Oj, niedobrze, niedobrze!

Zaczęło się bojowo, jak zwykle. Już o świcie w ‏@Radio_TOK_FM #Poranek #TOKFM odpalono działa ogłuszające budzących się słuchaczy fajerwerkami rozbłyskającymi "feerią opinii": @pkrasko, @KosiniakKamysz, @janrostowski, @lis_tomasz, Tomasz Wołek, Wiesław (ku czci innego, nieco starszego Wiesława) Władyka. Wszyscy znani, najbardziej z uczciwości, bezstronności i głębi myśli. Wszyscy, poza ostatnim, co dziwi, wszak trudno wskazać wiekopomne zasługi dla ludzkości postępowej, w których był nie miał swojego udziału. Google wypluwa niepełną stronę, a przecież 50 lat pracy twórcy-rzeźbiarza Nowoczesnego Inteligenta Postępowego (NIP), wybitnego dziennikarza "Polityki", od 17 lat profesora nauk historycznych, nie w kij dmuchał. 

Wysadzenie w powietrze PiS rozpoczęło dwugodzinną kanonadę do fruwających szczątków,  w różnych zbliżeniach rozrywanych na strzępy. Mało, że w gruz zamienia kraj PiS - słyszymy, zalewając  populizmem i nacjonalizmem, to jeszcze zabiera radości życia biednym ludziom gnębiąc kaczystowskimi zakazami postępowe "róbta co chceta",  nawet WOŚP obracając w pył. Rzecz nie do przeskoczenia, bo populizm i ciemnota tryumfują, więc pozostaje pełzający zamach na demokrację, dyktatura i Korea Północna. Tak to sobie snuli przez 2 godziny spijając z ust co soczystsze odkreślenia.

Ale PRZETRWAMY - słyszymy na koniec.  My "piękni, szlachetni, mądrzy i oddani Polsce". 

Tak, tak, stojący za Okupantami (PO+.N+KOD) beneficjenci PRLu muszą mieć niezły ubaw po każdym pianiu na tę nutę ("piękni, szlachetni, mądrzy i oddani Polsce"), widząc na zgęstkach KODu liczną reprezentację "frajerów" latających kiedyś z gazetkami podziemnymi, na których donosili, których tropili, którym blokowali życie, których prześladowali. Im samym nie chce się w tym cyrku wycierać, wiedzą, że to pic. No i nie mają po co, bo rzeczywiście zagubionych dawnych knujących nie brakuje na zgęstkach. Takie dodatkowe pohańbienie pokonanego wroga, typowe dla razwiedki.

Kolejny program TOK FM , EKG, czyli ekonomia, kapitał, gospodarka - nie sposób pozostać na poziomie ogólników, ale od czego mądre głowy. Wystarczy odpowiednia ilość: Maciej Głogowski, Karolina Baca-Pogorzelska, Grzegorz Cydejko, Paweł Sołtys.  Każdy coś wymyśli i da się "wytłumaczyć" wszystko, także takie "drobiazgi" jak zmniejszony o połowę deficyt mimo wdrożenia kosztownych programów prospołecznych wcześniej wyszydzanych jako cyniczne chwyty pod nierozgarniętych, repolonizacji banków, newralgicznych dla bezpieczeństwa państwa zakładów, itp. Kto ciekaw może posłuchać na stronie tej rozgłośni. Trzeba powiedzieć, że idzie coraz ciężej, bo liczby zostawiają coraz mniej swobody. Zysk NBP  wynika z różnic kursowych,  Orlen zarobił na zmieniających się cenach surowców, itd. W żadnym wypadku budujące wyniki nie wynikają z odpowiedniego menedżmentu. Warto przysłuchać się tej ekwilibrystyce. Dowiemy się, że rosnąca ostatnio liczba rodzących się dzieci to nie skutek programu 500+ tylko chwilowa fluktuacja oraz skutek wielu innych czynników, jednym z których jest zapewnienie odpowiedniej liczby przedszkoli przez rząd PO-PSL. Jak tu się nie zgodzić!

Mimo wszystko, trzeba powiedzieć, że inwencja nieco przygasła. Może wiara w zwycięstwo osłabła? Pomóżmy, niech się tak nie męczą. Dzieci rodzi się więcej tak, jak w krajach Trzeciego Świata! Instynkt biologiczny działa w sytuacji zagrożenia gatunku. W Polsce też wyż demograficzny przypadł na apogeum stalinowskiego terroru nieprzypadkowo. No i jakie piękne połączenie z Koreą Północną, do której porównuje Polskę kaczystowską red. Lis.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

27-01-2017 [19:58] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tak na oko to 1/4 komentujących na NB tez spija słowa z ust tych celebrytow :)