Kukiz przegra w drugiej turze? Króciutko.

Czytam sobie akurat na pierwszej stronie wp.pl tytuł, w ramach festiwalu promocji „antysystemowego” kandydata przez rządzący Polską system . A tytuł brzmi : ”Kukiz rośnie w siłę. Zbiera elektorat protestu”. Nawet nie otwieram, bo w tym momencie nie mam czasu na czytanie kolejnych  tekstów promocyjnych. Klikam jednak na inny tytuł pod którym kryje się wywiad przeprowadzony przez RMF FM /czy to stacja znana ostatnio z „prowokacji smoleńskiej”, ponownego odczytu czarnych skrzynek?/ z rzecznikiem PiS, Mastalerkiem. Młody rzecznik zapytany o to, co będzie jeśli Paweł Kukiz wyprzedzi Andrzeja Dudę, odpowiada śmiało: „Bez żartów”.

Przyznaję, że czytając to, aż się uśmiechnąłem na myśl o młodzieńczej naiwności rzecznika. Zdaje się nie doceniać nie tylko możliwości rosyjskich serwerów ale i Państwowej Komisji Wyborczej powołanej w całości przez aktualnie urzędującego prezydenta /swoiste, światowe chyba, „demokratyczne” kuriozum, aktualnie urzędujący prezydent , starający się o reelekcję, powołuje jednoosobowo, czyli  w zasadzie jakby swoją „prywatną”,  komisję wyborczą/. No i stojącego w odwodzie prezesa TK, prof. Andrzeja Rzeplińskiego, który tuż po zakończeniu ostatnich, jesiennych wyborów, ogłosił prawdziwość ich wyników, jeszcze zanim zrobiła to PKW.

Bo otóż cóż się dzieje, gdy PKW ogłasza, że do drugiej tury trafia Komorowski i odpowiednio „podrasowany” przedtem sondażowo i medialnie przez system, „antysystemowy” Kukiz. Elektorat „protestu” pijany ze szczęścia, że oto dokopał „systemowi”, ba, prawie pokonał ten „system”  świętuje, może nawet  na ulicach. "Niemożliwe" staje się możliwe. A jeszcze druga tura.  Policja oczywiście nie interweniuje, tak jak np. ostatnio wobec cieszących się kibiców, bo przecież „młodzi muszą się wyszaleć”. Jakieś tam „protesty” PiSu czy środowisk patriotycznych względem uczciwości wyborów giną w ogólnej radości „elektoratu protestu”, ba, są przyjmowane wręcz wrogo i solidarnie przez wszystkich tych co głosowali na „kandydatów antysystemowych”, którzy to właśnie „pokonali system” a przynajmniej dali mu po nosie. Nawet wielu członków komisji wyborczych spośród Ruchu Kontroli Wyborów z ramienia np. komitetu wyborczego Kukiza ale nie tylko, z tej radości zaświadczy wszem i wobec na ekranach telewizyjnych, że wszystko było w „najporządniejszym porządku” a głosujący na „systemowego” Dudę nie potrafią godnie przyjąć porażki. Będą zresztą przez systemowe  media utwierdzani w tym ,że właśnie „dokopali systemowi”. Oczywiście konsekwencje tego wszystkiego przeniosą się też dalej, na jesienne wybory parlamentarne.

W tej sytuacji zwycięstwo Komorowskiego w drugiej turze będzie już tylko formalnością. Ewentualnie, dla „wszelkiej pewności” Kukiz przed drugą turą zostanie szybko nieco zmarginalizowany. Kościół będzie przecież dalej głosił, o wyborczym i chrześcijańskim „obowiązku obywatelskim” , a wyborcy PiSu i Dudy będą w kropce i w izolacji. Na miejscu młodego rzecznika PiSu nie brał bym tego wszystkiego jako żart. Raczej nie ma takiej rzeczy, do której ONI nie byliby zdolni, a Kukiz zupełnym przypadkiem nie jest przecież promowany  jako kandydat „antysystemowy”. Może nie chodzi tylko o jesień.

Ale jeśli ktoś powie że to bajdy, to mam przecież napisane w swoim dossier, że lubię wariacje i fantazje. Pożyjemy, zobaczymy. Z całą przyjemnością przyjmę to, że okażę się tutaj właśnie „wariatem”. Ślubowałem wobec znajomego, że jeśli Duda wygra a PiS samodzielnie obejmie rządy, udam się trasą pieszej pielgrzymki do Santiago de Compostela. Dla Polski. Dobrze by było pokornie podreptać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-05-2015 [16:47] - NASZ_HENRY | Link:

Mają inny plan. Komorowski rezygnuje za 3 dni ze wzgledów zdrowotnych i do drugiej tury przechodzi Kukiz. Komorowski oddaje na niego "swoje" głosy.
The End ;-)

Obrazek użytkownika loli pop

04-05-2015 [16:52] - loli pop | Link:

Załóżmy za autorem, że będzie Komorowski - Kukiz, a nie Duda - Kukiz, co chyba byłoby bliższe nastrojom społecznym. Załóżmy. To w myśl wywodu zwycięstwo Komorowskiemu zapewni w II turze elektorat Dudy pozostając w domach. No i ci głosujący na Kukiza w I turze też nagle zmienią swoją "antysystemowość" w poprawność. Przestraszą się swojego wyboru. A co by było gdyby jednak PIS nie pozostał w domach, gdyby antysystemowcy zagłosowali za swoim kandydatem ? Może, dla dopełnienia niech autor rozwinie ten schemat. Czy mimo wszystko ten scenariusz nie byłby korzystniejszy dla PISu przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi ?
Na marginesie: Dlaczego Andrzej Duda, mimo swojej werwy, nie potrafi, zmobilizować wszystkich tych, którzy widzą przestępstwa obecnej władzy ? Zastanówmy się lepiej jak to wykorzystać, a nie się tego bać. Bez tych "zbuntowanych" nie odzyskamy władzy i realnego wpływu na losy Polski.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-05-2015 [19:20] - maks jamnicki | Link:

Otóż ja nie mam nic przeciwko tzw. "zbuntowanemu" elektoratowi. Mnie interesuje ten jeden "antysystemowy" kandydat. Który, kilka dni temu, na sympatycznym zdjęciu tkwił w ciągu dnia przez 6? 8? godzin na centralnym miejscu największego portalu internetowego. I który praktycznie w taki czy inny sposób tkwi tam prawie bez przerwy.Nie na jednym zresztą, dziesięć razy częśćiej niż JKM czy Braun. Otóż....ja wierzę nawet w antysystemowość i indywidualizm JKM i Brauna, pomimo ich prorosyjskości. Dla mnie to są jednak "wolni strzelcy", jakbym się z nimi nie zgadzał. Może trochę po drodze i trochę przydatni "ciemnym siłom" ale, uznaję, bez ich świadomej wiedzy i premedytacji. Ot, jako skrajni indywidualisci, maja w sobie dużo autentycznej przekory. Kukiz wbrew pozorom jest inny, jest jednak "antysystemowcem" PROMOWANYM PRZEZ SYSTEM. Do jesieni wszystko się rozegra. No i pewna ścieżka. Wojewodzki promuje Play, wyliczone jest oczywiście do jakiej grupy on trafia z przesłaniem. I system każe Wojewódzkiemu, jednemu z ważnych medium systemu,/na swoim odcinku po prostu dobrze opłacany śledź-wyrobnik/ zapromować, zarekomendować Kukiza. Tej samej grupie np. co odbiorcy reklamy Play. Przecież on bez zgody "góry" może co najwyżej zrobić siusiu. Ma odgrywaać swoją rólkę i służyć panom którzy mu płącą. Jednym skinięcie palcem sa w stanie uczynić go nikim. A tu poważne wyborcze zadanie, zarekomendowanie Kukiza "antysystemowca".Po co? /Trochę to mi przypomina grę w trzy karty lub trzy kubki/.I tu dla mnie Braun i JKM jest prawdziwy, to są orginały.Obserwuję, nie zgadzam się, krzywię się...ale do nich nic nie mam. Dla mnie starają się grać swoje, może komuś niedobremu dla Polski to po drodze, ale grają swoje/. Kukiz, jest dla mnie,jak ktoś chyba słusznie napisał, ICH Palikotem na ten rok.Przedtem on stręczył Platformę. Teraz ONI stręczą jego.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

04-05-2015 [19:55] - HenrykHenry | Link:

No i pod tym bym sie podpisal. Tylko z malymi wyjatkami i dodatkami.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika loli pop

04-05-2015 [22:46] - loli pop | Link:

Jedna uwaga: bez tego "anty systemowego" elektoratu wygrać wybory byłoby trudno, ba niemożliwe. Nawet jeśli Kukiz to królik wyciągnięty z czyjegoś, konkretnego, kapelusza to albo wymknął się spod kontroli ( na tym etapie) albo rzeczywiście miałby doprowadzić do II tury Kukiz - Komor. Powtarzam się. - mnie się to wydaje niemożliwe. Już prędzej widzę Kukiz - Duda, ale w kontekście ewentualnego wyborczego fałszerstwa ...za mały jestem, co ja tam wiem. W każdym razie gra Kukizem to niebezpieczna gra dla jego ewentualnych mocodawców ... Prędzej bałbym się, że KUKIZ dokona wolty będąc już przy żłobie, za kilka lat. Dziś wszyscy są zbyt przewrażliwieni na ewentualną podwójną grę "nawróconego". Głosuję na Dudę, ale Kukiza bym nie obrażał. Na wszelki wypadek.

Obrazek użytkownika cichy

04-05-2015 [17:13] - cichy | Link:

witam pana.
wg mnie wygra jeden z antysystemowców...ale to nie będzie muzyk..(już kiedyś panu mówiłem..jest to jedyny polak który tak otwarcie broni zycia nienarodzonych i prawdy historycznej jak NIKT!!NIGDY!!PRZEDTEM!!p.s.tylko niech nikt pan nie mowi kto winien być wyborem każdego w miare inteligentnego obywatela bo pana zadręcza na smierc )) )a swoja droga wygrana gajowego winna być dla nas "polska racją stanu"...bo skoro teraz wrzeszczy i macha rekami na rozwydrzona gimbaze i studentow..to nie będzie dla niego problemem wrzeszczeć gdzie indziej....(PROSZE puscic wodze wyobrazni i wyobrazić go sobie wrzeszczącego do senatorów i kongresmenów na KAPITOLU..lub co ciekawsze do posłów ROSYJSKIEJ DUMY..lub w BUNDESTAGU)...trzeba mu dac szanse na najbliższe 5 lat...skoro niejasności sobotniego poranka mu w niczym nie zaszkodzily;ani oferta sprzedaży lasów;ani raport smutnych panow z BND;ani ksiazka pewnego dziennikarza zza odry tez mu nie zaszkodzila..ani ksiazka dziennikarza śledczego u nas w kraju tez..to znaczy ze my wszyscy...nawet zwykli obywatele;tacy jak pan i ja możemy mu ...SKOCZYĆ!!!!...wiec w imie logiki..winnismy zrobić wszystko by został w palacu na następne 5 lat...ja nie widze przeszkod..naprawdę..niech mi pan wierzy..

Obrazek użytkownika cichy

04-05-2015 [18:31] - cichy | Link:

to znowu ja ..panie skaucie...sorry za dopisek..ale uzupełnienie komentarza merytotycznie z mojej strony musi być..to z mojej strony dopowiedzenie kto wygrac powinien te wybory..pozdrawiam..i refleksji zycze...

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-05-2015 [23:00] - maks jamnicki | Link:

Atysemityzm może i ma jakieś uzasadnione podstawy dla wielu/ przy całym szacunku dla cudzych poglądów pamiętam jednak np. o Panu Jerzym Zelniku, Polaku znacznie przyzwoitszym i patriocie większym niż wielu, wielu..., pewno i ja/, ale antysemityzm nie jest niestety, jak niektorzy by chcieli, wyjaśnieniem i rozwiązaniem wszystkich problemów Polski i świata. Aż tak proste to to niestety nie jest. :)

Obrazek użytkownika cichy

05-05-2015 [10:05] - cichy | Link:

Widzi pan..daaawno..dawno temu..jeden z moich dowódców zwykł mawiać.."..nie ma głupich pytań..są tylko głupie odpowiedzi.."link wysłany przeze mnie miał pokazać nieprawdopodobna blyskotliwosc rekomendowanego przeze mnie kandydata..no cooooz..z przykrością przyznaję że mnie pan techniczne rozłożył..używając analogii do ostatniej bokserskiej walki stulecia..nie o to mi chodziło w komentarzu zwrotnym od pana..jest pan mistrzem dyplomacji..mówienia tego co ludzie maja usłyszeć..pogodze się z tym.dla ułatwienia panu decyzji na kogo oddać głos w tych wyborach..polecam poczytać komentarze pod tym zalinkowanym filmem..lub pod każdym filmem z udziałem G.Brauna..pozdrawiam i głębokiej refleksji życzę...

Obrazek użytkownika loli pop

04-05-2015 [17:49] - loli pop | Link:

Załóżmy za autorem notki, że dosżłoby do II tury Bul- Kukiz. To tylko bierność elektoratu Dudy mogłaby spowodować porażkę Kukiza w II turze. Zwycięstwo Kukiza jest lepsze dla PiS niż zwycięstwo Komorowskiego.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-05-2015 [19:36] - maks jamnicki | Link:

O, chyba tak. A jeszcze bardziej zwycięstwo Kukiza było by dobre dla tych "z cienia" co to rozgrywają. Lepszy dla nich Kukiz niż Duda, czyż nie?. Ale.. ten scenariusz nie jest przewidziany. Np może chodzić też o poróżnienie potencjalnego elektoratu Dudy z elektoratem "antysystemowych" przed jesiennymi wyborami i inne korzyści. Jeśli by dali Kukizowi wygrać, to kanalizują, właściwie plantuja ewentualne protesty wyborcze po pierwszej turze.Duda zostanie ograny i sam ze swoim stałym elektoratem. Reszta bawi się dalej, oczywiście Komorowski wygrywa, Kukiz jest tu tylko pionkiem. Nie po to robią przekręt w pierwszej turze, by potem dać szansę Kukizowi. To za poważne sprawy, to pionek, chłopczyk. Zdecydował się przyjąć rolę do odśpiewnia, to ma śpiewać a później pamiętać gdzie jego miejsce. Ja wiem, to wszystko "wariacje". I z całą przyjemnością się przyjmę, że spekulacja była niesłuszna, nietrafna. Jak to często spekulacja.I na to konto, na konto niepoważnej i nietrafnej spekulacji, z radością wypiję sobie prawdziwe piwo, choć normalnie wolę bezalkoholowe, ku żartom niektórych znajomych.

Obrazek użytkownika loli pop

04-05-2015 [21:08] - loli pop | Link:

No, ale dla ludzi cienia lepszy byłby Komor niż Kukiz, czyż nie ? Skoro tak to ta gra służb jest dziwna. Chcą przeczołgać Bula i mieć na niego jeszcze większy wpływ ? Jeśli wygra 3 kadencji nie będzie, prawda ? Będzie podpisywał wszystko jak leci ? I tak podpisuje. Z Dudą Kukiz I tury nie wygra. Ci , którzy powtarzali głośno, że zagłosują na Kukiza, choć na co dzień popierali PIS z zastrzeżeniami, zagłosują na Brauna lub samego Dudę. A obudzony elektorat Kukiza zagłosuje przeciwko PO na jesieni. Ryzykowna gra ludzi cienia... Czyli zostaje tylko ta jedna wersja teorii spiskowej Kukiz miałby pokonać Dudę w I turze. Ale to się nie zdarzy, z powodów powyżej. Bo na fałszerstwo do kwadratu, nie mamy wpływu.
Generalnie bałbym się zwycięstwa Dudy w I turze, przy nie osiągnięciu 50% w I turze, a to może się zdarzyć. Nawet II miejsce ze stratą do Komora 1-2 pkt procentowe może oznaczać to samo czyli mobilizację środowisk PO na II turę. Środowiska PO to też środowiska wrogie jak Palikociarnia i część SLD. Bądź co bądź to wojna o przyszłość Polski.

Obrazek użytkownika Zofia

04-05-2015 [18:09] - Zofia | Link:

Kochani, czytam te wywody i jest mi smutno. Czy Wam aby chodzi o naprawę Polski czy tylko się licytujecie?
Celem Polaków jest odsunąć jak najszybciej ludzi którzy szkodzą Polsce.A są to peowcy i ich przyboczni.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-05-2015 [19:43] - maks jamnicki | Link:

Pani Zofio, przepraszam za poufałość. Jeżeli ktoś chce mieć kiedyś szansę na to, by odsunąc od władzy ludzi którzy szkodzą Polsce, to musi zacząc od poziomu zero zaufania dla nich i niestety, tego się trzymać. ŚP. prezydent Lech Kaczyński tego ludzkiego zaufania miał za dużo. Co dalej, wiemy.

Obrazek użytkownika kwintesencja

04-05-2015 [18:34] - kwintesencja | Link:

Kto wygra? A w co gramy? Ja dokonuję wyboru Człowieka, który będzie reprezentował mnie i Polskę. To będzie egzamin z dojrzałości dla wszystkich. Czy go zdamy? Ważne, aby każdy Polak poszedł do urny. Ilu pójdzie? Maria Rodziewiczówna pisała: "Nie budują trutnie, tylko pszczoły". Wybory, to nie żarty, kabaret czy miss piękności. Co - kogo wybierzesz, to będziesz miał. Hej! Kto Polak, to do urny. Kto nie pójdzie, ten jest "durny".

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-05-2015 [19:49] - maks jamnicki | Link:

Przyznaję, że lubię taki optymizm. Aby tylko nad urną nie powtorzyły się jesienne "cuda".Tak, gra idzie o dużą stawkę. Putin i Niemcy też to wiedzą. A jak Pani myśli, popierają Dudę? A jak nie, to kogo popierają? Chyba, że Pani uważa, iż jest im to obojętne? A jest?

Obrazek użytkownika gośćXXI

05-05-2015 [09:45] - gośćXXI | Link:

Blogerka Danuta słusznie pisze w swoim ostatnim wpisie: W waszych deklaracjach programowych, w Waszych wystąpieniach o oligarchii nie ma ani słowa, o korupcji ani słowa, o morderstwach politycznych ani słowa, o sowieckim zagrożeniu ani słowa.
W obliczu takiego stanu rzeczy (czyli kompletnej bezradności opozycji) rozważania kto w której turze wygra sa bezcelowe, bo scenariusz "wyborów" najprawdopodobniej jest już dawno napisany... Raczej należałoby się skupić na tym: dlaczego "nie ma ani słowa".

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-05-2015 [13:48] - maks jamnicki | Link:

Ja myślę, że o tych sprawach powyżej przypomnianych u jednych nie ma ani słowa bo "oni są od tamtych własnie", przynajmniej pośrednio, a u innych, by nie "płoszyć" uśrednionego elektoratu.Elektorat świadomy, ktory rozumie to co powyżej/temat oligarchii, korupcji, morderstwa polit itd/ , tak naprawdę jest wąski.