polacy zdają sobie sprawę w jakim teatrze absurdu uczestniczą lub są jego świadkami?I jesli nawiązywać do skandali teatralnych to nie paru idiotów na scenie Powszechnego wywołuje oburzenie,ale ten uprawiany przez naszych rządzących.
I jeszcze konkluzja,która staje się już moją tradycją od pewnego czasu."Dobra zmiana" z którą łączyliśmy tak duże nadzieje to nic innego niż kolejna odsłona cyklicznych przesileń na szczytach władzy.Jeden z etapów podobnych do przełomu pomiędzy okresami Bieruta Gomółki Gierka Jaruzelskiego i okrągłego mebla.Za każdym razem rzucano jakiś ochłap ku uciesze chołoty, po to żeby wszystko było po staremu.
Tylko pytanie się nasuwa:  kto rządzi Polską?

Obrazek użytkownika ogrodnik

12-05-2018 [23:02] - ogrodnik | Link:

Jedyny komentarz jaki się mi nasuwa, to cytat z Jana Himilsbacha:
" Inteligencja " wypie....lać.
(Znaki cudzysłowu we właściwych miejscach.)

Obrazek użytkownika paparazzi

13-05-2018 [14:34] - paparazzi | Link:

No nie,  nie przesadzajmy, potrzeba nam inteligencji minimum 120IQ. Inteligencji, pracującej dla dobra Polski

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [01:30] - maks jamnicki | Link:

Właśnie, "pracującej dla dobra Polski", a nie wykładającej  przeciwko Polsce  i deprawującej mózgi młodych Polaków.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [01:33] - maks jamnicki | Link:

...

Obrazek użytkownika tadeusz.K

13-05-2018 [06:52] - tadeusz.K | Link:

Najlepiej zlikwidować  instytuty marksistowskie, które nadal funkcjonują sobie w najlepsze pod innymi nazwami. To jest jakaś paranoja w tej "nałuce". A na miejsce środy (i nnych hartmanów) czekają w kolejce jakieś inne czwartki i -many.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-05-2018 [09:55] - Czesław2 | Link:

Uczelnie są samorządne i decydują same o swoim kształcie. Tu bez larum z uni nic się nie da zrobić. Ale nie są samowystarczalne, i to jest pewna szansa.

Obrazek użytkownika NiepoprawneRadio.PL

13-05-2018 [09:45] - NiepoprawneRadio.PL | Link:

Witam,
pozwoliłem sobie przeczytać powyższy post do nowej audycji (dziś 19). Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.
Pozdr.MarkD

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-05-2018 [10:36] - maks jamnicki | Link:

OK. Pozdr.

Obrazek użytkownika xena2012

13-05-2018 [13:20] - xena2012 | Link:

Podał Pan nazwisko-Magdalena Gawin.Czy to nie jest wiceminister w MKiN która tak gorąco oklaskiwała w Auchwitz ambasor Izraela Annę Azari?

Obrazek użytkownika xena2012

13-05-2018 [13:20] - xena2012 | Link:

Podał Pan nazwisko-Magdalena Gawin.Czy to nie jest wiceminister w MKiN która tak gorąco oklaskiwała w Auchwitz ambasor Izraela Annę Azari?

Obrazek użytkownika Czesław2

13-05-2018 [19:35] - Czesław2 | Link:

Mój wpis z 17:43 z późniejszym dopiskiem.