Gowin kusi Kukiza teką wicepremiera w rządzie Kaczyńskiego

Jarosław Gowin: Szanse Andrzeja Dudy są coraz większe, a koalicjantem zjednoczonej prawicy w Sejmie będzie partia Kukiza. „Mam poczucie, że idzie przełom!”.....”Gdy spotykam się z ludźmi, to mam poczucie, że idzie przełom. Panuje przekonanie, że ta ekipa się wyczerpała, a zjednoczona prawica naprawdę może rządzić! „...”W tych sondażach nie jest uwzględniona partia naszego przyszłego koalicjanta - Pawła Kukiza. To może być czarny koń wyborów, on już dziś śmiało wkracza na podium. (…) Gdy przekroczy 5% w wyborach prezydenckich, to jego „pospolite ruszenie” i cała obywatelska armia weźmie szturmem parlament i stanie się dla nas partnerem „...”Na początku myślałem, że wielkim sukcesem będzie wejście Andrzeja Dudy do II tury. Dziś sytuacja jest dużo, dużo lepsza - duża w tym zasługa Dudy i jego sztabu. Ale to nie tylko zadanie dla Andrzeja Dudy - musimy się otwierać szerzej, to nie może być tylko koalicja czterech partii centroprawicowych „...”To charakterystyczne, że po tej fali euforii na twarzach polityków Platformy, że udało się ustrzelić Andrzeja Dudę, pojawiło się zafrasowanie. Rykoszetem uderzono w prezydenta Komorowskiego. (…) Jeżeli by się potwierdziły informacje, że jeden z synów Komorowskiego jest prokurentem firmy oskarżonego o przestępstwa w SKOK Wołomin, to byłoby to nowe światło w tej aferze „..(źródło )

Gowin mówi w wywiadzie........o koalicji Korwina Mikke , narodowców i Kukiza , którzy według niego razem mogą przekroczyć 5 procent głosów . Taka koalicja według niego spędza sen z oczy Platformy i lewactwa, ponieważ ta koalicja weszłaby w koalicję parlamentarną i rządowa z Kaczyńskim. ...(więcej ) 

Jarosław Kaczyński „ Jest zdecydowanie lepiej i naprawdę mamy szanse na to, by wygrać te wybory tak, by samodzielnie rządzić. My naprawdę w tym Sejmie nie widzimy partnerów, z którymi moglibyśmy współrządzić – proszę powiedzieć, z kim mamy zmienić Polskę Razem z PSL? Z SLD?Z Nową Prawicą? Tutaj sprawa wygląda inaczej, nie zamykam tej furtki. Pytanie pozostaje jednak zawieszone i mocno wątpliwe, bo nie wiem, jak wygląda powszechne nastawienie w tej partii, której działacze krzyczą na wiecach „PiS, PO – jedno zło”. ...(więcej ) 

„Paweł Kukiz raczej nie zostanie prezydentem. Przynajmniej tym razem. Ale w przyszłości, kto wie.. „...”Skoro bez pieniędzy na kampanię, tylko z grupą zapaleńców, był w stanie zebrać prawie 200 tysięcy podpisów, to jeśli będzie miał wsparcie jakiejś silnej struktury, ma szanse osiągnąć dużo więcej. Czy będzie to aż Pałac Prezydencki, trudno powiedzieć, ale Sejm wydaje się w jego zasięgu. „...(źródło )  

„Niemcy postrzegane są obecnie w Polsce jako kraj, który dążąc do realizacji swoich interesów w UE, szanuje innych (53 proc.). Niewiele ponad jednak trzecia naszych rodaków jest przekonana, że Niemcy czynią to kosztem innych narodów. Przy tym 47 proc. Polaków nie ma złudzeń, że Niemcy nie traktują Polski po partnersku. Jednak w ostatnich latach wzrosła z 29 proc do 39 proc. grupa Polaków, którzy nie mają w tym względzie naszym sąsiadom niczego do zarzucenia.
Co ciekawe, o ile w 2000 roku trzy czwarte Polaków było zdania, że relacje między naszymi krajami są „raczej dobre" lub „bardzo dobre" (w tym drugim wypadku – 6 proc.), o tyle obecnie pierwszy z poglądów prezentuje mniej niż dwie trzecie naszych rodaków. Zmalała też do 4 proc. grupa osób uznających relacje za „bardzo dobre". Równocześnie ponad jedna piąta naszych rodaków nie wie, jak ocenić relacje między naszymi krajami.”...(źródło )  

Stanisław Michalkiewicz „A cóż mamy dzisiaj? Ano, coś w rodzaju powtórki wojny północnej, chociaż przy podobieństwach są oczywiście różnice i to znaczne. Po staremu w wojnie tej bierze udział Rosja, ale zamiast Szwecji i Danii – Stany Zjednoczone, zaś interesy Saksonii reprezentuje dziś Nasza Złota Pani panująca w Republice Federalnej Niemiec. Strony toczące współczesną wojnę północną mają w naszym nieszczęśliwym kraju swoich agentów, zgrupowanych w trzech stronnictwach: Stronnictwie Pruskim, Stronnictwie Ruskim i Stronnictwie Amerykańsko-Żydowskim. Te stronnictwa, których najtwardsze jądra stanowią bezpieczniacy z SB i wywiadu wojskowego, którzy w drugiej połowie lat 80-tych przewerbowali się na służbę do państw poważnych, sprawują w Polsce rzeczywistą władzę, co sprowadza się do postępującego rozkradania państwa i rabowania obywateli pod różnymi pretekstami. Bezpieczniacy w Polsce, zarówno wojskowi, jak i „cywilni”, wywodzą się bowiem z kryminalistów, których władze polskie w 1939 roku powypuszczały z więzień, a ci natychmiast zajęli się bandytyzmem. Podczas wojny niemiecko-sowieckiej nad tymi bandami kryminalistów roztoczył kuratelę sowiecki Sztab Partyzancki, zapewniając im kryszę w zamian za przyjęcie bolszewickich dowódców i politruków. W ten sposób powstała „ludowa partyzantka”, którą po wojnie Stalin wykorzystał do stworzenia w Polsce powolnej wobec Sowietów tubylczej administracji.
Ten model stosunków politycznych przetrwał aż do dnia dzisiejszego z tym, że znaczna część wysługujących się przedtem Sowietom bezpieczniaków przeszła na służbę do przyszłych sojuszników: Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Stąd mamy trzy główne stronnictwa, które realizują zadania wyznaczone przez centrale w państwach poważnych, a narzędziem, przy pomocy którego zadania te przyjmują postać surowych praw, są Umiłowani Przywódcy, wśród których aż roi się od konfidentów jak nie tej, do innej bezpieczniackiej watahy. Obecnie w związku z rozgrywką, jaka Stany Zjednoczone prowadzą we wschodniej Europie z Rosją – na razie do ostatniego Ukraińca – Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie próbuje rozszerzać swoje wpływy w naszym nieszczęśliwym kraju poprzez spychanie do głębokiej defensywy Stronnictwa Ruskiego a także wypieranie skąd można Stronnictwa Pruskiego. Tamte oczywiście nie zamierzają składać broni bez walki, toteż mamy coraz gwałtowniejszą wojnę na górze, w ramach której Umiłowani Przywódcy, mobilizowani przez swoich oficerów prowadzących, zaczynają kopać się nie tylko po kostkach, ale i wyżej. ...(źródło )  

INFO: Słupski bar mleczny został ukarany kwotą 1 100 000 PLN przez Urząd Skarbowy za dodawanie przypraw do posiłków dotowanych przez Ministerstwo Finansów, donosi "Radio Gdańsk".Karę nałożono od roku 2008, mimo że wcześniejsze kontrole Izby Skarbowej nie wykazały nieprawidłowości. P. Eugenia Rębacz, prezes PSS Słupsk, do której należy bar zapowiedziała, że robi wszystko, aby kary nie zapłacić. -  Moim zdaniem tak działa państwo bezprawia, które zmienia przepisy na tak skomplikowane i niejasne, że podatnik jest zawsze w gorszej sytuacji. - powiedziała prezes. Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa finansów, do dotowanych przez Skarb Państwa posiłków nie można dodawać większości przypraw i mięsa. „..(źródło )  

---------
Mój komentarz

Gowin wyrasta na rozgrywającego przy Dudzie i Kaczyńskim . Najpierw montuje koalicje Kukiza, narodowców i Korwina Mikke . Teraz kusi samego Kukiza koalicją z Kaczyńskim. 

Gowin w ten sposób zabezpiecza Dudzie poparcie Kukiza, narodowców i Korwina Mikke w drugiej turze , a potem dopilnuje ,aby głosy antysystemowej prawicy się nie zmarnowały i została tam zawarta jakaś koalicja wyborcza, która w razie czego, gdyby Kaczyński nie uzyskał sam większości wejdzie w nim w koalicje w Sejmie i pozwoli utworzyć rząd . 

Gowin robi mądrze.

Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na wieści z socjalistycznego kołchozu Komorowskiego i Kopacz . Jak ludy Umba Umba z Afryki usłyszały wieści z Polski ,że minister finansów zabrania dodawać przypraw do potraw i mięsa to pomyślały że jak zawsze znowu ktoś się tam wyrwał z wariatkowa.

I proszę się nie śmiąc razem z ludem Umba Umba z Komorowskiego , Kopacz i reszty upośledzonej umysłowo Platformy.

Najpierw ludzie tacy jak Kopacz, Komorowski , Tusk okradli ludzi wysokimi podatkami ,w tym niską kwotą wolną od podatku , potem wymyślili sobie jakieś dopłaty do barów dla wyżywienie okradzionej przez siebie biedoty, A potem doszli do wniosku że jedzący w barach to jakaś należąca do państwa hołota, której będą decydować co maja jeść, no bo na pewno nie mięso, czy przyprawy

Tresura ludzi. I tylko czekać jak lewactwo , Komorowski , Kopacz i Tusk zachcą decydować co ma żreć każdy Polak z osobna . A dlaczego nie,. Przecież emerytury zasiłki dla bezrobotnych, dla dzieci uprawniają państwo do decydowania na jaką pasze mają iść pieniądze dawane tym nędzarzom przez państwo .

video 2015 03 06 Prosto W Oczy - Jarosław Gowin (PRJG)
video Janusz Korwin Mikke i Paweł Kukiz 11 03 2015
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza u Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 
Serdecznie dziękuję za pierwsze trzy darowizny w wysokości 200 złotych , 100 złotych i 30 złotych. Wpłynęły kolejne darowizny . 50 zł, 15 zł , 30 zł 30 zł ,30 zł 30 zł . Postaram się zrobić oddzielną stronę . Wszystkim Państwu jeszcze raz dziękuję. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

26-03-2015 [23:14] - maks jamnicki | Link:

cd2/ Przyznaję, że nie wierzę ani odpryskom z PO czyli Gowinowi, ani Kukizowi ani innym. Uważam, że pisanie teraz o sejmowych koalicjach, także przed samymi wyborami sejmowymi, może być szkodliwe i dla PiS i dla Polski. Bo wahający się młodszy wyborca /pomiędzy PiS a Kukizem/, może jednak zagłosować " sercem i fantazją"  na "listę Kukiza", skoro to obojętne, przecież "będą w koalicji". I może się zdziwić. A już później, wpływ na wszystko żaden. Tak więc póki co, może lepiej by wszyscy na 100%  walczyli o swoje. Też PiS. Co później, zobaczymy. Nie wiemy kto będzie na ewentualnych "listach Kukiza" i  kto wejdzie. Kto tam "na zapleczu" i dla kogo będzie dyrygentem.Tak że, przyznaję, Pana optymistyczne podejście mnie nieco zaskakuje. To jest gra ze smokiem o siedmiu głowach. Jak się tego nie doceni, to lepszej Polski można nie dożyć. Przynajmniej ja.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

26-03-2015 [23:21] - maks jamnicki | Link:

1/  Z całym szacunkiem, bo osobiście uważam, że wykonuje Pan systematycznie świetną i pożyteczną pracę umieszczając różne zdarzenia i własne analizy.
Ale jako "prosty, przyuczony robotnik fabryczny" pozwolę sobie na pewien niepokój spowodowany Pana optymizmem.
Pominę ryzyko analiz wyborczych dot. wyborów do Sejmu, gdy i czasu dużo i majowe jeszcze się nie odbyły. Sam uważam, że gdyby Duda wygrał, PiS ma spokojne sznse uderzać np do 45iu % elektoratu, co przy tej ordynacji daje mu większość sejmową?
"Jeżeli by Duda wygrał". Bo mamy do czynienia z przeciwnikiem bezwzględnym, zaprawionym w boju, bez zasad, dla którego kłamstwo i oszustwo jest chlebem codziennym. Dla ich wielu przodków, albo przodków tych z cienia, /to ważniejsze, przecież z przodu to figuranci/, strzelanie w plecy albo tył głowy, łamanie ciał i sumień, nie było żadnym problemem. Dlatego prywatnie uważam, że bez obserwatorów OBWE , oszukanie przez nich wyborów prezydenckich nie będzie wielkim ryzykiem. Czytałem, że ma być liczenie ręczne. aAe na końcu przecież nie będzie to zapis w zeszycie ale w komputerach? I na serwerach? Ruskich?
Pewnym ryzykiem będzie tylko oszustwo już w pierwszej turze, bo wyborcy Kukiza, JKM, Brauna, Kowalskiego i innych mogą zareagować emocjonalnie. Później będzie im nieco, mówiąc potocznie "zwisać".
Kukiz chyba nie jest sam? Ktoś tam za nim jednak stoi? Ja stawiam na Schetynę, oczywiście głowy nie dam. Że podpisy? Przy tej promocji jaką robił mu Onet i WP, przecież nie  "przyjaciele patriotów", w ogóle Polski normalnej, to takie dziwne, ilość podpisów?
Kto za Kukizem wejdzie do Sejmu? Jego wyborcy? Młodzi gniewni? Ha, ha! Wejdą przecież "odpowiedni ludzie" z list. Na ich zachowanie wyborca "listy Kukiza" będzie miał wpływ jak na pogodę.Żadnego. Oczywiście "antysystemowy" Kukiz pieniądze należne ugrupowaniu wyborczemu weźmie i rozłoży ręce, "takie przepisy". Być może sam, dla wyjścia z twarzą przeznaczy na "cele społeczne", bez obawy, zrekompensuje sobie on lub "jemu".