ciekawostki w sprawie Kukiza przez MatkęKurkę zebrane

Poniżej trochę informacji zebranych przez MatkęKurkę... przyznam, że dość ciekawe...pewnikiem tubylcy będą mnie za to próbowali ukrzyżować albo przynajmniej będą gryść czy kopać po kostkach u nóg... a może sam główny awtorytet tegoż bloga drrrrr KP raczy mnie obsobaczyć osobiście za pomocą swego złotego pióra... ale niech tam...raz tylko banana da się zjeść... uważam, ze na Kukiza trzeba uważać ;-) jakby kto pytał...po uwazaniu ;-)

http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka 
  Zacznijcie się śmiać z „antysystemowego” Kukiza, bo za chwilę będziecie płakać!

Jak się narodził "antysystemowy" buntownik bez wyboru? 23 maja 2014 roku Zbigniew Moździerski, basista skonfliktowanego z Pawłem Kukizem zespołu „Piersi”, uzyskuje w Urzędzie Patentowym pod nr Z-411221 prawa do znaku towarowego "Piersi" . Tym samym były kolega z kapeli ostatecznie pozbawia złudzeń i pieniędzy przyszłego kandydata na Prezydenta Polski Pawła Kukiza. Trwający od 2013 roku konflikt, prowadzony na żenującym poziomie i z udziałem mediów, zostaje ostatecznie rozstrzygnięty na drodze prawnej. Kukiz nie ma prawa do używania nazwy „Piersi” i żeby było jasne, wcale nie uważam, że to sprawiedliwe rozwiązanie, niemniej to Kukiz zostawił zespół na lodzie, a ten walcząc o życie zadbał o swoje interesy. Lider „Piersi” był przekonany, że samotnie wyjdzie na muzycznym biznesie lepiej, zwłaszcza, że starym zwyczajem zaangażował do swoich projektów weteranów polskiej sceny muzycznej. Tymczasem wszystko się panu niedoszłemu prezydentowi sypie. „Piersi” nagrywają komercyjną „Bałkanica”, absolutny hit i top na wszystkich listach, zarabiają kupę kasy. Co ciekawe ta zabawowa piosenka niczym się nie różni stylistycznie od kiczu i cepelii typu „Hela”, ale Kukiz niegdyś śpiewający z Shazzą, rzuca w „Piersi” disco polo. W 2014 roku egzystencjalnie przyciśnięty artysta robi na dwóch frontach, angażuje się w przeróżne, całkowicie sprzeczne ideologicznie projekty polityczne, najpierw przykleja się do Piotra Dudy i Solidarności, potem flirtuje z Ruchem Narodowym i KNP, po drodze są jeszcze chłopi z Samoobrony i zmieleni.pl. Drugi front to działalność muzyczna, bezwzględnie podporządkowana polityce. Powstaje płyta „Zakazane piosenki”, a w niej komentarze do bieżącej sytuacji politycznej, krytyka Michnika, dialogi z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Żaden kawałek nie staje się przebojem, ale śpiewak nie jest sam, zyskuje sympatię radykalnego skrzydła prawicy i na tej nucie będą też grać podrzędni aktywiści Ruchu Kukiza.

Po konflikcie z Piotrem Dudą, Kukiz rzuca wszystkie majdany i wiece związkowe, by związać się z dolnośląskimi baronami samorządowymi, wiecznymi działaczami „bezpartyjnymi”, którzy od 15 lat zaliczają kolejne komitety. Od tego miejsca zaczyna się kariera jeszcze nie istniejącego Ruchu Kukiza i samego marionetkowego przywódcy starej kliki. Rzutem na taśmie pod koniec sierpnia 2014 roku, na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi, powstaje KW Bezpartyjni Samorządowcy. Bezpartyjność i „ruchowość społeczna” to są znaki firmowe tego towarzystwa, które od zawsze posiadało legitymacje kilku partii, a spora część od lat 90-tych żyje z kasy podatnika. Bezpartyjni Samorządowcy wywodzą się z byłego Komitetu Rafała Dutkiewicza, który opuścili po tym jak Dutkiewicz postanowił pójść na wybory razem z PO. Członkowie założyciele KW Bezpartyjni Samorządowcy to: Robert Raczyński, prezydent Lubina, Piotr Roman, prezydent Bolesławca i Patryk Wild, dolnośląski radny wojewódzki. Paweł Kukiz, jak na lokalnego działacza JOW przystało, rezygnuje z zameldowania na Opolszczyźnie, gdzie mieszka od 52 lat i zostaje Wrocławianinem. Trafia na 14 miejsce listy KW Bezpartyjni Samorządowcy i zostaje radnym. Proszę zapamiętać ten model JOW w pigułce, bo to jest właśnie projekt macherów stojących za Kukizem. Za kasę lokalnych klik urządzonych w miejskich spółkach wystawia się artystę spadochroniarza, którego gawiedź zna z TV, potem melduje w wybranym mieście i tak się „walczy z systemem” przejmując okręg po okręgu. Z całego KW Bezpartyjni Samorządowcy do dolnośląskiego sejmiku wojewódzkiego trafia 4 radnych: Patryk Wild, Aldona Wiktorska-Święcka, Paweł Kukiz, Tymoteusz Myrda. Dodatkowo ponownie prezydentami zostają Robert Raczyński w Lubinie i Piotr Roman w Bolesławcu.

Czas przedstawić całe towarzystwo, które ponoć nie ma nic wspólnego z 25 latami przy korycie, te „nowe twarze”, tę młodość nie uwikłaną w partyjniactwo i przede wszystkim tych samodzielnych, co to ich wódz nie wybiera. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że ktoś musiał za to zapłacić i na tym zarobić. Zacznijmy zatem od wybranych sponsorów KW Bezpartyjni Samorządowcy, którzy na początek zrobili z Kukiza radnego i proponuje zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczne prawidłowości publiczno-rodzinno-biznesowe:

1. Tadeusz Kielan, Lubin – 25 000,00 zł – (Wójt Gminy Lubin, wcześniej Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie)

2. Jarosław Wantuła, Lubin – 25 000,00 zł, (obecny Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie)

3. Ryszard Zubko, Szprotawa – 25 000,00 zł (członek zarządu Powiatu Lubińskiego)

4. Edward Siwak, Lubin – 25 000,00 zł (Prezes zarządu MPO sp. z o.o.)

5. Artur Dubiński, Lubin – 25 000,00 zł (były prezes Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej. Wiceprezes Lubina 2006)

6. Lech Dłubała, Lubin – 25 000,00 zł (Doradca Wójta Tadeusza Kielana i Sekretarz Miasta Lubina, członek rady nadzorczej Mundo)

7. Marek Dłubała, Szklary Górne – 25 000,00 zł (syn Lecha, wiceprezes Regionalnego Centrum Sportu, zarządzającego halą sportową),

8. Witold Kulesza, Lubin – 25 000,00 zł (Prezes MKS Zagłębie Lubin)

9. Andrzej Górzyński i Górzyńska Teresa, Lubin – 5 000,00 zł (Przewodniczący Rady Miasta Lubina)

10. Andrzej Pudełko, Legnica – 25 000,00 zł (Naczelnik wydziału kultury i oświaty w Urzędzie Miejskim)

11. Marek Zawadka i Jolanta Zawadka, Górzyn – 25 000,00 zł (dyrektor Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe w Lubinie z żoną)

12. Aneta Lubaś, Lubin – 24 500,00 zł ( Kierownik Biura Kadr w Starostwie)

13. Piotr Midziak, Głogów – 25 000,00 zł (prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie)

14. Tomasz Jeger, Lubin – 25 000,00 zł (RTBS Lubin)

15. Damian Stawikowski, Lubin – 25 000,00 zł (Wicestarosta Powiatu, Prezes RTBS, hali w której Prezydent Kukiz miał swoje show wyborcze i tam miała odbyć się debata)

16. Elżbieta Niemiec, Lubin – 25 000,00 zł (żona Andrzeja Niemca, właściciela Pressmedial sp. z oo. -TV Regionalna, www.lubin.pl, wydawca „Wiadomości lubińskich”)

17. Ewa Legienc, Lubin – 11 600,00 zł (Kierownik Biura Zarządu w Starostwie)

18. Ewa Myrda, Lubin – 25 000,00 zł (PKS Lubin)

19. Tomasz Ochocki i Anna Ochocka, Lubin – 18 100,00 zł (były prezes TVL sp. z oo -starostwo powiatowe)

20. Tymoteusz Myrda, Lubin – 18 100,00 zł (przewodniczący Stowarzyszenia Lubin 2006, dyrektor ds. rozwoju w MPWiK, radny sejmiku).

Dłuższa lista tutaj

Perpetuum mobile, prawda? Za kasę uzyskaną dzięki stanowiskom w samorządach i spółkach miejskich ci sami wybrańcy lokalnego narodu ustawiają się na tych samych stołkach. Genialne w swojej prostocie i jeszcze do tego hala miejska dla Prezydenta Kukiza w pakiecie na potrzeby kampanii. Większość "działaczy" przez 13 lat poustawiał jeden "wódz" - Raczyński. Chyba nie będzie wielkim zaskoczeniem jeśli na liście sponsorów KW Prezydent Kukiz pojawią się podobne nazwiska i nowe gwiazdy z tej samej drużyny? Bardzo krótko i trójka z brzegu, bo sam Kukiz też się nie chce chwalić:

1. Ewa Myrda, Lubin – 10 500,00 zł (PKS Lubin )

2. Robert Raczyński i Elżbieta Andruszków-Raczyńska, Lubin – 10 000,00 zł (prezydent Lubina i Szanowna Rodzina)

3. Marek Jakubiak, Warszawa – 10 000,00 zł (znany „narodowiec” biznesmen, browarnik, który sponiewierał miłośnika stosunków homoseksualnych, boksera Michalczewskiego. Zarobił krocie na wylewaniu piwa)

KW Prezydent Kukiz miał na koncie prawie milion złotych, póki co udostępnił grosze, zebrane według modelu Palikota: babcie, ciotki, studenci, działacze, biznesmeni po 5, 10, 20 tysięcy złotych od głowy.

Ścisły komitet KW Prezydent Paweł Kukiz.

Robert Raczyński – zawodowy polityk od 25 lat i wieczny działacz samorządowy. Od 13 lat niezatapialny prezydent Lubina. Drugi Jacek Karnowski z Sopotu albo Paweł Adamowicz z Gdańska. Mózg całej operacji pod kryptonimem "Prezydent Kukiz". Macher, który ustawił w miejskich spółkach i samorządach wszystkich głównych sponsorów swoich własnych komitetów wyborczych. Członek Partii Chrześcijańskich Demokratów, Akcji Wyborczej Solidarność, Polska XXI, były człowiek związanego z PO Rafała Dutkiewicza i współtwórca jego "bezpartyjnego" komitetu Obywatelski Dolny Śląsk.

 

Patryk Hałaczkiewicz – z wykształcenia politolog, zawód wykonywany "działacz społeczny". Bez powodzenia walczył w ostatnich wyborach samorządowych o fotel burmistrza Bielawy, ale został radnym. Naturalnie startował jako obywatelski i bezpartyjny kandydat z KWW Patryka Hałaczkewicza.
Człowiek Raczyńskiego, prezes FUNDACJI INSTYTUT STUDIÓW OBYWATELSKICH OBYWATELE24.PL, wiceprezes zarządu spółki SYNERIA POLAND. Oficjalnie szef komitetu Prezydenta Pawła Kukiza.
 

Patryk Wild – niezwykle barwna postać od 13 lat niezmordowany działacz szczebla powiatowego i wojewódzkiego, potrafi łgać w żywe oczy, nawet gdy mu pod nos podsunąć dokumenty. Jako jeden z pierwszych histerycznie zareagował na odkrywanie wstępnych faktów dotyczących ludzi Kukiza. W latach 2006-2008 był Nowakiem Schetyny i pełnił wysoką funkcję w zarządzie wojewódzkim (Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego). Za wzmożony apetyt i kolaborację Schetyna "zniszczył" Patryka i od roku 2008 Patryk przykleił się do Rafała Dutkiewicza. Funkcje polityczne doskonale potrafił łączyć z biznesem publicznym: koordynator Wrocławskich Inwestycji, wiceprezes wrocławskiego MPK, gdzie ma fuchę dyrektorską do dziś. Po kolejnej wolcie przeszedł z obozu Dutkiewicza do obozu Raczyńskiego i teraz tam buduje "bezpartyjny blok wspierania reform".
 
Damian Stanikowski – radny z wieloletnim stażem, wicestarosta lubiński, powiązany z PO i... jakżeby inaczej spółką utrzymywaną z kasy podatnika. Sławetna legnicka Agencja Rozwoju Regionalnego "Arleg", w której 90% udziałów ma lokalny działacz PO Jarosław Rabczanko, przytuliła Damiana Stanikowskiego i dała mu stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, żeby nie biedował z pensji wicestarosty. Dodatkowo kolega Damian robi w nieruchomościach, dokładnie jako prezes RTBS w Lubinie. Za jego prezesury z RTBS wyprowadzono miliony, ale przed sądem stanęła delegacja w osobie księgowej.
 

Tymoteusz Myrda – niezwykła hybryda, mentalność i kariera peeselowca, z wyznania liberał. Zasłynął jako doradca własnego ojca w starostwie lubińskim, jednocześnie dyrektor MPWIK Lubin, członek zarządu spółdzielni NOVA i radny sejmiku wojewódzkiego. Kim jest dla Tymoteusza Ewa Myrda, zatrudniona w PKS S.A Lubin? Jeszcze na 100% nie sprawdziłem, ale prawdopodobnie mama i żona taty starosty. Miał też Tymoteusz ochotę zostać prezydentem Legnicy, ale Legniczanie wybili mu to z głowy.

A teraz wybrani pomagierzy, partyjniacy i zadymiarze, którzy rwą się do organizowania lokalnych struktur, oczywiście sam Kukiz twierdzi, że nigdy z nimi niczego nie ustalał, ale oni twierdzą coś innego. Mało to jednak ważne, bo prezydent Paweł nie jest od ustalania, on jest tylko dekoracją. Posłów i działaczy wybierze Raczyński i spółka.

Maciej Maciejowski – były działacz i radny PiS, wyrzucony z partii za kompromitujące wpisy na Twitterze, wyrzucony z TV Republika za podobne błazeństwa. Pracownik kancelarii premiera RP i to w latach 2006-2012, czyli za Kaczyńskiego i Tuska. Do 2014 radny warszawski, paraduje w koszulce z orłem na piersi i robi za patriotę Kukiza, jednocześnie blisko współpracoweał z Piotrem Guziałem (dawniej SLD). Obok Patryka Wilda drugi nerwowy. Nie wytrzymał i zaczął "dowcipkować o spiskach", po pierwszych komentarzach dotyczących życiorysów "buntowników" i "nowej siły apolitycznej" skupionej wokół Obywatela Pawła Kukiza.
 

Piotr Guział – znana postać z czasów referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ten dzielny wojownik tuż po przegranym referendum usiłował w przedpokoju TVN całować rączki pani prezydent i został potratowany jak smarkaty. Były działacz SLD, potem popierany przez szczęściarza Pawła Piskorskiego, który wygrał milion w kasynie. Stracił urząd burmistrza Ursynowa, zachował stołek radnego. Bardzo dobry kumpel Macieja Maciejowskiego, pomimo zmiennych losów i wahań wzajemnej sympatii.
 

Andrzej Jagiełło – Tak, ten sam! Aferzysta z SLD, skazany prawomocnie za udział w aferze starachowickiej. Członek PZPR od 1964 roku do samego końca. Modelowy "antysytemowiec" i aktywny uczestnik podkarpackiego spotkania zwolenników Obywatela Pawła Kukiza. Zadeklarował pot, krew i łzy, a towarzysze nie usunęli go z sali, tylko przyjęli z otwartymi rękami. Mało tego, sam Kukiz się ucieszył z zaangażowania Jagiełły, ale potem dyplomatycznie dodał: "Ja też mogę się angażować w różne rzeczy. Na razie czekam na wyniki wyborów prezydenckich, po nich będą dopiero wybory parlamentarne".
 

Janusz Lamer – niegdyś działacz Samoobrony, dziś poważny i największy przedsiębiorca wśród ślusarzy, a także prezes Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego "Orzeł Polski". Stanowił poważną konkurencję dla Andrzeja Jagiełły i to pod każdym względem, chociaż obaj grają teraz w jednej drużynie. Prezes Janusz Lamer utrzymuje, że dostąpił zaszczytu i osobiście rozmawiał z Obywatelem Pawłem Kukizem, a ten wspaniałomyślnie zaakceptował jego przeszłość i przyszłość partyjną.

Cały ten projekt cuchnie na hektary i kilometry prymitywnym biznesem politycznym firmowanym przez lokalne kliki i cwaniaków partyjnych praktykujących przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Całkowitą groteską jest formuła JOW w wykonaniu radnego Kukiza, spadochroniarz z Opola, bankrutująca gwiazdeczka rockowa, opłacona z publicznej kasy, którą taczkami wywożą nepotyczne koterie. Zbieranie podpisów potrzebnych kandydatowi na prezydenta to kolejna bezczelne łgarstwo. Przypomnę, że na tydzień przed terminem było 30 tysięcy i tylko głupi uwierzy w bajki o 200 tysiącach zebranych przez Internet. Podpisy po spółkach miejskich i administracji niczym Bronkowi Komorowskiemu zbierali wyżej wymienieni sponsorzy. Czemu to wszystko ma służyć? Główny macher Raczyński nawet nie ukrywa, że to jego trzecia, czy czwarta próba przejęcia biznesu w całej Polsce. Na nazwisku Dutkiewicz się przejechał, dlatego nazwiskiem Kukiz w wyborach prezydenckich przygotował sobie grunt pod:

Chcemy wejść do Sejmu jako ruch obywatelski. Przeprowadzić reformę ordynacji wyborczej i doprowadzić do rozwiązania parlamentu. Tak, by nowe wybory mogły odbyć się już według ordynacji większościowej, w jednomandatowych okręgach wyborczych

Raczyński przetrenował JOW-y na Dolnym Śląsku z oszałamiającym skutkiem i doskonale wie, co się sprawdza, a sprawdzają się stare jak świat metody opakowane w ładne „bezpartyjne i obywatelskie” hasełko. Dlaczego Kukiz jest narodowcem? Bo za to mu płaci Marek Jakubiak z Warszawy, browarnik narodowiec i ślusarz Janusz Lamer, prezes Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego "Orzeł Polski“. Dlaczego Kukiz jest JOW-owcem, bo sponsoruje go dolnośląska klika z Raczyńskim i prezesem fundacji JOW Hałaczkiewiczem, którzy zobaczyli w tym błogosławionym systemie idealny model na wymianę kadrową w trybie nasze ciotki i szwagrowie za waszych wujków i siostrzeńców. Skąd to parcie „antysystemu” i partii władzy w jednym kierunku? To równie proste. PO ma opanowaną tą sama technikę dojenia kasy publicznej i z JOW doskonale da sobie radę. Czego potrzebuje nowa stara siła? Ano dwóch rzeczy: nowej ordynacji i zlikwidowania subwencji partyjnych. JOW pozwoli im kupić upadłe gwiazdeczki typu Kukiz, a dotacje nie są im potrzebne, ponieważ mają swoich ludzi w rozmaitych biznesach i publicznych spółkach - finansują się sami, za nasze pieniądze.

Ta "mapa drogowa" nie powstał w głowie gówniarza, czy jakiegoś grajka bez pojęcia i doświadczenia politycznego. Wątpię też, aby to było samodzielne działo Raczyńskiego, on może poustawiać sprawy lokalnie, ale wywiadów w TVN u Olejnik i Wojewódzkiego nie załatwi, podobnie jak pompowanych sondaży i ciszy medialnej wokół szemranego towarzystwa. Plan wielkiego i póki co nieznanego gracza, zmierza w jednym kierunku, usadzić na stołkach nowych tłustych misiów i młode wilczki z rodzinami, w miejsce zgranych starców z wierchuszki PO. Przy okazji zostaną odświeżone kadry PO i za jednym zamachem zostanie ukatrupiona wszelka opozycja, pozbawiona dostępu do kasy i mediów. Żeby to zrozumieć wystarczy chwilkę pomyśleć i poczytać historię polskiego 25-lecia. Akcja o kryptonimie „Palikot” to była nieszkodliwa ideologiczna maskarada, na jeden sezon. Teraz idą poważni ludzie po ciężki szmal i absolutną władzę. Mam nadzieję, że w końcu naiwni zwolennicy koalicji z Kukizem przestaną rozkosznie patrzeć na przebierańców w patriotycznych koszulkach i na chamsko przemalowane partyjne szyldy, które teraz robią za„obywatelskie” transparenty. Jesienią jeszcze nie, ale po kilku miesiącach rzeczywiście możemy się obudzić w innej Polsce. Kolejna Zielona Wyspa z takim porządkiem konstytucyjnym, który najgorsze partyjne złogi i młodych wygłodniałych Nowaków uczyni baronami, a rodziny i kochanki baronessami.

Czy Paweł Kukiz wie, czy nie wie jacy ludzie wynieśli go na polityczne szczyty? Jeśli nie wie, to jest kompletnym idiotą. Jeśli wie, to jest cynicznym karierowiczem. W obu przypadkach polityczna dyskwalifikacja i strach przed skutkami sprawowania władzy!

Panie drrrrrr...powiedz pan cóś...

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-06-2015 [10:11] - NASZ_HENRY | Link:

@matkakurka pozyskuje dane, sobie tylko znanym sposobem ;-)

Obrazek użytkownika angela

06-06-2015 [10:12] - angela | Link:

Pewnie p.drr az przebiera nogami, zeby się wkupic do tej rodziny, o ile .....
Rodzina mocno ciepła.

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2015 [10:49] - smieciu | Link:

No Ok ale jeśli społeczeństwo wybiera na samorządowców lokalnych i znanych cwaniaczków to dlaczego mam uważać że postąpi lepiej w przypadku abstrakcyjnych posłów? Ciągle obecna ordynacja daje większą możliwość osadzania różnych spadochroniarzy, promocji ogólnikowych nazwisk itp.
Jak wiemy tamte regiony Polski są jakie są. Natomiast na wschodzie jest inaczej.

Pomijając osobę Kukiza wciąż uważam że JOWy są sensowniejsze. Tak naprawdę są ostatnim sposobem na ratowanie demokracji. Bo albo okaże się że w JOWowych okręgach przeważą znani lokalnej społeczności sensowni ludzie albo koniec nadziei bo w przypadku ordynacji większościowej o wszystkim będą decydować media i abstrakcyjne hasła. Będzie kolejne wałkowanie aborcji a może in vitro albo jakieś mamy Madzi itp.

Jeżeli JOWy okażą się nieskuteczne to oficjalnie zapomnijmy o demokracji.

Co ciekawe nawet jeśli ktoś tam buduje coś sobie za plecami Kukiza to właśnie obecna ordynacja daje im dużo większe pole manewru gdyż może istnieć jakiś gabinet cieni, który wyznaczy ludzi na listy, Kukiz zrobi dobry PR i dalej do przodu.
Ogólnie obecna ordynacja jest świetna właśnie dla różnych służb specjalnych, bo tylko one są w stanie zorganizować ogólnopolskie urgupowanie mające szansę na 5%. To one właśnie mogą w zależności od potrzeby stworzyć Nowoczesnych albo np. Niepodległych.

JOWy komplikują sprawę, lokalne cwaniaczki z Lubina nie zaistnieją w innych JOWowych powiatach z lokalnymi działaczami i strukturami!
Ostatnio odnoszę wrażenie że ta cała gra ma zadanie obrzydzić wszystkim JOWy, by lud sam odrzucił ten mechanizm. Albo ewentualnie wprowadzić jakieś wypaczone JOWy gdzie np. kandydaci będą musieć należeć do partii, będą mogli kandydować nie mieszkająć na miejscu itp.

Nie wiem ostatecznie co by się stało po wprowadzeniu przwdziwych JOWów ale jestem 100% pewien że bez zmian w ordynacji wyborczej w Polsce nie zmieni się nic. Jak będzie trzeba to i Dudę można zdjąć ze stołka. Poczynionio przecież nawet pewne przygotowywania. Tak jak npisałem. Albo wprowadźmy JOWy albo porzućmy demokrację.

Obrazek użytkownika mada

06-06-2015 [11:09] - mada | Link:

Jeśli taka jest prawda - robi się niebezpiecznie.

Obrazek użytkownika Zunrin

06-06-2015 [11:18] - Zunrin | Link:

Tak w zasadzie znając tamtejsze realia po przeczytaniu "rewelacji" MK przypomniał mi się stary szlagier wojskowy - "Żołnierz dziewczynie nie skłamie, chociaż nie wszystko jej powie."
Fakt, że wokół Kukiza kręci się cała banda dziwnych ludzi o różnej przeszłości i powiązaniach. Tylko że jakoś inaczej część z nich jest oceniana przez lokalną społeczność. Taki wspomniany Karnowski z Sopotu do pięt Raczyńskiemu nie dorasta.

Obrazek użytkownika JJC

06-06-2015 [12:20] - JJC | Link:

Od początku byłem pewny, nawet nie znając tych faktów, kto zacz Kukiz i kto za nim stoi. Ale te fakty to są twarde dowody. Trzeba je pokazywać ludziom może mniej zorientowanym, ale rozumnym, którzy mogą wyciągnąć sensowne wnioski. Trudno więc oczekiwać, by "pan drrr.." miał "cóś" do powiedzenia. :)

Obrazek użytkownika angela

06-06-2015 [12:24] - angela | Link:

Czy to prawda? Skad to WSZYSTKO wziął?

Obrazek użytkownika Deidara

06-06-2015 [12:52] - Deidara | Link:

Tyle tylko, że bez Kukiza PiS może zdobyć sobie te swoje 35% i wiecznie tkwić w opozycji.

Obrazek użytkownika loli pop

06-06-2015 [13:25] - loli pop | Link:

Jedyną przewagę jaką ma system JOWów na głosowaniem proporcjonalnym jest brak możliwości zagwarantowania, przez lidera partii, że wyznaczony na kandydata np. celebryta dostanie się do Sejmu. Przy proporcjonalnej takie prawdopodobieństwo istnieje. Jeżeli to jest jedyny atut (o ile to atut, bo celebryta może wygrać wybory w danym okręgu właśnie dlatego, że jest celebrytą) to ja dziękuję. Ważna, w obu sposobach głosowania, jest procedura odwołania posła. Jeżeli poseł ma mieć silny mandat, nie może być zbyt łatwą. JOWy też tego nie zmienią.

Obrazek użytkownika Domasuł

06-06-2015 [13:41] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Równie dobrze można oskarżyć Matkę Kurkę, że rozmyślnie działa na korzyść systemu, PO itp. poprzez torpedowanie tych, którzy chcą coś zmieniać. Działa na korzyść status quo, być może "inspirowana" przez kogoś. Bo chyba tylko fanatycy PiS-u są w stanie uwierzyć, że PiS jest w stanie w najbliższych wyborach, tak po prostu sam z siebie, przejąć w Polsce pełną władzę. Według mnie Duda nie zostałby prezydentem gdyby nie wspólny front antysystemowy, gdyby nie stworzono odpowiedniego klimatu na zmiany. Bez wytworzenia tej świadomości w umysłach ludzi, że teraz jest czas na zmiany, Komorowski byłby prezydentem przez kolejnych 5 lat. Pewnie wtedy Matka Kurka, Gorylisko, wszystkie te Andzie itp. byliby najszczęśliwsi.

Obrazek użytkownika JJC

06-06-2015 [16:28] - JJC | Link:

Jeśli chce się bronić rzekomego antysystemowca, to równie dobrze można powiedzieć także każdą inną bzdurę. Bo jeśli chce się zaprzeczać faktom, to pozostają tylko bzdury.

Obrazek użytkownika angela

06-06-2015 [13:56] - angela | Link:

Nagly wyciek prawdy? Kukiz zrobil swoje, i Kukiz moze odejsc?
Wydrukowac tabelki, też nie problem, nie takie rzeczy robiono.
Cos ta rewelacja grubymi nicmi szyta.
Nie jestem za Kukiza pogladami politycznymi, ale nie lubię jak sie niszczy czlowieka.

Obrazek użytkownika angela

06-06-2015 [14:29] - angela | Link:

Gdzieś sie schowal dr KP, czy nadal na swoim blogu przeżywa namiętności, w towarzystwie samarytanina i reszty ,nic nie broni swojego pupila, wykomawcy testamentu kard.Nagy,ego.
Oj paskudnie zostawic pupila w potrzebie.Czyżby zwrot, inne zadanie do wykonania
...

Obrazek użytkownika markop

06-06-2015 [15:48] - markop | Link:

(...)"ale wywiadów w TVN u Olejnik i Wojewódzkiego nie załatwi, podobnie jak pompowanych sondaży i ciszy medialnej wokół szemranego towarzystwa. Plan wielkiego i póki co nieznanego gracza,(...)"

Te informacje krążyły już w czasie minionej kampanii. System mocno popierał antysystemowca... Nikt, absolutnie NIKT nie wyciągał "na wierzch" pikantnych sensacyjek z przeszłości... To biło w oczy!!! W polityce opartej delikatnie mówiąc na SYSTEMIE - nie ma nic za darmo ! ! !

Obrazek użytkownika gorylisko

07-06-2015 [06:38] - gorylisko | Link:

zgadza się...nawet po mordzie już nie biją w czynie partyjnym czy społecznym...to hejterować będą za darmo ?

Obrazek użytkownika Valdi

06-06-2015 [16:35] - Valdi | Link:

Proszę zobaczyć w jakiejś wyszukiwarce kontekstowej. Np. w Google podać imię i nazwisko dowolnego sponsora Kukiza i nacisnąć Images .
ZAWSZE w ich kontekście pojawia się Kukiz ! I to blisko .
Zdobycie tych informacji wcale nie jest trudne. Nikt nie chce kryć cwaniaków. Przynajmniej off the record.
W samym Lubinie trwa konflikt np. o przyłączenie gminy do miasta, a pewno nie jest to jedyny konflikt. Informatorów jest dostatek.
Zresztą wystarczy przeczytać Matkę Kurka ...
MatkaKurka - blog Kontrowersje.net

Obrazek użytkownika Domasuł

06-06-2015 [17:45] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Widzę, że Matka Kurka to jakiś guru tutejszego blogerskiego środowiska. Niektórzy tak mają, że bez guru nie da się ani żyć ani samodzielnie ruszać łepetyną.

Obrazek użytkownika Valdi

06-06-2015 [20:43] - Valdi | Link:

Niektórzy głosowali też na Palikota ....
Proszę nie wciskać andronów.
Warto wiedzieć z kim ma się do czynienia.

Obrazek użytkownika Jabe

06-06-2015 [18:51] - Jabe | Link:

Matka Kurka Pawła Kukiza nie lubi – taki wniosek. Czemu tego po prostu nie napisał? Potem przegląd kukizowego otoczenia, na koniec komentarz. A tak, wyszła emocjonalna połajanka. To chyba norma u niego.

Nie lubię, gdy ktoś miesza fakty z emocjami. Nie lubię Matki Kurki.

Obrazek użytkownika gorylisko

06-06-2015 [23:14] - gorylisko | Link:

ależ oczywiście panie... jakby nie patrzeć MatkaKurka nie lubi owsiaka i dlatego ten mu wytoczył proces karny...
ok zarty na bok, lekcje odrobione, to spać... jesli nie to lektura obowiązkowa, "Książę" Niccolo Machiavelli, "Sztuka wojny" Sun Tzu... dobrze poczytać do poduszki... i dla zrozumienia świata, że polityka to nie piaskownica...

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2015 [00:29] - Jabe | Link:

Pan jest starszy ewolucyjnie, pan wie lepiej.

Obrazek użytkownika gorylisko

07-06-2015 [06:36] - gorylisko | Link:

oczywiście, że wiem lepiej marchewki i banany sprzyjają myśleniu...dodatkowo zwis do góry nogami z drzewa poprawia ukrwienie mózgownicy...jeśli to przegryzać bananem skutki są nie opłakane ;-)
gdyby co to zapraszam na drzewo...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-06-2015 [20:34] - maks jamnicki | Link:

Kawał dobrej roboty MK ale wieeeelkie dzięki Panu za pofatygowanie się i puszczenie tego dalej,czyli tutaj. Po wygranych wyborach prawie nie byłem w internecie i jestem w okresie ostrożnego wyczekiwania na listy wyborcze Kukiza. No to mam przybliżenie tematu. A jednak. Ale też, nic tu nie ma o Schetynie, a cały czas nurtuje mnie myśl, że tak naprawdę on jest za tym. No i on z "Lubinem i okolicą" zawsze bardzo dobrze żył, to było np żródło jego finansowania /Np KGHM/ gdy kupił sobie drużynę Śląska Wrocław i zdobył kilka razy mistrzostwo Polski.Z tej strony dostawał co roku...kilkanaście milionów "sponsoringu" za "reklamę" KGHM, formuły dokłądnie nie pamiętam ale sumę tak, kilkanaście milionów od głównego sponsora z Lubina. Przy okazji żona Schetyny miała firmę marketingowo-reklamową itd. To pamiętam, bo w tych latach jeszcze mieszkałem i pracowałem we Wrocławiu. Kierunek się pokrywa z Schetyną. Pozdrawiam i dzięki, od dziś czytam strony MK bo wykonuje dużą, rzetelną i ważną robotę, jak z Owsiakiem. Trzeba mu robić chociaż małe wpłaty, by mógl się tą ważną pracą spokojnie zajmować.

Obrazek użytkownika gorylisko

06-06-2015 [21:35] - gorylisko | Link:

panie kolego, przychylam sie do pana podejrzeń, za tą cała sforą... pardon lepiej chyba hordą, muszę przeprosić pieski... horda pomagierów kukiza, za tą horda widziałbym cicha rękę schetynesku właśnie... na zasadzie tisze jediesz, dalsze budiesz... schetyna jest inteligentny... jest a jakby go nie było...
kto jest łącznikiem miedzy towarzystwem wymienionym prze MK a schetyną ? stawiam dolary przeciw orzechom, że sam kukiz...
inna sprawa, że schetyna gra na własna stronę, cokolwiek się stanie czyli po wygra/ie wygra, schetyna wygrywa, byle by tylko po się nie rozpadło...moze się rozpaść ale tego nie byłbym taki pewny...
natomiast, uważam, że bezkrytyczna wiara w kukiza to naiwność...
nie wykluczam, ze kukiz urwał się ze smyczy i próbuje po swojemu... ale na to sa marne szanse jak mawiają france...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-06-2015 [22:26] - maks jamnicki | Link:

To jest chyba z 50 okręgów wyborczych które Kukiz musiał by obsadzić listami po 10 osób każda lista. Wszystkiego nie są w stanie kontrolować, na pierwsze miejsca dadzą ludzi z kasą lub "biorącym" nazwiskiem, chodzi przecież o procenty. Będą i "niezależni" i polityczne spady od lewicy do prawicy. Będzie częśćiowy bałagan? Oby. Ten bałagan jednak lepszy od Platformy, bo to bałagan nieprzewidywalny a PO i PSL przewidywalny w złym do bólu. PiS pewno powinien walczyć o samodzielne rządy a ewentualne koalicje z konieczności to czas późniejszy, jak nie wyjdzie, lub jak wyjdzie ale do zmiany konstytucji. Przewaga finansowa reszty nad patriotami, niekoniecznie z PiS, jest jak 100 do 1. Jak w głównych mediach i prasie. U nich ci co płacą sobie pensje po 25 tys miesięcznie, idą w tysiące. Na szczęście tych z list Kukiza, da się zidentyfikować. Może być zabawnie. Jacy to będą "antysystemowcy". Ano zobaczymy. Elektorat Kukiza jednak w 41% głosował na stary system, czyli Komorowskiego. Ha, ha, "zbuntowani".

Obrazek użytkownika terenia

07-06-2015 [19:32] - terenia | Link:

Na Facebooku proszą internauci P.Kukiza o odniesienie się do tekstu Matki Kurki,jedynie na co się zdobył Antysystemowiec to "od tego są sądy,cierpliwości".Do tego komentarza odniósł się szybko i konkretnie Matka Kurka
http://kontrowersje.net/nie_ro...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

06-06-2015 [22:52] - HenrykHenry | Link:

Na razie wszyscy badaja przedpole. Takie wycieczki i harce , jak przed bitwa. Wiecej czasu uplynie , ludzie wiecej informacji posiada.
Stronnictwo Ruskie dostalo kopa. Komorowski powrot do Ruskiej Budy. Pomoglo w tym stronnictwo Niemieckie. Jakies uklady , pakty , zostaly zerwane. Schetyna z "Ukladu Wroclawskiego" czyli sowieckiego ratuje co sie da. Niemcy przelicytowali , czy Kaczynski ich ogral ?. Napewno. Bedzie tych materialow coraz wiecej. Po wakacjach zacznie sie prawdziwa bitwa. PiS wygra wybory i bedzie rzadzil samodzielnie. Jestem pewny !!!.

O drrrr nie pytaj on teraz dostal "strzala" na swoim blogu i musi sie otrzasnac , dojsc do siebie ... z calonocnego.
Pozdrawiam przystojniaku.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-06-2015 [21:15] - maks jamnicki | Link:

Im bardziej się temu znowu przyglądam, tym bardziej mam wrażenie, że projekt "Kukiz" został stworzony po to by nie dopuścić do samodzielnych rządów przez PiS. Bo wtedy wszystko będzie się rwać a ONI, ci z cienia, będą oczywiście nakręcać przeszkody. Te hasła jak czytam, "Bóg, Honor, Ojczyzna", demonstrowane przez szefa kampanii Kukiza, toż przecież to śmiech, nagle facet zapragnął tradycji? Przecież to ewidentnie nastawione na podebranie procentów potencjalnych wyborców PiSu, zwłaszcza młodych. I te niby 25-45 lat na listy. I pewno to będzie skuteczne, tak naprawdę duża rzesza ludzi głosuje emocjami, tym się łatwo steruje i ci młodzi co się dadzą nabrać, a dadzą na pewno, spostrzegą się dopiero jak będą mieli ze 40 lat. Przez pokolenia, "Mądry Polak po szkodzie", nie było systematycznej pracy uświadamiającej, skryptów i pozalekcyjnych zajęć korygujących durne, propagandowe podręczniki szkolne, to i efekt taki. Ale trzeba powalczyć, coś tłumaczyć, korygować, by jednak PiS miał szansę samodzielnie porządzić kilka lat. Jest sprawdzony a Kaczyński na to swoją ofiarnością a brata i innych świetnych ludzi ofiarą na to sobie zapracował.

Obrazek użytkownika angela

07-06-2015 [00:48] - angela | Link:

Już pracują,zeby zlikwidować PiSowi koalicjanta.Tyko ze, Kukiz Kukizem, a chłopaki zaglosuja za PiSem, i machloje
przedwyborcze POpaprancow spelzna na niczym.
50 milionow na kampanie!!!! żeby wygrac wybory.Tzn 50 nmln na hejterow,reklamy,banery,ustawy na kolanie pisane,ktore po wyborach wywala na smietnik,TYLKO NIKT NIE MYSLI O POLSCE,O LUDZIACH,JEDNOCZESNIE ZAMYKANE SA
PRZYCHODNIE,SZPITALE,ZAKLADY,ZWALNIANI LUDZIE. kONTRAKT NA MILIARDY ODDAJA FRANCUZOM, i oni chcą wygrac wybory???Maja nas za duuuuurniow???? CIEMNIAKI,beszczelne,zdradliwe i b.szkodliwe.