Wolała umrzeć, niż oddać się w ręce gangsterów i oprawców

W dniu 1 kwietnia o godz. 01.30 w nocy, zmarła bohaterka mojego wcześniejszego felietonu Pani Irena Szafrańska. W felietonie opisywałam gehennę staruszki i jej rodziny. Powiem otwarcie, zgodnie z tym co twierdzi rodzina zmarłej: Staruszka została zamęczona przez lekarską sitwę, bo nie chciała dawać personelowi łapówek. Jej ostatnie słowa do syna były wstrząsające: Wolę umrzeć w domu niż ponownie trafić w ręce gangsterów i oprawców ! Do ostatniego dnia odmawiała proponowanej pomocy przez Pogotowie Ratunkowe wijąc się bólach, a kiedy  31 marca ok. godz 21 mimo wszystko, rodzina podjęła jednak decyzję wbrew staruszce, o jej hospitalizowaniu, to kabaret leczniczy rozpoczął się ponownie. Lekarz na Izbie Przyjęć poinformował rodzinę o zdiagnozowaniu u Pani Ireny zapalenia otrzewnej i perforacji. I cóż się działo dalej ? Upływały kolejne godziny. Niby po to, żeby zrobić badania i przygotować staruszkę do koniecznej operacji. Poproszono rodzinę o powrót o godz. 3, bo wtedy to niby będzie już wiadomo z jakim skutkiem zakończy się pomoc ewentualnie operacja. Staruszka umarła podobno podczas znieczulenia o 01.30 jednak wcześniej, przy pożegnaniu z synem zdążyła wykrzyczeć, że woli umrzeć w domu niż oddać się ponownie w ręce gangsterów i oprawców. Zwróćcie uwagę na czas, od przejęcia jej przez szpital do śmierci upłynęło ok 4 godzin. Po pierwszych 30 minutach rodzina już wie, że nastąpiła perforacja i zapalenie otrzewnej, a w takim przypadku, natychmiastowa operacja jest wręcz konieczna i każda stracona minuta decyduje o życiu lub śmierci.

Niech mi ktoś wytłumaczy, na co czekał zespół operacyjny ok. 2,5 godziny mając już taką wiedzę?

Wniosek końcowy:

W XXI wieku, w środku Europy, w państwie należącym do UE, doprowadzono staruszkę do takiego stanu, że bała się LEKARZA, bała się przyjąć jakąkolwiek pomoc od polskiej służby zdrowia podejrzewając ją o wszystko co najgorsze, włącznie z zamachem na jej życie.

Pani Irena przepracowała ciężko ponad 40 lat płacąc do ostatniego niemal dnia życia, podatki, składki na ZUS i PZU (ostatnia 31 marca!). W swoim środowisku miała opinię człowieka uczciwego, pobożnego, pracowitego, zaangażowanego społecznie, bardzo wrażliwego na wszelkie ludzkie problemy.Nigdy nikomu nie odmówiła pomocy. Była współorganizatorką kilku społecznych akcji niosących pomoc najbiedniejszym, choć sama do zamożnych nie należała... 1600zł to był cały jej dochód, a mimo to i tym potrafiła się podzielić z najbardziej potrzebującymi. Dożyła 84 lat. Do ostatniej chwili zachowując w pełni sprawność umysłową. Umarła cierpiąc nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie.

W środowisku medycznym zawrzało. W szpitalu miejskim gdzie doszło do tych haniebnych zdarzeń, sprawa Pani Ireny jest szeroko komentowana. Jeden z medyków dzwoniąc do rodziny staruszki, zapewniał: (...)"że on z tą hańbą nie ma nic wspólnego, że szpital dał dupy nawet w ostatnim momencie jej życia. zbyt długo zwlekając z operacją". Czyżby nagle doktorek sobie przypomniał gdzie i z kim pracuje i jakie obowiązują zasady?
Osobiście przyjrzałam się tej placówce. Organizacja, personel, i stan np. oddziału chorób wewnętrznych woła o pomstę do Nieba ! Opryskliwy i leniwy personel najbardziej dba o to, by mieć czas na kawki i się wyspać w nocy. Smród i brud na oddziale mówią więcej niż niejedna skarga chorych. Wpadałam tam o różnych porach dnia i nocy. Chorzy leżeli często w brudnej pościeli, jęcząc z bólu bo np. nie zmieniano im dawno pampersa. Pielęgniarki zbyt głośnym zamykały drzwi by mogły spokojnie się wyspać, a prośby o pomoc lekarza zwykle kwitowano tym, że nie będą go budzić do byle pierdoły. NIE BĘDĄ BUDZIĆ! Życie ludzkie nie warte jest budzenia lekarza, to wniosek końcowy - dlatego Pani Irena musiała umrzeć ?!

HAŃBA PO TRZYKROĆ HAŃBA!  W jakim my kraju żyjemy?!

Czy szpital znów się wykręci od odpowiedzialności, wystawiając kolejny raz legion kłamców, oszczerców i "autorytetów medycznych" ?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

07-04-2015 [09:20] - CzarnaLimuzyna | Link:

W Polsce w ciągu ostatnich lat tysiące Polaków straciło zdrowie i życie z powodu systemu, który został tak pomyślany, aby zabijać.
To jest prawda, której boją się wszyscy. Przestępcy kary, a normalni ludzie swojego sumienia, które zażądałoby działania.

Limitowanie usług zdrowotnych i niepełna refundacja sprowadza pośrednie i bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia. W tę pułapkę są złapani pracownicy służby zdrowia, którzy najcześciej poddają się przepisom, czasem tylko szpitale składają pozwy do sądów przeciw NFZ o wypłatę pieniędzy za wykonane usługi. Poddając się systemowi kierownictwo szpitali, przychodni wydaje często wyrok śmierci na pacjenta. Często robi to sam NFZ odmawiajac refundacji na leczenie, który ratuje życie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-04-2015 [11:02] - Ula Ujejska | Link:

Przyjdzie taki czas, że zbadamy to bardzo szczegółowo ... i nie będzie wtedy żadnej litości dla gangsterów i oprawców.

Dziękuję za bardzo cenny i merytoryczny wpis.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika WSIok24

08-04-2015 [22:15] - WSIok24 | Link:

ZBADAMY ??? jakaś policja polityczna ?

No muszę przyznać, że jest Pani wieeeelką optymistką.
Gdyby to było takie proste i oczywiste to szpitale by placiły ogromne odszkodowania za własne nieudacznictwo .

W bardzo prostych i prozaicznych sprawach nasze sądy wykazuja zaskakującą indolencję, a co dopiero gdy trzeba łapać, sądzić ganksterów i oprawców :0

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-04-2015 [12:33] - Ula Ujejska | Link:

Pan zna moje zdanie i dlatego ponownie Pana tu oddelegowali by smrodzić gdzie się da. Ale ostrzegam, puszczanie tutaj palikocich bąków zwykle trwa bardzo krótko.

Odpowiadając Panu na pytanie:

Polsce potrzebna jest REWOLUCJA i rewolucyjne metody przywrócenia przyzwoitości w polityce, wymiarowi sprawiedliwości, stosunkom ekonomicznym itd.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-04-2015 [15:17] - HenrykHenry | Link:

Ula w mordę go , dziada wsiokowego !!!.

Obrazek użytkownika WSIok24

09-04-2015 [15:36] - WSIok24 | Link:

HenrykHenry
"Ula w mordę go , dziada wsiokowego !!!."

Mam rozumiec ze kobiete Pan posyła bo sam sie boi ?
No i czy taki wpis jest zgodny z regulaminem ? wątpię !!!!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-04-2015 [18:10] - HenrykHenry | Link:

A ty myślisz ze bez regulaminu w mordę nie można ?.
Żałosny jesteś i w kobiecie szukasz obrony.
Nie zrozumiałeś żartu . Taki typowy trep z ciebie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-04-2015 [18:43] - maks jamnicki | Link:

Wstrząsający i prawdziwy tekst. Rządy PO/PSL. "Człowiek człowiekowi zgotował ten los".

Obrazek użytkownika WSIok24

08-04-2015 [21:58] - WSIok24 | Link:

tak a "świstak zawija sreberka "

co ma wspólnego rząd ze znieczulicą i olewactwem ludzi w szpitalu ?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-04-2015 [12:24] - Ula Ujejska | Link:

Rząd stworzył taki właśnie system, system promujący nie tylko lokalne sitwy, ale sam jest udziałowcem głównym sitwy niszczącej Polskę. Prawda na taśmach z Sowy.

PS.
Jak widzę,to palikociarnia ucieka z tonącego okrętu rzucając koło ratunkowe wszelkim sitwom? Obiecali wam pewnie jak Miśkowi Kamińskiemu jakiś ochłap?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-04-2015 [18:22] - HenrykHenry | Link:

No cóż, można by napisać - "człowiek człowiekowi zgotował ten los" !!!.
Ale wszyscy mordy wynapychane tym jacy oni europejscy , nowocześni i tylko w przyszlosc , w przyszłość trzeba -widzieć.
Kim są ci ludzie - a także kim ci co utrzymują ta bandę zwyrodnialcow , złodzieji i najzwyklejszych zdrajcow Polski przy władzy.

Obrazek użytkownika angela

14-06-2015 [19:07] - angela | Link:

Przykład idzie z góry, tylko kasa się liczy,zycie ludzkie dla tych POtworow, jest tyle warte,ile można na nim zarobić. Dlatego wycofane sa leki na raka, a funduje się darmowe invitro,za które każdy z nas placi,itd...itd...