Michnikowi plączą się czasy i ludzie

I chyba pomylił papieża Franciszka z pewnym hierarchą, czułym na pohukiwania pana senatora Libickiego. Wystarczył jeden wpis na blogu z żądaniem, żeby kardynał zrobił coś z księdzem Małkowskim i w mgnieniu oka ks. kardynał robił. Podobnie było z o. Jacyniakiem, też wystarczył jeden głos, po jego homilii w kwietniową miesięcznicę, żeby o. Jacyniak pożegnał się z uczelnią i Warszawą i wylądował w wiejskiej parafii.

Trzeba naprawdę mieć nafajdane pod sufitem, żeby myśleć, że papież też, jak ta dorożkarska szkapa, strzyże uszami na głos swego pana i pójdzie tam, gdzie Michnik mu wskaże.

- Z radością powitaliśmy zmianę języka Kościoła, jaka nastąpiła wraz z Twoim wyborem, a także zmianę podejścia do wielu kwestii”. „Dzięki Tobie i księdzu Wojciechowi chcielibyśmy szukać wspólnej drogi z Kościołem, jednak Kościół w Polsce komplikuje tę sprawę.

Wybierając na swój apel do papieża okres Wielkiego Tygodnia chciał chyba, żeby w papieskim odbiorze „krzywda”jakiej doznaje on i ks. Lemański wpisała się w Krzyż Chrystusowy, ale niestety, w jego wykonaniu ten gest ma taką samą wiarygodność, jak gest Cygana żebrzącego pod kościołem.

Tonący głupio się chwyta, ale nie ma chyba innego wyjścia. Czas TW na stolicach biskupich bezpowrotnie mija.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

04-04-2015 [18:56] - Art | Link:

Czy napewno mija?https://www.youtube.com/watch?...
Bp Jarecki właśnie wraca do kard Nycza.Zaczynam mieć wątpliwości,czy w Warszawie kościół jeszcze istnieje.Jest oczywiście ks. Małkowski.Jeden.Czy ktoś zna innych?

Obrazek użytkownika gal

05-04-2015 [10:24] - gal | Link:

Moim biskupem jest abp. Hoser, ale dosyć często odwiedzam kościół Sióstr Sakramentek z Rynku Nowego Miasta, a czasem też kościół przy Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym na Krakowskim Przedmieściu, jeżeli będzie okazja to zachęcam. Powinno to być dobrym lekarstwem na wątpliwości, czy kościół w Warszawie jeszcze istnieje.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-04-2015 [00:15] - maks jamnicki | Link:

Zgrabne i prawdziwe. Tylko to ostatnie zdanie. Ja bym głowy akurat za to, że tak jest, nie położył. Akurat niedawno rozmawialiśmy z kolegą o CdC. Od myślenia się zaczyna. Ja zadeklarowałem, że jak podwójne wybory będa wygrane, to się w tą drogę wybiorę. On, na to, że to interesowne. Nie rozumie, że kiedys były śluby w różnych intencjach, to normalna rzecz.  Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gal

05-04-2015 [10:26] - gal | Link:

Mocno ściskam kciuki :)

Obrazek użytkownika Francik

05-04-2015 [13:37] - Francik | Link:

Też mam wątpliwości czy życzenie wyrażone w ostatnim zdaniu się spełni. Uprzejmie donoszę, że arcybiskup TW Dąbrowski trzyma się mocno. Poniża księży, ale faryzeusze z Czerskiej tego starają się nie widzieć. Też myślę o Camino de Santiago (chyba skrót CdC tego dotyczy)nie wpadłem na to, by ewentualną pielgrzymkę ofiarować w podzięce za zwycięstwo w wyborach. Swoją drogą list rabbiego A.M. do papieża to wyjątkowy przykład pychy, zadufania i zakłamania. Los Remuszki, Graczyka i innych ofiar Czerskiej ich nie obchodzi. Ważniejszy jest Maleszka. w końcu to współczesny apostoł - Judasz.