"Jabe" jest tylko przyczynkiem do tematu.

"Jabe"  nazwał tutaj  media prorządowe, w tym np także TV Republika, bo ona "emituje",   "szczujnią  prorządową i propisowską" /w komentarzu do tekstu  "jazgdyni",  dzisiaj/. Zresztą tego rodzaju "produkcje" umieszcza systematycznie. Otóż różnica pomiędzy mediami wrogimi rządowi a patriotycznymi  polega na tym, że te pierwsze  tak łaskawie nie udzielają swoim wrogom  pola do popisu. No ale niektóre media i fora  prawicowe i patriotyczne , m.in  "naszeblogi",  koniecznie muszą udowadniać, jakie są "pluralistyczne" , "tolerancyjne" i "otwarte". Nie wydaje mi się, by to była dobra droga. To jest raczej droga na manowce. I psucie krwi innym, patriotycznie nastawionym blogerom. O co w tym chodzi?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krystal

28-01-2018 [13:09] - krystal | Link:

O zabawę w demokrację, podczas gdy tkwimy w komunie.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-01-2018 [13:57] - Czesław2 | Link:

Wielu nazywa ten stan lewicowością, a niektórzy najdowcipniejsi liberalizmem.

Obrazek użytkownika Celarent

28-01-2018 [13:23] - Celarent | Link:

O, Ktoś, też zbiera punkty ujemne ;) Pozdrawiam. 

Ten pan rzeczywiście ma dość specyficzne podejście do obozu władzy i naprawdę trzeba się naprodukować, by znaleźć pozytywne ścieżki myślowe w jego wywodach. Nie ode mnie zależy to, jak wygląda "profil" NB, ale zdecydowanie nie są już tym czym były i z przykrością stwierdzam, że Seewolf by tego nie pochwalił a był tu dla mnie autorytetem i pierwszą przyczyną mojej "rejestracji" na NB.  Nie wiem, co robi Jebe na NB, jeśli nie podoba mu się obóz władzy i jego "szczujnie", do których niedawno zaliczały się też NB. Przeprofilowuje? Innego sensu jego działalności nie widzę. Szkoda tylko, ze nie jest w tym tutaj (NB) osamotniony. 

Pozdrawiam maksie serdecznie. Gratuluję odwagi, bo Jebe potrafi sączyć jad.

Obrazek użytkownika anakonda

28-01-2018 [14:13] - anakonda | Link:

No i wszystko jasne, najlepsze sa kolka wzajemnej adoracji. :))

Obrazek użytkownika Celarent

28-01-2018 [19:42] - Celarent | Link:

witaj w klubie zatem ;) 

dobrze jest mieć do czego się przyczepić, jak brakuje innych argumentów 

Mamy udawać, że nie istniejemy? Na tej zasadzie nie wolno będzie nikomu się odezwać. Skoro zgadzam się z kimś, albo nie, mam prawo się wypowiedzieć. Co to będzie, jak trzeba będzie milczeć w obawie, że ktoś będzie to źle postrzegał. Litości. To już dziecinada. I pozamiatane, co. :))

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2018 [16:06] - Jabe | Link:

Skoro zgadzam się z kimś, albo nie, mam prawo się wypowiedzieć. – A ja?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

28-01-2018 [23:48] - maks jamnicki | Link:

.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-01-2018 [21:02] - zbieracz śmieci | Link:

Zapomniałaś o jednej starej zasadzie obowiązującej dawniej na NB ,że nie karmi się śmierdzących trolli,nie karmiony zdechnie .Włazisz sama z nim w dyskusję i to już jego sukces więc się ogarnij .Próba tłumaczenia czegokolwiek takim jak jabe ,młotkowemu ,anakondzie to ich nobilitowanie .
Jak jesteś taka pamiętająca to powinnaś pamiętać niejaką daf-kwintesencję niemieckiego polakożerstwa -lata tu siedziała i pisała co chciała ,były protesty a po Targalskim jak po kaczce.
Ja pamiętam te czasy gdy komentarzy bywało po kilkaset i nie tylko na NB ale i w dziale Opinie i pisano długo w nocy,moderator słuchał a gdy pojawił się troll był zabijany. 
Było zbyt dobrze to trzeba było gorzej ,moderator szedł spać ale komentarze się ukazywały dopiero rano odbywało się czyszczenie z tych co nie byli po linii i bazie właścicieli NB .
Ilu zostało ze starych blogerów ,kilku w tym echo i jazgdyni którzy nie widzieli niczego złego w tym ,że produkowali się jednocześnie w neonie i nowym neonie co było już za wiele dla Targalskiego co jak lagą ich przymusił do dokonania wyboru   .Przestali tam pisać w swoim klubie dyletantów na jakiś czas i są tam z powrotem bo nie są to dyletanci w tym co piszą tylko jazgdyni pisze to samo co echo tylko nie tak otwarcie.
Jedno co dobre na NB od zawsze to ,że blogerzy nie mają prawa do bana bo inaczej byłoby tak samo jak w sralonie 24,bloger i kilku przydupasów przy nich .

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-01-2018 [05:56] - jazgdyni | Link:

Manipulujesz, albo nie rozumiesz. I bardzo proszę - nie kłam. Z Neonem nie mam nic wspólnego. Co więcej, dokonałem światowej kwerendy, zahaczając nawet o Hawaje, bo i tam pan Ryszard Opara, założyciel i właściciel pozostawił ślad swojej działalności i odkryłem, że marny doktor, po Wojskowej Akademii Medycznej, w cudowny sposób znalazł się w Australii (via Wiedeń), tam nawet nie potrafił nostryfikować swego tytułu i nagle stał się milionerem od zakładania klinik. Skąd miał pieniądze? Możemy się domyślać. I wiemy, że polecono mu je pomnażać. Wszystko, co potem, brzydko pachniało onucami i także czosnkiem. Założył tą swoją witrynę, na bardzo wysokim poziomie technicznym. Sprytnie ściągnął blogerską elitę do siebie. Mnie przyciągnął Tomek Parol, który też został redaktorem naczelnym. Niestety, nie wiedziałem wówczas, że sekretarzem redakcji była córka generała Wileckiego. Uczciwym byłoby z twojej strony podanie, kto jeszcze tam pisał, a nie tylko echo i jazgdyni. Także m.in. śp. Seawolf. Tomek również był gwarantem pewnej obiektywności i niezależności. Po konflikcie i odejściu grupy Parola maski opadły i przy pomocy niejakiego Ruszkiewicza vel Spirito Libero, o którym mam jak najgorsze zdanie, ujawniła się prawdziwa, proruska twarz portalu, najprawdopodobniej nadzorowana przez stowarzyszenie SOWA.
Chcesz, by ciebie szanowano - mów zawsze prawdę i sprawdzaj fakty. Ponieważ kłamiesz i manipulujesz, może nawet nieświadomie, straciłeś całkowicie mój szacunek. Jako zarejestrowany dziennikarz nie mogę sobie pozwolić na kontakty z ludźmi niepewnymi i nieuczciwymi. Niewiele się od jabe różnisz niestety.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-01-2018 [07:04] - zbieracz śmieci | Link:

Ja nie sprawdzam co teraz gdzie kto pisze ale pisania do neonu i nowego neonu to pan nie zaprzeczy .Fakt obiecywał pan sprawdzic kto jest właścicielem nowego neonu ale o ile pamiętam nic nigdy o wynikach dochodzenia pan tutaj nie napisał.
Kto kim jest nie będę się rozwodził ale mogę się przyznać żem swołocz i gnida nie pozbawiona jednej rzeczy -pamięci.
Seawolf tu pisał ale odszedł do salonu a gdy odszedł naprawdę to ilu było z jego wielbicieli na jego pogrzebie ...!?

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-01-2018 [13:50] - Marek1taki | Link:

A Panu chodzi o to aby było jak w TVN24 w Loży Prasowej?
Dzisiaj Passent dał piękny pokaz tresury. Pochwalił dziennikarza Uważam Rze warunkowo. Kryterium odpowiedzialności zdaniem Passenta jest pohamowanie własnych poglądów (które mogłyby zostać uznane za antysemickie) a przyjęcie za właściwe wykładni artykułów New York Times'a. Tych artykułów, które znowu przypominają zdjęcia z Marszu Niepodległości, rzekomo go dyskredytujące.
O TV Republika się nie wypowiem, ale TVP1 uprawia propagandę sukcesu. Nie ma głosów krytycznych, a sprzeciw jest ocenzurowany wg reguł politycznej poprawności, aby Passentom nie zarzucić polakożerstwa. Pozwolono Polakom na lukrowany patriotyzm w miejsce orła z czekolady.
A tu problemem jest Jabe i jabepodobni.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-01-2018 [14:25] - Starszy Młotkowy | Link:

Houston, mamy problem: zachciało się kierownictwu NB jakichś pluralizmów światopoglądowych,zamiast  uprawiania propagandy sukcesu i wychwalania nieomylnej władzy na wzór reżimowych mediów "narodowych" i innych TVRepublik zwanych potocznie szczujniami. A przykręcić śruby cenzury w tej Strefie Wolnego Słowa, dość tych marudzących, a wręcz szkalujących wpisów i komentarzy. Tacy jak Jabe powinni mieć całkowity zakaz pisania na NB i ewent. złożenie doniesienia na niego do organów ścigania też by się przydało - co, nie?

Obrazek użytkownika paparazzi

28-01-2018 [16:51] - paparazzi | Link:

A wy znowu szczujecie.

Obrazek użytkownika Lektor

28-01-2018 [14:34] - Lektor | Link:

Jabe to jeden z wrzodów na dupie mojej ojczyzny !   Już niedługo będziecie rżeć jak końska dupa do bata !
P.S.  Zastanawiam się,  ile śniegu musiała zeżryć jego matka, żeby urodzić takiego bałwana ??!!! 
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-01-2018 [15:16] - Starszy Młotkowy | Link:

@Lektor
A gdzież ta twoja ojczyzna, że masz takie wrzody na dupie? Chyba jednak na mózgu masz większe...

Obrazek użytkownika Lektor

28-01-2018 [17:25] - Lektor | Link:

Ty motkowy, widzę, że rozumiesz o czym piszę, a to dlatego że zniżyłem się przez chwilę do twojego języka i poziomu twoich zasad logiki.
.Tak czy inaczej jesteś szkodnikiem. Niech to będzie twój ostatni wpis na tym portalu...
 

Obrazek użytkownika Celarent

28-01-2018 [19:51] - Celarent | Link:

Lektor, gdzieś to wyczytał? Hamuj się, proszę. Nie warto aż tak się zniżać...

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-01-2018 [14:40] - jazgdyni | Link:

Witam serdecznie!

Pełna zgoda, lecz ja uważam tego trolla za lokalną egzotykę, bo redakcje bardzo lubią mieć u siebie taką łyżkę dziegciu.
Tylko... że to niestety wiąże się z powszechnym upadkiem kultury i rozumu. Pan Jabe usiłuje być celną kontrą, tylko niestety nie potrafi. Szkoła w Charkowie niestety nie wystarcza.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-01-2018 [15:21] - Starszy Młotkowy | Link:

@jazgdyni
Jabe faktycznie jest celną kontrą, a że nie skończył szkoły w Charkowie świadczy o tym fakt, iż nie używa takich hejterskich chamskich i prostackich wyzwisk, jak ten cały  Lektor.

Obrazek użytkownika Zunrin

28-01-2018 [15:50] - Zunrin | Link:

Aż sobie zerknąłem o co ta g*wno-burza. I muszę powiedzieć wielki szacun dla maksa za ten piękny pokaz trollingu. Dawno nie widziałem tak pięknego odwrócenia uwagi od sensu wpisu Jabe.

Obrazek użytkownika Celarent

28-01-2018 [19:49] - Celarent | Link:

Zunrin, przeprowadź egzegezę wpisu Jebe, albo powiedz komu kto troluje. 

Obrazek użytkownika Zunrin

29-01-2018 [17:11] - Zunrin | Link:

Uuu, normalnie +10 do szacunu na dzielni za użycie trudnego słowa...
Ostatni akapit, który uszedł uwadze tutejszemu towarzystwu wzajemnej adoracji. To, że od byle dupereli nasza obecna władza stanęła i ciągle staje na baczność. Zamiast gości zwinąć, a do dziennikarzy wysłać rzecznika z komunikatem, że zatrzymano podejrzanych oskarżono już z paragrafu takiego to a takiego, postępowanie w toku, bla bla bla. I koniec.
Wróć, jaki koniec. To akurat dobra okazja, żeby zająć się piewcami totalitaryzmu z lewej strony. Jabe wspomniał o Komunistycznej Partii Polski, a ja przypomnę występy Nowickiego juniora.

Ale nie, tutaj wali się ściany tekstu o przeszłości niektórych telewizji i wali focha na brak uwielbienia dla jedynie słusznych mediów.

Obrazek użytkownika Lektor

28-01-2018 [17:28] - Lektor | Link:

Jabe i Motkowy to dwa Ślunzoki. Jedyn mieszko w Niemcouf, a drugi lołce po lasach i czci urodziny Adolfa.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

29-01-2018 [00:41] - Starszy Młotkowy | Link:

Ale żaden z tych niemieckich Ślązaków nie pisze tak świetnie śląską gwarą, jak ten rusofilski Lektor.

Obrazek użytkownika mjk1

29-01-2018 [07:53] - mjk1 | Link:

Kochani, czy Wam już całkiem od…ło? Wiadomo, że Jabe bystrością umysłu nie grzeszy i prochu nie wymyśli. Ma całkowicie sprany mózg przez  pajaca w muszce z krzywym ryjem i podobnie jak ten patafian proponuje leczenie dżumy cholerą. Ale na miłość boską, nie można mieć pretensji do Jabego, że nie nazywa szamba perfumerią, że tak „klasykiem” pojadę. Co takiego ta najwspanialsza i najlepsza ze zmian zrobiła dobrego oprócz propagandy sukcesu lepszej jak za dawnego Maciusia? Jeden jedyny przykład poproszę. To, że zadłużenie rośnie wolniej? Tylko w grudniu rząd nadpremiera wyprzedał 60%  rezerw walutowych! To chyba o wspaniałej kondycji Państwa Polskiego  nie świadczy?
 

Obrazek użytkownika smieciu

29-01-2018 [11:04] - smieciu | Link:

Mi się wydaje że Jabe po prostu za dużo pisze. To trochę jak z Coryllusem, u którego można znaleźć wiele znakomitych tekstów ale które często giną wśród setek linijek i komentarzy codziennej pisaniny.
Z drugiej strony trochę jednak Jabe rozumiem. Ta cała Dobra Zmiana jest faktycznie zjawiskiem ... szczególnym. Jest się do czego przyczepiać. Z tego punktu widzenia to nawet trochę go podziwiam że mu się chce. Ja tam machnąłem na to ręką. Czekam aż wszystko w naturalny sposób się zawali. Choć wiem że to głupie podejście, bo wiem także że nie powiem: „A nie mówiłem!”. Bo ani mi na tym nie zależy no i wiem że już tam mają przyszykowane świetne wyjaśnienia co jak i dlaczego, więc lud i tak uwierzy im a nie mnie, Jabe czy innemu nawiedzonemu blogerowi :)
I tak karawana ze spokojem pójdzie dalej a lud zignoruje sterty śmierdzącego gówna na poboczu. I nie tylko.

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2018 [17:12] - Jabe | Link:

Pamięta Pan, jak się zawaliła poprzednia Dobra Zmiana? Nie ma na co czekać.

Obrazek użytkownika Kalumet

29-01-2018 [12:14] - Kalumet | Link:

http://naszeblogi.pl/45787-zen...
http://crowdmedia.pl/wiadomosc...
https://www.wprost.pl/polityka...
http://wiadomosci.com/piotr-gl...

Jabe napisał prawdę, Foros też.

Różnica pomiędzy mediami polega na tym, że te w rękach obecnie rządzących są jeszcze bardziej stronnicze i że trzeba za nie płacić abonament. A jeśli ktoś tego nie robi to być może granica bezczelności zostanie przekroczona i doliczą mu to do np. rachunku za prąd.

Obrazek użytkownika Kalumet

31-01-2018 [05:24] - Kalumet | Link:

http://naszeblogi.pl/48674-dwi...

Z prorządowych mediów wylewa się morze wazeliny - Elig.

http://naszeblogi.pl/48839-tvp...

"Propaganda sukcesu" uprawiana przez TVP już dawno stała się nieznośna - Elig.

Jedynym, skutecznym wrogiem PiS-u jest sam PiS - Jabe

W którymś ze swoich tematów Pani Elig zwracała też uwagę na możliwe konsekwencje wymuszania na ludziach finansowania takich mediów.

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2018 [17:30] - Jabe | Link:

Nie napisałem nic o TV Republika.

Nasze Blogi – mam wrażenie – stały się szczególne pod tym względem, że blogerzy pozwalają sobie na personalne wycieczki wobec komentatorów, chyba nawet częściej niż na odwrót. Wyjątkiem jest pan Pasierbiewicz, który zawsze miał stadko wyrabiających normę troli. Przeważnie próżno oczekiwać rzeczowej odpowiedzi, a ewentualna riposta ogranicza się do oceny osoby komentującego. Przyzwyczaiłem się. Nawet mi ten brak dyskusji odpowiada. Po prostu piszę, co sądzę.

W pewnym sensie rozumiem tych blogerów. Niektórym łatwiej jest coś wklepać, niż to później obronić. Tak jest zwłaszcza, gdy się powtarza oklepane „prawdy”, których uzasadnienie dawno zblakło, jeśli kiedykolwiek istniało, aż stały się wierzeniami. Uzasadnienia zwykle brak, gdy przekonanie słuszności wynika z autorytetu, któremu się ufa. Później przychodzi jakiś komentator i „troluje” świętości. Co ma zrobić biedny bloger? Jeśli jest sprawny i samodzielny intelektualnie może sięgnąć do pierwocin, znaleźć uzasadnienie i się nim bronić. Tylko że ci bystrzejsi zwykle sami mają wątpliwości, więc się nie odsłaniają tak łatwo. Pozostałym zostają środki odpowiednie do ich poziomu.

Częściowo powodem są też grząskie fundamenty ich przekonań, czy raczej tego, co głoszą, o czym wpomniałem u blogerki Celarent.

W czasach poprzedniego reżimu patrzenie na wrogi świat zza murów oblężonej twierdzy miało przynajmniej jakieś podstawy emocjonalne. A dziś? Dziś co innego zaczyna doskwierać. Myślę, że nawet najtwardszych zaczyna delikatnie podgryzać zwątpienie. Nie zupełnie tak miało być. Zaczynają czuć, że nadchodzi dzień apostazji. Kto go przybliża, sprawia im ból. Dlatego reagują gniewem.

Mam im do powiedzenia tylko jedno:

Polityka to nie religia, trzeba było od początku nie wierzyć.

p.s.

Do tego dochodzi pomawianie niepoprawnych rozmówców o to, że zostali nasłani, lub wręcz o agenturalność. Autorowi z lilijką i administracji nie przeszkadza też zwykłe chamstwo. Najwyraźniej popieranie obozu uzurpującego sobie monopol na patriotyzm rozgrzesza.