Dlaczego Ruch Kontroli Władzy

Zmiana systemu oznacza uruchomienie nowych mechanizmów funkcjonowania państwa i społeczeństwa

Wygrane wybory nie oznaczają zdobycia władzy, a jedynie prawo do podejmowania decyzji w ramach zasad funkcjonowania obecnego systemu oligarchicznego. To środowisko, które te reguły ustala, posiada władzę rzeczywistą.

1. System wyborczy, którego głównym celem jest bezkarne fałszowanie wyborów, gwarantuje stabilność systemu kleptokracji.

By zdobyć władzę musimy ustalić nowe zasady funkcjonowania systemu.

Jeśli wyborów nie będą organizowali i kontrolowali przedstawiciele władz w tych wyborach wyłanianych, ich istotą nie będzie już umożliwianie i legalizowanie masowych fałszerstw.
 
2. Sceną polityczną zarządzają służby specjalne, które

- infiltrują partie polityczne i organizacje obywatelskie, by nimi sterować, manipulować i rozbijać
- zakładają partie polityczne by kanalizować niezadowolenie i stabilizować system kleptokracji
- promują lub niszczą partie polityczne i inicjatywy obywatelskie za pomocą mediów, sądownictwa, prokuratury, działań operacyjnych, tzw. szeptanki itp.

By zdobyć władzę musimy ustalić nowe zasady funkcjonowania systemu.

Jeśli środowiska byłych i aktualnych funkcjonariuszy służb tajnych i ich agentury zostaną ukarane za tworzenie partii politycznych i inwigilowanie organizacji obywatelskich, stosowanie represji wobec niepokornych obywateli i posługiwanie się mediami, sądami i prokuratorami przeciwko obywatelom, a służby zajmą się unieszkodliwianiem obcych agentur i organizacji przestępczych, życie polityczne w Polsce stanie się autentyczne i będzie wyrażało interesy poszczególnych grup społecznych i całego narodu.

3. Budżet służy finansowaniu grup pasożytniczych wywodzących się z businessu bezpieczniackiego, zarówno lokalnych jak też żerujących na pośrednictwie w interesie kapitału obcego. Warunkiem funkcjonowania tej zasady jest drenaż społeczeństwa i blokada rozwoju businessu polskiego.

By zdobyć władzę musimy ustalić nowe zasady funkcjonowania systemu.

Jeśli państwo zacznie wspierać rodzime firmy, zlikwiduje presję podatkową i zapewni    równy dostęp do rynku, np. w dziedzinie zamówień publicznych, uruchomi dźwignię rozwoju i zmieni w ten sposób koleją regułę systemu.

4. Kleptokracja czyli powszechny system korupcji jest regulatorem systemu i źródłem uprzywilejowanej pozycji grup pasożytniczych i grup je obsługujących.

By zdobyć władzę musimy ustalić nowe zasady funkcjonowania systemu.

Kto zlikwiduje kleptokrację i doprowadzi do tego, że prokuratura będzie oskarżała, a sądy skazywały złodziei, a nie walczących z korupcją, zmieni reguły systemu i zdobędzie władzę. Ustawa z 30 stycznia 1920 roku  w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku pokazuje, że niepodległa Polska potrafiła zmienić reguły funkcjonowania systemu rosyjskiego.

5. Rząd w Warszawie wykonuje jedynie polecenia sił zewnętrznych, państw obcych lub lobby i korporacji, widząc w nich gwarancje swego bezpieczeństwa i realizacji interesów finansowych

By zdobyć władzę musimy ustalić nowe zasady funkcjonowania systemu.

Rząd Polski musi reprezentować interes Państwa Polskiego na arenie międzynarodowej.

Kto zmieni obecne reguły funkcjonowania systemu i ustanowi nowe, zdobędzie władzę. By jednak dokonali tego właśnie obywatele muszą wydobyć się z mentalności niewolników czyli poczuć się panami władzy, która winna im służyć, a nie bać się każdego działania, zanim nie uzyskają na nie zezwolenia władz. Bez odzyskania godności i tożsamości wyzbycie się mentalności niewolniczej będzie niemożliwe.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

01-11-2015 [15:25] - anakonda | Link:

Rekawy zakasac i do roboty, napisac nowa konstytucje, przeprowadzic konsultacje spoleczne
i nastepnie tekst poddac referendum spolecznemu.
Poza tym aby to wszystko mialo rece i nogi, nalezy ustalic pewne kryteria waznosci w/w referendum,
proponuje: frekwencja powinna wyniesc minimum 55% uprawnionych, a za przyjeciem nowej konstytucji
powinno sie opowiedziec przynajmniej 75% glosujacych obywateli Polski.

Obrazek użytkownika Lektor

01-11-2015 [16:40] - Lektor | Link:

Panie, Korwin ma rację mówiąc, że tylko 15% osobników każdej populacji potrafi analitycznie myśleć. Pan piszesz o 55% w referendum kiedy do wyborów parlamentarnych idzie 50% obywateli. Panie, dla tej drugiej połowy polskich obywyteli jest najmniej wyżnym kto będzie w Polsce rządził, a już kompletnie nieważnym jakaś tam nowa konstytucja. A więc panie, paćskie 75% to jakieś mrzonki, które nie będą w Polasce nigdy spełnione.

Obrazek użytkownika cassiodorus

01-11-2015 [17:10] - cassiodorus | Link:

A jak to korwin obliczyl można wiedzieć, bo prawda nie leży w tym co kto mówi, a w tym co jest, znaczy w przedmiocie.
Zeby wybrać wlaściwie, nie trzeba analitycznie myśleć, wystarczy kochac swój kraj, swoja historię, kulture, ziemie, szanować groby ojców itp itd. Korwin tego nie jest w stanie pojąć, bo w liberalizmie tak jak i w komunizmie na takie slogany nie ma miejsca. W komunizmie liczy się dobro partii, czy też materii, w libertariańskim indywidualizmie-dobro wlasne. I jedno i drugie jest wbrew ludzkiej naturze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-11-2015 [21:19] - maks jamnicki | Link:

Przyznaję, że absolutnie się z Panem zgadzam. Nigdy u K.M.nie słyszałem takich odniesień jak Ojczyzna, wspólnota,zobowiązanie, groby ojców, praca dla idei czy danie coś z siebie itd. To dla niego bajdy. Libertariański indywidualizm, w pewnych pasmach pokrewny może nawet z darwinizmem - dobro własne, to jest rzeczywiście jego filozofia. Na której się zresztą dorobił. Tysiące naiwnych a ideowych i zbałamuconych, przeważnie młodych, przez całe lata pracowały na niego dzięki czemu ci bałamuceni naiwniacy do dziś pewnie są golcami, a jeśli się spostrzegli to znaleźli się następni. A on na gadaniu chaotycznych i ekscentrycznych bzdur, /sporo ludzi lubi oryginałów, ja niekiedy też/, i wciskaniu ciemnoty cierpliwie zgromadził majątek wart prawie 10 milionów złotych. Jak na "ekscentryka", nieźle. Do tego jest w gruncie rzeczy cyniczny, przez wiele lat za komuny będąc członkiem swego rodzaju komunistycznej przybudówki tj. Stronnictwa Demokratycznego. Może mi Pan wierzyć, że komuniści spoglądali na niego bardzo łaskawym okiem, gdy się uwłaszczali i bogacili, był dla nich ze swoją filozofią prawie "swój". Spotkałem się z tym.

Obrazek użytkownika anakonda

01-11-2015 [19:01] - anakonda | Link:

@ Lektor
2015-11-01 [16:40]

Jesli nowa konstytucja ma miec powszechna akceptacje spoleczna,
to podane przezemnie kryteria sa nieodzowne.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-11-2015 [21:43] - maks jamnicki | Link:

To swego rodzaju prowokacja, albo odbieranie legitymacji tym, co rządzą bez tych "procentów"?. A demokracja nie polega na tym by były progi, tylko na tym, ABY KAŻDY MÓGŁ ZAGłOSOWAĆ, oddać głos. Aby mógł, aby miał prawo.Jeśli z tego nie skorzysta i pojedzie na ryby, to jego sprawa i wolna wola. Prawo miał. To samo przy większych liczbach, jeśli 90% nie głosuje i woli grilla na działce,zrezygnowało z własnej i nieprzymuszonej woli i daje prawo tym 10-iu procentom, by zadecydowały za nich. Przecież to proste. Ba, te "progi" procentowe bywają niekiedy niedemokratyczne, np te 30% przy referendach o odwołaniu władz samorządowych. Są powodem pewnego cichego terroru i szantażu za strony mających władzę, by nie było progu 30% i by referendum było nieważne. Kto wchodzi do siedziby komisji to wróg. A widać go z daleka, zresztą w komisji siedzą też ludzie aktualnej władzy i jest dostęp do list wyborczych, nazwiska i adresy. A rządzący decydują o wielu ważnych, życiowych sprawach. Miejscu w przedszkolu, czasem o aktualnym stanowisku czy etacie w podległych jednostkach, dzierżawie lokalu, a bywa że i o stopniu dziecka w szkole, też różne pozwolenia. Dlatego w mniejszych ale i większych miejscowościach najwyżej co 10-te ma ważność. Może i mniej. Najczęściej nie ma tych 30%.

Obrazek użytkownika Józef Darski

01-11-2015 [18:57] - Józef Darski | Link:

No to "zakasz rękawy" Anacondo. Wszyscy czekamy.

Obrazek użytkownika anakonda

01-11-2015 [19:21] - anakonda | Link:

Moja propozycja, to odejscie od mozliwosci sprawowania wladzy w systemie Koabitacji
i zdecydowanie sie na wprowadzenie systemu prezydenckiego lub kanclerskiego.
Druga propozycja, to utworzenie jednookregowych mandatow, obecne stosowane partyjne
listy wyborcze to zacheta do kumoterstwa i daje mozliwosc wycinania osob popularnych
terenie ale niewygodnych w centrali.

Obrazek użytkownika Lektor

01-11-2015 [16:32] - Lektor | Link:

No właśnie, osiem lat siedział cicho, a teraz wystrzelił jak łysy o beton z kontrolą władzy ?!!! Nam potrzebne są jeszcze co najmniej 2-3 nowe generacje aby pozbyć się tych miłujących komunizm na rzecz popierających normalność.

Obrazek użytkownika Józef Darski

01-11-2015 [16:43] - Józef Darski | Link:

wiem, że bezpieka się denerwuje i o to chodzi. Ale za słabo Pan się stara, gratyfikacji NIE BęDZIE.
a GDZIE żE 30 LAT BUDOWAŁ KOMUNIZM, BYŁ W PARTII I KC, nigdy się nie narażał tylko odcinał kupony od partyjnej kariery, a teraz chce kontrolować władzę, bo PiS wygrał. Lepiej się starać. W razie problemów poradzić się sierżanta Fujary.

Obrazek użytkownika Lektor

02-11-2015 [10:47] - Lektor | Link:

No właśnie, najpierw budowniczy komunizmu, potem utrzydupski PO, a teraz chce kontrolować władzę – bo PIS wygrał. A gdyby wynik wyborów był inny to pewnie cieszyłby się na równi z białorusinami w Hajnąwce. Jeszcze nie ma kogo kontrolować, bo jeszcze nie ma nowego rządu, a ten już jątrzy. A może napisałbyś pan o kontroli niszczenia dokumentów przez tych przegranych a jeszcze rządzących przygłupów i zgrajców ?!
Panie, pańskich głupich dorad mamy już dość – zniknij pan, przynajmniej na jakiś czas, i daj pan z innymi panu podobnymi przanajmnie rozpocząć rządzić i naprawiać Polasę po tych nieszczęsnych 8 latach.

Obrazek użytkownika Jabe

01-11-2015 [17:03] - Jabe | Link:

Fundamentem III RP jest bierność społeczeństwa. Jeśli coś nie jest robione przez urzędników, to przynajmniej oni publicznymi pieniędzmi za to płacą. Obywatel ma postawić co jakiś czas krzyżyk, żeby było, że jest demokracja i więcej się nie wtrącać w nie swoje sprawy. Gdy była sprawa finansowania partii politycznych z budżetu, nie było specjalnych różnic pomiędzy partiami wysokoprocentowymi – to są sprawy etatowych aparatów partyjnych. Dopóki będzie taki sposób myślenia, nic się nie zmieni, choćby i sam Pan Bóg piorunami agentów i tajniaków co do nogi wygubił.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

01-11-2015 [17:09] - 3rdOf9 | Link:

Może będę nudny a na pewno będę niepopularny z tym stwierdzeniem, ale wydaje mi się, że ważną częścią odzyskiwania wolności jest uzbrojenie społeczeństwa.

Posiadanie przez zwykłych ludzi żelaznych argumentów gotowych w każdej chwili do użycia może poważnie ograniczyć poziom instytucjonalnie usankcjonowanego hmm... instytucjonalnie usankcjonowanej nieprzyzwoitości.

Obrazek użytkownika Anka Murano

01-11-2015 [17:17] - Anka Murano | Link:

Absolutnie, tak. Ale to gigantyczna robota i za takie przemiany nowa władza będzie mogła się zabrać dopiero po zdobyciu ogromnego zaufania polskiego społeczeństwa.

A to uzyskać może tylko i wyłącznie przez politykę gospodarczą, która umożliwi ludziom awans finansowy.

Oczywiście, jest to błędne koło, bo nie wiadomo gdzie najpierw ręce włożyć - ale nie ma alternatywy.

Duża część obecnego elektoratu PiS to ludzie rozczarowani rządami PO-PSL, ale niekoniecznie o poglądach twardego elektoratu tej partii. Ich trzeba zaspokoić i dalej wprowadzać inne reformy. Zadowoleni zaufają zwycięzcom.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

01-11-2015 [18:13] - 3rdOf9 | Link:

Dokładnie!

PiS pozyskało spory elektorat "ekonomiczny".

Dodam, że reformy gospodarcze trzeba przeprowadzić jak najszybciej, póki trwa niezadowolenie z poprzedniej władzy. Trwa krótki moment, w którym tylko najbardziej ogłupieni z ogłupionych nadstawią chętnego ucha na kwik złodziei, którzy będą się w mediach głównego ścieku skarżyć, że nie mogą kraść jak dotąd...

Obrazek użytkownika Anka Murano

01-11-2015 [20:22] - Anka Murano | Link:

Jeszcze jedna uwaga: nawet Stalin szybko się zorientował, że 'komunizm pasuje do Polski jak siodło do krowy'. Tak samo jest z rewolucjami. Nawet partyjniacy mawiali kiedyś: 'Wstrętny jak Rewolucja Październikowa'.

Myślę, że - paradoksalnie - Polacy wybrali zmianę, bo pragną stabilizacji. Więc trzeba społeczeństwu tę stabilizację zapewnić. A radykalne reformy przeprowadzać równolegle i w miarę bezboleśnie.

Obrazek użytkownika Jabe

01-11-2015 [21:13] - Jabe | Link:

Donalda Tuska trzeba zawołać – to prawdziwy specjalista od stabilizacji.

Obrazek użytkownika Anka Murano

02-11-2015 [00:06] - Anka Murano | Link:

Nie ma stabilizacji tam, gdzie ustrój jest chory, nawet jeśli objawy choroby nie są dla wszystkich zauważalane. Tuskostan był tworem spróchniałym, a do stabilizacji potrzebna jest jednak energia.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

01-11-2015 [22:06] - 3rdOf9 | Link:

Ta uwaga też jest słuszna. No proszę jak się nam udało Pięknie Zgodzić - jakie to dziwne uczucie BTW... (A mówili kiedyś, że gdzie dwóch Polaków tam trzy partie...)

Obrazek użytkownika Anka Murano

01-11-2015 [23:56] - Anka Murano | Link:

:)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-11-2015 [21:55] - maks jamnicki | Link:

Właśnie tak :). I ten "kwik złodziei,... że nie mogą kraść jak dotąd. :) Otóż ci złodzieje w normalnej rzeczywistości mają małe szanse, to beneficjenci selekcji negatywnej, ubrać się elegancko i podczepić się lub pokraść póki się da to jedyne co potrafią, przecież nikt za frajer nie da im już 20 czy 50 tysięcy miesięcznie. Ale...jeszcze są i będą nie tylko kwiczeć ale i głośno ryczeć. Na całą Polskę i na cały świat.

Obrazek użytkownika kwintesencja

01-11-2015 [18:32] - kwintesencja | Link:

Trzeba przyznać, że gdyby nie RKW i inni niezależni (np. Kluby GP itp."), to obecny wynik wyborczy mógłby być inny. Każdej "Władzy" należy patrzeć na ręce. Ostatnie doświadczenia wyborcze uczą, że czynności organizacyjne są ułomne. Ordynacja Wyborcza, i z nią inne akta prawne, powinny być znowelizowane tak, aby wybory były prawdziwe a nie zafałszowane. Przed nami poważna i ciężka praca. Bez pracy nie ma kołaczy!!! Czy nowa władza do sobie radę sama? Warto brać przykład od innych, i nie odkrywać Ameryki. Przykładem tu może być dla nas, postawa i działalność prezydentów Gruzji i Węgier. My Polacy też chyba potrafimy co nie co. Polacy! Do dzieła! Każdemu powstaniu, musi przewodzić powstanie myślenia.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-11-2015 [22:06] - maks jamnicki | Link:

Tak, bez tej kontroli wyborów były by nici. Ale już po wyborach. Zaczyna się jazgot i szczekanie. Na Węgrzech też tak było. Ale na wezwanie organizacji prorządowych w Budapeszcie zjawiło się kilkaset tysięcy popierających patriotyczny rząd demonstrantów, wyborców. Na wiec poparcia, by zademonstrować jedność. Coś koło 500 tysięcy./ A Węgry mają 10 mln/. Pani w to wierzy u nas? Byłbym spokojniejszy, gdyby to było możliwe. To jest właśnie prawdziwe działanie i mobilizacja. Oby.Ja przyjadę. Pozdr.

Obrazek użytkownika kat

01-11-2015 [22:20] - kat | Link:

10/10
pozdrówka

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-11-2015 [23:30] - maks jamnicki | Link:

Do punktu 2. "Sceną polityczną rządzą służby specjalne które/itd/" ..."Jeśli środowisko byłych i aktualnych służb tajnych i ich agentury zostanie ukarane za tworzenie partii politycznych i inwigilowanie organizacji obywatelskich /itd/...". Wszystko pięknie, ale jak to niby rozpoznać? Jak Pan chce ich rozpoznać?. Każdy powie, że on to nie. Toż wykrywacz kłamstw powinien być w powszechnym użyciu. Zawsze uważałem, po przypadku kreta z poprzednich lat/kto nie dopatrzył?/, że każdy obejmujący jakieś znaczące stanowisko, powinien przedtem sam się zgłosić. W ramach obywatelskiego obowiązku, "jestem czysty". Jak z testem narkotykowym. I właściciele czy redaktorzy mediów.... O zebrało by się tych wpływowych. A tak, ten i ten ma certyfikat, patrioci mogą mu zaufać/najlepiej co roku odnawiany, bo werbują, ktoś mi mówił, że co roku robią tak w Izraelu, ale może plotka. Ale Żydzi w swoją stronę mądry naród, trzeba się uczyć/. Powinna powstać placówka, i nawet nastać moda, by się poddać kontroli na wariografie. A i dwa razy nie zaszkodzi. Spece od badań nie z Polski, państwo powinno mieć na to pieniądze, może to być nasze albo nie być/. Na początku szło by niemrawo, ale jakby młodzi nacisnęli i zaczęli się badać, nastała by moda, to i "starsi" musieli by się określić.Etat czy stanowisko to dla wielu miła rzecz. Oczywiście dobrowolnie, nikt nie musi. Tak jak nie musi obejmować funkcji i stanowisk. Ba, każdy obywatel powinien się cieszyć, jakby dostał taką propozycję by się przebadać na wariografie, ileż krwi napsutej było by mniej.A taki rektor czy profesor co uczy młodzież a go "szkalują". Na pewno prawie wszyscy by się ucieszyli, bo to przecież szanowani i miłujący prawdę obywatele, ucięli by głupie plotki. No i by się okazało, kto tu na naszych blogach...Dobra zabawa, ja chętnie, ale za darmo, jakby państwo sfinansowało, to mogę być i pionierem i królikiem doświadczalnym :) Wiem, wariacje. Niestety. A szkoda.

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski

02-11-2015 [22:38] - Leszek Smyrski | Link:

Wariograf to taki gadzet. Kiedy postawimy przed nim Michnika i zapytamy czy Jaruzelski jest czlowiekiem honoru, to Michnik powie tak i wariograf pokaze, ze Michnik mowi prawde, bo wierzy w to co mowi. Kiedy zapytamy czy jestesmy faszystami, Michnik powie tak i wariograf pokaze, ze Michnik mowi prawde, bo w to wierzy

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-11-2015 [23:19] - maks jamnicki | Link:

Spokojnie, to wszystko jest zbadane, stosowane nawet jako wariant pomocniczy przy najważniejszych i najtrudniejszych sprawach w sądach USA, także SN, sam fakt, że ktoś odmawia badania, jest dla tamtejszych sadów wskazówką. Te przypadki o którym Pan wspomniał, są rzeczywiście, ale procentowo wyliczalne. A Adaś to ich AS, diament w swoim rodzaju w tym prasowym środowisku, mało takich bezczelnych i zatwardziałych.No i jego oczywiście nie bierzemy pod uwagę, bo on się nie ukrywa, każdy wie kto i co. To oczywiście nie remedium na wszystko, ale sam fakt, że ktoś wie, że będzie musiał się przebadać już działa. Jakieś super służby pewno też by to przeskoczyły, w jednostkowych przypadkach. Ale to całe towarzystwo TW lub inne, to często śledzie bez charakteru, obszczymurki na poszczególnych, cywilnych stanowiskach. Ale wiem, harcerstwo, jestem tylko dużym skautem.:) Co Pan proponuje?

Obrazek użytkownika angela

02-11-2015 [08:27] - angela | Link:

Zostawmy animozje i murem wspierajmy nasz rząd.
Prezydent zaprasza do dzialania wszystkich,ktorym zależy na budowaniu silnej ojczyzny i dobrobytu Polakow.
Wilki w owczych skorach, bardzo szybko ujawnią swoje zamiary, i sami przez swoje szkodliwe dzialania, sie wyautują.
Wazny tez dobry przekaz medialny, o poczynaniach rzadu.
DOBRE PÓJDZIE DO PRZODU, a smieci zostaną w tyle.
Rzad nie moze tracic energii i czasu na walkę z grzybem ktory toczy Polske,
ale usuwac suksecywnie i konsekwentnie z zycia spolecznego.

Obrazek użytkownika Lektor

02-11-2015 [11:38] - Lektor | Link:

Racja !!! Przyjmijmy zaproszenie do wspólnego działania w naprawie Polski, a nie od razu, chociaż jeszcze nie ma rządu, zabierać się tak jak autor notki do kontroli, krytyki i jątrzenia !!! Jeszcze nie ma kogo kontrolować a on już chce to robić . 8 lat poprzednich rządów nie chciał kontroli, a teraz kontrolowałby wszystko - łobuz !

Obrazek użytkownika angela

02-11-2015 [19:14] - angela | Link:

Tez sie pod tym podpisuję! !!!!

Obrazek użytkownika Anka Murano

02-11-2015 [15:31] - Anka Murano | Link:

Też się po tym podpisuję.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-11-2015 [09:45] - NASZ_HENRY | Link:

Odwieczny dylemat - Kto będzie pilnował strażników ;-)

Obrazek użytkownika 3rdOf9

02-11-2015 [18:16] - 3rdOf9 | Link:

Odpowiedź w opisie do konta...

Obrazek użytkownika 3rdOf9

02-11-2015 [18:21] - 3rdOf9 | Link:

Tak sobie jeszcze myślę, że znacznie łatwiej się poczuć Panem Władzy i wydobyć z mentalności niewolniczej, jeśli się ma w szafce kałacha, albo jakiś podobny asortyment.

Władza u nas, jak to wykazała sprawa zniczy na Krakowskim Przedmieściu, ma kłopoty z głębią spojrzenia... A nic tak dobrze nie robi na głębię spojrzenia, jak spojrzenie w głębię lufy shotguna.

Obrazek użytkownika JacBiel

03-11-2015 [11:22] - JacBiel | Link:

Jeszcze się dziecko nie urodziło, a on chce już go kontrolowac! skandal!
Wiadomo, że dzieci zaczyna się kontrolowac dopiero jak pijane albo nacpane wypadają przez okno.
Wszelkie wczesniejsze rozważania na ten temat to zamach i niegodziwośc.

Konstrukcja systemu demokracji liberalnej podobna jest do konstrukcji samochodu albo jeszcze bardziej autobusu bądź samolotu. Wszyscy jesteśmy w środku, ale pilot, kierowca jest tylko jeden. Negowanie koniecznosci kontroli, to wołanie o to, żeby nie sprawdzac czy w samochodzie są sprawne hamulce, albo nie sprawdzac, czy nawigator, czy wieża kontrolna, nie jest zawiadywana przez obce służby.

Innymi słowy, bez kontroli nie ma demokracji. Suweren tylko raz na 4 lata weryfikuje kto prowadzi, ale przez całe 4 lata powinien kontrolowac, czy pojazd którym się porusza jest sprawny. Chyba że jest samobójcą, idiotą (pisowski beton zamiast mózgu) lub nie wie o czym mówi, a lubi sobie poklikac bez sensu w internecie.

pozdrawiam