Nad czym radzą Michnik z Palikotem?

Wczorajsza „Gazeta Polska Codziennie”  publikuje dowód kontaktów naczelnego Wyborczej z naczelnym RPP, stawiając pytanie: w jakiej sprawie mogli spotkać się Michnik z Palikotem? Jest to szczególnie istotne w dniu rocznicy mordu politycznego inspirowanego przez kampanię nienawiści przeciw PiS.

Stawiam tezę, że chodzi o zamieszki podczas zbliżającego się marszu Niepodległości w Warszawie. Obu panów łączy aktywna postawa w dążeniu do ośmieszania i czynnego rugowania z przestrzeni publicznej patriotyzmu. Zwolennicy jednego „wsławili się” w blokowaniu zeszłorocznego Marszu Niepodległości, a drugiego napadami na patriotów pragnących czcić śmierć Prezydenta i pozostałych ofiar katastrofy nad Smoleńskiem. 11 listopada z pewnością wystąpią razem z jakąś prowokacją mającą na celu dalszą destabilizację sytuacji społecznej i ośmieszanie strony narodowej.

Do akcji propagandowej już zaprzęgnięto zespoły muzyczne, które szczują młodzież przeciwko „faszystom”. Oto bardzo ciekawa relacja:

„W sobotę miałem przyjemność być na Event Horizon Festival, występowały tam zespoły takie jak Akurat, Dezerter, Hurt, Pidżama Porno czy Happysad - w skrócie to, czego słucha teraz młodzież. Pomijam kwestie muzyczne festiwalu bo to zależy od gustu, ale jedna rzecz sprawiła że mam mieszane uczucia co do wymienionych artystów. O co chodzi i jaki to ma związek z Marszem Niepodległości? A no taki, że na każdym z koncertów na scenę wychodzili panowie z wielkim billboardem o treści "11 listopada w Warszawie blokujemy Marsz Faszystów" (nie wiem czy dosłownie, jeśli ktoś znajdzie zdjęcie to proszę o dodanie do powiązanych), a artyści z pianą na ustach nawoływali do tego żeby jechać w listopadzie do Warszawy blokować legalny Marsz Niepodległości, bo nikt nie ma wątpliwości że to właśnie o to chodzi.

Najbardziej szokujące w tym wszystkim jest to, że wydawałoby się dorośli i dojrzali artyści robią wodę z mózgów ponad 10 tyś. młodych ludzi dla których są swego rodzaju autorytetami, nazywając uczestników Marszu faszystami i namawiając do ich blokowania. Jeśli coś złego zdarzy się 11 listopada w Warszawie to cała wina i tak spadnie na uczestników Marszu, mogę się założyć że media pokażą to co będą chciały pokazać.”

Jeśli strona patriotyczna rozegra Marsz podobnie, jak w zeszłym roku, to z pewnością tandem Palikot/Michnik doprowadzi tym razem do jego klęski. W obecnej sytuacji nie można liczyć na energiczne działania policji. PO ma już pełnię władzy i nie musi obawiać się bliskich wyborów. Czas ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej nadchodzi…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ŁukaSz

19-10-2011 [17:46] - ŁukaSz (niezweryfikowany) | Link:

Abstrahując od treści wpisu, chciałbym zwrócić Panu uwagę na ostatnie zdanie. Wydaję mi się trochę nazbyt dramatyczne. Pan świadomie sparafrazował hitlerowskie "ostateczne rozwiązanie kwesti żydowskiej", a to, moim zdaniem, duże nadużycie. Może jestem przewrażliwiony, może to tylko złudzenie, ale wydaje mi się, że Pan wierzy iż w Polsce tworzy się coś na kształt, nomen omen, hitlerowskich Niemiec, w którym głównym zagrożeniem są sami Polacy. Autodestrukcyjna logika, nie powiem i chyba ciut wydumana, bo prosze się rozejrzeć - tu nikt Polaków nie chce internowac i posyłać do komór gazowych. Problemem jest, że uczestnicy marszów niepodległości dali sobie przyszyć łatkę, którą teraz bardzo trudno im odkleić albo nikt odklejać jej nie chce. Szkoda, że artyści dali także się na to nabrać, bo to tylko o ich poziomie świadczy. Ja rozumiem krytykę, ale niech ona będzie merytoryczna ( artykuł jest merytoryczny i poparty dowodami), ale takie wrzutki proszę sobie darowac, bo jak dla mnie to czysty populizm.

Z wyrazami szacunku.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2011 [18:14] - Paweł Chojecki | Link:

Bardzo bym chciał przyznać Panu rację. Patrzę jednak na wydarzenia z pewnego dystansu i w świetle historii, która lubi się powtarzać. Czy 9 kwiet5nia 2010 uwierzyłby Pan, że szykowana jest zagłada polskiej elity?? Czy 18 października 2010 uwierzyłby Pan, że kierowany nienawiścią sączoną przez propagandę władzy człowiek wejdzie do biura legalnej partii opozycyjnej z zamiarem rozstrzelania jego personelu??? Kiedy więc piszę o ostatecznym rozwiązaniu naszej kwestii, mam poważne powody, by ostrzegać. Ludzie, o których piszę mają ogromną władzę i środki oraz jasny plan, w którym nie ma dla nas miejsca...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ŁukaSz

19-10-2011 [18:46] - ŁukaSz (niezweryfikowany) | Link:

Chciałbym się z Panem nie zgodzić, ale ma Pan sporo racji, chociaż Pańskie myślenie jest ciut bardziej fatalistyczne od mojego. Myślę, że powoli ( wszyscy!) stajemy się zakładnikami swoich własnych lęków - bardziej racjonalnych i tych zupełnie irracjonalnych. Posunę się nawet do stwierdzenia, że sami sobie zgotowaliśmy ten los. Od debaty i rywalizacji, poprzez wzajemną niechęc, aż po dzień dziejszy, kiedy poziom zaufania do rodaków jest na zatrważającym poziomie. Martwi mnie przede wszytkim odmawianie Polskości jednym i przypisywanie jej drugim. To także nasza wina. To jest smutne, a najwazniejszym celem powinno stać się ODBUDOWANIE ZAUFANIA DO NARODU.

Z wyrazami szacunku.

Obrazek użytkownika ObserVer

19-10-2011 [19:39] - ObserVer (niezweryfikowany) | Link:

Drogi młody Kolego! Rozumiem Twoje poglądy, lecz wobec tylu ofiar w zabitych i rannych, trudno mieć zaufanie do morderców, zarówno tych jawnych, jak i tych ukrytych, "jedynie" inspirujących i POdPOwiadających kogo i jak niszczyć. Nie wiem też, kim jesteś, że tak ochoczo bierzesz wszystkie wymieniane winy na siebie. Ja np. się do nich nie poczuwam. Pozdrawiam serdecznie i życzę lepszych czasów, bez zdrady, kradzieży majątku narodowego i mordów.

Obrazek użytkownika Gość

19-10-2011 [19:40] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Polon w herbacie, wyginiecie jak dinozaury, prezydent gdzieś poleci...
Jaśniej się nie da.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2011 [21:08] - Paweł Chojecki | Link:

"Martwi mnie przede wszytkim odmawianie Polskości jednym i przypisywanie jej drugim." - czy stosuje Pan na własny użytek jakieś kryterium porządkujące tę sprawę? Czy też uznaje Pan roszczenia każdego, kto je zgłosi do miana Polaka?
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ŁukaSz

20-10-2011 [14:28] - ŁukaSz (niezweryfikowany) | Link:

Nie chodzi mi o jakieś kryteria, czy roszczenia - chodzi mi o wytworzenie się nieznośnej sytuacji, w której osoby o odmiennych poglądach są wykluczane z kręgu Polaków przez jedną ze stron. Bo przecież dla wyborcy z PO ten, który jest za PiS jest równocześnie szkodnikiem, dewiantem i zaparzańcem; natomiast dla wyborcy PiS, ten kto jawnie obnosi się z poparciem dla PO ten wykazuję znamiona zdrajcy, cinkciarza etc.. Mógłbym mnożyć przykłady, wystarczy sobie wejść na pierwsze lepsze forum, aby zobaczyć jaki jest stosunek Polaków do Polaków. A ja znam i jednych, i drugich, i z całą pewnością jestem w stanie poręczyć, że zarówno jedni, jak i drudzy kochają Polskę, tylko inaczej wyobrażają sobie jej kształt. Na tym chyba polega demokracja, tak? A jak to wygląda w rzeczywistości? Ano tak, że za sympatie polityczne, jedni stają się wrogami drugich. Czy to Pana, aby ciut nie przerażało?

Z wyrazami szacunku.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-10-2011 [17:11] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli ma Pan na myśli demokrację w USA, to się zgadzam. W Polsce nie mamy takiej sytuacji. To kontynuacja PRL w szatkach demokracji. Istnieje spore grono głosujących na PO z powodu ignorancji. Jednak jej świadomi zwolennicy wiedzą, że nie służą Polsce, ale (w najlepszym wypadku) sobie.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ŁukaSz

20-10-2011 [19:05] - ŁukaSz (niezweryfikowany) | Link:

Nie mogę się z Panem zgodzić, ponieważ, w moim oczywiście odczuciu, trochę Pan spłyca problem. Jak można stwierdzić, że Ci którzy świadomie zagłosowali na PO, zrobili to tylko i wyłącznie w swoim interesie? Nie rozumiem tego. Jednym z największych błędów poznawczych jest zjawisko generalizowania i Pan się tego, świadomie bądź nie, dopuszcza. Żeby była jasność - ja w tych wyborach poparłem PiS, ale naprawdę drażni mnie sytuacja, w której np. Pan przypisuje wielu moim znajomym ignorancję, nieświadomośc albo, co najgorsze, świadome działania na niekorzyść Polski. Na jakiej podstawie? Zna Pan wszystkich wyborców PO? I właśnie od początku poruszam ten problem - wzajemna niechęć i próba udowodnienia, że to My wiemy lepiej niż ONI i to MY jesteśmy lepsi niż ONI. Utrwalanie tego stereoptypu mysleniowego jest proszę Pana, moim zdaniem, największa bolączką NASZEJ Polski.

Z wyrazami szacunku.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-10-2011 [19:57] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę czytać uważniej to, co napisałem. Nie upraszczam rzeczywistości, ale podzieliłem wyborców PO na trzy kategorie:
1) ignoranci, 2) egoiści broniący tylko swego stanu posiadania (tu też mieszczą się zwolennicy "świętego spokoju"), 3) realizatorzy innych interesów. Pan zdaje się chce stworzyć czwartą kategorię - wyborca PO, patriota? Rozumiem, że zna Pan takich osobiście. Co według nich dobrego dla Polski zrobiła i zrobi PO?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ksena

19-10-2011 [19:39] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

to samo zresztą pisał Coryllus.Czy poddać się i zostać w domu,aby rocznica znowu na wiele lat została zapomniana ? Michnik i Palikot posługują się pseudomuzykami w walce z patriotyzmem.Czy któryś z tych ,,artystów''potrafi chociaż czytać i pisać przynajmniej w stopniu dostatecznym ,bo wiedza o faszyzmie przekracza ich wykształcenie i zapewne intelekt.Ich zaangażowanie mierzy się dostępem do telewizji,i tzw.,,koncertami'' dla zasmarkanych nastolatków co można przyziemnie i ich językiem nazwać robieniem kasy.Czy to nie smutne ,ze właśnie oni będą decydować czy marsz ma prawo sie odbyć.Mimo wszystko jestem za marszem.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2011 [21:11] - Paweł Chojecki | Link:

Nie polecam zostania w domu, ale obmyślenie taktyki wyprowadzenia w pole naszych przeciwników. O tym, jak to zrobić powinni dyskutować organizatorzy Marszu i to na pewno nie na otwartym forum.

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ksena

19-10-2011 [22:06] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

postawię pytanie inaczej.W marszu 11-go listopada tak jak w poprzednim roku będą brały udział różne organizacje niepodległościowe.czy jest Pan za wspólnym obchodem rocznicy wszystkich zgłoszonych grup i czy inne miasta zorganizują własne uroczystości.Czy wymagana jest zgoda UM na legalny przemarsz ?W tym roku będzie jeszcze trudniej,to juz nie tylko gwizdki i pasiaki,ale zaprawione w zadymach bojówki Palikota i młodzieżówka PO,czy w takim razie występując o zgodę na marsz patriotyczny należy zastrzec prawo do obrony ?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2011 [22:46] - Paweł Chojecki | Link:

Jestem za wspólnymi obchodami Polaków i nieprzyłączaniem się do obchodów oficjalnych. Pozwolenia są wymagane. Idea decentralizacji też mi się podoba - dlatego też organizujemy w Lublinie miesięcznice. Orban założył na Węgrzech ponad 10 000 kół obywatelskich, a ile ma ich PiS??? Nie mamy prawa do obrony. Od tego jest policja, która w newralgicznym momencie nie zdąży przybyć...

pozdrawiam serdecznie, Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika LB-NY

19-10-2011 [22:06] - LB-NY (niezweryfikowany) | Link:

Z tego co wiem to bardzo blisko Warszawy sa miejsca upamietnione pogromem bolszewikow. Odwiedzal je blogoslawiony Jan Pawel II.
A jakby tam przeniesc marsz. Z tego co mi wiadomo to tam PiS pobil PO (donkeys pack) na glowe. A wiec palikociemu trashowi bedzie po pierwsze nie po drodze a po drugie straszno, bo i miejscowi moga ich przepedzic.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2011 [22:42] - Paweł Chojecki | Link:

Coś takiego mam na myśli. Oni liczą na przewidywalność naszych działań i reakcji. W zeszłym roku zrobiliśmy tak i tak - udało się - więc zrobimy ponownie tak samo. Czy z krzyżm w Sejmie - rzucimy parę hasełek, media to nagłośnia i PiS na pewno szybciutko zacznie bronić krzyża zajmując jeszcze pełniej pozycję, jaką im wyznaczyliśmy. Trzeba wreszcie zacząć myśleć i kombinować, jak ich przechytrzyć!

pozdrawiam serdecznie, Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wiki

20-10-2011 [10:09] - wiki (niezweryfikowany) | Link:

Czy ma Pan możliwość dotarcia do uczestników Marszu?Obawiam się, że mogą nie czytać tego forum,a poza tym jest coraz mniej czasu na to, by uruchomić alternatywny wariant. Powinniśmy być bardziej przebiegli od naszych przeciwników. Myślę, że przeprowadzenie marszu w Warszawie, gdzie już pewnie opracowano system rozbicia manifestacji (włącznie z użyciem najnowszych nabytków policji do rozbijania manifestacji, tj.urządzeń zagłuszających i uszkadzających słuch). Być może będzie to pretekst do wprowadzenia stanu wyjątkowego, tak pożytecznego dla władzy, który umożliwiłby delegalizację opozycji i resztek niezależnych mediów?Inne miejsce marszu jak najbardziej wskazane. Dlaczego PIS nie widzi tych zagrożeń????